PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkollü Kaza Hakkında Yardım

jeffy
03-09-2014, 15:25
Arkadaşlar Yakın bir arkadaşım Punto ile dün takla attı kendisinde birşey yok çok şükür ama araba büyük ihtimalle Perte ayrılacak..

2 Konu var Kafamıza takılan ve bilgi ihtiyacımız olan..

İlki ve önemlisi Arkadaşım 0,46 promil alkollü çıktı. Polis alkolle ilgili herhangi bir işlem yapmadı 0,50 nin altında diye. Araç Güneş Sigortadan kaskolu. bu alkol oranı kaskonun aracın bedelini ödemesine engel teşkil edermi?

İkincisi arkadaşım araçta tek kişiydi yolcu emniyet kemeri takılı değildi ve sesi engellemek için toka falanda takılı değildi ancak araçta yolcu airbag i açıldı bunun sebebi nedir?

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Berkan
03-09-2014, 15:35
açılsa dert acılmasa dert gerekli gorup acmıstır airbag gayet normal bişey. cocuk koltugu takılması durumunda airbagı iptal etmek için kullanılan anahtar varsa kapatıp iptal edilebilir sag airbag. alkol yasal sınırın altında (polis islem yapmaz ama kayıt altına almıştır diye düşünüyorum) yasaya ters durum yok dogal olarak kaskoya ters bişeyde olmaması gerekir

onursumer
03-09-2014, 15:36
kanuni sınırın altında olduğu için, poliste bu konuda işlem yapmayınca kaskoda herhalde engel gosteremez diye düşünüyorum

sigortacı arkadaşlar varsa daha iyi yorumlarlar ben tahmin yuruttum sadece

ibozum
03-09-2014, 15:40
Alkol için net bilgim yok bişey diyemeyeceğim ancak yasal sınırın altında ise sıkıntı çıkmaması lazım..

Yolcu airbag iptal edilmedikçe (torpido da veya başka bir yerde aç/kapa diye kısım var) yolcu olsa da olmasa da önden kaza anında ikisi de patlar..

Geçmiş olsun..

DOHC
03-09-2014, 20:12
Eğer 0.46 promil rapora yazıldı ise benim bildiğim kasko 0 promil isteyebiilyor ödeme için.........

Emir_b16a
03-09-2014, 22:28
ne derlerse desinler yasal olarak hiç bir dayanakları olmaz bi ihtimal sadece uğraştırırlar :)

ghibli06
03-09-2014, 22:39
yolcu airbagi biri oturmasa bile açılabilir o nedenle anahtarla iptal ediliyor, kemer takılmaması, ağırlık sensörü vs komple iptal etmeye yetmiyor... araç takla atmış sonuçta, her türlü güvenliği açmıştır...

arkadaşına geçmiş olsun, olayın promülüne vs bakmasın bundan sonra, alkollü araç kullanmasın...

EREN34
03-09-2014, 22:55
Poliçesini eline alıp üşenmeden okumasını tavsiye ederim. Genelde yasal sınırdan bahsedimez. Alkol ve uyuşturucu madde kullanımı diye geçer. Dozajdan bahsetmez. Alkol var der ödemez.

En net cevap poliçenin içinde yazıyor. Bu arada Allah kolaylık versin. ***** Güneş Sigorta...

OrcunInce
03-09-2014, 23:03
Eğer 0.46 promil rapora yazıldı ise benim bildiğim kasko 0 promil isteyebiilyor ödeme için.........

doğrudur, başımıza geldi. raporda yazıyorsa kasko para ödemez.

slowmotion
03-09-2014, 23:39
Yanlis anlamayinda gunes sigorta alkolsuz olsanuz bile odeme yapmaz, yapsada surundurur ve eksik yapar. Benim cevremde hep boyle oldu. Benim araca bedava yapacaz deseler yaptirtmam. Gecmis olsun

Mutu
04-09-2014, 00:00
Günes sigortanın sitesinden alıntıdır.

IV - Kaza Sigortalarında;

A) Oto Kaza Sigortalarında:

Poliçe aslı veya fotokopisi,
Poliçe prim makbuzu,
Trafik kazası tesbit tutanağı ( kaza zaptı ),
Alkol raporu,
Ruhsat fotokopisi ,
Ehliyet fotokopisi,

Hasar yurt dışında gerçekleştiğinde;

Hasar olan ülkenin resmi kuruluşlarınca tutulan zaptın sureti
Hasar olan ülkenin avarya komiseri veya uluslararası ekspertiz bürolarınca hazırlanan hasar raporu
Bu raporun mahalli Türk Konsolluğu'nca tasdiki

zekky
04-09-2014, 00:08
0.48 promil ile kasko ödedi.
Eger policende yazmıyorsa emsali var dava acar kazanirsin oderler.
Onemli olan policede ne yazdigi

overblack
04-09-2014, 00:17
Yanlis anlamayinda gunes sigorta alkolsuz olsanuz bile odeme yapmaz, yapsada surundurur ve eksik yapar. Benim cevremde hep boyle oldu. Benim araca bedava yapacaz deseler yaptirtmam. Gecmis olsun

en doğru cevap.

Le10ur
04-09-2014, 00:42
Arkadaşlar Yakın bir arkadaşım Punto ile dün takla attı kendisinde birşey yok çok şükür ama araba büyük ihtimalle Perte ayrılacak..

2 Konu var Kafamıza takılan ve bilgi ihtiyacımız olan..

İlki ve önemlisi Arkadaşım 0,46 promil alkollü çıktı. Polis alkolle ilgili herhangi bir işlem yapmadı 0,50 nin altında diye. Araç Güneş Sigortadan kaskolu. bu alkol oranı kaskonun aracın bedelini ödemesine engel teşkil edermi?

İkincisi arkadaşım araçta tek kişiydi yolcu emniyet kemeri takılı değildi ve sesi engellemek için toka falanda takılı değildi ancak araçta yolcu airbag i açıldı bunun sebebi nedir?

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

gecmıs olsun engının aracından mı bahsedıyorsunuz oysa eger aracı gordum ıyı kurtulmus

d3n1s
04-09-2014, 00:56
alkollü olup da (tam promili hatırlamıyorum ama yasal sınırın kat kat üstündeydi) kaza raporunda tamamen suçsuz olan birinin açtığı davayı kazandığını hatırlıyorum. Yanılmıyosam Hürriyet'te okumuştum. Kasko şirketi de ağlıyodu, bundan sonra biz sigortacılar olarak bütün alkollü kazaları ödemek zorunda kalıcaz diye. Sözün özü poliçede açık açık 0 promil olacak yazmıyorsa, uğraşarak parasını alır. Yok sadece "alkollü ve uyuşturucu araç etkisinde araç kullanmak" yazıyorsa, trafik kanunu da aynı noktaya dayanır, ama alkollü olma sınırını 0.50 promil olarak belirler. Dolayısıyla yine parasını alır. 0 promil alkollü olma durumu genel olarak günlük hayatta çok zordur, şöyle ki, bir adet portakal yiyip alkol testine girin, az da olsa alkollü çıkarsınız, ya da kısa sürede çok sigara içince de (piyasada satılan çoğu sigaranın tütünü şarapta bekletilir) promil 0.10-0.20 arasında çıkabiliyor.

hddsheriff
04-09-2014, 01:18
Poliçesini eline alıp üşenmeden okumasını tavsiye ederim. Genelde yasal sınırdan bahsedimez. Alkol ve uyuşturucu madde kullanımı diye geçer. Dozajdan bahsetmez. Alkol var der ödemez.

En net cevap poliçenin içinde yazıyor. Bu arada Allah kolaylık versin. ***** Güneş Sigorta...

bende güneş sigorta süründürür yazacaktım da vazgeçtim. Meğerse sadece benim çevremin başı belada değilmiş güneş sigorta ile :)

SerkanYazgan.
04-09-2014, 02:38
Geçen gün e46 bmw ile 60 km hızda çukura girdik sağ kapı yolcu airbagi ve direk airbagi açıldı.Çukur derin değildi lap diye düşmedik bile... Kapı airbagi tam koluma patladı 10 gündür şiş ve mor :)

Yasal sınırın altında olduğu için ödeme yapmaları lazım arkadaşım 0.40 promille kaza yapmıştı kasko ödedi. Yinede sıkıntılı iş, geçmiş olsun.

SerkanYazgan.
04-09-2014, 02:48
Edit: Emniyet kemerleri takılı değildi.

punto_multijet
04-09-2014, 07:48
gecmıs olsun engının aracından mı bahsedıyorsunuz oysa eger aracı gordum ıyı kurtulmus

Kavraloğlu değil demi?

ÖmerF.Bayar
04-09-2014, 08:09
Gecmis olsun cok kotu bir durum iyi biliyorum, yanliz korkutmak gibi olmasinda kasko parayi vermemek icin promili bahane edecektir, benim 2.sene hala mahkeme devam ediyor.

turkerrr
04-09-2014, 08:21
geçmiş olsun

6 büyük şirketin acenteliğini yapıyorum
Axa
Allianz
Anadolu
Ak
Groupama
Güneş

müşterilerimden ve çevremden bende güneş sigorta ile ilgili olumsuz yorumlar alıyorum fakat daha hasarda bir kere sorun yaşattığına şahit olmadım. Acente takibi önemli faktör hasarın düzgün yürümesi için...

Ticari araçlarda 0 promil aranıyor. Hususi araçlarda yasal sınırın altında ki promil ödemeye engel teşkil etmez.

Le10ur
04-09-2014, 09:01
Kavraloğlu değil demi?

Bende ondan bahsediyorum abi diğer forumda arabayı görünce onu düşündüm

Berkan
04-09-2014, 09:09
bende güneş sigorta süründürür yazacaktım da vazgeçtim. Meğerse sadece benim çevremin başı belada değilmiş güneş sigorta ile :)

Ankara sigorta hala duruyomu bilmiorm ama duruyosa onuda ekleyelim kelle koltuk sigorta :)

tam tersi eski aracımda garantinin euroko sigortadan sigortalıydı.

hiç yormadılar ugrastırmadılar ekspertizi falan belli olup perti kesileştikten sonra kasko değeri 25900 olan aracıma 24500 belirlediler(onceden 10binlik trameri olmasına ragmen) söyledikleri gibi sektirmeden 40 gün olmadan parasını odediler

kelalper
04-09-2014, 09:19
Geçmiş olsun. Güneş sigorta aman yaa. Poliçe teklifini bile arabama sokmam. Sierra varken arkadan kartal girmişti. Dünyanın parasını ödettiler bana. Neymiş araba 93 modelmiş servis 94 model stopu ve tamponu takmış. Arada nokta fark yok parçalar arasında. Zaten üretimden 93 de kalkmış 94de satılanlarda 93 model. Egzoz yamulmuş değiştirilmiş değiştirme parası. Bi de bütün hepsinin işçiliği. Bi de bilmem kaç ayda ödediler. Benden uzak allaha yakın olsun. Kaskosuz gezerim daha iyi.

VETTE
04-09-2014, 09:20
Geçmiş olsun

jeffy
04-09-2014, 10:22
gecmıs olsun engının aracından mı bahsedıyorsunuz oysa eger aracı gordum ıyı kurtulmus Evet Konu Enginin aracı. Emniyet kemerinin önemini canlı canlı bir kere daha gördük Engin le beraber..

Bilgisini paylaşan geçmiş olsunu esirgemeyen herkese teşekkürler..

EEE
04-09-2014, 10:38
Alkolde sigorta şirketi parayı öderken Yargıtay'ın su kararını baz alır "Alkol kazaya ne kadar etkrn oldu alkolun etkisi kazada varmı yokmu"...
Sizin olayda zaten yasal sınırın altında bunu ödeyecektir.