PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pc tercihi ?

Ferhat_V
20-09-2008, 21:38
kendime yeni bi pc - kasa toplayacağım ama tamamen oyun ve internet için kullanılacak yani ekran kartı ram vs iyi olması gerekiyor..hangi marka model parçaları alıp nası bir pc toplayayım sadece kasa olacak ? ortalama olarakda bi 3 4 sene gitsin istiyorum çok sık sök tak parça değiştirmemde..

Mali
20-09-2008, 22:29
www.alienware.com

Eray Yümsel
20-09-2008, 22:32
tam pc sini gösterdin :) tebrik ediyorum

Eriador
20-09-2008, 22:44
www.alienware.com

bütçeye uyuyarsa bundan daha iyi seçim yok ...

Ferhat_V
20-09-2008, 22:56
o pc olmaz malesef beni aşıyor kendileri :) türkiyeye getirmesi var bide onu..

sadece kasayı toplamayı düşünüyorum en önemliside ekran kartı kimler neler kullanıyo oyun için ?

CaNeR54
20-09-2008, 23:51
iç oLarak değiLde kasa oLarak

http://www.uyurgezer.net/asus-vento-7700-kasa-t7159.html

tavsiye ederim bende var , cok basit herşeyi vidasiz ledleri var kapakLı çok güzeL gözüküyor

Serencebey
20-09-2008, 23:59
quad bir islemci
bunu destekleyen guzel gigabyte bir kart
1066 mhzlı ram kiti
8800 gibi guzelde bı kart aldınmı uzun sure oynarsın

benım kasamıda tavsıye ederım gayet şekıl ve kullanıslı :D

http://www.teschke.de/cms/gfx/articles/gmc-k1/gmc-k1-b15

Ferhat_V
21-09-2008, 00:01
kasa güzelmişte ben yapmışken ışık filan koyulacak içine..1 veya 2 tane harici hdd..
en çok ram ve ekran kartını düşünüyorum $ düşmüşken en kalitelisini alayım gitsin öylece 3 4 sene

Enes-x
21-09-2008, 00:09
kasa güzelmişte ben yapmışken ışık filan koyulacak içine..1 veya 2 tane harici hdd..
en çok ram ve ekran kartını düşünüyorum $ düşmüşken en kalitelisini alayım gitsin öylece 3 4 sene

Sonra donanım haberde imzana mı ekliyceksin :D

2+2 gb ram koyucaksın , 8800 ekran kartı hdd leri kendin seçersin ihtiyacına göre..Anakartı ram slotu fazla ve mhz ı yüksek almaya bak..Sen bi yazıcıoğluna gidip reklam kağıdı topla bol bol :D

Ferhat_V
21-09-2008, 00:18
evet imzama eklicem :D
4 yada 8 ram
ekran kartı (buna pccide karar vercem netten bakıyorum şimdi en iyi olanı neyse adamlara onu takın diycem )
anakart ve işlemciyi pc yi toplayacak abim halledecek.
hdd nin pekte önemi yok harici alınacağı için onun çok çok iyi olmasına gerek görmüyorum 160 yeter zaten müzik resimden başka bişe olmaz.

Eray Yümsel
21-09-2008, 00:26
pc konusu görünce okuuduğum bi fıkra geldiydi aklıma onu paylaşayım :D

Bill Gates öldükten sonra Tanrının huzuruna çıkmış. Tanrı demiş ki: 'Bill senin durumun hakikaten karmaşık. Seni cennete mi cehenneme mi yollamalı bilemiyorum. Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattın. Ben de senin özel durumuna göre bir şey yapacağım. Cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine kendin karar ver. 'Tamam' demiş Bill Gates, 'Önce cehenneme bir bakayım.' Ve inmiş cehenneme Bir de bakmış berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor eğleniyor, güneş parlıyor hava süper. 'Cehennem böyleyse Cenneti hakkaten görmek isterim.' demiş ve cennete çıkmış. Bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, insanlar lir çalıyor, güzelce bir yer ama Cehennem kadardeğil. 'Tamam' demiş tanrıya Bill Gates, 'Ben cehenneme gitmeye kararlıyım.' Bir süre sonra Tanrı cehennemi ziyaret etmiş. Gitmiş Bill'in yanına, Bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada ve zebaniler işkence ediyor. - Nasılsın Bill? - Korkunç! Burası iki hafta önce geldiğim cehennem değil! Kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu? Tanrı yanıt vermiş:

O mu? O ekran koruyucuydu!!

Serencebey
21-09-2008, 00:36

yaptıgın ısık sana hıc bırsey vermıcek emın ol :)

hatta ve hatta sana tek verecegi gece bılgısayarını acık bırakıp yapmak ıstedıgınde salak ısıkların gozune gırmesı vs. olucak.

Israrla benım kasamı tavsıye edıyorum HTPC oarak turkiyede ve dunyada tek olan bir urun :)

Ferhat_V
21-09-2008, 13:41
sadece görüntü için olacak zaten gece pc açık bırakmak gibi bi huyum yoktur ışık kapalı takılırım nette cd filan ararken lazım olur kasa ışığı :hahaha:
bakalım belkide ışıksız yaparım senin kasadan elde varmıdırki gelmesini filan beklemek gerekir yoksa ?

3rk4n
21-09-2008, 14:02
8gb ram 32bit windows görmüyor diye biliyorum. Bayi şifreleri yanımda deil yarın bikaç parça yazarım tavsiye edebileceğim fiatlarını da sölerim

Ferhat_V
21-09-2008, 14:16
tamam teşekkürler.

CaNeR54
21-09-2008, 17:13
4 gb ram den yukarsi görmüyor diye biLiyorum ben ? 4 takarsanda 3.25 e kadar çaLiştiriyor dediLer ??

Ferhat_V
25-09-2008, 15:51
pc budur arkadaşlar nasıl ?

Intel CPU E8400 3.0 GHz 1333MHz 6MB Core2Duo
MSI P45 Neo-F 1600 FSB/DDR2 1066MHz S+GL+16X 775pi
Kingston 1 GB 800 MHz DDR2 RAM CL6 (KVR800D2N6/1G) X 3 adet
Seagate 250 GB 7200 RPM 16MB SATA2 NCQ
Quatronic Internal Kart Okuyucu (SDHC)- Siyah1
Asus DvdRw 2014S1T-SATA 20X Dual Layer (Siyah) BOX
Gigabyte GZ-X3 400W Atx Kasa Siyah
HIS HD4850 IceQ 4 Turbo 512 MB 256Bit GDDR3 16X1

ST
25-09-2008, 15:54
pc konusu görünce okuuduğum bi fıkra geldiydi aklıma onu paylaşayım :D

Bill Gates öldükten sonra Tanrının huzuruna çıkmış. Tanrı demiş ki: 'Bill senin durumun hakikaten karmaşık. Seni cennete mi cehenneme mi yollamalı bilemiyorum. Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattın. Ben de senin özel durumuna göre bir şey yapacağım. Cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine kendin karar ver. 'Tamam' demiş Bill Gates, 'Önce cehenneme bir bakayım.' Ve inmiş cehenneme Bir de bakmış berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor eğleniyor, güneş parlıyor hava süper. 'Cehennem böyleyse Cenneti hakkaten görmek isterim.' demiş ve cennete çıkmış. Bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, insanlar lir çalıyor, güzelce bir yer ama Cehennem kadardeğil. 'Tamam' demiş tanrıya Bill Gates, 'Ben cehenneme gitmeye kararlıyım.' Bir süre sonra Tanrı cehennemi ziyaret etmiş. Gitmiş Bill'in yanına, Bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada ve zebaniler işkence ediyor. - Nasılsın Bill? - Korkunç! Burası iki hafta önce geldiğim cehennem değil! Kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu? Tanrı yanıt vermiş:

O mu? O ekran koruyucuydu!!
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ahahaha çok iyi :D

Alienware harbiden süper tercih olurdu Ferhat :)

Ferhat_V
25-09-2008, 15:59
aldım pc yi kargoda şu an :)

yukarda özelliklerde

ST
25-09-2008, 16:02
Herşey güzelde aldığın kasa çok tırt be :D

Serencebey'in kasa harbiden iyiymiş :)

Ferhat_V
25-09-2008, 16:07
kasayıda değişiriz yaw kenarları söküp plexiglass yapabilirim belki bi gelsinde :D

ef186
25-09-2008, 20:25
ben benim kasa ve confg. oneririm ateş gibi ...
dur bakim listeyi bulimde yazıyım sana ...