PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plastik Kaynağı

Mert G
05-09-2014, 11:57
Arkadaşlar selam,

Tutma kolu kırılan ama sadece 1 aylık ikiz bebek arabamı ihtiyaç sahibi birisine vereceğim. Sıkıntı şu ki tutma kolu komple kasayı da bir arada tuttuğu için kelepçe, güçlü yapıştırıcı hiçbir şey fayda etmedi. Maslak sanayi taraflarında sağlam plastik kaynağı yapan (plastik kaynağı diye bir şey var mı tam bilmiyorum ama tampon tamiri falan yapanlar da olur sanırım) bildiğiniz dükkan veya usta var mı? Hayır işi yapacağız tam yapıp da verelim bari.

Şimdiden teşekkürler.

Batuhan Gül
05-09-2014, 12:06
Arkadaşlar selam,

Tutma kolu kırılan ama sadece 1 aylık ikiz bebek arabamı ihtiyaç sahibi birisine vereceğim. Sıkıntı şu ki tutma kolu komple kasayı da bir arada tuttuğu için kelepçe, güçlü yapıştırıcı hiçbir şey fayda etmedi. Maslak sanayi taraflarında sağlam plastik kaynağı yapan (plastik kaynağı diye bir şey var mı tam bilmiyorum ama tampon tamiri falan yapanlar da olur sanırım) bildiğiniz dükkan veya usta var mı? Hayır işi yapacağız tam yapıp da verelim bari.

Şimdiden teşekkürler.

Maslakta adres veremiyecem ancak yolunuz düşerse bağcılar-güngören sanayide pax oto var. Citroen-pejo servisi. Kendi bünyelerinde plastik tampon tamiri yapıyorlar. Kırık yanık yamuk tampon tamiri vs yapıyorlar

2jz
05-09-2014, 12:22
Yer söyleyemem ama eğerki kaynağı yaptırdığınız yer üzerine yük biniyorsa metal bi malzemeyle destekleyin. Plastik kaynak çok dayanamayabilir.

Mert G
05-09-2014, 13:42
Maslakta adres veremiyecem ancak yolunuz düşerse bağcılar-güngören sanayide pax oto var. Citroen-pejo servisi. Kendi bünyelerinde plastik tampon tamiri yapıyorlar. Kırık yanık yamuk tampon tamiri vs yapıyorlar

hiç yoktan aklımda dursun, teşekkürler.

Yer söyleyemem ama eğerki kaynağı yaptırdığınız yer üzerine yük biniyorsa metal bi malzemeyle destekleyin. Plastik kaynak çok dayanamayabilir.

aslında benim de kafama takılıyor o kısım, tamirciyi bulsam onun da fikrini alıp metalle destekletebilirim ama olabildiğince orjinal görünsün diye uğraşıyorum.

imparatoR
05-09-2014, 14:17
eski otobüs filitrelerinin dşındaki baklava desenli telden kaynak yapılacak parçanın görünmeyen kısmına gömülecek şekilde kesip ,kaynak yapılacak plastik parçayı japonla tutturuyorsun kestiğin tel parçasını kızarana dek ısıttıktan sonra uygulanacak bölgeye gömüyorsun üstte oluşan plastik fazlalığını kızgın bi metalle düzellttiğin zaman öncesinden sağlam olur ..

Mert G
05-09-2014, 14:42
eski otobüs filitrelerinin dşındaki baklava desenli telden kaynak yapılacak parçanın görünmeyen kısmına gömülecek şekilde kesip ,kaynak yapılacak plastik parçayı japonla tutturuyorsun kestiğin tel parçasını kızarana dek ısıttıktan sonra uygulanacak bölgeye gömüyorsun üstte oluşan plastik fazlalığını kızgın bi metalle düzellttiğin zaman öncesinden sağlam olur ..

işte bir de bunu yapacak ustayı bulursam süper olucak:)

lnd_samet
05-09-2014, 14:55
404 ün 2li yapıştırıcısını denedinizmi?
plastik çelik dediğimiz?

Mert G
05-09-2014, 15:26
404 ün 2li yapıştırıcısını denedinizmi?
plastik çelik dediğimiz?

kendi servisinde özel bir yapıştırıcı ile yapıştırıp üzerine kelepçe taktık ama çocuklar içindeyken daha ilk dışarı çıkışımızda kırıldı. İçinde çocuklar varken ağır oluyor, kaldırıma çıkarmak için tutma koluna yüklenince anında kırıldı. Çok kalın sert plastik bir parça.

lnd_samet
05-09-2014, 15:54
valla ben yerinizde olsam 404 ü denerdim, nalburlarda bulunur.
çok eski bir yapıştırıcı, plastikte çok başarılı, en azından kaynakcı bulana kadar deneyin,

MBuğra
05-09-2014, 16:12
Sunfix diye bir yapistirici bar deneyin derim, iki hamuru birbirine karistiriyorsunuz, 3 saat icinde tas gibi oluyor. Bi goz atin derim.

lnd_samet
05-09-2014, 16:49
sunfıx daha ziyade dolgu türevi bir ürün, evet yapıştırıyor ama çatlak kapatma gibi bir ürün, birbirine tutma konusunda sıkıntı yaratabilir bence.

yoshimura
05-09-2014, 18:46
sika 3131.biraz pahalıdır ama kesin çözüme ulaşırsın