PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel araç önerileriniz acil ???

Alper DEMİR
14-09-2014, 23:37
Öncelikle merhabalar 2007 triptronik corollamı satmak zorunda kaldım..Onun için 23-24 e kadar dizel düz vites sedan sağlam bir araç bakıyorum..İşin açıkcası megane II ve linealara çok baktım fakat çoğusu binicisinden değilde taksi şirketten kiralamadan çıktıkları için çok km yapmamış temiz düzgününü bulamıyorum..Çoğu ya ağır kayıtlı ya kayıt yok türkiyeyi 100 kere dolanmış gibi km çok yüksek..
Bende bunları göz önünde bulundurarak WV grubu 3 silindirli 1,4 TDI cordoba 1,9 110-130 passat larına bakmaya başladım genel olarak yorumları iyi gibi görünüyor ama yinede tam bir bilgim yok üzer mi bakımı ağır mıdır,yazılıma açık mıdır dumanlı dumansız ne kadar verim alabilirim..Yakıt durumları nasıldır yazılımla dahada düşer mi sizler ne diyorsunuz şimdi model düşeceğim için kendi aracım çiçek gibiydi km bile yapmamıştı onun kadar temiz değilde yinede parasını hakedecek beni üzmüyecek birşeyler arıyorum gerçekten temiz araba bulmak çok zor bakmaktan bakınmaktan gına geldi artık..Şehir farketmez gerçekten işin ehli anlıyanlardan ilan linklerinide alabilirim..Önerebileceğiniz piyasası güncel dizel araç önerilerinide alabilirim..
Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim..:)

Alper DEMİR
16-09-2014, 12:42
Yok mu fikri olan ?

Birkan61
16-09-2014, 12:51
Seat cordoba mantıklı bir tercih

1.4 TDI Stylance modelini tercih et, en donanımlısı odur.

2007 - 2008 - 2009 modeli tercih et makyajlı kasasıdır

+ olarak hız sabitleyici standart :D

devasa bi bagajı var

aynı motoru ibizamda kullandım 3 sene zerre sıkıntı yaşamadım

triger seti 190 lira, debriyaj balatası 310 lira

bakımıda baktığınız multijet motordan falan farklı değil :)

sağlam motordur

ha tek eksisi biraz gürültülü çalışır dışarıdan, ama motor ısındıktan sonra biraz azalır. Yalıtımıda fena değil, ayriyetten motor sesi aracı kullanırken devirlendiğinizde hoşuna bile gider benim hoşuma gidiyordu kükremesi :)

Eksisi süspansiyonlar sert, arka diz mesafesi az toyotaya ve passata göre :)

Haricinde tavsiye edebileceğim bir araç.. Yol tutuş seven biri olarak sert süspansiyonları önemsemiyorum

Birkan61
16-09-2014, 12:57
Kriterine en uygun bulabildiğim cordoba bu;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2007-1.4-tdi-seat-cordoba-100-000-km-165699505/detay

4 parça boya 1 parça değişeni sıkıntı etmezsen güzel araç gibi duruyor :)

Birde şunlar dikkatimi çekti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sahibinden-seat-cordoba-1.4-stylance-147646606/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2008-seat-cordoba-1-4-tdi-stylance-kaplan-otomotiv-den-154536708/detay

Alper DEMİR
16-09-2014, 13:18
Öncelikle ilginiz için teşekkürler..
Gönderdiğiniz linklerde ki bordo hariç diğer ikisini görmemiştim..Bordoyu düşünmüyor değilim 24,500 den düştü o fiyata dahada düşeri var gibi..Ankarada ki gri iyi duruyor fakat üçüncü hasar kaydı yüksek güvenemedim..Kilis tekine bakmak lazım..bu 3 silindirli motorlar yazılıma açık mıdır peki ?

Birkan61
27-09-2014, 18:21
Yazılıma müsait bi motordur, oldukçada eğlenceli oluyor yazılım sonrası ;)

Bulut Y.
27-09-2014, 18:36
Az daha cikabilirsen fabia vrs var asz motor pd130 kirmizi sunrooflu :)