PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra GTC Turbo Z16LET Stock 0-220 Km. Kadran

guneyonural
03-11-2014, 18:39
http://www.youtube.com/watch?v=py7xuSAKQ3I

Aracımı ilk aldığımda çekmiştim. Araca biraz yabancıydım, ilk viteste biraz fazla sardı ama yine de iyi gibi.

HondaPower
03-11-2014, 18:48
yol yukarı dogru hafif eğimli olmasına ragmen iyi yürümüş maşallah

guneyonural
03-11-2014, 20:16
yol yukarı dogru hafif eğimli olmasına ragmen iyi yürümüş maşallah

Teşekkürler hocam. Ankarayı bilenler anımsar, konutkent kavşağından mesa koru(bağlıca) köprüsüne kadar ki mesafede kayıt altına aldım. Video nun sonunda gözüken yukarı eğim, yolun genelinde yok hocam, geneli sıfıra yakın eğim.

erh
03-11-2014, 22:32
Güzel gidiyor baya İyi gunlerde kullan aracını :) Baya bi yakınen ilgilenmişliğim var aracınla :) iki tane de Z16LET bende var bakalım birine yavastan baslıyoruz..

guneyonural
03-11-2014, 22:42
Güzel gidiyor baya İyi gunlerde kullan aracını :) Baya bi yakınen ilgilenmişliğim var aracınla :) iki tane de Z16LET bende var bakalım birine yavastan baslıyoruz..
Cok tesekkur ederim. Ker25 e daha once ne oldu bilmiyorum :) Ne konuda ilgilenmistiniz?

guneyonural
05-11-2014, 10:15
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Full stock bir GTC 1.6T nun yaklaşık 6.8 sn de 100e 22 sn de de 200 km ye çıkma gibi bir durumu nasıl olur? Video yu çektiğim yol konutkent kavşağında mesa kavşağına gelirken ki düzlük yani eğim vs yok gibi. DBN yok ama.

Zeperfs den vs araştırıyorum. 0-100 km 7.5 sn. 0-180 km 24.3 sn gözüküyor. Ya benim araba stok değil ya da başka benim bilmediğim bir durum var.

YAVUZ
05-11-2014, 10:36
aracin 220 Hp gibi masallah:)

Canselmo
05-11-2014, 10:56
masallah iyi gidiyor ama stock sa yol egimlidir cünkü cok farkettirir

34efs61
05-11-2014, 13:37
maşallah gayet başarılı

erh
05-11-2014, 13:38
düz yolda (binde 2 egim var sadece) 0-100 6.8sn 100-200 21.3 sn dbn verisi stock gtc aracın. kısacası aracın zaten stock ve saglıklı GTC nin gidişi böyle evet.

speed_emre
05-11-2014, 14:11
Poloyla kapismasi nasil stokta ozaman :)

guneyonural
05-11-2014, 16:57
Herkese cok tesekkurler. Erhan hocam dan ogrendigimiz gibi stock bir gtc bu surelerde tamamliyor. Tekrar tesekkurler.

erh
05-11-2014, 17:24
180 e kadar yanyana 180 den sonra geciyor polo gti i gtc

speed_emre
05-11-2014, 18:46
erhan abı bu dedıgın cav ılemı alakalı yoksa cth da dahılmı :) ozaman 240 bg gtc acayıp keyıflı ve hızlı olur? sureler varmı hıc erhan abı.

erh
06-11-2014, 11:12
CAV ı biraz daha erken gecmeye baslıyor, CTH ı da soyledigim gibi..

erh
06-11-2014, 11:13
240-250hp olan icin de az kaldı bitirince sürelerini söylerim..

oğuzk
06-11-2014, 11:34
Yazılım yok mu araçta ? Bende de 5700 den sonra gitmiyordu stock.

erh
06-11-2014, 11:44
Yazılım yok mu araçta ? Bende de 5700 den sonra gitmiyordu stock.

arac stock oguz.. bi sıkıntı vardır belki sendekinde cunku ust devirleri cok canlı bunların... uygun vaktinde gel incelersin

speed_emre
06-11-2014, 11:53
Cok iyi ozaman abi zepersde yalniz polo ustun gözüküyor deneme videoları olursa harika olur erhan abi cav stockla cth tam net anlasilir görkem abi sürücü olabilir :D

Görkem
06-11-2014, 12:26
valla performans verisini felan bilmemde biz farklı 3 tane 1.6 turbo gtc le hem polo gti hem ibiza cupra denedik hepside arkadaşlarımızın aracı olduğundan bilinen araçlar herhangibir sorunu sıkıntısı olmayan araçlar,,nerdeysede sonuçlar aynı şekilde oldu tüm denemelerde,,2. vites 50 den basıldığında gtc ler 180-200 km arasından sonra her zaman önde oluyor,,,o hızlara kadarda ilk basmada yarım ile bir boy öne çıkıyor ibiza ve pololar,,,ama dediğim hızlardan sonra gtc ler hep önde dediğim gibi ;)

Vtec_2
06-11-2014, 13:06
Gtc ler 100 den sonra guzel yurumeye başlar

guneyonural
06-11-2014, 13:13
Bu arada net kantar ağırlığı 1320 kg çıktı aracın. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Araç full stock bu arada.

DrageR
06-11-2014, 13:17
maşallah o ağırlıkla güzel hızlanmış

guneyonural
06-11-2014, 13:21
Görkem hocam, Erhan hocam sormak istediğim bir konu var;

Stock GTC 1.6 T ile Stock bir GTC 2.0 T nasıl yürür?

zeperfs de 0-100 ler aynı gibi gözüküyor. Sadece 2.0 T nun son sürati yüksek gibi.

speed_emre
06-11-2014, 16:55
Gtcleri yükleyip deneyen pek olmadigi için kimse alipyukleme yapmiyor agirliktan dolayi ve aktarmasi kaybi çok olduğu için alan pek yok polo kadar 240 bg civari olsa kaç sn koşar acaba o agirliga rağmen :)

Vtec_2
06-11-2014, 17:21
Gtcleri yükleyip deneyen pek olmadigi için kimse alipyukleme yapmiyor agirliktan dolayi ve aktarmasi kaybi çok olduğu için alan pek yok polo kadar 240 bg civari olsa kaç sn koşar acaba o agirliga rağmen :)

Ben aldım yukledım ... neden deneyen olmasın :) 1,6turbo k16 turbo ile 345 hp guc aldım 1,4 basıncta... hareketlı volandan sebep Gtc ile 2.vites rollıng ısı yalan ... 3.de 100 bastıgında mıss gıbı aca aca gıder..

Vtec_2
06-11-2014, 17:24
Bir ikincisi stock motora dp egzost vs cooler da girseniz . alacagınız max guc 230 - 235 hp arasıdır. sonrasında kol bukersın yada segman erıtırsın. fakat o guclerde bıle keyıflıdır. cogu rocco ve polo gtı dan hızlıdır.

Skyhawk34
06-11-2014, 17:27
Turkiyede proje olarak yapil tek bir arac var
Oda zaten satti farkli projeler icin @vtec_2
O ara kıstas alınarak bile bir cok guzel sey yapulabir.

speed_emre
06-11-2014, 18:20
biliyorum aykutu zaten :D devamı gelmiyor işte :D bol bol gazlamalar gorsek guzel olurdu :D

guneyonural
06-11-2014, 19:27
Erhan hocam ciddi yukleme yapacak gibi duruyor. Bakalim izlemedeyiz. :)

Görkem
06-11-2014, 21:09
Görkem hocam, Erhan hocam sormak istediğim bir konu var;

Stock GTC 1.6 T ile Stock bir GTC 2.0 T nasıl yürür?

zeperfs de 0-100 ler aynı gibi gözüküyor. Sadece 2.0 T nun son sürati yüksek gibi.

bizim deneme firsatımız olmadı ,,,ama 0-100 olarak bakmamak lazım olaya,,,çünkü gtc ler biraz fazla patinaja kaldığından aslında 0-100 olarak belki rakiplerinin gerisinde gibi görünsede rolingte işler değişiyor,,,

aracımı henüz yeni aldığım dönemlerden bir video ekleyim,,,scirocco iyi giden araçtı o dönemde ecufast stage 2 ,,bende ise sadece komple egzoz mevcuttu,,filitresine bujisine kadar standarttı aracım,,,en zevkli denemelerimden birisiydi :)

http://www.youtube.com/watch?v=zN1FFrUy0Sw

buna göre yorumlarsak 1.6T gtc nin sadece egzozla stage 2 bir rocco kadar gitmesi lazım buda biraz zor gibi görünüyor açıkcası ,,,

yine aynı zamanlardan buda ibiza cupra ile denemelerimden birisi ,,bu araba rocco dan biraz daha az doluydu cooler yoktu örneğin ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_5TTudUC4bU

speed_emre
06-11-2014, 21:17
e/f/yazılım cooler takmaya gerek varmı cok bılmıyorum ama 220 230 cıvarı bır 1.6 t motor kırma rıskıne gırmeden rahatca gıdebılır bu guclerde sanırım. stage 2 polodan yavas kalırmı? nasıl bır karsılastırma yapabılırız gorkem abı :D aykutta pek deneme yapmadı :D ankaradan ornekler varsa ıyı olur :) mıllete gtc aldırcan bu gıdısle :D

Görkem
06-11-2014, 21:23
e/f/yazılım cooler takmaya gerek varmı cok bılmıyorum ama 220 230 cıvarı bır 1.6 t motor kırma rıskıne gırmeden rahatca gıdebılır bu guclerde sanırım. stage 2 polodan yavas kalırmı? nasıl bır karsılastırma yapabılırız gorkem abı :D aykutta pek deneme yapmadı :D ankaradan ornekler varsa ıyı olur :) mıllete gtc aldırcan bu gıdısle :D

cooler şart aslında çünkü çok küçük orjinali,,2.7 litre yada 2.8 litre bişi :) bunlarla birlikte 230-240bg lerde kullanılabilir bence 1.6t lar,,,bence polodan geri kalmaz ama yapılmışınıda çok görmekdik şimdilik tr de,,,,

ama yakında aşama aşama Erhanın arabayı yapıcaz o zaman denedikçe videolar eklenir zaten ,,,

Aykut arkadaşımızın arabası biraz farklı motor içinede girilmiş bir araç ,,,zaten turbosuda büyük ,,farklı bir kulvardaydı,,,evet deneme videoları olsaydı merak ettiğim bir araç aslında oda ,,,

ama Erhan zaten ilerde motoruda dolurcak,,planları baya aykırı :) o zaman çok farklı bir boyutta bir 1.6t görücez inşallah :)

millete gtc aldırcam değil,, zaten aldırdım bile gibi geliyo bana bu arada Emre :D

speed_emre
06-11-2014, 21:29
aynen öyle gtc kalmadı zaten piyasada :D erhan abi su asamaları motor ıcıne gırmeden yapsada bızde ne kadar gıttıgını gorsek merakedıyorum dbn flnda alıpta koyar zevklı olur cok max 230 larda olur zaten coolerla bırlıkte ne kadar motor dayanır onuda bılmıyorum sıkıntılı cok czt gıbı oluyor :D
ızmırde 2.0 t vardı gıdıp baktım rakamda anlasamadık kaldı. grı renklıydı aynı senın bodykıtten vardı :) 33 lu rakama kadar dustu sonra satıldı sanırım. :) 5 lıra masraf vardı :D 2.0t lazım :D

levent
06-11-2014, 21:34
Erhan abinin araç sanırım şu yunanların arabalar gibi olucak bu gidişle onu gördüm ben yazılanlarda.

Konu sahibine de maşallah, cidden iyi gidiyormuş stok gtc.

guneyonural
07-11-2014, 07:26
bizim deneme firsatımız olmadı ,,,ama 0-100 olarak bakmamak lazım olaya,,,çünkü gtc ler biraz fazla patinaja kaldığından aslında 0-100 olarak belki rakiplerinin gerisinde gibi görünsede rolingte işler değişiyor,,,

aracımı henüz yeni aldığım dönemlerden bir video ekleyim,,,scirocco iyi giden araçtı o dönemde ecufast stage 2 ,,bende ise sadece komple egzoz mevcuttu,,filitresine bujisine kadar standarttı aracım,,,en zevkli denemelerimden birisiydi :)

http://www.youtube.com/watch?v=zN1FFrUy0Sw

buna göre yorumlarsak 1.6T gtc nin sadece egzozla stage 2 bir rocco kadar gitmesi lazım buda biraz zor gibi görünüyor açıkcası ,,,

yine aynı zamanlardan buda ibiza cupra ile denemelerimden birisi ,,bu araba rocco dan biraz daha az doluydu cooler yoktu örneğin ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_5TTudUC4bU

60-200 ya da 100-230 km gibi değerlerde 2.0T iyidir bence de ki videolarda da gözüküyor gidişi :) Stock bir 2.0T bulursak denemek isterim açıkçası.

Hocam GTC herkesin rüylarına giriyor fakat almak bir türlü nasip olmuyor tam zamanı gelmeyince. :)

cooler şart aslında çünkü çok küçük orjinali,,2.7 litre yada 2.8 litre bişi :) bunlarla birlikte 230-240bg lerde kullanılabilir bence 1.6t lar,,,bence polodan geri kalmaz ama yapılmışınıda çok görmekdik şimdilik tr de,,,,

ama yakında aşama aşama Erhanın arabayı yapıcaz o zaman denedikçe videolar eklenir zaten ,,,

Aykut arkadaşımızın arabası biraz farklı motor içinede girilmiş bir araç ,,,zaten turbosuda büyük ,,farklı bir kulvardaydı,,,evet deneme videoları olsaydı merak ettiğim bir araç aslında oda ,,,

ama Erhan zaten ilerde motoruda dolurcak,,planları baya aykırı :) o zaman çok farklı bir boyutta bir 1.6t görücez inşallah :)

millete gtc aldırcam değil,, zaten aldırdım bile gibi geliyo bana bu arada Emre :D

Standart cooler a4 boyutunda bir kitap kadar :) Aşırı küçük kesinlikle değiştireceğim yakın zamanda.

aynen öyle gtc kalmadı zaten piyasada :D erhan abi su asamaları motor ıcıne gırmeden yapsada bızde ne kadar gıttıgını gorsek merakedıyorum dbn flnda alıpta koyar zevklı olur cok max 230 larda olur zaten coolerla bırlıkte ne kadar motor dayanır onuda bılmıyorum sıkıntılı cok czt gıbı oluyor :D
ızmırde 2.0 t vardı gıdıp baktım rakamda anlasamadık kaldı. grı renklıydı aynı senın bodykıtten vardı :) 33 lu rakama kadar dustu sonra satıldı sanırım. :) 5 lıra masraf vardı :D 2.0t lazım :D

2.0T olur bulamazsanız da 1.6T aşağı kalmaz bence 1.6T lara da bakın.

Erhan abinin araç sanırım şu yunanların arabalar gibi olucak bu gidişle onu gördüm ben yazılanlarda.

Konu sahibine de maşallah, cidden iyi gidiyormuş stok gtc.

Çok teşekkürler hocam.

erh
07-11-2014, 08:43
Stock motorun piston kolları biraz zayıf evet. O yuzden fazla basınca gelmiyor. fakat 240 hp nin ustunu fazla basınc olmadan da alabilirsiniz :D bu yuzden stock motorla neler cıkıcak -12 ay içinde görmüş olucaz. ayrıyetten bu araclarda overboost özelligi var. bu üzelligi kapatıp, tuningi sport butonuna entegre ederek hem normal kullanımda motoru yormayıp, hemde sport butonuna basıldıgında kollara zarar verecek bir basıncı gormemiş olursunuz. bir de, alt devirlerden zorlamadıgınız surece kolları egmek cok kolay degildir ;)

Vtec_2
07-11-2014, 10:12
Stock motorun piston kolları biraz zayıf evet. O yuzden fazla basınca gelmiyor. fakat 240 hp nin ustunu fazla basınc olmadan da alabilirsiniz :D bu yuzden stock motorla neler cıkıcak -12 ay içinde görmüş olucaz. ayrıyetten bu araclarda overboost özelligi var. bu üzelligi kapatıp, tuningi sport butonuna entegre ederek hem normal kullanımda motoru yormayıp, hemde sport butonuna basıldıgında kollara zarar verecek bir basıncı gormemiş olursunuz. bir de, alt devirlerden zorlamadıgınız surece kolları egmek cok kolay degildir ;)

Bu sekılde guzel soyluyorsunuz fakat bırıncısı yenı motor opelden anlayan usta yok. Anlıyorum dıyende lafta var ıcraatte yok. İstisnalar kaıdeyı bozmaz ama genele bakınca musterı olarak param var fakat paramla ustaya ıs yaptıramıyorum. Keyfı gelecekte vs vs...
O yuzden en guzelı stock motorda lımıtlerı zorlamadan gezmek. oda 230 hp. Cooler taksan 5 gazlama degıl 8 gazlama yaparsın ve verecegın 1500 tl paraya degecekmı orası mechul.
Emre , deneme olarakta sti ve tts ile denedım emegımın karsılıgını aldım fakat video cekme olayım olmadı.
Neyse arabayı sattık gtc pıyasası canlandı :D

erh
07-11-2014, 10:41
Bu sekılde guzel soyluyorsunuz fakat bırıncısı yenı motor opelden anlayan usta yok. Anlıyorum dıyende lafta var ıcraatte yok. İstisnalar kaıdeyı bozmaz ama genele bakınca musterı olarak param var fakat paramla ustaya ıs yaptıramıyorum. Keyfı gelecekte vs vs...
O yuzden en guzelı stock motorda lımıtlerı zorlamadan gezmek. oda 230 hp. Cooler taksan 5 gazlama degıl 8 gazlama yaparsın ve verecegın 1500 tl paraya degecekmı orası mechul.
Emre , deneme olarakta sti ve tts ile denedım emegımın karsılıgını aldım fakat video cekme olayım olmadı.
Neyse arabayı sattık gtc pıyasası canlandı :D
Sizinkisi biraz sanssizlik olmus anlasilan. Motor mekanigini yazilimini vs herseyini kendim yapiyorum zaten bu yuzden bir sikinti yok ;) ayriyetten stock halde bu aracin iat si 60-62 derecelerde geziyor. Sadece cooler bile bu araci 40 lara dusurse, hem performans hemde retardlari azaltmasi acisindan cok yararli olur. Motorun cok bi yeniligi de yok ayrica normal bi opel motoru..

Vtec_2
07-11-2014, 10:44
Bizim bu istanbul'da cogu usta opele ufo goren masum koylu gıbı baktıkları ıcın. Biraz aksadı :) hayırlısı olsun sızın ıcınde.

speed_emre
07-11-2014, 11:28
Yapinda arabayi bizde görelim ben olsam keşke 2009 modeli fln olsaydida 2.0 t alirdim izmirdede anlayan yok herkes hondaci pejocu olmuş silinti çok onyuzden sağlam motorlu olarak alirdim 1.6 t yerine :)

erh
07-11-2014, 11:35
Yapinda arabayi bizde görelim ben olsam keşke 2009 modeli fln olsaydida 2.0 t alirdim izmirdede anlayan yok herkes hondaci pejocu olmuş silinti çok onyuzden sağlam motorlu olarak alirdim 1.6 t yerine :)

emrecim 1.6 2.0 farketmez. 2.0 in de 300 h uzerinde o da motor yapıyor. 50 hp mi mesele :) 1.6t biraz daha agresif bir motor ;)

speed_emre
07-11-2014, 14:32
Yapma erhan abi RC mi GTC mi derken GTC aldircan bana bakimi içinde izmire gelirsin artik ozaman :)

levent
07-11-2014, 16:58
Emre GTC al :)

speed_emre
07-11-2014, 17:01
2.0 t buldum ama yorgundu masrafi vardi alamadim temiz GTC de yok bakalim uçuk rakamlar istiyorlar ibiza cuprayada kaciyor aklim bu seferde :)

erh
07-11-2014, 20:02
GTC Guzel araba fiyatına göre.. kullanım keyfi de yüksek.. Tavsiye ederim gercekten.. Ben sırf yarıs arabası olarak kullanıcam aracımı.. süspansiyon setimi tamamladım herseyiyle.. intercooler ve kollarımda geldi. diger parcaları da yaza kadar tamamlarım sanıyorum. güzel bi proje olacak gibi. :) eksoz intercooler ve yazılım yapılarak ciddi giden bi araba olur. sport butonuna entegre yazılımla da cift karakterli olur gunluk ekonomik tusa basınca da yarıs arabası gibi olur.. ;)

speed_emre
07-11-2014, 20:26
Acelem yok abi herkes yapsin tecrübe edinsinler yeter :) bana karar veririm max 35 e kadar bakarim yukarisinda ibiza çupra var yol tutuşu ibiza çupra kadar tutmaya bilir sanirim görkem abi demişti sportif tuşuyla çalışmalar yapilip 2 arabaya yapmissiniz sanirim videolar bekliyoz artik GTC sahiplerinden :)

levent
07-11-2014, 21:25
Emre GTC, Cupra'dan çok daha iyi tutunuyordur bence pek o konuda şüpheye düşme derim :)

Arkadaşta 2.0t varken binmiştim (eski Alanya Hedef bayinin oğlu) şimdi kardeşinde araba da felaket tutunuyordu ids le birlikte. :D

speed_emre
07-11-2014, 21:31
Konu acicam bende olmucak boyle çocuğun konusu karisti kusura bakmasin GTC görünce dayanamadim ids harika da elektronik kilitli difvarya poloya biniyorum arkadaşın olmadik yerlerden çok rahat hizli donuyoruz f30 bile donemiyor acayip güven veriyor araba ondan onden kayma yaparmi çok bide güçlü oldumu suphem var 105 ligine 2 yil bindim arkadasin iyidi :)

guneyonural
07-11-2014, 22:52
Yol tutus konusunda kesinlikle supheniz olmasin cok cok iyi hele hele spor yay ile muazzam oluyor.

Z20LET
07-11-2014, 22:55
Bir ikincisi stock motora dp egzost vs cooler da girseniz . alacagınız max guc 230 - 235 hp arasıdır. sonrasında kol bukersın yada segman erıtırsın. fakat o guclerde bıle keyıflıdır. cogu rocco ve polo gtı dan hızlıdır.

aynen aykut :)

Vtec_2
08-11-2014, 00:13
aynen aykut :)
kisa surede seninde bilgin ve yardiminla cok sey ogrendim umit. :)

ARZ1
08-11-2014, 01:07
kisa surede seninde bilgin ve yardiminla cok sey ogrendim umit. :)

+++
Ümit Abi Opel konusunda bilgi ve tecrubelerin sayesinde bi cok hatadan döndük herşey için teşekkürler:))