PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbiza Cupra Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Phenomenal
08-11-2014, 22:10
arkadaşlar merhaba Chevrolet Cruze 2011 1.6 Ls aracım var 10binde benzinli modifiyeli baya bi emek var jant yay mult ufak tefek baya şey var ama gel gelelim bugün aracımı satılığa çıkardım sıfır ibiza cupra alcam allah nasip ederse
bi kaç sorum olcak forumdada dolaştım baya sorularım şöyle

1. 2014 ve sonrası ibiza cupra lar için servisin taktığı tam uyumlu multimedya sistemleri varmi (navi dvd mp3 bluetooth tv vs.. özellikleri olan) özellikle navigasyonu çok kullanıyorum. istanbulda okuyorum pek bilmiyorum istanbulu memleket adana

2. seat i aradım araç tek seçenekle geliyormuş türkiyeye sunroof lu bi araç istiyorum servise sonradan sunroof yaptırmak doğrumu çünkü normalde fabrika çıkışı sunroof olan araçlarda tavanda koruma çelik bar lar var diye biliyorum

3.yağ eksiltme bu eksiltme insanın ocağına incir ağacı dikecek cinsten bir eksiltmemi maliyeti fazlamıdır.

4.yakıt konusunda fabrika verileri doğrumudur çünkü benim cruze da istanbuda 10 un altına inemiyorum şehir içi basmadığım halde. ibiza cupra için 7-7.5 -şehir içi çok iyi bi değer benim için

5. Dsg bazı sitede nette sorunlu bir şanzıman mış gibi lanse ediliyor. nasıldır? garanti kapsamı içinde midir? motor ve dsg birde kaç yıl garanti veriyor seat

şimdiden hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bunlarda cevaplanırsa kesinlikle cupra diyorum

Bluefish
08-11-2014, 23:34
1- orjinal ekipmanı taktıranlar var, torpido üstüne bir ekran takılıyor navi olması lazım.
2- sunroof tam açılmıyor, bu sebepten dolayı sunroof almadım, ki sonradan takılmaya da sıcak bakmıyorum.
3- 2013 sonrasında az, yağ yakma önemsenmeyecek derecede, 1 yılda 6 bin km yaptım yarım litre yağ ekledim.
4- yakıt işine gelince, sakin kullanmak biraz zor öyle olunca yakıyor. Bence 9,5-10 lt göze almalısın.
5- yine 2013 sonrasında DSG arıza istatistiği düşük, Doğuş iyi niyet garantisi vs sorun çözülüyor.
Fiyatından fazlasını veren bir araç, tabi karar sahibine ait.

Phenomenal
09-11-2014, 14:46
1- orjinal ekipmanı taktıranlar var, torpido üstüne bir ekran takılıyor navi olması lazım.
2- sunroof tam açılmıyor, bu sebepten dolayı sunroof almadım, ki sonradan takılmaya da sıcak bakmıyorum.
3- 2013 sonrasında az, yağ yakma önemsenmeyecek derecede, 1 yılda 6 bin km yaptım yarım litre yağ ekledim.
4- yakıt işine gelince, sakin kullanmak biraz zor öyle olunca yakıyor. Bence 9,5-10 lt göze almalısın.
5- yine 2013 sonrasında DSG arıza istatistiği düşük, Doğuş iyi niyet garantisi vs sorun çözülüyor.
teşekkür ederim dostum
ben seatı aradım sunroof opsiyonlu gelmediğini söyledi tek seçenekle geliyor dendi acaba bayiden bayiye mı farkediyor ?

ceyhun737
09-11-2014, 14:58
Yakıt olarak şehir içi 10 litre görürsün uzun yolda tabiki durumlar tersine döner ancak şehir içi sıkışık trafikte vs 9 10 litreleri gözden çıkar. Yağ yakma 2013 sonrasında bende çok fazla duymadım garantili araçlar sonuçta alırsın en kötü garanti uzatırsın.Ypabileceğin bir çok modifikasyon var bence tam öğrenci aracı yakışır.

OrcunInce
09-11-2014, 15:12
Yakıt olarak şehir içi 10 litre görürsün uzun yolda tabiki durumlar tersine döner ancak şehir içi sıkışık trafikte vs 9 10 litreleri gözden çıkar. Yağ yakma 2013 sonrasında bende çok fazla duymadım garantili araçlar sonuçta alırsın en kötü garanti uzatırsın.Ypabileceğin bir çok modifikasyon var bence tam öğrenci aracı yakışır.

Rodajini ben yaparsam eksiltmiyor :P

ceyhun737
09-11-2014, 15:14
Rodajini ben yaparsam eksiltmiyor :P

benzin fişlerini de satarken isterim :D

Faruk'S
09-11-2014, 17:57

6 ayda felan yaklaşık 19.000 km yaptık 2 litre yağ eklenmişti.Aracimiz sunrooflu denildiği gibi açılmıyor sadece yukarıya kalkıyor acikcasi biraz fantazi işi ama görüntüyü güzelleştirdiği kesin
bunun dışında benim de yorumum aynı kesinlikle pişman olmazsınız hergün kendine yeniden aşık eden bir araç.