PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : google chrome virus yardım

Smt_Krblt
15-11-2014, 23:45
iyi geceler, bilgisayarda bir kaç gündür bi virüs var. atıyorum foruma giriyorum nereye tıklasam bi sayfa açılıyor. google chrome kullanıyorum geçmiş KNHA adlı bi sayfaya kaydediliyor. google ile ilgili neyi silmeye çalışsam sürekli KNHA adlı kullanıcının izni gerekiyor diyor. bütün taramaları yaptım regedittende bir çok şey sildim fakat durum aynı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Smt_Krblt
15-11-2014, 23:47
edit:
unkpzr.blabla adlı bi site açılıyor sürekli chrome'un uzantılarındada easy tab adında bi program var etkisizleştirilmiyor

Boikot
16-11-2014, 01:02
Combofix'i indir ve çalıştır. Tertemiz temizler...

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

Burak Demirci
16-11-2014, 01:48
valla bendede varıkı gundur yonlendrıyor kafasına gore sayfalar açılıyor vs format atmayı bıle dusunuyorm oyle sinir oldum

meganes
16-11-2014, 06:39
Son 2 haftadır bende de böyle bi durum mevcut sürekli cebelleşme peşindeyin :)

immortalboss
16-11-2014, 09:33
Adwcleaner adlı programın size yardımcı olacağını tahmin ediyorum.Benim bilgisayarı formattan kurtarmıştı zamanında.

mert_can 41
16-11-2014, 10:05
Bende de benzer başla isimde virüs vardı izin gerekiyodu silmek için bilgisayarı bir kaç gün geriye aldım sorun kalmadı :)

KA®ANLIK
16-11-2014, 10:09
Arkadaşlar durum çok basit.
Chrome un eklentilerine girin ayarlar kısmından.

Orda garip bi eklenti göreceksiniz.
O eklentiyi kaldır diyin ve chrome u kapatın. Chrome u kapattıktan sonra bilgisayarım/c/appdata dizinin içinde chrome klasörünü bulun bu klasörde bu eklentinin klasörünü bulacaksınız. O klasörü de komple silin.
Hepsi bu kadar.

Eklentilerde gördüğünüz eklentinin ismini google a yazıp aratırsanız direk sonuçlara ulaşabilirsiniz hangi klasörden sileceğinizi direk görebilirsiniz.
Kolay gelsin.

sweap07
16-11-2014, 11:18
Adwcleaner adlı programın size yardımcı olacağını tahmin ediyorum.Benim bilgisayarı formattan kurtarmıştı zamanında.

aynen katılıyorum adwareclear sorunu gıderecektır

ozans
16-11-2014, 18:17
Windows'un group policy hizmetinden kaldırıyolar değiştirme imkanını bu tarz virüsler. Önce virüsten kurtulup sonra group policy'yi düzeltmen lazım (muhtemelen).

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/11699.windows-7-reset-local-security-group-policy-tr-tr.aspx

Kadyr
16-11-2014, 19:14
Chromu acinca farkli bir anasayfa aciyorsa masaustunde chorma sag tiklayin ordan kisayola bakin orda bakin farkli bir url varmi.gecen bana oyle oldu totom cikti bulmak icin:)

meganes
16-11-2014, 19:15
Combofix'i indir ve çalıştır. Tertemiz temizler...

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
Bunu denedim az önce mükemmel bir program ilk zamanlar sanki bana bilgisayara virüs yüklenimi gibi bi his verdi :) Kurdum çalıştırdım süper oldu bilgisayarım şikayetlerim bitti,sayfalar açılınca zırt pırt hoplayan toplar sayfalar hepsi kayboldu,paylaşım için teşekkürler

arfy
16-11-2014, 19:19
Günlük normal şartlarda mac os kullanıyorum kafam rahat ancak oyun için pc kurdum.Oyun dışında da kullanmıyorum ancak chrome da zırt pırt açılan siteler ,açık sayfalarda flash şeklinde reklamların ardı arkası kesilmedi.Eklentiler de ne varsa kaldırdım , program ekle/kaldırdan tanımadık herşeyi kaldırdım , restart açtım ve yine defalarca geldi .. En sonunda yine herşeyi kaldırdıktan sonra dosya ve klasörleri tek tek sildim sorun düzeldi.Program vs alışkın değilim windows kullanmadığım için ama programsız da çözülüyormuş :)

Boikot
16-11-2014, 19:45
Bunu denedim az önce mükemmel bir program ilk zamanlar sanki bana bilgisayara virüs yüklenimi gibi bi his verdi :) Kurdum çalıştırdım süper oldu bilgisayarım şikayetlerim bitti,sayfalar açılınca zırt pırt hoplayan toplar sayfalar hepsi kayboldu,paylaşım için teşekkürler

Sorunun hallolmasına sevindim. Combofix çıktı çıkalı virüs programı vs. kullanmaz oldum. Bilgisayarda ters giden bir durumdan şüphelendiğim anda çalıştırıyorum Combofix'i takır takır temizliyor. Bugüne kadar temizleyemediği bir nane ile de karşılaşmadım.

Combofix candır.

Painkiller
17-11-2014, 00:51
Bende de aynı sorun vardı hatta ben de konu açmayı düşündüm, artık formatlasak mı diye düşünürken sizin konunuzu ve arkadaşın yorumda bahsettiği programı gördüm. Az önce indirdim taradı, sildi vs. şu anda hiçbir sıkıntı yok. İkinize de teşekkürler. :D

Mehmet Gazihan
17-11-2014, 11:35

Bende tarattım.. Neler çıktı neler.. Laptop umuma açılmış haberim yok.

Sağolasın. Can geldi makinaya..