PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'de dükkan için semt ve yer önerisi

saqwert
04-12-2014, 21:03
Arkadaşlar merhaba.İzmir'de otomobilleri de ilgilendiren bir iş için dükkan arıyoruz.Fakat hangi semtte olsun karar veremedik.Ulaşım vs.Sizce nerede tutalım dükkanı?

Not:İşin ne olduğunu sormayın arkadaşlar şimdiden söylemek istemiyorum sürprizz :cool:

batucan
04-12-2014, 21:10
İşin ne olduğu bilinmeden yer söylemek saçma olur diye düşünüyorum.
Herşeyden önce
-İşin ne olduğunu bilmek gerekir
-Hedef müşteri kitlesi nedir?
-Ruhsat vs. gerektirecek bir işse o bölgede o iş için ruhsat veriliyor mu?
-O sektörde İzmir'de başka biri var mı?
-Dükkanın içine araba girmesi gerekiyor mu?
-Gürültü vs. olacak mı?
-Park yeri ihtiyacı nedir?
bunun gibi bir sürü düşünülecek şeyler var...

saqwert
04-12-2014, 21:15
O zaman iş hakkında bilgi vermeden şöyle açıklayım

-Hedef müşteri kitlesi araç toplayanlar,motorsiklet toplayanlar,tasarım mobilya yapanlar vs. sınır yok herkez gelebilir
-Ruhsat gerekmiyor
-Sektörde Türkiye'de hiç firma yok ilk olucaz
-Araba girmesi gerekmiyor
-Gürültü kısmen olucak ama yere göre gürültüyü sıfıra indirebiliriz
-Park yeri ihtiyacı yok

ibozum
04-12-2014, 21:20
İşin tam ne olduğunu anlayamadım ama Bornova 3. sanayi en işlek, merkezi, ulaşımın kolay olduğu (metro) bir mevki..

saqwert
04-12-2014, 21:23
Sanayide olsun istemiyorum çünkü herkezin geleceği bir iş olucak.Benim asıl öğrenmek istediğim İzmir'in hangi semtinde olursak tüm semtlerden ulaşım kolay olur?

batucan
04-12-2014, 21:30
Sanayide olsun istemiyorum çünkü herkezin geleceği bir iş olucak.Benim asıl öğrenmek istediğim İzmir'in hangi semtinde olursak tüm semtlerden ulaşım kolay olur?

tüm semtlerden ulaşımın kolay olmasıysa amaç kesinlikle Alsancak derim...

saqwert
04-12-2014, 21:33
Mesela stadın arkasında bir dükkan var.Ama güvenlik nasıl olur Alsancak'da?

redbull35
04-12-2014, 21:57
Stadın yanındayız güvenlik arka sokaklarda sıkıntı. Gece geç saatlerde hırsızlık oluyor.

saqwert
04-12-2014, 23:07
Sıkıntı.Güvenlik de çok önemli yer tutuyor.

Erdem K.
05-12-2014, 07:45
ne kadar büyük bir mekan ihtiyacınız var bilemiyorum ama arkadaşların da dediği gibi Alsancak, hava gazı fabrikasının arka tarafları, Audi'nin oralar, güvenliğe önem veriyorsanız zaten gerekli güvenlik önlemleri + güvenlik görevlisi ile merkezi bir yerin artılarını görebilirsiniz ...

lnd_samet
05-12-2014, 10:38
m2 beklentiniz nedir?
depo vari imalatmı yapılacak. showroom tarzı satışmı olacak?

merttepe
05-12-2014, 11:15
alsancakta yer bulmanız zor. 4. sanayiye bakın, arka taraflara doğru yeni yerler yapılıyor.

saqwert
05-12-2014, 11:31
bana sadece 100m2 civarı biyer gerekiyor.Showroom tarzı değil depo tarzı biyer de olur.Çünkü yoldan geçen bak burda bu varmış bir gireyim demiycek.

lnd_samet
05-12-2014, 12:01
eh o zaman internetten adresinizi alıp gelecektir müşteriniz,
merkezi yerlere yüksek kira ödemektense, sanayi taraflarınıda istemiyorsanız. bornova merkez olduğunuda varsayarsak, en mantıklı yerlere ankara yolu üzeride bir arka caddelerdir.
hem ksk hem alsancak tarafına hitap edebilirsiniz.
daha sakin el ayaktan uzak derseniz, adliye civarında gökdelen mevkiinde arasokaklarda yer çok.

saqwert
05-12-2014, 18:53
Teşekkürler söylediğiniz yerlere bakıyorum :)

altayozan
13-12-2014, 09:49
karabaglara gelmede hocam nereye gidersen git :D :D :D