PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İce Tea içerisindeki garip şeyler.

BERKİN
29-10-2014, 21:20
Arkadaşlar geçen gün aldığım İce tea limon içerisinde garip şeyler vardı çok iğrenç parçacıklar.Aldığım markete gidip sordum bana limon parçacıkları olduğunu söyledi bana bende şişeyi alıp gittim orda müdürle görüştüm müdür'de önceden de böyle birşey olduğunu söyledi mango aromalı olanda rastlamışlar firma bunun doğal katkısız olduğunu söyleyip tortu olduğunu söylemişler ama bana hiç inandırıcı gelmedi, az önce coca colaya mail attım bakalım ilgilenceklermi.

Merhaba,2 gün önce market' den ice tea aldım ve eve geldiğimde açıp direk şişeden içtim daha sonra bardağa doldurdum içerisinde tarif edemeyeceğim parçacıklar vardı, bardağın içinde olabilcek toz düşüncesiyle döktüm ve 2.bardağı koyduğum'da aynı parçalar vardı 2.defa görünce şişeye baktım ve fazlasıyla dediğim şeylerden vardı ve küflenmiş gibiydi parça parça şeylerin son kullanma tarihide 2015.Fotoğraflarını çektim isterseniz yollayabilirim.İlgilenirseniz sevinirim ilgilenilmedğiz taktir'de amerika coca cola ile iletişime geçeceğim, iyi çalışmalar.

http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/10743577_10204493803400688_1397763711_n.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/10743577_10204493803400688_1397763711_n.jpg.html)
http://i939.photobucket.com/albums/ad239/BERKIN_01/10743244_10204493801920651_33127372_n.jpg (http://s939.photobucket.com/user/BERKIN_01/media/10743244_10204493801920651_33127372_n.jpg.html)

Shadow_Dancer
29-10-2014, 21:21
Karatay hoca boşa döylemiyor böyle şeyleri içmeyin diye.. Hepsi birbirinden igrenç.

Nightfish
29-10-2014, 21:22
Hocam ne olduğunu bilmiyorum ama Coca Cola demişsiniz. Lipton bir Coca Cola markası değil, Unilever kuruluşu. Yani Pepsi'ye bağlı.

BERKİN
29-10-2014, 21:25
Valla ben coca cola sanıyordum hiç bakmadanda coca cola ile iletişime geçtim çok teşekkür ederim valla bilgilendirdiğin için baktım şuan pepsi üretimi

Mstf_Drsn
29-10-2014, 21:25
Öncelikle bu işle geçmişte ilgilendiğimi belirtmek isterim. Attığınız fotoğraflardan anladığım kadarıyla içinde küflenme olmuş gibi. Bunu çok sık marketteki ürünlerde görebilirsiniz ki bu ürünün tarihiyle alakalı değil, hava almasıyla alakalı bir şeydir ve her şeyden önemlisi çektiğiniz fotoğrafları dikkatlice inceleyecek olursanız, ''Bu bir Unilever markasıdır'' ibaresini göreceksiniz. Lipton grubu %50 Unilever %50 Pepsi grubuna ait bir üründür. Şuan dağıtımını ve pazarını yürüten firma Pepsi'dir. Bu konuda şikayet edeceğiniz firmayı bilmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu tarz şeylerde mağazaya gidip ürünü iade edebilirsiniz ve onlarda firmaya ürünü iade olarak verebilirler. Umarım bu tarz bir manzarayla bir daha karşılaşmazsınız.

Jackie
29-10-2014, 21:27
Askerdeyken Litrelik zula yapardım , kapağı açtıktan 5-6 gün sonra içinde bahsettiğiniz parçacıklar oluşurdu hep. Limon- şeftali fark etmiyor. Şekli de bi garip, canlı gibi bişey oluyodu :) Direk çöp

TigeR
29-10-2014, 21:28
Lipton CocaCola'nın değil CocaCola'nınki fuse tea diye geçiyor.Lipton için http://www.unilever.com.tr/

BERKİN
29-10-2014, 21:30
Evet yukarda arkadaş bilgilendirdi coca olmadığını teşekkürler bilgilendirme için.

Draniela
29-10-2014, 21:32
aha ben de evde büyütüyorum aynısını. mantarmış o

epey dana gibi oldu hatta :D yazları günde 3 litreden fazla ice tea şeftali içerdim ve onu gördükten sonra 1 yudum içmedim midem bulandı.

nasıl bir şey yapmalı bu duruma ?

Jackie
29-10-2014, 21:48
aha ben de evde büyütüyorum aynısını. mantarmış o

epey dana gibi oldu hatta :D yazları günde 3 litreden fazla ice tea şeftali içerdim ve onu gördükten sonra 1 yudum içmedim midem bulandı.

nasıl bir şey yapmalı bu duruma ?

Aynen aynen mantar tarzı bişeydi. Dibe çöküyodu ama genelde, bu fotoğrafta üstte gibi

Draniela
29-10-2014, 21:50
Aynen aynen mantar tarzı bişeydi. Dibe çöküyodu ama genelde, bu fotoğrafta üstte gibi

Benim şişede olan tepede duruyor böyle neredeyse komple kapladı :) Ben hala ellemiyorum bakalım daha ne olacak.

Resmen tiksindim yahu en iyisi evde kendin meyveleri sıkıp yapacaksın doğal meyve suyu.

bu arada şimdi unilever dan girdim mail atıyorum.

İyi akşamlar. Uzun yıllardır tek tükettiğim içecek olan ice tea şeftalinin içinde ilk defa farklı birşey farkettim. Bekledim ve zamanla epey büyüdüğüne şahit oldum. Tahminimce mantar. Yazları 3 litreden fazla tüketen biri olarak ben bu olaydan fazlasıyla rahatsız oldum demek ki yıllardır böyle sağlıksız bir ürünle susuzluğumuzu gideriyormuşuz. Bu sebepten ötürü bütün her yerde bu yaşadığım durumu paylaşacağım. Hatta aynı durumu bu akşam aktif olarak kullandığım forumda başka bir arkadaşımın yaşadığını gördüm, resimlerini paylaşmış. Bilginize.
Saygılarımla,
Semih KURTULMUŞ

aynen böyle dedim

BERKİN
29-10-2014, 21:56
güzel yazmışsın kardeşim bende hem pepsi ye hemde uniliver e mail attım.

Sezgin
29-10-2014, 21:57
Bu nedir ya, bir daha hayatta icmem.

Draniela
29-10-2014, 22:00
güzel yazmışsın kardeşim bende hem pepsi ye hemde uniliver e mail attım.

bakalım ne açıklama yapacaklar. tarım il müdürlüğünden söylenene göre fiş gerekiyormuş önce aldığımız yere bakacaklarmış saklama koşulları falan sorun varsa 17 bin tl ceza kesiyorlarmış. utanmadan fiş istiyorlar :D

geri dönüş yaparsalar bana da haber ver cidden merak ediyorum ne diyecekler

Bu nedir ya, bir daha hayatta icmem.

bendekinin fotosunu atsam ağzına hazır içecek koymazsın o derece iğrenç. hayatımda ilk defa %100 portakal aldım onu içerken bile bi garip oldum da kuru kuru oturulmuyor işte. en sonunda kızılcık suyu yapıcam kendime :)

Jackie
29-10-2014, 22:03
Ya arkadaş ben de ne iğrençmişim. Bunları dibe çöktürüp üstten üstten içiyodum.. Yokluk işte :)

B.Koçer
29-10-2014, 22:04
Kanka marketi değiştir :D

levent
29-10-2014, 22:07
Ben icetea içmiyorum uzunca bir süredir, hatta arabaya polisaj yaptığım haziran ayından beri diyebiliriz.

içtikten sonra yemek borumda yanma meydana getiriyor, belki de içindeki bu tarz oluşumları tetikleyen maddelerden ötürüdür diye düşündüm şimdi.

kola'yı da bırakmak lazım da, yazları bırakıp kışları içiyorum 250ml lik cam şişeden sadece bu arada bilgi olsun. en sağlıklı saklama seramik/cam ürünlerde bu tarz yiyecek ve içecekleri.

belki de plastikle tepkimeye giriyor içerisindeki bir madde.

Draniela
29-10-2014, 22:08
Ya arkadaş ben de ne iğrençmişim. Bunları dibe çöktürüp üstten üstten içiyodum.. Yokluk işte :)

ahhahahahha :D yalnız ben kutudan içerken bazen böyle hissediyordum garip garip vay arkadaş aroması diyordum :D içimde neler oluyordur kim bilir :D

Dodoo
29-10-2014, 22:08
İçme şöyle şeyleri. :p

İbrahim Erdem
29-10-2014, 22:10
Küf gibi duruyor ne kadar süredir duruyor bir de kapağı ne kadar kapalı o önemli. Ice tea hiç sevmem zaten çay dediğin sıcak olur demli olur.

canozgur106
29-10-2014, 22:12
İçmeyin bunları:)

Jackie
29-10-2014, 22:13
ahhahahahha :D yalnız ben kutudan içerken bazen böyle hissediyordum garip garip vay arkadaş aroması diyordum :D içimde neler oluyordur kim bilir :D

Hahaha ağzına bu tarz bişey geldi mi dem heralde diyip geçiceksin :D

TigeR
29-10-2014, 22:17
Ya arkadaş ben de ne iğrençmişim. Bunları dibe çöktürüp üstten üstten içiyodum.. Yokluk işte :):hahaha::hahaha::hahaha:

oğuz
29-10-2014, 22:22
kanser olacağız hepımız

Draniela
29-10-2014, 22:35
kanser olacağız hepımız

kalıbımı basarım 10 seneye kalmaz herkes tek tek *** yoluna gidecek. 30 yaşını geçen kanser olacak. Bu işin sonu iş değil.

Hahaha ağzına bu tarz bişey geldi mi dem heralde diyip geçiceksin :D

vitamini ağam :D

BERKİN
29-10-2014, 22:39
Valla arkadaşlar hala gördükçe midem kalkıyor birdaha bende hazır içecek içebilceğimi zannetmiyorum gerçekten çok iğrenç birşey.

Suleyman
29-10-2014, 22:40
Arada bir içerdim de bu fotolardan sonra :puha:

Runo
29-10-2014, 22:51
Pc başında olanların milli içeceği :)

Agah
29-10-2014, 22:56
Bu tip içeceklerde kutu olanları tercih edin, hava/güneş durumlarından en az etkilenen ve içeceğin en sağlıklı haliymiş.

Draniela
29-10-2014, 23:06
Pc başında olanların milli içeceği :)

ben sırf bu lanet içecek yüzünden su içmiyorum. Yazları böyle 3 ayda 10 tane 0.5 lik su içersem anca o. Çok ayar oldum ipnelere başka neler var acaba içinde

Eyüp
29-10-2014, 23:08
Ayran dışında tükettiğim tek hazır içecek..Şu zamana kadar ne pütürlenme denk geldi nede başka bir soruun yaşadım..

oğuz
29-10-2014, 23:42
https://www.facebook.com/cinaraltindayiz/photos/a.812701958755827.1073741842.370586932967334/1005742766118411/?type=1&theater

şöyle birşeye denk geldim demin.coca cola ve içeriği..hepsinde uygundur yazıyor belli aralıklarda olduguğu için.öylesine bir paylaşım..

baskan
30-10-2014, 00:10
Hiç eskiden büyükleriniz bitmiş viski şişesine çay doldurmuyorlarmıydı, o şişeyi bir süre sonra açtığınızda bu küfün yeşil hali olurdu şişenin en üstünde :)
Demlediğiniz çayı 2 gün bir köşede bırakın ice tea'daki gibi aynı oluşum meydana geliyor, bu çayın yaptığı bir küf normal yani. Alacağınız soğuk çayın mutlaka hava almamış olmasına dikkat etmek lazım. Taşıma esnasında ve yükleme esnasında çok atılıp darbe alıyor bu ürünlerin kolileri.

ulasoztas1
30-10-2014, 01:04
aslında bu tür şeylerein en ufak bir faydası yok ama içiyoruz malesef, özellikle yazın ice-tea kutu çok tüketirim.

Bir gün arkadaşlar litrelik icetea aldık sallandıkça köpürmeye başladı kola gibi. aldığımız markete gidip değiştirmiştik.

CenKeR
30-10-2014, 01:26
baya bir şikayet okudum içinden plastik çıkanlar pamuk çıkanlar resmen soğudum ya

HondatugraL
30-10-2014, 01:56
bıde bunu kutusunu ıcerken içinide göremiyoruz hepsı midede yemekle birlikte karışıyor işte :D

Gko
30-10-2014, 06:21
Ice tea hayatim sona erdi

Runo
30-10-2014, 07:55
ben sırf bu lanet içecek yüzünden su içmiyorum. Yazları böyle 3 ayda 10 tane 0.5 lik su içersem anca o. Çok ayar oldum ipnelere başka neler var acaba içinde

Yazları bende aynı dertten muzdaribim ama sanırım bir son vermenin vakti geldi bu görüntüleri gördükten sonra

serkanokan
30-10-2014, 08:10
Severek içerdim, konuyu okuyana kadar :) milli içeceğimiz ayrana devam artık..

drago
30-10-2014, 08:10
Gıda fabrikaları böyle durumlar için her üretim safhasından her gün örnek alırlar ki aynı banttan diğer ürünlerde de aynı sıkıntı olmasın.

Şikayetçi olun, testler biter bitmez size geri dönüş yapacaklardır. Büyük ihtimalle diğer bir arkadaşımızın da dediği gibi paket ile ilgili sıkıntısı vardı.

Ben içinde sodyum benzoat olan hiç bir ürünü tüketmiyorum zaten. Sodyum benzoat öyle gıcık bişeydir ki vücuda alındığında sadece aminoasit ile birleşerek atılabilir. Kas erimesi ve çocuklarda hiperaktiviteye yol açar. O yüzden ice tea, cola, hazır meyve suyu, ketçap gibi ürünleri kullanmam. Mümkünse siz de kullanmayın.

Bu karatay denen şahsiyeti de çok fazla dinlemeyin, daha kendine hayrı yok ve kadının daha gıda mühendisine saygısı yok. Çünkü gıda mühendisi ne yapar, neler öğrenir haberi yok. Gelsin bizim okuldan 1 doz proses dersi alsın o şahsiyet, sonra konuşabiliyosa konuşsun.

free-hifi
30-10-2014, 08:57
DİDİ için :D

aslan
30-10-2014, 09:19
Cumartesi günleri haldeb gidip bir kasa portakal bir kasa nar alıyorum evde kendim sıkıp içiyorum

asmisinsan
30-10-2014, 09:30
geçen bizde aldık herhalde son kul tarihi geçmiş de kuflenmiş diye çöpe attık

TayfunS
30-10-2014, 09:53
2008de tamek miydi marka emin degilim, kutu meyve suyunu cam bardaga doktum, ayni goruntu vardi, direk doktum

BERKİN
30-10-2014, 10:33
Unilever dönüş yaptı

Sn. Metin,

Öncelikle Lipton markamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lipton markası Unilever’e ait olmasına karşılık, Türkiye’de Lipton Ice Tea markasının kullanım hakkı, bu marka altında üretilecek ürünlerin tasarımı, üretimi ve satışı PEPSICO şirketine aittir.

Değerli geri bildiriminizi PEPSICO yetkilileri ile paylaştığımızı ve geri bildirimlerinizi PEPSICO ‘nun 0800 261 70 00 numaralı hattına yapabileceğinizi bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla,

bilalasmali
30-10-2014, 10:36
Didi çıktıktan sonra icetea bakmıyorum bile :)

Emre Ekrem
30-10-2014, 10:39
Deterjan yapan adamdan içecek alınmaz. :D Şaka bir yana sonucu merak ediyorum.

Jackie
30-10-2014, 10:42
Sonuçluk bişey yok bence, arkadaşların dediği gibi demlediğiniz çay da 2 gün bekleyince küfleniyor :)

Met
30-10-2014, 10:55
varsa bi duble rakınızı alırım, ice tea neymiş ya

baskan
19-11-2014, 08:18
Konuya bir güncel çekeyim yeni konu açmaktansa.
Bu arkadaşımız da Tamek Şeftali suyu, az daha dursa evrimini tamamlayıp hayata gözlerini açacakmış.

http://i.hizliresim.com/m8YoW8.jpg

Orhan
19-11-2014, 08:27
cayı demlemek daha kolay değil mi dostlar bırakın su abuk subuk hazır içecekleri

orhan_guney
19-11-2014, 08:31
bu soğuk çay bende bağımlılık yaptı cola yı bırakdım buna başladım,gunde en az 1 litre içiyorum, özelikle akşamları,anladığım kadarı ile bu ürün hava almış, hergün alırım nerdeyse hiç böyle görmedim denk gelmedi.

kadirsa
19-11-2014, 08:57
Arkadaşlar bir gıda mühendisi olarak bende görüşümü paylaşayım;

konunun açılmasına mevzu olan ice tea'de görülen, başlarda bir arkadaşımızın paylaştığı gibi, küflenme ve hava almasıyla ilgili bir durum.

Bu duruma şöyle iyi bir açıdan yaklaşabilirsiniz. Küflenmenin meydana gelmiş olması üzerinde yazdığı gibi katkı maddesi/koruyucu içermediğinin göstergesi olabilir. Aksi takdirde, koruyucu içermesi halinde (bu ürünlerin rafta sirkülasyonu hızlı ürünler olduğunu düşünürsek) kısa sürede böyle bir bozulma (hava alsa dahi) oluşması pek muhtemel olmazdı.

Draniela
19-11-2014, 09:21
Unilever dönüş yaptı

Sn. Metin,

Öncelikle Lipton markamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lipton markası Unilever’e ait olmasına karşılık, Türkiye’de Lipton Ice Tea markasının kullanım hakkı, bu marka altında üretilecek ürünlerin tasarımı, üretimi ve satışı PEPSICO şirketine aittir.

Değerli geri bildiriminizi PEPSICO yetkilileri ile paylaştığımızı ve geri bildirimlerinizi PEPSICO ‘nun 0800 261 70 00 numaralı hattına yapabileceğinizi bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla,

puştlar bu mailin aynısını bana da göndermişler :D

TarikS
19-11-2014, 09:24
Pepsico'da çalışıyorum ben ancak yiyecek(Frito Lay) tarafında. Bizim cips fabrıkasındaki kontrollerden yola çıkarsam Pepsi'de de göz göre göre insan sağlığına zarar verecek birşeyler üretmeyecek, üretemeyecek olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. :)

Beyaz toz gibi şeyler arkadaşların dediği gibi evde yaptığımız çayda da bekleyince oluyor, benim de tüm marka ambalajlı soğuk çaylarda gözlemlediğim birşeydi.. Tüketici danışma hattını arayıp sorunu iletip ürünün teslim alınmasını istediğinizde gelip ambalajı alacaklardır.

Ayrıca başka bir arkadaşın da değindiği gibi; ürünü satış noktasına iade edip başka alabilirsiniz.

SekoLive
19-11-2014, 09:25
Pepsico'da çalışıyorum ben ancak yiyecek(Frito Lay) tarafında. Bizim cips fabrıkasındaki kontrollerden yola çıkarsam Pepsi'de de göz göre göre insan sağlığına zarar verecek birşeyler üretmeyecek, üretemeyecek olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. :)

Beyaz toz gibi şeyler arkadaşların dediği gibi evde yaptığımız çayda da bekleyince oluyor, benim de tüm marka ambalajlı soğuk çaylarda gözlemlediğim birşeydi.. Tüketici danışma hattını arayıp sorunu iletip ürünün teslim alınmasını istediğinizde gelip ambalajı alacaklardır.

Ayrıca başka bir arkadaşın da değindiği gibi; ürünü satış noktasına iade edip başka alabilirsiniz.
tarık hangi bölümdesin

bende kocaelindeki fabrikanın üretim bandını gezmiştim o günden sonra cipslere bakış acım olumlu olarak değişmişti :) üretilen kadar elenen ürün vardı.

Draniela
19-11-2014, 09:28
bu soğuk çay bende bağımlılık yaptı cola yı bırakdım buna başladım,gunde en az 1 litre içiyorum, özelikle akşamları,anladığım kadarı ile bu ürün hava almış, hergün alırım nerdeyse hiç böyle görmedim denk gelmedi.

aynen öyle. indirime girince 50 60 + alırdım yazları günde en az 3 4 litre çekerdim ben hey gidi günler kışın da tek içtiğim içecektir su içmezdim o günden itibaren içmedim
şimdi sadece fotoları kaldı :D
ÖR:
Instagram (http://instagram.com/p/fDpJ7pG6n1/?modal=true)
öğrenci evimdeki dolabımda en az 1 rafım böyle hep dolu olmuştu. Bu arada devam sütünü de severim :D

HaKo
19-11-2014, 09:32
Ben uzun zamandır hazır meyve suyu kola fanta gazoz ıvır zıvır hiç azıma sürmüyorum. Bence siz de içmeyin. Ara sıra nefsimi köreltmek için kola içerim belki ayda 1 kere. Onun dışında çay, türk kahvesi , su her türlü iyidir , bi de rakı tabi :D

TarikS
19-11-2014, 09:34
tarık hangi bölümdesin

bende kocaelindeki fabrikanın üretim bandını gezmiştim o günden sonra cipslere bakış acım olumlu olarak değişmişti :) üretilen kadar elenen ürün vardı.

Bakkal&Tekel&Kuruyemiş kanalında Satış Şefiyim Serkan, Tuzla ilçesi sınırları & Şekerpınar bende

XoR
19-11-2014, 09:40
Bakkal&Tekel&Kuruyemiş kanalında Satış Şefiyim Serkan, Tuzla ilçesi sınırları & Şekerpınar bende

Şu barbekü soslu mısırı (1,50 tl) ve soslu fıstığı (1,75 tl) üretimden kaldırın kardeşim. Müptezeli oldum malesef ve 8 kilo aldım 2 ayda :hehe:

TarikS
19-11-2014, 09:44
Şu barbekü soslu mısırı (1,50 tl) ve soslu fıstığı (1,75 tl) üretimden kaldırın kardeşim. Müptezeli oldum malesef ve 8 kilo aldım 2 ayda :hehe:

ahahahah abi onları Tadım yapıyor. Frito Lay olarak >> Lays, Ruffles, Doritos, Çerezza, Cheetos ve Rocco markalarını satıyoruz :D

Lays Fırından serisini öneririm sana :D Harbiden yağa bandırmadan fırında kızartılıyor, über lezzetli, daha nolsun :))

Berkan
19-11-2014, 09:51
şu rocconun jelibonları sıkıntı oldu banada 50 kuruş yapmışınız boyutu ufak ama şuursuz gibi alıyorm :hahaha: marketin kasısına gidişte tamda önüne koymuş:

İbrahim33
19-11-2014, 10:10
bende eti tartiniye taktım kafayı. bide kahvaltı hazırlamaya falan üşenince iyi gidiyor sabah sabah meret.

emi-R
19-11-2014, 10:37
Ne içecez simdi? :)

Runo
19-11-2014, 17:52
Sıkışık trafikte atıştırmalık farklı abur cubur tavsiyeleriniz var mı :D

ozans
19-11-2014, 18:58
Arkadaşlar geçen gün aldığım İce tea limon içerisinde garip şeyler vardı çok iğrenç parçacıklar.Aldığım markete gidip sordum bana limon parçacıkları olduğunu söyledi bana bende şişeyi alıp gittim orda müdürle görüştüm müdür'de önceden de böyle birşey olduğunu söyledi mango aromalı olanda rastlamışlar firma bunun doğal katkısız olduğunu söyleyip tortu olduğunu söylemişler ama bana hiç inandırıcı gelmedi, az önce coca colaya mail attım bakalım ilgilenceklermi.

Merhaba,2 gün önce market' den ice tea aldım ve eve geldiğimde açıp direk şişeden içtim daha sonra bardağa doldurdum içerisinde tarif edemeyeceğim parçacıklar vardı, bardağın içinde olabilcek toz düşüncesiyle döktüm ve 2.bardağı koyduğum'da aynı parçalar vardı 2.defa görünce şişeye baktım ve fazlasıyla dediğim şeylerden vardı ve küflenmiş gibiydi parça parça şeylerin son kullanma tarihide 2015.Fotoğraflarını çektim isterseniz yollayabilirim.İlgilenirseniz sevinirim ilgilenilmedğiz taktir'de amerika coca cola ile iletişime geçeceğim, iyi çalışmalar.

Kafaya diktikten ne kadar süre sonra bardağa doldurdunuz? Yeterli vakit geçtiyse ağzınızın değdiği şeyde birşeyler üremesi çok normal. Ben sağda solda çok kola bardağı unutuyorum, bazen bir yudum bile içmeden unuttuğum oluyor. İçinden içtiklerim 1-2 günde çiçeklenirken dokunmadıklarım temiz kalıyor :D

Muharrem C.80
19-11-2014, 19:10
Sıkışık trafikte atıştırmalık farklı abur cubur tavsiyeleriniz var mı :D

Abartmamak kaydıyla en iyi atıştırma kuryemiştir. Mümkünse bilindik yerlerden yada markalardan alınmalı. 1tl fındıkçılardan değil. Tadımın karışıkları kırmız ve mor paketli olanlar.

ömerve
19-11-2014, 19:17
4 yıl uyum market gıda satınalma uzmanı olarak çalıştım,şu an namlı marketlerinin satınalmasındayım.Bunun gibi bir çok problem ile karşılaştık,mağaza bize paslıyor durumu bizde ilgili firma ile görüşüyorduk.Klasik üretim hatası olduğunu bildirirler.
Ürünü satan market olayın üzerine giderse firmaya çok ciddi yaptırım uygulayabilir,ki böyle bir durum için yıllık anlaşmada ek bir madde belirtilmişse yani iş yasal ise,satıcı nokta tedarikçiyi baya bir terletir.

Unilever,coca cola,ülker gibi büyük firmaların ürünlerinde pek rastlanmaz böyle bir duruma ama hazır gıda sonuçta,inanılmaz sağlıksız ürünler.
En güzeli su,kötünün iyiside şeffaf içecekler.

ef186
19-11-2014, 19:19
ahahahah abi onları Tadım yapıyor. Frito Lay olarak >> Lays, Ruffles, Doritos, Çerezza, Cheetos ve Rocco markalarını satıyoruz :D

Lays Fırından serisini öneririm sana :D Harbiden yağa bandırmadan fırında kızartılıyor, über lezzetli, daha nolsun :))

Fırından serisinin karışımsız baharatsız öz hali varmı tr de ?

Amerikada lays baked sade hastasıydım burda denk gelemedim o lezzete :(

ömerve
19-11-2014, 19:28

Serkan kostak.Merkez de çalışıyor tanıyormusun?