PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arac anahtari kaybi fikir ?

slave
03-09-2014, 23:37
Basima talihsiz bir olay geldi sizlere danismak istedim fikirlerinizi bekliyorum

aracim dacia sandero 1.4 , gecen aksam anahtari bir yrde kaybettim , ufaklikda 1ay kadar once yedegi kaybetti kaskomu aradim karsiladiklarini soylediler fakat anahtar fransadan 20-25 gun icerisinde gelicegini soylediler . Bir tanidigimda alternatif olarak çilingirin actigini anahtar yaptigini soyledi o fatura kesiyor bnde kaskodan alabiliyorum sizce hangisi mntikli cilingirle gorusmedim ama kilit degisip anahtari farkli mi yapiyor yoksa ayni modelmi onuda bilmiyorum cunku kaybettigim yerde bni taniyanyanlar var icime suphede dustu 5-10 metre mesafede anahtari bulamadim 6 ssat kadar aradik sorduk bekledim simdi aklima gelen cilingir anahtar yaparsa orjinal anahtari bulan biri sonradan gelip acabilirmi anahtari evimin yakininda kayboldu . Bilenler var kasko konusuda en erken 25 gun oldugu icin surec uzun geldi bana göre nasil yapmali sizlere danismak istedim?
Teşekkürler

MrtYILDIZ
03-09-2014, 23:53
Servislerde yedek anahtarlar var diye biliyorum sadece kodlayıp veriyolar diye duydum ama muhakkak daha detaylı bilgi veren olacaktır, geçmiş olsun diyelim

slave
04-09-2014, 00:07
Serviste calican biri varmi yardimci olabilirmi

onursumer
04-09-2014, 00:17
ikiside kayıpsa en guvenlisi komple değişim yapmak kasko o şekilde yapıyor olabilir

melihyilmaz
04-09-2014, 06:26
Anahtarim kayboldu arac 2012 model i30 komple set halinde geldi 2 anahtar kapi kilidi ve yeni kod lar eski anahtarida servis geri aldi ama islem uzun ve pahali suruyo kasko kac paraya kadar karsiliyor bide ona bak servisteki 3 anahtar kapi ve kontak kilitlerinin fiyatini karsiliyormu

lnd_samet
04-09-2014, 09:19
hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama, normalde, çiligirlerin yaptıgı iş elbette, şifreleri immoyu yeniden kodlamak. yani eski anahtarı iptal hale getirmek bu gibi durumlarda.

hangi servis size fransadan gelecek filan dedi bilmiyorum ama sallamışlar :)
servislerin stogunda devamlı mevcut heleki reno grubu söz konusuyken.

TigeR
04-09-2014, 09:38
bizim clionun da aynı şekilde olmuştu kasko tamamını karşıladı ve öyle 25gün beklememiştik komple tüm kilit sistemini değiştiriyorlar abi bu daha mantıklı,çilingir aynı anahtarı kopyalar o da senin kaybolan anahtarla isteyen açar götürür bence komple değiştirin.

lnd_samet
04-09-2014, 09:41
çilingir öyle birşey yapmaz:) şifreyide immoyuda değiştirir :)

Y.Emre
04-09-2014, 09:43
Şuan kapıyı açabiliyorsan yaptırtabilirsin. 1 ay önce araç aldım, eski sahibi tek anahtar verdi yedeği falan vardır elinde diye işkillendim. İmmo kodunuda değiştirebilen bir anahtarcıda kapı,bağaj kilitlerinin sadece göbeğini, kontağın göbeğini değiştirttim. Sonrada anahtar ve uzaktan kumandanın şifrelerini ayarladılar eski anahtar(lar) tamamen çöp oldu.

Adana'da 250 lira verdim. Ancak pazarlık işini iyi yapmanızı tavsiye ederim. Aynı dükkanın diğer ortağı aynı iş için 450 fiyat verip pazarlıkla 400e çekmişti fiyatı. Ertesi gün diğer ortak (bu daha önce diğer arabanın abs beynini falanda yapmıştı) abi pazarlık yapma 250 lira dedi. Onada pazarlık yapıp 200e hallettiriyorduk ki diğer müşteriler (spor gazetesi!) bize pazarlık yapmıyordun falan diye araya girdi 250ye bitti.

darkmoon
04-09-2014, 09:49
çilingir anahtarın üstündeki kodu nasıl kopyalıyorki benim bildiğim kopyalanamaz .. zaten immoyu immo yapan kodlanamaz olması değilmi..

lnd_samet
04-09-2014, 13:39
kopyalanmayan sistem yok,
bazı immolar 2007 ye kadar üretimler diyelim ortalama anahtardn direk kopyalama yapıyoruz makinayla.
ama crypto dediğimiz parolama sistemi farklı ola immoyu ise aracın obd girişinden kopyalıyoruz.
bazı araçlarda (fiat serileri oluyor genelde) beyin üzerinden immo epromunu söküp okutturup, kopyalama yapmak gerekiyor.

velhasıl kelam yapılmayan kopyalanmayan anahtar yok :) olamaz :)

Evo34
04-09-2014, 13:42
Kasko şirketinizle görüşün derim...

slave
04-09-2014, 23:43
kaskoyla görüştüm tamamını karşıladıklarını söyledi ama ben mimarsinan bikaya çektirdim aracı daha dosya açılmadı fransa muhabbeti yapıyorlar başka reno servisinde çalışıp süreyi stokta olabilicek anahtar gibi çözen varsa oraya götürmek isterim ? tavsiyeniz varmı servis konusunda