PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Peugeot 208 GTi 30th" gören duyan ne zaman geldiğini bilen varmı acaba ?

halitilker
28-10-2014, 10:34
Peugeot'nun "en radikal GTi" söylemini, öncelikle dış tasarımda görmek mümkün. 208 GTi 30. yıl versiyonu versiyonu, mat siyah ve parlak kırmızı çift renkli gövdesi ve iki rengi ayıran keskin çizgisiyle, dikkatleri ilk başta üzerine çekiyor. Ön yarıdaki mat siyah rengin havasını bozmamak adına, standart 208 GTi'daki parlak krom renkli yan cam çerçevesi ile; ayna kapakları, ön ızgara ve ön sis farlarındaki krom detaylar, yerini mat siyah renkli malzemeye bırakmış. Yeni 18 inçlik jantlar da mat siyah renkli. (Standart modelde 17 inçlik jantlar mevcut.) Ayrıca, C sütununda "208 GTi 30th" yazısı unutulmamış.

208 GTi 30th, model ismine gönderme yaparcasına 208 beygir güç ve 300 Nm tork üreten 1.6 litrelik benzinli turbo motordan güç alıyor. (Standart modelin motoru, 200 beygir güç ve 275 Nm tork sunuyor.) 6 ileri manuel şanzımanın eşlik ettiği modelin, süspansiyon ayarları ve iz genişliklerinde de değişiklikler mevcut. Süspansiyonlar standart modele göre 10 mm daha alçaltılırken; iz genişliği önde 10mm, arkada 22mm artırılmış. Daha yüksek güçlü motor ile alçak ve geniş gövde, tabii ki daha iyi bir yol tutuş ve 6.5 saniyelik 0-10km/h hızlanma süresi anlamına geliyor. (Standart modelin 0-100km/h hızlanması 6.8 saniye sürüyor.)

208 GTi 30th, 4 Ekim'de kapılarını açacak Paris Otomobil Fuarı'nda gösterimi yapıldıktan sonra, Kasım ayında sınırlı üretim adediyle satışa sunulacak.

Konusu daha önce açıldımı görmedim ama internette ve peugeot resmi sitesinde araştırdığımda çok fazla bilgi göremedim.
Kasım'da sınırlı sayıda geleceği yazıyor.
Acaba ne zaman Tr ye gelecek ve fiyatı ne olacak bilen varmıdır ?

RC'ON
28-10-2014, 14:50
http://www.techturkey.com/forum/guncel-haberler/186695-208-gti-30th-anniversary-special-edition.html

Gereksiz kalabalığı önlemek amacıyla aynı konu daha önce açılmış mı diye forumda arama yapmadan konu açmamaya özen gösterelim arkadaşlar.