PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS sorusu

Enes-x
17-09-2008, 19:43
Benim arabadaki ogs büyüklerden bende büyük diye cama yapıştırmıyorum..Vitesin orda duruyor gişeden geçerken cama yaklaştırıyorum..Dün öyle dalgınlıkla ogsyi cama yaklaştırmayı unuttum ve öylece geçtim alarm çaldı..Bugün ogs satış yapılan yere gittim köprünün üstündeki..2006da kgsden geçmişim yanlışlıkla o çıktı ama dünkü kaçış çıkmadı..Bi kaç kişiye sordum araca kayıtlı ogs olduğu için kaçak geçişte otomatik olarak ogsden düşülüyormuş..Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

scream3057
17-09-2008, 19:50
aracına kayıtlı ise ogs cihazı problem olmuyor...eğer başka plakaya kayıtlı ise ve kaçak geçiş yaptığın tespit edilirse 10 katı ceza yiyorsun...

Dragger
17-09-2008, 19:51
Okumasa da kacak gecis gibi görse de plakan kayıtlı oldugu icin normal tutarı düser ;)

Partyboy
17-09-2008, 19:57
Banada öyle demişlerdi ancak geçtikten 3-4 ay sonra fatura patlıyor dikkatli olmakta fayda var.

Ramiz
17-09-2008, 19:58
bu arada torpidonun üztündende okuyor :)

Vtec-SEDAN
17-09-2008, 19:59
makine ogsyi görmedi plakadan seni tanicak ogs hesabından falan düşecek.. ben hiç zannetmiyorum, burası Türkiye :) bizde öyle bir sistem var ve güzel bir şekilde çalışıyorsa helal olsun, biz böyle şeyleri pek beceremeyiz.. hem ogs hem ceza parasını alır benim memleketim, akıllıdır :D

Enes-x
17-09-2008, 20:16
makine ogsyi görmedi plakadan seni tanicak ogs hesabından falan düşecek.. ben hiç zannetmiyorum, burası Türkiye :) bizde öyle bir sistem var ve güzel bir şekilde çalışıyorsa helal olsun, biz böyle şeyleri pek beceremeyiz.. hem ogs hem ceza parasını alır benim memleketim, akıllıdır :D

O kadar çok kaçak geçiş oluyor ki birde ogslilerin cezasıyla uğraşmak istemiyorlar heralde diye düşündüm ben bu durumda..

Dün yaptım kaçak geçişi bugün gözükürdü heralde ben bi süre sonra tekrar gidip ceza var mı yok mu bakiyim en iyisi..

eser
17-09-2008, 20:24
O kadar çok kaçak geçiş oluyor ki birde ogslilerin cezasıyla uğraşmak istemiyorlar heralde diye düşündüm ben bu durumda..

Dün yaptım kaçak geçişi bugün gözükürdü heralde ben bi süre sonra tekrar gidip ceza var mı yok mu bakiyim en iyisi..

için rahat olsun biz ogs yi 2 araçta kullandık benım arabama kayıtlıydı cihaz ben ogs sız gecıodum babam ogs ıle :) ben arabayı satalı 2 ay oldu satışıda verdim hiçbişey cıkmadı be yaklaşık 1 sene o model kullandım

SinanTT
17-09-2008, 20:26
Kaçak veya başka bir sorunla karşılaşırsanız ogs@kgm.gov.tr adresine tarih,aracın plakası ve sorunu e-mail atınca bi gün içerisinde müdahale ediyorlar.Sorunu çözüyorlar.He bide ogs hesap numaranızı yazmayı unutmayın...

Göki,ZD
17-09-2008, 21:34
eninde sonuda geliyor bende de ogs var bende aynı şekilde biliyodum kayıttan düşüyor diye ama haşırdattılar çıkmıyor diye sevinmeyin

http://img370.imageshack.us/img370/5984/grnt007ug5.jpg

ibooo
17-09-2008, 23:05
aracının plakasına kayıtlı ise,kaçak geçtiğin takdirde hesabında para var ise düşer, yetersiz kredide kaçak geçiş ücreti alınır.eser satış yapman bişeyi ifade etmiyo ,geçtiğin tarih belli plakan belli ,satış suretin elinde gidip itiraz etsende bişey değişmez ,ceza tebliğ adresine gelir ve ödemek zorunda kalırsın ,ceza arabanın değil senindir :)

eser
17-09-2008, 23:08
aracının plakasına kayıtlı ise,kaçak geçtiğin takdirde hesabında para var ise düşer, yetersiz kredide kaçak geçiş ücreti alınır.eser satış yapman bişeyi ifade etmiyo ,geçtiğin tarih belli plakan belli ,satış suretin elinde gidip itiraz etsende bişey değişmez ,ceza tebliğ adresine gelir ve ödemek zorunda kalırsın ,ceza arabanın değil senindir :)

tmm işte aracımın plakasına kayıtlıydı ve catır catır geciodum ve direk kredi kartımdan düşüodu kredi kartı ekstrelerımde hep cıktı tanımsız olarak ve hepsını de odedik normal ucret olarak

ibooo
17-09-2008, 23:10
tmm işte aracımın plakasına kayıtlıydı ve catır catır geciodum ve direk kredi kartımdan düşüodu kredi kartı ekstrelerımde hep cıktı tanımsız olarak ve hepsını de odedik normal ucret olarak

ödediysen sıkıntı yok:icon_tup:

SerkanKurt
17-09-2008, 23:16
hesaptan düşüyolar bende aynı şekil ogseyi takmadan bi kere geçmiştim hesaptan düşmüşler ;)

eser
17-09-2008, 23:19
ödediysen sıkıntı yok:icon_tup:

hepsının dekontu da geldı normal ücret ödedim yani öle bılmem kaç katını ödemedim

Göki,ZD
17-09-2008, 23:29
benimde limitim vardı ama çatır çatır aldılar klasik küfürü etmeme rağmen :)

Ferhat_V
17-09-2008, 23:36
bizede olmuştu 4 araba 3 ogs var değişe değişe kullanıyoduk arabalar aynı plakaların tek 1 hanesi farklıydı :D
400 küsür bi ceza gelmişti kaçak geçişten geçen sene..:) git hallet bi şekilde 1 2 lira zaten geçiş cezası filan 20 anca olur olmaz bile..

eser
17-09-2008, 23:36
benimde limitim vardı ama çatır çatır aldılar klasik küfürü etmeme rağmen :)

:D walla gunde 2-3 defa bahçeşehir-mahmutbey gıdıp geldıgım oluyodu her geçişimde almış kafamda hep bı soru işaretı vardı acaba 10 katımı yıyoruz dıe kredı kartı ekstresı geldıgınde içim çok rahatlamıştı

B!Rtan
18-09-2008, 00:42
banada geçenlerde geldi. benim elimdeydi körfezden çıkarken ogs okumadı kaçak geçiş yazdı.
aradan 9 ay geçtikten sonra çıktı.
ödedim 91 ytl

Mr.K
18-09-2008, 04:23
valla bu gece bogaz koprusunde kacak gectim Eriador`kaan' sagolsun duzgun tutamadii icin ogs aletini :D cikarmi cikmazmi mechul orasi valla :D

Berkan
18-09-2008, 04:28
valla bu gece bogaz koprusunde kacak gectim Eriador`kaan' sagolsun duzgun tutamadii icin ogs aletini :D cikarmi cikmazmi mechul orasi valla :D

Yekta gitti paracıklar :p :hahaha: :p

ef186
18-09-2008, 04:30
Yekta gitti paracıklar :p :hahaha: :p

ulan adam dioki ogs okumadı ogsden geçtik
Türkçe meali :Ogsden para düşmedi ceza plakaya girenzi :D
yani: gitmedi paracıklar içtiğinden banada yolla :D zuahahha

Berkan
18-09-2008, 13:45
bak orda ikinokta p var bilioz dimi :D plakya geldini
2 galeyan verelim dedik verdirmedin :D

ef186
18-09-2008, 14:14
bak orda ikinokta p var bilioz dimi :D plakya geldini
2 galeyan verelim dedik verdirmedin :D

virdirmem forumda galeyana hayır :D hahahahhahahahhahahahahahha

YEY®
18-09-2008, 15:20
Okulumun yolu gereği her gün ogs ile geçiş yapıyorum.Bi ara ogs diğer arabada kalmıştı 3 gün boyunca kaçak geçmek zorunda kaldım.

Yaklaşık 2 ay sonraki ekstrede 2 ay öncenin geçisini normal fiyatlandırma üzerinden ekstreye yansıtmışlar.Yani ogs plakana kayıtlıysa dert etme.Yavaşta olsa işliyorlar.

Fakat cezada gelebilir gelmez diye bişiy yok.Ogs belgeni etiket no.nu vs. aldığın gibi itiraz edip iptal ettirebilirsin cezayı.(öyle yapan biri vardı)