PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezalari ve vergi affi

therev
15-09-2014, 23:57
beyler aracimi yakin zamanda muayeneye sokacagim icin trafik cezalarini odemek uzere bugun umraniye vergi dairesine gittim. veznedeki amca trafik cezalarini odememi bi 10 gun daha beklememi soyledi. trafik cezalarin dusucek kardesim dedi. bunlarla beraber muayene gecikme ucreti vs hersey dusuyomus. 750 trafik cezam bi anda 165 tl oldugunu soyledi. ama bi 10 gun daha beklemem gerektigini ekledi. bu nedir ne degildir. ne kadar dogrudur bilgisi olan varmi. eski konulara baktim ama pek bisey anlamadim. hazir okullar acilmamisken daha araci muayeneye sokmak istiyorumda. 10 gun beklemek koyuyo biraz.

Ferhat_V
16-09-2014, 00:25
böyle bişey olursa onların ben a........

daha 2 gün olmadı ödeyeli muayneye sokcam araç yol gitcek diye durduk yere 2 milyar paradan oldum..

Jeandan-R
16-09-2014, 00:35
Torba yasası durumları. Bekleyin kesinlikle, ben hgsleri felan ödemiyorum o yüzden.

STP
16-09-2014, 00:37
Benimde cezalarim var bekliyorum iki hafta sonra yururlukte olacak kesin olarak

Runo
16-09-2014, 00:38
Bende takipteyim bu konuyu. Cezanın ne kadara düşüp düşmediğine nereden bakabilirim ?

ERTAN
16-09-2014, 00:39
haydaa daha yenı odedim :(

34btr1907
16-09-2014, 00:57
taksıt yapılmazsa ceza FAİZLERİNİN hepsı sılınıyor (komple sılınme durumundan emın degılım sıgorta bagkurda bu sekıl) taksıt yapılırsa cüzi bı faız ıle 3 yıl cıvarına kadar taksıtlendırılıcek dıye bılıyorum borclar.

therev
16-09-2014, 01:13
Bana bunu diyen abi yetkili birine benziyodu. Ofisi fln vardi normal vezne tarzinda degildi. O yuzden ciddiye aldim da beklemekte fayda var gibi yoksa internetten oduyodum keko gibi hepsini.

BoostLogic
16-09-2014, 01:38
Silinecek olan bu güne kadar geciken faizi. Sadece ceza tutarı olan ana para ödenecek, gecikme faizi yoksa herhangi bir indirim yok.

onurgoyunc
16-09-2014, 07:04
Dün vergi dairesinde bir çalışanla görüştüm, nisandan önceki cezaları kapsayacağını söyledi.

ghibli06
16-09-2014, 08:33
ekim ilk haftayı bekleyin...

M U R A T
16-09-2014, 08:36
ödeyenin cezalandırıldığı bir ülke ne güzel

rebelh
16-09-2014, 08:42
ödeyen parası olduğu için ödüyor ödemeyen o sırada gücü yetmediği için ödemiyor kimse af çıkar diye yıllarca beklemiyor
geçen hafta 2 tane ceza yedim allahtan biraz nakitim var ödicem
ama param olmasa bende ödeyemezdim

ödeyemeyen arkadaşlar aranızda devlet illa affa gider bekliim yıllarca diye düşünüp bekleten var mıydı?

Amazing
16-09-2014, 09:28
Sadece faizler düşücek degilmi ana paraya herhangi bir indirim yok ?

EEE
16-09-2014, 09:52

Maalesef....

ghibli06
16-09-2014, 10:11
trafik cezaları vs tamam da, şu vergi faizinin affı olayında devletin çok büyük eksikliği var, daha parası kazanılmamış işe 'geçici vergi' koy, faturasını kestiğimiz ay KDV kitle, hakediş sistemini değiştirmeden ben daha paranın %30 unu lamadan vergileri kesinleştir, sonra firmalar batsın hem adamın borcu bize kalsın buna rağmen dövlet vergiyi istemeye devam etsin herşeyimize haciz koysun... bu sistem değişmezse daha çook torba çıkar... dövlet farkında çünkü bunların sanal olduğunun...

batu35
16-09-2014, 10:17
150 tlnin altındaki tüm cezalar tamamen silinicek ekim 1 den itibaren yasa devreye giricek çok geniş ve kapsamlı bir yasa vergi borcu olanlara ilaç gibi geldi :)

ghibli06
16-09-2014, 10:25
150 tlnin altındaki tüm cezalar tamamen silinicek ekim 1 den itibaren yasa devreye giricek çok geniş ve kapsamlı bir yasa vergi borcu olanlara ilaç gibi geldi :)

Sarp sınır kapısı, Saray spor tesisleri gibi hayvan gibi büyük projeleri devletin 'sistemine' yaptım, 1milyona yakın alacağımı müeahİT firmalar 'battığı' için alamadım... o şirketi kapattım, şimdi de kaybettiğim paranın vergisini öpe öpe ödeyeceğim...

bana borcu olan firmaların bazıları 'iflas erteleme' aldı şimdi, neyse sinirimi bozmayım daha fazla :)

Mutu
16-09-2014, 11:18
böyle bişey olursa onların ben a........

daha 2 gün olmadı ödeyeli muayneye sokcam araç yol gitcek diye durduk yere 2 milyar paradan oldum..

Bu ülkede hep zaten kurullara göre yaşayan yiyor bu kazığı. :)

Kredi geri ödemesini günü gününe yapan ablama 1 gün geçikmeyle vergi dairesine yönlendiren devlet, hiç ödeme yapmayanların tüm borçlarını silip geri yapılandırma yapacakmış.

Mutu
16-09-2014, 11:19
Bu ülkede hep zaten kurullara göre yaşayan yiyor bu kazığı. :)

Kredi geri ödemesini günü gününe yapan ablama 1 gün geçikmeyle vergi dairesine yönlendiren devlet, hiç ödeme yapmayanların tüm borçlarını silip geri yapılandırma yapacakmış.

Tüm borç faizlerini*

therev
16-09-2014, 11:48
bende 150tl alti cezalar siliniyo diye biliyorum. yani sadece faiz silinmiyor. ayrica muayene gecikme ucreti vsde siliniyor.

KÖROĞLU
16-09-2014, 12:22
bende 150tl alti cezalar siliniyo diye biliyorum. yani sadece faiz silinmiyor. ayrica muayene gecikme ucreti vsde siliniyor.

İlgili tutar 120 TL sı ve altı için geçerli. 6111 Sayılı (torba) yasanın 17. Md sinde düzenlenmiştir. Ayrıca 12 TL sı altındaki kaçak geçiş ücretleri de af olunacaktır.

Bu yasayı af olarak değerlendirmemek gerekiyor, yapılan düzenleme kamu yararına borcunu ödeyememiş olanlar için işetilen faizlerden vazgeçilmesi ve kişi/kurumların borçlarını taksitlendirerek ödeyebilme imkanı sağlanması. Bu taksitlendirme de de 2 aylık periyotlarda en fazla 18 taksit ( belediyeler hariç) yani 36 ay vadeli olabiliyor. her 1 yılı için anaparanın üzerine % 5 fark konulacak. Yani 1200TL borcu ve 300 TL faiz işlemiş bir borcu bulunan arkadaşım (Rakamlar farazi) 1200TL sını 1 senede (6 Eşit taksit) ödemek isterse ( 1200*0.05=60 ; 1200+60=1260 ) 2 ayda bir ödeme ile 1260:6= 210 TL olarak ödeyecek. İki yılda ödemek isterse 1320: 12 = 110 TL ; üç yılda ödemek isterse 1380:18=76.66 TL sı olarak ödeyecek.

Burda hedeflenen borcunu ödeyemeyen iş sahiplerinin önünün açılması ve bütçe de alacak görünen kalemlerin azaltılması. Mantık esasında şu, adam zaten ödeyemiyor, faiz de işletsen bunu alamayacaksın, faizi sil (tam olarak değil) ana parayı taksitlendir. Ödeyen cezalandırılması yok, bir çok noktada erken ödeme yapan mükelleflere indirimler getirildi, onların da hakkı korunuyor.

Ama gel gelelim siyasi açından oy toplama kaygısıyla her hükümetin sıcak baktığı bir durumdur bu, ve bizim insanımız da çok iyi kullanıyor.
Eskisi gibi suistimal edilememsinin sebebi GİB online olarak çok aktif duruma geçti, 100 TL lik borcunuz için şirketin banka hesapları bloke ediliyor, taşınır/ taşınmaz mallarınıza e-haciz konuyor. Bunu bilen firma sahipleri de ödeme yolunu tercih ediyor mecburen.

ersandeniz
16-09-2014, 13:02
tam da e-haciz gelecekti, öğrenim katkı kredi borcumu vergi dairesine devretmişlerdi, faizi silmeseler de olur, taksitlendirsinler yeter :) bebeğin gelmesi hesapları karıştırmıştı :)

akıncı
16-09-2014, 13:19
Odesen dert odemessen ayrı bır dert,odeyenler enayı, odemeyen uyanık bu duzen oldukca,zengın daha zengın olacak,gariban korkusundan oduyor zaten onu bunu satıp, guzel ulkem benım

KÖROĞLU
16-09-2014, 15:05
Odesen dert odemessen ayrı bır dert,odeyenler enayı, odemeyen uyanık bu duzen oldukca,zengın daha zengın olacak,gariban korkusundan oduyor zaten onu bunu satıp, guzel ulkem benım

talihsiz bir youm olmuş biraz, yukarıdaki yazımda da önemli birkaç noktayı belirttim. Ödeyen aslında enayi olmuyor, en temel vatandaşlık vazifesini yerine getiriyor.

Ayrıca teşvikten bahsetmiştim, aşağıdaki linkin B maddesini okumanı şiddetle tavsiye ederim.

http://www.bilgilidenetim.com/sgkda-5-puanlik-prim-indirimi.html

Burası bir otomobil forumu olduğundan TPC den örnek verelim.

Ben bu gün 100 TL ceza yedim "enayi" bir de vatandaş olduğumu düşünelim, o cezayı gittim ödedim. Kanun ne diyor erken ödersen % 25 indirim var.

Yani ben bu gün 75 TL ödeyerek kurtuldum. Akıllı bir vatandaş ise gitti ödemedi 3 sene sonra "af" geldi ödeyeceği rakam, faizler silindikten sonra kalan ana para. Yani 100 TL sı. tek avantajı bunu vadeli ödemesi. Onda da her yıl için artan oranlı % 5 Yi-Üfe hesaplanıyor.

Bazı noktalarda benim de vicdanım yaralanıyor ama hakkıyla çalışıp iş yapan dürüst esnaflar için bu tür düzenlemeler yol açıcıdır.

Bak ghibli06 ne diyor, iş yaptım 1 Milyon TL param battı, alamadım, hala onun ceremesini çekiyorum, yazık değil mi bu adama ? işlemiş faizleri belki olmuş 300 bin TL sı. Kaçmıyor, banane kardeşim alacağımı alamadım adamlar battı ben de mağdurum demiyor. Herşeye kendi penceremizden bakmayalım.

batu35
16-09-2014, 15:28
Sarp sınır kapısı, Saray spor tesisleri gibi hayvan gibi büyük projeleri devletin 'sistemine' yaptım, 1milyona yakın alacağımı müeahİT firmalar 'battığı' için alamadım... o şirketi kapattım, şimdi de kaybettiğim paranın vergisini öpe öpe ödeyeceğim...

bana borcu olan firmaların bazıları 'iflas erteleme' aldı şimdi, neyse sinirimi bozmayım daha fazla :)
sizinki baya zor bir durum ne yazııki ülkemizde hiç birşey dengede değil en önemli örnek adalet sistemi gibi ne yazıkki

ghibli06
16-09-2014, 15:35
burada yanlış olan, şirketlerle şahısların aynı torbada olması o nedenle tepki oluyor... TR deki vergi sistemini biraz bilen biri, yüzsüzden daha çok 'mağdur' olduğunu çok rahat görür... buradaki gerçek anlamdaki tek AF, 120 liranın altının silinmesidir, başka bir şey yok, üzülmeyin... bir dahaki sefer daha dikkatli olursunuz ama büyük fotoğrafa bakınca, ben bu TV de reklamını izlediğiniz bir çok inşaat projesi için resmen Av ım, beni avlar da hakedişlerimi ödemezlerse ben yine mağdur olurum... emin olun devlet bu paraları hakettiğini düşünseydi asla böyle torbalar çıkartmazdı...

Sezgin
16-09-2014, 15:52
şahsi ve plakaya ait trafik cezalarını ogrenebılecegım ınternet sayfası neresıdır bılen varmı ?

KÖROĞLU
16-09-2014, 15:55
şahsi ve plakaya ait trafik cezalarını ogrenebılecegım ınternet sayfası neresıdır bılen varmı ?

e-devlet şifresi edinerek öğrenebilirsiniz en temizi bu ya da,

Aşağıdaki link.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC

KÖROĞLU
16-09-2014, 16:00
Abi bir sürü inşaat şirketinin bilançosunu görüyoruz adamların hazır değer kalemleri her daim yabancı kaynakların çok altında, bu yüzden bir sürü büyük görünen firma ya batıyor ya da iflas erteleme istiyor. Bence şuan reklamlarda görünen bi çok firma da bu şekilde, aslında adamlar beklentiyi satıyorlar bir nevi. Güzel bi 3 boyut çizim bi maket yap. Görsel açıdan kalite hissi uyandıran bir de satış ofisi ikitane laf yapan satışçı tamam, temelden sat, gelen parayla taşeron ya da malzeme borcunu öde mantığıyla hareket ediyorlar. Bu durum bi nebze hoşgörülebilir ama bence ciddi bir denetim gelmeli, Ukra , Fİ-Yapı gibi batmaz denilen bi çok firmanın durmu *****, buna da en büyük sebep yukarıda yazdıklarım. İnşaat maalesef ki ülkemizin lokomotifi konumunda, hele ki içinden nemalanan rantçılar bu kadar çok oldukça daha da düzelmez. Ama şahsen asla projeden bir ev alıp ta borca girmem, bunu yapanlara da şaşırıyorum açıkçası.

SerhatA.
16-09-2014, 16:11
Bir muhasebeci olarak kesinlikle beklemeni öneriyorum, resmi gazetede tam olarak nelerin silineceği yazıyor ordan takip edebilirsin.

emre55
17-09-2014, 14:36
Bizimde 2 hgs cezasi bekliyor, son yedigim hgsli aracimda ogs gişesinden çikış yaptigimdan dolayi yazmışlar, ben farketmiyor diye biliyodum, ekimi bekleyecez bakalım sileceklermi, 2 cezadan 250 lira ya yakin odeme yapmayalım boşuna..

levent
17-09-2014, 14:50
Benim de İstanbul- edirne kaçak geçiş bekliyor, beklesin bakalım

H.ERGÜN
17-09-2014, 16:17
Bu iş herzaman olduğu gibi vergisini cezasını zamanında ödeyen dürüst insanlara atılmış bir kazık...

dqn
17-09-2014, 17:44
talihsiz bir youm olmuş biraz, yukarıdaki yazımda da önemli birkaç noktayı belirttim. Ödeyen aslında enayi olmuyor, en temel vatandaşlık vazifesini yerine getiriyor.

Ayrıca teşvikten bahsetmiştim, aşağıdaki linkin B maddesini okumanı şiddetle tavsiye ederim.

http://www.bilgilidenetim.com/sgkda-5-puanlik-prim-indirimi.html

Burası bir otomobil forumu olduğundan TPC den örnek verelim.

Ben bu gün 100 TL ceza yedim "enayi" bir de vatandaş olduğumu düşünelim, o cezayı gittim ödedim. Kanun ne diyor erken ödersen % 25 indirim var.

Yani ben bu gün 75 TL ödeyerek kurtuldum. Akıllı bir vatandaş ise gitti ödemedi 3 sene sonra "af" geldi ödeyeceği rakam, faizler silindikten sonra kalan ana para. Yani 100 TL sı. tek avantajı bunu vadeli ödemesi. Onda da her yıl için artan oranlı % 5 Yi-Üfe hesaplanıyor.

Bazı noktalarda benim de vicdanım yaralanıyor ama hakkıyla çalışıp iş yapan dürüst esnaflar için bu tür düzenlemeler yol açıcıdır.

Bak ghibli06 ne diyor, iş yaptım 1 Milyon TL param battı, alamadım, hala onun ceremesini çekiyorum, yazık değil mi bu adama ? işlemiş faizleri belki olmuş 300 bin TL sı. Kaçmıyor, banane kardeşim alacağımı alamadım adamlar battı ben de mağdurum demiyor. Herşeye kendi penceremizden bakmayalım.

120 liranın altı silinecek deniyor.Kim enayi kim akıllı şimdi.Ceza'yı ödemek vergi ödemek en temel vatandaşlık görevimiz olabilir ama böyle durumlar insanın zoruna gidiyor.

rebelh
17-09-2014, 17:56
koca koca şirketlerin trilyonlarca vergisi peşkeş çekilirken kimsenin çıtı çıkmaz
garibanın 100 lirası silinirken herkes kükrer

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/631766-dogan-940-milyona-anlasti-5-milyarlik-borcunu-sildi

majesty
18-09-2014, 08:01
2700 tl cezam var ödemiyorum , ödemicemde

KÖROĞLU
18-09-2014, 08:14
koca koca şirketlerin trilyonlarca vergisi peşkeş çekilirken kimsenin çıtı çıkmaz
garibanın 100 lirası silinirken herkes kükrer

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/631766-dogan-940-milyona-anlasti-5-milyarlik-borcunu-sildi

Kesinlikle doğru, vicdanı yaralayan bir durum. Şöyle bakmak lazım yasayı kim yapar TBMM , meclisi kim oluşturuyor milletvekilleri, bunların % 60 küsürlük kısmı iş adamı !!! dolayısıyla millete değil kendilerine yontmaları doğal, ama normal değil.

Vergi dairelerindeki uzlaşmalarda ayağına gelmiş mükellefi kolay kolay geri çevirmez idare,

şirketler de bunları bildikleri için ve tabi her seçim döneminde bu tür af- düzenleme gibi işlemler yapıldığı için kullanırlar.

Sonuç: Olan sana bana olur her zaman ki gibi.

Dün bir haber vardı sağlıkla ilgili, prim ödemeyen den 3 kat ücret alınacak diye.... yazılacak öyle çok aksaklık var ki sayfalara sığmaz.

Bazen insanların bu kadar kör olabilmelerine şaşırıyorum, ya da biz acaba bişeyleri çok mu görüyoruz diye de düşünmüyor değilim.

chatlaxs
18-09-2014, 10:17
af iyi bişey ama bu şekilde olmamalı bence zamanında ödeyen vatandaşı resmen enayi yerine koyan bi düzen :icon_wack

STP
18-09-2014, 13:44
Devletten alacagin varsa hemen alacaksin odemekten vazgecebilir, devlete borcun varsa hemen odemeyeceksin almaktan vazgecebilir :)

Otto_Skorzeny
18-09-2014, 13:46
Devletten alacagin varsa hemen alacaksin odemekten vazgecebilir, devlete borcun varsa hemen odemeyeceksin almaktan vazgecebilir :)

Vallaha aynen katılıyorum :D

ontheair
18-09-2014, 16:08
Az önce Vergi İletişim Merkezi ( 444 0 189 ) ile görüştüm. 30 Nisan öncesi cealar ve vergiler affa uğruyor sorun yok. Fakat sonrasında yediklerimiz ve MTV'nin ikinci taksiti affa girmiyor.
Bunları da vadelendirmemiz mümkün mü diye sorduğumda Ümraniye'deki motorlu taşılar vergi dairesinin de müdürün insiyatifine göre taksitlendirilebileceği söylendi.
Bu işlemi daha önce yaptıran var mı? Mümkün mü? Şartları nedir?
Ümraniye dışında bir yerden yapılabiliyor mu?

Schumi
19-09-2014, 12:36
2000 TL altında ise yapmazlar. Hiçbir af vs.vs. yok iken bile müdürün insiyatifinde ve yaklaşık %30'unu hemen vezneye ödemek koşulu ile taksit yapılıyor. Taksit adedide müdür insiyatifinde.

H.ERGÜN
19-09-2014, 13:00

aynen katılıyorum

ontheair
19-09-2014, 15:44
2000 TL altında ise yapmazlar. Hiçbir af vs.vs. yok iken bile müdürün insiyatifinde ve yaklaşık %30'unu hemen vezneye ödemek koşulu ile taksit yapılıyor. Taksit adedide müdür insiyatifinde.

Teşekkürler. Affa uğramayan kısım 1000 liranın altında. Boşuna Ümraniye'ye gitmeme gerek kalmadı.

HONDAHAN
19-09-2014, 18:23
Arkadaşlar Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sitesine girin, 444 'lü bir numarası var, her türlü soruya hemen cevap veriyorlar.
Dün aradım ; 120 TL ve altındaki cezalar resen terkin oluyor, üzerindeki cezaların ise sadece gecikme faizleri, sizin MTVD 'ne bizzat müraacatınızla siliniyor. Torba yasa geçti fakat henüz Maliye 'ye tebliğ edilmediği için şuan yapmıyorlar. 26 Eylül 'de muayenem var, yaptırmayacağım. Telefondaki kadın da yaptırmamamı, Ekim 'in 10 'undan sonra Ümraniye MTVD 'ne başvurduktan sonra yaptırmamı tavsiye etti. Az daha bekleyin, sonra gidip ödeyin. Öyle ya da böyle ödenecek bunlar. Hiç olmadı arabayı satarken ödememiz gerekecek. Hazır bir fırsat doğmuşken değerlendirelim. Bu arada menfaatime olsa da bu aflar, ben de tasvip etmiyorum.

yhsre18
30-09-2014, 02:56
Biliyorum yeri değil. İlk defa geçen hafta park cezası yedim. Cama tutanak bırakmışlar. Gib'den bakıyorum çıkmıyor ceza. Acaba gib sistemine mi geç giriyor? Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi forumlar.

rebelh
30-09-2014, 08:05
o beyaz kağıda yazılmış tutanaksa onların geçerliliği olmayabilir fahriler öle saçma sapan uygulamalar yazıyor bazen

Oznsrl
30-09-2014, 08:31
Biliyorum yeri değil. İlk defa geçen hafta park cezası yedim. Cama tutanak bırakmışlar. Gib'den bakıyorum çıkmıyor ceza. Acaba gib sistemine mi geç giriyor? Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi forumlar.

benim cezam 2 sene sonra düşmüştü sisteme. ona pek güvenme ne olcağı belli olmaz

Maxi
30-09-2014, 08:39
benim scootera kayıtlı 3 adet hgs cezası yok olmuş :)

altugkocer
30-09-2014, 08:39
Acaba bu af yüksek öğrenim kredilerini de kapsayacak mı bilen var mı? 1500 lira borç 500 lira da faiz var yaklaşık olarak. Faizi almasalar yeter aslında

alfonso4474
30-09-2014, 09:16
bnm aralık 2013te 72 tl yedıgım kemerden cezam vardı hala odemedım sanırım yasa cıktıktan sonra sadece ana parayı oducez galıba kimide 150 tl altı cezalar kalkacak diyo

Bornovalı Kaan
09-10-2014, 21:38
Yasa uygulamaya geçti galiba benim 120tl altında yediğim cezam var 80tl haziran ayında ama silinmemiş acaba hangi süre zarfına kadar geçerli?

onur_si
09-10-2014, 21:53
YARIN ümraniye nakil vas. vergi dairesine gidiyorum akşama detayları yazarım :)

ALPER-VNS
10-10-2014, 02:15
Acaba bu af yüksek öğrenim kredilerini de kapsayacak mı bilen var mı? 1500 lira borç 500 lira da faiz var yaklaşık olarak. Faizi almasalar yeter aslında

kapsıyor.. arkadaşım sildirdi faizi..

B.Koçer
10-10-2014, 10:22
120 tl altına AF gelmiş gittim sordum :)

BirkanYazici
23-10-2014, 19:56
yeni konu açmayıp burdan sorayım dedim.
aracı çevirmeden egsoz cezası yazıp eve yollanılması gibi bir durum var mı acaba?

rodya
23-10-2014, 20:18
benim 3-4 tane var :) nerden sorgulayabiliriz/anlayabiliriz iptal edilen vs var mıdır diye?

ersandeniz
23-10-2014, 21:02
kapsıyor.. arkadaşım sildirdi faizi..
E-vergi dairesinden başvurup yapilandirabilirsiniz, benim de az birsey kalmıştı yapilandirdim

mcitir
24-11-2014, 09:06
Hgs cezaları da kapsamdamı acaba?Aracta hgs olmasına ragmen çamlıca gişede okumamış gösteriyor normal geciş 15 tl ceza 150 tl 2 adet ceza gözüküyor.

orcunnn
24-11-2014, 09:28
sımdı bende yapılandırdım pekıu bu borclar yapıldandıma mevcutken muane yaptırabılıyormuyuz onu merak edıyorum

SULTANOGLU
24-11-2014, 09:59
borclar yapilandirildiktan sonra muayne yaptirabiliyorsun. hic bir sikinti olmuyor.

hLL
24-11-2014, 22:05
Hgs cezaları da kapsamdamı acaba?Aracta hgs olmasına ragmen çamlıca gişede okumamış gösteriyor normal geciş 15 tl ceza 150 tl 2 adet ceza gözüküyor.

444 11 17 müşteri hizmetlerini arayıp okunmamış geçişleri düzelttirebilirsin.

AEAlmas
24-11-2014, 22:49
Benimde ceza varmış maliye hal ana parayi ödeyeceksiniz sadece diye posta ile ulaştı taksitlendirme vs de icinde :D

16EC813
24-11-2014, 23:34
100 liraya kadar olan cezalar af falan olmuyo kimse boş hayallere kapılmasın :D
bende 80 lira sis cezası vardı onuda aldılar sadece faizleri siliniyo ama yapılandırıp taksit yaptırınca da çok fazla bi karınız olmuyo bu seferde vade farkı koyuyolar :D anlıycagınız sadece borçları taksitlendirip az bişeyde kar elde ediyosunuz

!KO
25-11-2014, 00:05
100 liraya kadar olan cezalar af falan olmuyo kimse boş hayallere kapılmasın :D
bende 80 lira sis cezası vardı onuda aldılar sadece faizleri siliniyo ama yapılandırıp taksit yaptırınca da çok fazla bi karınız olmuyo bu seferde vade farkı koyuyolar :D anlıycagınız sadece borçları taksitlendirip az bişeyde kar elde ediyosunuz

abı benım hgs cezaları komple silinmiş

16EC813
25-11-2014, 00:10
abı benım hgs cezaları komple silinmiş

valla hgs cezalarını bilmem ama trafik cezalarında silinme diye bişey söz konusu degil daha 2 gün önce yapılandırdım ben ve 80 liralık sis cezasınıda aynen geçirdiler :D

s2k
27-11-2014, 10:26
YARIN ümraniye nakil vas. vergi dairesine gidiyorum akşama detayları yazarım :)

Sonuç ???

Yarın son günmüş bende gidicem ama nedir ne değildir tavuk gibi dolanıp vakit kaybetmiyim, yok mu giden ümraniyeye ?

KSK-VTEC
27-11-2014, 12:32
İnternetten yapsanıza sıra çok oluyor

Schumi
27-11-2014, 13:07
Sonuç ???

Yarın son günmüş bende gidicem ama nedir ne değildir tavuk gibi dolanıp vakit kaybetmiyim, yok mu giden ümraniyeye ?

Şu mesajı gördüğüm iyi oldu. 31 aralık son gün sanıyordum 1 aralıkmış. Hemen internetten yaptım.

ghibli06
27-11-2014, 13:11
pazartesi son gün arkadaşlar...

Burak K.
27-11-2014, 15:51
ben bu mevzuyu hiç anlamadım. Trafik cezalarım var,kredi kartı olmadan yapılandırma yapabiliyormuyuz? Bir de Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme adındaki yerde sorgulayınca 2 tane cezam çıkıyor 1 tane ödenmemiş vergim var o çıkmıyor fakat Borç Bilgilendirme Servisi diye bi yer var ordan sorgulayınca vergi de çıkıyor. Anlayamadım bunu?

orcunnn
27-11-2014, 16:01
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC

BURDAN YAPABILIYORSUNUZ COK BASİT

onur_si
27-11-2014, 16:31
ben ümraniyeye gitmiştim gecen ay sunu anladım gitmeden de netten aynı işlemı yapılabiliyormus. benim için tek avantajı yıllar once sattıgım araca bendeyken sonradan gelen ceza vs birikmiş 700-800 lira faiz birikmişti yapılandırma yapınca 100 liraya kadar düştü birde bazı cezalar vergi borcu hariç 100 lira altı olması lazım silinmişti. ama 2014 nisan dan sonrakı cezalar affa girmiyor

Sezgin
27-11-2014, 16:35
ben ümraniyeye gitmiştim gecen ay sunu anladım gitmeden de netten aynı işlemı yapılabiliyormus. benim için tek avantajı yıllar once sattıgım araca bendeyken sonradan gelen ceza vs birikmiş 700-800 lira faiz birikmişti yapılandırma yapınca 100 liraya kadar düştü birde bazı cezalar vergi borcu hariç 100 lira altı olması lazım silinmişti. ama 2014 nisan dan sonrakı cezalar affa girmiyor

700-800' ü nasıl indirdiler 100 lere valla iyimiş. Ben 904 lük faizli cezamı 350 ye indirebildim

cagalazade
27-11-2014, 16:44
internetten basvurdum, yapılandırma için basvurunuz alındı dedi ve baska bır ıslem olmadı...

dönüş mü yapıyorlar maille filan dosya olusturulunca?

Sezgin
27-11-2014, 16:46
internetten basvurdum, yapılandırma için basvurunuz alındı dedi ve baska bır ıslem olmadı...

dönüş mü yapıyorlar maille filan dosya olusturulunca?

donus yaptıklarıda var ama bazen olmuyorda. "BAŞVURULARIM" Kısmından kontrol edebılırsınız

ghibli06
29-11-2014, 12:28
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27676485.asp

süre uzatıldı arkadaşlar...