PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TUNING TORCH Kıbrıs Hakkında Dolandırıcılık

erkan.dinkcier
22-09-2014, 17:37
İmpreza için carbon arka difizör arayışına girmiştim. Mayıs 2014 Bir kaç arkadaşımın tavsiyesi ile Kıbrıs dan Tuning Torch firmasında Ömer Saygın diye birisi ile tanıştım. Facebook aracılığı ile konuştuk. Türkiye ye çok parça gönderdiğin den felan bahsetti. Bende İmpreza arka diffizör carbon için 650$ para gönderdim teslimat için de 10 gün içinde Türkiye de olacağını söyledi. Mayıs ayından itibaren bekledim araya arkadaşlarda girdi en son parçanın geldiğini kırık olduğunu ve gümrüğe takıldığını bildirdi (Ağustos 2014) parayı geri ödeyecekti. 4 ay bitti 5. aya girdik ne telefonlara bakıyor, facebooktan engellemiş nede whatsapp tan ulaşamıyorum kendisine. Anlaşıldı ki ne parçayı vermeye niyeti var nede parayı ödemeye. İçinizden tanıyan arkadaşlar mutlaka vardır daha önce alışveriş yapıp sorun yaşamayanlarda olmuştur yazacaklardır da ben eksiksiz bir şekilde yazdım yaşananları paylaştım. Sadece ricam bu adama bu firma ile ticaret yaparken dikkatli olun. Yaptıkları yapacakları vaatte bulundukları işler sadece birer hayal ürünü...

DOHC
22-09-2014, 20:47
Hep başka bir arkadaşınızın telefonundan arayın, yeni numara olunca açar mutlaka müşteridir düşüncesi ile......

alpeRS
22-09-2014, 21:24
Öncelikle geçmiş olsun,4 yıldır kıbrıstayım adını hiç duymadım,yeri neredeymiş peki?

daredevil
22-09-2014, 23:06
daha önce ilanlarda adı ömer ilhan sayar dı

daredevil
22-09-2014, 23:08
Öncelikle geçmiş olsun,4 yıldır kıbrıstayım adını hiç duymadım,yeri neredeymiş peki?

http://tuningtorch.com/iletisim.html

ontheair
23-09-2014, 01:40
1500 lira gibi bir parayı daha önce hiç görmediğiniz yerini yurdunu bilmediğiniz bir adama sadece sözüne güvenerek mi yolladınız?
GET, Paypal vs. gibi bir ton yöntem varken nasıl bir cesaret bu?
Açıkçası bu memleket sağlam adamı yoldan çıkartır dolandırıcı yapar. Bu kadar kolay para kazanılan başka bir iş yok. Aç dümenden bir ilan biri düşmezse başkası düşer.

emirarslan34
23-09-2014, 05:04
Face'den konuşuyoruz devamli parca alimi yapmadim hic ama cook sasirdim acikcasi. Konuyuda face üzerinden yolladim. Hayirdir diye. Eyer boyle birşey varsa gerekli yerlerde bizde paylasiriz herkes tedbirli olsun diye. Ama öyle gozukuyorki var sanirim faceden engellemek telefonlara bakmamak ne demek oluyor. İnşallah mantikli bir aciklamasi vardır.. Çok büyük geçmiş olsun inşallah çözülür.

erkan.dinkcier
23-09-2014, 07:24
Hep başka bir arkadaşınızın telefonundan arayın, yeni numara olunca açar mutlaka müşteridir düşüncesi ile......

Sürekli dediğin şekilde yapıyorum ama maalesef açmıyor. Hatta hergün ayrı ayrı şirket telefonları ile arıyorum gsm numaraları ile ama yine bakmıyor.

erkan.dinkcier
23-09-2014, 07:26
Ortakoy, Lefkoşa, Kıbrıs

erkan.dinkcier
23-09-2014, 07:27
Konuda yazmıştım benim ilk ticaretim fakat daha önce başka arkadaşlarım ürün getirmiş ve sorun yaşamamışlar. Onların referansı ile güven duyup gönderdim.

emirarslan34
23-09-2014, 07:54
http://i.hizliresim.com/m8zmN0.png (http://hizliresim.com/m8zmN0)

Emre Ekrem
23-09-2014, 08:27
Karşı taraf uzlaşma taraftarı gibi geldi bana, kırık parçayı vermek istemiş sanki, umarım çözülür, bu arada uzun zamandır aradığım siyah bijonlar var elinde. :D

jeffy
23-09-2014, 09:40
Ticarette tedarikçi olanın kendini ulaşılmaz yapması insanı tilt ediyor.. Kendisinide haksız duruma düşürüyor.. Telefonunu aç mesajlara cevap ver dolandırmak gibi bir niyetin yoksa kardeşim..

Derdini meramını anlatmak bu kadarmı zor..

Mutu
23-09-2014, 09:44
Alıcı taraf

parayı geri ödeyecekti. 4 ay bitti 5. aya girdik ne telefonlara bakıyor,

Satıcı taraf:

Ben paramı istemiyorum, malımı istiyorum diyor

blow07
23-09-2014, 09:52
Alıcı taraf

Satıcı taraf:

Var bir çelişki ..

Berkan
23-09-2014, 10:03
bilen bilir lafınada ayrı ayar oluyorum bilmeyen senden birşey almadıgı sürece, bilen kesim doyuma gelince nekadar daha alısveris yapıcakki.

ayrıca parasını istemiyorsa bile ; ki ilk basta istememesi doğal kargodur bu olabilir diyip. atıp duruyorlar orda burda ürünleri zarar olabiliyor. müsteri dogal olarak 2.yi bekler sende yollarsın düzgün işini yapıyorsan.
5 ayda bırak kıbrıstan hadi elinde kalmadı diyelim dünyanın öbür ucundan siparişi geçsen yürüyerek getirsen gelirdi kargo. üstüne engelle telefon açma e kırık malın yenisini gönderme sesin solugun cıkmasın, sonra beni bilen bilir güzel iş valla. noldu simdi 650$'a

By_HaNNibaLL
23-09-2014, 10:05
http://i.hizliresim.com/m8zmN0.png (http://hizliresim.com/m8zmN0)

Söylesin arasin konu sahibini yada iletişim telefonu versin konuşup anlaşilsin madem bu kadar dürüst ve güvenilir

AdemAr
23-09-2014, 10:23
ben bilmiyorum valla onları. bilen bilir lafınada uyuz oluyorum tipik tokatçı esnaf kelimesi

erkan.dinkcier
23-09-2014, 13:35
Satıcının para teklifinde bulunduğu hiç bir cümle yok. Ben zaten ürün 10 günde teslim olmadığı için direk paranın geri hesabıma yatırılmasını istedim o süreçten sonra hiç bakmadı telefonuna mesajlarına fakat aynı tarihte Adana ya parça yolladı. Kendisi eğer ben teklif ettim istemedi dediyse yalan söylemiş zaten geciken bir ürün için ben para iadesini istedim fakat o ne cevap verdi nede ödeme yaptı. Dün buradaki konuyu açtıktan sonra gece 12,00 msj yollamış bana 4 aydır ulaşamadığım Ömer;
Erkan kardeş forumlara konu açmışsın benim için dolandırıcı demişsin diye. Onun yerine firmada duran Faik isimli biriside abi konu yada dava vs açarsan işi iyice çıkmaza sokarsın hiçbir şey elde edemezsin demiş bende burada konuyu açınca gece Ömer mesaj atmış paranı yatıracağım sorunu çözeceğim sende forumda yazdıklarını düzelt diye.
Alıcı taraf

Satıcı taraf:

Alıcı taraf

Satıcı taraf:

erkan.dinkcier
23-09-2014, 13:36
Var bir çelişki ..

Satıcının para teklifinde bulunduğu hiç bir cümle yok. Ben zaten ürün 10 günde teslim olmadığı için direk paranın geri hesabıma yatırılmasını istedim o süreçten sonra hiç bakmadı telefonuna mesajlarına fakat aynı tarihte Adana ya parça yolladı. Kendisi eğer ben teklif ettim istemedi dediyse yalan söylemiş zaten geciken bir ürün için ben para iadesini istedim fakat o ne cevap verdi nede ödeme yaptı. Dün buradaki konuyu açtıktan sonra gece 12,00 msj yollamış bana 4 aydır ulaşamadığım Ömer;
Erkan kardeş forumlara konu açmışsın benim için dolandırıcı demişsin diye. Onun yerine firmada duran Faik isimli biriside abi konu yada dava vs açarsan işi iyice çıkmaza sokarsın hiçbir şey elde edemezsin demiş bende burada konuyu açınca gece Ömer mesaj atmış paranı yatıracağım sorunu çözeceğim sende forumda yazdıklarını düzelt diye.

oğuz
23-09-2014, 13:41
ne olursa olsun iletişimi koparmak engellemek nedir ? bu durumda sıkıntılı olan kim bi düşünsün

Can's
23-09-2014, 13:53
bu kıbrısta bır tane tıcaret duzgun gıtmedı bır eleman daha vardı buyuk sıkıntı cıkaran hatta gecmıste onunda konusu acılmıstı fuat olması gerek ısmının belkı o adamdır baska ısımle satıs yapmaya calısıyordur dıkkat etmek gerek umarım ucaga bınıp gıtmenıze gerek kalmaz

erkan.dinkcier
28-09-2014, 19:11
Bu adam tam bir sahtekar. Geçen hafta attığı mesajı paylaşıyorum. Forumdan da destek veren arkadaşlar var bu adama tüm mesajlar duruyor hepsini paylaşacağım. Ödeme yaptım yapacam diye diye bana 800 TL para gönderdi kalanıda aynı gün akşam yapacağını söyledi. Yine kayıp bir 5 ay daha ulaşamam. Facebook ta sayfasında yazdıklarım için kendine yeni bir sayfa açmış. Bu arkadaşa güvenen arkadaşlar görsünler nasıl adamla ticaret yaptıklarına...
http://i.hizliresim.com/aB3MLz.png (http://hizliresim.com/aB3MLz)

aRif
28-09-2014, 19:15
Maslak oto sanayi'de carbon yapan tanıdığım var işçiliği çok iyi ve fiyatları da uygun. Carbon için yardımı olurum

erkan.dinkcier
29-09-2014, 22:01
Maslak oto sanayi'de carbon yapan tanıdığım var işçiliği çok iyi ve fiyatları da uygun. Carbon için yardımı olurum

Teşekkür ederim bu ürün biraz farklı birde daha önce Türkiye de örneğine rastlamadım ki kalıp çıkartılmış olsun. Kalıp olsa bence kolay karbondan yeniden çoğaltılması.

Tugral
30-09-2014, 00:19
2 adet sabelt kemer sipariş ettim bakalım 100 lira da kapora gönderdim. İnşallah sorunsuz alışveriş yaparız

Sert@ç
11-11-2014, 18:17
Bir gelisme varmi ?
Burdan bi kac sey almayi dusunuyordum konu kafami karistirdi...

alpbodrum
11-11-2014, 19:05
Telefonlarını açmama Face ' den engelleme olayı doğru ise ben Satıcı arkadaşın söylediklerine inanmıyorum açıkçası.

DenizKaan
11-11-2014, 19:57
Bir gelisme varmi ?
Burdan bi kac sey almayi dusunuyordum konu kafami karistirdi...

Evet aynı şeyi ben dicektim
samco boru alıcam
bi gelişme var mı

ef186
11-11-2014, 19:58
Forumda açılan konular forumda kalır silinmez editlenmez

Risendark
11-11-2014, 21:42
valla adamı tanımıyorum ama bu katakulleli işlerde hep bi cenaze oluyor bi gün anne ölüyor bi gün dayı bi gün amca kısacası işin gereğini yapmamak için tüm sülale ölüyor cenaze işleri hastane işleri devreye giriyor. eğer gerçekten annesi vefat ettiyse allah rahmet eylesin ama hiç inandırıcı gelmiyor artık... inşallah sorun çözülür mağdur kalmazsınız... Geçmiş olsn

OkanÇekiç
04-01-2015, 12:11
İlgili şahıstan bende bir alışveriş yaptım başlarda beni telefonla kendi aramasına , yazdıklarıma cevap vermesine ürünün 3 günde yola çıkacağını aksi taktirde para iadesini yapacağını söylemesine rağmen ödeme geçilince ne yazdıklarıma cevap verildi ne belirtilen sürede ürün elime geldi .. tam 6 kere tarih ertelendi 1 ayı geçkin zamanda ürünü bekledim .. tabi bu arada google dan aratınac firmayı bu konuyu gördüm sinirlerim tavan yaptı :) .. Sonuç olarak ürün elime sağlam şekilde geldi bazı eksiklikleri vardı onlarda kargoya verildi .. Lakin burda esnaflığa yakışmayan tek durum yazılanlara cevap vermemesi telefonlara bakmamasıdır böyle bi durumda gecikme olsa bile satıcının kendi belirtmesi gelişmelerden haberdar etmesi gerekir .. takdir sizin

erkan.dinkcier
05-01-2015, 10:25
Arkadaşlar konuya açıklık getirim biriside forumdan çıkıp birde bu adamı dinleyelim diye saçma sapan şeyler yazmasın; ne yaşandı ise harfiyen yazdım sizde görün kimsenin canı yanmasın diye paylaştım, bu adam hala paramı göndermedi hala kendisine ulaşılamıyor iş yoğunluğu nedeni ile kıbrısa gidemiyorum geçenlerde bir arkadaşım ordaydı rica ettim bu adam sahtekar ortalığı dolandırmış iş yerinede gelmiyormuş dendi öylede kaldı. Bana msj attığı tarihten itibaren hiç görüşmedim hep kaçtı telefonları çalıyor fakat cevap vermiyor fakat yeni müşterilere satış işin kaparo ve para alımı yaptığını biliyorum verdikleri hesap numarası başkalarının adına yine arıyorsunuz msj atın diyor eğer msjdaki kişi alacağını istiyorsa engelliyor ama yeni bir parça vs soruyorsa ilgileniyor para istiyor. Forumdaki arkadaşlar hani diyorlardı karşı tarafı dinleyelim belki olay böyle değildir üzerinden neredeyse bir yıl geçecek bir konu vermek isteyen ödemek isteyen adam yüzlerce kez öderdi. Adam birde pişkin pişkin beni bilen biliyor techturkey de çok arkadaşım var arkamdan atıp tutuyor yazıyormuşsun hiç bir hak elde edemezsin gibi saçma sapan büssürü şeyler. Ben gerekli açıklamaları yazdım konuyu tekrar özetliyorum bu adama geçen sene para gönderdim bir kaç kişinin refaransı ile adam parayı aldı kayıp ne parça nede para geri geldi adamada ulaşılamıyor. Bundan sonra da alışveriş yapmak isteyen bu yazdıklarıma göre davransın hala ticaret yapmak istiyorsa o şahısla ona göre yapsın.

Sert@ç
11-06-2015, 19:21
Reklamlar
https://www.facebook.com/groups/turkrollingtayfasi/permalink/1592759400977208/