PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A3 arka koltuk islanma sorunu !

Shifter
01-12-2014, 08:58
Arkadaşlar A3 2004 Model Aracım Var Araç Arka Sağ Tarafda Koltuk Islanmış Ama Öyle Böyle Degil Bildiginiz Mini Gölet İlk Başlarda Aracın İçine Su Dökülmüş Olabileceginiz Düşünsemde Bagaja Gittigimde Bagaj Sag Çamurluk Tarfıda Islakdı Ama Bagaj Havuzunda Hiç Birşey Yoktu

Bu Arada Araç Arkadan Ufak Bir Tıklatma Sonucu Arka Panel Hafif İleri Gitmiş Arka Stoplarda Biraz Açıklık Meydana Gelmişti . Çogu Kişi Stoplardan Yagmur Suyununun Geçmiş Olabilecegini Söylüyor ... Nasıl Çözeriz ?

fore
01-12-2014, 08:59
Arka tahliyeler açık mı? Oradan da alabilir

Shifter
01-12-2014, 08:59
Hocam Bu Gün Aracı Sökücem Arka Tarafı

Ahmet Saraçoğlu
01-12-2014, 09:40
benzer sorunu arkadaşımda tek kapı aracında yaşadı.Muhtemelen kapı arası fitil.Araç içindeyken yıkamaya girip inceleyin.

altugkocer
01-12-2014, 10:03
Söylenmiş ama en basit öğrenme yolu aracın arkasına oturun, dışardan biri de kovayla ya da hortumla su dökmeye başlasın bir süre sonra nerden su aldığı ortaya çıkar. Ama bundan önce tahliyeleri kontrol edin.

ulasoztas1
01-12-2014, 10:17
benzer olay iki kere başıma geldi. İlkinde bagaj fitili özelliğini kaybettiği için içeriye su almış araç yokuşta yan durduğu için tüm su bagajın etrafından arka koltuğa gelmişti. İkinci seferde de stop değişmişti yan sanayi olduğu için içeriye su almıştı. akla ilk gelen çözüm birinin bagaja elinde lamba ile girip bir başkasının dışarıdan su dökmesi

Shifter
01-12-2014, 10:21
Stopda Doşluk Var Acaba Oradan Dolama İhtimali Varmı ? İlk defa Başıma Geldigi İçin Bilmiyorum Bu Arada Araç Tek Kapı

a3t
01-12-2014, 10:29
a3-leon ve golfte arka silecek su hortumu sağ taraftan gitmekte...
başıma gelmedi ama leonda çok sorun çıkardığını duymuştum...
silecek suyu aktarırken oradan kaçırabiliyormuş...
ona da bir bakmakta fayda var...

Shifter
01-12-2014, 12:48
Aynen Arkadaşım Aklıma Gelmedi Degil Gerçekden ! Çok Sıkıntılı İş Bu Aracın İçine Su Girme Olayı :/

pirasa
01-12-2014, 12:49
kapı sacı ile kapı paneli arasındaki fitilin işlevini yitirmesinden dolayı oluyor. ya oraya silikon çekeceksiniz, yada fitili yenileyeceksiniz. fitili nasıl bulursunuz bilmiyorum :D ama silikon kolay yolu. a3, leon, toledo, golf, bora bunların hepsi aynı kasayı kullanır 1999-2004 arası hepsinde genelde bu sorun zamanla oluşur. birde hava filtresinin ordanda giriyor olabilir, sileceklerin altındaki gider tıkanınca oluyor. yani her yerden su girebilir :D

Shifter
01-12-2014, 13:00
Anladım Fakat Araç Tek Kapı Neden Arka Koltuk Bagaja Kadar Islansın ? Ustam Stop Aralıgı Acıksa Cok Yagmur Yagdıgında Oradan Sızdırır Demişti Mantıklıda Geldi Ama Dediginiz Gibi Nereden Girecegi Belli Olamuyor Sıkıntı İşler Bunlar :D

yesil
01-12-2014, 13:46
Benim eski aracımda başıma gelmişti. 2001 model golfte, stepne altında bir boşluk vardı. Su birikintisinden geçildiğinde alttan içeri su alıyordu ve bir şekilde koltukların ıslanmasına sebep oluyordu.

XSi
01-12-2014, 14:31
Benimde eski 106 da sol stop oturmuyordu (kaza)

Ordan stoba ve iceri su aliyordu (bagaj), bagaj izolasyonu curumustu.