PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat Sayfası Trafik Şube Hk.

driftboy
08-11-2014, 14:55
İkametim bursada , ama sakaryadayım. Satış yaptım Plaka değişmedi. Şimdi pazartesi sigorta kestiricem ruhsatın sayfasını Sakaryadaki trafik şubeden alabilir miyim ? İlla ikametimin bağlı oldugu trafik şubeden mi almam lazım ?

Trafik polisine sordum az önce satış yaptığın noterin bağlı olduğu şubeden alcan dedi yav he tamam abi dedim geçtim :hahaha::hahaha:

SekoLive
08-11-2014, 14:56
İkametim bursada , ama sakaryadayım. Satış yaptım Plaka değişmedi. Şimdi pazartesi sigorta kestiricem ruhsatın sayfasını Sakaryadaki trafik şubeden alabilir miyim ? İlla ikametimin bağlı oldugu trafik şubeden mi almam lazım ?

Trafik polisine sordum az önce satış yaptığın noterin bağlı olduğu şubeden alcan dedi yav he tamam abi dedim geçtim :hahaha::hahaha:

adam haklı

ya satısı yaptıgın noterin oldugu ilçeden alcaksın yada eve gelmesini bekliceksn eğer bişeyler değişmediyse en son bu sekildi

driftboy
08-11-2014, 15:19
Satış yaptığım noterle ne alakası var ? Daha öncede ta adanadan araba aldım geldim bursadaki trafik şubeden ruhsatın sayfasını aldım. Noterle bu işin ne alakası var ki ?

nostra
08-11-2014, 15:39
Bulunduğum şehrin dışından bir araç almıştım. hemen noterden çıkıp oraya bağlı olan 2 sokak arkadaki trafiğe gittim. ruhsatım hazır beni bekliyordu.

driftboy
08-11-2014, 15:41
tarih ne zaman ? Artık sigorta kesilmeden ruhsat sayfası alınmıyor bildigim kadarıyla ?

SekoLive
08-11-2014, 16:15
Satış yaptığım noterle ne alakası var ? Daha öncede ta adanadan araba aldım geldim bursadaki trafik şubeden ruhsatın sayfasını aldım. Noterle bu işin ne alakası var ki ?

ozan istediğin gibi yazalım ozaman :)

155e msj atıyosn ruhsatı istediğin yere getiriyorlar.

ilk duydugumda sen gibi of puf ettk ama malesef durum buymuş

daha önce bende taaaaa izmirden araba aldım ruhsatı üsküdardan cıkarmstım.

driftboy
08-11-2014, 16:19
ozan istediğin gibi yazalım ozaman :)

155e msj atıyosn ruhsatı istediğin yere getiriyorlar.

ilk duydugumda sen gibi of puf ettk ama malesef durum buymuş

daha önce bende taaaaa izmirden araba aldım ruhsatı üsküdardan cıkarmstım.

bidaha istanbula gelceksem lanet olsun böyle işe ozaman :D

SekoLive
08-11-2014, 16:23
bidaha istanbula gelceksem lanet olsun böyle işe ozaman :D

arkadaşım pendik civarından araba almstı ev beylikdüzü, bidaha gidip ordan cıkarttırmstı. beklersen adresine gelir v.s. dendi ama güvenemedi.

interneti bi araştır muhtemelen yazıyordur alternatif bişeyler.

driftboy
08-11-2014, 16:24
arkadaşım pendik civarından araba almstı ev beylikdüzü, bidaha gidip ordan cıkarttırmstı. beklersen adresine gelir v.s. dendi ama güvenemedi.

interneti bi araştır muhtemelen yazıyordur alternatif bişeyler.

tamamdır abicim bi bakınayım. Olmazsa pazartesi gider şansımı denerim :)

mrtngn
08-11-2014, 18:13
Nasıl yani gecen cuma istanbuldan araç aldık plakası değişip 16 olcak. Bursadan halledemicek miyim ruhsat işini ?

MURAT_HLX
08-11-2014, 18:18
Bende bu işi merak ediyorum istanbuldan araç aldık diyelim satışı ve noterden geçici ruhsat belgesini aldıktan sonra bursadan ruhsatı alamazmıyız ?

levent
08-11-2014, 18:24
alınabiliyor olması lazım ya öyle saçma iş olmaz, adam ağrı dan araba alsa ruhsat çıksın diye resmen 1 hafta orada mahsur mu kalmalı yani yoksa..

Oznsrl
08-11-2014, 18:38
Ruhsat normalde postayla geliyor ama araca sigorta yapılması lazım sigorta yoksa ruhsatta çıkmıyor nerden aldıysanız aracı oraya gidip almak zorunda kalıyorsunuz bizimde başımıza gelmişti

atakanakdeniz
08-11-2014, 19:22
En son 2 hafta önce kayseriden araç aldım ilk defa şehirdışından araç aldım bi daha da asla almam ilallah ettim hala doğru düzgün oturtamadılar şu işleri. Yok plaka değiştirirsen farklı yok ruhsatı nerden alacağın sıkıntı noterlerinde yüzde 70 inin bu konularla ilgili ufacık bilgisi yok bu durumda kullancılar mağdur oluyor.

nostra
08-11-2014, 20:13
Daha nasıl bir kolaylık olsun istiyosunuz ? Aracı şehir dışından aldınız diyelim. plaka değişimi yapmayacaksanız , noterin bulunduğu yerdeki trafiğe gidip anında ruhsatınızı alabiliyosunuz.ben en az 6-7 kere sigorta zorunlu olmasına rağmen , sigortayı yaptırmadan noterden çıkıp trafiğe gidip 5 dk da ruhsatımı aldım. almaya üşeniyosanız almak zorunda da değilsiniz. sigortanızı yaptırıp bekleyin. size posta yoluyla gelecektir. şehir dışından araç aldınız ve plaka değişimi yapacaksanız , dönün şehrinize. ertesi günü sigortanızı yaptırıp , bağlı olduğunuz trafiğe gidin ve alın ruhsatınızı.

::ZaFeR::
08-11-2014, 20:22
Bu yaz ben de plaka değiştirmeden arabayı aldım İstanbul'dan. Noter'dan aldığımız kağıtta ruhsatı noterin olduğu ilçeden alabilirsiniz gibi bir ibare vardı.Aynı gün gidip ruhsatı çıkartıp aldım oradan.Benim de ikamet Batman'da gözüküyor çünkü :) Eğer ruhsatı almayıp bekleseydim Batman'a yollayacaklardı.

atakanakdeniz
08-11-2014, 22:28
Daha nasıl bir kolaylık olsun istiyosunuz ? Aracı şehir dışından aldınız diyelim. plaka değişimi yapmayacaksanız , noterin bulunduğu yerdeki trafiğe gidip anında ruhsatınızı alabiliyosunuz.ben en az 6-7 kere sigorta zorunlu olmasına rağmen , sigortayı yaptırmadan noterden çıkıp trafiğe gidip 5 dk da ruhsatımı aldım. almaya üşeniyosanız almak zorunda da değilsiniz. sigortanızı yaptırıp bekleyin. size posta yoluyla gelecektir. şehir dışından araç aldınız ve plaka değişimi yapacaksanız , dönün şehrinize. ertesi günü sigortanızı yaptırıp , bağlı olduğunuz trafiğe gidin ve alın ruhsatınızı.
hocam dediğiniz gibi aslında sistem kolay ancak sistemi uygulayanlar yeterince hakim değil ya da benim gittiğim noter hakim değil işin açıkcası bende ilk defa şehir dışından araç aldığım için bazı şeylere hakim değilim. ben aracı krediyle aldım plaka değişikliği istersem 1 gün sonra çıkıyor diye biliyorum krediyi bankamla öyle konuşmuştuk noter bey yok öyle şey mi olur ne alakası var şase noya göre veriyorlar vs dedi o öyle diyince noterdir biliyordur diye güvendim aracı üzerime aldım banka müdürümü aradım plaka değişikliği yaptığım için kredinin ertesi gün çıkacağını söyledi ama sonra Allah razı olsun bi şekilde çözdük. onun dışında ruhsat işlemleri dediğiniz gibi kolay.

driftboy
09-11-2014, 10:15
plaka değişikliği yapmadığın zaman sigorta kestirmeden noterin bulunduğu bölgedeki trafik şubeden alabiliyomuyuz yani ruhsatı ?

driftboy
09-11-2014, 10:17
bide ruhsatın sayfasını almak için sigorta şart mı ? atıyorum ben sigorta kestirmedim diyelim , adrese gelir mi yine ? yoksa sigorta kestirdikten sonra mı gelicek ?

taytay
09-11-2014, 10:38
bide ruhsatın sayfasını almak için sigorta şart mı ? atıyorum ben sigorta kestirmedim diyelim , adrese gelir mi yine ? yoksa sigorta kestirdikten sonra mı gelicek ?

sigorta yapmadan ruhsat gelmez.
sigortanı yaptır adresine gelicek ruhsat 15 gün içinde falan eline ulaşıyor

orcunn
09-11-2014, 10:45

Plaka değişikliği yapmadıysan, sigortayı 15 gün içerisinde yaptır ruhsat ikametgahına kadar gelir, 15 günden sonra sigorta yaptırırsan aracın ruhsatını göndermelerini için aracın kayıtlı olduğu trafik şubeyi arayıp bilgi vermelisin adamlarda göndersinler, eğer 1 ay bitimine az bir süre kala halen ruhsat yoksa sigortayla birlikte gidip o şubeden kendin alman gerekiyor.

mrtngn
09-11-2014, 12:28
Konu sahibi arkadas kusura bakmasın biraz hiç ettik konuyu :) Bu sigorta işini öğrendiğim iyi oldu..

Gecen hafta İstanbul'dan 34 plaka araç aldım ve plaka 16 olarak değişecek.. Ben bu aracın sigortasını,ruhsatını,plakasını çıkarmadan noterden verilen kağıtla abimin üzerine satışı verebilir miyim ? En temiz ve masrafsız şekilde satışı nasıl verebilirim ?

orcunn
11-11-2014, 11:34
Konu sahibi arkadas kusura bakmasın biraz hiç ettik konuyu :) Bu sigorta işini öğrendiğim iyi oldu..

Gecen hafta İstanbul'dan 34 plaka araç aldım ve plaka 16 olarak değişecek.. Ben bu aracın sigortasını,ruhsatını,plakasını çıkarmadan noterden verilen kağıtla abimin üzerine satışı verebilir miyim ? En temiz ve masrafsız şekilde satışı nasıl verebilirim ?

30günlük süre içerisinde noterden verilen kağıtla başkasına satış verebilirsiniz masrafsız.

driftboy
11-11-2014, 11:38
ama 31 . gün olmuyor , denemiştim :D ruhsatın sayfasını cıkarttırmak gerekiyor