PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1951 Ford Taunus Hakkında Bilgi

saqwert
18-09-2014, 15:09
Arkadaşlar elimizde 1951 model Alman Ford Taunus Special var.Buckeltaunus diye de geçiyor.Araç şuan çalışıyor yürüyor.
1-Sizce baştan aşağı profesyonelce restorasyon yapıp satsak ortalama maliyeti ne olur.
2-Piyasası ne kadar bilemiyoruz çünki yurtiçi,yurtdışı hiç ilanına rastlamadım.Restore edilince değeri ne olur sizce?

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

http://i.hizliresim.com/XYBR80.jpg

http://i.hizliresim.com/WrV3aN.jpg

http://i.hizliresim.com/WrV3RN.jpg

Resimleri görsel olarak ekleyemedim kusurabakmayın.

free-hifi
18-09-2014, 15:14
woswosa benziyor biraz

saqwert
18-09-2014, 15:23
aynen abi zaten Almanya'da üretilmiş Köln'de galiba

hkkcn
18-09-2014, 15:26
bence değer.orjinal birçok parçası üstünde gözüküyor.komple detaylı kaporta boya+döşeme onun haricinde nikelaj aksamlar krom kaplamaya gönderilcek bunlar biraz masraflı oluyor.ama değer çünkü 51 model olması ve emsalinin olması epey değer katıyor araca.satmasanız bile düğünlere vs özel günlere kiraya vererek masrafınızı çıkartırsınız yaz sezonunda.

omerta.
18-09-2014, 15:29
abı ozellık fıyat bılmemde durusu cok ıyı be

saqwert
18-09-2014, 15:31
Aracın değerini,bunlar yapıldıktan sonra ortalama kaça gideceğini bilsek dediğin gibi kaporta-boya vs. komple restorasyon yaptırmayı düşünüyoruz.Ama araç hakkında hiçbir fikrimiz yok :/

chatlaxs
18-09-2014, 15:36
baya diri duruyor değer bence uğraşmaya :)

saqwert
18-09-2014, 15:41
http://www.fahrzeugbilder.de/1024/ford-taunus-g93-a-spezial-82178.jpg

http://p1.storage.canalblog.com/12/82/570736/89503711_o.jpg

cagataayk
18-09-2014, 16:09
Sağlam bişey çıkar ilgi çeker ve bencede değer gibi duruyor ama piyasada nedir fiyat ne eder orası hakkında bi fikrim yok abi :)

Berkan
18-09-2014, 17:01
london cab gibi cokda iyiymiş yapılırsa hertürlü peşinde kosucak bir koleksiyoncu vs. cıkar heralde

ghibli06
18-09-2014, 17:08
klasik söz konusu olduğunda, tip şekil şemal hatta motordan daha önemli şeyler var... mesela kaç tane üretilmiş? o yılların araçları arasındaki değeri neymiş? şu an tahmini kaç tane ayakta kalmış? evrakları var mı? fabrikadan kaçıncı çıkmış? modelin özel üretimleri var mı, bu hangi tipe giriyor vs vs

mesela beetle şu anda sadece orj. kalmışsa para ediyor komple restore de etsen harcadığını alamazsın, çünkü çok fazla üretildi ve ucuzdu... bu araç hakkında hiç bilgim yok ama değerlendirmek için saydıklarımı mutlaka araştırın...

saqwert
18-09-2014, 17:29
36800 adet üretilmiş abi.Bu 2. dünya savaşı'nın hemen arkasında üretilmiş.Spezial modeli.Yurtdışında araştırdım bazı müzelerde var.Almanya'da bir elin parmağını geçmiycek kadar var hepsi bu bildiğim.

ghibli06
18-09-2014, 17:40
36800 adet üretilmiş abi.Bu 2. dünya savaşı'nın hemen arkasında üretilmiş.Spezial modeli.Yurtdışında araştırdım bazı müzelerde var.Almanya'da bir elin parmağını geçmiycek kadar var hepsi bu bildiğim.

çok iyi bilgiler, aracın parçalarını bulabileceksen hiç düşünme... gerçek bir restorasyonda kapı kolundan göstergesine, stopundan farına orj parça kullanmalısın ya da orj.den modellenmiş ürünler kullanmalısın...

saqwert
18-09-2014, 17:45
aracın hiçbir parçasını bulamadım abi yurtiçi yurtdışı.Fakat aracın tüm parçaları üzerinde hiç eksik parçası yok şansımıza.Şuan tek düşündüğümüz şey aracı restore etsek ne kadara satıcaz. :)

ghibli06
18-09-2014, 18:03
sadece TR olarak düşünme, yurt dışına da legal olarak satabilirsin...

saqwert
18-09-2014, 18:07
aynen abi Ebay'de ilanını açabiliriz araç bittikten sonra :)

PNR05
18-09-2014, 18:13
Klasik bir araç sahibi olarak ve şuan aracı restorasyonda olan biri olarak bence satmayı planlıyorsanız zararı göze alın derim. Çünkü bu tarz nadide araçlar herkes tarafından beğenilmiyor ve zaten alıcısı az olan klasik bir araç koleksiyonerlere kalmış oluyor. Chevrolet'in bir modeli olsaydı direkt restore edin derdim ama bu aracı kısa vadede satmak çok zor.

Oznsrl
18-09-2014, 18:24
Valla gördüğüm kadarıyla modeline göre çok çok iyi durumda madem yürüyeninde sorun yok kesinlikle uğraşılmalı diyorum çok sevimli bi arabaymış her türlü değer bence

Doğu
18-09-2014, 20:27
Fotoğraflardan çürük görünmüyor. Yatan araba için iyi bir şey bu. Düzgün ve orijinal bir beetle toplamak şu zaman da aşağı yukarı 20-25 den aşağı zor. Ve parçaları yurt dışında orijinal olarak çok var, TR' dede satan çok var. Bu aracı ben ilk defa gördüm. Sanıyorum parçaları bulması bir yana, alması çok zorlar. Yani tahminim a dan z ye adam akıllı restore 40' ı geçer.

Facebook' ta klasik oto grupları dernekleri var. Oralara katıl, elbet bu arabanın da meraklısı, anlayanı, uğraşanı vardır. Onlar daha detaylı bilgi verir. Aynı bu şekilde elden çıkarmak istersen fiyat araştırması da yapmış olursun.

ahmetbaha-drs
18-09-2014, 21:19
Satmak için toplayacaksanız muhtemelen yapılacak en uygun fiyatlara yaptırmaya çalışırsınız arabayı, bu durumdada tam bir restorasyon söz konusu olmaz yüksek ihtimalle harcadığınızıda çıkaramayabilirsiniz zaten bence böyle olduğu gibi ilanını açın, satın alan kişi ister custom ister tamamen orjinal şekilde restore eder aracı.

gokayy
18-09-2014, 22:38
imkanım olsa hot rod yapardım ben :D

saqwert
19-09-2014, 14:25
30-40'ı gözden çıkardık bakalım yakın zaman da başlıycaz :) Bu haliyle satmıycaz vazgeçtik restore edicez.Biraz da keyfini süreriz hem değerini veren olursa da satarız :)

darkmoon
19-09-2014, 14:55
o işin en kolayı bu işin duayenleri var.. bu istinyenin orda yukarı çıkarken klasik araç müzesi falan var.. piyasada ismi olan insanlar var meşhur klasik araç sektöründe..

bence önce bu insanlarla konuş.. onlar sana doğru yolu gösterir bu arabanın ciğerini hikayesini hatta bilmediğin pek çok özelliğini bile söylerler..o adamların hayatı bu araçlar çünkü.. hatta ilgilerini çekerse senden çok iyi fiyata alıp kendileride restore edebilirler ...