PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyundai ix35 hakkında bilgi talebi ?

bilalMW
31-08-2014, 22:33
Hyundai ix35 almayı düşünüyoruz 2.el aracı babam kullanacak. Babamın ortalama 6 sene de bir araç değiştirir. Tükenene kadar kullanır. Bu sefer SUV olsun bizim olsun hafif konforlu olsun yeni olsun düşünüyor. yıllık aşağı yukarı 15-17 bin km yol yapar yapmaz.

Sorularım tüketimi nasıldır tamam 1.6 lt kasa ağır tüketim sarfiyatı şehiriçi sehirdışı aşağı yukarı nasıldır çok üzer mi ? dizeli aratır mı? Herhangi bir kronik bir sorunu var mıdır ? Bakımları ne kadardır ? Kabin içi konforu ses alması v.s nasıldır ? Zaten anım şanım performans beklentimiz yoktur lakin sollamalarda v.s üzer mi ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler. :)

bilalMW
31-08-2014, 22:36
ek: kesinlikle manuel düşünüyoruz.

ynsemr
31-08-2014, 22:42
Yakıtı 9 10 lt civari sakin kullanimda.onun haricinde son makyajli kasa olsun siyah jantli led farli arabada beyaz

douu
31-08-2014, 22:43
kuzenimde var devamlı olarak kullanıyoruz. ciddi manada performans fakiri. sollamalar olsun ara hızlanmalar olsun kanser eder adamı. konfor olarak çok bişey söylemeye gerek yok rahat bir araba. donanım fena sayılmaz. ama kesinlikle imkan varsa dizelini alın derim. hem gereksiz çok yakıyor hem de kesinlikle gitmiyor araba.

Boldenon
31-08-2014, 22:45
1 yıla yakın kia sportage kullandım. Aynı motor ve hemen hemen aynı ağırlıkta olmasından dolayı cevap veriyorum. Kiadan önce yazılımlı fiorino kullanıyordum. Tork eksikliğini ilk anda hissediyorsunuz. Yakıt tüketimi 8-10 litre arası değişiyor, şehir içi sıkışık trafikte 10 litrenin üzerine çıkıyor. Uzun tırmanışlarda hele 4-5 kişi varsa araçta 6. Viteste aracın zorlandığını bariz hissediyorsunuz. 110-120 km civarı sabit hızda 7 litre civarlarında yakıyor. Sabırlı olursanız ve yolda fazla yokuş yoksa 95 kmh sabitlediğizde 6 litreye düşüyor yakıt ama tırlar bile solluyor :) Ara hızlanmalar zayıf. Seri sollamalar yapmak zor. Vites düşüp 4-5 k devire çıkmak gerekiyor. Ben dizelden Sonra yakıt tüketiminden bıkıp yine dizele döndüm.

EmreYY
31-08-2014, 22:55
2012 sportagemiz vardı düşük devirde çok sıkıcı canlı bir performans için devir çevirmek gerekiyor.Yol bilgisayarında vites uyarıları çok saçma uyarı veriyor.Lastikler biraz ses yapıyor onun dışında donanım fiyat bazında kesinlikle memnun bırakır

bilalMW
31-08-2014, 22:56
hızlanmadan kastım 3 ten 2 ye çektim yapıştırdım manasında değilde abiler 59 yaşında insan kullanacak aracı. Bu ölçütlerde diyorum sonuçta şuanki aracı citroen berlingo 1.9d combi. Mevcut performansından mevcut bu araçtanda kötü değildir diye düşünüyorum?

jr1905
31-08-2014, 22:57
Yakın bi arkadaşımda vardı bence öyle bariz olarak çok kötü gitmiyor sadece son hız konusunda biraz sıkıntılı sanırım 195 te kesiyordu fakat ara hızlanmalar fln normal 1.6 atmosferik araba gibi öyle çok abartılacak kadar kötü değil bence. ama çok bişeyde beklememek lazım tabi

Berkan
31-08-2014, 23:09
Yakın bi arkadaşımda vardı bence öyle bariz olarak çok kötü gitmiyor sadece son hız konusunda biraz sıkıntılı sanırım 195 te kesiyordu fakat ara hızlanmalar fln normal 1.6 atmosferik araba gibi öyle çok abartılacak kadar kötü değil bence. ama çok bişeyde beklememek lazım tabi

aynen :icon_tup:
8-10 litre civarlarında yakar tepede gidersiniz donanıma doyarsınız heleki cam tavanlı model olursa kaymak olur.

ahmetbaha-drs
31-08-2014, 23:09
Görünümünü beğenirmisiniz bilmiyorum ama Skoda Yeti 1.4TSI'da çok mantıklı bir alternatif otomobil olabilir performans,donanım,fiyat açısından.
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-hatasiz-yeti-1.4-elegance-experience-7100km-de-garaj-arabasi-157844304/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-6000km-2013-model-cok-temiz-sifir-ayarinda-173302170/detay)

ontheair
31-08-2014, 23:10
Sıradan bir sürücüyü tatmin edecek ama yakıt konusunda hele de dizel bir araçtan sonra bildiğin kalp krizi sebebi bir araç.
Alttan fazla rüzgâr alıyor. Süspansiyon orta sertlikte ama konforsuz değil. Arka kısımda yaşam alanı biraz sıkıntılı.
Benim kullandığım versiyon serinin en donanımlısıydı. Arka koltuklarda ısıtma vardı ama hız sabitleme yoktu. Böyle de saçma bir donanım vardı.
Kia ile hemen hemen aynı olmasına rağmen ben Sportage'i tavsiye ederim. Daha az ses alıyor. Üst hızlarda daha dengeli.
Skoda Yeti'ye baktınız mı? Yaklaşık rakamlara 1.6 dizel alabilirsiniz.

bilalMW
31-08-2014, 23:12
Görünümünü beğenirmisiniz bilmiyorum ama Skoda Yeti 1.4TSI'da çok mantıklı bir alternatif otomobil olabilir performans,donanım,fiyat açısından.
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-hatasiz-yeti-1.4-elegance-experience-7100km-de-garaj-arabasi-157844304/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-6000km-2013-model-cok-temiz-sifir-ayarinda-173302170/detay)

şuanda tam ona göz gezdiriyordum abi. lakin ix35 kadar yüksek donanımlı değil.

ama torklu tsi avantaj ve daha az yakıyor bide ***** kasa değiştirdi yeni kasası çokta şukela duruyor. ix35 yeni kasa hala *****.

driftboy
31-08-2014, 23:15
sen cıkabilecegin üst rakamı söyle kanka, bosver ix35 i şimdi

bilalMW
31-08-2014, 23:21
53 bin kanka. suv olsun az yeni olsun konforlu olsun sapık yakmasın yeter.

bilalMW
31-08-2014, 23:23
pazarlık payı ile nakit hazır 53 e düşecek tüm 55 binlik ix35lerde dahildir fiyata tabi. :)

ahmetbaha-drs
31-08-2014, 23:24
Mitsubishi ASX bakılabilir gene IX35 kadar ıvır zıvır donanımlı değildir muhtemelen ama fiyatları bayağı uygun.

bilalMW
31-08-2014, 23:26
Mitsubishi ASX bakılabilir gene IX35 kadar ıvır zıvır donanımlı değildir muhtemelen ama fiyatları bayağı uygun.

ona baktık abi de 1.6lt benzinli olacaksa da ix35 daha mantıklı geldi birde tasarım kalite olarak ix35 daha ezici gibi. haftasonuna test sürüşü en iyisi gidip bizzat kullanmak.

mert_leon
31-08-2014, 23:27
devrem ne ix35 alın bi tiguan bakın keyfinize yakıtları aynı şehir içi 9-10 1.4 tsi 160 hp 4 motion.

bilalMW
31-08-2014, 23:29
devrem ne ix35 alın bi tiguan bakın keyfinize yakıtları aynı şehir içi 9-10 1.4 tsi 160 hp 4 motion.

devrem herşey bütce. :)

ahmetbaha-drs
31-08-2014, 23:29
Bana kalırsada bir bayiilere gidip hem araçları incelemek hemde mümkünse test etmek en akıllıcası olur, küçük gelmeyecekse Opel Mokka/Chevrolet Trax bunlarda makul rakamlarda.
Ve ya;
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-acil-plusguc-pluskonfor-plusotomotik-plus156-beygir-pluscam-tavan-plusfulll-173290403/detay)

bilalMW
31-08-2014, 23:32
Bana kalırsada bir bayiilere gidip hem araçları incelemek hemde mümkünse test etmek en akıllıcası olur, küçük gelmeyecekse Opel Mokka/Chevrolet Trax bunlarda makul rakamlarda.
Ve ya;
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-acil-plusguc-pluskonfor-plusotomotik-plus156-beygir-pluscam-tavan-plusfulll-173290403/detay)

trax mokka ufak gelir bize abi. 3008 mantıklı lakin değerlendirmeli cidden.

mert_leon
31-08-2014, 23:34
devrem herşey bütce. :)

makyajsızlardan bulursun 2011 filan düşük km li bakarsınz keyfinize.

driftboy
31-08-2014, 23:46
Gökberk aldı babasına cok memnunlar
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-margrup-tan-2013-mitsubishi-asx-1.6-intense-12.000-km-cam-tavan-177392207/detay)

bunlarada bak,

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-ilk-sahibinden-orjinal-177347190/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-2008-model-jeep-compass-2.0-crd-limited-177513973/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-2009-model-4x4-tiguan-66.000-km-de-beyaz-tertemiz-177194723/detay)

s.et hyundai filan

Faruk'S
01-09-2014, 00:03
peki bunlara alternatif olur mu bilmem ama 2007+ grand Vitara nasıldır ?

bilalMW
01-09-2014, 08:01
Gökberk aldı babasına cok memnunlar
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-margrup-tan-2013-mitsubishi-asx-1.6-intense-12.000-km-cam-tavan-177392207/detay)

bunlarada bak,

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-ilk-sahibinden-orjinal-177347190/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-2008-model-jeep-compass-2.0-crd-limited-177513973/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-2009-model-4x4-tiguan-66.000-km-de-beyaz-tertemiz-177194723/detay)

s.et hyundai filan

asx i boşverelim en direk madem benzinli olacak hyundai olsun temelde aynı motor ama hyundai 135 ps.Haftasonu test sürüşüne gideceğim hyundai bayiisine randevu aldım. jeeple landin kmleri çok 100k arabayı alırsan 5 sene sonra gerek satması gerek maliyetleri... yeni bişiler lazım azıcık. o yüzden hyundai diyorum. ama yeti de kafama yattı gibi.

B!Rtan
01-09-2014, 08:15
yorumlara bakıyorum da ix35den escalade konforu bekleyen arkadaşlar çok üzülmüşler ya.. abi hyundai bu daha ne bekliyosunuz ki? o paralara,o donanımda başka araba varmı? ix ve spo ekuriler zaten. ya sportage bakacaksınız,ya ix35. otomatik viteslisini kullanıyorum,yakıtı fazla. (lpg taktırım diyosanız da GDI motora lpg olayı biraz muallak. sıvı sistem taktırın diyen var. maliyeti 6-7bin tl civarına geliyor. sıralı sistem taktırın diyen var,yakıtı 0.2krş düşürüyor. mantıklımı değilmi ben karar veremedım. 20bin km yi geçince haala ortalamam 9-10 larda olursa sıvı prins taktırıcam.) eğer manuel alıcaksanız mantıklı araç. iç donanımı gayet kullanışlı. benim boyum 1.84. babam 1.90. önlü arkalı oturabiliyoruz. koltuk arkalarına cep koymayarak bunu yakalamışlar. arka koltuklarda dahi ısıtma var. o yaşta birisi için bence gayet makul araç. şimdiden hayırlı olsun..

darkmoon
01-09-2014, 08:20
60 yaşında insan sürücek arabayı .. 20 yaşındaki çocuk kendine almıyor.. adamın babası tın tın sürüp yoluna bakıcak.. o fiyat denklem eğride 1.6 motorun 8-10 arasıda yakması o tonajda çok normal neticede hyundai 1.6 motoru o kasaya opelin tıpkı tonajlı kasalara 1.3cdti motor yada vectralara 1.6 motor koyduğu mantıkda koymuş yani suv sınıfında satış yapmak.. direk 2.0 motor ile girseydi kim alırdı ix35..

anomal olan bir şey göremedim.. alternatifler yokmu var.. burdada donanım farkı girer işin içine... artı olarak yedek parça ikinci el yaygın servis ağır gelir..

asx parça durumu nedir bir bilgim yok ortalama bir kazada şahsen tahminim uzun bir süre parça bekleniceğini düşünüyorum yaygın olmayan servis ağıda sıkıntı ve zor giden ikinci eli araç güzelmi çok güzel bir lafım yok aracın kendine.. bence değerlendirmeler bu yolda yapılmalı benim fikrim..

ix35 en güzeli bence baban bir günlüğüne kiralasın sürsün beğenmesse zaten almaz beğenirsede kafasında kesinleştirmiş olur..

i-vtec07
01-09-2014, 08:23
geçen sene test sürüşü yaptım. performans ı orta seviye.konforunu çok beğenmiştim boyut olarakta gayet ferah.

_AS_
01-09-2014, 08:24
Annemde var 2012 Style Plus Apa paketlisi kısaca makyajlı kasadan da daha full diyebiliriz. 35.000km oldu severek biniyoruz. Millet heralde bu aracın performansını 1.4 tsi'lar la falan karıştırıyor. Tamamen ne beklediğinize bağlı 1.6 8v eski vw motorlarını geçebiliyor mesela ama tabiki uçan kaçan bir araba değil ki zaten yerden yüksek yumuşak süspansiyonlu otomobilden nasıl bir sürat bekliyorsunuz?? Performansı olsa nolur olmasa nolur viraj kabiliyeti belli alttan aldığı rüzgar belli:) Yokuşlarda falanda doğru viteste iseniz bayılmaz nasıl DSG'de 6 ile girdiğiniz yokuşa 4'e atıp size belli ettirmiyor sizde bayılmıyor zannediyorsanız bu araçta da paşa paşa 6'dan 4'e çekeceksiniz:)
Bunun dışında donanımı çok iyidir trafikteki imajı da Hyundai'den beklenmeyecek derecede iyi en az beni 3 4 kişi durdurup aracı sormuştu bende almak istiyorum diye. Ufak tefek trim sesleri var klasik Uzak Doğu aracı nasıl olsa:) Kısacası fiyat performans olarak iyi bir araç en azından Qasqhai yerine gene bunu alırım.

_AS_
01-09-2014, 08:26
Bu arada ben yakıt olarak 10 lt'yi hiç görmedim. Ortalaması 8 8.5 bizim aracın GDI'ler öyle aman aman bonkör değiller yakıt konusunda.

Sh4rk
01-09-2014, 08:38
4 ceker dizelini kullaniyorum ara ara konfor yakit performans gayet guzel

FaBeRgE
01-09-2014, 08:42
yorumlara bakıyorum da ix35den escalade konforu bekleyen arkadaşlar çok üzülmüşler ya.. abi hyundai bu daha ne bekliyosunuz ki? o paralara,o donanımda başka araba varmı? ix ve spo ekuriler zaten. ya sportage bakacaksınız,ya ix35. otomatik viteslisini kullanıyorum,yakıtı fazla. (lpg taktırım diyosanız da GDI motora lpg olayı biraz muallak. sıvı sistem taktırın diyen var. maliyeti 6-7bin tl civarına geliyor. sıralı sistem taktırın diyen var,yakıtı 0.2krş düşürüyor. mantıklımı değilmi ben karar veremedım. 20bin km yi geçince haala ortalamam 9-10 larda olursa sıvı prins taktırıcam.) eğer manuel alıcaksanız mantıklı araç. iç donanımı gayet kullanışlı. benim boyum 1.84. babam 1.90. önlü arkalı oturabiliyoruz. koltuk arkalarına cep koymayarak bunu yakalamışlar. arka koltuklarda dahi ısıtma var. o yaşta birisi için bence gayet makul araç. şimdiden hayırlı olsun..

hangi yorumlara baktınız bilmiyorum ama, kimse konfor ile ilgili olumsuz birşey yazmamış :) benim yorumlardan çıkardığım 9-10lt arası yakıtı olduğu ve çok hantal olduğu :)

Nightfish
01-09-2014, 08:44
Satın alıp da memnun olmayan görmedim. Babamın çalıştığı iş dolayısıyla sıkça biniyorum, yakın çevremde de 2-3 kişi aldı. Yakıt yüksek çünkü araba 1.7 ya da 1.8 ton falandı.
Donanım yüksek, 5 yıl garantisi var. 2. el piyasası iyi ve öyle kronik sorunu olan bi araç değil. Benzinine bütçe ayırabilsem hiç düşünmem. Konfor, donanım oldukça yüksek, fiyat da uygun.

Forumda tüm değerlendirmeler rolling üzerine yapılır olmuş. Ara hızlanma, son hız vs. SUV, 1.6 motorlu bir araçta ne bekleniyor anlamıyorum. Ayrıca Tiguan vs önerilmiş ama Tiguan da az yakan bir araç değil. Ankara - İzmir arası 1.4 TSİ Tiguan yanılmıyorsam 122 lik ve 3.0 TDI Cayenne arka arkaya gittik. Sakin kullanım sayılmaz, yeri geldi 200 gördüğümüz oldu. Tiguan ile Cayenne'e aynı yakıt ücretini ödedik.

Berkan
01-09-2014, 09:12
hangi yorumlara baktınız bilmiyorum ama, kimse konfor ile ilgili olumsuz birşey yazmamış :) benim yorumlardan çıkardığım 9-10lt arası yakıtı olduğu ve çok hantal olduğu :)

kankam ağır aracın kendisi :) daha doğrusu hafif kore aracı yok :D

(benmki bile 1400kg +/-20)

haliyele 135 hp 1.6 atmosferik araba 8-10 litrelerde geziyorki o agırlıga donanıma bakarsak normal gibi.
hanttalık kısmı için söyle ornek veriyim,
0-100 olara konusuyorm ix35 i bulamadım ama aynı motorlu sportage da 11.1sn demişler (benim 128 crdi 10.9sn katalogsal). uçup kacıcak hali yok neticede suv neticede kullancak profil belli :)
vites elinin altında 6 dan 5 değilde 4 e cekersin paşalar gibide cıkar.

buarada ibo senden alıntı yaptımda baya genel konustum belirtiyim dedim:)

bilalMW
01-09-2014, 09:46
Interesting for the Egyptian market due to its 1.6 liter engine, is the new direct injection petrol engine, which has an output of 135 hp and 164 Nm torque. This engine propels the Hyundai ix35 from 0-100 km/h in 11.8 seconds and reaches a respectable top speed of 178 km/h.

The fuel consumption is 6.8 liters per 100 km, whereas the CO2 emission-without the start stop option available for the Blue version- lies at a competitive 158 g/km.

demişler arap araba forumunda.

Eworen
01-09-2014, 10:17
Evvela araç 2.el de fiyat-fayda oranı yüksek bir araç donanım ve konfor seviyesi iyi
Fakat araç tam manasıyla verimsizlik abidesi olaya salt performans gözüyle bakmayın kaldıki ortada konuşulacak bi performans söz konusu değil doğrudur ama hem hiç gitmeyip hemde çok açık ara daha iyi gidenlere göre daha fazla yakıyorsa 2015 yılına girmeye hazırlandığımız şu zamanda motora yeterli demek büyük yanlış olur
Açtım fabrika verilerine baktım .. ağır denilen araba şu an piyasada bildiğimiz sedan araçlar ile aynı kiloya sahip iri olduğuna bakmayın ( yüklü ağırlık 1519 kg )
Fabrika tüketim verileri ise aynen şöyle ;

(Şehir İçi) (litre / 100km) : 11.6
(Şehir Dışı) (litre / 100km) : 7.2
(Ortalama) (litre / 100km) : 8.8

Bende zamanında pancar motorlu A4 1.6 vardı verimsizlik nedir çok iyi bilirim ara hızlanmalar sollamalar yokuş çıkmaya çalışmalar çırpındıkça çırpınan motor ve zaten çok yakan bir araca yaktırdıkça yaktıran durumlar..

Neyse 2.el başka araçlara yönelirdim ben şahsen sadece yerden yüksek diye bu araca yönelmezdim çok güzel sedan araçlar var..

Eworen
01-09-2014, 10:19
Evvela araç 2.el de fiyat-fayda oranı yüksek bir araç donanım ve konfor seviyesi iyi
Fakat araç tam manasıyla verimsizlik abidesi olaya salt performans gözüyle bakmayın kaldıki ortada konuşulacak bi performans söz konusu değil doğrudur ama hem hiç gitmeyip hemde çok açık ara daha iyi gidenlere göre daha fazla yakıyorsa 2015 yılına girmeye hazırlandığımız şu zamanda motora yeterli demek büyük yanlış olur
Açtım fabrika verilerine baktım .. ağır denilen araba şu an piyasada bildiğimiz sedan araçlar ile aynı kiloya sahip iri olduğuna bakmayın ( yüklü ağırlık 1519 kg )
Fabrika tüketim verileri ise aynen şöyle ;

(Şehir İçi) (litre / 100km) : 11.6
(Şehir Dışı) (litre / 100km) : 7.2
(Ortalama) (litre / 100km) : 8.8

Bende zamanında pancar motorlu A4 1.6 vardı verimsizlik nedir çok iyi bilirim ara hızlanmalar sollamalar yokuş çıkmaya çalışmalar çırpındıkça çırpınan motor ve zaten çok yakan bir araca yaktırdıkça yaktıran durumlar..

Neyse 2.el başka araçlara yönelirdim ben şahsen sadece yerden yüksek diye bu araca yönelmezdim çok güzel sedan araçlar var..

Ben otm versiyona bakmışım upss :)
Neyse ki manuel versiyonun tüketimi daha insaflıymış :)
Son paragraftaki düşüncem hala geçerli.

Berkan
01-09-2014, 10:39
(Şehir İçi) (litre / 100km) :8.2
(Şehir Dışı) (litre / 100km) :6.0
(Ortalama) (litre / 100km) :6.8

manueli buda fark belli ediyor yakıtta hemen :D genelinde 8.5 gibi gezer zaten

onursumer
01-09-2014, 10:48
ix35 çok donanımlı bir araç sınıfına gore, ve tasarımıda çok başarılı bence

kullanıcak kişinin yaşına bakılırsa şikayet edebliceği hiçbir noktası yok gozukuyor

bilalMW
06-09-2014, 15:57
beyler kullandık pederle. malzeme kalitesi gayet yeterli tuşları hyundai usa'dan gelmiş galiba butonlar büyük ve çok açıklamalı. :D
performansa gelince gayet yeterli tünelden geçerken GDI motoru gitmesede sesi tatlı geliyor hani.
Beğendik girişimlere başlayacağız kısmet bakalım.

ahmetbaha-drs
06-09-2014, 17:15
Fiat 500L 1.3-1.6dizellerde var buarada aradıgınız fiyatlara, ix35'den vazgecerseniz bir test edilebilir en azından.

bilalMW
06-09-2014, 17:56
önerin için sağ ol abi. ama 60 yaşında ve koyu sanayi kültürü ile yetişmiş adamı 500L'ye binderemeyiz. :D

Kahn23
06-09-2014, 18:07
beyler kullandık pederle. malzeme kalitesi gayet yeterli tuşları hyundai usa'dan gelmiş galiba butonlar büyük ve çok açıklamalı. :D
performansa gelince gayet yeterli tünelden geçerken GDI motoru gitmesede sesi tatlı geliyor hani.
Beğendik girişimlere başlayacağız kısmet bakalım.

Alın alın güzel arabadır. f/donanım olarak bence hakediyor.