PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ProteinFıstıkEzmesi

MuratGürakan
13-11-2014, 22:05
(Konu Özgün'den izinlidir.)
Öncelikle herkese merhaba.
Kısaca hayatımdan bahsetmek gerekirse Bilgisayar mühendisiyim ve Evliyim :D Hayatımı spora adadım diyebilirim. Yediklerimden uyuduğum uyandığım saate kadar herşeyim hesaplıdır. Ankara'da beni tanıyan arkadaşlar kısmen bilirler.

Gelelim konuya, 1 yılı aşkın süredir kendi fıstık ezmemi kendim üretiyorum. Oranlarını yağ miktarını protein oranlarını deneme yanılma yöntemi ile kendime göre en mükemmel hale getirdim. Uzunca bir süredir de eşe dosta tattırıyorum. Gelen çok olumlu tepkiler üzerine neden satışa sunmayım bir marka olmayım diye fikir düştü aklıma. Bu fikrimi kısa sürede gerçekleştireceğim inşallah. Şİrket ve marka işlemlerine yakın zamanda başlıyorum. Ama öncesinde son kamuoyu araştırması niyetine gelen siparişlere göre satışa başladım.
İlk etapta amacım para kazanmak değil. Malzemeleri tek tek alıyorum ve maliyetim çok yüksek. maliyetin birazcık üzerine satışa başladım. 2 günde 15 tane sipariş geldi ve tadanlar bir daha alacaklarını ilettiler. Bunun üzerine biraz daha büyük bir yerde yani bizim forum gibi bir yerde de denemem gerektiğini düşündüm.

Yoğun spor yapan, fıstık ezmesine bayılan arkadaşlar, piyasada olan markaların besin değerleri ve fiyatı ile benimkini karşılaştırmanızı ve bir kerede olsa denemenizi rica ediyorum. Ben ürüne güveniyorum ve bir daha isteyeceğinize inanıyorum.
şu anda 370-400 gr'lık kavanozlarda 25 tl'ye satışa başladım. Rakipleri Meridian gibi markalardır ve SİZDEN RİCAM FİYATLARINI ARAŞTIRMANIZ.
40 TL CİVARLARINA SATILMAKTADIR.

İçeriğe gelecek olursak
100gr'da 31 gr protein, 42 gr yağ ve 18grkarbonhidratı var.
1 porsiyonda (2 yemek kaşığı 32 gr)10 gr protein, 14gr yağ ve 6 gr karbonhidrat.
Yağ olarak sadece fıstığın kendi yağı, ceviz, fındık ve keten tohumu yağı içeriyor. KESİNLİKLE ŞEKERSİZ. Lifli bitkisel tatlandırıcılar içeriyor. Protein olarak ise İZOLE PROTEİN içermektedir. Tüm malzemelerin tek tek ne kadar pahalı olduklarını farketmişsinizdir.

Sağlıklı yağlar doğru oranda doğru zamanlarda tüketildiğinde asla kilo aldırmaz. Tam tersi metabolizmanızı hızlandırır, sindirim sisteminizi düzenler kas kaybını engeller ve yapımını hızlandırır.

Böyle bir yola çıkıyorum ve desteklerinizi rica ediyorum. Kimler denemek ister ve fikir sunar acaba? Konunun amacı hem sipariş etmek isteyenlere ürünü tanıtmak hemde fikirlerini rica etmektir.
Telefonum 532 158 65 99 Whatsapp'tan, mesaj yada telefon ile iletişime geçebilrsiniz. Ürünleri sipariş üzerine taze yapıp ertesi gününde gönderiyorum. 4 tane alınırsada kargo benden oluyor şimdilik ilk promosyonum budur :cool:
http://instagram.com/p/vV21qDJ099/?modal=true

ogunozcan
13-11-2014, 22:09
instagramda bos kavanoz ve kasık gordukten sonra yapsada yese dedım:D

Aykut106
13-11-2014, 22:10
Ben alıyım whatsapp tan yazıyorum:)

MuratGürakan
13-11-2014, 22:22
instagramda bos kavanoz ve kasık gordukten sonra yapsada yese dedım:D
Kardeşim Ankaradasın elden yapayım sanada teslim edeyim :) BAyılırsın inanıyorum. :D

Ben alıyım whatsapp tan yazıyorum:)
Yarın hazırlıyorum konuştuğumuz gibi. Olumlu olumsuz her türlü yoruma açığım. tat kıvam renk her türlü. Aldıktan sonra paylaşırsanız çok memnun olurum.

İzzet Göçmen
13-11-2014, 22:47
İnsallah Sonucları iyi olur takipteyim

PROMINENT
13-11-2014, 22:52
sabit yere geçtiğimde alacağım.. başarılar..

onursumer
13-11-2014, 23:01
fındık ezmesini çok severim bende alıyorum denemek için :)

ErenDurmus
13-11-2014, 23:07
İşini özenerek ve severek yapiyosun Murat instagramdan takip ediyorum :) allah yolunu acik etsin basarilar .

snan1910
13-11-2014, 23:24
İnstagramdan takibe aldım bende yakın zamanda iletişime geçip denerim

ouzs
13-11-2014, 23:29
Bende aliyorum. Denemeyi cok isterim. Ankaradayim. Musait oldugumda aricam. Basarili olabilecegin bir uretim tebrikler.

stlegal
14-11-2014, 07:08
Bana hemen 3 kavanoz wassuptan bilgileri atki kayid ediyim seni 5326038730

MuratGürakan
14-11-2014, 07:26
İyi dileklerde bulunan herkesten ALLAH razı olsun. Hobimdi böyle bir yola çıktım. Batarım çıkarım tutar tutmaz sorun değil ama girmeseydim o zaman keşke diyecektim. Keşke demek istemediğim için denemek istiyorum. Umarım pozitif yorumlar gelirde uzun soluklu olur.

Dünden sipraiş veren arkadaşların ki hazır. Eşim bugün kargoya verecek. Yarın ellerinizde olur. Sizlerden tek ricam, tattıktan sonra, olumlu yada olumsuz buraya yazmanız. Fikirleriniz benim için çok önemli .

Bana hemen 3 kavanoz wassuptan bilgileri atki kayid ediyim seni 5326038730
Ürünleri sipariş gelince akşam işten eve gidine hazırlıyorum. Dolayısı ile bu akşam hazırlayıp yarın kargolarım. Hafta sonu girdiği için araya pazartesi elinizde olur. Gecikme için şimdiden özür dilerim.

MuratGürakan
14-11-2014, 07:39
Cem abi ile görüşmemiz ve özel isteğine dayanarak yeni bir ürün çöıartıyorum. LIGHT versiyonuda sipraiş edebilirsiniz. Diyetteyseniz ve yağ almak istemiyorsanız ekstra yağ ilave etmeden yapıp göndericem. Sadece fıstığın kendi yağı.
Ancak benim kendi önerim, kas kaybı olmadan süreyi biraz uzatıp kaliteli yağ yakmak yada kas-kilo almaksa amacınız mutlaka normalini isteyin. SAğlıklı yağlar çok masum ve çok etkili ürünlerdir. Vücudun buna çok ihtiyacı var. MEtabolizmasını ve sindiriminizi hat safaya çıkartırlar. DEnemenizi tavsiye edeirm. Ben diyetteyken özellikle yüksek yağ düşük karbonhidrat yapıyorum ve çok beğeniyorum süreci.

civelek
14-11-2014, 07:49
instegram hasabını alabilirmiyim

serkanokan
14-11-2014, 08:00
Hayırlı olsun çok güzel bir yenilik, ben de ankaradayım kısa süre içinde elden alacağım sizden. Tek merak ettiğim içeriğindeki protein karbonhidrat ve yağ değerlerini nasıl belirlediniz? Bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın.

MuratGürakan
14-11-2014, 08:05
instegram hasabını alabilirmiyim

MURATGURAKAN benim hesabım. Ürünede açtım bir tane proteinlifıstıkezmesi adında. İkisinide ekleyebilirsiniz.

Hayırlı olsun çok güzel bir yenilik, ben de ankaradayım kısa süre içinde elden alacağım sizden. Tek merak ettiğim içeriğindeki protein karbonhidrat ve yağ değerlerini nasıl belirlediniz? Bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın.

içine koyduğum herşeyim gramajı belli. Yani kaç gram fıstık kaç gr yağ kaç gr whey koyduğumu biliyorum. Oranları belli olduğu için, bu malzelerinde ayrı ayrı besin değerleri belli olduğu için bu şkeilde hesaplıyabiliyorum. Herhangi bir pişirme yakma olayı olmadığı içinde besin değerleri değişmiyor. MArkallaşma sürecine girersem labaratuvar testlerine sokup tescilliycem. Cumarteesi günü şaşmazdan bir kaç kişiye getirecem. Oralardaysanız öncesinden haber verirseniz sevinirim. Sadece sipraişin bir gün sonrasında hazır oluyor bunu unutmazsanız sevinirm.

Umarım beğenirsiniz.

stlegal
14-11-2014, 09:27
Simdiden tesekkur ederim bana fistigin icindeki saglikli yag yeterli :)

merttepe
14-11-2014, 10:14
çok güzel bir girişim yapmışsınız. tebrik ederim.
Bir sorum olacak, ben polmak gold fıstık ezmesi kullanıyorum hep. Bu ürüne göre besin değerleriniz nedir? Çünkü 340grlık gold 6.5tl.
http://imageshack.com/a/img633/6225/f4jT23.jpg

merttepe
14-11-2014, 10:17
Bir sorum olacak, ben polmak gold fıstık ezmesi kullanıyorum hep. Bu ürüne göre besin değerleriniz nedir? Çünkü 340grlık gold 6.5tl.

Pardon değerlerinizi kabaca yazmışsınız, dikkat etmemişim. Besin analizi vs gibi birşey varmı diye soracaktım. Yüzde kaç fıstık içeriyor?

stlegal
14-11-2014, 10:21
Goldun icinde fistik oldugu bile muamma berbat bi urun zaten calvenin yaninda gerci parasi kadar ...

Bülent76
14-11-2014, 10:24
Konuyu takipteyim, enn kısa zamanda sipariş vereceğim ben de.
Sağlıklı yağ kaynağı arayışındaydım ben de:)

merttepe
14-11-2014, 10:24
Goldun icinde fistik oldugu bile muamma berbat bi urun zaten calvenin yaninda gerci parasi kadar ...

Demek istdiğim, golddan başka fıstık ezmesi denemedim ki denememiş insanlarda vardır mutlaka, bence tadı falan mükemmel, hesaplıda. Bu ürünün kötü olmasının nedeni nedir? Neden 3 katı pahalı bir ürünü tercih etmeliyim? (içeriğinde yalan dolan olacağını düşünmüyorum, eğer fıstık falan yoksa, lab'da analiz yaptırıp mahkemede soyup soğana çevirebilirsin pomak'ı)

MuratGürakan
14-11-2014, 10:26

Merhaba,
İnternette araştırırsanız içeriğindeki yağı tam olarak açıklamıyorlar ve forumlarda dönen "bitkisel sıvı yağ ve hidrojenize bitkisel yağ" yani ayçicek yağı ve margarin kullanıldığı yönünde. İnanın ben epeydir yaptığım için 6.5 liraya bırakın o gramını yarısını bile mal edemem. bugün bir ayçicek yağı ceviz fındık yağının 5 misli ucuz. Bu ürünlere ekstra protein eklenmiş durumda değil. Sadece fıstığın kendi proteini var genelde. Tadı ise şekerden geliyor.

Dolayısı ile karşılaştırma kabul edilecekse meridian gibi markalara göz atmanızı öneriyorum. Buradaki olay yağın kaç gr olduğu değil, yağın ne yağı olduğu. Yada fıstığın kalitesi. İnanın kullandığım fıstık piyasada 12-15 arasının altına bulamayacağınız kalitede. Özel olarak osmaniyeden gelip bana özel kavruluyor.
Besin değeleri ise,
100gr üründe
31 gr protein (fıstık+izole whey protein)
18 gr karbonhidrat (fıstıktan gelen kadar, ekstra hiç bir ürün yok)
42 gr yağ (fıstık,ceviz, fındık ve az miktarda keten tohumu yağı)
ŞEKERSİZ (Az miktarda lifli bitkisel tatlandırıcı-1 kavanzoda 2 tatlı kaşığı bile yok)

merttepe
14-11-2014, 10:28
Teşekkür ederim. Denemeden bilemeyeceğiz galiba, Elimdeki kavanoz biter bitmez sipariş vereceğim bende.

MuratGürakan
14-11-2014, 10:30
Pardon değerlerinizi kabaca yazmışsınız, dikkat etmemişim. Besin analizi vs gibi birşey varmı diye soracaktım. Yüzde kaç fıstık içeriyor?

%81 fıstık var. Gerisi saydığım yağlar ve whey protein izole.
Öceki postlarımda da yazmıştım. Şu anda para kazanmak değil kamuoyu yoklaması yapmak istiyorum. Olumlu tepki geldiğindeki (yakın zamanda) markalaştırıp analiz işlerini kesinleştiricem.
Heswaplamaları kullandığın ürünler ve gramajları ile belirledim. ISıtma pişrme olmadığı için ham ürünlerin kendi değerlerinde değişme olmuyor. Buna göre de oranları çıkartabiliyorum.

gökan
14-11-2014, 10:33
Bana da ayırırmısınız 1 kutu ıyıyse devamlı alırım

MuratGürakan
14-11-2014, 10:33
Ben bir sporcu ve fıstık ezmesi seven olarak uzun zamandır bu markaları korktuğum için alamıyorum. Çünkü gereksiz yağlanmak ve kalori almak istemiyorum. Yabancı markalar var benim isteklerimi karşılayan ama 40 civarlarına satılıyor. Emin olun geldiği günde bitiyorlar. Bu sebeple girdim zaten bu işe. NEden aynı kalitede birşeyi aramızdan birisi, Türkiye üretimi olarak çıkartmasın, hatta yurtdışında satamasın? Deneyin görün ben güveniyorum ürünüme açıkcası.

sweap07
14-11-2014, 10:39
usta forumda bal satıyorum dun konum sılındı ılk defa deıl admınden ızınlı olmasına rahmen neden sılındı cevap alamıyorum yakında senınkıde sılınebılır aklında olsun

MuratGürakan
14-11-2014, 10:40
İsteyen arkadaşlar Telefonuma mesaj/whatspp'tan yazarlarsa sevinirim. Adres adet ve iban bilgilerini ordan hızlıca payaşabiliriz.

MuratGürakan
14-11-2014, 10:41
konuyu bilmiyorum ama farklı bir sorun olmuştur belkide. Benim şu andaki amacım maliyetine yakın satıp tepkileri almak. Özgünle de konuştum niyetimi belirttim saolsun sorun olmayacğaını belirtti. Satılık ilanları belirli bir günden sonra siliniyor sanırım otomatik.

sweap07
14-11-2014, 11:03
abi 1 kere sılınse anlıcam fakat ılk defa degıl saattım kısıler konuya yorum yazarak onlar sayeısnde satıyordum ogrencı adamım bunun sayesınde cebıme para gırıyordu

N0M4dh
14-11-2014, 11:12
2006 senesinden beri aralıklarla bu sporla uğraşan birisiyim :)

bodyforumtr de aktif olmasam da bir zamanlar kilo vermedeki en etkili adamlardan bir tanesiydim. Bir kaç ufak fikir vermek isterim.Fikrin çalınmaması için özelden yazışalım eğer ilgi duyuyorsanız. Ha marka çıktıktan sonra bu ürün ile ilgili fikirleri de burada paylaşabiliriz.

kubilayk
14-11-2014, 15:03
Murat'ım eline sağlık ürünü bugün teslim aldım,
Spora ne kadar bağlı olduğunu,nasıl beslendiğini ve bu konulardaki bilgi ve tecrübeni bildiğim için gözü kapalı aldım,
Şuanda yapabileceğim yorum ;tadı ve kıvamı çok güzel (sadece fıstıgın tadından hoşlanmayan arkadaşlar için farklı aromalar eklenebilir Ar-Ge ; )

Çıktığın yolda başarılar dilerim ...

http://i.hizliresim.com/gLEP9O.jpg

canozgur106
14-11-2014, 20:46
Cem abi alıyorsa yenilir spora başlamak gibi bir düşüncem var o zaman alırım :D

stlegal
14-11-2014, 21:07
4 kutu aldim instadan bakarsin :D

Caesar
14-11-2014, 21:14
Satmak sorun değil ama türkiyede sağlık bakanlığı onayı olmadan bir ürün satmak ne yazık ki yasak. Özgün izin vermiş yazmışsınız ama gözünden kaçmış olabilir.

Hazırladığınız şeyi ne kadar temiz ve hijyenik ortamda hazırlıyorsunuz bilmiyoruz. Üstünde bir onay yok. Yanlış anlamayın pis hazırlıyorsunuz demiyorum ama herhangi bir kişi bir rahatsızlık geçirse sizde yanarsınız izin verdik diye bizde yanarız.

Bir örnek vereyim size: Özgür Şef'in tüm restoranlarında kendileri tarafından hazırlanan acı hardal servis edilirdi ama bir şikayet sonucu yasaklandı ve uanda sağlık bakanlığından onay almaya çalışıyorlar.

Yasaklama sebebide 'İçine tükürüyor musunuz ne yapiyorsunuz biz ne bilelim.'

O yüzden bir kimya labaratuvarına inceletin ve gerekli izinleri alın daha sonra burada satın.