PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Carbon clear hakkinda bİlgİ

Heval
26-11-2014, 21:34
Herkese iyi akşamlar öncelikle..
Bu carbon clear tam olarak ne oluyor kısa yoldan özetleyecek bi abimiz var mıdır ayrıca yakıt ekonomisinde yararı var mıdır ?
1.5 dci 2011 Megane 3 hb var fakat şehir içinde dur kalklarda 14 litreyi gördüğümüzü bilirim şaka gibi. Carbon clear uygulamasının yararı olur mu yoksa araçta mı sorun vardır ?
Şimdiden teşekkürler...

Nightfish
26-11-2014, 21:37
Yakıtı sıfırlayıp çok ağır trafiğe girerseniz o şekilde bi ortalama çıkabilir. Normalde yakıt ortalaması ne civarda ?

Heval
26-11-2014, 21:39
Şehir içinde 8den aşağı düştüğünü görmedik açıkçası araç her gün Bahçelievler - Zeytinburnu arası kadar yol yapıyor trafikten dolayı dicem fakat zaten normal yakıt değerleri 6 küsür olması gerekirken 10 litre üstü yakınca insanın kanına dokunuyor :D

Nightfish
26-11-2014, 21:45
1.5 dCi motorlu bi çok araç kullandım, şu anda da Latitude kullanıyorum. Şehir içinde benim maksimum gördüğüm ortalama 6.7 oluyor ağır trafikte. 8 litre pek normal değil açıkçası.

Carbon clean olayı aracın kilometresiyle ilgiliydi yanlış hatırlamıyorsam. Net bilgi alabilmek için aracın kmsini de paylaşmanız yararlı olacaktır.

Heval
26-11-2014, 21:49
Araç şu an 41 bin km'de kısa mesafe yapıldığından kmsi fazla değil yerli üretim olduğundan mıdır diye düşünmeye başladık. 3 ay sonra 60bin bakımına girecek serviste yardımcı olurlar mı peki ?

Nightfish
26-11-2014, 21:52
Yerli ya da yabancı üretim olması bir şeyi değiştirmez diye düşünüyorum. Ben olsam öncelikle aldığım yakıt konusunda düşünürdüm bir kere. Mesela Shell'den ve Damla Petrol firmasından aldığımda menzil kısalıyor arabada, ortalama artıyor. Opet tercih ettiğimde genelde menzil uzuyor, ortalama da düşüyor.

Servis normalinde özel olarak talep etmezseniz carbon clean yapmıyor. Bildiğim kadarıyla her serviste de bu uygulamayı yapacak donanım yok.

Heval
26-11-2014, 21:54
Yakıt konusunda haklı olabilirsiniz sürekli aldığımız firma Shell. Değiştirmek yardımcı olabilir teşekkürler tekrar..