PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava filtresi ve trafikten men

emre_277
27-09-2014, 19:29
Arkadaslar merhaba.Aracimda simota kit var bugun polis durdurdu ve filtre var diye 172 tl ceza kesti fotografini cekti ve 1 hafta izin kagidi verdi yoksa trafikten men olucakmis.hava filtresinin cezasi varmiydi dedim cevap vermedi ne sorduysam sesini cikarmadi yazdi gecti.boyle bi durum yasayan varmi ? acayip keyfim kacti

R.I.P
27-09-2014, 19:33
teknik değişiklik (veya buna benzer bir tabirdi) diye trafikten men edebilir. ama anlamadığım aydında bu kadar detaycı polise nerede nasıl denk geldin

ironwolf
27-09-2014, 19:35
Seni durdurup kaputu actirip filitre kiti vardiye ceza mi yazdi bunu yapamaz cezaya itiraz et elini cabuktut seni durdurup kaputu actiramaz buna hakki yok yetkiside aracini ariyamaz bile arama izni gerekir bakin bilgisizlikten cok sey kaybediyoruz itiraz et buna hakkin var pesini birakma

ghibli06
27-09-2014, 19:41
Seni durdurup kaputu actirip filitre kiti vardiye ceza mi yazdi bunu yapamaz cezaya itiraz et elini cabuktut seni durdurup kaputu actiramaz buna hakki yok yetkiside aracini ariyamaz bile arama izni gerekir bakin bilgisizlikten cok sey kaybediyoruz itiraz et buna hakkin var pesini birakma

son düzenleme ile, polis departmanında cezai durumlarda davranış farkı kalmadı... asayiş de trafik cezası yazabilir, trafik polisi de GBT yapar... kaputu açtırmak kişilik haklarına aykırı değil, bagajı açtırmak gibi değil yani...

EREN34
27-09-2014, 19:59
Kaput açamaz, araç arayamaz durumları eskidendi. O konuya düzenleme ile gerekli değişikliği yaptılar. Araç içinde biri varken aracı çekemezler. Bu extra bilgiyide vereyim :)

Zamanında zır srock Albea gözümün önünde direk bağlandı. Sebep filtreydi.

emre_277
27-09-2014, 20:01
Ben bastim o konuda hakli 5 saniyelik biseydi ne kimseyi rahatsiz ettim ne tehlikeye attim. duydu onceki kavsaktaki, digerine anons gecmis yola atlayarak beni durdurdu.orda sesini dinlettim gaz verdim ama ne dediysem dinlemedi cevap vermedi.Benim merak ettigim konu filtrenin cezasi yok diye biliyorum eksoz olsa tamam ama filtre icin men edilirmi araba ? Eger boyle bi hakki yoksa mahkemeye vericem

EREN34
27-09-2014, 20:05
Ben bastim o konuda hakli 5 saniyelik biseydi ne kimseyi rahatsiz ettim ne tehlikeye attim. duydu onceki kavsaktaki, digerine anons gecmis yola atlayarak beni durdurdu.orda sesini dinlettim gaz verdim ama ne dediysem dinlemedi cevap vermedi.Benim merak ettigim konu filtrenin cezasi yok diye biliyorum eksoz olsa tamam ama filtre icin men edilirmi araba ? Eger boyle bi hakki yoksa mahkemeye vericem

"Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği ilgili trafik şubesine bildirmemek"

Bence yaptığın filtre değişimi teknik bir değişiklik. Sence?

emre_277
27-09-2014, 20:05
Bir sorum daha var. Pazartesi gunu memur kontrol edicek sokturup gidicem.sonra tekrar taktirip tekrar boyle bi durum yasarsam farkli bi yaptirimi olurmu ?

EREN34
27-09-2014, 20:08
Emin olmamakla birlikte, bildiğim kadarıyla, ikinci kez aynı durumda araç direk trafikten men edilir. Direk otoparka çekilir yani. Madde kapsamlı madde olduğundan, örneğin egzozla yakalansan gene direk men edilebilir.

emre_277
27-09-2014, 20:14
Sesini duymasa bile girdigim bir cevirmede onceki olay gozukup kaput altini kontrol etmek istermi peki ?

EREN34
27-09-2014, 20:17
Sesini duymasa bile girdigim bir cevirmede onceki olay gozukup kaput altini kontrol etmek istermi peki ?

Memura kalmış bir durum. Konu sorgulamada aracın geçmiş sicili görünüyor sanırım.

emre_277
27-09-2014, 20:28
Cevap veren herkese tesekkur ederim. cok sacma bi durum resmen.

Kadyr
27-09-2014, 20:28
Filtrenin cezasi yok ne demek? Okuz gibi ses cikariomu cikariyo ozaman cezasi vardir

Silvia17
27-09-2014, 20:37
Filtrenin cezasi yok ne demek? Okuz gibi ses cikariomu cikariyo ozaman cezasi vardir

Bir neden bu kadar agır bir tabir ile konuya cevap atıyorsun ki ? Bide ek olarak mesela benim aracımda farklı bir filtre var ses cıkarmıyor bu parcayı ben takarım gecer giderim kimseyide sikime takmam.Kaputu mu da actırmam kimseye kusura bakmasın cıkartır arama izni bagajı actıgım gibi kaputuda acarım o zaman ne istiyorsa yapar o bana zorluk cıkartırsa bende ona zrluk cıkartırım yeni durumda zaten durdurulunca her türlü ceza yiyeceksin bari yemişken tam yiyelim bu arada kimse alınmasın boyle yasa olmaz kardesim adam orda doguda sınırdan kacak mal geçirsin onu durdurmasın gelsin benim aracımda simote kit var diye durdurup ceza yazsın böyle adalete yani anlayın ban yemeyelim şimdi.

ÜSTÜNERC
27-09-2014, 23:54
Hava filtresinden cezai işlem uygulanıyor vay bee.Milletin hava filtresinden kime ne.Egsoz gibi bişeyde degıl ki yani.

emrah-58
27-09-2014, 23:59
Hatchback arabayı sedana çevirirsin anlarım, çamurluk şişirip iz mesafesinide genişletirsin anlarım, van aracı otomobile döndürürsün anlarım, sedan aracı cabrio yaparsın anlarımda , filtreye teknik değişiklip deyip ceza yazmak nedir yahu.. yav hadi diyelim teknik değişiklik , bunun insanlara işletip kullanılmasının önünü açıyormusunki cezai yaptırıp uygulayasın.. vay babam vayyy

Anıl E.
28-09-2014, 00:07
Her şeyi geçtim adam hava filtresinden ceza yemiş , ona bile nerdeyse tabii yersin diyip sayıp sövecek forum üyeleri var .

Ne konuma geldik ya

darkmoon
28-09-2014, 00:16
yanlış anlama ama bence anlatmadığın şeyler var bir memur kolay kolay öyle kafayı takmaz hava filtresine falan..

EREN34
28-09-2014, 00:18
yanlış anlama ama bence anlatmadığın şeyler var bir memur kolay kolay öyle kafayı takmaz hava filtresine falan..

Haklısın abi. Benim bahsettiğim albea örneğinde caddede toplama vardı. Suadiye otopark dolmuş, içeri çekici giremez hale gelmişti

Mutu
28-09-2014, 00:21

Bro hava filtresinden nasıl öküz gibi ses çıksın? Komple düz boruya desen bunu tamam da, sadece filtreden bahsediyoruz.

Bulut Y.
28-09-2014, 00:23
antalyada egzoz ucundan dolayı muayne iptal

Zorbey
28-09-2014, 00:31
Bro hava filtresinden nasıl öküz gibi ses çıksın? Komple düz boruya desen bunu tamam da, sadece filtreden bahsediyoruz.

Öyle demeyin iyi bir kit ile egzoz kadar ses çıkaran filtre sistemleri var

AdemAr
28-09-2014, 00:56
canı sıkılır yıne ceza yazar debelenme boşa kaçamazsın

Kadyr
28-09-2014, 04:02
Bravo lari unuttun herhalde:)
Simdi ceza yiyen arkadasa degil lafim ama egzozuda filtreyide bas bas bagirtip gezenler var bnde rahatsiz oluyorum.he guzel bir egzoz vs olunca bende dinliyorum araba gercekten spor guclu arabadir eyvallah ama gaza basinca gitmek yerine sadece ses gurultu yapanlara iyiki ceza yemis derim.(filtreye bile ceza yazilir diyen uyeler var!!!).
Kimsenin benim kulaklarimi rahatsiz etmeye hakki yok ozelliklede bas bas bagiran sahincilerin.o an arayasim varsa arayip sikayette ediyorum hic cekinmem.

.::EmrE::.
28-09-2014, 04:20
Şunu halen anlamayan arkadaşlar var aramızda; aracınıza değil filtre, orjinalinden farklı çakmak bile taksanız bu teknik değişikliğe girer ve ilgili yasa gereği cezai işlem "uygulanabilir." Uygular/uygulamaz bu polisin insiyatifine kalmıştır. "Filtre taktım nasıl ceza yedim, bijon değiştirdim aracımı bağladı, egzoz kafası taktım otoparka çektiler, ile, aracıma supercharge uyguladım, bagaja nos koydum, arabada komple bodykit var, araçta air var" hepsi aynı şey. Geçmiş olsun.

By_emre
28-09-2014, 09:01
Şaşırdım valla o filtre o araçda ne kadar ses yapabilir ?

Ozan Özer
28-09-2014, 10:55
Şunu halen anlamayan arkadaşlar var aramızda; aracınıza değil filtre, orjinalinden farklı çakmak bile taksanız bu teknik değişikliğe girer ve ilgili yasa gereği cezai işlem "uygulanabilir." Uygular/uygulamaz bu polisin insiyatifine kalmıştır. "Filtre taktım nasıl ceza yedim, bijon değiştirdim aracımı bağladı, egzoz kafası taktım otoparka çektiler, ile, aracıma supercharge uyguladım, bagaja nos koydum, arabada komple bodykit var, araçta air var" hepsi aynı şey. Geçmiş olsun.
Nokta atışı budur işte..diyecek birşey yok üzerine..
Focus'ta pipercross filtre kiti vardı.Muayneden direk geçmiştim.tamamen polisin insiyatifinde..

emre_277
28-09-2014, 11:17

Abi olay bu sekilde.

Seven7
28-09-2014, 11:54
Geçmiş olsun, artık tüm haklar polisten yana, savunma için hiçbir şeyimiz yok.
O değil de fb7 Civic'ten bu kadar bağıran hangi filtre var? Satmayı düşünür müsünüz? :p

SerkanYazgan.
28-09-2014, 12:12
çok saçma sebeplerden ceza yiyenleri gördükten sonra filtre felan artık normal geliyor, geçmiş olsun :)

16EC813
28-09-2014, 12:21
yazarlar çünkü aracında teknik degişiklik yapıyosun
sen duaet başka uygulamalar yapmamış :D

emre_277
28-09-2014, 12:54
Geçmiş olsun, artık tüm haklar polisten yana, savunma için hiçbir şeyimiz yok.
O değil de fb7 Civic'ten bu kadar bağıran hangi filtre var? Satmayı düşünür müsünüz? :p

Tesekkur ederim kardesim.Simota cb2-111 var bu gidisle satcaz heralde :)

çok saçma sebeplerden ceza yiyenleri gördükten sonra filtre felan artık normal geliyor, geçmiş olsun :)

Tesekkurler valla dikkat etmek lazim

yazarlar çünkü aracında teknik degişiklik yapıyosun
sen duaet başka uygulamalar yapmamış :D

Abi simdi sende crx var cigerli sesli soluklu nasi geziyosun o arabayla :) ya da bu type r lar s2000 ler nasi geziyo onu cozemedim :)

chronicle
28-09-2014, 13:05
Hocam geçmiş olsun. Gerçekten saçma bir durum hava filtresi yüzünden ceza yemek .
Aynı araca sahibiz ve aynı filtreden taktırmayı düşünüyorum, tavsiye edermisiniz?

emre_277
28-09-2014, 13:32
Tavsiye ederim sikintisiz uyumlu.ama ben bi daha takarmiyim bilmiyorum bundan sonra

i-vtec07
28-09-2014, 13:36
geçmiş olsun :(

sinan teker
28-09-2014, 13:41
Bir neden bu kadar agır bir tabir ile konuya cevap atıyorsun ki ? Bide ek olarak mesela benim aracımda farklı bir filtre var ses cıkarmıyor bu parcayı ben takarım gecer giderim kimseyide sikime takmam.Kaputu mu da actırmam kimseye kusura bakmasın cıkartır arama izni bagajı actıgım gibi kaputuda acarım o zaman ne istiyorsa yapar o bana zorluk cıkartırsa bende ona zrluk cıkartırım yeni durumda zaten durdurulunca her türlü ceza yiyeceksin bari yemişken tam yiyelim bu arada kimse alınmasın boyle yasa olmaz kardesim adam orda doguda sınırdan kacak mal geçirsin onu durdurmasın gelsin benim aracımda simote kit var diye durdurup ceza yazsın böyle adalete yani anlayın ban yemeyelim şimdi.

Duygularımı yazıya dökmüşün hocam helal olsun.

sercanaktasss
28-09-2014, 13:49
gecmıs olsun ne dıyım artık allah tüm türk trafık polıslerınden bızlerı korusun...

driftboy
28-09-2014, 13:53
Hala sorgulamaya calısmayın. Filtre degil , sinyalin üzerine çektiğiniz sarı folyo bile teknik değişikliktir. İsterse ona bile ceza kesip bağlayabilir. Bu zamana kadar birçok şeyi gözardı ettiler , işin boku çıkınca haklı olarak takmaya başladılar ...

İlkyardım çantasında tebeşir yok diye ceza yemiştik zamanında.. Yani yazmak isterlerse arabanın fiyatı kadar ceza yazabilirler. Ilımlı yanaşırsanız üzmezler ;)

Dodoo
28-09-2014, 13:57
Yılsonu is coming.

anltrkmn
28-09-2014, 14:42
kardeşimizin de dediği gibi yılsonu geliyo devletin belli bir beklentisi var cezalardan belki de garanti diye düşündükleri için ota boka ceza kesmeleri normal. misal ben kavşakta geçiş hakkını ikimiz de birbirimize vermedik sonra atladık yola aynı anda kaza oldu polis çağırdık taksiyi bağladı bana ceza kesti :DDD filtre tabi normal gelmedi ama yine de çok abes değil burası Türkiye polis görevini yapmak için para alıyorsa Allah bizi polisten korusun diyorum.

onn_dear
28-09-2014, 15:25
tamamen şanssızlık ama bu ülkenin daha önemli sorunları var onlarla ilgilenseler polis amcalar keşke

rdmmm
28-09-2014, 21:19
yıl sonu geliyor konusuna katılıyorum 7 yıldır ehliyetim var bir tane bile cezam yok cuma günü eve ceza makbuzu geldi ayın 17 sinde sabah 9 46 da Karşıyaka Bornova çevre yolunda 4510 bildirimi emniyet şerit ihlali diye ceza geldi. O saatte evde uyuyordum ve bütün gün araba kapının önünde yattı

bayramoglu
28-09-2014, 21:50
fazla tartışmaya gerek yok aslında ceza konusunda o an ihlal alanında bulunmadığımızda kesilen belgelendirilemeyen cezalara itiraz hakkımız doğuyor ancak. ama diğer türlü istense araçlarımıza her türlü ceza kesilebilecek aksesuarlar var. maddede yasak olan bişey tamam hoşumuza gidiyor yaptırıyoruz ne gereği ne zararı var bunlar tartışılır ama sonuçta belirlenmiş yasaklanmış cezası konulmuş bildirilmiş böyle birşeyin üstüne neden yapıldı diye gidilmesi biraz saçma geliyor bana. ya hoşumuza gidiyor diye yapıp aslan besleyen sütünü esirgemez diyerek sineye çekcez. yada hiç yapmayıp kafa rahatlığıyla gezicez. gerisi sadece boşa sitem.

bu9rak
28-09-2014, 22:22
çok yazık olmuş arada denk geliyor böyle insanı cinnet noktasına getiriyorlar :@

Otto_Skorzeny
28-09-2014, 22:34
Bu tarz konular ne zaman uzasa bazı insanlar çıkıp filtre yüzünden adam öldürmüşsün muamelesi yapıyo kardeşim. Daha önce başıma geldi ondan yazıyorum bunu :)

Emre Ekrem
29-09-2014, 08:38
Bana da benzer bir durum oldu, eski düzeni kurup, kutu içi filtre taktım, baktılar sağına soluna tamam oldu dediler. İlginç, madem bu derece sıkı bir denetleme olacak, denetleme yapacak personele teknik eğitim vermeleri gerekir diye düşünüyorum.

sedat
29-09-2014, 08:53
geçmiş olsun
adamı arabadan soğutuyorlar. ben vergisini vermişim 1000 tl ye hava filtresi almışım ama kullanmak yasak.

Berkan
29-09-2014, 09:58
kaputu actırmam aratmam saplarım sokarım diyen arkadaslara ithafen yazıyım. fazla atarda polisi delirtirseniz
ben bahçeşehirde oturuyorm jandarmadan polise kontolune geçtiği sene (belli yerlerimiz var durmalık orda takılır ederiz muhabbet sohbet vs bos otopark cep giib) her gördügünnü onunde durmaya kimlik ıvır zıvır ot koko vs arayısı yapmaya basladılar.

2 tanesine denk geldim gerekli kısmı anlatıyorm

1-kıl genc atarlı polis arac tamamen standart ve kafam rahat: kimlik gbt vs den sonra arabayı aramaya gidiyo belli uzaktan içini kesti kapıya elini atarken ben kitledim. arıcam arattırmam izin dedim, gel dedi gösteriyim gittim aracın yanına actı kagıdını gerekli cümlü zamanı atıyorm 29.9.2014-30.9.2014 saat 15-17 arası XXX. caddesinde "................" arama tarama ıvır yaparım diye kısmı gösterdi.

2-arkadasım aynısını yaptı telefonla arabada durdugu yerde konusurken geldiler. arkadasım: izin demiş memur yok getiririz 20dkka izin gelmedi ama gelincede aramadıgı delik bırakmadı ileri geri bile yaptırdı lastiklere davlunbaza kadar bile baktı sonra serce parmagın yarısı uzunlugunda dede yadigarı süs cakıya el koymaya kalktıda babasının arabasıydı geldi adam vermem etmem diye.

3-insan gibi polis 35 lerde polis ve tonton komiserdi yine aynı hikaye izin mizin gösterdiler busefer. sonra telsizden anons geçti amirim esenyurtta yakaladık bilmem kac gram getiriyorz diye. memur bey bende onu bulamassnz zaten dedim. ve konusmaya bir onceki mevzuyu anlattm basladık. bak dedi işte söle bole haklısınız ama kimin nolcagı belli olmuyo dedi ve ekledi ben simdi burda koltugna bıcagı takar yada tavanını indirim süphelndim diye ararım bişeyde yapamassın sen ugrasırsn arabana yazık olur dedi.

ugurkaban
29-09-2014, 10:15
Trafik sorununu gidermek için yol yapacağına, ötv kdv vs koyup millet araba kullanmasın kafasında olan bi ülkede yaşıyoruz ne bekliyodunuz ki? :D

TKOSUCU
29-09-2014, 10:15
Merhaba öncelikle gecmiş olsun benimde bir ark. sipop kapağından 77tl ceza kestiler anlayamadım ceza kegıdında bimlem ne maddesı gereği arac dışı değişiklik ten ceza kesmiş komik bir durum çözmüş değilim

HG6161
29-09-2014, 16:56
Gorevini helaliyle yapana lafim yok ama ne yazikki gorevini hakkiyla yapan %10 luk bi dilimdir, bende babasi belli olmayan kisilerle muhattap bile olma geregi duymuyorum cogu cevirmede durmuyorum bile gorebiliyosa plakaya yazsin gondersin en fazla adam gibi 344 lirami oderim yinede seref yoksunu insanlarla muhattap olmam, o da plakami gorebilirse tabi gece cevirmesi falansa hic sansi yok

spree1903
29-09-2014, 17:08
İbneliğine ceza yazmış başkada açıklaması olamaz.

emre_277
30-09-2014, 17:27
filtre söküldü emniyette kontrol ettirildi men kalktı.Artık dikkatli olmak gerek.