PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolandiricilik

Sayfa : [1] 2 3

arkatcaglar
19-09-2014, 22:05
ARKADAŞLAR SİZİNLE ÇOK ÖNEMLİ BİR OLAY PAYLAŞIYORUM,DİKKATLİ OKUYUN.
17.06.2014 TARİHİNDE MERT CAN BAYAZITOGLU NA 4.650 TL PARA YOLLADIM,
BU KADAR ZAMAN SABRETTİM BU OLAY HUKUKİ YOLLARA KADAR UZADI.
BU KİŞİYLE AYNI MASADA YEDİK İÇTİK DOST ARKADAŞ BİLDİM BENİ DOLANDIRDI!!!
17.06.2014 TARİHİNDE SÖZDE ALMIŞ OLDUĞUMUZ JANTLAR BU ZAMANA KADAR ÇÖZÜLEMEDİ.
HESAPTA JANTLAR KARGOYLA MERT CAN IN EVİNE GELİRKEN EZİLMİŞ 2 TANESİ İADE EDİLİP 2 TANESİ GERİ GİTMİŞ.
15 GÜN SONRA EZİLEN 2 JANT YENİSİYLE DEĞİŞİP ADRESE TESLİM EDİLMİŞ.
MERT CAN JANTLARIN FOTOĞRAFI NI ÇEKİP ATARMISIN DİYORUM,ABİ TELİM BOZUK FOTO ÇEKEMİYORUM.
NEYSE BU ZAMAN ZARFINDA ANTALYA YA TATİLE GİTTİM ABİ 2 JANTI NI YOLLADIM DEDİ.
SONRA SEN EVDE YOKSAN JANT GERİ GELİCEK ÜZERİNE DÜŞME 250 DOLAR PARA ALICAZ KARLI OLUCAZ.
NEYSE İSTANBULA GELDİM PTT KARGOYU ARADIM 2 JANTIM GELMİŞ GERİ DÖNMÜŞ BEYFENDİ BÖLE BİRŞEY İMKANSIZ KAPINIZA NOT BIRAKILIP 10 BEKLEME SÜRESİ VAR DEDİ, ORDA UYANDIM.
MERT CAN JANTLAR NERDE DEDİM ABİ JANTLAR SEN EVDE YOKTUN GERİ GELDİ ŞUAN AVRUPADA GÖZÜKÜYO DEDİ
HER NEYSE MERTCAN PARAMI İADE ET DEDİM TAMAM ABİ HESAP NO VER PARANI HEMEN YOLLİYİM DEDİ ORTADA NE PARA VAR NEDE BİRŞEY
KAVGA DÖVÜŞ 2 AY SONRA 2 TANE JANT YOLLADI GÜMRÜĞE TAKILDI TANESİNE 50 DOLAR YAZMIŞ JANTI ALMADIK HERŞEYİ İYİ PLANLAMIŞ
MERT CAN ÖBÜR 2 JANT NERDE DEDİM ABİ YOLLADIM TRACK NO BURDAN TAKİP EDEBİLİRSİN VERDİĞİ TRACK NO MURAT ÖZGÜR DİYE BİR ARKADAŞA YOLLAMIŞ OLDUĞU KARGONUN TRACK NOSU ÇIKTI BU ARADA ZAMAN KAZANIYO TABİ,
KAVGA DÖVÜŞ JANTLARIN 2 TANESİ NERDE BİLMİYORUM PARAMI YOLLA DEDİM YOLLADIM ABİ KİMLİĞİNLE HERHANGİ BİR BANKAYA GİDECEKSİN PARANI ALACAKSIN DEDİ,
BANKALARA GİDİYORUM NE PARA VAR NEDE BİRŞEY UZUN LAFIN KISASI DOLANDIRILDIM!!!
ALLAHTAN PARAYI KIZ KARDEŞİNİN HESABINA YATIRDIM ÇOK SAĞLAM BİR AVUKAT BULUP DURUMU NOKTASI VİRGÜLÜNE KADAR ANLATTIM AVUKAT BENDEN FACE GÖRÜŞMELERİNİ, YOLLAMIŞ OLDUĞUM PARANIN MAKBUZU ANNESİYLE BU KONUDA GÖRÜŞMÜŞ OLDUĞUM YAZIŞMALARI BÜTÜN BİLGİLERİ İSTEDİ.
BENDE GEREKEN BÜTÜN BİLGİLERİ KAĞIDA DÖKEREK AVUKATA VERDİM.
ÖNDEN İHTARNAME YOLLADIK İSTANBULDAKİ ADRESİNE NE SES VAR NEDE SEDA.
AVUKAT BUNDAN SONRASINI BANA BIRAK DEDİ.
BENİM BU OLAYDA SADECE 700 TL HESABIMA PARA YATTI TABİKİ SUS VE ZAMAN KAZANMA PAYI.
UZUN LAFIN KISASI DOLANDIRILDIM!!! AMA SONUNA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM NE GEREKİYOSA YAPACAĞIM SİZ DİKKAT EDİN BU ADAMA PARÇA SİPARİŞ ALIYO BU SİTEDEN.
AŞAĞIDA
YATIRMIŞ OLDUĞUM PARANIN MAKBUZU SÖZDE ONUN BANA YATIRDIM PARANI DEDİĞİ FOTOSU(YALAN)ONUN EVİNE YOLLAMIŞ OLDUĞUM İHTARNAMENİN FOTOLARINI PAYLAŞIYORUM
BU ADAM MERT CAN BAYAZITOGLU BU SİTEYİ HEMEN HEMEN HERGÜN KULLANIYO EĞERKİ ADAMSA CEVAP YAZSIN HER YAZDIĞI YAZIYA SİZLERE FACE GÖRÜŞMELERİNİ PAYLAŞACAĞIM BAKALIM KENDİNİ NASIL SAVUNACAK TABİKİ YÜZÜ VARSA Kİ YOK YAZSIN .
SAYGILARIMLA ARKAT CAGLAR
http://i.hizliresim.com/5RdydL.jpg (http://hizliresim.com/5RdydL)
http://i.hizliresim.com/8Egzg7.jpg (http://hizliresim.com/8Egzg7)
http://i.hizliresim.com/rdQ1Vm.jpg (http://hizliresim.com/rdQ1Vm)
http://i.hizliresim.com/kYk6by.png (http://hizliresim.com/kYk6by)

MrtYILDIZ
19-09-2014, 22:26
Geçmiş olsun..

Kadir EMİSTEKİN
19-09-2014, 22:54
Baskan ayni masada yiyip ictigin adam bu nasil bi hayinlik yazik... yakistiramadim....

34tb9544
19-09-2014, 23:12
Mertcanla mini cooperim varken gorustum dukkanima falan geldi denk geldigim zaman su abd de sanirim yinede gorusuruz internet uzerinden madem yedin ictin ayni masada oturdun paranin kalacagini sanmam gecmis olsun simdilik

arkatcaglar
19-09-2014, 23:24
Eyvallah saolasin

arkatcaglar
19-09-2014, 23:25
Mertcanla mini cooperim varken gorustum dukkanima falan geldi denk geldigim zaman su abd de sanirim yinede gorusuruz internet uzerinden madem yedin ictin ayni masada oturdun paranin kalacagini sanmam gecmis olsun simdilik

Hersey ortada demekki iyi taniyamiyoruz insanlari

arkatcaglar
19-09-2014, 23:27
Baskan ayni masada yiyip ictigin adam bu nasil bi hayinlik yazik... yakistiramadim....

Kadir sen biliyosun zaten en basindan beri dustugumuz durum bu artik hukuk cozecek ne gerikoyosa yapiyorum pazartesi islemleri baslatiyoruz

daredevil
20-09-2014, 01:26
geçmiş olsun inşallah çözülür

SinanAdalı
20-09-2014, 02:07
Büyük geçmiş olsun... Gelde sakat bırakma.

EMD
20-09-2014, 02:58
Geçmiş olsun, yazık valla.

VhpCupra
20-09-2014, 08:40
geçmiş olsun umarım en kısa sürede çözülür sorunun.

Volkann
20-09-2014, 08:43
geçmiş olsun umarım en kısa zamanda çözülür.

serkanaygün
20-09-2014, 08:46
ne enteresan insanlar var. Umarım mağduriyetiniz kısa zamanda giderilir.

Ae86
20-09-2014, 08:49
Geçmiş olsun :(

eanday
20-09-2014, 09:11
Geçmiş olsun

berkayGLRN
20-09-2014, 10:03
Gecmiş olsun Abim inşallah cozulur

driftboy
20-09-2014, 11:48
Herşeyi bi kenara koyunda arkat abi aynı masada yiyip içtiğim adam diyosun , olay çok farklı yere gidebilir.

İnsanlar değişik ne diyeyim amk babana bile güvenmicen diye boşa demiyolar..

rio
20-09-2014, 11:57
Ayni sizin olaya benzer bir olaya sahit oldum yapmis oldugunuz butun masraflari alma hakkiniz var makbuzlarinizi saklayin avukat icra mahkeme v.s butun masraflari alma hakkina sahipsiniz kazanma sansiniz cok yuksek birde paranizi gecen zaman suresinde faizi ile birlikte alabilirsiniz insallah en kisa surede alirsiniz

blow07
20-09-2014, 12:00
Gecmis olsun abi . Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin lafına artık inanmaya başlıyorum ..

halitilker
20-09-2014, 12:47
Büyük geçmiş olsun... Gelde sakat bırakma.

hakkaten gelde sakat bırakma :)

BU®AK
20-09-2014, 13:12
bu piyasada adamım diye dolaşan, dışardan bakınca adam sanılan ama işin iç yüzünü görünce dolandırıcı, yalancı o kadar çok ki maalesef insanın hiç kimseye güveni kalmıyor.İnşallah yargı ile en kısa sürede çözülür...

yilmazcatalbas
20-09-2014, 13:17
bu piyasada adamım diye dolaşan, dışardan bakınca adam sanılan ama işin iç yüzünü görünce dolandırıcı, yalancı ve yavşak o kadar çok ki maalesef insanın hiç kimseye güveni kalmıyor.İnşallah yargı ile en kısa sürede çözülür...

Benimde temennim bu yönde inşallah yargıyla çözülür. Diğer türlü olunca abi paranı vereyim yine kanka olalıma dönüyor iş...

ibozum
20-09-2014, 13:23
Allah böyle haysiyet, şeref yoksunu, yalancı, dolandırıcı, hırsız, yüzsüz insanlardan bizleri uzak tutsun..

Üzüldüm durumuza inşallah yargı çözüm olur..

muratburunce
20-09-2014, 15:52
çok geçmiş olsun

arkatcaglar
20-09-2014, 16:52
Herkese yorumlari icin tesekkurler

arkatcaglar
20-09-2014, 16:56
Adam diyorum ama adam deil ortak arkadasa yazmis faceden ben parayi 2 kere yolladim ama bilen biriyle gitsin bankaya diyor utanmadan biz cahiliz parayi yollamis birde avukata savciliga verirse bosuna masraf yapar benim elimde parayi yolladigima dair 2 tane belge var diyo aksam paylasirim fitosunu gelde deli olma resmen kafa buluyor

sweap07
20-09-2014, 17:15
gecmış olsun ıns kısa zamanda cozulur arkadas saglam bı dayak ıstıyor

OnurD.
20-09-2014, 17:16
Geçmiş olsun,

Kendimde eski Bankacı oluduğumdan hatırlatma yapmak isterim. Bazı bankalarda Gönderici üstüne basa basa söylemesine rağmen hesaba yada müşteri nosuna değilde isme havale olarak gönderildiğine çok şahit oldum. Aynı şekilde ordaki parayı görmeyi beceremeyen memurlarda hayli fazlaydı.

2 tarafıda bizzat tanımam sadece denk geldiğim bir husus. Umarım en kısa sürede çözülür konu.

Ome_RS
20-09-2014, 17:18
Maalesef insanoğluna güven olmuyor umarım kısa surede mağduriyetinizi giderir
beklenmedik isimlerden böyle sorunlar duyunca insan sasırıyor aktif bir kullanıcı şikayet edilen sahıs

arkatcaglar
20-09-2014, 17:35
Parani yolladim diyor yaziyorum mert can nereye yolladin diyorum ses yok cit yok ya insani deli etme kafami buluyosun diyorum cevap yok uzerinden 10 gun geciyor hala cevap yok yazmiyor para yollayan bir insan suraya yolladim soyle git cek demezmi birde engelledi beni hic bir sekilde ulasilmiyor ne anlasiliyor bu konuda

arkatcaglar
20-09-2014, 17:38
Allah böyle haysiyet, şeref yoksunu, yalancı, dolandırıcı, hırsız, yüzsüz insanlardan bizleri uzak tutsun..

Üzüldüm durumuza inşallah yargı çözüm olur..

Kardesim bi insanda ALLAH korkusu yoksa o insandan hersey beklenir ne evde ne iste huzurum kalmadi manevi anlamda coktum ama herseyin bir hesabi var ALLAH inda bir hesabi var kalmaz maddi manevi

sweap07
20-09-2014, 17:43
abi aynı sehırdesınız yüz yüze gorusme sansı yokmu bu arkadaslar forumdan ıllakı vardır bılen adresını

arkatcaglar
20-09-2014, 17:44
Maalesef insanoğluna güven olmuyor umarım kısa surede mağduriyetinizi giderir
beklenmedik isimlerden böyle sorunlar duyunca insan sasırıyor aktif bir kullanıcı şikayet edilen sahıs

Adamda karakter yokki birde hicbir sey olmamis gibi sohpet bolumunde bir konuya yorum yapiyo nasil bi insan nasil bir karakter insan kendini bu durumlara nasil dusurur 4 bin tl zenginmi yapti seni karaktersiz herif yazik illaki yuzyuzede gelcez bakalim o zaman ne yapacak burda evine icra yollucam nasil ailenin yuzune bakacaksin merak ediyorum

SEÇKİN172
20-09-2014, 17:54
tam bir hırsızzzzz....

arkatcaglar
20-09-2014, 18:07
abi aynı sehırdesınız yüz yüze gorusme sansı yokmu bu arkadaslar forumdan ıllakı vardır bılen adresını

Kendisi usa da yasiyor arasira istanbula geliyo ailesi istanbulda adresini avukat biliyor zaten ihtarname yolladi avukat asil islemler pazartesi basliyo insallah

burakcan
20-09-2014, 18:09
Gecmis olsun umarim magduruyetiniz giderilir

arkatcaglar
20-09-2014, 18:54
bu piyasada adamım diye dolaşan, dışardan bakınca adam sanılan ama işin iç yüzünü görünce dolandırıcı, yalancı o kadar çok ki maalesef insanın hiç kimseye güveni kalmıyor.İnşallah yargı ile en kısa sürede çözülür...

Aynen katiliyorum burak o isin cidiyetinin farkinda deil ciddiye almiyor meseleyi ama evine haciz icra gelince belki anliyacak yemin ettim kendime ne olursa olsun birakmayacagim bi isin pesini and olsunki onu sahtekarlik dolandiricilik ne gerekiyorsa yapicam oda gorecek gerek kisiligini gerek ticaret hayatini etkileyecek bu vaka

DoganSuper
20-09-2014, 19:05
geçmiş olsun.. kimseye güven kalmadı

Vtec_2
20-09-2014, 19:29
dostum , hakkini sonuna kadar ara. davanda başarilar.

arkatcaglar
20-09-2014, 21:23
Adam diyorum ama adam deil ortak arkadasa yazmis faceden ben parayi 2 kere yolladim ama bilen biriyle gitsin bankaya diyor utanmadan biz cahiliz parayi yollamis birde avukata savciliga verirse bosuna masraf yapar benim elimde parayi yolladigima dair 2 tane belge var diyo aksam paylasirim fitosunu gelde deli olma resmen kafa buluyor

http://i.hizliresim.com/kYkq0v.jpg (http://hizliresim.com/kYkq0v)
http://i.hizliresim.com/PEqyAQ.jpg (http://hizliresim.com/PEqyAQ)
Boyle birsey varmi birde diyorki jantlari istememisin diorumki adam gibi fatura yolla bari 2 janti alalim ne ses var ne seda planlamis nasil olsa geri gelicek jantlar parayida yollamis 2 kere elinde de belge varmis bosuna avukata savciliga vermesin masrafi olur diyo sahtekar herif nasil bir insansin sen hicmi karakterin yok ihtiyacinmi var lan senin bu paraya nelerle ugrasiyorum

arkatcaglar
20-09-2014, 23:25
dostum , hakkini sonuna kadar ara. davanda başarilar.

Aynen sonuna kadar pesindeyim aht ettim ne olursa olsun illaki birsekilde karsilasicaz ama bugun ama yarin

turbo&quattro
20-09-2014, 23:29
Bu forum sayesinde neler gorduk neler. Hickimseye inanmamak, guvenmemek gerek. 1tl bile olsa hakkini kesinlikle ara pesini birakma. Gecmis olsun.

dj_batukaan
21-09-2014, 00:08
abi yıl olmuş 2014, gelmiş 2015 ne olaylar görüldü ne haberler çıktı allah için şu dolandırıcılara bilmem nelere neden fırsat veriyorsunuz yapmayın gözünüzü seveyim

benim facede de vardı bi tane elinde kazalı m3 var yan aynalarını istedim kapıda ödemeli yolla diyorum kabul etmiyor. 700 tl gönder kargoya vereyim diyor. olmaz tek alım yaparım kapıda ödeme yada GET ilan aç diyorum hiç birini kabul etmiyor. hesabına parayı gönderecekmişim ondan sonra parçayı gönderirmiş si.... tir çektim aradan 1 hafta geçmiş hadi tamam bari 150 tl yatır kargoyu yapayım malzeme gelincede kalanını gönderirsin diyor. varmı böyle şerefsizlik ne kurtarırsam diyolar artık
Kul hakkı emek vs bunların hırsızlığını yapanlar iflah olmasın inş gün yüzü göremezler insanlar ne zorluklarla para kazanıyor. koca bir gün 20 TL ye çalışan insanlar var yazık yav

arkatcaglar
21-09-2014, 00:09
Bu forum sayesinde neler gorduk neler. Hickimseye inanmamak, guvenmemek gerek. 1tl bile olsa hakkini kesinlikle ara pesini birakma. Gecmis olsun.

Kesinlikle pesini birakmicam bu konuyla ilgili hakimle bile gorustum her soruya cevabimiz acik net ve ispatli her yaptigin masrafi kurusuna kadar alicaksin dedi
http://i.hizliresim.com/XYo7Z0.jpg (http://hizliresim.com/XYo7Z0)
Hersey ortada elime gecen malda yok yolladigi urun gumrukte devlet bunlari atlamazmis hatta faturasi 100 dolar yine ben hakliyim

arkatcaglar
21-09-2014, 00:17
abi yıl olmuş 2014, gelmiş 2015 ne olaylar görüldü ne haberler çıktı allah için şu dolandırıcılara bilmem nelere neden fırsat veriyorsunuz yapmayın gözünüzü seveyim

benim facede de vardı bi tane elinde kazalı m3 var yan aynalarını istedim kapıda ödemeli yolla diyorum kabul etmiyor. 700 tl gönder kargoya vereyim diyor. olmaz tek alım yaparım kapıda ödeme yada GET ilan aç diyorum hiç birini kabul etmiyor. hesabına parayı gönderecekmişim ondan sonra parçayı gönderirmiş si.... tir çektim aradan 1 hafta geçmiş hadi tamam bari 150 tl yatır kargoyu yapayım malzeme gelincede kalanını gönderirsin diyor. varmı böyle şerefsizlik ne kurtarırsam diyolar artık
Kul hakkı emek vs bunların hırsızlığını yapanlar iflah olmasın inş gün yüzü göremezler insanlar ne zorluklarla para kazanıyor. koca bir gün 20 TL ye çalışan insanlar var yazık yav

Kul hakki yenirmi ALLAH birakirmi gecenlerde birisi avrupa yakasinda aracin km sini dusurmeye gitmis donuste anadolu yakasinda tirin altina girmis olmus ben cok seyler biliyorum kalmaz kardesim kalmaz ama haksizligin karsisinda susan dilsiz seytandir ben hakkimi ariyacagim insan gibi sordum mert can kullandiysan parayi soyle biz arkadasiz ben seni 3 ay daha idare ederim yok abi ben senin parani yemedim yesem yedim derim diyo bu kadar serefsizlik olurmu ben yine iyi dusunuyorum belki bi sikintisi vardi oraya kullandi diye bu kadar yalan dolan haysiyetsizli kahpelik olurmu ben bunlari yutarmiyim altinda kalirmiyim olurum yine yutmam

arkatcaglar
21-09-2014, 00:19
Ben mert cana deger verdim gercekten deger vermeseydim yine bu kadar kahrolmazdim uzulmezdim o kahrediyo beni yalan dolan cok saskinim cok uzgunum ayni bu olaylari siz yasamayin

McS_R53
21-09-2014, 05:08
Öncelikle bana bukadar laf ettiğiniz için teşekkür ederim.

Birsürü kişiyle iş yaptım hiç birinde sorun çıkmadı.

Bitek sorun Arkat abide çıktı.

Elimdeki herşeyi paylaşıyım gerisine siz karar verin veya bide benden dinleyin.

Öncelikle jantlar için bana 4650 TL para yolladı. Bende dediği anda jantları parasıyla aldım. İlk başta gelen jantlardan 2si yamuk çıktı. Kargoda kutusu ezilmiş. Adama mail attım geri yollamam gerektiğini söyledi ve yolladım. 15 gün bana diğer jantların gelmesi sürdü. Jantların zaten fotoğraflarını kendisine yolladım. Hatta kolilediğiminde fotoğraflarını yolladım. Daha sonra bu süre zarfında başkasına sattığı için jantlarını o arkadaş onu sıkıştırmaya başladı. Bende ona söz verdim dedimki 3 gün içinde elinde olacak. USPS GXG ile jantlarını yolladım.

Bu sırada bana faturasını düşük yazmamı istedi. Bende tanesine 50 dolar yazdım ayrıca faturaya replika jant yazdım. Dedim ki her hangi bi sorun varsa jantlarda paranı iade edeceğim.
b
Neyse jantlar 4 günde gitti. 2 tanesi kargoda kaybolmuş. Ben aradığımda bana avrupada diyorlardı isimle verdiğimde kendi ismimle aratıp bir numara verdiler oda fransada gözüküyordu bu numarayı Arkat abiye verdim. Tabi ki gümrüğe takıldı. Bende yine kendisine parasını geri yollayacağımı söyledim. Bu sırada 700 TL zaten yollamıştım.

Üstüne hesap yaptığımda,

378 Dolar 2 kere kargo parası verdim. Yine samimiyetimize dayanıp kaybolan jantların parasını ve diğer o 2 jant parası bana girsin dedim.

Üstüne 1400 dolar yolladım. Alamadı. Para geri geldi. Zaten orda yazıyor yolladığım para. Üstüne Western Unionla bidaha 1000 dolar yolladım.

Bunuda yine almadı. Veya alamadı birşey demiyorum dedim Cuma günü son eğer almazsa geri gelicek.

http://s30.postimg.org/e0yryss41/Page_1_Western_Union_Notification.jpg

Bunun üstünde bana fedexden kağıt geldi. Ürünü karşı tarafın kabul etmediği yazıyor.

Bütün bu olayların başlangıcı aslında bana bi gün ulaşamadı. Ondada kız arkadaşımın anneannesinin evini taşıyorduk. Ondan sonrada okul başladı. Ama günde 93 tane mesaj yollayınca. Bunun üstüne ailemide taciz etmeye başlayınca bende engelledim.

Ayrıca kendimden okadar emindim ki dedim işin hallolana kadar benim arabamı al ben aileme söyliyeceğim. Daha ben söylemeden ailemi aramış ve Mert Can borcuna karşılık arabasını bana verdi demiş. Doğal olarakta bizimkiler vermemişler.

Bunun dışında günde 10dan fazla ailemi araması insanlar iş yerindeyken açmayınca üstüne birsürü mesaj atması gerçekten garip.

Ben yine diyorum parasını pazartesi tekray yollayacağım.

Totalde 2500 lira yollamış olacağım kendisine ve jantlarımı geri aldığımda bende parasının geri kalanını yollayacağım. Bende kimsenin parası kalmaz. Eğer ki kötü bir niyetim olsa öncelikle herkesi engellerdim ve hiç kimseye mesaj yazmazdım burdan bile. Neyse.

Şimdik size şöyle bi hesap yapıyım.

1. 2000 dolara jantları aldım.
2. 150 dolar civarı kargo ödedim jantlara.
3. 300küsür 2 kere jant kargo parası ödedim.
4. 1400 dolar bikere yolladım bundan bana 70 dolar yollama parası bana girdi.
5. yine alamadığı için 1000 dolar para yolladım ondanda 50 dolar girdi.

Tekrar yollyacağım bi 50 dolarda öyle. Ayrıca parasının 1000 dolarını vericem. Üstüne jantları gelince geri kalanını vericem. Şimdik siz söyleyin daha ne yapıyım ?

Fatura yapacağımı söyledim. Dediklerimden bitek onu yapmadım.

He bu arada elalemin adamıyla yüzgöz olup yok vites topuzu yok bijon dilendim. Adam Volk bijonları yolladı onlarda istanbulda arkadaşımda.

Şimdik söven arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum. Sanırım onlarda Arkat abinin telefonla arayıp arabama güzel gidiyor yazsana dediği tayfa olabilir. Ama kimsenin günahını almak istemiyorum.

Eğer o açmasa ben konu açıcaktım ki konuyu burdan daha rahat çözelim diye.

Kalan belgeleri yarın scan edip yollayacağım.

McS_R53
21-09-2014, 05:11
Bu arada dediklerimden tek yapmadığım fatura yollamak oldu. Onuda sahte fatura neden yapıyım diye düşündüm. Neyse orjinal faturasını fedexe yolladım. Gümrüğünü versin alsın.

McS_R53
21-09-2014, 05:54
Bunlarda aslında kendisinin kabul etmediğini söyleyen Fedexden gelen evraklar.

http://s30.postimg.org/3m7axuwy9/unnamed.jpg

Buda;
Yolladığıma dair ödediğim para ve aslında nekadar yazdığımı gösteren evrak.

http://s29.postimg.org/6ziunk0g7/unnamed_1.jpg
http://s29.postimg.org/wjl4tzltz/unnamed_2.jpg
http://s29.postimg.org/iefbs6csn/unnamed_3.jpg

McS_R53
21-09-2014, 06:16
Bu arada kul hakkı demişsin. Sen demedin mi bana faturayı düşük yaz diye ? Şimdik böyle olunca O düşük yazmış faturayı oldu dimi. Lütfen bütün konuşmaları koy bari kesik kesik koyma.

Yigit-Y
21-09-2014, 08:23
Karşı tarafı dinlemek gerekiyormuş savaş baltasını çıkarmadan önce demek ki...

McS_R53
21-09-2014, 08:31
Hepsini gectim Arkat abi sen soyle bana ben istanbuldayken 1 kurusun gectimi? Okadar ayni sofrayi paylastik diyorsun en ufak bir hakkin gectimi bunu soyle. Fedexde adamlar sana istersen faturani biz cikartalim dediklerinde neden kabul etmedin? Hadi onuda gectim eger ki benim seni dolandirma gibi derdim olsa ilk once kendi hesap no mu niye veriyim? Sen degilmiydin ona para yollayamayan bunun ustune ben sana kardesimin hesap nosunu verdim. Hadi bak onuda gec. Bir arkadasin nike airmax istiyordu. Special edition olan 700 dolar para ayakkabi. Boyle bir niyetim olsa neden o parayida almiyim? Ayrica sana demedim mi sahtesi var gosterdim. Alirdim sahtesini yollardim.

Simdik hepsini okudum. Demissinki hic foto yollamadi. Jantlarin seri nosuna kadar yolladim sana.

Merak etme 1 kurus bile kalmaz bende.

ghibli06
21-09-2014, 09:06
sadece ortadan ve ortaya konuşuyorum, ticaret zannettiğiniz gibi bir şey değil.. elin sapanıyla daldaki kuşu vurmaya çalışıyorsunuz, gereksiz canlar sıkılıyor, kalpler kırılıyor maddi manevi zararlar oluşuyor... olmayan malı önce sat, sonra al hatalı çıksın yerine ulaşamasın vs, yapmayın arkadaşlar, bu iş ticarete giriyor sonuçta ve ticarette 'pardon' yoktur...

benim gördüğüm, alıcı parasını TAM ödeyerek üzerine düşeni yapmış, satıcı ise 4 jantı ona ulaştıramamış... siz ticaret yapıyorsunuz madem ben olayı bu şekilde okuyorum, kimsenin iyi ya da kötü niyetini sorgulamıyorum... ticaret yapmak zorunda değilsiniz, yapmayın...

McS_R53
21-09-2014, 09:11
Zaten ticaret degildi benim onla yaptigim. Ustune 1 kurus bile koymadim sirf hatir icin. Bana faturayi dusuk yaz dedi yazdim. Ticaret hukukundada vardir eger urun geri gelmezse para geri yollanmaz. Ben yine 2 kere denedim yollamayi parasini. Ama oyle biseyki 350 400 tlye wideband alip 600 tlye satinca en iyi arkadas oluyorsun. Sonra en ufak birseyde dolandirici. Neyse zaten yazdiklari ortada benim muahattabim avukati kendisinin. Burda laflarin dediklerinin hadde hesabi yok. Sonuclansin su olay bende hakaret davasi acarim. Olur biter.

arkatcaglar
21-09-2014, 09:19
Karşı tarafı dinlemek gerekiyormuş savaş baltasını çıkarmadan önce demek ki...

Oyle deil seneryo guzel hazirlamis her sorusuna cevapli ispat var bende hosgeldin mert can seni aramizda gormek cok guzel herseyi fotolu paylasicam burdan merak etme simdi isi gitmem gerekiyo

McS_R53
21-09-2014, 09:20
Tamam abi paylas herseyi ama ailemi ararken neden o 700 tlden hic bahsetmedigini de anlat.

ghibli06
21-09-2014, 09:23
Zaten ticaret degildi benim onla yaptigim. Ustune 1 kurus bile koymadim sirf hatir icin. Bana faturayi dusuk yaz dedi yazdim. Ticaret hukukundada vardir eger urun geri gelmezse para geri yollanmaz. Ben yine 2 kere denedim yollamayi parasini. Ama oyle biseyki 350 400 tlye wideband alip 600 tlye satinca en iyi arkadas oluyorsun. Sonra en ufak birseyde dolandirici. Neyse zaten yazdiklari ortada benim muahattabim avukati kendisinin. Burda laflarin dediklerinin hadde hesabi yok. Sonuclansin su olay bende hakaret davasi acarim. Olur biter.

benim hayret ettiğim de bu zaten... attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyor, ticaret yapmıyorsunuz ama kendinizin müdahale edemeyeceği bin tane prosedürle riske giriyorsunuz, ben tamamen ticari olarak yurt dışına mal gönderiyorum dünya kadar başım ağrıyor faturası, onayı gümrüğü vs, para değil hatır gönül de olsa yapmayın, hem kendi itibarınızı hem de karşı tarafı düşünün... Amerika'dan 4 jantın hiç sorunsuz gelme ihtimali nedir? Armaggedon her şeyiyle prosedüre uygun olarak şirket üzerinden ithalat yaptı ne kadar uğraştı bileniniz var mı? bu konu da herkese ders olsun, ütopyada değiliz her şey zannettiğiniz kadar kolay değil, kolaymış gibi gösteren de yanılır...

arkatcaglar
21-09-2014, 09:23
Tamam abi paylas herseyi ama ailemi ararken neden o 700 tlden hic bahsetmedigini de anlat.

Merak etme hepsi kayitli annenle gorusmelerim hersey sen kendini 70 tlylemi savunuyosun kiz kardesine soyledim merak etme hemde soylerken yanimda yasin ipek te vardi hatta oda konustu kardesinle sen hic merak etme herseye ispatli cevabimiz var da benim simdi islerim var

McS_R53
21-09-2014, 09:26
Evet hepsini goster burdan ciksin ortaya. Ben yine diyorum yolladim parani almadin. Pazartesi yarisini tekrar yollayacagim. Ama geri kalanini jantlarim gelince yollarim.

rodya
21-09-2014, 09:27
her şeyi anladım da annesini kız kardeşini bilmem neyi aramak nedir?
yaşınız başını almış adamsın git davanı aç. hadi forum olarak alışığız forumu kullanarak iş çözülmesine vs ama ana bacı aramak nedir amk?
iki tarafı da tanımam, umrum da olmaz ama birini dolandırmak ( genel konuşuyorum yanlış anlaşılmasın) ne kadar haysiyetsizlikse, X birisiyle olan konu için ailesini rahatsız etmek bambaşka bir haysiyetsizlik!

Dookan
21-09-2014, 09:47
ne alakası var kardeşim ulaşamyosan anasını da ararsın bacısınıda ..aramak ayıp bişey mi adam sahtekar haysiyetsiz şerefisizin teki insanın hakkını rıskını çalarken bişey yok adam annesini aramış oğluna söyle de çaldığı paramı versin diye bu mu ayıp..bizde seni anlamıyoruz kardeş bazen inşallah senin de başına gelir aynı şey diyesimiz geliyor

sinan-s
21-09-2014, 09:51
Geçmiş olsun abi.İnşallah çözülecek

McS_R53
21-09-2014, 09:55
ne alakası var kardeşim ulaşamyosan anasını da ararsın bacısınıda ..aramak ayıp bişey mi adam sahtekar haysiyetsiz şerefisizin teki insanın hakkını rıskını çalarken bişey yok adam annesini aramış oğluna söyle de çaldığı paramı versin diye bu mu ayıp..bizde seni anlamıyoruz kardeş bazen inşallah senin de başına gelir aynı şey diyesimiz geliyor

Komik bi adamsin sen. Beni taniyormusun ki bu yorumu yapiyorsun? Ben diyecegimi dedim parasini 2 kere yolladim evraklari ortada. Ben yine pazartesi yollayacagim parasini. Ama bu senin dediklerinden nasil bir saksakci oldugun cok net anlasiliyor.

rodya
21-09-2014, 09:59
Yas da kucuk degil ama.. neyse.

KA®ANLIK
21-09-2014, 10:01
Allah aşkına 3. Kişiler şu konuda hırsız yalancı sahtekar haysiyetsiz vb yaftalamalarda neden bulunur ?

Size ne abi
Tamam konu buraya açılmış,
Okursunuz taraflara soru sorarsınız olayın gidişatında eyvallahta adam da kendince bir belge sunuyor açıklama yapıyor vs.

İki taraf için de söylemiyorum kesinlikle,
İki tarafta haklı olabilir ama bu forumda herşeyi gördük haksız olan da böyle bir konu açtı sonu tam tersi bitti, haklı olan da böyle bir konu açtı sonu istediği gibi bitti.

Bi durun abi...
3. Kişilerin hakaret etmesi nedir ya, fol yok yumurta yok...

Mertcanı birey olarak tanımam sadece 1 kere bir yardım istedim ücreti mukabilinde, ne ücrete bir yorum yaptı, ne söylediğimi ikiletti o alışverişin arkasından da daha yolumuz kesişip görüşmedikte.
Alışverişte sorunsuz gerçekleşti.

Bu demek değil ki mertcan burda suçsuz,

Ama yaftaladığınız dolandırıcı vs gibi şeyleri de ölçün tartın.
Hatta bekleyin, konu neticeye bağlansın sonra diyeceğiniz varsa söyleyin...

mkerim
21-09-2014, 10:04
Bu arada kul hakkı demişsin. Sen demedin mi bana faturayı düşük yaz diye ? Şimdik böyle olunca O düşük yazmış faturayı oldu dimi. Lütfen bütün konuşmaları koy bari kesik kesik koyma.

bu kargo gönderilirken ilaçlama yapıldımı ??
konu ile alakasız ama merak ettim

arkatcaglar
21-09-2014, 10:05
amk her boku anladım da annesini kız kardeşini bilmem neyi aramak nedir?
yaşınız başını almış adamsın git davanı aç. hadi forum olarak alışığız forumu kullanarak iş çözülmesine vs ama ana bacı aramak nedir amk?
iki tarafı da tanımam, umrum da olmaz ama birini dolandırmak ( genel konuşuyorum yanlış anlaşılmasın) ne kadar haysiyetsizlikse, X birisiyle olan konu için ailesini rahatsız etmek bambaşka bir haysiyetsizlik!

Arkadasim olay bildiiniz gibi deil kimseye kotu konusma falan filan yok bende gepsi kayitli paylasicam isim yogun bu arada annesinle gorustum dogru kiz kardesi is cidiye binince o aradi beni bilmeden yorum yapmayin ben gerizekalimiyim bu kadar seylerle ugrasayim yazayim avukat tutayim v.s bekleyin gorceksiniz bakalim ben tacizmi etmisim enayi yerine mi koyulmusum gorceksiniz

Dookan
21-09-2014, 10:05
la senın gıbı sahtekarlara ben neler yapan adamım biliyomusun velet.adamın parasını senın cebındeyken nıye engelledın lan adamı..adamın yazdıklarını okurken caresizlige dustugunu gorunce nıye adama cevap vermedın.foto cekemıomusun telefonun bpzukmuş .lan yamyam yanında bi tane arkadaşın yokmu dümenci..ben şakşak yapmam sahtekkarlık yapan adama neler yaparım bılıyomusun da klavyeden yazmayım sana ..2nizi de tanımam etmem arkas ın yazdıklarını okurken insanın seni sakat bırakası gelıyo

Dookan
21-09-2014, 10:07
niye biz hakimmiyiz neticelenene kadar bekleyecez.adamın para alacagı var caresizlige dusmus dieride engellemiş.mcs r 53 haklı bile olsa engelleyemez ustunu kapatamaz işin anladın mı.haklı bıle olsa açar telefonunu ne dıyon la abi hayırdır al bu para al bu fatura smdı işine bak der.o yüzden bana mcs yi savunmayın haklının yanında olun 3.kişiler benim gibi olsa 1.ci hırsızlar bunu zaten yapamaz

McS_R53
21-09-2014, 10:08
sen bir git psikologa görün yada yazdıklarımı tekrar oku hepsinin fotosunu yolladım kendisine. Ayrıca parasınıda yolladım. Benim dediğim bende parası kalmaz. 2 kere yolladım 3.cüye tekrar yolluycam pazartesi eğer yine almazsa veya bir sebebten alamazsa ozaman konuşsun.

Benim söylediğim parasının geri kalanını ancak jantlarım geri geldiğinde yollarım.

McS_R53
21-09-2014, 10:11
Arkadasim olay bildiiniz gibi deil kimseye kotu konusma falan filan yok bende gepsi kayitli paylasicam isim yogun bu arada annesinle gorustum dogru kiz kardesi is cidiye binince o aradi beni bilmeden yorum yapmayin ben gerizekalimiyim bu kadar seylerle ugrasayim yazayim avukat tutayim v.s bekleyin gorceksiniz bakalim ben tacizmi etmisim enayi yerine mi koyulmusum gorceksiniz

ben kötü konuşma olduğunu kesinlikle söylemedim. Ayrıca benim dediğim ben sana paranı 2 defa yolladığım halde yarısı olsa bile senin becerip alamaman. Ve buda evraklarla elimde var. En son gittiğinizde para bana geri geldiğinde şifre istediniz bunu sen bana daha önce sordunmu ? Benim tek söylediğim bu. Ben sana pazartesi 1000 dolarını tekrar yollayacağım. Jantlarım geri geldiğindede kalan 1650 tl nide yollayacağım.

onursumer
21-09-2014, 10:14
Bunlarda aslında kendisinin kabul etmediğini söyleyen Fedexden gelen evraklar.

http://s30.postimg.org/3m7axuwy9/unnamed.jpg

Buda;
Yolladığıma dair ödediğim para ve aslında nekadar yazdığımı gösteren evrak.

http://s29.postimg.org/6ziunk0g7/unnamed_1.jpg
http://s29.postimg.org/wjl4tzltz/unnamed_2.jpg
http://s29.postimg.org/iefbs6csn/unnamed_3.jpg

bu evrakları iyi bir scaner ile taratıp koyabilirmisin ?

rodya
21-09-2014, 10:15

Pardon hocam ben siradan tum aileaini surekli ariyosun gibi anlamistim. Kusura bakma.

@Dookan; kiralsin. Forum erkek gordu sayende

McS_R53
21-09-2014, 10:16
bu evrakları iyi bir scaner ile taratıp koyabilirmisin ?

Ancak yarın koyabilirim. Bunları foto çekerek koydum.

arkatcaglar
21-09-2014, 10:17
ben kötü konuşma olduğunu kesinlikle söylemedim. Ayrıca benim dediğim ben sana paranı 2 defa yolladığım halde yarısı olsa bile senin becerip alamaman. Ve buda evraklarla elimde var. En son gittiğinizde para bana geri geldiğinde şifre istediniz bunu sen bana daha önce sordunmu ? Benim tek söylediğim bu. Ben sana pazartesi 1000 dolarını tekrar yollayacağım. Jantlarım geri geldiğindede kalan 1650 tl nide yollayacağım.

Sen rahatsizsin madem yolladin parayi sana 10 gun boyunca mertcan nereye yolladin diorum cevap yok izinli gunumde bankalari tek tek geziyorum mal gibi hic birsey yok sonra ptt ye gidiyorum belki oraya yollamistir diye ordada yok western den yolladim diosun arkadasima ne sifre verdin nede cevap ben senin ailene en ufak bir kotu kelime kullanmadim butun yazismalar kayitli simdi foto yukleyemiyorum musteri var hepsini paylascam merak. Etme

Shadow_Dancer
21-09-2014, 10:18
Konu dışındaki arkadaşlar boş yere kalp kırmayın.. Değmez.

onursumer
21-09-2014, 10:18
Ancak yarın koyabilirim. Bunları foto çekerek koydum.

yarında olur

McS_R53
21-09-2014, 10:19
Western'den yolladığımda şifre yoktu. Ayrıca Westernle yolladığımda sizin gittiğinizde cuma günü dönmüştü para bana. Siz ondan 4 gün sonra gittiğiniz. Western Unionun zaten faturasını yolladım onada.

McS_R53
21-09-2014, 10:21
http://s23.postimg.org/qu0ksvy97/Screen_Shot_2014_09_21_at_4_20_24_**.png

Buda nezaman faturayı yolladığım.

ersandeniz
21-09-2014, 10:30
bu olayların nedeni hep 3-5 kuruş kar etmek istemekten oluyor.. iki tarafın da kötü niyetli olmadığını düşünüyorum, umarım bir an önce konu çözüme ulaşır..

McS_R53
21-09-2014, 10:46
Keşke 3-5 kuruş kar etsem.

4645 TL yolladı hesabıma.

2000 dolar jantlara 180 dolar kargoya ödedim.

Jantlar geldi 2 tanesi hasarlı çıktı geri yolladım. Karşılığında hediye olarak Volk bijon yolladı arkadaş. Bunu Arkat abiye dedim. Ama Arkat abi tutturdu vites topuzuda yollasın yok onu yollasın yok bunu yollasın. Kendisi yalansa söylesin.

Neyse ben 2 jantı yolladım. İletilemediği için bana geri geldi. Gümrüğüde geçtiği için ( para geri iade garantisi var ) parasını geri aldım. Ama Arkat abi bunu bana ekstra para ödüyorlar diye algıladı.

Ardından onun jantları sattığı arkadaş sıkıştırmaya başladı. Yine ben 1 kuruş almadan 4 jantı bu sefer hızlı olsun diye GXG yani USPS 'in en hızlı 3 günde gideniyle yolladım. Fatura ortada. Faturayıda çöpten buldum neyseki.

Neyse bana söylediği faturayı düşük yazmamdı. Tek parça olarak yollamaya çalıştığımda kargoyu bana 40 pounddan ağır oldugunu ve 2 2 yollamam gerektiğini söylediler. Bende dedikleri gibi yaptım. Ve Arkat abiye fatura konusunda korkmamasını düşük yazdığımı söyledim. Ardından GXG'nin Fedex tarafından Türkiye'de iletilildiğini kargo Türkiye'ye gelince öğrendik. Evet benim bildiğim ülkeler arası fedex taşıyor geri kalanını yine USPS ve PTT hallediyor diyeydi. Neyse gümrüğe takılınca işte bu Fedex ben bu adamlarla nasıl uğraşıyım diğer adam parasını istiyora döndü olay. Bende parasının bir kısmını ilk yolladım. Başkasından alacağım vardı. Daha sonra diğer 2 jantın gelmediğini öğrendim ve USPS i aradım. Bana takip no verdiler bende o takip no dan sorguladığımda Paris çıktı. Kendisine avrupada oldugunu söyledim. Hatta takip noyu onada verdim.

Daha sonra Fedex kendisine ya başka fatura getirmesi gerektiğini yada kendilerinin paha biçeçeğini söyledi bana Arkat abi. Bende kendisine ben konuşuycam düşük fatura almaya çalışacağım dedim. Ama Düşük fatura alamadım. Bu sırada Kız arkadaşımın anne annesinin evini taşıdığımız için sadece 1 gün ulaşamadı. Kendisi biliyor allah var yukarda. Ve annemi aradı.

Aradığında kesinlikle bir kötü kelime yoktu. Ve ailem bana geri döndüğünde gerçekten borcum olup olmadığını sordu. Çünkü vericeklerdi zaten parasını. Bende onlara ben zaten bir kısmını yolladım. Sizin vermenize gerek yok dedim.

Çünkü hem onun yolladığı belgelerde hem benim yolladığım belgelerde gözüküyor.

Neyse bir şekilde parayı alamadı ilk yolladığım geri döndü. Bende tekrar yolladım busefer western union kullandım. Bana dedikleri 1-2 gün süreceği gitmesinin ama 15 gün içinde alınmazsa geri geleceğiydi. Ve herhangi bir bankadan kimliğiyle çekebileceğiydi. Çünkü ben hiç şifre koymadım.(şifre western unionda opsiyonel)

Ee gittiğinde sadece kimliğiyle gittiği için sanırım yine bulamadılar parayı. Ve hem günde attığı birsürü mesaj hemde son zamanlarda yaptığı değişik yorumlar yüzünden bende Facebook'mdan engelledim. Keşke telefonum çalısaydı Whatsapp yazışmalarını gösterseydim size. Bu sırada okulum başladı ve internete okadar sık girememeye başladım.

Yine para geri döndü bana. Ve parayı alamadığı için arkadaş kudurdu. Benimde dediğim 3. kez yollayacağım ve bu parada jantlarımı geri alana kadar yine yarısı olacak.

Jantlarımı geri alıncada geri kalanını yollayacağım. Şimdik siz söyleyin gerçekten daha ne yapiyim. ?

McS_R53
21-09-2014, 10:47
Bu arada Fedex den 100 dolar insurance paramı geri aldım ayrıca 2. takım jantların shipping ücretini.

SAYGIN
21-09-2014, 10:52
Türkiye gümrüğe 2adet jant mı gelip döndü, 4 mü?

McS_R53
21-09-2014, 10:54
2 tanesi. Şuanda gümrükte olması gerek 4 tane fakat yine 2 tane olarak gitmiş.

arkatcaglar
21-09-2014, 11:08
2 tanesi. Şuanda gümrükte olması gerek 4 tane fakat yine 2 tane olarak gitmiş.

Herseyi yaz mertcan ben antalyadayken 2 si eve gelmis te geri donmus ya hemde gumruge takilmadan sen uzerine dusme dedin hani yazismalar var hatirladinmi

arkatcaglar
21-09-2014, 11:25
Öncelikle bana bukadar laf ettiğiniz için teşekkür ederim.

Birsürü kişiyle iş yaptım hiç birinde sorun çıkmadı.

Bitek sorun Arkat abide çıktı.

Elimdeki herşeyi paylaşıyım gerisine siz karar verin veya bide benden dinleyin.

Öncelikle jantlar için bana 4650 TL para yolladı. Bende dediği anda jantları parasıyla aldım. İlk başta gelen jantlardan 2si yamuk çıktı. Kargoda kutusu ezilmiş. Adama mail attım geri yollamam gerektiğini söyledi ve yolladım. 15 gün bana diğer jantların gelmesi sürdü. Jantların zaten fotoğraflarını kendisine yolladım. Hatta kolilediğiminde fotoğraflarını yolladım. Daha sonra bu süre zarfında başkasına sattığı için jantlarını o arkadaş onu sıkıştırmaya başladı. Bende ona söz verdim dedimki 3 gün içinde elinde olacak. USPS GXG ile jantlarını yolladım.

Bu sırada bana faturasını düşük yazmamı istedi. Bende tanesine 50 dolar yazdım ayrıca faturaya replika jant yazdım. Dedim ki her hangi bi sorun varsa jantlarda paranı iade edeceğim.
b
Neyse jantlar 4 günde gitti. 2 tanesi kargoda kaybolmuş. Ben aradığımda bana avrupada diyorlardı isimle verdiğimde kendi ismimle aratıp bir numara verdiler oda fransada gözüküyordu bu numarayı Arkat abiye verdim. Tabi ki gümrüğe takıldı. Bende yine kendisine parasını geri yollayacağımı söyledim. Bu sırada 700 TL zaten yollamıştım.

Üstüne hesap yaptığımda,

378 Dolar 2 kere kargo parası verdim. Yine samimiyetimize dayanıp kaybolan jantların parasını ve diğer o 2 jant parası bana girsin dedim.

Üstüne 1400 dolar yolladım. Alamadı. Para geri geldi. Zaten orda yazıyor yolladığım para. Üstüne Western Unionla bidaha 1000 dolar yolladım.

Bunuda yine almadı. Veya alamadı birşey demiyorum dedim Cuma günü son eğer almazsa geri gelicek.

http://s30.postimg.org/e0yryss41/Page_1_Western_Union_Notification.jpg

Bunun üstünde bana fedexden kağıt geldi. Ürünü karşı tarafın kabul etmediği yazıyor.

Bütün bu olayların başlangıcı aslında bana bi gün ulaşamadı. Ondada kız arkadaşımın anneannesinin evini taşıyorduk. Ondan sonrada okul başladı. Ama günde 93 tane mesaj yollayınca. Bunun üstüne ailemide taciz etmeye başlayınca bende engelledim.

Ayrıca kendimden okadar emindim ki dedim işin hallolana kadar benim arabamı al ben aileme söyliyeceğim. Daha ben söylemeden ailemi aramış ve Mert Can borcuna karşılık arabasını bana verdi demiş. Doğal olarakta bizimkiler vermemişler.

Bunun dışında günde 10dan fazla ailemi araması insanlar iş yerindeyken açmayınca üstüne birsürü mesaj atması gerçekten garip.

Ben yine diyorum parasını pazartesi tekray yollayacağım.

Totalde 2500 lira yollamış olacağım kendisine ve jantlarımı geri aldığımda bende parasının geri kalanını yollayacağım. Bende kimsenin parası kalmaz. Eğer ki kötü bir niyetim olsa öncelikle herkesi engellerdim ve hiç kimseye mesaj yazmazdım burdan bile. Neyse.

Şimdik size şöyle bi hesap yapıyım.

1. 2000 dolara jantları aldım.
2. 150 dolar civarı kargo ödedim jantlara.
3. 300küsür 2 kere jant kargo parası ödedim.
4. 1400 dolar bikere yolladım bundan bana 70 dolar yollama parası bana girdi.
5. yine alamadığı için 1000 dolar para yolladım ondanda 50 dolar girdi.

Tekrar yollyacağım bi 50 dolarda öyle. Ayrıca parasının 1000 dolarını vericem. Üstüne jantları gelince geri kalanını vericem. Şimdik siz söyleyin daha ne yapıyım ?

Fatura yapacağımı söyledim. Dediklerimden bitek onu yapmadım.

He bu arada elalemin adamıyla yüzgöz olup yok vites topuzu yok bijon dilendim. Adam Volk bijonları yolladı onlarda istanbulda arkadaşımda.

Şimdik söven arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum. Sanırım onlarda Arkat abinin telefonla arayıp arabama güzel gidiyor yazsana dediği tayfa olabilir. Ama kimsenin günahını almak istemiyorum.

Eğer o açmasa ben konu açıcaktım ki konuyu burdan daha rahat çözelim diye.

Kalan belgeleri yarın scan edip yollayacağım.

1= insan gibi dogrulari soyle ben aileni taciz etmedim sana kac kere yazdim nereye yolladin parayi bana cevap yazmadin 10 gun giriyosun faceye aktifsin cevap yok
2= annene gayet kibar konustum saygida kusur etmedim zor durumdayim mahdurum dedim
İspati
http://i.hizliresim.com/Y5lMy6.jpg (http://hizliresim.com/Y5lMy6)
http://i.hizliresim.com/q2l3kR.jpg (http://hizliresim.com/q2l3kR)
http://i.hizliresim.com/Y5lMLZ.jpg (http://hizliresim.com/Y5lMLZ)
http://i.hizliresim.com/q2l3OR.jpg (http://hizliresim.com/q2l3OR)
http://i.hizliresim.com/Nb430X.jpg (http://hizliresim.com/Nb430X)
http://i.hizliresim.com/Lo42Wo.jpg (http://hizliresim.com/Lo42Wo)
http://i.hizliresim.com/MlyX31.jpg (http://hizliresim.com/MlyX31)
http://i.hizliresim.com/G1kEOr.jpg (http://hizliresim.com/G1kEOr)
http://i.hizliresim.com/OdZkX4.jpg (http://hizliresim.com/OdZkX4)
http://i.hizliresim.com/EEqbjz.jpg (http://hizliresim.com/EEqbjz)

Ayrica alacagina karsilik arabani istemedim kendin anneme git benim arabami al kendi jantlarini sok arabayi takoza kaldir benim arabami kullan dedin bende annene mertcan istersen git annemden arabami al dedi dedim belediye otoparkindan hatirladinmi annende komik dedi
Jant olayina gelince sen fatura hazirliyorum okuldayim dedin aradan kac gun gecti dedimki mertcan suresi doluyo ardiyeye kaldircaklar jantlari. Alalim dedim cevap verdinmi 15 gun ben istemedim janti oldu seneryon cok iyi butun konularin yazismalari bende sen hic merak etme ayrica ben dilenci deilim bana yollucaksan adam gibi parami yolla yollamicaksanda sen bilirsin ben gerekini yapiyorum yarin

arkatcaglar
21-09-2014, 11:28
Bak bakalim tacizmi etmisim o kadar duzgun kibar gorustumki egilerek sonra ezmeye calistimiz ailece buyur telide acik hersey ortada birsey yapiyosan adamsan adam gibi arkasinda durucan sen mademki haklisin beni engelledin parami yolladin nerde ben bu zahmetlere niye basvurayim soylermisin 100 gunu gecti 1 ay oldu beni engelledin neden sana ailene ne kufur ne saygisizlik en kotu bir hakaret etmedim hersey yazili ispatli yolliyosan adam gibi pazartesi hepsini yolla madem hakkim kalmadin burdaki arkadaslarda sahit olsun ALLAH ta kivirma delikanli ol

ibooo
21-09-2014, 11:41
Şu jantların bi resmi yokmu cidden merak ettim

Mutu
21-09-2014, 11:48
Şu jantların bi resmi yokmu cidden merak ettim

Ben de aynı şekilde 5bine yakın miktara ve de bu kadar olası uğraşa değecek jantları merak ettim. :)

arkatcaglar
21-09-2014, 11:53
Arkadaslar jantlar mugen gp 18

Ahmet.S
21-09-2014, 11:58
Jantlar mugen bence 18.
İnşallah tez zamanda çözersiniz hiç hoş şeyler değil.

Tolga-R
21-09-2014, 11:59
FAtura düşük tutma muhabbeti size önemsiz birşey gibi görünebilir ama bildiğiniz , Devletin vergi kaybı mevzusu var burda. Bu yazışmalarla resmi yerlerde başınız ağrıyabilir.

arkatcaglar
21-09-2014, 12:01
Arkadaslar jantlar mugen gp 18

KOSEREN
21-09-2014, 12:03
Aile ile olan yazışmalarda da ailenin durumu pek umursamaz gerçekten.Adam mağduiyetini daha nasıl belirtsin?Böyle bir durum karşısında ailedeki kişinin tek kelimelik cevapları gerçekten çok garibime gitti...
mcsr53 açıkçası bu konularda titiz bir insan olsan hiç kargoyla bilmemneyle uğraştırmadan dersinki;arkat abi jantları istanbulda ki evime bırak,paranın geri kalanını ailemden al olay bitsin.Bu işin en kestirme yolu budur.Tabi olayın çözülmesini isteyipte mağduriyetin ortadan kalkmasını istiyorsan.Hee niyet bu değilse zaten,bahaneler derya deniz..

arkatcaglar
21-09-2014, 12:04
FAtura düşük tutma muhabbeti size önemsiz birşey gibi görünebilir ama bildiğiniz , Devletin vergi kaybı mevzusu var burda. Bu yazışmalarla resmi yerlerde başınız ağrıyabilir.

Evet biliyorum herseyi arstirdim kendim bizzat herseyi anlattim sikintili isler sonucta magdur olan benim onu artik o dusunecek parayi veren benim mali yollucak o faturayi duzenleyen o islerin bu hale gelmesini ben istemedim kendi bilir bu davada ne gerekiyosa herseyi arastirdim yarini bekliyorum hee adam gibi paramin hepsini yatirsin o zaman tamam yatirmazsa kendi bilir

Arenimo
21-09-2014, 12:34
Mertcani cok eski tanirim , evet belki her gun her gece takilmislugimiz yok ama Arkat abi bu olayi anlattiginda cok sasirdim bi yanlislik var dedim cunku boyle seylerle ugrasicak biri dgildir

Herkesten ricam sunu bilelim burasi bir mahmeme degil cadi kazani kurmak hos degil

Hirsiz , dolandirici , 3 kagitci vs ve gibi cumleler hos degil sonucta daha yargi sureci baslamamis bir olayi buraya acman olmamis simdi ,
Mertcanin elinde de makbuar var oyle gozukuyor ki parayi sana gondermis simdi olur bu olay ispatlanir pazartesi parayi tekrar gonderdiginde cekerse ne olucak ? Mertcan hakliysa diger zamanlarda gonderdigi paralari alamamissaniz ve parayi pazartesi hesabinizda gorurseniz ne olucak ? Sonucta google da bu cocugun ismi indexlendi bu konuyla kaldi ki dusuk fatura kestirmissiniz bu da ciddi bir suc vergi kaciriyosunuz burdan size bir ceza cikacaktir ayrica kul hakki Allah kitap isine girmeyelim sonucta buda dusuk fatura kesmek kestirmek vergi kacirmak da kul hakki yemek haram vs vs uzar gider ,

Peki bu Mertcan hakkinda hakaret edenleri Mertcan mahkmeye verse ne olur hayir benim anlamadigim iki taraf birbirine hakaret etmiyorken yancilara ne oluyo ne cok seviyosunuz cadi kazanini beyler bir sakin olun kimseyi sucu ispatlanana kadar bu tarz seylerle itham edemezsiniz bi kendinize gelin

Dragger
21-09-2014, 12:49
Gecmis olsun tatsız bir durum, umarım sonuca ulasır en kısa zamanda.

Konusmalardaki numaraları gizleyin isterseniz, hos olmayan durumlar yaratmasın.

arkatcaglar
21-09-2014, 12:56
Mertcani cok eski tanirim , evet belki her gun her gece takilmislugimiz yok ama Arkat abi bu olayi anlattiginda cok sasirdim bi yanlislik var dedim cunku boyle seylerle ugrasicak biri dgildir

Herkesten ricam sunu bilelim burasi bir mahmeme degil cadi kazani kurmak hos degil

Hirsiz , dolandirici , 3 kagitci vs ve gibi cumleler hos degil sonucta daha yargi sureci baslamamis bir olayi buraya acman olmamis simdi ,
Mertcanin elinde de makbuar var oyle gozukuyor ki parayi sana gondermis simdi olur bu olay ispatlanir pazartesi parayi tekrar gonderdiginde cekerse ne olucak ? Mertcan hakliysa diger zamanlarda gonderdigi paralari alamamissaniz ve parayi pazartesi hesabinizda gorurseniz ne olucak ? Sonucta google da bu cocugun ismi indexlendi bu konuyla kaldi ki dusuk fatura kestirmissiniz bu da ciddi bir suc vergi kaciriyosunuz burdan size bir ceza cikacaktir ayrica kul hakki Allah kitap isine girmeyelim sonucta buda dusuk fatura kesmek kestirmek vergi kacirmak da kul hakki yemek haram vs vs uzar gider ,

Peki bu Mertcan hakkinda hakaret edenleri Mertcan mahkmeye verse ne olur hayir benim anlamadigim iki taraf birbirine hakaret etmiyorken yancilara ne oluyo ne cok seviyosunuz cadi kazanini beyler bir sakin olun kimseyi sucu ispatlanana kadar bu tarz seylerle itham edemezsiniz bi kendinize gelin

Aren seninle gecen hafta oturduk konustuk cok saol bizi agirladin maslakta sana durumu anlattim olayi buralara getiren mert can bayazitoglu dusunecek ayrica burda yanci yok herkesin basina gelebilir dahada kayitli gorusmeleri ekliyecegim yaziyorum ne evde ne iste huzurum kalmadi benimle hergun irtibata gecen adama ne olduki cevap yazmiyo donmuyo engelliyo daha 4 gun once insan gibi oglumun facesinden yazdim bak mert insan gibi yaziyorum cevap ver don ortalik kariscak diyorum ne ses var ne seda istersen onuda ispatliyim kardesim ben istemezdim buralara gelsin sen soyle insan gibi konustum ne hakaret ne kufur hic bir sey he baktilar bu garip hee oylemi tamam buyrun simdi

erhanarici18
21-09-2014, 13:00
bende nasıl intercooler getiririm diye düşünüyodum
acaba hiç bulaşmasam mı

arkatcaglar
21-09-2014, 13:00
Aren seninle gecen hafta oturduk konustuk cok saol bizi agirladin maslakta sana durumu anlattim olayi buralara getiren mert can bayazitoglu dusunecek ayrica burda yanci yok herkesin basina gelebilir dahada kayitli gorusmeleri ekliyecegim yaziyorum ne evde ne iste huzurum kalmadi benimle hergun irtibata gecen adama ne olduki cevap yazmiyo donmuyo engelliyo daha 4 gun once insan gibi oglumun facesinden yazdim bak mert insan gibi yaziyorum cevap ver don ortalik kariscak diyorum ne ses var ne seda istersen onuda ispatliyim kardesim ben istemezdim buralara gelsin sen soyle insan gibi konustum ne hakaret ne kufur hic bir sey he baktilar bu garip hee oylemi tamam buyrun simdi

http://i.hizliresim.com/JE4YaY.jpg (http://hizliresim.com/JE4YaY)
http://i.hizliresim.com/Y5lBD6.jpg (http://hizliresim.com/Y5lBD6)
http://i.hizliresim.com/Z1VDZa.jpg (http://hizliresim.com/Z1VDZa)
Buyur aren arkadasim insan gibi yazdim sen soyle hala cevap yok anliyomusun simdi madem para yatirdin mademki haklisin buyur iste

arkatcaglar
21-09-2014, 13:03
Ben elimden geleni yaptim buraya yorum yaparken kendinizi lutfen benim yerime koyun daha ne yapayim ben halada diorumki insan gibi cevap yazar yine idare ederim ama ben enayi degilim kusura bakmadin yeter

SAYGIN
21-09-2014, 13:11
Gelen 2 jant düşük faturadan dolayı takıldıysa,Amerika'dan geri fatura istediğini söylüyorsun 50usd lik faturayı 200 dolarlık mı yapacaktı yoksa gerçek değerini mi yazacaktı?Faturayı yollamadı diye mi almadın jantları yoksa gerçek değer üzerinden vergi vermemek için mi??Gümrük görevlisine jantların marka modeli söyleseydin ona göre fiyatlandırılırdı vergisini verip alırdın ekstra fatura uğraşmadan..

arkatcaglar
21-09-2014, 13:17
Gelen 2 jant düşük faturadan dolayı takıldıysa,Amerika'dan geri fatura istediğini söylüyorsun 50usd lik faturayı 200 dolarlık mı yapacaktı yoksa gerçek değerini mi yazacaktı?Faturayı yollamadı diye mi almadın jantları yoksa gerçek değer üzerinden vergi vermemek için mi??Gümrük görevlisine jantların marka modeli söyleseydin ona göre fiyatlandırılırdı vergisini verip alırdın ekstra fatura uğraşmadan..

Ben en basindan beri soyledim mert can nasil olcak abi bana birak dedi bana guven dedi ben halletcem dedi zaten parayi yolladiktan 2 ay sonra 2 adet jant yolladi 50 dolar yazmis faturasina jant gelince gelen mailleri mertcana attim tamam abi hallederim dedi ondan sonra zaten irtibati kesti ne ses var ne seda jantlarin bekleme suresi gecti simdi ardiyeye kaldirildi 2 jant o yazi gonderiyo jantlar ona geri donicek ben hic bir sekilde jantlari alamiyorum yani onun himayesi altinda ona geri donucek o hakka sahip

Frid
21-09-2014, 13:20
50 dolara jant mı olur, gümrükte takılmaması imkansız zaten. geçmiş olsun umarım kısa sürede uzlaşılır.

arkatcaglar
21-09-2014, 13:27
Herseye tamam bi konuyu atlamayalim buna ne demeli ben antalyada tatildeyken evimin adresine 2 jant takilmadan gelmis geri donmus birde bana uzerine dusme abi geri gelsin 250 dolar daha alicaz diyor inandiricimi sizce peki bu kadar bi insan enayi yerine koyulurmu ben sabrettim sonuna kadar ama sabrinda bi siniri var ayip yaa

ersandeniz
21-09-2014, 13:30
abdden ucuza jant getirip, daha gelmeden jantları satma planı da suya düşmüş.. ortada hem kdv hem gümrük vergisi karı var, mahkeme sıkıntı yaratabilir..

Arenimo
21-09-2014, 15:02
Abi sen beni anlamadin sanirim taraflar birbirlerine hakaret etmiyor uslubunu bozmuyor neden 3. Sahislar bu yorumlari yapiyor birini hirsiz dolandirici diye itham etmek olmuyor burda nedense herkes cadi kazanini seviyor bence pazartesi gunu beklemekte fayda var Mertcan 1000 usd daha gondericegini soyluyor

arkatcaglar
21-09-2014, 15:06
Abi sen beni anlamadin sanirim taraflar birbirlerine hakaret etmiyor uslubunu bozmuyor neden 3. Sahislar bu yorumlari yapiyor birini hirsiz dolandirici diye itham etmek olmuyor burda nedense herkes cadi kazanini seviyor bence pazartesi gunu beklemekte fayda var Mertcan 1000 usd daha gondericegini soyluyor

Kardesim ben kabul etmiyorum 1 bin dolar filan ya adam gibi paramin hepsini yollucak yada yollamadin ben dilenci deilim

Safak
21-09-2014, 15:31
İlk mesajdan çok birşey anlamak zordu olmayan notalamalardan ötürü, şimdi iki tarafıda okudukça anladım.

Burada sizin tartışmanız arasına girip o haklıdır bı haklıdır yazmak yanlış.

Fakat mesajları okuyunca farkettim 2000 dolarlık jant almaya ne gerek vardı o para ile ev geçindirecek, arabayı satma durumda kalacak kadar dar bir maddi durumunuz varsa... Yazıktır.

McS_R53
21-09-2014, 17:38
Bu son yolladığın mesajların hiç biri bana gelmedi. Dediğim gibi Paranın hepsini yollamayacağım. Yarısını yollayacağım jantlar bana ulaştığında geri kalanını yollayacağım ben salak değilim.

arkatcaglar
21-09-2014, 17:42
Bu son yolladığın mesajların hiç biri bana gelmedi. Dediğim gibi Paranın hepsini yollamayacağım. Yarısını yollayacağım jantlar bana ulaştığında geri kalanını yollayacağım ben salak değilim.

Ya mertcan senin hayatin donme dolap olmus ALLAH bir dersen inanirim ben sana nasil dostum arkadasim dedim hala inanamiyorum sen para filan yollama ben gerekeni yapiyorum merak etme cocuk deilim ben bi yerimemi sokcam olmayan janti

McS_R53
21-09-2014, 18:12
Evraklar ortada olmayan jant diyip duruyorsun fotoğrafları neden koymuyorsun ?

RafetAraç
21-09-2014, 18:29
sizin olayınızı ancak mahkeme çözer gibi duruyor

ibozum
21-09-2014, 18:34
Biz de o kadar yurt dışından malzeme alıyoruz, paketler geliyor ama hiç biri bulamadık diye hop geri yurt dışına gitmiyor.. Tebliğ ederler 10-15 gün bekletirler PTT şubede..

Takip numarasını istedim istedim, Paris'te gözüküyor felan birşeyler yazmışsınız.. Paket gönderilirken bir tane takip no verilir, onun üzerinden izlersiniz ürün nerde diye. Yok gönderdim sonra ulaşmayınca UPS'i aradım takip no istedim çıkan numara ile şurda burda demeniz pek inandırıcı gelmiyor..

Arkadaş saf gönderdiğiniz parayı iki seferdir alamıyor dediniz, madem o kadar iyi niyetlisiniz ailenize gönderin onlar buradan elden yada yerli bankalardan havale/EFT yapabilirlerdi. Ve daha bir çok şey sayılabilir işlerin düzgün işlemesi için ama NİYET önemli.. İstedikten sonra şuan bile gönderebilirsiniz. Teknoloji çağında yaşıyoruz.. İnternet bankacılığında SWIFT ile dünyanın neresindeki hangi bankaya isterseniz para gönderebilirsiniz..

McS_R53
21-09-2014, 18:39
Swift ile para yolladığınızda nekadar ücret alınıyor veya kaç gün sürüyor bir araştırın lütfen. Ben diyorum parasını tekrar yolluyorum. Ama yine western unionla yollayacağım. Bana durduk yere niye bukadar para girsin. Benim tek sorunum TR telefonumun kapanması. Yoksa parasını şu saniye bile yollardım. Garanti hesabıma erişemiyorum. Pazartesi yine parasını yollayıp bütün evrakları buraya koyacağım.

Yine alamazsa sizde şahit olursunuz. Diyorum bari bilen biriyle git western uniondesin. Onada cahil diyorsun bana diyor. Birşey anlatılmıyor ki. Kafasına göre konuşmaları kesip kesip koyuyor. Günde kaç mesaj attığını niye söylemiyor. İstediği sorulara cevap veriyor.

McS_R53
21-09-2014, 18:40
Dediğim gibi daha 1 kişiyle bile alışverişte sorunum olmadı. Okadar parça yolladım burdan. Ve söylesinler ne koymuşum parçaların üstüne ücret olarak ?

arkatcaglar
21-09-2014, 18:42
Evraklar ortada olmayan jant diyip duruyorsun fotoğrafları neden koymuyorsun ?

Sen kafami yapiyosun benimle senin yolladigin 2 jant gumrukte alamadim hatirliyosan sana 50 tane msj attim bunlari nasil alcaz faturami yollucan ne yapcan diye cevap yazmadin facedende engelledin neyin pesindesin o jantlar sana ait bana deil ben alabilsem alirdim ben gerizekalimiyim hersey ortada deilmi sen salakmiyim diosunda ben salahim ozaman sana para yollamakla sana guvenmekle ne derdin

arkatcaglar
21-09-2014, 18:44
Dediğim gibi daha 1 kişiyle bile alışverişte sorunum olmadı. Okadar parça yolladım burdan. Ve söylesinler ne koymuşum parçaların üstüne ücret olarak ?

Senin baskasinla yapmis oldugun alisveriz seni aklamaz mert can bayazitoglu insani keriz yerine koyma ne soylersen soyle haksizsin tamammi burdaki herkes goruyo neyin ne oldugunu

arkatcaglar
21-09-2014, 18:48
Swift ile para yolladığınızda nekadar ücret alınıyor veya kaç gün sürüyor bir araştırın lütfen. Ben diyorum parasını tekrar yolluyorum. Ama yine western unionla yollayacağım. Bana durduk yere niye bukadar para girsin. Benim tek sorunum TR telefonumun kapanması. Yoksa parasını şu saniye bile yollardım. Garanti hesabıma erişemiyorum. Pazartesi yine parasını yollayıp bütün evrakları buraya koyacağım.

Yine alamazsa sizde şahit olursunuz. Diyorum bari bilen biriyle git western uniondesin. Onada cahil diyorsun bana diyor. Birşey anlatılmıyor ki. Kafasına göre konuşmaları kesip kesip koyuyor. Günde kaç mesaj attığını niye söylemiyor. İstediği sorulara cevap veriyor.

Mert can bayazitoglu diorum arkadasim demeye dilim varmiyor sana adam gibi yollucaksan paranin hepsini yolla jantlar diyip durma madem bu isi biliyosun ben kac kere gorustum gumrukcuyle kagit yolluyosun jantlarin sana geri donuyor anladinmi simdi isine geldimi anliyosun zaten alabilseydim 2 janti alirdim tamammi jeton dustumu simdi ruzgar yapma yollamicaksanda yollama ben yarin gerekeni zaten yapicam burdanda paylasicam birsey yapiyosan arkasinda dur delikanli gibi yeter artik

arkatcaglar
21-09-2014, 19:02

Ya sen varya beni gerizekali yerine koyuyon ne yazdiginin farkindamisin bilmiyorum yolladim diosun ben mal miyim salak miyim sen yolladinda benmi almadim bu kadar yalana ne gerek var bi kendine gel bu kadar kuculme ya

darkmoon
21-09-2014, 19:07
mertcan kardeşim senide tanımam arkatıda tanımıyorum .. ilk mesajdan beri sabırla okuyorum bütün mesajları..

anladığımı söyliyim sen parayı western union ile yollamışsın ama bundan arkatın haberi olmamış yada söylenmemiş western union aracılığı ile alıcağını sanırım oda kendi banka hesabına havale edilmesini beklemiş.. ve haliyle para geri dönmüş..
Eğer böyleyse burda birbirinizi suçlıycağınız bir şey yok sadece diyalog kopukluğu var oda biraz senin hatan sen telini kapamışsın netten engellemişsin herhalde haber yollatığın üçüncü şahıslarda doğru bilgi verememiş yada eksik vermiş..

Jantlara gelince benide bilen arkadaşlar bilir bu forumda çok arkadaşa hayrına ebaydan aliexpressden onlar adına ürün aldım.. parada almadım onlardan ürün bana geldi ürünü ona kargoladım gene para almadım dedimki çalıştır tak kullan çalışmıyorsa para yollama at çöpe gitsin çalışırsa yollarsın para hatta üç beş dolarlık şeyler için misal üç dört arkadaşa xenon ampülü falan aldım 3000k sarı türkiyede çok çok az var kolay kolay bulunmuyor.. onlardan para bile almadım..

sen tabiki 4000 dolarlık şeyden para alma demiyorum sana dediğim sen demişsinki gümrük ayağı bende abi adamda sana güvenmiş tamam ok demiş.. ama gümrükde takılmış ... takılmasıda Allahın emri hiç bir gümrük memuru o jantların replika dahi olsa 50 dolar olduğuna inanmaz .. kaldıki bizim gümrük memurlarımız artık bu konuda çok profesyönel Drl aldım 180 dolara gümrük memuru bana aldığım ilanı göster dedi ebaydan sayfayı açdım gösterdim baktı muadillerinin fiyatına baktı hatta benim aldığımdan daha ucuzu varmış güldü bak 170 dolarada varmış keşke onu alsaydın dedi gülüştük ödedim gümrüğünü aldım.. Kısaca gümrük memurlarıda işi biliyor..

Burda senin mevzutı hafife almandan ötürü hani yazarım 50 dolar geçer gümrükten tarzı düşünmenden ötürü jantlar gümrükte takılmış bence.
bence burda hata sende kardeşim kusura bakma..

ara bulunmazmı bulunur o jantı beklemekle o jant geri gelmez kalır orda.. o jantı arkat kardeşim bir şekilde gitsin geri yollatsın sana artık nasıl olucak bilmiyorum benim başıma hiç gelmedi.. gümrük işleri ile uğraşan birini bulsun ondan bilgi alır.. sende parasını geri yollarsın.. diğer türlü açttığı icra devası rücu ederse bu sefer dosya masrafları avukat ücreti v.b normalde jantlara ödediğinden fazlası gider... genelde avukatlarda bu tip durumlarda senin üstüne taşınmazın varsa ona haciz yollatırlar direk..

Bence ikinizde efendi adaplı edepli insanlarsınız belli bir eğitim seviyeniz kültürünüz var bakın hala birbirinize seviyenizi koruyorsunuz bu işi tatlıya bağlayın olsun bitsin şahsi fikrim.. anlaşılmıycak uzlaşılmıycak bir konu değil..

Kadir EMİSTEKİN
21-09-2014, 19:07
Okudugum kadariyla paranin yarisini yolluycm sonra jantlar bana ulastikdan sonra gerisini yolluycm diyor arkadas farkeden ne oluck parayi yolladikdan sonra arkat gidip jantlarimi alicak ustunemi yaticak...

Kadir EMİSTEKİN
21-09-2014, 19:20
Ole bisey yapmaz yapmak istesede 50$ faturayla o jantlari cikartamaz zaten

RafetAraç
21-09-2014, 19:52
gümrük işi bende ben hallederm diyen adam o jantlarn ordan 50 dolarla geçmeyeceğini bilir ki ben bile hiç yurt dışından alışveriş yapmamama rağmen biliyorum. akıl var mantık var.

McS_R53
21-09-2014, 19:58
Benim anlamadığım neden Arkat abinin gümrüçüler ona normal fatura vern dediğinde kabul etmediği. Ben normal faturasını fedexe yolladım. Ayrıca 50 dolar yazmıyor faturada gördüğünüz gibi. Fotoğraflara bakarsanız nekadar yazdığını görürsünüz. Benim dediğim Normal faturasınına göre çeksin jantları bende parasının geri kalanını yollayım. Ama eğer ki işi uzatıp yok benim jantlarım falan değil diyorsa ortada evraklar var.

Ayrıca benim dediğim parasını yolladığımda gidip jantları alması değil benim ürünüme hiç dokunmaması ve paranını tamamının bana girmesi.

McS_R53
21-09-2014, 19:59
Ayrıca merak ettiğim PTT adamımız var derken neyi kastetdiği. Lütfen o konuşmaları koy Arkat abi. Sen demedin mi ben her türlü çekerim diye. Veya adamlar sana normal rayiçten çekin dediklerinde neden kabul etmedin.

arkatcaglar
21-09-2014, 20:12
Benim anlamadığım neden Arkat abinin gümrüçüler ona normal fatura vern dediğinde kabul etmediği. Ben normal faturasını fedexe yolladım. Ayrıca 50 dolar yazmıyor faturada gördüğünüz gibi. Fotoğraflara bakarsanız nekadar yazdığını görürsünüz. Benim dediğim Normal faturasınına göre çeksin jantları bende parasının geri kalanını yollayım. Ama eğer ki işi uzatıp yok benim jantlarım falan değil diyorsa ortada evraklar var.

Ayrıca benim dediğim parasını yolladığımda gidip jantları alması değil benim ürünüme hiç dokunmaması ve paranını tamamının bana girmesi.

Ya arkadas sen normal deilsin ben o 2 janti alip biyerimemi sokucam mert can bi kendine gel sen denedinmi abi ben fatura yi halletcem okuldayim en son lafin hatirla hatirladinmi sonrada engelledin ayrica fedex demedim madem sen okadar biliyosun bu isleride devamli parca yolluyosun bu iste profsunda beni niye bu durumlara soktun hani abi sen rahat ol bana birak bana guven laflarin nerde mert can ya sen benimle. Kafami buluyosun ALLAH askina o yuzdenmi engelledin beni ben ne sana ne ailene kotu bir soz soylemedim ispatinida gosterdim

Akın Sarıkaya
21-09-2014, 20:15
benim anlamadığım nokta şu, alışveriş yaptığın insanı niye engellersin. hem telefonun bozuk, hemde facebooktan engellemişsin. e ortada da böyle bi sıkıntı var. nasıl ulaşacak bu adam muhattabına...

arkatcaglar
21-09-2014, 20:16
Ayrıca merak ettiğim PTT adamımız var derken neyi kastetdiği. Lütfen o konuşmaları koy Arkat abi. Sen demedin mi ben her türlü çekerim diye. Veya adamlar sana normal rayiçten çekin dediklerinde neden kabul etmedin.

Ne gerekiyosa ne soylediysem ben arkasindayim sana kesinliklikle fedex le yollama dedim ptt yle yolla dedim sen hep sen bana birak dedin buyur biraktim sana 17.06.2014 bugun 21.09,2014 ortada ne jant var ne para var nede iletisim var adamsan soyle birde hakliymis gibi engelliyosun ben ne yapcam armuutmu toplucam sen beni cok cahil sandin heralde adamlar k 20 motor getiriyolar 1 haftada ne olcak simdi soylermisin burda magdur olan ugrasan benim ordan yazmak kolat tabi dime

ersandeniz
21-09-2014, 20:19
bence olayı büyütmeden uzlaşın, yoksa iki taraf da ciddi şekilde sıkıntı yaşayacak, çünkü ortada vergi ödemeden bir ticaret var(gelecek jantın türkiyede başkasına satılması)

arkatcaglar
21-09-2014, 20:19
Ayrica senin bu yalanlarin yok evde yoktun geldi geri dondu laflarini hatirla ben 2 jantin yine pesinden kostum ama malasef belki alsaydim obur 2 jant olmadan bu 2 jantta elimde mi patlicakti mert can madem kendini savunuyosun yeter artik tamammi cahil degilim ben beni daha fazla ugrastirma

McS_R53
21-09-2014, 20:46
Ben sana zaten USPS le yolladım. Fatura onları gösteriyor. Benim bildiğim sadece ülkeler arasını fedex taşıyor sonra PTT ye aktarıyor olduğuydu. Neyse ben fazla uzatmıycam madem dava açtın hepsi ortada. Ben yine pazartesi sana paranı birkez daha yollayacağım. Abimsin büyüğümsün vardır bildiğin diyorum.

Ben sana hep dedim jantlarda sıkıntı çıkarsa paranı kesinlikle iade edicem diye. Ama diğer 2 jantın paranın tamamını iade etmem için elime ulaşması gerekiyor.

Ayrıca engelledim evet. Nedenini sende çok iyi biliyorsun. Herşeyin altına garip garip yorum yapmaya başladın. Tek sebebi buydu. Ayrıca sende hep konuşmaya sorunu iletmeye çalıştığımda tek birşeye kitlenmiş şekilde hep aynısını söyledin. Senle konuşmak gerçekten zor.

arkatcaglar
21-09-2014, 20:53
Ben sana zaten USPS le yolladım. Fatura onları gösteriyor. Benim bildiğim sadece ülkeler arasını fedex taşıyor sonra PTT ye aktarıyor olduğuydu. Neyse ben fazla uzatmıycam madem dava açtın hepsi ortada. Ben yine pazartesi sana paranı birkez daha yollayacağım. Abimsin büyüğümsün vardır bildiğin diyorum.

Ben sana hep dedim jantlarda sıkıntı çıkarsa paranı kesinlikle iade edicem diye. Ama diğer 2 jantın paranın tamamını iade etmem için elime ulaşması gerekiyor.

Ayrıca engelledim evet. Nedenini sende çok iyi biliyorsun. Herşeyin altına garip garip yorum yapmaya başladın. Tek sebebi buydu. Ayrıca sende hep konuşmaya sorunu iletmeye çalıştığımda tek birşeye kitlenmiş şekilde hep aynısını söyledin. Senle konuşmak gerçekten zor.

Ya mert can bende hata varsa ben burda herkesin onunde ozur dilemesinide bilirim ama uzatma daha bence ben bu davaya gerekirse hayatimi koyarim neden biliyomusun sana vermis oldugum deger yuzunden hee sen yarin para yatircaksan adam gibi hepsini yatir bu konuyu kapatalim burda helallesrlim ben ne gerekiyosa yaparim kacmam saklanmam engellemem bak sirac abin gel dedi kalktim gece 24:00 te oglumu esimi aldim gittim ben ne soylediysem arkasindayim canimla basimla ben paradan cok seninle olan dostlugumuza arkadasligima uzuldugum icin sonuna kadar pesindeyim bu isin diorum 1 bun dolar filan yollucaksanda paran cebinde kalsin ben senin bir kelimene cikardim 4.650 tl yatirdim ben sozumu soyledim herkeste ALLAH ta sahit olsun gerisi sana kalmis

McS_R53
21-09-2014, 21:10
Eğer burda herkes önünde sözünü veriyorsan paranın tamamı yatması halinde jantları geri yollayacağına 2 gün içinde paranın hepsini yatırırım. Uluslararası para yollanıyorken belli bir paranın üstüne çıkamıyorsun. Ama eğer Paranı aldıktan sonra beni ilgilendirmez dersen ozaman işler farklı olur. Herkes de burda şahit olsun. Benim tek derdim paranı yolladığım zaman jantlarımı gümrüğe terketmen en azından 2000 doların 1000 dolarını benim kurtaramamam.

Bak yine diyorum ailem tek kalemde verirdi parayı. Ben kendimi ve sana yolladığım parayı bildiğim için yollamalarını istemedim.

arkatcaglar
21-09-2014, 21:16
Eğer burda herkes önünde sözünü veriyorsan paranın tamamı yatması halinde jantları geri yollayacağına 2 gün içinde paranın hepsini yatırırım. Uluslararası para yollanıyorken belli bir paranın üstüne çıkamıyorsun. Ama eğer Paranı aldıktan sonra beni ilgilendirmez dersen ozaman işler farklı olur. Herkes de burda şahit olsun. Benim tek derdim paranı yolladığım zaman jantlarımı gümrüğe terketmen en azından 2000 doların 1000 dolarını benim kurtaramamam.

Bak yine diyorum ailem tek kalemde verirdi parayı. Ben kendimi ve sana yolladığım parayı bildiğim için yollamalarını istemedim.

Mertcan sen beni tanimamissin sen paranin hepsini yatir ben ne gerekiyorsa yaparim ama hangi bankaya yatirdiginida soyle yada westernden yolluyacaksan sifrenide ver ben ne yapilmasi gerekiyosa gider yaparim o jantlar zaten senin himayen altinda bana vermiyolar

McS_R53
21-09-2014, 21:29
Ne gerekiyorsa yaparım ne demek. Bunu tam olarak açıkla jantlarımı geri yollayacakmısın bunu söyle bana.

darkmoon
21-09-2014, 21:33
arkat sen jantları gümrükten geri yollıycağının sözünü ver herkesde şahit olsun burda mertcanda mağdur olmasın.. mertcanda paranın bütününü yollasın bu mevzuda sorunda burda kapanıp gitsin.. ama jantlarıda gümrükten bir şekilde geri yollatki sanırım mertcan geri iade edip parasını alıcak oda mağduriyet yaşamasın.. olayda tatlıya bağlansın gitsin..

cerkez_kral
21-09-2014, 21:47
geçmiş olsun

arkatcaglar
21-09-2014, 22:11
Ne gerekiyorsa yaparım ne demek. Bunu tam olarak açıkla jantlarımı geri yollayacakmısın bunu söyle bana.

bende ne gerekiyorsa yaparım GUMRUHEMI gıtmem gerekecek soz namustur burdada herkes sahıt olsun ne yapıcam onu soyle

arkatcaglar
21-09-2014, 22:12
arkat sen jantları gümrükten geri yollıycağının sözünü ver herkesde şahit olsun burda mertcanda mağdur olmasın.. mertcanda paranın bütününü yollasın bu mevzuda sorunda burda kapanıp gitsin.. ama jantlarıda gümrükten bir şekilde geri yollatki sanırım mertcan geri iade edip parasını alıcak oda mağduriyet yaşamasın.. olayda tatlıya bağlansın gitsin..
ben kımseyı magdur bırakmak ıstemem ne yapılması gerekıyosa yaparım ben bu olaydan oturu artık konu kapansın uzamasın ıstıyorum

darkmoon
21-09-2014, 22:14
Hayırlısı olsun umarım uzlaşır anlaşırsınız..

McS_R53
21-09-2014, 22:38
yok lütfen konu kitlenmesin açık kalsın.

G_TT_I
21-09-2014, 22:39
Herseye tamam bi konuyu atlamayalim buna ne demeli ben antalyada tatildeyken evimin adresine 2 jant takilmadan gelmis geri donmus birde bana uzerine dusme abi geri gelsin 250 dolar daha alicaz diyor inandiricimi sizce peki bu kadar bi insan enayi yerine koyulurmu ben sabrettim sonuna kadar ama sabrinda bi siniri var ayip yaa

Benim anladığım 4 adet jant abd den türkiyeye kargolanmış,
2 tanesi gümrükten çıkmış adrese gelmiş, siz alamadığınız için depoya dönmüş.

Diğer 2 tanede gümrüğe takılmış sizin çekim işlerini yapmanız gerekiyordu, gümrük masrafları çok çıktı vs yapılmadı, bunlarda devlete kaldı.

Gönderen adam orada Türkiye gümrüğüne hiçbirşey yapamaz, eger siz buradan işlem yapmazsanız geri gitmez devlete kalır,
Şuan gelen jatlar tam olarak nerede bunun bir kanıtı var mı?

McS_R53
21-09-2014, 22:41
Ayrıca lütfen sana yolladığım jantların fotoğraflarınıda koy. Ayrıca son bir soru eğer ki sana 200 dolarlık fatura yollayıp bütün jantları herşeyi çekseydin ozamanda kul hakkından bahsedicekmiydin.

Burda hakkımda söylenenler içinde yarın avukatımla görüşüp bakıcam. Bu hakaret edenler en azından nasıl bir terbiyesizlik ettiklerini görecekler.

McS_R53
21-09-2014, 22:43
Hayır gürkan 2 jant tr ye giderken kaybolmuş. diğer 2 taneside gümrüğe takılmış Arkat abi faturayı düşük yazalım dedi bende 2 tane yazmak yerine kolilere 1 çift yazdım ve 100 dolar fatura koydum.

Gümrük masrafları eğer orjinal faturayla yapılsaydı 1000 dolar üzerinden yapılacaktı. Bunuda Arkat abi istemedi.

Neyse ben yine parasını iade edicem. Bundan sonra eğer jantlarım geri gelmezse bi konuda ben açarım.

arkatcaglar
21-09-2014, 22:46
Ayrıca lütfen sana yolladığım jantların fotoğraflarınıda koy. Ayrıca son bir soru eğer ki sana 200 dolarlık fatura yollayıp bütün jantları herşeyi çekseydin ozamanda kul hakkından bahsedicekmiydin.

Burda hakkımda söylenenler içinde yarın avukatımla görüşüp bakıcam. Bu hakaret edenler en azından nasıl bir terbiyesizlik ettiklerini görecekler.

Konu yine sapiyor mert can ben sana en basindan sordugumda ben bu islerden anlama dedigimde abi sen bana birak en fazla takilirsa su kadar oder janti alirsin demedinmi dedin 1 takim jant icin anlastik seninle 2 adet geldi tarihten 2 ay sonra dogrumu dogru ben jantlari almaya calistim ugrastim buda dogru simdi burda konuyu kapatmaya calisirken neden en basa donuyoruz peki mert can

McS_R53
21-09-2014, 22:47
Evet en fazla nekadar ödeyeceğini söyledim. Ne kadar dedim ? Adamlar sana biz rayiç bedeli belirleyelim dediler. Neyse abi ben sana paranı yollayacağım.

Merak etme.

arkatcaglar
21-09-2014, 22:49
Hayır gürkan 2 jant tr ye giderken kaybolmuş. diğer 2 taneside gümrüğe takılmış Arkat abi faturayı düşük yazalım dedi bende 2 tane yazmak yerine kolilere 1 çift yazdım ve 100 dolar fatura koydum.

Gümrük masrafları eğer orjinal faturayla yapılsaydı 1000 dolar üzerinden yapılacaktı. Bunuda Arkat abi istemedi.

Neyse ben yine parasını iade edicem. Bundan sonra eğer jantlarım geri gelmezse bi konuda ben açarım.

Ya mertcan bak yine yanlis soyluyorsun sen 1 bun dolar yazarim demedin tanesine 100 dolar yazicam sen bana birak rahat ol demedinmi ben ne anlarim bu islerden neden hala uzatiyosun helallescezmi devammi edelim mert can benim uzerime gumrugemi gitmek gerekiyo geri yollamak icin sen onu soyle

McS_R53
21-09-2014, 22:52
Bilmiyorum araştırıcam gümrüğe gitmen gerekiyor mu diye. Rahat ol dedim o konuşmayı lütfen koy. En fazla 200 dolar vergi ödersin dedim. Neyse abi benim sende hakkım varsa helal olsun. Bunun dışında paranıda alınca sende eğer varsa edersin.

Ben sadece tam olarak ne olduğunu yazıyorum.

G_TT_I
21-09-2014, 22:52
Başıma gelen 1. Olay abd den bir ürün aldım ve yasa değişikliği nedeniyle gümrüğe takıldı ve malın geri gitmesi için ordinonun tekrar kesilip faturası ödenmesi gerekiyordu bu masraf fazla olduğu için ödemedim ve paypal gönderen adamı haklı buldu para iadesi olmadı.
Malda piç oldu devlete kaldı.

2. Olay gonderici kutuya yanlış fatura koydu orjinali mail attı, mal çekilemez dendi ama konsoloslukta düzgün faturayı onaylatıp, antrepoda fatura değişikliği yapıldı ve masrafları çekerek malımı aldım.

Her iki sonuçtada gönderen hiçbir şeye karışmadı, istede yapabileceği birşey yoktu.

Masrafları ödendiği taktirde zamanı içerisinde jantlar çekilebilirde geride gidebilir bu masrafı kim ödeyecek?

arkatcaglar
21-09-2014, 22:53
Evet en fazla nekadar ödeyeceğini söyledim. Ne kadar dedim ? Adamlar sana biz rayiç bedeli belirleyelim dediler. Neyse abi ben sana paranı yollayacağım.

Merak etme.

Ya hem soz ver burda diyosun herkes gorsun diyosun hem basa donuyosun ben yoruldum artik mert can birseye karar ver yollucakmisin yaz burda alirsamda yazarim buraya mert can paranin tamamini yolladi bende ne gerekiyosa yapicam diye

Cimmeria
21-09-2014, 23:10
konuyla ilgili yorum yapamayacağım ama mahkemeye verdiğiniz bir kişiye hırsız, şerefsiz vb laflarla burdan hakaret ederseniz o da size dava açabilir aklınızda olsun.

arkatcaglar
21-09-2014, 23:23
Bu konuda en basindan beri aciklama yapiyorum her sekilde ispatli konustuk ettik sonucta magdur olan benim hem para acisindan hem zaman acisindan burda konusuyoruz helallesme safasina geliyoruz bu isin adini koyalim diyoruz koyamiyoruz herkesin vakti degerli isimiz gucumuz bir ailemiz var sonuc nedir mert can basami donelim bitirelimmi yaz burda sonuclansin

McS_R53
21-09-2014, 23:29
son mesajımı bile okumuyorsun. daha ne diyim abi sana.

arkatcaglar
21-09-2014, 23:31
son mesajımı bile okumuyorsun. daha ne diyim abi sana.

Ben senin butun msj larini okuyorum mert can sorun sadece sen beni anlamiyorsun sen burda yaz madem kesin birsey ona gore hareket edeyim

McS_R53
21-09-2014, 23:33
Tamam ozaman o son mesajımdan alıntı yap tekrar yaz. en azından tekrar okumuş olursun. Ne dediğimide görürsün. Burdan herkesde görür.

arkatcaglar
21-09-2014, 23:37
Bilmiyorum araştırıcam gümrüğe gitmen gerekiyor mu diye. Rahat ol dedim o konuşmayı lütfen koy. En fazla 200 dolar vergi ödersin dedim. Neyse abi benim sende hakkım varsa helal olsun. Bunun dışında paranıda alınca sende eğer varsa edersin.

Ben sadece tam olarak ne olduğunu yazıyorum.

ALLAH razi olsun hakkini helal etmissin ben seninle hesabimiz kapansin helallesicem simdi bana gun ver lutfen ciddi bir sekilde nereye gitmem gerekicek ne yapmam gerekicek nereye odeme yapcaksin soyle bende makbuz la birlikte burda paylasayim

McS_R53
21-09-2014, 23:39
Pazartesi ilk kısmını yollayacağım belli bir limitten fazla tek seferde yurtdışına para yollayamazsın önümüzdeki hafta içinde paranın tamamını alırsın. Ben zaten burdanda parayı yolladığımda kesinlikle yollayacağım makbuzu.

arkatcaglar
21-09-2014, 23:41
Pazartesi ilk kısmını yollayacağım belli bir limitten fazla tek seferde yurtdışına para yollayamazsın önümüzdeki hafta içinde paranın tamamını alırsın. Ben zaten burdanda parayı yolladığımda kesinlikle yollayacağım makbuzu.

Peki tamam western denmi yollucaksin

McS_R53
21-09-2014, 23:42
Evet ama burdan diyorum bana bütün hakaret edenler hakkında yarın Cumhuriyet başsavcılığınada dilekçelerimi yolluyorum.

Tuncay
21-09-2014, 23:43
Gecmis olsun sonu insallah mutlu biter

arkatcaglar
21-09-2014, 23:44
Evet ama burdan diyorum bana bütün hakaret edenler hakkında yarın Cumhuriyet başsavcılığınada dilekçelerimi yolluyorum.

Tamam sifreyi unutmazsan iyi olur bankacinin bana supheli gozlerle bakmadi hosuma goitmiyor mert can

McS_R53
21-09-2014, 23:47
Şifre yok. Opsiyonel olan bir olay. Yolladığım faturadada yazıyor şifre olmadığı.

arkatcaglar
21-09-2014, 23:48
Şifre yok. Opsiyonel olan bir olay. Yolladığım faturadada yazıyor şifre olmadığı.

4 kere gittim bankaya sifre olmadan olmaz goremiyoz diyor bankacilar

cabrioleter
22-09-2014, 01:50
sakın ha parayı çekmeden, para hesaba geri yatmadan western union makbuzu falan paylaşmayın buradan canınız yanar meblağlar çok yüksek.
buyrun çok basit bir western union üzerinden sahtecilik olayı.
http://forum.donanimhaber.com/m_57362214/tm.htm
konuyu okuyanlar anlayacaktır, western union makbuzu olması o paranın o kişiye gittiğini göstermez. o yüzden dikkatli olun para işlemleriniz tamamlanmadan makbuz paylaşmayın!

Ogulcan.O
22-09-2014, 04:17
Hepiniz bilmeden etmeden adama saldırmıssınız bi sorun olmuş bi yanlışlık olmuş tamam ama adamda üstüne düşeni yapmış iki tarafında kolayca uzlasacagı bir konu aslında buralara gelmiş Mertcan kardeşim yargısız infaz yapıp sen yazmadan burda sana sayan söven herkes hakkında hakkını ara sonuna kadar yanlarına bırakma bu nedir ya bilmeden etmeden söv say oh ne güzel

Onamdar
22-09-2014, 07:24
Konuyu baştan sona okudum kimseyide tanımam ama mertcana çok gereksiz yüklenilmiş adam iyi niyetle diğer arkadaşın işini görmeye çalışmış orda biraz iletişimsizlikten biraz iş bilmemezlikten ( Janta kesilen fatura mevzusu ) birazda şansızlıktan olay buralara gelmiş. O jantı almasa başka yada daha ucuz bir ürün alıp yollasa dolandırıcılık denirde adamın cebine giren birşey yok ki dolandırıcılık olsun. Arkat abide gerek meblağın büyüklüğü ve işin bu kadar uzamasına sinir olmuş herhalde ama çözülür mutlaka sonuçta iki tarafta kötü niyetli insanlar değil.
Mertcan sende keşke parayı burdan bir yakınına yollayıp o eft yapsaydı daha kolay olurdu sanki.

iynn-RS
22-09-2014, 08:34
adam hatir gonul işi janti almis yollamis , siz adama dolandirici diyosunuz.

diger adam işi ticarete dokmus, daha almadigi janti satmis baskasina ona agzini acan yok.

kim nasil degerlendiri bilemiyorum. benim bu okuduklarimdan anladigim ; arkatcaglar para kazanmak icin mertcani kullanmis, mallar gumruge takilincada baktı zarar ediyor yan cizmeye baslamis. en fazla 200 dolar vergi oder alir janti. sirf cebinden para cikmasin diye mertcani zarara ugratmayi goze almis.

bu jantlari gercekten arabasina takmak isteyen adam, hemde bu kadar muhabbeti olan bir kisiye bunlari yapmaz. verir 200 dolar vergisini Sağlik olsun biraz pahaliya aldik der.

SEÇKİN172
22-09-2014, 08:42
bende ilk başta konuyu farklı anladım ama diger arkadaş anlatınca durumu senin dediklerine +1 diorum

Dou
22-09-2014, 08:46

diger adam işi ticarete dokmus, daha almadigi janti satmis baskasina ona agzini acan yok.

kim nasil degerlendiri bilemiyorum. benim bu okuduklarimdan anladigim ; arkatcaglar para kazanmak icin mertcani kullanmis, mallar gumruge takilincada baktı zarar ediyor yan cizmeye baslamis. en fazla 200 dolar vergi oder alir janti. sirf cebinden para cikmasin diye mertcani zarara ugratmayi goze almis.

bu jantlari gercekten arabasina takmak isteyen adam, hemde bu kadar muhabbeti olan bir kisiye bunlari yapmaz. verir 200 dolar vergisini Sağlik olsun biraz pahaliya aldik der.

Baştan sona okudum, benimde dikkatimi çekti.

Bir de şu karşı tarafı dinlemeden söven bordo klavyelilere ayar çekilse iyi olacak.

Emre Ekrem
22-09-2014, 08:48
Baştan sona okudum, tamamen objektif yaklaşıyorum, ilk bir iki sayfada Mertcan bey için değer mi para uğruna diye düşünmedim desem yalan olur fakat, kendisi konuya müdahil olup ta açıklama yapınca gerek naif konuşmasından gerekse açıklamalarından burada ki asıl meselenin iletişim kopukluğundan kaynaklanması gibi görüyorum, Arkat bey görünüşte mağdur olduğu için biraz daha agresif ve sabırsız yaklaşıyor konuya, umarım mesele daha da derinleşmeden hayırlısı ile çözülür.

mody
22-09-2014, 08:54
hooooop rüzgar döndü...

Yiğit Ş.
22-09-2014, 09:18
Herşeyin dışında konu tam olarak anlaşılmadan başlığın bu zamana kadar dolandırıcı sıfatıyla arkadaşın adının verilmesi çok yanlış.

jeffy
22-09-2014, 09:20
Jantları gönderen arkadaş üstüne düşenin birçoğunu yapmış aslında.

Fakat alıcı arkadaş belkide ilk defa böyle bir ticaret yapıyor bilemiyorum bundan kaynaklanan bazı tecrübesizlikler sözkonusu...

Bu konudan çıkarılması gereken en iyi sonuç böyle olaylarda iki tarafıda dinlemeden esip yağıp gürlemenin ( heleki mevzuuda 3. şahıssa) gereksiz olduğu...

Birde şu var dikkatimi çeken alıcı arkadaş jantların parasını alıp jantları satmış sanırım adam parasını istiyor gibi bir iki konuşma geçti.. Böyle bir ticaret yapılıyorsa alıcıdan belli bir kaparo alırsın üstünü cebinden gönderirsin ürünler gelip teslim ettinmi paranı alırsın... Başkasının parasıyla para kazanmak böyle aksiliklerde nahoş durumlar yaratabiliyor...

Emre Ekrem
22-09-2014, 09:26
hooooop rüzgar döndü...

Aslında tam olarak böyle değil, bu forumda bu ve benzeri konular açıldığında artık bir çoğumuz ilk yorumu karşı tarafı da dinleyelim oluyor, iki tarafta derdini kelam etmeden yorum yapmak doğru olmuyor.

ArMy
22-09-2014, 10:02

Malları gönderenin annesine yazılanları görünce aynısını düşündüm.. Ne alışta çaba var ne para cepten çıkıyo aracı olup komisyon cepte..Hak hukuk deniyor ama sonraki satıştan vergi falan da verilmiyor.Mevzu devlete ödenicek mebla olunca cebe akrep giriyo..Komisyon işi kovalayan kişilere ders olsun..

34tb9544
22-09-2014, 10:15
İlk mesaj atanlardanim mertcanla mini cooperim sayesinde tanistik guzel insandir ilk mesajdada yazdim boyle binsey yapacagina zaten inanmiyodum is farkli yerlere gitti sorununuz cozulduyse hayirlisi olsun

arkatcaglar
22-09-2014, 11:19

Sen konuyu yuzeysek okumussun ticaret amacli almadim janti benim aracin ustunde bulunan jantlari sattim sattigim adam abi ben seni idare ederim parani yatiriyorum en fazla 1 ay bekleriz gelen jantlarida arabama takicaktim bilmeden okumadan yorum yapmanin anlami yok

arkatcaglar
22-09-2014, 11:22
Sen konuyu yuzeysek okumussun ticaret amacli almadim janti benim aracin ustunde bulunan jantlari sattim sattigim adam abi ben seni idare ederim parani yatiriyorum en fazla 1 ay bekleriz gelen jantlarida arabama takicaktim bilmeden okumadan yorum yapmanin anlami yok

Tabiki bu arada uzerinden 3 ay gecti ve ben sikistim cocugun parasinida almis oldugum jantlara yolladigim ocin magdur kaldim somdi anladinizmi yani 1 ay yerine 2.5 ay adamin parasi ve jantlari bende kalmis oldu yalanci duruma dustuk iyi okuyun ona gore yorum yapin

iynn-RS
22-09-2014, 11:46

kardeş senle ikil polemiğe girmeye niyetim yok.

bak direk kendımı senın yerıne koyarak ne yapacagımı soyleyım.

eger aynı sekılde aracımdakı jantı satıp. parasını alıp. amerıkadan bır arkadasıma jant aldırsaydım. boyle bır gecıkme halınde gıder 4 tane teneke jant alır arabama takar. jantları sattıgım kısıyle aramdakı alısverısı kapatırdım. ondan sonra doner kendı jantıma bakardım. sonra gumruge takılan jantı 1000 doların vergısı 200 dolar eder " ne yapalım vergı kacırmaya calsıtık kacıramadık. elımız mahkum odıyecez" der oderdım.

ne olurdu jant bana 5000 tl ye gelırdı.

4500 tl yi 4 tane janta veren adam 500 tl için bu kadar ugrasmaz .

son olarak sunu belırtıyım. sen buraya konu açtın haklı haksız ortaya cıksın dıye. bende seni haksız buluyorum. konu bu kadar basıt. beni itna etmeye calısmana gerek yok. hakım savcı degılım sonucta. bunlar benım gorusum. kımseyıde baglamaz.

arkatcaglar
22-09-2014, 11:52
kardeş senle ikil polemiğe girmeye niyetim yok.

bak direk kendımı senın yerıne koyarak ne yapacagımı soyleyım.

eger aynı sekılde aracımdakı jantı satıp. parasını alıp. amerıkadan bır arkadasıma jant aldırsaydım. boyle bır gecıkme halınde gıder 4 tane teneke jant alır arabama takar. jantları sattıgım kısıyle aramdakı alısverısı kapatırdım. ondan sonra doner kendı jantıma bakardım. sonra gumruge takılan jantı 1000 doların vergısı 200 dolar eder " ne yapalım vergı kacırmaya calsıtık kacıramadık. elımız mahkum odıyecez" der oderdım.

ne olurdu jant bana 5000 tl ye gelırdı.

4500 tl yi 4 tane janta veren adam 500 tl için bu kadar ugrasmaz .

son olarak sunu belırtıyım. sen buraya konu açtın haklı haksız ortaya cıksın dıye. bende seni haksız buluyorum. konu bu kadar basıt. beni itna etmeye calısmana gerek yok. hakım savcı degılım sonucta. bunlar benım gorusum. kımseyıde baglamaz.

Sen konuya tam hakim olamadigin icin bu yorumlari yaziyosun biz nert canla boyle anlastik zaten olayin uzerinden 2 ay gectikten sonra sadece 2 adet jant geldi 4 adet deil zaten 2 janti da almaya ugrastim alamadim bu zaman zarfinda mert canlada gorusemedik ne jantlari alabildim nefe parami simdi anlatabildimmi derdimi sana uzatmanin anlami yok konuyu

Arenimo
22-09-2014, 12:08
Mod ya da admin arkadaslar acaba basligi duzeltebilir mi google bosu bosuna Mercani indexlemesin dolandirici sifati olmamis sonucta ortada dolandiricilik soz konusu degil

Mr.K
22-09-2014, 12:32
konu başından beri yazmayım dedimde mertcanı bende tanıyorum forumda birçok insanda tanıyo reel hayatta.böyle birşeye tenezzül dahi etmiceğini biz biliyoken(belki de siz bile biliyoken) paranız yatmadı diye dolandırıcı damgası vurmak ne kadar doğru birazda siz empati yapın.Hani diyosunuz ya kendinizi benim yerime koyun o bu vs. sizde koyun ona göre yorumlar yapın.Veyahut mavi bereli bordo berelilere neden gıkınız çıkmıyo asarlarken keserlerken ayıptır tamam yaptı bişey ama kağıt kürek vs örnekleri koydum hakaret etmeyin gereksiz vs diye neden yazmıyosuuz ? söyliyim ben ;

İlk başta hoşunuza gitti rüzgar yapılması herkesin gürlemesi,sonradan konu güzele tatlıya bağlanır gibi olunca sizin dahi konuşmalarınız değişti zaten.Kul hakkı çok ince bir çizgi,kıldır. Ağızınızdan düşmüyo ama sezarın hakkı sezara.

hallolur sıkıntılar ben inanıyorum geçmiş olsun.

ekleme

aren'in son postuna da katılıyorum.

Silvia17
22-09-2014, 12:40
Bence de konu başlıgı degiştirilmeli modların konu başlıgına el atması lazım.

2 jant geliyor 2 jant gümrükte kalıyor ben satıcı olsam gümrükte kalan jantları bana geri yollamasa bende parayı geri ödemezdim.
Alıcı olsaydım eger de vergi kacırmaya calısıp elime yüzüme bulastırırsam giderdim 500 lira daha veriridim jantları alırdım 4500 veren 5000 de verir bence yani ben verirdim. Mert in da haksız oldugu yerler var alıcının da haksız oldugu yerler var umarım iş kimse daha fazla üzülmeden halledilir.Alıcının bazı yapmış oldugu davranıslar bence cok yersiz ve terbiyesizce.

darkmoon
22-09-2014, 12:55
2 sayfa önce yazdım iki tarafında niyeti iyi.. biri parasını alıp bu mevzuyu kapatma derdinde. diğer tarafta 2 jantını alıp bu mevzuyu kapatma derdinde..
ortada anlaşılmıycak uzlaşılmıycak bir şey yok.. iki tarafda medeni efendi güzel insanlar.. illaki anlaşırlar ortada zor olan bir şey yok hatta çok basit 2 sayfa öncede yazdım arkat kardeşim gümrükdeki jantları mertcana geri yollatsın.. mertcanda zaten parayı vermem demiyor oda parayı geri verir olur biter.. her şey tatlıya bağlanır..
en azından dünya ufak yarın öbürgün bir etkinlikte bir yerde yüz yüze geldilermi birbirlerinin elini sıkıp bir selam verirler..

arkatcaglar
22-09-2014, 12:57
Bence de konu başlıgı degiştirilmeli modların konu başlıgına el atması lazım.

2 jant geliyor 2 jant gümrükte kalıyor ben satıcı olsam gümrükte kalan jantları bana geri yollamasa bende parayı geri ödemezdim.
Alıcı olsaydım eger de vergi kacırmaya calısıp elime yüzüme bulastırırsam giderdim 500 lira daha veriridim jantları alırdım 4500 veren 5000 de verir bence yani ben verirdim. Mert in da haksız oldugu yerler var alıcının da haksız oldugu yerler var umarım iş kimse daha fazla üzülmeden halledilir.Alıcının bazı yapmış oldugu davranıslar bence cok yersiz ve terbiyesizce.

Bakin arkadaslar lutfen anlamiyosunuz atladiginiz yerler var biz konuyu kapamaya calisirken konu uzuyor ortada yalanlar var iletisim kopuklugu var sizede aynisi yapilsa siz de ayni sekilde dusunurdunuz olayin ustunden 2 ay sonra sizde 2 jant evime geliyor ve kagit not birakilmadan jan geriye donuyor film burdan sonra kopmaya basladi zaten bu bende ptt kargoyu ariyorum benim adima 2 adet jant gelmis geri donmus diorum yetkili beyfendi boyle birsey imkansiz diyor simdi beni daha iyi anliyacaginizi umuyorum sonra biz tartisiyoruz mert canla onun uzerinden 10 gun sonra sadece 2 adet jant geliyor ve takiliyor ben artik cok yoruldum lutfen biz konuyu kapatmaya calisiyoruz

dj_batukaan
22-09-2014, 13:02
Bu tarz olaylara dikkat edin, konu hep kopuk ilişkilerden cevap vermeyip kaçak dövüşmelerden vs. patlak veriyor. Sonra 50 kişi vay adi adama bak diyor. 50 kişi bi yanlışlık var, hepimiz tanıyoruz diyor.

sonrada alacaklı alacağını verecekli verecğini kurtardımı konu başlığı silinsin düzeltilsin neden abi ??
Bırak herşey ortada kalsın çok merak eden konuyu okusun alıcının yada satıcının nasıl biri olduğuna öyle karar versin...

çünkü burada da aynı şey söz konusu satıcı mal sattığı kişiyi silmiş engellemiş cevap vermemiş vs.. adam muhattap bulamamış malı sattın ne olursa olsun kar aldın yada almadın sattıysan cevap vereceksin

alıcı ise ince hesap yapmış vergi gümrükten kaçmak için satıcıyı suçlamış.. şimdi kimine göre alıcı kimene göre satıcı suçlu bana göre hepsi suçlu ama şu tarz konuları slip degiştirmeyin bırakın okuyan karar versin..

MatraX_07
22-09-2014, 13:27
Bence buraya konu açılırken,suçlanırken hep düşünülmeli

Sonuçta ben kimseyi tanımam etmem,çoğu kimse de aynı şekilde..Siz şimdi sorunu halledersiniz ama milletin aklında hep ''acaba'lar'' kalır.''Çamur at izi kalır'' atasözünü unutmamak lazım

İnşallah en kısa sürede sorunları çözer aradaki kırgınlık geçer...

B16
22-09-2014, 14:58
Mal eğer gümrükteyse, istav-ukim'e gitmiştir. Eğer elinizde hala takip numarası varsa ikitelli sanayinin karşısında ki ptt merkezine gidip takip numaranız ile kargonuzu sorgulatın. Ordakiler size yardımcı olucaktır. en kötü ihtimal ödeme belgesi isterler kredi kartı ekstresi ile gidebilirsiniz. Eğer ki jant ukim'de ise sorunun çözülmesi için bir numara paylaşabilirim.

exclusive
22-09-2014, 15:27
geçmiş olsun insan tanımak zor hakketen umarım en kısa zamanda çözülür

OrcunInce
22-09-2014, 15:50
Ben de belli olmayan bir konu için 'dolandırıcı' yazılmamasından yanayım.

Herşey unutulur sıfatlar unutulmaz, ayıp.

RafetAraç
22-09-2014, 19:24
noldu bugun para yollanacaktı

CocoRe
22-09-2014, 19:47
kimsenin sesi cıkmadıgına göre para yollandı herhalde

arkatcaglar
22-09-2014, 20:07
kimsenin sesi cıkmadıgına göre para yollandı herhalde

Arkadaslar haber yok bilmiyorum yatirdimi zaten alirsam burdan makbuzunu herseyini paylasicam

turbo&quattro
22-09-2014, 20:19
Arkadas Amerikada degilmi? Oyle ise daha oglen burada bekleyin biraz.

Serhat Y.
22-09-2014, 20:29
bunların alayı aynı şekilde demekki. ticaret yapmayı ögrenin insanları magdur etmeyin. musteri herzaman haklıdır.

turbo&quattro
22-09-2014, 20:32
Konuyu bir zahmet okusaydin.

0zan
22-09-2014, 22:52
Dünya piyasasında her bir parçayı üreten, satan, ve geliştiren firmalar var, Bazıları dünya çapında iş yapıyor bazıları ucuz iş yapıyor. Tüketici yorumlarından kolayca sonuca varılabilir.

Bu firmalardan biri ile PAYPAL üzerinden %100 garantili alış veriş yapma imkanı var iken,

neden hiç bir garanti ya da satış sonrası destek gibi hizmetleri verebilme ihtimali olmayan Ahmet Mehmet den alış veriş yapılır?

Madem para zor kazanılıyor o halde neden bu kadar risk alınıyor?

McS_R53
23-09-2014, 06:06
daha şimdi eve geldim. Parayı hesabına geçtim sanırım yarın çekebilirsin.

McS_R53
23-09-2014, 06:19
Yarın sabahtanda hemen yolluyacağım makbuzu sana o makbuzla paranı çekebilirsin.

Emre Ekrem
23-09-2014, 08:29
Konu başlığını değiştirmek iyi olurdu, en azından dolandırıcı ibaresi.

arkatcaglar
23-09-2014, 08:31
Yarın sabahtanda hemen yolluyacağım makbuzu sana o makbuzla paranı çekebilirsin.

Tamam bekliyorum

doush
23-09-2014, 08:55
Dünya piyasasında her bir parçayı üreten, satan, ve geliştiren firmalar var, Bazıları dünya çapında iş yapıyor bazıları ucuz iş yapıyor. Tüketici yorumlarından kolayca sonuca varılabilir.

Bu firmalardan biri ile PAYPAL üzerinden %100 garantili alış veriş yapma imkanı var iken,

neden hiç bir garanti ya da satış sonrası destek gibi hizmetleri verebilme ihtimali olmayan Ahmet Mehmet den alış veriş yapılır?

Madem para zor kazanılıyor o halde neden bu kadar risk alınıyor?

En kolay para gönderme yolu, hesap açmak 10 dakikanı almıyor. Bilgileri giriyorsun ve para anında hesabında sadece mail adresi yazarak. Konu benim yorum yapacağım işlerin dışında ama ben de arkadaşlarıma parça aldım rica ettiler, direk Günay abiye yollattım parayı ne kendi cebimden vereyim ne siz bana yollayın ben iletirim olayına girdim. Onlar gönderdi ben parçayı aldım gümrüğe takılırsa kısmet yapacak bir şey yok, kendilerine de riskini söyledim.

BaDCaT
23-09-2014, 09:16
Simdi o kadar laflar soylendi dolandirici denildi peki olay bitince konu silinebilir tesekkurler mi olacak yine ? :)

Klasik haline geldi bu.Derdi olan direk konu aciyor saydiriyor parasini geri alinca neyse kapatalim oluyor.Garip bir olay degil mi ? Madem cozuluyor bundan once biraz daha sabirli olup iletisime gecmeye calismak daha dogru gibi.

GökhanO
23-09-2014, 09:25
Simdi o kadar laflar soylendi dolandirici denildi peki olay bitince konu silinebilir tesekkurler mi olacak yine ? :)

Klasik haline geldi bu.Derdi olan direk konu aciyor saydiriyor parasini geri alinca neyse kapatalim oluyor.Garip bir olay degil mi ? Madem cozuluyor bundan once biraz daha sabirli olup iletisime gecmeye calismak daha dogru gibi.
silinebilir tesekkur diye birsey yok dostum, biz bu konuları hic bir zaman silmiyoruz merak etme, burası sikayetvar.com degil.

BaDCaT
23-09-2014, 09:28
silinebilir tesekkur diye birsey yok dostum, biz bu konuları hic bir zaman silmiyoruz merak etme, burası sikayetvar.com degil.

Biliyorum,zaten genelde konulari acanlarin "repligi" oldugu icin acanlara ithafen soyledim cunku konuya nokta koyma amacli calismalar oluyor. :)

Tunacan
23-09-2014, 09:37
Çamur at izi kalsın ozaman?

Caesar
23-09-2014, 09:41
Çamur at izi kalsın ozaman?

Yok öyle bişey konu başlığındaki dolandırıcı ibaresini silecem. Adam dolandırıcı olmadığını kanıtlarsa konuyu açan şahısa kanıtlanmış bir dolandırıcılık olmadığı için ve bir mahkeme kararı olmadığı için ceza vercem.

Bu işler böyle. Dilediğinizi yazabilirsiniz ama kanıtladığınız müddetçe. Arada olan anlaşmazlık için kimse kimseye dolandırıcı diyemez.

Konuyu ilk günden itibaren takipteyim şu makbuzlar gelsin çözecem durumu.

Tunacan
23-09-2014, 09:44
Yok öyle bişey konu başlığındaki dolandırıcı ibaresini silecem. Adam dolandırıcı olmadığını kanıtlarsa konuyu açan şahısa kanıtlanmış bir dolandırıcılık olmadığı için ve bir mahkeme kararı olmadığı için ceza vercem.

Bu işler böyle. Dilediğinizi yazabilirsiniz ama kanıtladığınız müddetçe. Arada olan anlaşmazlık için kimse kimseye dolandırıcı diyemez.

Anlayışın için teşekkür ederim.

blow07
23-09-2014, 09:47

Olması gereken de buydu :)

arkatcaglar
23-09-2014, 09:49

Ben ilk actigim konuda dolandiri ibaresi kullanmadim ama sabrettim ulasmaya calistim mert cana ailesinlede cok kibar konustum faceden engellendim olayin uzerinden tam 3 ay 5 gun gecti soylermisin daha ne kadar sabredseydim

darkmoon
23-09-2014, 09:54
arkat kardeşim mertcan üstüne düşeni yapmış sende o jantlarla bir ilgilen geri yollansın olayda tatlıya bağlanıp kapansın..

Kadyr
23-09-2014, 10:03
Adam musterisini niye engellerki? Niye telefonlarina cikmazki oda ayri bir durum

AdemAr
23-09-2014, 10:18
Bir ürün içi para gönderdiğim kişi beni engellerse ve hiçbir şekilde ulaşamazsam bende dolandırıldığımı düşünürüm. Kaç aydır cevap alamadığını söylüyor ama buraya konu açtıktan sonra nedense hemencecik çözülüyor konu. Buraya konu açmamış olsa belkide hala ulaşamamış olacak ve hiç parasını alamıyacaktı.

arkatcaglar
23-09-2014, 10:24
arkat kardeşim mertcan üstüne düşeni yapmış sende o jantlarla bir ilgilen geri yollansın olayda tatlıya bağlanıp kapansın..

Tabiki bende bunaldim bu isten ben ustume dusen gorevi zaten yapicam ama burda ben herseyi anlatiyorum hem delilli hem ispatli hala suclu beni goren var tamam benim de hatalarim olabilir ama konuya tam hakim olmadan yargilama yapmasinlar bu isin buralara gelmesinin sebebi ben deilim

ersandeniz
23-09-2014, 10:37
bence de bir insana dolandırıcı demek bu kadar kolay olmamalı, açıkçası ben parayı gönderdiğimde bana dava açılmasa bile, karşı dava açarım hakaret iftiradan alırım tazminatımı..

arkatcaglar
23-09-2014, 10:39
Burda konunun basindada yazdim simdide yaziyorum lutfen iyi okuyun isin ciddiyetni anlayin ben elimden gelini yaptim mert cana ulasamayinca ailesine ulastim hic bir sekilde saygisizlik kotu bir soz soylemedim yaziyorum iyi okuyun aile dostu cagirdi kalktim is cikisi 24.00 de esimi oglumu aldim sultanahmete gittim durumu anlattim yine bana yardimci olunda baktimki bu is boyle olmuyacak avukata durumu anlatip el sikistim sizinle burdada paylastim ihtarnameyi bilmem isin ciddiyetinin farkinda oldumu bazi arkadaslar konuya hakim olun lutfen ona gore yazin bir is yapiyosan arkasinda durucan duramiyosan sonuclarina katlanican bedelini odeyeceksin

Caesar
23-09-2014, 10:41
Burda konunun basindada yazdim simdide yaziyorum lutfen iyi okuyun isin ciddiyetni anlayin ben elimden gelini yaptim mert cana ulasamayinca ailesine ulastim hic bir sekilde saygisizlik kotu bir soz soylemedim yaziyorum iyi okuyun aile dostu cagirdi kalktim is cikisi 24.00 de esimi oglumu aldim sultanahmete gittim durumu anlattim yine bana yardimci olunda baktimki bu is boyle olmuyacak avukata durumu anlatip el sikistim sizinle burdada paylastim ihtarnameyi bilmem isin ciddiyetinin farkinda oldumu bazi arkadaslar konuya hakim olun lutfen ona gore yazin bir is yapiyosan arkasinda durucan duramiyosan sonuclarina katlanican bedelini odeyeceksin

Ulaş yada ulaşma mahkemeye verip, mahkeme sonucu arkat haklıır karşı taraf dolandırıcıdır demediği müddetçe hiç bir yerde bu adam hakkında ne yazık ki dolandırıcı kelimesini kullanamazsın.

Hukuk devletiyiz bizde ona inanıyoruz.

arkatcaglar
23-09-2014, 10:46
Ulaş yada ulaşma mahkemeye verip, mahkeme sonucu arkat haklıır karşı taraf dolandırıcıdır demediği müddetçe hiç bir yerde bu adam hakkında ne yazık ki dolandırıcı kelimesini kullanamazsın.

Dedigim gibi ilk actigim konuda zaten dolandirici ibaresi kullanmamistim hakli olabilirsiniz

Caesar
23-09-2014, 10:47
Dedigim gibi ilk actigim konuda zaten dolandirici ibaresi kullanmamistim hakli olabilirsiniz

Sildim o zaman şuanda dolandırıcı ibaresini. Eğer verdiği sözleri tutmazsa birlikte ekleriz

arkatcaglar
23-09-2014, 10:51
Sildim o zaman şuanda dolandırıcı ibaresini. Eğer verdiği sözleri tutmazsa birlikte ekleriz

Tamam tesekkur ederim ben zaten soz verdim paranin bir kismi yatirdim obur kismini onumuzdeki hafta ici diye burda sozlestik ben aldiysam herseyi burda makbuzuyla birlikte sizinle paylasicam ama tamamini almadan bu konun kapanmasini istemiyorum

K0213
23-09-2014, 10:55
konuyu başından beri okudum.

dostane bir alışverişte, öncelikle 2 jant gelmişse güvenip alması gerekirdi ve esktra bir vergi ödenmesi gerekiyorsa da bunu yardımcı olan arkadaşına yüklemeden sevdiği jantları alabilmek adına ekstra maliyete katlanması gerekirdi Arkat'ın.

Ama irtibatı kesmek, telefonlara çıkmamak ve buraya konu açılıncaya kadar muhatap olmamak ne demek? insanı dolandırıldığı hissine sürükleyebilir bu tavır.

Hatırlayanlar olur, RtrWrks'e 5k peşinat yollamıştım Malibu'mu restore etmeleri için, 4 ay boyunca arabamı almaya gelmemişlerdi ve son 2 ay boyunca ne şirketten yetkiliye ulaşabildim, ne mesajlarım iletildi ne de şirket sahibine cepten ulaşabildim ve bende internet üzerindeki otomobil platformlarında olan durumu duyurmaya çalıştım. Dikkat çekmesi için bende Dolandırıldım diye başlık açtım ve sonuçta buradaki duyarlı arkadaşlarımın tepkileri, şirketin face wall'ına yazılan yorumlar vs sayesinde son 2 aydır muhatap bulamadığım firma, param konunun patlamasından 1 gün sonra hesabıma geçmişti.

Demek ki bazı konularda insanların kibar bir dille bile olsa ailelerine ulaşıp rahatsız etmektense, bazı ağır ithamlarla muhatabı aylar sonra karşınıza getirmek daha makul bir seçimmiş diye düşünüyorum ben.

İki tarafında aynı derecede hatalı davranışlarda bulunmuş ve ceza konusu tabi ki yönetimin işi ama Mert Can da site içerisindeki güvenilir yapıyı(kimsenin parası kendisinde kalmamış olabilir) kullanarak girdiği işte, karşı tarafa geçici süreli bir maduriyet yaşattığına inanılıyorsa ceza verilmeli düşüncesindeyim.

kifanhom
23-09-2014, 11:01
üzücü olaylar .. ama zamanında ve doğru iletişim ile bu kadar büyümesi çok rahat engellenirdi diye düşünüyorum.
umarım tatlıya bağlanır.
bir de gümrük konusunda asla yalan beyan yapmaya çalışmayın.

arkatcaglar
23-09-2014, 11:11
konuyu başından beri okudum.

dostane bir alışverişte, öncelikle 2 jant gelmişse güvenip alması gerekirdi ve esktra bir vergi ödenmesi gerekiyorsa da bunu yardımcı olan arkadaşına yüklemeden sevdiği jantları alabilmek adına ekstra maliyete katlanması gerekirdi Arkat'ın.

Ama irtibatı kesmek, telefonlara çıkmamak ve buraya konu açılıncaya kadar muhatap olmamak ne demek? insanı dolandırıldığı hissine sürükleyebilir bu tavır.

Hatırlayanlar olur, RtrWrks'e 5k peşinat yollamıştım Malibu'mu restore etmeleri için, 4 ay boyunca arabamı almaya gelmemişlerdi ve son 2 ay boyunca ne şirketten yetkiliye ulaşabildim, ne mesajlarım iletildi ne de şirket sahibine cepten ulaşabildim ve bende internet üzerindeki otomobil platformlarında olan durumu duyurmaya çalıştım. Dikkat çekmesi için bende Dolandırıldım diye başlık açtım ve sonuçta buradaki duyarlı arkadaşlarımın tepkileri, şirketin face wall'ına yazılan yorumlar vs sayesinde son 2 aydır muhatap bulamadığım firma, param konunun patlamasından 1 gün sonra hesabıma geçmişti.

Demek ki bazı konularda insanların kibar bir dille bile olsa ailelerine ulaşıp rahatsız etmektense, bazı ağır ithamlarla muhatabı aylar sonra karşınıza getirmek daha makul bir seçimmiş diye düşünüyorum ben.

İki tarafında aynı derecede hatalı davranışlarda bulunmuş ve ceza konusu tabi ki yönetimin işi ama Mert Can da site içerisindeki güvenilir yapıyı(kimsenin parası kendisinde kalmamış olabilir) kullanarak girdiği işte, karşı tarafa geçici süreli bir maduriyet yaşattığına inanılıyorsa ceza verilmeli düşüncesindeyim.

Oncelikle guzel ve kibar yorumunuz icin tesekkur ederim konuyu yanlis anlamissiniz ben mert cana 17.06.2014 yolladim parayi ayni gun jantlari usa da siteden aldim dedi neyse bu zaman zarfinda aradan zaman gecti ben antalyaya gittim abi jantlarinin 2 tanesini yolladim sen evde yoksan jantlar geri doner uzerine dusme exstra para aliriz merak etme dedi neyse ben istanbula geldim mert csn ne oldu jantlar dedim abi sen evde yoktun geri dondu diyince suphelendim ptt kargoyu aradim boyle birsey imkansiz diyince film koptu bakin 17.06.2014 onun yolladigi 2 jant 18.08.2014 geldi ve takildi mert can ne yapcaz jantlar takildi dedim abi fatura ayarlicam okuldayim dedi ondan sonra iletisim kesildi gerisini biliyosunuz zaten

K0213
23-09-2014, 11:17
çok üzün konu oldu benimde atlamış olduğum şeyler olabilir tabi ama hararetinizi düşürüp sakin bir dille çözüme ulaşmanızı dilerim ki şuanda da öyle oluyor, hakkınızda hayırlısı.

ghibli06
23-09-2014, 11:30
arkadaşlar, site yönetimini de düşünün biraz... kendi forumumda buna benzer olaylar oldu, bütün database i isteyeceklerdi az daha savcılıktan... forum sahibinin silmesi de sıkıntı oluyor, hele ki screenshot alındıysa... insanlara, kurumlara,işletmelere vs 'sahtekar, dolandırıcı vs' derken çok dikkatli olun, yazdım bitti ile bitmiyor...

kendi notum: dolandırıcı adam sana jant göndermekle uğraşmaz, para göndermişsin çatır çatır yer, ne uğraşacak 4 jant geldi 2 si gümrüğe takıldı düşük fatura çıkarttırdı tekrar yolladı vs ile! her ticarette zora düştüğünüzde karşı tarafı dolandırıcı olmakla itham etmeyin, bazen ticaretin şartları sıkıntı yaratır.. haaa bu iş 'ticaret' değilse de, yapmayın arkadaşlar, bu kadar laf yediğinize değer mi?

arkatcaglar
23-09-2014, 11:48
çok üzün konu oldu benimde atlamış olduğum şeyler olabilir tabi ama hararetinizi düşürüp sakin bir dille çözüme ulaşmanızı dilerim ki şuanda da öyle oluyor, hakkınızda hayırlısı.

Evet suanda sozlestik burdada herkes sahit inanin araba muhabbetinden bile sogudum yoruldumda hic bir kimse bu durumlara dusmek istemez

arkatcaglar
23-09-2014, 11:51
üzücü olaylar .. ama zamanında ve doğru iletişim ile bu kadar büyümesi çok rahat engellenirdi diye düşünüyorum.
umarım tatlıya bağlanır.
bir de gümrük konusunda asla yalan beyan yapmaya çalışmayın.

Zaten yurt disindan parca almanin zorluklarini biliyodum ama mert can devamli parca yolluyo bu isleri iyi bildigi icin guvendim bu saatten sonra yurt disindan en ufak birsey bile alma taraftari deilim

dj_batukaan
23-09-2014, 12:23

arkadaşlar, site yönetimini de düşünün biraz... kendi forumumda buna benzer olaylar oldu, bütün database i isteyeceklerdi az daha savcılıktan... forum sahibinin silmesi de sıkıntı oluyor, hele ki screenshot alındıysa... insanlara, kurumlara,işletmelere vs 'sahtekar, dolandırıcı vs' derken çok dikkatli olun, yazdım bitti ile bitmiyor...

kendi notum: dolandırıcı adam sana jant göndermekle uğraşmaz, para göndermişsin çatır çatır yer, ne uğraşacak 4 jant geldi 2 si gümrüğe takıldı düşük fatura çıkarttırdı tekrar yolladı vs ile! her ticarette zora düştüğünüzde karşı tarafı dolandırıcı olmakla itham etmeyin, bazen ticaretin şartları sıkıntı yaratır.. haaa bu iş 'ticaret' değilse de, yapmayın arkadaşlar, bu kadar laf yediğinize değer mi?

bende konuyu başından bu yana okuyorum ama adam aylarca beklemiş.. daha öncede yazdım tamam kendiside hatalı karşı tarafta ama önemli olan asıl NOT satıcının karşı tarafı engelleyerek cevap vermeyerek kaçması... böyle bişeyn üstüne kim " yaa bişey yok canı sıkılmıştır o beni arar" diye düşünür..

bunca olayın üstüne şimdi eyvallah konu tatlıya bağlandı ama herkesinde bildiği ve emin olduğu şey buraya konu açıldığı için oldu, kişi bu konuyu açmasaydı satıcı olan taraf aynı şeyi yapmaya devam etmeyecek miydi, etmeyecekse neden müşterisini yada mal sattığı kişiyi engelledi, bir şekilde müşterisinden kaçan cevap vermeyen kişi için herkes aynı şeyi düşünür ve asıl sorun bu olay bir iki günlük değil

demem oki farklı bir niyeti olmayan kişi asla ve asla helede bu iş ticaret olarak yapan sürekliliğini getiren namuslu hiç bir insan ne malının arkasından nede sözünün arkasından kaçar... mutlaka iki kişide iyi insanlardır ama lütfen birazda parası giden canı yanan taraf olarak bakın olaylara

dj_batukaan
23-09-2014, 12:29
ayrıca inanın bizim ülkemizde hukuk yok ve kesinlikle dolandırıcıdan yana

Samsungtan telefon aldım telefon klonlandı devlet bana yapacak birşey yok sende telefonu klonlayanda sadece TEK BİR NUMARA ( bakın GSM demiyorum tek numara ) ile kullanacaksınız dedi

Banka hesabımdan Para çalındı alan adam herşeyiyle kameralarda kimliğine kadar belli ama hukuk buna hiç birşey yapamadı ve dosyayı kapattı bankada benim yapacak birşeyim yok dedi olan yine benim ALIN TERİME OLDU... para asla kolay kazanılmıyor.

oxygen
23-09-2014, 12:42
allah düşürmesin

ghibli06
23-09-2014, 12:42
ayrıca inanın bizim ülkemizde hukuk yok ve kesinlikle dolandırıcıdan yana

Samsungtan telefon aldım telefon klonlandı devlet bana yapacak birşey yok sende telefonu klonlayanda sadece TEK BİR NUMARA ( bakın GSM demiyorum tek numara ) ile kullanacaksınız dedi

Banka hesabımdan Para çalındı alan adam herşeyiyle kameralarda kimliğine kadar belli ama hukuk buna hiç birşey yapamadı ve dosyayı kapattı bankada benim yapacak birşeyim yok dedi olan yine benim ALIN TERİME OLDU... para asla kolay kazanılmıyor.

Mustafa burada kim haklı haksız konusunu bir tarafa bırakarak yazdım: forumlarda edilen küfür, hakaret vs uzun zamandır ciddi suç kapsamında ve bundan site yönetimi de sorumlu, zamanında biri HERKO İbrahim'e hakaret içeren bir konu açmıştı, İbrahim benim arkadaşım olmasa hep beraber popo altına gidiyorduk, silinse bile sorun o kadar diyeyim...

para elbette kolay kazanılmıyor, ne paralar kaybettik ticarette... 2 kişi karşılıklı bir şey alıp satıyorlarsa bu ticarettir, siz ne ad verirseniz verin, ticareti de kuralına göre oynayacaksınız o zaman... satıcı sorumluluğunu yerine getirecek, alıcı da atıyorum 5bin usd lik ürünü 3bine alırken bunun riskini bilecek...

Emre Ekrem
23-09-2014, 13:09
Ben ilk actigim konuda dolandiri ibaresi kullanmadim ama sabrettim ulasmaya calistim mert cana ailesinlede cok kibar konustum faceden engellendim olayin uzerinden tam 3 ay 5 gun gecti soylermisin daha ne kadar sabredseydim

Bundan başka bir konu daha mı açmıştınız, sormamın nedeni bu konu başlığında ad soyadı sonrasında Dolandırıcılık ibaresi geçiyordu "şuan kaldırılmış" şimdi de bu ibareyi kullanmadım diyorsunuz "yanlış anladı isem özür dilerim", bakın sizi gerçekten çok iyi anlıyorum yaşadıklarınız üzerinizde negatif bir durum oluşmasında direk etken, empati yapıp ben nasıl davranırdım diyorum ve aşağı yukarı sizden çok farklı olmazdı, bir süre ulaşamamışsınız ve bunun üzerine kurgulama başlamış, ilk yazınızda nitelikli dolandırıcılıktan bahsediyordunuz, net olarak bu yazmıyordu fakat her şeyin planlı programlı olduğundan ve söylenen her şeye bir cevabı olacağından bahsettiniz, dediğim gibi sizi çok iyi anlıyorum, lakin birde şöyle düşünün, bu problemlerin hiç biri yaşanmasa ve siz bu jantları net olarak alsaydınız şikayetçi olduğunuz kişiden daha ADAM biri olmayacaktı, haksız mıyım? Hatta size düşük fatura göndererek üstüne işleyeceğiniz suça ortak olacaktı.

Aranızdaki konuşmaları gene siz ve karşı tarafın vermiş olduğu loglardan okuyorum, bu kişi hiç bir zaman söylediklerinizi inkar etmemiş ve hesabın totaline baktığınızda aksine sizden "paranın tamamının ödendiğini ve alacak verecek kalmadığını farz ederek konuşuyorum" daha zararlı hale geliyor, verdiği komisyonlar nedeni ile, işte başa gelmeden olmuyor bazı şeyler, burada ki tek problem iletişim kopukluğu, aynı dili konuşup farklı açılardan bakmışsınız bu duruma, siz parayı geri istemişsiniz "haklı olarak" oda jantları gümrükten almanızı ve geri göndermenizi istemiş "haklı olarak". Bu yaşananlar "iyi, kötü" mutlaka bir sonuca varacak, geriye ne kalacak, bir çoğumuz konuyu baştan sona okumadığı için "sizin bir anlık sinirinizden ve paranızı geri alamama endişenizden dolayı" karşı tarafın dolandırıcı olacağı kalacak.

Sözlerimin en başında tepkimin sizle aşağı yukarı aynı olacağı yazıyordu, farkı şöyle olurdu dolandırılma yerine farklı bir kelime kullanırdım. McS_R53 MERT CAN BAYAZITOGLU Ulaşamıyorum/ticari anlaşmazlık vesaire.

Sözlerimle sizi incittiysem gerçekten özür dilerim, maksadını aşan cümleler değil, aksine yapıcı olmaya çalışıyorum.

arkatcaglar
23-09-2014, 13:11
Mustafa burada kim haklı haksız konusunu bir tarafa bırakarak yazdım: forumlarda edilen küfür, hakaret vs uzun zamandır ciddi suç kapsamında ve bundan site yönetimi de sorumlu, zamanında biri HERKO İbrahim'e hakaret içeren bir konu açmıştı, İbrahim benim arkadaşım olmasa hep beraber popo altına gidiyorduk, silinse bile sorun o kadar diyeyim...

para elbette kolay kazanılmıyor, ne paralar kaybettik ticarette... 2 kişi karşılıklı bir şey alıp satıyorlarsa bu ticarettir, siz ne ad verirseniz verin, ticareti de kuralına göre oynayacaksınız o zaman... satıcı sorumluluğunu yerine getirecek, alıcı da atıyorum 5bin usd lik ürünü 3bine alırken bunun riskini bilecek...

Bir seyi unutmayalim luften zaten en omenli olan nokta su resmi bir evrak paylastim gorduyseniz İHTARNAME olaylariz zaten buralara gelmesinin sebebi dusunecek ama olay uzadi biz sozlestik burda herkesin onunde

ghibli06
23-09-2014, 13:18
Bir seyi unutmayalim luften zaten en omenli olan nokta su resmi bir evrak paylastim gorduyseniz İHTARNAME olaylariz zaten buralara gelmesinin sebebi dusunecek ama olay uzadi biz sozlestik burda herkesin onunde

bir kişiyi mahkemeye verip sonra da 'dolandırıcı' diye herkesin okuduğu bir ortamda konu açarsanız, haklıyken haksız olursunuz...

arkatcaglar
23-09-2014, 13:21
Bundan başka bir konu daha mı açmıştınız, sormamın nedeni bu konu başlığında ad soyadı sonrasında Dolandırıcılık ibaresi geçiyordu "şuan kaldırılmış" şimdi de bu ibareyi kullanmadım diyorsunuz "yanlış anladı isem özür dilerim", bakın sizi gerçekten çok iyi anlıyorum yaşadıklarınız üzerinizde negatif bir durum oluşmasında direk etken, empati yapıp ben nasıl davranırdım diyorum ve aşağı yukarı sizden çok farklı olmazdı, bir süre ulaşamamışsınız ve bunun üzerine kurgulama başlamış, ilk yazınızda nitelikli dolandırıcılıktan bahsediyordunuz, net olarak bu yazmıyordu fakat her şeyin planlı programlı olduğundan ve söylenen her şeye bir cevabı olacağından bahsettiniz, dediğim gibi sizi çok iyi anlıyorum, lakin birde şöyle düşünün, bu problemlerin hiç biri yaşanmasa ve siz bu jantları net olarak alsaydınız şikayetçi olduğunuz kişiden daha ADAM biri olmayacaktı, haksız mıyım? Hatta size düşük fatura göndererek üstüne işleyeceğiniz suça ortak olacaktı.

Aranızdaki konuşmaları gene siz ve karşı tarafın vermiş olduğu loglardan okuyorum, bu kişi hiç bir zaman söylediklerinizi inkar etmemiş ve hesabın totaline baktığınızda aksine sizden "paranın tamamının ödendiğini ve alacak verecek kalmadığını farz ederek konuşuyorum" daha zararlı hale geliyor, verdiği komisyonlar nedeni ile, işte başa gelmeden olmuyor bazı şeyler, burada ki tek problem iletişim kopukluğu, aynı dili konuşup farklı açılardan bakmışsınız bu duruma, siz parayı geri istemişsiniz "haklı olarak" oda jantları gümrükten almanızı ve geri göndermenizi istemiş "haklı olarak". Bu yaşananlar "iyi, kötü" mutlaka bir sonuca varacak, geriye ne kalacak, bir çoğumuz konuyu baştan sona okumadığı için "sizin bir anlık sinirinizden ve paranızı geri alamama endişenizden dolayı" karşı tarafın dolandırıcı olacağı kalacak.

Sözlerimin en başında tepkimin sizle aşağı yukarı aynı olacağı yazıyordu, farkı şöyle olurdu dolandırılma yerine farklı bir kelime kullanırdım. McS_R53 MERT CAN BAYAZITOGLU Ulaşamıyorum/ticari anlaşmazlık vesaire.

Sözlerimle sizi incittiysem gerçekten özür dilerim, maksadını aşan cümleler değil, aksine yapıcı olmaya çalışıyorum.

Bu konuyu ilk actigimda dolandirici ibaresi kullanmadim ihtarnamade tc kimlik numaram gozuktugu icin beni uyardilar adminlerdrn rica ettim konu silindi tekrar actim ticarete gelince zaten mert canla en basta yazdigim gibi arkadasiz dostuz ben gumruk islerinden yurt disindan malzeme alma olaylarindan anlamam kendisi alalim abi bana birak abi merak etme abi rahat ol abi bende abi kelimeler kullandigi icin tr yede parca yolladigi icin devamli bende mert cana guvenerek tamam alalim ozaman dedim yolladim parayi ne bileyim bu durumlara dusecegimi ben zaten herseyi yazdim anlatiyorum butun face gorusmelerimizde kayitli sunu soyluyim herkese teker teker boyle aciklama yapiyorum aslinda konu belli is resmiyete devlete dustu devami gelecekti biz burda sozlestik herkeste gordu bu olay artik uzamazsa cok sevinirim HERKESE yorumlari icin tesekkurler parayi yoolamis bir kismin alirsam makbuzuda paylasicam obur kisminida yolladigi zaman onuda alirsam paylasicam acik ve net sekilde bu konu kapansin ondan sonra kim dava acmak isterse buyursun acsin hersey ortada kayitli Ama artik lutfen konuyu uzatmayalim

arkatcaglar
23-09-2014, 13:31
bir kişiyi mahkemeye verip sonra da 'dolandırıcı' diye herkesin okuduğu bir ortamda konu açarsanız, haklıyken haksız olursunuz...

Bakin mahkemeye vermeden once İHTARNAME yollanir bizde yolladik ve burda sozlestik egerki sozlesmeseydik avukata butun istegi belgeleri hazirlamistim vericektim burda tatliya bagladik hatta avukat az once aradi ne oldu dedi tatliya bagladik dedim o isterse dava acabilir dolandirici dedi diye ama soylede bir durum soz konusu neden sana bu kelimeyi kullandi dediginde ne olucak pekimagdur olan benim isi resmiyete doken benim merak etmeyin. Ben bu olayi ciddiye aldim zaten

B16
23-09-2014, 13:34
'Dolandırıldım' demek ile 'Dolandırıcı' demek arasında ne kadar fark var?

Amacım konuyu deşmek değil, sadece söylemlerinizden yola çıktım.

Evrenoz
23-09-2014, 13:34
Birşeyi merak ettim..

Konu mahkemelere taşınmış, taşınabilir sorun yok.. Peki mahkemeler ya da karşı taraf; vergi kaçırma amacı ile malın değerinin düşük gösterilmesi konusunda bir dava açarsa bunun cezası / yaptırımı nedir?

B16
23-09-2014, 13:36
Birşeyi merak ettim..

Konu mahkemelere taşınmış, taşınabilir sorun yok.. Peki mahkemeler ya da karşı taraf; vergi kaçırma amacı ile malın değerinin düşük gösterilmesi konusunda bir dava açarsa bunun cezası / yaptırımı nedir?

Sanırım işte bu 'nitelikli dolandırıcılık' suçuna girer.

ghibli06
23-09-2014, 13:37
Bu konuyu ilk actigimda dolandirici ibaresi kullanmadim ihtarnamade tc kimlik numaram gozuktugu icin beni uyardilar adminlerdrn rica ettim konu silindi tekrar actim ticarete gelince zaten mert canla en basta yazdigim gibi arkadasiz dostuz ben gumruk islerinden yurt disindan malzeme alma olaylarindan anlamam kendisi alalim abi bana birak abi merak etme abi rahat ol abi bende abi kelimeler kullandigi icin tr yede parca yolladigi icin devamli bende mert cana guvenerek tamam alalim ozaman dedim yolladim parayi ne bileyim bu durumlara dusecegimi ben zaten herseyi yazdim anlatiyorum butun face gorusmelerimizde kayitli sunu soyluyim herkese teker teker boyle aciklama yapiyorum aslinda konu belli is resmiyete devlete dustu devami gelecekti biz burda sozlestik herkeste gordu bu olay artik uzamazsa cok sevinirim HERKESE yorumlari icin tesekkurler parayi yoolamis bir kismin alirsam makbuzuda paylasicam obur kisminida yolladigi zaman onuda alirsam paylasicam acik ve net sekilde bu konu kapansin ondan sonra kim dava acmak isterse buyursun acsin hersey ortada kayitli Ama artik lutfen konuyu uzatmayalim

sakın mahkemede böyle bir laf etme...

TheAce
23-09-2014, 13:42
Birşeyi merak ettim..

veya mahkeme sonuçlansa, sonuçta resmi belgeler üzerinden hareket edileceği için; davayı kazanan tarafın işlemi en iyi ihtimalle fatura bedeli üzerinden yapılmayacak mı?

B16
23-09-2014, 13:48
veya mahkeme sonuçlansa, sonuçta resmi belgeler üzerinden hareket edileceği için; davayı kazanan tarafın işlemi en iyi ihtimalle fatura bedeli üzerinden yapılmayacak mı?

Muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge düzenleme veya kullanmanın cezası 359/a-2 uyarınca “on sekiz aydan üç yıla kadar hapis cezası”dır. Ancak, VUK 359/b uyarınca, belgelerin asıl veya suretlerini tamamen veya kısmen sahte olarak düzenleyenler veya bu belgeleri kullananlar, üç yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Görüldüğü üzere, muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge düzenleyen veya kullananların cezası 18 aydan 3 yıla kadar hapis cezası iken, sahte belge düzenleyen veya kullananların cezası 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıdır. Maliye Bakanlığı ile anlaşması bulunan matbaaların basabileceği belgeleri, Bakanlık ile anlaşması olmayanlara bastıranlar veya bu belgeleri bilerek kullananlar iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

ÖmerF.Bayar
23-09-2014, 13:52

Benimde aklima bu geldi,

Iki tarafinda hakli haksiz yonu var, konu yavas yavas tatliya baglaniyor, sagdan soldan biri cikipda o hakli bu haksiz demesi insalarin icinde taraflarin birinin cani sikip karsi tarafla aralarinin tekrar bozulmasini saglayabilir, zaten sonuca varildi varilacak, Mertcan odemeyecek birisine benzemiyor benim anladigim, @arkatcaglar da belki jantlari alsa taksa yada sattigi adam taksa baska bir sorun yasayacakti Allah korusun, iki taraf icinde hayirlisi budur insallah.

Yigit-Y
23-09-2014, 13:55
Iki tarafta devleti dolandirmak vergi kacirmaktan
Haksız kazanc saglamaktan ceza alırlar. :)

SEÇKİN172
23-09-2014, 14:07

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

darkmoon
23-09-2014, 15:56
Birşeyi merak ettim..

bunu bu konu için demiyorum genel olarak bu tip gelen ürünler için yazıyorum böyle bir şeyde iş hukuka varırsa herhalde alıcıda satıcıda eşit oranda suçlu olur.. tek tarafın ceza alıcağını sanmıyorum.. iki tarafta neticede olayın bilincinde oluyor.. altını çiziyim bu konu için yazmadım genel olarak yazdım.

arkatcaglar
23-09-2014, 17:24

Ben avukatla gorustugumde durumumu arz ettigimde herseyi goze almistim sonucta kullandigim araca alacaktim ben boyle olsun istemedim kimse istemezdi sonucta dost kolay kazanilmiyo zaten para tabiki cok onemli ama insan dost unla boyle bi durum yasayinca uzuluyo yikiliyo beni kahredende buydu para bi sekilde cozulur kazanilir ama dost kolay kazanilmiyo heleki bu devirde

STP
23-09-2014, 17:31
Olay simdide paradan cikip kolay dost kazanilmiyorami dondu ?

arkatcaglar
23-09-2014, 17:36
Olay simdide paradan cikip kolay dost kazanilmiyorami dondu ?

Alakasi yok selcuk yabanci biriyle yasasanmi koyar deger verdigin bi arkadasinlami?