PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : farları yakınca araba stop ediyor?

hkkcn
25-09-2014, 23:34
arkadaşlar merhaba 91 model düz motorlu şahin az önce çalıştırdım markete çıkmak için çalıştı,farları yaktım araba biranda stop etti sonra tekrar marşa basayım dedim kontağı açınca göstergelere ışıklar geliyor elektrik var marşta çeviriyor fakat çalışmıyor ? lpg anahtarına elektrik gelmiyor yani lpg sistemi aktife geçmiyor araca yakıt gelmiyor bunun sebebi ne olabilir sigortalara baktım sağlam biraz denedikten sorna tekrar çalıştı fakat farı yaktım yine stop etti,ardından birdaha çalıştıramadım.arabayı benzine alıcağım fakat elektrik gelmediği için lpg anahtarına alamıyorum ne yapmam gerekir ? eski vosvosumuzda bir vana vardı manuel valf iile benzine alabiliyorduk bunda göremedim öyle birşey ? yardımınız için teşekkürler yarın sabah okula gideceğim yapmam lazım acilinden..

turboman
25-09-2014, 23:45
en kısa yöntem akünün artı kutbundan tüp beynine kablo çek drekt mavi bi parça 2 tane fiş takılı fişin birisi şaseye gider sen diğer fişe aküden gelen kabloyu değir drekt marşa bas çalışır stop edince kabloyu çıkarmayı unutma en azından yolda kaldıysan seni gideceğin yere götürür

bason
26-09-2014, 00:16
Pek hakim değilim mevzuya ancak benim arabamda benzer bir şey olmuştu. Geri vites lambasının yerine çift duylu fren ampulü takmıştım ve araç stop ediyordu sürekli. Frene basınca vs. :) Belki böyle bir şey olmuştur.

HG6161
26-09-2014, 00:30
Turboman nickli arkadasin soyledigi en basit cozum

hkkcn
26-09-2014, 01:01
Denedim dediginiz yontemi arac calisiyor fakat bir iki saniye sonra stop ediyor.sebebinide bulduk . Biz manuel olarak lpg valfine +12v verince motora gaz veriyor beyin ama lpg anahtari arzali oldugu icin geri stop ediyor.yarin yeni anahtar alip deniycem tekrar tesekkurler