PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada ki Üyeler

Fatih_
01-09-2014, 19:17
Merhaba ,
Ankara ostim den 99 elantra düz şanzıman buldum .
Otomatikten çevireceğimi anlattım , çıkmacı arkadaş bende takım olarak herşeyiyle var dedi , vites kolu , pedal , halatlar vs vs parayı gönder anlaşmalı kargom var yollayayım dedi .

Bu konuda ankarada ki üyelerimizden yardımtalebim var..
Müsait olduğunda çıkmacıua gidip şanzımana bakıcak ve gereken bütün parçalar gerçekten var mı kontrol edecek ..

Gerekirse ben parayı , yardım edecek üyemize yollarım o kontrol eder parayı öder sonra bana kargolanır.

Baya önemli bir konu benim için , çıkmacı al tak şeklinde bericem dedi fakat eksik herhangi bir parça beni çok zor duruma düşürür , bursada elantra parçası bulmam çok zor 1-2 parça yüzünden sinir stres olup arabayıda ustamıda kendimi de ziyan etmek istemiyorum :)

Vereceği parçaların listesini isteyeceğim zaten ama eksik gelmesinden korkuyorum .

Bu konuda yardım edebilecek birileri varsa mükemmel olur benim için :)

Şimdiden teşekkürler

overblack
01-09-2014, 19:39
kime yaptırcan arabayı

Fatih_
01-09-2014, 20:27
kime yaptırcan arabayı

Şuan kesin biri yok ..

Şanzımanı alalım ondan sonra illa birini buluruz diye düşünüyorum , şanImanı almadan usta dolaşmak istemedim

burakgunay
01-09-2014, 22:26
Şanzıman konusunda bence önce usta bul kardeşim, şanzımanı 1 kişi dağıtır 10 kişi toplayamaz derler.

Octane
01-09-2014, 22:41
Beyni napcan? Beyin alman lazım. Gösterge alman lazım.

EEE
01-09-2014, 22:46
Beyni napcan? Beyin alman lazım. Gösterge alman lazım.

N konumuna getirince sorunsuz çalışıyor

Fatih_
01-09-2014, 22:47
Gösterge aynı otomatik ve düzlerde elantrada .
Beyin konusu muamma şuan , yarın sanayi ve beşyol u gezicem bütün gün .
Çok kolay olmayacak tabi ama htundai forumunda yapan birinin konusu vardı 2 yıl önce şimdi bulamıyorum malesef ..
Beyin kesinlikle değişmesi gerekiyor mu onu daha öğrenmedim yarın öğrenicem inş , ya da başka örneğini bulamadığım için yaşayarak öğrenicez :)

EEE
01-09-2014, 23:41
Beyne gerek yok boşa alıyorsun devam...

overblack
02-09-2014, 23:40
ben bugün prostock garage okan'da hondayı manuel'e çevirdim. 1 gün sürdü. parçaların hepsini toparlayabilirsen daha kolay işin.işçilik parasıda çok uygun

oselami
03-09-2014, 01:13
Eger zamanin ve imkanin varsa tum isleri ankarada yaptirman iyi olur senin icin. Ama bu isi yapabilecek iyi bi usta bulmalisin. Benim tanidigim yok ama forumdan bi isim çıkabilir

wiesmann
03-09-2014, 08:46
bencede bu işi zamanın varsa burada yaptırman daha mantıklı..

makif84
03-09-2014, 09:21
Ben Honda civiciği çevirmiştim.Byne gerek kalmadan n konumuna aldığında sıkıntısız çalışıyordu.İşlemlere gelecek olursak bence ustanı bul çıkmacıyla iyi konuş gelen şanzımanda ötme geçişlerde sıkıntı olursa tekrar sök kargo ücreti filan astarı yüzünü geçebilir.O yüzden herşeyi baştan konuş derim

Risendark
03-09-2014, 19:26
Dostum ankarada değilim suan eylül 15 gibi döncem eğer beklersen yardimci olurum hertürlü çıkmacılarda ise çevre çok eğer atisan da ise kesin tanidiktir ;) bide benden sana tavsiye arabanı ankaraya getir burda yaptır sanzumanin kargosuydu iviri ziviriydi çok sıkıntı olur

Fatih_
03-09-2014, 20:06
Herkese yorumları için teşekkür ederim :)
Usta buldum beşyol da , çıkmacı aynı zamanda , daha önce 3-4 tane araç çevirmiş.

Parçaları herşeyiyle kendi bağlantılarından sipariş vericek sonra takıcak bir aksilik olmazsa..

İşçilik ücreti dışında problem yok şuan :)