PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cezaya Itiraz - Yüksek Sesli Müzik Dinlemeden Dolayı

Batuhan Gül
05-09-2014, 11:16
Merhaba arkadaşlar. Başımdan geçen olayı anlatıp sizlerden yardım istiyorum. Olayı en başından anlatıp itiraz hakkımın olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Arkadaşlarımla her zaman toplandığımız hiç bir siteye ait olmayan geniş bir yolda araçlarımızı çekip sohbet ederken karşı sitede oturduğunu öğrendiğimiz bir bayan bizi polise şikayet edeceğini söyledi ve arbede çıktı. Kocası yaklaşık 1.50 metre uzunlukta yontulmamış odun ile üzerimize koşunca kardeşim sopayı savıp adama bir yumruk attı. Adam bu yüzden darp raporu aldı ve davacı oldu. Buraya kadar tamamız. Ancak yaklaşık 6 7 arkadaş karakola götürüldüğümüzde yüksek sesli müzik dinlemeden ötürü adam başı 91 tl ceza yedik. Orada sadece geçerken uğrama şeklinde bulunmama rağmen bende cezayı yedim. Benim yediremediğim konu ise bu. Orada hiç bir kanıt olmaksızın, hiç bir müzik açık değilken bu cezayı neden ve neye göre kesebiliyorlar. Bu kadınla gerçekten uğraşmak istiyorum ancak bu cezaya itiraz şansım var mı ? Varsa kazanma oranımız nedir ? Avukat ve bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. Konuyu her saniye takipteyim.

Teşekkürler

Caesar
05-09-2014, 11:17
Ya arkadaş ayıp olmasın diye 91 tl ceza kesip bırakmış işte polis. Düşünme bu kadar

Sezgin
05-09-2014, 11:18
adamın aldığı darp raporu vs sizi mahkemelik etmediyse, sittir edin 91 tl formalite işte. Ses etmeyin, vurduğunuza sayın :D

Batuhan Gül
05-09-2014, 11:21
Ya arkadaş ayıp olmasın diye 91 tl ceza kesip bırakmış işte polis. Düşünme bu kadar

Abi haksız yere 7 kişi ceza yedik bunu yediremiyoruz hiç birimiz. Parasında pulunda değiliz ancak haksız yere ceza yemek kanımıza dokunuyor :) Kazanma şansımız varsa itiraz etmek istiyoruz. Site güvenliklerini vs şahit gösterme şansımızda var

Caesar
05-09-2014, 11:23
kazanamazsın. uğraşma. sevinin bence güzellik yapmış. asayiş olarak hır gür çıkarma, toplumun huzurunu kaçırma gibi şeklede sokabilirlerdi kavga da var sonuçta.

Batuhan Gül
05-09-2014, 11:23
adamın aldığı darp raporu vs sizi mahkemelik etmediyse, sittir edin 91 tl formalite işte. Ses etmeyin, vurduğunuza sayın :D

O darp mahkemelik etti ondan kaçarımız yok tabi. Haklıyken haksız duruma düştük ancak 1 kişinin yaptığı hatayı polis bizi bile dinlemeden neden 7 kişiye mal eder onu anlamıyorum

MBuğra
05-09-2014, 11:42
Bilader 1.50 boyunda adama darp, cocuga karsi islenmis sayilmasin :D Saka maka 1.50 boyundaki adam icin sopaya ihtiyac oldugunu sanmiyorum, tr standartlarina gore hafif kalin olan birisi höt dese al sana *** der herif. Ki siz 9 kisiymissiniz. Ha ustunuze bicak vs. Ile geliyorsa ayri.

Gko
05-09-2014, 11:45
Bilader 1.50 boyunda adama darp, cocuga karsi islenmis sayilmasin :D Saka maka 1.50 boyundaki adam icin sopaya ihtiyac oldugunu sanmiyorum, tr standartlarina gore hafif kalin olan birisi höt dese al sana *** der herif. Ki siz 9 kisiymissiniz. Ha ustunuze bicak vs. Ile geliyorsa ayri.

adamın boyu deigl odunun boyu 1.50ymiş...

MBuğra
05-09-2014, 11:48
Pardon, yanlis okumusum.

hkkcn
05-09-2014, 13:48
bencede hiç kasmayın adam darp raporu almış mahkeme vs uğraşcaksınız en kötü mahkeme sürene kadar her pzar gidp karakola imza atcaksınız onun dışında mahkeme sonuçlanınca darptan,toplumun huzurunu kaçırmaktan gibi bidünya sebepten ceza yersiniz busefer 91 tl değil 9100 tl yersiiniz daahamı iyi olur.bencede hiç ses etmeyin dövdüğünüze sayın :D

yagizs
05-09-2014, 13:57
bence de uzatmayın gitsin 90 küsür lirayla kurtulmuşsunuz

bu arada adamı neden darp ettiniz ? ya da söyle sorayım o adam neden sizin üzerinize 1,5 metrelik odunla geldi ?

EREN34
05-09-2014, 14:17
İlla itiraz etmek istiyorsanız, bir dilekçe yazıp ekine konu cezanın 2 fotokopisini ekleyip Adliye'de Sulh-ceza mahkemesine elden vermeniz gerek. Başvuru içinde 5 TL alırlar. Sonuç daha sonra adresinize posta yolu ile bildirilir. Cezayı ödemeden itiraz etme hakkınız var. Cezayı öde sonra itiraz et devri eskidendi. Eğer cezayı ödediyseniz ve haklı bulunursanız vergi dairesinde ceza tutarı kadar mahsup hakkınız olur. Yani araç vergisi vs. öderken ceza tutarı borçtan mahsup edilir, kalan farkı ödersiniz.

Batuhan Gül
05-09-2014, 21:15
bence de uzatmayın gitsin 90 küsür lirayla kurtulmuşsunuz

bu arada adamı neden darp ettiniz ? ya da söyle sorayım o adam neden sizin üzerinize 1,5 metrelik odunla geldi ?

Kargasa arasinda kardesim sittir ol git diyince adam arabasindan sopasini aldi uzerimize kostu. Darp dedigim 1yumruktan ibaret ve tek kisinin attigi 1yumruktan ibaret. Geri kalan 6kisi(bende dahil) taraflari ayirmaya calistik. 1kisiye 7kisi saldiracak kadar haysiyetsiz insanlar degiliz :)

Batuhan Gül
05-09-2014, 21:18
İlla itiraz etmek istiyorsanız, bir dilekçe yazıp ekine konu cezanın 2 fotokopisini ekleyip Adliye'de Sulh-ceza mahkemesine elden vermeniz gerek. Başvuru içinde 5 TL alırlar. Sonuç daha sonra adresinize posta yolu ile bildirilir. Cezayı ödemeden itiraz etme hakkınız var. Cezayı öde sonra itiraz et devri eskidendi. Eğer cezayı ödediyseniz ve haklı bulunursanız vergi dairesinde ceza tutarı kadar mahsup hakkınız olur. Yani araç vergisi vs. öderken ceza tutarı borçtan mahsup edilir, kalan farkı ödersiniz.

Bu itiraz icin avukat tutmaya vs gerek yok mudur yani?

Birde yanlis anlasilmayi duzelteyim. Kardesim adama vurdu mahkemelik oldu onun cezasi ayri kesildi ancak yanindaki 6kisiye yuksek seste muzik dinlemekten ceza kesildi. Biz bu muzik cezasinin iptali icin ugrasiyoruz. Olayda darp var orasina diyecek birsey yok ve de kabul ediyor kardesim.

ozans
05-09-2014, 21:32
Hukukçu değilim ama bildiğim kadarıyla idari para cezasına itiraz dilekçesi yazacaksınız. Arkadaşlarınızın yazılı ifadesini alıp dilekçeye delil olarak ekleyebilirsiniz. Güzel bir dil ile yazarsanız olumlu sonuçlanacağına inanıyorum. Avukata gerek yok.

http://dilekceler.blogcu.com/idari-para-cezasina-itiraz-dilekcesi-ornegi/1522049

Batuhan Gül
05-09-2014, 21:53
Hukukçu değilim ama bildiğim kadarıyla idari para cezasına itiraz dilekçesi yazacaksınız. Arkadaşlarınızın yazılı ifadesini alıp dilekçeye delil olarak ekleyebilirsiniz. Güzel bir dil ile yazarsanız olumlu sonuçlanacağına inanıyorum. Avukata gerek yok.

http://dilekceler.blogcu.com/idari-para-cezasina-itiraz-dilekcesi-ornegi/1522049

Cok tesekkur ederim.

Arkadaslar verdiginiz fikir ve bilgilerden oturu hepinize tesekkur ederim . Yarin gorgu sahitleri ve arkadaslarimin sahitlikleri ile birlikte itiraz dilekcemi yolluyacagim . Umarim umdugum gibi sonuclanir. Fikir olmasi amaciyla sonucu burdan paylasacagim.

ozans
05-09-2014, 22:02
O dilekçe örneğinde konu'ya "İdari para cezasına karşı USULSÜZ TEBLİGAT NEDENİ İLE itirazımızdan ibarettir." yazılmış, sizde usülsüz tebligat yok, başka sebep yazmalısınız. Ceza hangi ilçeden geldi ise oranın sulh ceza mahkemesine yazılıyor dilekçe. Size yakın bir adliyeden ilgili yere göndertebiliyorsunuz, illa oraya gitmenize gerek yok. Ben itiraz ettiğimde 4-5 ay sonra posta ile geldi mutlu sonuç evime.

EREN34
05-09-2014, 23:28
Bu itiraz icin avukat tutmaya vs gerek yok mudur yani?

Birde yanlis anlasilmayi duzelteyim. Kardesim adama vurdu mahkemelik oldu onun cezasi ayri kesildi ancak yanindaki 6kisiye yuksek seste muzik dinlemekten ceza kesildi. Biz bu muzik cezasinin iptali icin ugrasiyoruz. Olayda darp var orasina diyecek birsey yok ve de kabul ediyor kardesim.

Avukata vs. gerek yok. Şahsi başvuru yapılabilir. Kavga kısmı için değil müzik kısmı için dilekçeden bahsediyorum ben. Sonuçta müzik ile ilgili ceza makbuzu olması gerek. Dilekçe'de darp kısmını karıştırmaya gerek yok bence. Nihayetinde 2 ayrı olay. Biri darp diğeri yüksek seste müzikten dolayı para cezası. Darpın mahkemesi kağıdı küreği zatn ayrı koldan yürüyor.

dahan
06-09-2014, 01:10
ceza yerinde olmuş,,polisi kutlarım

Özgür Ozan
06-09-2014, 01:59
Birilerinin senin evinin karşısını sürekli araçlarıyla toplanma mekanı yaptığını, bekçi gibi orda sürekli toplanıp muhabbet ettiğini düşün ve o sitede oturan insanların yerine koy kendini , o yol sitenin olmayabilir bu orda arabalarla toplanılıp muhabbet etmek için uygun bir yer olduğu anlamına gelmiyor , illa buluşacaksınız bin tane otopark var , bin tane boş yer var oralarda toplanıp çevreyi rahatsız etmeyebilirsiniz(rahatsız etmeniz için bağırığ çağırmanıza gerek yok)

Cezaya da boşa itiraz etmeyin bişey çıkmaz , hatta mahkemeden gelecek para cezasına da kendinizi hazırlayın adamın elinde darp raporu var

asot
06-09-2014, 09:05
odunlu eleman yumrugu hak etmiş, siz de cezayı hak etmişsiniz, ilahi adalet yerini bulmuş.. yüksek sesle televole hits tadında parçalarla gezmek, 90'lı yıllarda kalmadı mı? Gidin diskoda dinleyin..

Konunun yeri gelmişken, şahin-doğan 'ların hepsini topluca imha etmek lazım, herifler resmen potansiyel suçlu, görüldüğü yerde cezaevine konulmalı..

Batuhan Gül
11-09-2014, 23:07
ceza yerinde olmuş,,polisi kutlarım

Abicim olayı anlamadan etmeden yorum yazma konusunda üstünüze yok malesef. Anlatmak istediğimi ya ben anlatamadım ya da siz anlayamadınız. Kardeşimin attıgı yumruk yüzünden haksız duruma düştük doğru . Mahkemeye çıkacak o da tamam. Ama polisin haksız yere ceza kesmesine itiraz ediyoruz biz. Yüksek sesli müzik yok birşey yok neden kesebilir ceza ? Polisin kafasına göre ceza kestiği nerede görülmüş. Eğer hala adalet varsa güvenlik şahitliklerine bakılır adalet yerini bulur.

Batuhan Gül
11-09-2014, 23:10
Birilerinin senin evinin karşısını sürekli araçlarıyla toplanma mekanı yaptığını, bekçi gibi orda sürekli toplanıp muhabbet ettiğini düşün ve o sitede oturan insanların yerine koy kendini , o yol sitenin olmayabilir bu orda arabalarla toplanılıp muhabbet etmek için uygun bir yer olduğu anlamına gelmiyor , illa buluşacaksınız bin tane otopark var , bin tane boş yer var oralarda toplanıp çevreyi rahatsız etmeyebilirsiniz(rahatsız etmeniz için bağırığ çağırmanıza gerek yok)

Cezaya da boşa itiraz etmeyin bişey çıkmaz , hatta mahkemeden gelecek para cezasına da kendinizi hazırlayın adamın elinde darp raporu var

Konunun başında yazdıklarımı tekrarlıyorum. Yumruğu atan kardeşim bizi haksız duruma düşürdü doğru. Adam darp raporu aldı doğru. Mahkemeye çıkacak doğru. Yüksek sesli müzik YANLIŞ ! Konunun başından beri itiraz ettiğimiz konu da bu. Güvenlikler dahi yüksek seste müziği bırakın yüksek seste konuşma olmadığına dair ifade verdi. Ama abimizin kutladığı saygıdeğer polislerimiz bizleri dinlemedi bile. Yaşımızın genç olmasından dolayıdır sanırım.

01ayk01
12-09-2014, 00:16
Benim kuzene de yuksek sesle muzik dinlemekten ceza yazmislardi 1 ay once felan. Isin komik tarafi araba 2005 honda civic ve 4 hoparloru'de patlak. Bu isler biraz keyfe bakiyor. Biz ugrasmamak icin odemistik.

boosted_pug
12-09-2014, 04:40
Toplanan araclardan herhangi birinin ses sistemi azda olsa açık değilmiydi? Belki darp edilen arkadas veya esi sizi şikayet etmistir.

aqustic
12-09-2014, 07:30
Kadınla kocası yüksek sesle müzik dinleyip bizi rahatız ediyorlar diye besbelli şikayet etmişler.Polis de geldi cezayı yazdı size.
Her birinizie 91 lira yazıldıgı düşünülürse az para değil.Hakkınızı arayın .

free-hifi
12-09-2014, 08:23
darp raporu alıp olay mahkemeye intikal ederse 2 sene ceza yiyeceksin kaçarın yok daha önce suçun yoksa 5 sene erteleme olayı var 5 senede olay yapmaman lazım tazminat açarsada kafadan 2000 lira tazminat ödersin bu faiz cart curt derken sana 5 liraya mal olur benden söylemesi canlı şahidin ben.

powERS
12-09-2014, 08:40
abi niye boşversin adamlar. durduk yere 7 kişi toplanıp hadi keyiften bi 630 lira atalım ortaya ısınalım dermi ?

Kaldıki kadına ne yani devletin yolu orada durmak için izinmi alınması gerekiyo o zaatten ?

Adam gelipte kovamaz neden burda duruyosunuz diye soramaz. Ha hata ne güzelce konuşulup gönderilebilirdi.

Yumruk atıldıysa da odun var odun nerden çıkıyo. Arabasında odun taşıyan bi adam. Burada maganda olan kim ?

Er34
12-09-2014, 10:31
Karşı tarafın darp raporu var ama sopayla saldırdığını gören görgü tanıkları var. Nefsi müdafa sayılabilir mi ? Hukukçuya sormak lazım gerçi

HaKo
12-09-2014, 10:37
valla ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyesim geliyor ama.. günah almakta istemiyorum. Şimdi benim sokağımın önünde sürekli 9 kişi toplansa ve çıt çıkarmasa ruhum duymaz. Siz bu insanları artık rahatsız etmişsiniz bir şekilde ki hır gür çıkmış. He yapılan doğru mu değil ama siz de sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz gibi sanki.

Y.Emre
12-09-2014, 10:50
Ben 1.5 metrelik odunu arabanın neresine sokmuş onu merak ettim.

Batuhan Gül
12-09-2014, 11:26
Toplanan araclardan herhangi birinin ses sistemi azda olsa açık değilmiydi? Belki darp edilen arkadas veya esi sizi şikayet etmistir.
Kesinlikle açık değildi. Biraz abes kaçıcak ama eğlencesine şınav çekip yarışıyorduk :)

Kadınla kocası yüksek sesle müzik dinleyip bizi rahatız ediyorlar diye besbelli şikayet etmişler.Polis de geldi cezayı yazdı size.
Her birinizie 91 lira yazıldıgı düşünülürse az para değil.Hakkınızı arayın .

Güvenliklerin söylediğine göre bizden başkaları orda yan verip, drag yapıp, içki içiyorlarmış. Anladığımız kadarıyla bu iş bizim başımıza patladı. Tesadüfen oradaydık ve bizde kaldı olay.

Batuhan Gül
12-09-2014, 11:33
darp raporu alıp olay mahkemeye intikal ederse 2 sene ceza yiyeceksin kaçarın yok daha önce suçun yoksa 5 sene erteleme olayı var 5 senede olay yapmaman lazım tazminat açarsada kafadan 2000 lira tazminat ödersin bu faiz cart curt derken sana 5 liraya mal olur benden söylemesi canlı şahidin ben.

Mahkeme yolunu girdik diye biliyoruz. O konuda güvenlik ifadeleri şahit ifadelerini hepsini kullanacağız o konuda bi kaçarımız yok. Karşı tarafın babaannelerinin yadigar bastonu dediği 1.5 metre boyundaki yontulmamış odunda ifadelere geçirildi. Bundan sonra çağırılmayı bekliyoruz :)

abi niye boşversin adamlar. durduk yere 7 kişi toplanıp hadi keyiften bi 630 lira atalım ortaya ısınalım dermi ?

Kaldıki kadına ne yani devletin yolu orada durmak için izinmi alınması gerekiyo o zaatten ?

Adam gelipte kovamaz neden burda duruyosunuz diye soramaz. Ha hata ne güzelce konuşulup gönderilebilirdi.

Yumruk atıldıysa da odun var odun nerden çıkıyo. Arabasında odun taşıyan bi adam. Burada maganda olan kim ?

Kardeşim başka şehirden ziyaretime geldiği için ortamımıza biraz yabancıydı. Yanımdaki diğer arkadaşlar sakin kişilerdi ve olayı yatıştırmaya çalıştılar. Ancak yanında odunla gelen bir adam zaten kavgaya hazır şekilde gelmemiş midir ?

Caesar
12-09-2014, 11:38
Burası türkiye dilediğiniz kadar itiraz edin hakim şu gözle bakar. DARP eden adam yüksek sesli müzikde dinler!

Mutu
12-09-2014, 11:39
"yumruk attı. Adam bu yüzden darp raporu aldı ve davacı oldu. Buraya kadar tamamız. Ancak yaklaşık 6 7 arkadaş karakola götürüldüğümüzde yüksek sesli müzik dinlemeden ötürü adam başı 91 tl ceza yedik."

Yazmış, hala dava açsa daha iyi mi davadan 91 tl lik cezalarla kurtulmuşsunuz diyenler var, ya okumadan yazıyorsunuz ya da mesaj kasıyorsunuz anlamadım.

Bu arada geçmiş olsun, umarım 91 tllerin dışında mahkemelik olan durumu en az zararla atlatırsınız.

Batuhan Gül
12-09-2014, 11:39
valla ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyesim geliyor ama.. günah almakta istemiyorum. Şimdi benim sokağımın önünde sürekli 9 kişi toplansa ve çıt çıkarmasa ruhum duymaz. Siz bu insanları artık rahatsız etmişsiniz bir şekilde ki hır gür çıkmış. He yapılan doğru mu değil ama siz de sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz gibi sanki.

Abi tabi ki toplanıp sessizce birbirimizin gözüne bakmıyoruz ancak güvenliklerin söylediğine göre bu kadın bu sitede çok ünlü adı çıkmış bir kadın. Daha önceden birçok vukuaatı varmış. Daha öncedende şikayet etti. Polisler geldi. Bizimle beraber leblebi yedi soda içti biraz sohbet edip gitti. Bize cezaları kesen polis arkadaşta bu kadının her seferinde gittiği polismiş. Kadını başından savmak için bize cezaları yazıp yolladı.

Güvenlikçi abilerimde ifadelerinde bu kadının daha önceki vukuatlarını belirtti. Hatta daha önce yaşanmış bir olayıda anlattılar.
Bu kadın oturduğu sitenin dışında yürüyüşe çıkıyor. Sitesinin dışında olduğu halde, tanımadığı birine sen kimsin diye soruyor. Sorduğu kişide doğulu bi bina görevlisi abimiz. Durup duruken böyle bir soruyu kaldıramayıp '' sanane '' demiş. Bu kadın '' hırsız varr '' diye bağırmış. Olayı güvenlikler görmese adamı durduk yere karakolluk edecekmiş. Olayda bahsi geçen uğraştığımız bir bayan böyle şirret bi bayan.

Birde bilgili arkadaşlara birşey daha sormak istiyorum. Yumruk atan kardeşim şubatta askere gidecek kısmetse. Mahkemeye çağırdıklarında nasıl yapıcak ? Mahkeme askerden gelene kadar ertelenecek mi ? Takipsizlik vs. olabilir mi?

Gko
12-09-2014, 11:52
Ben 1.5 metrelik odunu arabanın neresine sokmuş onu merak ettim.

adam evden gelmiş. odunuda evden almış. biri diyo adam 1.5 siz diyosunuz arabanın neresine sokmuş :D

valla kadın çirkef bişeymiş yaptırmış bişeyler doldurmuş kocasını. hakkınızı ararken belki daha fazla para ödiceksiniz ama bence onların yanına bırakmayın. siz 7 kişisiniz adam üstünüze sopayla geliyo bu nasıl bi mantık ki ? belli yani orda olay olcagı bilerek yapmıslar gibi

SErhat.
12-09-2014, 11:56
Birde bilgili arkadaşlara birşey daha sormak istiyorum. Yumruk atan kardeşim şubatta askere gidecek kısmetse. Mahkemeye çağırdıklarında nasıl yapıcak ? Mahkeme askerden gelene kadar ertelenecek mi ? Takipsizlik vs. olabilir mi?

Ertelenmez. Mahkeme birliğine celp yazar. Bulunduğu şehirde mahkemeye götürülerek ifadesinin alınmasını ister.

Batuhan Gül
12-09-2014, 11:57
adam evden gelmiş. odunuda evden almış. biri diyo adam 1.5 siz diyosunuz arabanın neresine sokmuş :D

valla kadın çirkef bişeymiş yaptırmış bişeyler doldurmuş kocasını. hakkınızı ararken belki daha fazla para ödiceksiniz ama bence onların yanına bırakmayın. siz 7 kişisiniz adam üstünüze sopayla geliyo bu nasıl bi mantık ki ? belli yani orda olay olcagı bilerek yapmıslar gibi

Merağı giderelim sorun yok :)

Adam sopasını evinden alıp gelmiş sanırım. Kavgaya hazır şekilde. Sopasını arka tarafa çaprazlama koymuştu. Bi ucu yerde bi ucu tavanda. Anca o şekilde sığdırabilmişti.

İtiraz dilekçelerini şuan hazırlıyorum. İtiraz edip cezayı ödiyecem. Gerekirse vergiden düşsün gerekirse iade olmasın sorun yok. Yeterki elimde bi iptal dilekçesi olsun ki bir dahaki gelişine belgeyi suratına yapıştırayım :)

Batuhan Gül
12-09-2014, 11:59
"yumruk attı. Adam bu yüzden darp raporu aldı ve davacı oldu. Buraya kadar tamamız. Ancak yaklaşık 6 7 arkadaş karakola götürüldüğümüzde yüksek sesli müzik dinlemeden ötürü adam başı 91 tl ceza yedik."

Yazmış, hala dava açsa daha iyi mi davadan 91 tl lik cezalarla kurtulmuşsunuz diyenler var, ya okumadan yazıyorsunuz ya da mesaj kasıyorsunuz anlamadım.

Bu arada geçmiş olsun, umarım 91 tllerin dışında mahkemelik olan durumu en az zararla atlatırsınız.

Teşekkür ederim .

Ertelenmez. Mahkeme birliğine celp yazar. Bulunduğu şehirde mahkemeye götürülerek ifadesinin alınmasını ister.

Teşekkür ederim .

AdemAr
12-09-2014, 21:50
torba yasada silinmiştir bu cezada muhtemelen :)))

Y.Emre
13-09-2014, 00:10

adam arabasindan sopasini aldi uzerimize kostu.

orjinali 13. mesajda :) İlginç geldi sadece

ErkanCanS
14-09-2014, 15:05
Normalde yanında bayan olan birine vurulmaz da , 1.5 metre odunla üzerine koşan adamada bir yumruk atıp bırakılmaz hani. Temizinden bi dövseydi kardeşin hiç değilse geçerli bi sebep olurdu mahkemelerde uğraşmasının.

Birde işin etik olmayan bir çıkar yolu vardı.Sende kardeşine 2 tane sallayacaktın ve kardeşinde darp raporu alacaktı.Karşılıklı şikayet olunca karakolda hallediliyor.Orda olmasa bile çoğu zaman mahkeme ' karşılıklı vuruşmuşlar öpüşün barışın ' tarzında yaptırımlarla savuşturuyor.

Batuhan Gül
03-02-2015, 00:33
Yaklaşık 20 gün önce gelen mahkeme kararı il dışında olmamdan ötürü bugün elime ulaştı. Mahkeme delil yetersizliğinden dolayı beni haklı bulmuş. Kesin olarak karar verilmiş ve para iadesine gidilmiş. Ancak devletten para almak sanıldığı kadar kolay değil tabi ki :)
Vergi dairesi ; polis bana yazı yollayacak bende ona göre iade edeceğim diyor,
Polis ise; vergi dairesi benden yazı istesin göndereyim diyor.

Alacağım para belki masraflarımı karşılamayacak ama başlamışken yarıda bırakmayacağım. Sonuna kadar devam :)

http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/02/03/123123.md.jpg (http://www.hizliresimyukle.com/image/BS6A)