PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yabancı plaka devir işlemleri

MURAT_HLX
05-12-2014, 14:11
merhabalar;

Yakın bi akrabamız yurt dışından kesin dönüş yapıp döndüler yanlış hatırlamıyosamda bi 30 senedir almanyada yaşadılar.Kendisinin alman plakalı aracı var aralık 27.sinde türkiyede dolaşım süresi bitiyor aracın,ama aracını kendisi adına kullanmaya devam etmek istiyor gümrüğünü ödeyip tr plakaya dönme şekli vs varmıdır ? Bu konuda ne yapmamız gerekiyor ? teşekkürler

Not :araç 96 model bir mercedes

Mythos
06-12-2014, 09:03
Valla bu cok uzun ve detayli bi konu, ama benim bildigim en azindan araci satin aldiginda 3 yasindan buyuk olmamasi gerekiyor... En guzeli direk gumrukle konussun, ne olur ne biter. ne masrafi cikar...

MURAT_HLX
07-12-2014, 14:01
salı günü gümrüğe gideceğiz sonuçları yine burdan bildiririm teşekkürler

Mythos
07-12-2014, 14:12
Valla bende merak ediyorum sartlari surtlari neymis... Bakarsin bi chargerla doneriz buralardan :)

HKND
07-12-2014, 14:36
Arabanın 3 yaşından büyük olmaması, 6 ay'dır (tam emin değilim) araç sahibi olma gibi kriteleri olması lazımdı, birara dayımın temelli dönüş yapma ihtimali vardı araştırmıştık. Açıkçası bende merak ediyorum, takipteyim :)

MURAT_HLX
09-12-2014, 15:35
Mevzuat bu yönde bizimkiler çifte vatandaş oldukları için şansımız olmuyor eğer alman vatandaşlığı iade edilip gelinseymiş oluyomuş aracın yaşına bakmaksızın yani 4-5 gün sonra aracı terk etme işlemleri olacak ve gümrüğe teslim edecekler bilgilendirelim dedim

Mythos
09-12-2014, 19:10
Gümrüğe teslim edilince noluyor? Araç ihale ile satılıp parası mı veriliyor?

MURAT_HLX
10-12-2014, 01:24
Gümrüğe araç terk edecek şeklinde sanırım dilekçe veriliyor gümrüğe,gümrükte araçları ihale yoluyla satıyor araç sahibine herhangi bir ihaleden para vs ödenmiyor