PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 98 civic hb spor yay ?

GökhanAkarsu
19-09-2014, 16:08
merhaba aracımda suan 5 cm spor yay var ve tek başıma oldugumda bile kasislerde sürtüyor sekme vs bürüsü sorun yaşıyorum. aracımı kaldırmak istiyorum yalnız orjınallerini takdıgımda çok kalkıyor ayrıca çirkin duruyor bu yüzden 3 5 cm yay almak istiyorum yalnız bazı yerlerde okudum 3 5 cm lerdede sürtme vs oluyor .
ben aracım hüç sürtmesin araba doluyken bile sıkıntı yaşamak istemiyorum o yüzden 3 5 cm eıbach yay alıp bü tür sıkıntıları yaşarmıyım.
elinde yada aracında 3 5 cm yay kullanan var mı. ?

B16
19-09-2014, 16:09
Hazır konusu varken bende birşey sormak istiyorum, aynı model araç bende de var ve amortisörler sert, daha yumuşak bir amortisör takabilir miyiz? Veya sedan modelinin amortisör'ü uyumlu mudur?

GökhanAkarsu
19-09-2014, 16:11
ben de amortisörlerimi değişdim çok sordum araştırdım ve monreo almaya karar verdim tanesi 140 lira bakalım daha takmadım . yaylarıda alıyım görücez.

B16
19-09-2014, 16:14
ben de amortisörlerimi değişdim çok sordum araştırdım ve monreo almaya karar verdim tanesi 140 lira bakalım daha takmadım . yaylarıda alıyım görücez.

Araç küt-küt vuruyor yolda. Biraz daha konforlu birşey arıyorum açıkcası.

GökhanAkarsu
19-09-2014, 16:17
vurmasının sebebi bildiğim kadarıyla şu . amortisörlerin artık işi bırakmışlar :)

B16
19-09-2014, 16:19
vurmasının sebebi bildiğim kadarıyla şu . amortisörlerin artık işi bırakmışlar :)

Bütün kontrolleri yaptırdım. Bu aynı kasa aynı model 2. Civic '98 imiz. Sert yani anlatmak istediğim. Esneme payı yok denecek kadar az. Hafif tümseklerde leylek gibi sekmiyor vb.
O yüzden araştırıyordum. Belki bir bilen çıkar da derdime derman olur.

GökhanAkarsu
19-09-2014, 16:23
benimkide aynı şekilde öle bir cukura düşdüğünde tak dıye vuruyor . o yüzden önlere 2 tane monreo amortisör aldım yay kaldı su yay sorununuda bir çözsem temiz temiz binicem. inşAllah.