PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Muayenesi...YARDIM

yurdacool
07-09-2014, 17:20
arkadaşlar opel corsa 1.7dti aracım 2 gün sonra muayeneye giricek araçta katalizör yok ve basık.daha önceden bu şekilde geçen varmı? yardımcı olursanız sevinirim..

http://i60.tinypic.com/cuvyt.jpg

http://i59.tinypic.com/2n73yhc.jpg

http://i58.tinypic.com/209rdon.jpg

By_Carizma
07-09-2014, 17:33
basıklığı çamurluğa felan sürtmüyorsa geçenler olmuştu ama katalizörsüz geçirmiyolar :)

akucukdogan
07-09-2014, 17:43
Katalizörsüz geçirmiyorlar evet. Bende hemen hemen o basıklıkla kalmıştım :)

EMO
07-09-2014, 17:46
Çapraz rampaya girer aracın orda ön veya arka sürtme yaparsa kalır,arkadaşların dediği gibi katalizörsüz otomatik kalırsın.

Seven7
07-09-2014, 17:52
Eğer egzoz emilsiyon pulunuz varsa kat bölümüne bir susturucu takarak daha uygun bir yolla çözüme ulaşılabilir.
Basıklık konusunda da bu basıklıkla zaten düz zeminde bile tam sağ yada tam solda sürtme yapıyordur, o yüzden geçmesi imkansız gibi.

yurdacool
07-09-2014, 17:54
eyvahlar olsun :)

yurdacool
07-09-2014, 17:56
Eğer egzoz emilsiyon pulunuz varsa kat bölümüne bir susturucu takarak daha uygun bir yolla çözüme ulaşılabilir.
Basıklık konusunda da bu basıklıkla zaten düz zeminde bile tam sağ yada tam solda sürtme yapıyordur, o yüzden geçmesi imkansız gibi.

anladım kardeşim sağolasın

yurdacool
07-09-2014, 17:56
resimde gördüğünüz gibi arka lastikler kar lastiği önler yazlık bu şekilde sıkıntı olurmu?

-fatih-
07-09-2014, 22:03
basıklık konusuna gelirsek çarşamba günü hadımköy tüvdeydim..çapraz için aracı kanaldan dışarı çıkardılar mecburen..bizim araca bakan eleman bindi arabaya çağırdı diğer arkadaşını da bak dedi..arkadaşı baktı kurtarıyor dedi..araçtaki eleman iyi bak knka kurtarmaz biraz daha geri gelim mi sürter kesin bu diyor..3-4 kere sordu artık yerde ki elemanda daraldı bize bakarak yok abi kurtarıyor kıl payı dedi..yani o ara orada olmasam başlarında veya telefonla falan konuşsam belkide bırakacak sonra uğraş dur.birazda personelin inisiyatifine kalıyor böyle şeyler şans diyelim :)

Tunc.
07-09-2014, 22:13
resimde gördüğünüz gibi arka lastikler kar lastiği önler yazlık bu şekilde sıkıntı olurmu? Sadece diş derinliğine bakılıyor diye biliyorum.

sinan-s
07-09-2014, 22:16
bu şekılde geçmez

arsenikli
07-09-2014, 22:26
Bence önce git bi şansını dene çoğu kişinin geçmez dediği ne arabalar geçti, geçicek arabalar kaldı.Olduda kalırsan zaten vaktin var halleder kaldığın yerden geçersin

yurdacool
08-09-2014, 15:57
basıklık konusuna gelirsek çarşamba günü hadımköy tüvdeydim..çapraz için aracı kanaldan dışarı çıkardılar mecburen..bizim araca bakan eleman bindi arabaya çağırdı diğer arkadaşını da bak dedi..arkadaşı baktı kurtarıyor dedi..araçtaki eleman iyi bak knka kurtarmaz biraz daha geri gelim mi sürter kesin bu diyor..3-4 kere sordu artık yerde ki elemanda daraldı bize bakarak yok abi kurtarıyor kıl payı dedi..yani o ara orada olmasam başlarında veya telefonla falan konuşsam belkide bırakacak sonra uğraş dur.birazda personelin inisiyatifine kalıyor böyle şeyler şans diyelim :)

hadi ya.kaç cm basık senin araç

yurdacool
08-09-2014, 15:58
Bence önce git bi şansını dene çoğu kişinin geçmez dediği ne arabalar geçti, geçicek arabalar kaldı.Olduda kalırsan zaten vaktin var halleder kaldığın yerden geçersin

haklısın kardeşim bakalım bi yerden yay bulabilirsem riske atmadan taktırır geçerim

SErhat.
08-09-2014, 16:01
Bence ilk önce git bir şansını dene. Neyden kusur verirse eksiğini tamamlarsın sonra.

Benim aracım coiloverla önden yaklaşık 7 cm basık, arkada da 3.5 yay var. Orjinal lastikleri taktıktan sonra havalarını da 38 psi yapıp öyle gittim, hiçbir yere sürtmedi, nitekim geçtim.

SekoLive
08-09-2014, 16:12
bu basıklıkla bencede geçmez dün acıbademde gördüğüm arac senindi sanrım

katalizorude cozmelisin

Evo34
08-09-2014, 16:34
Muayeneyi bunlar sebebiyle yapıyorlar zaten. Geçmeniz sürpriz olur.