PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : d16 civic sedan si turbo yardım...

:pEAce:
17-09-2008, 18:45
herkese selam...

yeni bi civic sedan si aldım.92 model. aldıgımda arac conta yakık haldeydi ve bayaa bi sorunluydu... contayı hallettim ama gene arabaya asılınca deviri yükseltince tekrar hararet yapıo ve bırakınca tekrar dusuo. su anda bu durumda....

conta ikiler hondada yapıldı ve ana yatakların kenarlarının aşınmış oldugu onların sökülüp rektifiyeciye girip duzeltilip tekrar motorun toplanmasını ve bunuda maliyetinin 2000-2500 YTL oldugunu söylediler....

bende bu meblag karsısından hazır yapıcakken sedan civic TUrbo yapıym mı diye dusunmeye basladım. sizin dusunceleriniz neler ?? 0.5 0.6 bar basabilicegim sorunsuz bir arac istiorum. 180-200bg civarı beni keser ztn hızlı gitmiorum:D hem motorum rektifiye olsun hem turbo takıym dersem bu maliyetlere bu işi yapabilrmiyim. saygılar....

Not: forumda aramalar yaptım ama benim gib sorunu olan yoktu yada istedigim cevapları alamadım :confused:

Rockford
17-09-2008, 19:33
turbo projen için internal altyapısını kuracaksan o bahsettigin ücrete düşük sıkıstırmalı piston ve piston kolunu eklemende fayda var. ana yatak kol yatak bunları rektifiyede deişicekleri için atmosferik yada düşük güc turboda kullansan oem ürünleri kullanırsın muhtemelen. yani o "2000-2500" diye belirttikleri maliyet azalmaz aksine piston ve kol ile artar. kaldıki bunları yapmıs olman turbo yaptıın anlamına gelmez sadece turbo için gerekli internal altyapın saglanmış olur. özetle 2500 ona vercegime 3500harciim turbo olsun gibi bi düşünce varsa kafanda düşündüünden cok daha pahalıya mal olur ve tavsiye kenarda sürekli hesap ettiginden fazla para ayır hesap edilmeyen bi sürü şey cıkabilio. :)

19-09-2008, 19:01
ya bilmiorum acıkcası surekli bakıorum yani 2.el parcaydı temiz üründü fln kovalıorum.

yani dedigim gibi sonucta 2000 motora harcıcam. ustunude harcasam :) olmaz mı diosun yani ??

sana gore bu iş bana kaça patlar ??

imhotep
19-09-2008, 19:55
forumda bu konu hakkında daha tecrubeli arkadaşlar var ama ortalama 5000 lira gibi bir paraya çıkar..yanlışım varsa duzeltin arkadaşlar:)

19-09-2008, 22:51
5000 cok ama yaa :)))

Schumi
19-09-2008, 23:02
5000 cok ama yaa :)))
Daha ucuza yaparım diyen olur ama evde annen baban karından çok o ustayı görürsün. Sanayiden çıkmazsın yani. Böyle birşeye niyetin varsa ikinci el bile olsa iyi parçaları topla sorun çıkartabilecek hayattan bezdirecek bir araba sahibi olma :)

20-09-2008, 16:32
Daha ucuza yaparım diyen olur ama evde annen baban karından çok o ustayı görürsün. Sanayiden çıkmazsın yani. Böyle birşeye niyetin varsa ikinci el bile olsa iyi parçaları topla sorun çıkartabilecek hayattan bezdirecek bir araba sahibi olma :)

tabikide her zmnucuz etin yahnisi hesabı olsunda istemem... nese simdilik boyaya fln giricek araba boya sonrası bir daha masaya yatıcak...:heyoo: