PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda mühendis olduk :)

Draniela
30-09-2014, 18:15
Uzun uğraşlar sonunda diplomayı aldım ve ilk iş olarak askerliği aradan çıkarttım :)

Temmuz ortalarında askerden geldim bir güzel tatil yaptım ve piyasanın hareketlenmesini bekledim. CV'mi iki yere gönderdim sadece ve bir yerden geri dönüş oldu ve ilk iş görüşmesine gittiğim yerde işe başlıyorum :)

Sıralama olarak tersten başladık gerçi ilk başta genel müdür ve üretim müdürüyle birlikte oturup konuştuk epey soru sordular başarıyla orası sonuçlandı. Daha sonra insan kaynaklarına yönlendirdiler orası da epey bir zorladı yani üretimi kötülemek için elinden gelen herşeyi yaptı ama kararlıydım ters köşe olmasına izin vermedim ve orayı da atlattım :)

Ve sonuç olarak kurumsal bir firmada güzel bir sorumluluk alarak işe başlıyorum.

Üstünberk Holding - Bestal A.Ş. 'de pres üretim mühendisiyim aynı zamanda iç denetçi belgem olduğu için denetim sorumlusuyum. Bunların dışında bakımla satın almayla planlamayla birlikte çalışacağım yani epey hareketli bir iş hayatı beni bekliyor :)

Çok değişiktir ki bu net olarak belli olduktan sonra sanki sınavdan bir gün önce olan karın ağrısı gibi bir heyecan var. Yarın sabah ilk iş günüm olacak ne olacak nasıl olacak cidden çok merak ediyorum.

Bu güzel günümü sizlerle paylaşmak istedim sadece umarım bu yolda hakkını vererek ilerleyebilirim :)

Herkese iyi forumlar

alpbodrum
30-09-2014, 18:17
hayırlısı olsun kardeşim, Mutlu bir iş hayatı geçirmen dileğiyle.

huseyinturk
30-09-2014, 18:35
hayırlı olsun çok soru soran işveren iyidir. Askerden döndükten sonra 3 ayda ikinci işimdende istifa etmek üzereyim anlaşırken çok rahat anlaştım ikisiylede beklentilerimi karşılamadı malesef çeşitli konularda.

ersandeniz
30-09-2014, 18:38
Hayırlı olsun, hala hatırlarım ilk işyerime başladığım günü :)
@huseyinturk, özel sektördeki ilk 1 yıl içinde 2 işyeri değiştirdim, 3.de 3 sene çalıştım, kamuya geçtim de öyle ayrıldım, tecrübe edinene kadar kötü&niteliksiz işverenlerle çalışmak zorunda kalınabiliyor..

huseyinturk
30-09-2014, 18:46
@huseyinturk, özel sektördeki ilk 1 yıl içinde 2 işyeri değiştirdim, 3.de 3 sene çalıştım, kamuya geçtim de öyle ayrıldım, tecrübe edinene kadar kötü&niteliksiz işverenlerle çalışmak zorunda kalınabiliyor..

Daha mezun bile olmadan başladığım ilk işimde 3 yıldan fazla çalıştım askerlik/ şehir değişikliği sebebiyle ayrılmak zorunda kaldım hala görüşür ederim o ortamdaki insanlarla. Ama istanbulda özel sektör harbi özel sektörmüş 3 ayda 2 oldu bakalım sonu nereye varacak. Şimdi iş görüşmelerine gidesim bile gelmiyor

RafetAraç
30-09-2014, 18:50
hayırlı uğurlu olsun. bende sırf iş bulamadğım için askere gidiyorum kasımda uzun dönem. gidelim gelelimde inşallah sonrası bizim içinde hayırlı olur.

Draniela
30-09-2014, 19:04
hayırlısı olsun kardeşim, Mutlu bir iş hayatı geçirmen dileğiyle.

teşekkür ederim abi çok heyecanlıyım hakkından geleceğim inşallah bu işin :)

hayırlı olsun çok soru soran işveren iyidir. Askerden döndükten sonra 3 ayda ikinci işimdende istifa etmek üzereyim anlaşırken çok rahat anlaştım ikisiylede beklentilerimi karşılamadı malesef çeşitli konularda.

Teşekkür ederim. Çok iş değiştirmek cidden iyi değil. Yani bir çok yerde fırsat vardı özellikle seçici oldum yani tam aklımdaki gibi oldu tabi işin içine girmeden bilemem umarım hepimiz için güzel şeyler olur.

teşekkürler peki aynı şekilde sizde de heyecan var mıydı böyle :)

Draniela
30-09-2014, 19:06
hayırlı uğurlu olsun. bende sırf iş bulamadğım için askere gidiyorum kasımda uzun dönem. gidelim gelelimde inşallah sonrası bizim içinde hayırlı olur.

teşekkür ederim. Benim ilk hedefim oydu çünkü cidden iş olayı çok zor geçen yıl forumdan bir arkadaş yönetici pozisyonunda çalışacaktı askerlik sıkıntı olmuştu yanlış hatırlamıyorsam ya da iyi bir iş teklifini kaçırmıştı. O yüzden gerçekten engel. Uzun dönem olması daha iyi aslında rahat edersin. Hayırlısı olsun şimdiden

zOnstyLe
30-09-2014, 19:06
Hayırlı olsun Allah utandırmasın. :)

Mutu
30-09-2014, 19:13
Hayırlı olsun, bol kazançlı ve de mutlu bir kariyer diliyorum.

weST.27
30-09-2014, 19:19
Hayırlı uğurlu olsun bende daha 3 haftalık mühendisim şubata kaldır askerlik bakalım dil ve çizim kurslarına gitcem o zamana kadar , dil ne durumda sende , çalışacağın firmada ne kadar etkili rol oynadı

kunteper
30-09-2014, 19:19
Hayirli olsun ben de ilk isime basladim gecen hafta. Umarim istedigin gibi bir calisma ortami olur

tuzemen
30-09-2014, 19:27
hayırlı olsun :) hangi bölüm ve üniversiteden mezunsunuz?

MBuğra
30-09-2014, 19:28
Konuya yazanlara bakıyorum da, neredeyse aynı jenerasyonlardayız. Konu sahibine ve diğer işe başlayan arkadaşlara hayırlı olsun. Bende geçen yaz dönemi okulu bitirip stajyer avukat olarak başladım.

Ücret alıyor musunuz veya alıyorsanız umarım tatminkardır. Zira benim durumum bu:
http://www.youtube.com/watch?v=NuVKfpSQDc8

:D :D

MBuğra
30-09-2014, 19:30
Bu ekleyecektim, yanlış gitti. :)

Boldenon
30-09-2014, 19:59
Hayırlı olsun. Umarım başarılı olursun.

bilalMW
30-09-2014, 20:26
ne mühendisisin karşdeşim ? iç denetçi belgesini ne kadar sürede nereden kaça edindin özel eğitim mi ?

Frid
30-09-2014, 20:46
hayırlı olsun Allah utandırmasın.

C!N
30-09-2014, 20:55
Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.

XSi
30-09-2014, 20:58
Satisa geccc uretimci olmaaaa :)

Saka bi yana hayirli ugurlu olsun ama her sakada bi gerceklik vardir..

Runo
30-09-2014, 20:59
Hayırlı olsun umarım dilediğiniz gibi güzel olur iş hayatınız, başarılar :)

S.Saka
30-09-2014, 20:59
Hakkınızda hayırlısı olsun. Çok güzel bir heyecan. İlk işiniz her zaman sabırlı olun. Yeri gelicek çok üstünüze gelicekler,bunaltıcaklar sinir stres yapıcaksınız ama her zaman kendinizi geliştirmeye odaklanın.

bason
30-09-2014, 21:05
Hayırlısı olsun. Benim ilk 2 işim de edindiğim tecrübe çok kötüydü. Çok zorlanmıştım. Şimdi bu yaşta okumanın yaşı yoktur deyip bir diploma peşine daha düştük. İnşallah mühendis olacağız. Hakkında hayırlısı olsun. Tutunduğun şirkette keyfin yerindeyse çok fazla parayı düşünme kalıcı ol, eğer hakkını veren bir şirket ise zaten iyi yerlere geleceksin. :)

Draniela
30-09-2014, 21:39
Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim :)

Bozok üniversitesi mezunuyum (yozgat) makina mühendisiyim.

İngilizce seviyem intermediate dil kursumu da onlar karşılayacak hatta eğitimler fabrikada oluyor ukla akademi tarafından. Benim gittiğim kurstu iyi oldu :) toplamda 3 dil eğitimi oluyor fabrikada yani süper imkan :)

İç denetçi eğitimi 16949 bu sertifikasyon eğitim parayla kurumlardan alınabiliyor ve cidden önemli ama sorumluluğu da var tabi. Kasım ayında denetim varmış mesela yeni bir sap sistemine geçilmiş epey uğraşacağım gibi duruyor öyle anladım :)

İngilizce aslında çok önemli fakat karşı tarafa güven ve böyle rahat olmak çok daha önemli yani neysem o olarak konuştum yalana dolana kaçmadım verdim cevapları belki bu yönümden kazandım.

Satış kısmına gelecek olursak aslında öyle düşünüyordum baştan fakat ne olursa olsun her şeyin temeli üretim :) Yani üretimde başlayacağım ama bütün departmanlarda elim olacak tam benim istediğim gibi oldu. Çalışma saatleri güzel sabah 8.30 akşam 6.15 ve evime 10 dakika mesafede firma :)

Draniela
30-09-2014, 21:42
Bu ekleyecektim, yanlış gitti. :)

haha :D Doğru stajyer gibi davranıyorlar ama kısaca şöyle diyeyim beklediğimden çok daha fazlasını aldım firmadan tecrübeli olarak çalışanlara yakın sayılırım. Bu yüzden çok daha fazla istekliyim :)

Avukatlıkta doğru 1 yıl insanın burnunu sürtüyorlar :)

taka
30-09-2014, 23:35
iç denetçi için herhangi bir kurs var mı ?

Draniela
03-10-2014, 00:38
iç denetçi için herhangi bir kurs var mı ?

evet 16949 kursu çok yerde var ara sıra açarlar takip etmek lazım

İbrahim Erdem
03-10-2014, 00:43
evet 16949 kursu çok yerde var ara sıra açarlar takip etmek lazım

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.

16949 olduğuna göre büyük ihtimal otomotiv yan sanayi üreticisi çalıştığınız yer. Pres işi varsa üretim yeri biraz sıkıntılı oluyor kulaklıksız dayanılmaz. Zamanında stajımı bursada bu tarz bir yerde yapmıştım da preshanede 3 gün dayanabildim :) çizimcilerin yanına gidip ofiste takılıp çizim öğrenip bitirdim stajı. (catia)

levent
03-10-2014, 01:00
Hayırlı olsun, darısı başıma artık :)

Diploma ile sevipte kavuşamayanlar şeklinde bir ilişki içerisindeyim :D

sadettin
03-10-2014, 11:13
Hayırlı olsun darısı başımıza :)

Draniela
03-10-2014, 11:48
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.

16949 olduğuna göre büyük ihtimal otomotiv yan sanayi üreticisi çalıştığınız yer. Pres işi varsa üretim yeri biraz sıkıntılı oluyor kulaklıksız dayanılmaz. Zamanında stajımı bursada bu tarz bir yerde yapmıştım da preshanede 3 gün dayanabildim :) çizimcilerin yanına gidip ofiste takılıp çizim öğrenip bitirdim stajı. (catia)

evet öyle fiat grubu ford citroen man vs. bir çok firmanın koltuklarını yapıyor üstünberk holding.
Kendi arabamda olan kumaş hatasının fotoğrafını göstereceğim kütahya'da olan kumaş fabrikamıza :D
Ben fabrika ortamlarına alışkınım gürültüyü duymuyorum bile ama uzun süreli pres etrafında duracak olsam kullanırım.
Masam genel müdürle üretim müdürünün sağında genel direktörün solunda daha orada 3 kişiyiz en stratejik noktayı aldım ama herkesi görüyor :D Daha iyi böyle arkamdaki camdan üretimi komple tepeden izleyebilirim artı gürültü yok üstüne istediğim zaman üretime gidebilirim tam istediğim gibi. Üretimdeki odalar ***** yani

Teşekkür ederim :) Olur olur ama öyle ama böyle olur :) Önemli olan güzel bir başlangıç olması ayaklar geri geri giderse bir kıymeti yok. Ben o yüzden 2 ay bekledim iş için

Hayırlı olsun darısı başımıza :)

Amin inşallah :) teşekkür ederim

canozgur106
04-10-2014, 09:42
Hayırlı olsun kardeşim okuyan insanları ayrı seviyorum:)

Draniela
04-10-2014, 13:48
Hayırlı olsun kardeşim okuyan insanları ayrı seviyorum:)

çok teşekkür ederim :) okumak güzeldir kendini eğitip geliştirmek daha da güzeldir :) Daha iyileri hepimizin başına gelir inşallah

2jz
04-10-2014, 17:12

Hahahaha :D benimde diplomayla benzer bi ilişkim var kavuşamıyoruz