PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu maddeyi sektöre geçirmeli arabalar artık ıslanmamalı ve kirlenmemeli

metin onur
08-09-2014, 23:10
http://youtu.be/MjxlVm8g6TA

Sizce yapılabilirmi?

Mert Safa
08-09-2014, 23:21
http://www.youtube.com/watch?v=GpRhbV9OZnY

Benzeri ya da aynısı sanırım :)

metin onur
08-09-2014, 23:25
Bu mal bi harika, her alanda kullanılabilecek bir sey

McKrop
08-09-2014, 23:32
Ufak bi yere rötüş yapmak istesen boya tutmaz :) kalıcılığı ne kadar acaba

aslanneron
08-09-2014, 23:48
Malzeme mühendisliği okuyorumda hocalardan biride izletmişdi bunu.madde zamanla kayboluyor özelliğini yitiriyor yani bu dayanıklılık oraya uygulanan dış etkilere göre değişiyor

B16
08-09-2014, 23:55
Malzeme mühendisliği okuyorumda hocalardan biride izletmişdi bunu.madde zamanla kayboluyor özelliğini yitiriyor yani bu dayanıklılık oraya uygulanan dış etkilere göre değişiyor

Peki uygulanan yer'e zarar verme olasılığı nedir?
Video da uygulanan ürünler, materyallerin rengi diğer ürüne göre açık geldi.

HondatugraL
09-09-2014, 00:12
Bu bi tele alışveriş programında satılıyordu. Hangi kanaldaydı hatırlamıomda kolpadır diye pek sallamadıydım :D

huseyinturk
09-09-2014, 00:12
Bir ekmek kapısı daha kapanıyor, oto yıkamacılığı

güneşbalkan
09-09-2014, 00:26
Bu bildiğin nano teknoloji ürünü

Firat.M3
09-09-2014, 00:36
bende var bu ürün. dağıtıcılığını almak için numune istemiştim. özellikle beyaz yüzeyler üzerinde tanıtılıyor çünkü renkli yüzeylerde mat bir görünüm oluyor. fakat ürün gördüğünüz gibi hiçbir eksiği yok. plastidip gibi bir katmanı atıp arkasından diğer katmanını atarak işlem bitiriliyor. aldığım ürün, NeverWet

B16
09-09-2014, 00:38
bende var bu ürün. dağıtıcılığını almak için numune istemiştim. özellikle beyaz yüzeyler üzerinde tanıtılıyor çünkü renkli yüzeylerde mat bir görünüm oluyor. fakat ürün gördüğünüz gibi hiçbir eksiği yok. plastidip gibi bir katmanı atıp arkasından diğer katmanını atarak işlem bitiriliyor. aldığım ürün, NeverWet

Peki, ürünün etkisi ne kadar sürede geçiyor?
Uygulama yapılan yüzeyde ürünün etkisi geçtikten sonra bir deformasyon meydana geliyor mu?

Firat.M3
09-09-2014, 00:38
Bunlar da kendi çektiğim videolar. Deneme, arkadaşa gösterme amaçlı çekmiştim.

http://www.youtube.com/watch?v=bwlBjWEeFNA

http://www.youtube.com/watch?v=vSjSqn_PVpY

Firat.M3
09-09-2014, 00:41
Peki, ürünün etkisi ne kadar sürede geçiyor?
Uygulama yapılan yüzeyde ürünün etkisi geçtikten sonra bir deformasyon meydana geliyor mu?

ürünün etkisi ayakkabım üzerinde 2 ay kadar sürdü. özellikle ayakkabıma yapmıştım aklıma geldikçe su döküp bakıyordum. kullandığınız yere göre değişir bu durum. fakat bu ürünü aracınızda kullanacaksanız en uygun yer davlumbazlar, jant içleri vb yerlerdir. Ürünün uygulandığı yere elinizi sürdüğünüzde pütür pütür bir his oluyor ama rahatsız edici şekilde değil. Sonrasında bir deforme, iz bırakma falan yok. Kullanım alanı oldukça geniş, havuz kenarından tutun da, lavaboda, klozette kullanılabilir. yaratıcılığa ve ihtiyaca bağlı tamamen.

B16
09-09-2014, 00:44
ürünün etkisi ayakkabım üzerinde 2 ay kadar sürdü. özellikle ayakkabıma yapmıştım aklıma geldikçe su döküp bakıyordum. kullandığınız yere göre değişir bu durum. fakat bu ürünü aracınızda kullanacaksanız en uygun yer davlumbazlar, jant içleri vb yerlerdir. Ürünün uygulandığı yere elinizi sürdüğünüzde pütür pütür bir his oluyor ama rahatsız edici şekilde değil. Sonrasında bir deforme, iz bırakma falan yok. Kullanım alanı oldukça geniş, havuz kenarından tutun da, lavaboda, klozette kullanılabilir. yaratıcılığa ve ihtiyaca bağlı tamamen.

Çok teşekkür ederim cevaplar için. Ürün'ü ayakkabı ve ev içlerinde kullanmak için araştırıyorum.
Sanırım bu ürün'ü kullandınız değil mi?
http://www.ebay.co.uk/itm/RUST-OLEUM-NEVERWET-MULTI-SURFACE-KIT-2-9-oz-Cans-18-oz-NEVER-WETRUST-OL-/261410774025?pt=Paint_Paint_Supplies&var=&hash=item3cdd4bdc09

Firat.M3
09-09-2014, 00:45
Çok teşekkür ederim cevaplar için. Ürün'ü ayakkabı ve ev içlerinde kullanmak için araştırıyorum.
Sanırım bu ürün'ü kullandınız değil mi?
http://www.ebay.co.uk/itm/RUST-OLEUM-NEVERWET-MULTI-SURFACE-KIT-2-9-oz-Cans-18-oz-NEVER-WETRUST-OL-/261410774025?pt=Paint_Paint_Supplies&var=&hash=item3cdd4bdc09

aynısı evet. ilk spreyi sıkıp 15 dakika bekliyor sonra 2. spreyi sıkıyorsunuz. yine 15 dakika bekliyorsunuz. sonrasında işlem bitmiş oluyor.

TigeR
09-09-2014, 00:46

Mükemmel bir ürünmüş valla abi peki ayakkabıya yakından bakınca filan değişiklik var mı? o spreyi sıkınca?

B16
09-09-2014, 00:47
aynısı evet. ilk spreyi sıkıp 15 dakika bekliyor sonra 2. spreyi sıkıyorsunuz. yine 15 dakika bekliyorsunuz. sonrasında işlem bitmiş oluyor.

Biraz fiyat araştırması yaptıktan sonra alim. Sanırım yardımcınız eşinizdi videoda. Ev içinde kullandıysa yorumları nasıldı?
Biz erkekler ile kadınların temizlik anlayışları farklıdır. :)

Firat.M3
09-09-2014, 00:48
Mükemmel bir ürünmüş valla abi peki ayakkabıya yakından bakınca filan değişiklik var mı? o spreyi sıkınca?

hayır hiçbir değişiklik yok. sadece dokununca pütür pütür bir his var. bir de sıkarken her tarafına sıktığınıza emin olun. eklediğim ilk videoda tişörtte belli biyer suyu emiyor. oraya sıkmadığım için..

şimdi aklıma geldi bunu bi filtre üzerinde deneyip flow değerlerine bakayım ben. :)

Firat.M3
09-09-2014, 00:50
Biraz fiyat araştırması yaptıktan sonra alim. Sanırım yardımcınız eşinizdi videoda. Ev içinde kullandıysa yorumları nasıldı?
Biz erkekler ile kadınların temizlik anlayışları farklıdır. :)

ben ev içinde kullanmadım. hatta hala var spreylerim bitmedi henüz. dediğim gibi dağıtımı için numune olarak getirdim ben. asia'da satışı yok ürünün ilerleyen zamanlarda bununla ilgili dönüş yapacaklar bana. şuanda sadece amerika pazarında mevcut ürün. (toptan dağıtım ve satış konusunda)

B16
09-09-2014, 00:50
Son olarak, araştırırken ürün yelpazesi geniş. Kullanım yerine göre spreyler değişiklik gösteriyor mu?

Firat.M3
09-09-2014, 00:53
Son olarak, araştırırken ürün yelpazesi geniş. Kullanım yerine göre spreyler değişiklik gösteriyor mu?

hayır sprey tek. her yerde uygulanma şekli de aynı.

bu da araç paneli üzerindeki görünümü.

YzU587qronE

B16
09-09-2014, 00:55
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Sipariş geçtim bile :)

TaGo
09-09-2014, 08:08
son benzin testindende anlayacağımız üzere ürün tüm solventlere karşı dayanıksız. Bu çok doğal. Yapısı evet pd ye benziyor. Hafif esnek ve soyularak sökülüyor. İzolasyon için mükemmel bir çözüm.

metin onur
09-09-2014, 10:45
Faİdelİ :)

alihan_27
09-09-2014, 21:12
Kurak, tozlu memleketlerde faydası zarara dönüyor bu gibi hidrofobik ürünlerin. Bende birkaç farklı marka kullandım, nano silikalı olsun, silis dumanı yüzey aktifli olsun, nano polimerli olsun. Hepsinde gördüğüm bir kusuru paylaşayım: Çok küçük boyutlu tozlar aracın yüzeyine yapışıyor ve yüzey katmanı oluşturuyor, yıkama sırasında suyla, köpükle akmıyor, mecburen ince toz katmanı yıkama pediyle yüzeyde sürünüyor. Haliyle vernikte kılcallar oluşuyor. Tabi bu şehirden şehire çok farkediyor. Mersin'de, Adana'da olmazken, Konya'da, Kayseri'de, Aksaray'da bu durumu yaşıyorum. Kullanmayı düşünenlerin dikkatine.

MrtYILDIZ
14-09-2014, 11:42
http://www.nowet.com.tr/1/

Bir başka marka TR pazarı nda 2 adet sipariş verdim ben
Güzel bir ürün

Onrcn
15-09-2014, 09:54
Kurak, tozlu memleketlerde faydası zarara dönüyor bu gibi hidrofobik ürünlerin. Bende birkaç farklı marka kullandım, nano silikalı olsun, silis dumanı yüzey aktifli olsun, nano polimerli olsun. Hepsinde gördüğüm bir kusuru paylaşayım: Çok küçük boyutlu tozlar aracın yüzeyine yapışıyor ve yüzey katmanı oluşturuyor, yıkama sırasında suyla, köpükle akmıyor, mecburen ince toz katmanı yıkama pediyle yüzeyde sürünüyor. Haliyle vernikte kılcallar oluşuyor. Tabi bu şehirden şehire çok farkediyor. Mersin'de, Adana'da olmazken, Konya'da, Kayseri'de, Aksaray'da bu durumu yaşıyorum. Kullanmayı düşünenlerin dikkatine.

Duzgun eldiven, duzgun sampuan bunun cozumu. Baska turlu bu fircasiz sungersiz yikamalar icin dediginiz her turlu koruma icin gecerlidir. Bahsettiginiz korumalar kesinlikle daha az cizilecektir, ayrica cizigin derinligine bagli olarak verniginizde degil ust katmanda kalmasi da mumkundur.

Evrenoz
15-09-2014, 10:02
Bunlar da kendi çektiğim videolar. Deneme, arkadaşa gösterme amaçlı çekmiştim.

http://www.youtube.com/watch?v=bwlBjWEeFNA

http://www.youtube.com/watch?v=vSjSqn_PVpY

Ketçap çok iyiymiş :)

dj_batukaan
15-09-2014, 11:02
yukardaki videolara bakarsak ürün beyaz yada mat renklerde geçerli metalik yada koyu renklerde fluu bir katman oluşturuyor. buda renk bozukluğu yaratır sanki ama bir arkadaşın dediği gibi davlumbaz, etekler vs. çin faydalı olabilir.

-ER-
15-09-2014, 11:07
bu ürünün araştırmıştım araç üzerüne denemişler paylaştığım videoda. Nissan da buna benzer birşey yapmış ama onunki daha farklı

http://www.youtube.com/watch?v=wAXcDz3j1Wc

K.Kaan
15-09-2014, 11:48
şu matlaşma olayı olmasa cidden müthiş bir ürünmüş çok alternatif kullanım alanları düşşünülebilir. Şu anda ne yazzık kısıtlı kullanım alanları

Bolkar1st
07-12-2014, 21:40
son benzin testindende anlayacağımız üzere ürün tüm solventlere karşı dayanıksız. Bu çok doğal. Yapısı evet pd ye benziyor. Hafif esnek ve soyularak sökülüyor. İzolasyon için mükemmel bir çözüm.
kesinlikle katılıyorum izalasyon konusundakı dayanıklılıgı omru nasıl olur acaba tartışılır :)

Sezgin
11-12-2014, 13:11
aslında davlumbaz içlerine ve marşpiyel eteklerine uygulanabılır dedıgıınız gıbı ve cokta guzel olur. ama urunun kalış ömrü ne kadar parça üzerinde ?

HaKo
11-12-2014, 13:26
çok güzel ürünmüş bende alıp aracın açılır tentesine uygulayacağım tam aradığım şeymiş.