PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Alıcam

Mert Alpay
01-09-2014, 22:16
Merhabalar, bu cumartesi teorik sınavdan sonra direksiyon kursum başlıcak 27'sinde de direksiyon sınavına giricem nelere dikkat etmem gerekiyor bir kaçını hocalar söyledi aslında ama hani şunu sakın unutma diyeceğiniz birşey varmıdır ? Birde bu sürücü kurslarındaki simulasyon oyunun adını bilen varsa çok makbule geçer simulasyona girmeden evde alıştırma yaparım :)

burakgunay
01-09-2014, 22:25
Kardeşim kemerini tak, koltuğunu aynalarını ayarla, duanı et sakin sakin kullan ehliyetini al hayırlısıyla.

KOSEREN
01-09-2014, 22:27
Yan aynalar ve dikiz aynasını unutma :)

blackday
01-09-2014, 22:47
arabaya binice ilk koltuk ayarı sonrasında yan ve dikiz aynaların kontrolü,sonrasında emliyet kemerini takıp arabayı çalıştır eger çalısmıyorsa ..
hoçalar daha çok 1.vitese taktıktan sonra el firenini sonradan indirmene bakar. ilk el frenini indirip sonra vitese takma.. hadi hayırlı olsun :)

Gko
01-09-2014, 22:59
sana soru sorunca onlara bakarak cevap verme

Murat Ç.
01-09-2014, 23:10
araca bin ilk bir selam ver insanları ısındır kendine :) oturuş pozisyonunu ayarla koltugunu yani sonra tak kemerini aynalarını ayarla ve aracı çalıştır 1 e tak sonra indir el frenini ve sinyal ver çık sonrası gelir zaten konuşturacaklardır seni seyir esnasında usulce cevap verirsin sıkıntı olmaz inerken ise araçtan el frenini çek ve aracı kesinlikle viteste bırak buna cidden dikkat ediyolar bunları yaptıktan sonra ehliyet zaten sende :) ama sana tavsiyem ehliyeti almadan gezebildigin kadar ehliyetsiz gez sonra arayacaksın bu günleri heyecanı ekşını durdurcaklarmı korkusunu :D

Tayfun.O
01-09-2014, 23:25
1- Emniyet kemeri
2- Oturuş pozisyonu koltuk ayarı
3- Vites Boştayken çalıştır ve araba el freni çekik mi diye bak
4- Marşa basmadan önce kontağı çevirirken ışıkların sönmesini bekle (Yağ lambası-abs-hava yastığı v.b.)
5- 40 geçme
6- Yokuşta kaldırırken geriye kaçırtma
7- Park ederken geriye aldığında araba durmadan ileriye bakma
8- Başarılar.

Geçersin kasma fazla :D

MrtYILDIZ
01-09-2014, 23:27
Memur o gün havasindaysa zaten bir çok şeyi istemiyor kemer ayna gibi ama sen yinede denilenlere kulak as, şimdiden başarılar :)

Mert Alpay
02-09-2014, 00:23
Teşekkürler yorumlar için birde bugün birşey dediler kursta ya kapıyı açarken sağ elinle aç sol elinle tut kapıyı arkana bak öyle çık normalde biz sol elle açar aynadan bakar ineriz şoför tarafından buna dikkat ederlermi ?

Murat-R
02-09-2014, 00:46
otobüs durağının önüne park etme geri geri gelirken dörtlüleri yak kemerler aynalar sollarken mesafene dikkat et yeter şimdilik aklıma gelenler :)

mert_can 41
02-09-2014, 02:08
Kemer,ayna,koltuk bunları ayarlayın nerde hareket ediceksiniz bilmiyorum yol kenarıysa sinyal yakıp çıkış yapın direksiyonu tek elle tutmayın benim ciddi puanımı kırmışlardı çukurları kollayın laf yapıyolar birde heycanınız varsa beli etmeyin 10 puanmı ne o tarz bir puan kırıyolardı birde sürücü kursu sahibinden öğrenmiştim geçmiş olsun derlerse geçiyomuşunuz :)

AEM
02-09-2014, 05:03
Söylenilenlere ek olarak; geri park ederken dörtlüleri yakmayı mutlaka unutma, sürücü kapısını sağ elinle aç mutlaka sağ elinle açınca fiziksel olarak vücudun sol dikize bakacak ona dikkat ediyorlar, geri park yaparken geri bakmıyorsan sadece dikizlerden ediyorsan ben öyle yapmıştım arkaya 1 kere numaradan bak elin hep sağ koltugun arkasında olsun kemer koltuk ayna ayarı bunları unutma heycan yapma hayırlı olsun :)

dachosen
02-09-2014, 10:19
Yahu gercekten bu kadar onemlimi bu dedikleriniz? Ben kemeri takıp, koltuğu aynayı ayarlayıp çıktım 10 metre sonra tamam dön sen demişti :D

Met
02-09-2014, 10:28
Aynalarını, koltuğunu ayarla, kemerini tak ve rahat ol.

Bu arada sürücü kurslarında simulasyon mu var ya ?

Otto_Skorzeny
02-09-2014, 14:38
Biraz hızlansak mı çok yavaş gidiyoruz falan derse yok böyle iyi de benim aklıma bu geldi

By_Carizma
02-09-2014, 16:42
Aynalarını, koltuğunu ayarla, kemerini tak ve rahat ol.

Bu arada sürücü kurslarında simulasyon mu var ya ?

buna benzer bi sistem var yaklaşık 5 senedir :D

?v=6ZjncMPSRqk

X-Vehicle Sürücü Eğitim Simülatörü Tanıtımı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6ZjncMPSRqk)

FurkanElsiz
02-09-2014, 16:53
ne insaflı memurlar varmış ya :D geçen ay girdim direksiyon sınavına kursun sahibi "adamlar manyak" dediğinde inanmadım. geri geri park ederken kaldırımla araba arasında 50 cm ölçtüler olması gereken mesafe bu diye. benimde tavsiyem seni konuşturduklarında dikkatini dağıtma ve direksiyonu kontrollü tut iki elinle. hayırlısı olsun

Met
02-09-2014, 16:55

X-Vehicle Sürücü Eğitim Simülatörü Tanıtımı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6ZjncMPSRqk)

çok güzelmiş ya :D

Mutlu Değerli
02-09-2014, 17:54
Kırmızı ışıkta geç diyolar bazı rahatsızlar, tabiki bunlara kulak asma

tak kemerini, aynanı koltugunu ayarla. Kasma kendinii, hız sınırlarında git, geri geri yanaşırken özen göster yamuk filan park etme

Skıntı yapma fazla :)

Tayfun.O
02-09-2014, 22:43
Yahu gercekten bu kadar onemlimi bu dedikleriniz? Ben kemeri takıp, koltuğu aynayı ayarlayıp çıktım 10 metre sonra tamam dön sen demişti :D

O eskiden di şimdi kasıyorlar :D

Tayfun.O
02-09-2014, 22:44

?v=6ZjncMPSRqk

Ben fiat palio sürmüştüm :D canım kaldı bi daha mı yazılsam ne :D

Sezgin
03-09-2014, 15:46
Direksiyon sınavının sistemi değiştirildi. Artık iki tur at bırak olayı yok. Kardeşim yeni aldı ehliyetini oradan biliyorum. Klasik kontrollerini yaptıktan sonra uzun sureli sakin kullanman lazım. 15 - 30 dakika arası sürüyor artık sınav.

SedatAdanurr
03-09-2014, 21:29
Kardeşim fazla kasma her şey nasip kısmet, sen önlemini al yeter.Ayrıca acemilerden bıkmış bi hocaya denk gelirsen şanslısın oh bee hele şükür bi bilen çıktı diye tepki verirse ne mutlu sana. :)

edemirbas
03-09-2014, 21:46
Arabayı stop ettirme, aynaları kontrol et, hız sınırı geçmeden sakin sakin sür. Başka da birşey yok. benim sınavım 25 dakika kadar sürmüştü ama hiç te öyle kastıklarını hissetmedim, normal şekilde kullandım. 2 kere yokuşda kaldırdı o kadar.

Benim sınavımda adadan dönerken yanımdaki müfettiş ayağını pedalın üstüne koymuş, o aradaki boşluğu alıp biraz bastırmış farkında olmadan, kullandığım araba da eski kasa tüplü 1.2 clio'ydu farkedemeyince durdu araba. Ama ben bi kafamı onun ayaklarına çevirince anladı sanırım geçtim sınavdan :D