PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürcistan araç satın alma

rootx
12-09-2014, 21:11
Merhabalar sahibinden'de gördüm paşam sezer supra satıyor 30.000 TL 'ye bu arabayı alsam ilerde sıkıntı çıkartırmı bana sezer abi 6 ayda bir çıkıp giriceksin diyor sadece başka bir sorunu yok diyor .
internetten gürcistan araba fiyatlarına baktım supra fiyatları çok ucuz en az 4-5 bin tl kar ederek satıyor sezer abi.
Ben bunun yerine gidip gürcistana araç alamazmıyım direk ?

1 ay sonra banka kredim çıkıcak gürcistana gitsem araç alıp türkiyeye sokabilirmiyim yoksa gürcistan vatandaşımı olmam gerekiyor

konuyu kitlemesseniz sevnirim cidden ihtiyacım var bu cevaplara şimdiden teşekkürler.

Tufan Job34
12-09-2014, 21:21
hiç bı sıkıntı olmaz alabilirsin alan ark.larımız 6 ay normal girişi ufak bi ceza ödiyerek 200tl 9 yada 10 ayda burda kalabilir alıcağın araba çok teferruğatlı olmazsa rahat satarsın (m3 range,x5 vs ) s2000 tarzı aracı burdan satabilirsen zararın olmaz orda sıkıntılı çok kovalayan yok orda bilgin olsun şimdidende hayırlı olsun.

rootx
12-09-2014, 21:25
Tufan hoccam bir sorum daha olucak Gürcistana gitsem kendim araba satın alabilirmiyim orda direk türk vatandaşına araba satıyorlarmı? satın aldık diyelim türkiyeye sokarkan sorun olurmu ?

Tufan Job34
12-09-2014, 21:35
kardeşim git kendin al zaten burdaki araç 15000usd ise orda 8000usd emin ol ztn kendi adına olıyosun istediğin plakayıda tfn-034 gibi:) orda tanıdık var yardımcı olur.türk ztn herkez:)veya kendin alırsın takribi 1500usd para harcıyon türkiyeye girmesi için gümrük vs. hiç bi sıkıntısı yok. iş yoğunluğumdan ve sürekli yurtdısına çıkmamdan sebeb böle fırsatı değerlendiremedim.senin imkanın varsa git bak seç beğen bedavaya al derim vergi yok hgs ogs yok ceza yok daha ne olsun yakıtı koy gez modeli;)

rootx
12-09-2014, 21:37
Eyv Teşekkürler hocam Allahın izni ile şu kredim bi çıksın gürcistana uçucam direk Bilgilendirdiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim . Dünyaya bir kere geliyoruz onuda hayalimizdeki gibi yaşayalım :)

Tufan Job34
12-09-2014, 21:42
tekrar sölüyorum tutulan araç mercedes ve BMW.. s2000 ve tayyar,350z alırsan 3000usd kadar gürcude zarar edersin burda satarsan karlısın ama:) ordan zararın olur. güvenilir sıkıntı yok.grsrz.

BuğraTuna34
12-09-2014, 22:06
Bu konu daha önce çok tartışıldı. Forumda da bir konu daha vardı. Bence iyice araştırmadan girme bu işe. Umarım hayırlısı olur.

overblack
13-09-2014, 00:20
bu konu ile gümrük bakanlığının yeni mevzuatı var. şikayet edilen araçlar toplanacak. vekalet ile gezme işi bitti

sagi
13-09-2014, 00:34
bu konu ile gümrük bakanlığının yeni mevzuatı var. şikayet edilen araçlar toplanacak. vekalet ile gezme işi bitti

abi daha önce vekalet sistemi ilemi alıyolardı kendi üzerine almıyolar dimi

rootx
13-09-2014, 07:18
@overblack nasıl yani ? ben gidip kendi üzerime araç alamayacakmıyım orda ?

CTG
13-09-2014, 08:31

mevzuatı görebileceğimiz bi kaynak var mı hocam?

rootx
13-09-2014, 08:43
Sanmıyorum böyle bir şey olcağını pek Sezer abi bir sürü araba soktu şimdide satıyor öyle bir sorun olsa bu insanlar sokamazlar zaten kişisel yorumum.

ibozum
13-09-2014, 09:34
İşlemler o kadar kolay olsaydı şimdi herkes Gürcü plakalı araçlarla geziyor olurdu.. Millet çok meraklı değil 3-5 katı fazla verip aynı aracı buradan almaya..

:icon_wack

driftboy
13-09-2014, 09:45
bu kadar kolay olsaydı kimse tr'den arac almaz 1000 km yol yapar gider ordan alır gelirdi. 4-5 kişi aldı diye kolay olcak degil.

Victiz
13-09-2014, 09:49
Evet daha önce de vekalet ile alınıyordu. Araç hiç bir şekilde sizin üzerinize değil zaten, sadece orda sahibi olan kişi size vekalet veriyor. Bi nevi araç sizinmiş gibi oluyor burda. Bikaç yerden duyduğuma göre bu muhabbet de bitiyor. Araçların toplanma durumu varmış

rootx
13-09-2014, 13:28
@driftboy @ibozum zaten etraf gürci plakalı araçlarla dolduğu için bu konuyu açtım ya bende hacım. sadece sezer abi değil sahibindende dolu araç var gürci plakalı . Çevremiz desen ona keza :)

mehmetelt
13-09-2014, 14:10
yazları rize fındıklıya giderim. orda balık tutarken sık sık karşılaştığım gürcü biri var. ona sorduğumda üzerine araba alman için gürcü vatandaşı olmam gerektiğini söylemişti.

alpbodrum
13-09-2014, 14:24
Ya devlet enayimi arkadaşlar Burada vergi almayacak sizden , Noter masrafı almayacak, Sigorta almayacak vs.. Böyle bir durum varsa bile önümüzdeki günlerde bir yasa getirir buna engel olurlar, Biraz geri kafalı olacağım ama Anneannemin bir lafı vardır , Azıcık aşım kaygısız başım. 30 Liranız varsa 30 Liralık arabaya binin derim.

ibozum
13-09-2014, 14:31
@driftboy @ibozum zaten etraf gürci plakalı araçlarla dolduğu için bu konuyu açtım ya bende hacım. sadece sezer abi değil sahibindende dolu araç var gürci plakalı . Çevremiz desen ona keza :)

eğer öyle dusunuyorsaniz suan burada da alman, hollanda, bulgar, romanya plaka arac dolu.. ancak biliyoruz ki tatilciler bunlar..
oyle ha deyince gidip alinsa sadece tek sart 6 ayda girip cikmak olsa..

sahibinden de dolu yabancidan yabanciya arac var onlari almayi deneyin bakalim bi hacim..

ronay
13-09-2014, 16:28
gerçekten arada 4 veya 5 bin tl oynuyorsa ve istediğin araba oysa buradakini almak daha mantıklı gitmesi gelmesi falanı filanı aynı hesaba gelir

rootx
13-09-2014, 18:55
Arada 4-5 bin lira oynamıyor ki yarı fıyatından ucuz nerdeyse e36 cabriolar s2000'ler veya en basitinden skyline gtt r34 ler türkiyede yok .

Sert@ç
13-09-2014, 19:10
Gurcu plaka bi arac var onu burda ustume nasil alabilirim
Yada noterde bunla ilgili vekalet tarzi birsey mi yapiliyor ?

aykutsafakyaman
13-09-2014, 19:29
Gurcistandan vekalet verilmesi gerekmiyo mu emin olmamakla beraber oyle biliyorum

CTG
13-09-2014, 23:46
çakma işlere karışmamak en güzeli

herşeyi geçtim gürcü arabaları aşırı yorgun arabalar

yannız şu arabaların toplatılması konusunda kesin bi kaynak varsa rica edeyim, bi arkadaşımda var gürcü araba uyaralım çocuğu başı ağrımasın

SinanAdalı
13-09-2014, 23:58
Patlayacak bu iş ama ne zaman.. Hadi hayırlısı.

buzel
14-09-2014, 00:22
http://i.hizliresim.com/WrrZJN.jpg

tasiş bi bildiri yayınlamış zaten

Berkan
14-09-2014, 00:28
emniyet seridine tecavüz edenden farkı yok gözümde.
gerizekalımıyız biz ordan almıyoruzda birton para verioruz. günün biri gelir bi yasa cıkar noldugnuzu sasırırsınz. o aradaki kar ettiginiz sandıgnız kısmın kat kat fazlasını avukata verirsiniz.

SinanAdalı
14-09-2014, 00:36
emniyet seridine tecavüz edenden farkı yok gözümde.
gerizekalımıyız biz ordan almıyoruzda birton para verioruz. günün biri gelir bi yasa cıkar noldugnuzu sasırırsınz. o aradaki kar ettiginiz sandıgnız kısmın kat kat fazlasını avukata verirsiniz.

Bu düzene göre sanırım öyle oluyoruz. Zaten bir onlar akıllı ondan... Bi sorun çıkarsa eminim arabalar bir köşede çürümeye bırakılır bu tarz şeyler olması mümkün.

ham
14-09-2014, 01:55
adamın zamanı vardır 6 ayda bir presedürüne göre girer çıkar gürcü plaka arabayıda alır. biz bi ton para veriyoruz gerizekalımıyız derken gürcü plaka araba alana değil bu vergileri böyle yüksek tutana tepki gösterin.

rebel
14-09-2014, 05:58
Aynen oyle. Arkadaşım hopali.adam sinirda zaten gezmeye bile gidiyorlar surekli ne 6ayi. Mevzuatta bi sikinyi yok. Adam aliyo sürekli giriyo cikiyo. Yanlis olan yok. Mikindirik Gürcistan sendeki aracin aynisini 3te 1e halkına sunuyosa tepki biz salakmiyiz olmasin. Ulkemizde gumruk vergisi olmasa götu kayik araclara 30 50 vermezdiniz

eraslanb
30-11-2014, 00:22
http://www.milliyet.com.tr/usulsuz-olarak-kullanilan-yabanci-plakali-mersin-yerelhaber-460255/

mersin emniyeti el koymuş

ALPER-VNS
30-11-2014, 02:43
araba 6 ay orada 6 ay burada kalmak zorunda bu kesin.. Giriş çıkış yapmanız yeterli vs dolandırıcılıktan kandırmacadan başka bişey değil.. Arkadaşların dediği gibi bi müddet geciktirilebilir bu cezası ödenirse.. 10 ya da 11 aya kadar..

Kendi üzerinize araba alamazsınız getirenler vekaltle getiriyor.. Benim kendi üzerine alan arkadaşım da var ama o da kendini orada çalışıyo gösterdi arabayı getirmeden 3-5 öncesinden.. 6 ay dolunca giip arabanı başka arabayla takaslayıp geliyosun bu kadar basit..

Arkadaşlarım alıyo 1 senedir benim 50.000liraya range sportlar gl320 dizellerle geziyolar.. Benim arabanın 530u orda 20.000lira ya 3 tane alırım, ben neden almıyorum eşşek miyim? Hayır değilim çünkü bu arabalar milletin elinde patlıycak kesinlikle.. Devlet illa ki göz göre göre kendi karından feragat etmez buna bi yerde dur diycek.. Milletin elindeki arabalar da gidicek..

Zaten dikkat edin dolandırılma olaylarında genelde hakkından fazla kar vaadedilir.. Aç gözlü olanlar, fırsatçı olanlar daha çok dolandırılıyo.. Saflığına kurban gidenler üzerine alınmasın genelde dedim :)

ALPER-VNS
30-11-2014, 02:45
Yazmayı unutmuşum bi de millet vekaletle bindiği arabaya kendi adına plaka alıp geliyo.. mesela ben araba aldım oradan rizeliyim ALP-053 plaka taktırıyorum geliyorum.. Polis gerizekalı mı bakıcak araba gürcü bilmemkimin üzerine vekalet bende, adım alper plaka alp.. ya nası artık masum rolüne yatıcaksın.. Bilmemkimindi de ben onun şöförüyüm falan diyceksin :)

blow07
30-11-2014, 08:51
Yanlış bilmiyorsam ayrıca araç sahibi dışında ( ruhsat sahibi ) bir başkasının aracı kullanması yasak . En azından arabami Kktc den Türkiyeye getirdigimde öyleydi .

eyuparsln
30-11-2014, 19:50
sezer abi kim??

Low-Rider
30-11-2014, 19:55
Sigorta işi nasıl oluyor bu yurtdışından gelen araçların ? Geldin vuırdun burada birisine ee sonra ?

EmreYY
30-11-2014, 19:55
sezer abi kim??

paşam sezer.pasamtunnıng sahibi adanadan olması lazımdi

EmreYY
30-11-2014, 19:56
Sigorta işi nasıl oluyor bu yurtdışından gelen araçların ? Geldin vuırdun burada birisine ee sonra ?

tam olarak bilmiyorum ama normal yurtdısından gelen araclardaki gibi yabancı araç sigortası yapılabılır ulkeye gırıs yaparken 63dolar mıydı neydı

muratbalci
30-11-2014, 20:02
Kim ne derse desin bu iş yasal değil, sadece yasada ki bir takım boşluklardan yararlanılıyor, şimdilik yetkililerde buna sadece göz yumuyor, mersinde ki durum yakında bir çok şehirde yaşanmaya başlar.

tylan
30-11-2014, 22:24
Aynı şekilde Bulgaristandan da araç getirenler var yeni yeni görmeye başladım

aybarsdnr
30-11-2014, 22:35
Gürcistandaki sisteme hakim değilim ama Bulgaristan daki olayı tamamen biliyorum artık. Kesinlikle ve kesinlikle legal değil. Gümrük memurunun elinde her şey. Vekaletle gerçekten aracı Tr ye sokabiliyoruz ancak, sistem legal olarak şu şekilde : bulgar vatandaşı veya şirket sahibi biri aracı alır, biz gideriz 10 gün tatil yaparız Bulgaristan da, dönerken vekalet ile o aracı alır geliriz. Max. 10 gün araç ile burada kalabiliriz. daha sonra götürüp aracı bırakmamız gerekir. süreyi uzatmak için Bulgaristan da yine ikamet etmek gerekiyor. illegal olarak ise, gümrük memuru siz bulgaristana girerken sisteme giriş tarihi yazmaz, dolayısıyla TR ye dönerken vize süresi ne kadar ise o kadar kalabilmiş gibi görünür ve araç uzun süre vekaletle kullanılır.

Bugün bir şey olmaz ama elbet bir gün çok acı bir şekilde problem yaşayacak herkes. Evrakta sahtecilik, vergi kaçırma vs. bir ton dava açılabilir.

hddsheriff
30-11-2014, 23:00
Böyle giderse tasiş ihaleleri savaş modunda geçer :D

blow07
01-12-2014, 10:54

Aynen Gümrük te sigorta yaptırmak zorunlu . Ben kibristan geldiğimde 3 aylık 85 tl ye sigorta yapmışlardi . Gerisi normal prosedurdeki gibi

rebelh
01-12-2014, 13:14
yahu niye bu kadar karşı çıkıyorsunuz anlamış değilim?
20 binliralık arabalara 50bine binmek hoşunuza mı gidiyor
biz alamıyoruz diye alabilene niye *** atıyoruz?
yasal olmayan kısmında adam cezasını öder ztn koca gümrüğün içinden girip çıkıyor kaçma şansı yok ya

yani devletin milyarlarca lira vergi borcunu affettiği şirketlere kimse bi şey demez
ama vatandaş 6 ayda olsa kaliteli arabaya hakettiği şekilde binince yok efendim suç işliyorlar yok ellerinde patlicak falan
neden bu kadar heveslisiniz anlamadım benimde gücüm olsa gider 30bine krallar gibi araba alır 6 ay da bir değiştirirm

ayrıca tasişin ilanı kaçak arabalar için geçerli onun dışında şu an için bunu engellemeleri zor
yurt dışından gelen bir aracın 6 ay ülkede kalabilme hakkı var bu ülkeye binlerce gurbetçi arabasıyla geliyor bu süreyi kısamazlar
bu süreyi kısamicakları için vekaletle araç kullanmak yasalsa ya da cüzi bir cezası varsa mevcut yasalarla bu olay gayet legal gibi duruyor
kaldı ki biz korkak bir milletiz çoğumuz ztn buna cesaret etmez anca oturup cesaret edeni kıskanıp biz enayimiyiz geyiği yapar
esas enayilik ben eşşek gibi vergi öderken büyük holdinglerin vergi borçlarının silinmesine ses çıkarmamak

bayramoglu
01-12-2014, 13:27
yurt dışından araç almayalım cebimizi düşünmeden samimiyetsiz yasaları düşünüp kazık yiyelim. deli gibi vergi ödeyip fabrikadan 10 binlik çıkan hatta ülkeye girerken gümrükte sökülmüş arabaya 30 bin verip binelim. önce yasayı koyanlar samimi davransın ki bişeyler rayına otursun. keşke para kolay kazanılsaydı da bizde düşünmeseydik böyle şeyler. bize götüyle gülüyor millet bindiğimiz arabalara verdiğimiz paralara ödediğimiz akaryakıta bakınca.

Dean's
01-12-2014, 14:19
Açıkcası bu durum işimize gelmez mi ? Sonuçta ikinci elden yakınıp duruyoruz eğer bu tarz araçlar fazlalaşır ise ikinci el otomobilde fiyatlar oynamayacak mı ?

aybarsdnr
01-12-2014, 15:35
yahu niye bu kadar karşı çıkıyorsunuz anlamış değilim?
20 binliralık arabalara 50bine binmek hoşunuza mı gidiyor
biz alamıyoruz diye alabilene niye *** atıyoruz?
yasal olmayan kısmında adam cezasını öder ztn koca gümrüğün içinden girip çıkıyor kaçma şansı yok ya

yani devletin milyarlarca lira vergi borcunu affettiği şirketlere kimse bi şey demez
ama vatandaş 6 ayda olsa kaliteli arabaya hakettiği şekilde binince yok efendim suç işliyorlar yok ellerinde patlicak falan
neden bu kadar heveslisiniz anlamadım benimde gücüm olsa gider 30bine krallar gibi araba alır 6 ay da bir değiştirirm

ayrıca tasişin ilanı kaçak arabalar için geçerli onun dışında şu an için bunu engellemeleri zor
yurt dışından gelen bir aracın 6 ay ülkede kalabilme hakkı var bu ülkeye binlerce gurbetçi arabasıyla geliyor bu süreyi kısamazlar
bu süreyi kısamicakları için vekaletle araç kullanmak yasalsa ya da cüzi bir cezası varsa mevcut yasalarla bu olay gayet legal gibi duruyor
kaldı ki biz korkak bir milletiz çoğumuz ztn buna cesaret etmez anca oturup cesaret edeni kıskanıp biz enayimiyiz geyiği yapar
esas enayilik ben eşşek gibi vergi öderken büyük holdinglerin vergi borçlarının silinmesine ses çıkarmamak

benim yazdığıma istinaden yazdıysan üzerime alınıp cevap vereyim. Babam 25 senedir Bulgaristan da üretim yapıyor. hatta baya da bir istihdam sağlıyor. Yani keşke yasal, sorunsuz sıkıntısız olsa da en başta ben koşa koşa gider alır gelirim. Benim bir gün patlayacaklar dememin sebebi, 6 ay lüks arabaya bineyim derken çok büyük belalar başına açılabilir. Nitekim eninde sonunda bir problem olacaktır. Belki bana olmaz, sana olmaz ama birine olabilir. Açıkçası korkak olmayı tercih ederim. 6 ay çok çok iyi bir arabaya binmek için böyle risklere girmek istemem.

Gurbetçi dediğin insanlar yılın büyük bölümü yurt dışında oldukları için araçlarını burada uzun süre kullanabiliyorlar. Yani 9 ay yurt dışında olup, burada 3 ay arabasıyla kalabiliyor veya 6 ya 6.

rebelh
01-12-2014, 15:51
kim ne derse desin ortada bir gün patlayacak bir durum yok olsa olsa yasa değişir alan adamlarda götürür araçlarını satarlar şu an için hukuki olmayan bir durum mevcut değil
mevcut olsa ztn kabak gibi gürcü plakayla bulgar plakayla her yerde rubiconlarla gezemezler
bence alabilme gücü olan varsa alsın tabi kaldı ki 6 ay yasasını değiştireceklerini sanmıyorum ayrıca konunun kimsenin pek umrunda olduğunu da sanmıyorum sonuçta gelen araba sayısı belli öyle ülke ekonomisini etkilicek kadar araç yok ortada

rebelh
01-12-2014, 15:55
ayrıca söylemlerin sana değil kardeşim bi kaç kişi birden eleştirmiş bunu genel yazdım bence sende al imkanın varsa

Emre İlbi
01-12-2014, 21:34
kim ne derse desin ortada bir gün patlayacak bir durum yok olsa olsa yasa değişir alan adamlarda götürür araçlarını satarlar şu an için hukuki olmayan bir durum mevcut değil
mevcut olsa ztn kabak gibi gürcü plakayla bulgar plakayla her yerde rubiconlarla gezemezler
bence alabilme gücü olan varsa alsın tabi kaldı ki 6 ay yasasını değiştireceklerini sanmıyorum ayrıca konunun kimsenin pek umrunda olduğunu da sanmıyorum sonuçta gelen araba sayısı belli öyle ülke ekonomisini etkilicek kadar araç yok ortada

sanırım haberi görmedin, patlamaya başladı, patlayacakları mı kaldı,
yine zor durumda kalan ; "Türk vatandaşı alabiliyor!" diye kandırılıp, Dünya para verip,
bu araçları alan vatandaşlarımıza oldu

haber >> http://www.milliyet.com.tr/usulsuz-olarak-kullanilan-yabanci-plakali-mersin-yerelhaber-460255/

G_TT_I
01-12-2014, 21:39
benim yazdığıma istinaden yazdıysan üzerime alınıp cevap vereyim. Babam 25 senedir Bulgaristan da üretim yapıyor. hatta baya da bir istihdam sağlıyor. Yani keşke yasal, sorunsuz sıkıntısız olsa da en başta ben koşa koşa gider alır gelirim. Benim bir gün patlayacaklar dememin sebebi, 6 ay lüks arabaya bineyim derken çok büyük belalar başına açılabilir. Nitekim eninde sonunda bir problem olacaktır. Belki bana olmaz, sana olmaz ama birine olabilir. Açıkçası korkak olmayı tercih ederim. 6 ay çok çok iyi bir arabaya binmek için böyle risklere girmek istemem.

Gurbetçi dediğin insanlar yılın büyük bölümü yurt dışında oldukları için araçlarını burada uzun süre kullanabiliyorlar. Yani 9 ay yurt dışında olup, burada 3 ay arabasıyla kalabiliyor veya 6 ya 6.

Orada şirket üzerine alınan aracı şirket sahibi gelip 6 ay tr de kullanamıyor mu? Yada şirket çalışanı vs.

aybarsdnr
01-12-2014, 23:04
Orada şirket üzerine alınan aracı şirket sahibi gelip 6 ay tr de kullanamıyor mu? Yada şirket çalışanı vs.

Kullanabilir. Ancak oncelikle aracla birlikte 6 ay orada kalmali. Sonra 6 ay burada kalabilir fakat aracsiz yurt disina cikamaz. Yani bulgaristandan getirdi arabayi, ucakla almanyaya gidemez. Arabayi yine bulgaristana goturup birakmali.

Suan durum dedigim gibi yasala degil. Gumruk memuru ulkeye giris tarihi yazmiyor o yuzden yasal gibi gorunuyor. Bir gun gumrukte denetleme yapilsa her sey ortaya cikar ve sadece arabayi geri vermekle kalmaz dava acilir.

onur_si
03-12-2014, 20:33
kıbrıs için de aynı kurallar mı geçerli
arkadaşım orada çalışıyor onun aracını vekalette tr de 6 ay kullanabiliyormuyum.

Alican
07-01-2015, 08:44
Patlak vermeye başladı..

Geçici ithalat rejimi kapsamında Türkiye’ye getirilen ancak yasal süresi dolmasına rağmen yurtdışına çıkarılmayan 638 yabancı plakalı lüks araç kaçak duruma düştü. İçinde Hummer, BMW ve Toyota markalı jeeplerin bulunduğu kaçak araçların 45’ine el konulurken, 593 aracın yakalanması için operasyonlar sürüyor.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27909381.asp

By_Carizma
07-01-2015, 13:34
hayırlı olsun patlayacağı belliydi :)

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/01/07/polis-bu-638-araci-ariyor

DOHC
07-01-2015, 14:00
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-tofas-fiyatina-yurt-disindan-ozel-boxster-s-174301891/detay

Draniela
07-01-2015, 14:33
Hiç anlamadığım işler :D

individual
07-01-2015, 14:41
Şimdi onlar düşünsün.

Bir hevesdi geçti bitti arkadaşlar işte :)

TigeR
07-01-2015, 16:10
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-tofas-fiyatina-yurt-disindan-ozel-boxster-s-174301891/detay

12500Euroya tofaş mı var hammına :D

MBuğra
07-01-2015, 16:17

yavaş yavaş topluyorlar.

blow07
07-01-2015, 19:23
Adamlar nasıl kakalarım derdindeler :D

dorukky
07-01-2015, 21:06
yalan dolan bunlar bısuredır tıflıste yasıyorum.Bunların hepsı kacak köçek gırıyo yasal dııl.Vatandaş olmadan tr ye araba sokamazsınız.Oranın vatandaşı sizi kapıdan çıkarıp aracı sıze bırakıyo sonrası Allah kerim.Ilerde dolandırıcılık kaçakçılıktan başınıza iş gelir.6 ay trde kalıp gır cık felanda hıkaye plaka degıstırıp cıkarsın yıne oda yasal degıl.Akıl var mantık var ota boka bıle vergı alan bı vergı devı turkiye size 10 lıralık seyı 1 lıraya kullanma hakkı tanıcak.Bu iş ufak tefek kullanıcı olarak yapılırdıda sıkıntısız istanbuldakı kendını akıllı sanan galerıcıler 3 er 5 ertane getırıp satmaya calısınca ısın .oku çıktı.

blow07
07-01-2015, 22:51
yalan dolan bunlar bısuredır tıflıste yasıyorum.Bunların hepsı kacak köçek gırıyo yasal dııl.Vatandaş olmadan tr ye araba sokamazsınız.Oranın vatandaşı sizi kapıdan çıkarıp aracı sıze bırakıyo sonrası Allah kerim.Ilerde dolandırıcılık kaçakçılıktan başınıza iş gelir.6 ay trde kalıp gır cık felanda hıkaye plaka degıstırıp cıkarsın yıne oda yasal degıl.Akıl var mantık var ota boka bıle vergı alan bı vergı devı turkiye size 10 lıralık seyı 1 lıraya kullanma hakkı tanıcak.Bu iş ufak tefek kullanıcı olarak yapılırdıda sıkıntısız istanbuldakı kendını akıllı sanan galerıcıler 3 er 5 ertane getırıp satmaya calısınca ısın .oku çıktı.

6 ay kalma olayı yasal fakat o aracı sokan şahsın üzerine tanınan bir hak ve 6 ay git 24 saat kal geri gel muhabbeti yok . 6 ayda araç orada kalacak bu sürede girişi yasak Turkiyeye . Fakat araç sahibi dışında başkasının sürmesi yasak diye biliyorum ( en azından kktc için öyle ) ama dediğiniz gibi işin sonradan boku çıktı .

ErBAY
08-01-2015, 02:41

yavaş yavaş topluyorlar.

6 ay zamanı dolanlar cıkıs yapmadıkları ıcın aranıyor. Bende sürekli gürcistana gidip geliyorum orda ıs yerımız oldugu ıcın. Abim haftaya Türkiyeye dönücek kendı kullandıgı arabasını Tr'de bırakıp gerı donucek 6 ay sonra tekrar goturmesı gerekıyor yoksa haberdekı gıbı aranmaya gecıyor. Vekaletlede kullanılabılıyor bı sıkıntısı yok.

aykutsafakyaman
08-01-2015, 09:09

50 binde tofaa bulsan muhtemelen o da bu fiyati ister :D

free-hifi
08-01-2015, 09:25

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-hidayet-otomotiv-1992-model-sifir-dogan-l-koleksiyonculara-ozel-183661527/detay

dorukky
08-01-2015, 09:43
blow07 gurcude cogu sey rusvetle donebılıyor turkıyenın 80lerdekı halı gıbı yenı gelısen bı ulke ve bıcok seye acık.Olay su gurcu vatandasısındır yada vatandaslıgı almıssındır bı arac alırsın gurcude.Orada 1 ay kullanırsan tr de 1 ay kullanma hakkın vardır , 6 ay kullanırsan 6 ayda trde hakkın olur.Burdan dırek gıdıp arac alırsan alım satımda kapıdan cıkarken tarıhlerle oynuyolar sana aracı 6 ay once almıs yada 6 ay once gırmıs gıbı gosterıyolar vs zaten aracı turk bırı cıkarıp sokamıyo , gurcu vatandas kapıdan cıkarıyo sana teslım edıyo , arac onun ustune yada sana kefıl olmus durumda.Kesınlıkle yasal degıl , suan bole bı acık var ama 3 5 ay sonra kımmıs bu kapıdan araba cıkaranlar dıye bı ıncelerlerse ozaman bas agrır.Zaten cıkan arabaların %80 gerı gelmıyor.

blow07
08-01-2015, 10:33
blow07 gurcude cogu sey rusvetle donebılıyor turkıyenın 80lerdekı halı gıbı yenı gelısen bı ulke ve bıcok seye acık.Olay su gurcu vatandasısındır yada vatandaslıgı almıssındır bı arac alırsın gurcude.Orada 1 ay kullanırsan tr de 1 ay kullanma hakkın vardır , 6 ay kullanırsan 6 ayda trde hakkın olur.Burdan dırek gıdıp arac alırsan alım satımda kapıdan cıkarken tarıhlerle oynuyolar sana aracı 6 ay once almıs yada 6 ay once gırmıs gıbı gosterıyolar vs zaten aracı turk bırı cıkarıp sokamıyo , gurcu vatandas kapıdan cıkarıyo sana teslım edıyo , arac onun ustune yada sana kefıl olmus durumda.Kesınlıkle yasal degıl , suan bole bı acık var ama 3 5 ay sonra kımmıs bu kapıdan araba cıkaranlar dıye bı ıncelerlerse ozaman bas agrır.Zaten cıkan arabaların %80 gerı gelmıyor.

Yok dediğiniz doğru ben sadece Gürcistan'da araç sahibi kim ise o gelip 6 ay burada kalabilir diyorum . Ve geri çıkıp 1 gün kalıp tekrar TR ye geri gelemez en az 180 gün araç Gürcistan da kalacak . En azından TR yasaları böyle diyor.

Victiz
08-01-2015, 11:42
bu sistem yıllardır sorunsuz işliyordu. ta ki şu paşamcılar ordan aldıkları arabaları burda satmaya kalkışıncaya kadar :)

altima
06-03-2015, 12:25
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tr-de-tek-550i-olmak-istermisiniz-367-hp-makina-servis-bakimli-201322182/detay

aradı aradım direk konuştum.
""gürcistanın protokolü farklı, sen almanya-bulgaristan vs diger ülkelere bakmışın. 3 senedir biniyorum bir sorun yok."" dedi.

nedir ne değildir şu işin aslı yaw.. bi anlamadım gitti harbiden :confused:

free-hifi
06-03-2015, 12:36
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tr-de-tek-550i-olmak-istermisiniz-367-hp-makina-servis-bakimli-201322182/detay

aradı aradım direk konuştum.
""gürcistanın protokolü farklı, sen almanya-bulgaristan vs diger ülkelere bakmışın. 3 senedir biniyorum bir sorun yok."" dedi.

nedir ne değildir şu işin aslı yaw.. bi anlamadım gitti harbiden :confused:

" ! Almanyadan 60 yaşındaki ilk sahibinden alınmış ve kapalı garajda muhafaza edilmiştir"

gürcistandan aldığı şahıs böyle mi söylemiş _

rahatsız
06-03-2015, 12:53
hiç gerek yok, bu işi yapan cok samimi arkadsım var, orda galericiydi bıraktı, şu an rizede. aradım, sordum, nedir ne degildir diye. "aman kardesim, hiç gerek yok", sıkıntılı seyler dedi. bu yüzden cezevinde yatan, burda arabayı parcalayanlar, arabayı alıp, burda hırsızlık yapanlar, cinayet isleyenler, ne hikayeler var. arabayı bilerek gümrüge yakalatanlar, neler neler.

free-hifi
04-05-2015, 08:04
dün davutoğlu kalma süresi 2 sene olacak dedi gürcü işleri patlar mı yine ?

Kullanıcı
04-05-2017, 13:49
Konuyu mezarından kaldırayım:hihih:

Geçen gün bir dayı gördüm gürcü plaka ml 350 vardı. Dayıyla konuştum filan dedim' dayı devlet yeni kanunlar çıkardı sıkıntı olmuyor mu araba'.

Dayı bana söylediği 'Gürcistan da araç sahibi yakın akrabam soy ad aynı olduğu için vekaletname ile bur da rahatça dolaşabiliyorum dedi'

Böyle bir şey olabilir mi? Yada dayı beni mi kekledi.

MK8800
04-05-2017, 13:53

Geçen gün bir dayı gördüm gürcü plaka ml 350 vardı. Dayıyla konuştum filan dedim' dayı devlet yeni kanunlar çıkardı sıkıntı olmuyor mu araba'.

Dayı bana söylediği 'Gürcistan da araç sahibi yakın akrabam soy ad aynı olduğu için vekaletname ile bur da rahatça dolaşabiliyorum dedi'

Uçan kuşu s*ken devletimiz yakında o dayıya da uçan kuş muamelesi yapar

brs852
04-05-2017, 14:09
app plakalı araçla dolaşamıyoruz artık gürcü plaka deli cesareti gerçekten...

arda35
04-05-2017, 14:33
Tekstilci bi abimiz 7 bin dolara e60 530d almıştı. Geçenlerde 10 bin liraya okutmuş birine (parçalanmak üzere) :)

recep07
04-05-2017, 14:35
kanunlarda degisiklik oldu son durum nedir aslında bende merak ediyorum suriyelilerin arabalarını rahat kullanabilmeleri icin duzenleme yapılmıstı en son

Year One
04-05-2017, 15:34
alın alın bakın bekliyor böyle güneş altında toz pas içinde :) parçalanmak üzere satıldığı yakalanılırsa kaçakçılıktan hüküm giymek var. çok riskli işler :)

E-İhale - 2001 HONDA S2000 (https://uygulama.gtb.gov.tr/EIhale/Site/Ihale/Detay/155354?returnPage=Guncel)

KÖROĞLU
04-05-2017, 15:41
alın alın bakın bekliyor böyle güneş altında toz pas içinde :) parçalanmak üzere satıldığı yakalanılırsa kaçakçılıktan hüküm giymek var. çok riskli işler :)

E-İhale - 2001 HONDA S2000 (https://uygulama.gtb.gov.tr/EIhale/Site/Ihale/Detay/155354?returnPage=Guncel)

Bu ihaleden satıldıktan sonra T.C. vatandaşı alıp plaka çıkartıp sigorta vs yaptırıp binebiliyor mu ?

Çalışmayan araca neye göre %19 hasar yazmışlar ilginç.

Year One
05-05-2017, 09:37
Bu ihaleden satıldıktan sonra T.C. vatandaşı alıp plaka çıkartıp sigorta vs yaptırıp binebiliyor mu ?

Çalışmayan araca neye göre %19 hasar yazmışlar ilginç.

tabiki ihaleyi kazanınca aracı yürür hale getirip muayene ettirip ruhsat ve plaka çıkartıp bildiğimiz TR plaka oluyor. zaten şu anda araç artık devlet malı. üstündeki Gürcistan plakasına aldanmayın o çöpe gidecek :) satılınca Türk plaka çıkacak

KÖROĞLU
05-05-2017, 09:54
tabiki ihaleyi kazanınca aracı yürür hale getirip muayene ettirip ruhsat ve plaka çıkartıp bildiğimiz TR plaka oluyor. zaten şu anda araç artık devlet malı. üstündeki Gürcistan plakasına aldanmayın o çöpe gidecek :) satılınca Türk plaka çıkacak

Teşekkürler bilgi için, 65 yazmışlar kaça gider acaba. e30 m3 gibi bir rakam görür mü merak içindeyim.

İnsanlar ihalelerde kendini kaybediyor çünkü.

Yigit-Y
05-05-2017, 09:56
Gümrükte satılan her araç tr plaka oluyor

Ama ihaleler uçuyor mantıklı bir araç ben daha görmedim

Year One
05-05-2017, 10:09
bu tarz kupon denilen araçların pek mantıklı fiyata çıkacağını sanmam. aldıktan sonra motor veya diğer aksamlar ne durumda oda muamma. ama genelde yürür hale getirince keşke gidipte galerinin tekinden alsaydım diyebilecek duruma getirir :D

recep07
05-05-2017, 12:49
neye gore 65000tl yazılmıs oda muamma sahibinden piyasasınamı :D

Tayfun.O
05-05-2017, 13:06

Beyazın altında sarı,mavi ve turuncu var diyorlar :D

korki
05-05-2017, 14:03

Eskiden yanlış hatırlamıyorsam birinci derece yakını aracı kullanabiliyordu , çok sıkıntı olursa polis vs. iyi niyetli ise ruhsat sahibini çağırabilir , belki yırtar. Eğer böyle bir araç getireceksen ülkemizin ücra köşelerinde kullanacaksın. XX yeşil bulgar plakasına konsolos musun diye soranı , selam duran polisi de gördüm. :) Örneğinin çok olduğu karadeniz bölgesi, trakya bölgesi ve büyük şehirlerde diken üstündesin artık millet uyanmış uğraşır durursun veya bazıları gibi parçacılara satarsın aracı ;)

Kullanıcı
05-05-2017, 14:11
Eskiden yanlış hatırlamıyorsam birinci derece yakını aracı kullanabiliyordu , çok sıkıntı olursa polis vs. iyi niyetli ise ruhsat sahibini çağırabilir , belki yırtar. Eğer böyle bir araç getireceksen ülkemizin ücra köşelerinde kullanacaksın. XX yeşil bulgar plakasına konsolos musun diye soranı , selam duran polisi de gördüm. :) Örneğinin çok olduğu karadeniz bölgesi, trakya bölgesi ve büyük şehirlerde diken üstündesin artık millet uyanmış uğraşır durursun veya bazıları gibi parçacılara satarsın aracı ;)

Batum'da galerici yakın akraba filan var da vekaletname ile dolaşıldığını bilmiyorum yazın memlekete gidince batuma bi selam çakalım:)

bide normal vatandaşta şikayet ediyormuş kıllığından ben vergi verip aldım oda aynısını yapsın

GokhanRS
05-05-2017, 14:16
beyler boşverin gürcü işini filan. alayı dolandırıcılık. polis yakaladımı çok güzel kitliyor. arabanın gittiğine mi yanarsınız, kol gibi cezasına mı, kaçakçılıktan dava açılıp yıllarca mahkeme koridorlarına git gel yaptığınıza mı?

Ydışında 6 ay yaşamadan araç filan getiremezsiniz. Getirdiklerinizde bir gün şansa işi bilen trafikçiye denk gelirse dediğim gibi sürünür durursunuz.

1 yıl içinde 6 ay ydışında yaşarsanız dönerken 1 adet araç getirebilir 2 yıl kullanabilir sonra geri ydışına götürmek kaydıyla sokabilirsiniz. 2 yıl sonra ydışına geri çıkamazsanız gümrüğe kalır aracınız. onuda genelde çoğu araç sahibi araçların kritik pahalı parçalarını söküp aracın ihaleye düşmesini bekliyor muş (çakal olan tayfa). Sonrada ihaleden alabilirse aracı güzel paraya parçaları takıp ucuza sokmuş oluyor tr plakaya. Tabi şansınıza ihalede biri hırs yapar ve çoğu parçası eksik aracınızın fiyatını yükseltirse de mokoko oluyorsun.