PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En ufak yüksekte bile sarsma yardım !

iz_sport
25-09-2014, 10:01
Biri bu konuda yardımcı olursa sevinirim araçtan sogudum resmen derdini de bilmiyorum cözeyim araba yolda 2 parmak yüksekligindeki fukara girse kıç tarafı sallama yapıyor viraja girdiğim de yolda hafif dalgalanma varsa arka tarafi koparmaya çalışıyor lastiklerin yeni yaylarda sıkıntı var desem araca en fazla binen insan sayısı 3 fazla bir yük görmedi lastik havasından yapmaz diye düşünüyorum ama kararsizim

Berkan
25-09-2014, 10:39
1-lastik nekadar yeni
2- basınclarını kontrol ettinmi hiç ?

dj_batukaan
25-09-2014, 10:41
bir yayları kontrol et yerindeler mi, iki viraj denge çubuklarına bi baktır istersen.. yani kısacası arka yürüyenle alakalı birşey sanırım, bi tarihte servisteyken aynı şikayetle bir latitude gelmişti, aracın sağ yay yuvasından çıkmış şase ye doğru duruyordu bu yuzdende en ufak esneme de aracın arkası entersan bir sallanma yapıyormuş

multispace
25-09-2014, 10:49
vectrada başıma geldi.. oynak burçların 1 tanesi bozulmuş değişince düzeldi. tırtıklı çizgilerde birakıyordu arkayı , özellikle yağmurlu ise.

akucukdogan
25-09-2014, 11:11
Düzgün bir rot balanscı işini çözer gibi geliyor bana. Çünkü eski aracımızdada vardı. Viraj denge çubuğu yada lastiği değişmişti sorun bitmişti.

CEMAL
25-09-2014, 11:32
Amortisörlerin patlak olabilir. Patlak amortisörlü araç ile yoldaki beyaz uyarı çizgilerinden geçince bile aracın kıçı başı oynuyordu.

Maxi
25-09-2014, 11:57
ilk bakılması gereken amortisör

Hondafatih
25-09-2014, 12:07
ilk bakılması gereken amortisör

+1
onkrktr

iz_sport
26-09-2014, 10:15
Amortisörlerin patlak olabilir. Patlak amortisörlü araç ile yoldaki beyaz uyarı çizgilerinden geçince bile aracın kıçı başı oynuyordu.

aynen cizgilerden gecince bile kıç baş oynuyor arabanın en iyisi amortisöre baktırmak sorunun kaynadığını tam cözüpde baktırmak en mantıklısı diye sizden bilgi almak istedim çok teşekkür ederim hepinize

adilhcl
26-09-2014, 12:00
Benim tahminimde amortisörden yana çünkü anlattığınız şekilde bir astraya şahit olmuştum

EREN34
26-09-2014, 12:02
Amortisorler kontrol
Torsiyon kontrol (eger torsiyonlu ise)

Suleyman
26-09-2014, 14:31
Harbiden bu çizgi konusunu ben de sormak istiyorum, çizgiler mi anormal bana mı öyle geliyor, her zaman olmasa da dikkatimi çeken; o çizgilerin üstünden 50-60 km/h ile bile geçerken sanki aracın arkası hafif oynuyor normal midir bu

iz_sport
01-10-2014, 12:01
arkadaşlar konuyu editliyorum arka amartisör aldım ve tamirciye gittim patlak olmadıgını söyledi v lastikler ve kecelerde normal di bi sıkıntı yoktu ama amartisörlere pilastik kece koyulmuş ne amacla ama ne mantıkla yapılmış bir bilgim yok onu söküp orhinal haline getiricekler aracı ama o sarsma fazladan eklenen o kecelerden yapar mı bilmiyorum hep parcalanmıştı lastiklerim yeni havaları normal balans sıkıntım yok derdi ne bu arabanın anlamış degilim

iz_sport
01-10-2014, 13:44
herkeze fikirleri icin tesekkur ederim sorunun cözulmemesi üzerine başka tamircilere gittm 3 . tamirci derdini anladı ve amartisörler patlak dedi ve degistik bir sıkıntı kalmadı allah kimseyi bilmeeyen ustanın eline düşürmesin

murat-m
01-10-2014, 14:49
yıllar önce clio 1.6 sport'um aynı şekilde sürekli suretli arkayı bırakıyordu.Kapı kapı dolaştım psikolojik dedi :) Nam amort. Nizamettin abi sağolsun patlak olan amortisörü değiştirdi ve durum düzeldi. Sana da geçmiş olsun.

CEMAL
01-10-2014, 15:59
herkeze fikirleri icin tesekkur ederim sorunun cözulmemesi üzerine başka tamircilere gittm 3 . tamirci derdini anladı ve amartisörler patlak dedi ve degistik bir sıkıntı kalmadı allah kimseyi bilmeeyen ustanın eline düşürmesin

demiştim demek istemiyorum ama demiştim :D neyse geçmiş olsun

bu arada ön amortisör patlak olunca da çizgilerden geçince araba 1 şerit değiştiriyor. ek bilgi olarak vereyim :)