PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİKKAT !!! PPR Kaan Hakkında !

Sayfa : [1] 2 3 4

canozcan
06-12-2014, 00:37
Siteye modifiye ile uğraşan insanlar için açılan şikayet konuları gün geçmiyor artıp gidiyor.
Bunu gördüm ve bende mağduriyetimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bu şikayetlerle ilgili yeni bir topic açılsa hiçte fena olmaz neyse konuya dönelim.

Aracım civic si d16a9 motor ve projemiz full motor girip atmosferik olarak yüklemek(ti)
Bunun için burada ozamanlar bir çok yerde övülen reklamları olan ppr motorsports u tercih ettim
Kaanla ilk görüşmemizde bana vaadedilen işçilikler parça listesi ve bunlara kaanın bana verdiği toplam fiyatları belirtiyorum.

Bisimoto egzantrikler
Race Port Kapak
Bisimoyo yay
Bisimoto Şapka
Ayarlı Kasnak (kendi önerdiği güzel bir marka)

şuan aklıma gelen ilk parçalar bunlar bunların hepsine 5.000 TL dedi ve bende motoru araçtan söküp komple gönderdim. Tak çalıştır şeklinde geri gelecek diye konuştuk.
Bu zaman içinde işin içine krank hafifletme girdi. Bloğu hiç açmayın kesinlikle ellemeyin dememe rağmen 200hp olcak deyip bu işlemi yapmamız lazım gibi bahanelerle beni ikna etmeye çalıştı neden böyle bir şey olduğunu bilmiyorum en son bende motor sorun çıkarmasında kırılmasında ona göre işlem yap dedim. Biz profesyoneliz biz yaparsak bir şey olmaz deyip ikna etmeye çalıştı diğer ustalara benzemediğini biz farklıyız deyip bi şekilde ikna etti. Buişlemler içinde eyine aradı emmeye işlem yapcaz 1000 TL de ona istedi ben istemediğime rağmen itb yapacam dememe rağmen yine biz en iyisini yaparız bizden iyisi yok deyip ordanda 1000 TL aldı bunları hep peşin istedi ve gönderdim. Egzantrikleride ben bisimotodan daha iyi yaparım bizim yaptığımız daha iyi güç verir daha agrasif yapacaz PPR imzalı olacak bizi sor herkese bizden iiyisi yok deyip yine kandırıp ikna etti onada tamam dedik. Onada bi 2000 TL yazdı haşırt
Neyse sözde motor çok kısa zamanda geri dönecekti ama 4-5 ay geçti ne motor var ne ses. Arayıp soruyorum telefonlara çıkmamalar herkesin bildiği ıvır zıvır bahaneler böyle sürüp gitti en son dayanamadım ben geliyom dedim bir tarih verdim her seferinde hazır olcak dediği halde erteleyip sallamaya başladı kalktım istanbula gittim. Motoru başka bir dükkanda hondanın özel bir servisinden teslim aldım. Teslim alırken ne hikmetse fiyat birden 10.000 TL ye çıktı. Neden böyle bir şey olduğunu sorduğumda krankı taşladığını alt taraftada bir çok işlem yaptığını volanıda söküp taşladığını hafiflettiğini söyledi. Ben bloğu açma dediğim halde biz yaptık fiyat bu çıktı yine para yine para derken Bütün işlemler yapıldı dendi o şekilde mecburen alıp geri döndüm.
Montajı hiç bir şeyini değiştirmeden kulaklardan takıp hallettik marşa bi bastık yağ fışkırmayan yer yok motorda duman desen dükkanın içinde zehirlenecektik o an zaten başımdan aşşağı kaynar sular döküldü. Paramamı yanayım beklediğim harcadığım zamanamı yanayım tekrar uğraşacağımamı yanayım derken kaanı aradım. Dedim ne yap et bu durumu düzelt dedim 1 hafta sonra geldi. Üst kapağı söktük baktık ne görelim !!! Kapak taşlanmış ama köşesinde bir kısmı 1cm2 civarında bir kısım taşlanmamış sözde unutulmuş yada görülmemiş bu şekilde kapak kapatılmış haliyle conta kapak hiç bişi oturmamış gelişi güzel sıkılmış kapatılmış bu işlerlede kendi ustam uğraştı kaan yanımızdayken kapağı resmen eğeleyerek kapattık düzelir umuduyla sonra araç ne rölantide duruyor nede düzgün bir çalışması var patırdıyor emmeden yağ atmalar vs vs bu şekilde oooooo çok iyi oldu çok agresif çalışıyor deyip kalan 2000 tl yi almadan sorunlu halde çekip gitti.
Biz ustamla kaldık kendi başımıza orda araba bize biz arabaya bakıoz ne rölantisi rölanti nede çalışması çalışma hala hafiften duman atmalar vs vs
Sonraki telefonlaşmalarımızda kapakta sorun olabileceğini inceleyeceğini söyleyip tekrar göndermemi istedi bende eli mağkum söktüm kapağı mecburen yine gönderdim. Yine 1-2 ay geçti ses soluk yok telefona bakan yok gene aynı hikayeler... Neyse bir şekilde zor bela yine kendim gidip zor bela kapağı aldım. Yaptığım yol bunların cabası zaten onu hiç katmıyorum. Her yaptığımız kapak sökme takma işinede kendi ustama para verip duruyorum. Neyse kapağı taktırdım yine dumanlar yağlar hayattan bezdim resmen. Bu seferde ayardan sonra düzelecek demeler vs vs derken beni özgünün dükkana yönlendirdi. Özgün bekliyor dedi özgünden randevu aldığını söyledi özgünü arıom yok öle bişi diyor ama sağ olsun arada beni okadar yolu dönmeyim diye aldı dynoda ayar yapmaya başladı ama özgünün dükkan oldu sinek ilacı arabasının dumanı gibi birbirimizi göremioz orada ayar yapmaya çalışıoz birbirimizi göremioz dynoda verilen 200hp sözden sonra en son görebildiğimiz rakam sadece 138hp di. Kaan yanımda düzeltecem diyor kasnaklarla oynuyoruz araba dahada düşük çıkıyor özgün gülüyor biz uğraşıyoruz bütün uğraşmaya rağmen 138 den bi tık yukarı çıkaramadık. En son özgün aracın yağ yaktığını sorunlu olduğunu vuruntu odluğunu bu şekilde ayarın olmucanı söyleyince yine sinir olmuş şekilde okadar yolu tepip memlekete geri döndüm.
Araca ne binesim kaldı nede hevesim nede cebimde param kaldı. Bu kadar olaydan sonra birde telefonda kaan arayıp bişi olmaz o şekilde istediğin gibi gazla diyor. Çıktım daha ilk denememde araba tak dedi yolun ortasında *** gibi kaldım. Artık ağlıcak dereceye geldim sinirden çektik aracı sanayiye motoru açtık araba kol çıkarmış yataklar dağılmış krankın ağzına sıçılmış blok delinmiş yani direk al çöpe at o anki ruh halimi empati yapıp düşünmenizi isterdim.

Kaanı aradım dedim motor böyle böyle bana verdiği cevap "allah allah nasıl olur yahu" oldu.
Sonraki muhabetleri az çok tahmin edersiniz zaten

Bunlar bir kenara sonrasında işler tek tek ortaya çıkmaya başladı.
Aldım motoru Kaandan umudu kesip taa ankaraya civic d motorlardan anladığı için Erkut ustaya götürdüm.
Tek tek inceledik. Birde ne görelim.

PPR özel yapım denilen eksantrik üstünde HKSM diye bir yazı bu nedir diye Google a yazdık direk Google ın cevabı HÜNER CAMSHAFT geçmiş olsun oldu.
Ordan aşşağı indik bisimotomu supertechmi neyse artık subaplar yaylar şapkalara bakalım çok para verdik dedik anaaa bi baktık bildiğin Aksaray üretim türk subaplar
Zaten yediğimiz kazığı yemişiz derken kranka baktık ondada bi halt olduğu yok
Volan desen ondada bi halt yok ellenmemiş yani bildiğiniz berbat bir sanayi ustasının yaptığı yalan dolanlarla iş yapılmış

Bu olaylardan sonra kaanı aramak farz oldu arayıp bu olanların hepsini söyledim harcadığım 10.000 TL yi ve elimden yok olan sağlam motor karşılığında ondan sadece 5.000 TL sini geri istedim onlada kendime stock motor alıp takarım dedim zaten battım batacağım kadar verdiği cevaplar "şuan veremem 2014 eylülde verecem" dedi. bende senet istedim senette yollamadı. baktım para falan geleceği yok bana motoru toplıcağım şekilde oem parçalar yolla dedim. bana yolladığı tek şey krank eksantrik ve yatak oldu bunlarla hiç bir motoru düzeltemeyiz dediğim halde bana benim sana başka borcum yok deyip kesip attı. Kalan malzemeleride cebimden aldım aracımı stock halde çıkma parçalarla toplayıp yürütmeye çalışıyorum cebimde 5 kuruş param yok.

Ha bu anlatılanlara yalan dolan diyen birisi çıkabilirse ki sanmıyorum hepsinin telefon kaydı mesaj kaydı parça fotoğrafları var kaanında bunlardan haberi var hayattan arabadan herşeyden soğudum resmen psikolojik bunalıma soktu araç beni.

Herşeyi eksiksiz yalansız anlattım araç çöp halde kapıda yatıyor motorsuz şekilde tek isteğim aracımın stockta olsa toplanıp yürümesi yaptıracak ne param nede gücüm var tek isteğim toplanacak kadar 3.000 tl para göndersin yada motor göndersin takayım geri arabasızım tek arabamda bu zaten

Şimdi sorarım tüm techturkey e siz olsanız ne yaparsınız ? :confused:

EMO
06-12-2014, 00:46
Hocam geçmiş olsun,daha öncede bahsi geçen kişinin bu tarz problemi olmuştu,umarım senin adına en mutlu olacağın şekilde sonuçlanır.

Hakan-N
06-12-2014, 00:53
vay vay vay büyük geçmiş olsun cidden üzüldüm gelde sövme simdi :(

Slmcnsl
06-12-2014, 00:53
geçmiş olsun.
herşeyi anlarim da bu tarz mevzularda takilacak denilen marka parçalarin takilmamasi , gizli kapakli şekilde dandik versiyonlarinin takilmasini anlamam.

MCN21
06-12-2014, 00:56
Oncelikle cok gecmis olsun. Bu kadar olaydan sonra keske guvenip gazlamasaydiniz, baya gozle gorulur sorunlar varmis. Zaten acilan ilk konu degil, memnun olanda var bir o kadarda siizn olaylari yasayan var :(

alicancalis
06-12-2014, 00:56
Eğer gerçekten yazdığınız gibiyse yakında işleri bozulur zaten. Piyasada bir çizgin olucak. Yaptığın işin arkasında olucan. Yalan dolanın olmayacak. Düzgün esnaf bulmak bu zamanda kolay değil.

Ahmetfikri
06-12-2014, 00:59
haklı haksız tartışmasına giremem ama benim egzantiriğim diye hüner takıldıysa allah yardımcın olsun bu kadar parayla emekle canavar olurdu

canozcan
06-12-2014, 01:00
ben zaten o şekilde hiç gaz basmak istemiyordum kaan kendisi onların normal olduğunu söyleyip bir şey olmaz gazla dene dediği için ilk gaza oturmamda kırdı zaten ben o şekilde arabaya bile binmek istemiyordum

AdemAr
06-12-2014, 01:06
allah sabır versın ben olsam deliririm heralde

levent
06-12-2014, 01:07
Söylenecek bir şey yok aslında, Allah sabır versin umarım maduriyetiniz çözüme ulaşır en kısa sürede.

Tuncay
06-12-2014, 01:15
Yuhhhhhhh diyorum ve gelecek cevabi cok merak ediyorum

M50B25
06-12-2014, 01:15
Öncelikle geçmiş olsun. O parçalar farklı marka çıktı ya, üstüne üstlük o kadar vaade rağmen vasat işçilikle iş yapıldı ya, ciğerini sökerdim onun.

Yok "biz en iyisiyiz, şöyle yaparız böyle parça takarız, fiyatı da şu" diyen adam bana bunu yapsa, aynı motoru ona tekrar yaptırırdım. Her şey parayı alana kadarmış. Bu firma isim de yapmış, sen de ona güvenerek motoru göndermişsin, hakkaten çok şaşırdım. Fakat siz bu motorun gerçekten 5 bine çıkacağına inanıyor muydunuz? buna çok takıldım. Kaan denilen arkadaşın arada kalma durumu yaşadığı da aklıma gelmiyor değil. Motoru kendi toplamıyorsa, bu işi başka bir usta yapıyorsa, değişik parça takılma konusunda onun parmağı olabilir. Ve kapak taşlama işini de başka biri yapıyorsa aynı şekilde. Aslında öyle bile olsa 138'den tık yukarı çıkmayan motora canavar deyip savuşturması da düşündürücü. Benim anlamadığım tek nokta kapağı aldıktan sonra mı Özgün'ün dükkanına gittiniz, yoksa memlekete gidip tekrar arabayla geri mi döndünüz? Yani motoru mu dynoya soktunuz yoksa kapağı almaya giderken araba yanınızda mıydı? Sanki orada bir karışıklık olmuş. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

Cliosportve
06-12-2014, 01:16
1 ay once falan gormustum sizi burgazda hala arabayla ugrasıyodunuz, demek olay buralara kadar geldi
valla ben sunu anlayamıyorum bizimde yeri geliyor insannlarla ticaretimiz oluyor millet 5 liranın bile hesabı oluyor
fakat ne hikmetse bole durumlarda hicmi biseyi takip edip sormuyosunuz. bize gelincemi millet uyanık
50 tane parcadan işten bahsetmissin yanında giden 10 liramıdır motorumudur cabası
surekli bole mevzular duyuyoruz sagdan soldan, arayanı dert yananı cabası
benden tavsiye bu işlerle ugrasıyorsanız motordanda anlayın egzantriktende reklifiyedende. he ben anlamak zorunda degilim ustamıyım diyosanda hic girme bu işlere
yanlıs anlasılmasın o haklıdır bu haksızdır demiyorum işin ayrıntısına vakıf olmadıgım için sadece genel bir yorumdur

Onurkk06
06-12-2014, 01:20
Giden paraya zamana yazık başka bişey değil geçmiş olsun çok kötü bi durum hem 10 bin TL hem de motor mu gitmiş oldu şimdi

canozcan
06-12-2014, 01:20
Öncelikle geçmiş olsun. O parçalar farklı marka çıktı ya, üstüne üstlük o kadar vaade rağmen vasat işçilikle iş yapıldı ya, ciğerini sökerdim onun.

Yok "biz en iyisiyiz, şöyle yaparız böyle parça takarız, fiyatı da şu" diyen adam bana bunu yapsa, aynı motoru ona tekrar yaptırırdım. Her şey parayı alana kadarmış. Bu firma isim de yapmış, sen de ona güvenerek motoru göndermişsin, hakkaten çok şaşırdım. Fakat siz bu motorun gerçekten 5 bine çıkacağına inanıyor muydunuz? buna çok takıldım. Kaan denilen arkadaşın arada kalma durumu yaşadığı da aklıma gelmiyor değil. Motoru kendi toplamıyorsa, bu işi başka bir usta yapıyorsa, değişik parça takılma konusunda onun parmağı olabilir. Ve kapak taşlama işini de başka biri yapıyorsa aynı şekilde. Aslında öyle bile olsa 138'den tık yukarı çıkmayan motora canavar deyip savuşturması da düşündürücü. Benim anlamadığım tek nokta kapağı aldıktan sonra mı Özgün'ün dükkanına gittiniz, yoksa memlekete gidip tekrar arabayla geri mi döndünüz? Yani motoru mu dynoya soktunuz yoksa kapağı almaya giderken araba yanınızda mıydı? Sanki orada bir karışıklık olmuş. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

motoru başta komple gönderdik zaten herşey bittikten sonra duman ata ata dynoya çıktık birde o şekil ayar yapmaya çalışıoduk araca
arada yağ yaktığı için kapağı gönderdik kontrol etsin diye zaten ozaman başkası bile bu parçaları taksa görmesi lazımdı sonrasında dyno yaptık zaten
başkasıyla hiç muhattap olmadım herşey kaan ppr motorsports diye geçiyordu kendi yapacaktı ben onun sözüyle bu işe kalkıştım zaten başkasına vermiş vermemiş orası onun bileceği iş

Vtec_2
06-12-2014, 01:32
hahaha el klasikoo :)

emi-R
06-12-2014, 01:41
Çok sıkıcı bir durum allah kolaylik versin.Bunlarin ustune bir de karşı tarafi dinlemek lazim

Vtec_2
06-12-2014, 01:43
karsi tarafin neyini dinliceksin dostum ?

MBuğra
06-12-2014, 01:44
Uzun zamandir dikkatimi cekiyor, bahsi gecen kisi diger tum bu tur konular icerisinde, konunun sonuna geldiginde adina konu acilan adamin ise yarar-yaramaz oldugu ortaya cikar ve bu daha sonradan hic degismez.

Ancak bahsi gecen kisi hakkinda acilan/acilmis konularda ismi gecerse ya isini cok iyi yaptigi icin tesekkur edilir ve yaptigi is ovulur. Ya da tam tersi yaptigi is hakkinda sikayet gelir. Orta nokta yok.

Bu da adamina gore is yaptigini akillara getiriyor.

Neyse karsi taraf gelsin de, onu da dinleyelim. Tek tarafin dinlendigi yerde adalet olmaz.

emi-R
06-12-2014, 01:48
karsi tarafin neyini dinliceksin dostum ?

Ikisini de tanimam etmem yargisiz infaz yapmamak lazım

MBuğra
06-12-2014, 01:50
Mobilden girdigim icin cumleler biraz dusuk olmus, parca parca yazdigim icin bazi cumlelerde kesilmesi gereken yerleri unutmusum. Editinde gitmesi kotu oldu. O yuzden duzenleyip tekrardan koyuyorum.

Uzun zamandir dikkatimi cekiyor, diger bu tur konularda, konunun sonuna geldiginde adina konu acilan kisinin ise yarar-yaramaz oldugu ortaya cikar ve bu daha sonradan hic degismez.

Ancak bahsi gecen kisi hakkinda acilan veya acilmis olan konularda ismi gecerse, ya isini cok iyi yaptigi icin tesekkur edilir ve yaptigi is ovulur. Ya da tam tersi yaptigi is hakkinda sikayet gelir. Orta noktasi yok.

Bu da adamina gore is yaptigini dusuncesini akillara getiriyor.

Neyse karsi taraf gelsin de, onu da dinleyelim. Tek tarafin dinlendigi yerde adalet olmaz.

Ali Özdoğan
06-12-2014, 02:13
okurken sinirlerim bozuldu gece gece Allah göstermesin ben cinayet yaparım böyle bir durumda
İnşallah yasal yollardan hakkınızı arayabilirsiniz
öyle 3 bin 5 bin peşinede düşme bence ne verdiysen geri al

ceyhun737
06-12-2014, 02:34
Bu konuya drahte ne zaman gelecek diye bekliyorum:) Geçmiş olsun hadi yapılan işlemde hata olmuş olabilir ancak kullanılan parçalarda yalan söylenmesi 10.000 tl ye yakın para alınıp yüz üstü bırakmak bu kadar reklama şakşakçılarına Yakışmadı:)

PPR engineering
06-12-2014, 02:52
Fazla bir şey yazmama gerek yok hak idda eden arkadaş aracı kırıldıktan sonra senin yüzünden kırıldı vs su parça var

yok değil durum olayı cözmek için elimizden geleni yaptık bize bir liste verildi bizde sorduk bu parçaları sana alalım

hakkımızda ileri geri yazılmaması adına cünkü forum ortamı tamamen artık karıştı insanlar bir bileri cıkarları doğrultusunda

cok değişik noktalara yönlendiriliyo Kim neye inanmak istiyorsa inanabilir bir sakıncası yok uzatmayacağım bizim tarafımıza

verilen liste eksiksiz yollanmıştır kargo ücretine kadar tarafımızca ödenmiştir aylar sonra hak idda eden arkadaş cıka gelip

nerde benim diğer paralarım demiştir bizde bu şekilde anlaştık diye belirtmişizdir.

Herkez hata yapabilir otomobiller bozulabilir kırılabilir ama idda edilen itamlar yersizdir bize karşı çünki biz ürünlerde

ve motor toplanırken aracı olduğumuz doğrudur ancak karşı taraftan ürünleri alan kişide gözüyle görüp alıyor.Yine söylüyorum

takdir sizlerin iyi forumlar..

http://i.hizliresim.com/6lYEl0.jpg (http://hizliresim.com/6lYEl0)

canozcan
06-12-2014, 03:06
bak orada krank kepi ve karter de istemişim onlar nerede ? ve de motoru toplamak için eksik bir şey yoksa fix olurum demişim zaten orada. ki dünya eksik çıktı onları da istedim yollamadın. blok, piston, karter vs. vs. çalınan parçalarım(triger kapağı, özel vida ve civatalar vs..) hiç biri geri gelmedi.
son olarak ben senden komple zararımı talep etmedim. orta nokta olarak 5bin lira teklif ettim. param yok dediğin için motoru topliyim yeter dedim onuda yapmadın ben nekadar iyi davransam sen suiistimal ettin en ucuza nasıl kaparım bu işi diye düşündün hep. bir krank bir kol ve yatakla motor topla dedin...

PPR engineering
06-12-2014, 03:09
Aracın dyno üzerinde yakıtsız standart gaz kelebeği ve stock typer son susturucusu ile olan dyno dynamics teki gücü ve aynı dyno üzerinde 25 koşu yapmış bir araç araç dyno sonrası sanırım 1 ay sonra kırıldı diye haber verdi net tarihi hatırlayamadım nasıl kırıldığını veya kol cıkardığını bilemiyorum bilir kişi tespit ettirmesini söledim kırıldıktan sonra yaptılarmı onuda bilemiyorum uzuna yazmak istemiyorum tabirice b.. cıkıyo işin..
http://i.hizliresim.com/J7dMnW.jpg (http://hizliresim.com/J7dMnW)

canozcan
06-12-2014, 03:10
Fazla bir şey yazmama gerek yok hak idda eden arkadaş aracı kırıldıktan sonra senin yüzünden kırıldı vs su parça var

yok değil durum olayı cözmek için elimizden geleni yaptık bize bir liste verildi bizde sorduk bu parçaları sana alalım

hakkımızda ileri geri yazılmaması adına cünkü forum ortamı tamamen artık karıştı insanlar bir bileri cıkarları doğrultusunda

cok değişik noktalara yönlendiriliyo Kim neye inanmak istiyorsa inanabilir bir sakıncası yok uzatmayacağım bizim tarafımıza

verilen liste eksiksiz yollanmıştır kargo ücretine kadar tarafımızca ödenmiştir aylar sonra hak idda eden arkadaş cıka gelip

nerde benim diğer paralarım demiştir bizde bu şekilde anlaştık diye belirtmişizdir.

Herkez hata yapabilir otomobiller bozulabilir kırılabilir ama idda edilen itamlar yersizdir bize karşı çünki biz ürünlerde

ve motor toplanırken aracı olduğumuz doğrudur ancak karşı taraftan ürünleri alan kişide gözüyle görüp alıyor.Yine söylüyorum

takdir sizlerin iyi forumlar..

http://i.hizliresim.com/6lYEl0.jpg (http://hizliresim.com/6lYEl0)

ben sana 1 senemi vermişim sapasağlam çalışan aracımı vermişim üstüne 10.000 TL vermişim oda yetmemiş istanbula kaç kez gelip gitmişim senin hataların yüzünden
her sorunda işçilik sökme takma paralarını cebimden vermişi oda yetmedi üstüne koydum yaptım dediğin bütün parçalar yalan dolan çıkmış
şimdi kalkmış sen bana 1 krank 1 kol 1 eksantrik le fix olmaktan bahsediyorsun ben sana vereyim bunlarıda sen topla blok patlamış kapağı leş olmuş bir aracı 5 kuruş cebinde kalmadan

PPR engineering
06-12-2014, 03:11
bak orada krank kepi ve karter de istemişim onlar nerede ? ve de motoru toplamak için eksik bir şey yoksa fix olurum demişim zaten orada. ki dünya eksik çıktı onları da istedim yollamadın. blok, piston, karter vs. vs. çalınan parçalarım(triger kapağı, özel vida ve civatalar vs..) hiç biri geri gelmedi.
son olarak ben senden komple zararımı talep etmedim. orta nokta olarak 5bin lira teklif ettim. param yok dediğin için motoru topliyim yeter dedim onuda yapmadın ben nekadar iyi davransam sen suiistimal ettin en ucuza nasıl kaparım bu işi diye düşündün hep. bir krank bir kol ve yatakla motor topla dedin...

Özcan istemişsin tamam kep bulamadım yollayamadım ayrıca mallar sana ulaştı bende sana telden aradım sordum eksik şimdilik yok dedin aylar gectikten sonra eksik değil anlaşmayı bozup para istedin parca değilki.Neyse haklı olduğuna inanıyorsan motoru heyetede sok.

canozcan
06-12-2014, 03:15
hksm cams yazsaydın oraya ??? ayrıca oem piston değil pm2 piston vardı araçta. sana verdiğimde de cometic 0.027 conta vardı. sen oem conta kaktın ona. 10bin tl para verdim krank söktükten sonra aynı yataklarla tekrar topladın motoru. bu mudur senin motorsportçuluğun
Aracın dyno üzerinde yakıtsız standart gaz kelebeği ve stock typer son susturucusu ile olan dyno dynamics teki gücü ve aynı dyno üzerinde 25 koşu yapmış bir araç araç dyno sonrası sanırım 1 ay sonra kırıldı diye haber verdi net tarihi hatırlayamadım nasıl kırıldığını veya kol cıkardığını bilemiyorum bilir kişi tespit ettirmesini söledim kırıldıktan sonra yaptılarmı onuda bilemiyorum uzuna yazmak istemiyorum tabirice b.. cıkıyo işin..
http://i.hizliresim.com/J7dMnW.jpg (http://hizliresim.com/J7dMnW)

canozcan
06-12-2014, 03:19
bana stock d16a9 yolla dedim kendim buldum sana adresini verdim moturun. ben kranka kola para verdim şimdi mi söylüyorsun dedin. ee ben napayım sana kep bulamadıysan ? sen 3beş kuruşun hesabını yapmaktan bu hale geldin. aylar sonra dediğin ben eylülde ödeyebilirim ancak dedin. eylül geldi geçti hiç oralı değilsin. anlaşmayıda bozan sensin bana ihtiyacım olan parçaları yollamadın. tabiki parasını isticem sonradan...
Özcan istemişsin tamam kep bulamadım yollayamadım ayrıca mallar sana ulaştı bende sana telden aradım sordum eksik şimdilik yok dedin aylar gectikten sonra eksik değil anlaşmayı bozup para istedin parca değilki.Neyse haklı olduğuna inanıyorsan motoru heyetede sok.

PPR engineering
06-12-2014, 03:33
hksm cams yazsaydın oraya ??? ayrıca oem piston değil pm2 piston vardı araçta. sana verdiğimde de cometic 0.027 conta vardı. sen oem conta kaktın ona. 10bin tl para verdim krank söktükten sonra aynı yataklarla tekrar topladın motoru. bu mudur senin motorsportçuluğun

Karşılıklı atışmaya girmeyeceğim hak idda ediyorsan hakkını ara sonuna kadar ben hüner camshaft a bir dönem işlem yaptırdım gayette memnunca çalıştık sen akıllı adamsın cözmen lazım gizli bir iş değilki bu şu derece bu açı bu lift dedim yaptırdım pprde yazabilirdik üzerine braincrower bir markadır estaşta ürününü ürettirir neden cekineyim ordaki marka iconundan değerleri vs benim verdiğim bir çalışma o egzantirik tabiki benimde ismim gecicek orda yapılacağını sende biliyorsun güneş balçıkla sıvanmaz bu ülkede yapılmayan işleri yaptık hünerlede çalıştım konyada sivastaki bazı üreticilerlede amaç güç alabilmek kimle çalışacağımı kimseye sormak zorunda değilim zorla sana bize iş yaptırda demedik motorunu neden bilir kişide onaylat dediğimde yapmadın direk bize oynadın
bizlerinde hatası olabilir alininde mehmetinde yapıcı olmak adına bu gibi tatsızlıklarla uğraşmamak için yolladık parçalarını ama görüyorumki söylediklerinle yaptıkların tutmuyor ben malzemeleri yolladıktan sonraki telefondaki teşekkür etmen ve vs vs vs leri karıştırmıyorum.Talihsizlikler yaşadığım bir dönemde montajı oldu arabanın türkiyede bile değildim siz toplayın motorunu ben orda olmayacağım kendi ustanız toplasın dedim illede ikiler honda toplaması için israr ettin ki geldin adamlarlada tanıştırdım seni o paraları sadece bana vermiş gibi aksettirme yanlış olur.

Ben yine söylüyorum yakıt egsoz sistemi kelebek daha iyi filtre araba cok daha güzel yerlere taşınacaktı değer olarak kısmet olmadı ama benim ama birinin ama başkasının hatası olmuş olabilir biz kul yapısı deyip işin içinden sıyrılmadık finans olarak en zor dönemimizde kalktık sana parçaları yolladık benden taivan malı yatak istediğin halde kullanıla bilecek en iyi japon malı yatakları gönderdim senin söylemediğin gez aylarınıda bu markadan seçtim.

Bu camiada her daldan araba yaptık yapmaya devam ediyoruz anlaşmazsızlıklar olucak ama orana baktığınızda zaten yapılan arabaların coğunda hatta buyuk coğunluğunda emeğimiz ismimiz var herkezle problem yaşamıyoruz ben veya ppr suçsuz demiyorum ama baktığınız zaman işin ucundan tuttuk sessiz kalmadık
umarım anlamışsındır beni

PPR engineering
06-12-2014, 03:45
Senle anlaşıyoruz istediğin parçaları yolluyorum teşekkür ediyorsun sağol tamam diyorsun sonra 3 ay geciyor bizim işimiz ne oldu diye soru soruyorsun madem parçaların eksik geldi okey deyip teşşekkür ettikten 3 ay sonra soruyorsun tezatlık değilmi bu özcan.

canozcan
06-12-2014, 03:52
Karşılıklı atışmaya girmeyeceğim hak idda ediyorsan hakkını ara sonuna kadar ben hüner camshaft a bir dönem işlem yaptırdım gayette memnunca çalıştık sen akıllı adamsın cözmen lazım gizli bir iş değilki bu şu derece bu açı bu lift dedim yaptırdım pprde yazabilirdik üzerine braincrower bir markadır estaşta ürününü ürettirir neden cekineyim ordaki marka iconundan değerleri vs benim verdiğim bir çalışma o egzantirik tabiki benimde ismim gecicek orda yapılacağını sende biliyorsun güneş balçıkla sıvanmaz bu ülkede yapılmayan işleri yaptık hünerlede çalıştım konyada sivastaki bazı üreticilerlede amaç güç alabilmek kimle çalışacağımı kimseye sormak zorunda değilim zorla sana bize iş yaptırda demedik motorunu neden bilir kişide onaylat dediğimde yapmadın direk bize oynadın
bizlerinde hatası olabilir alininde mehmetinde yapıcı olmak adına bu gibi tatsızlıklarla uğraşmamak için yolladık parçalarını ama görüyorumki söylediklerinle yaptıkların tutmuyor ben malzemeleri yolladıktan sonraki telefondaki teşekkür etmen ve vs vs vs leri karıştırmıyorum.Talihsizlikler yaşadığım bir dönemde montajı oldu arabanın türkiyede bile değildim siz toplayın motorunu ben orda olmayacağım kendi ustanız toplasın dedim illede ikiler honda toplaması için israr ettin ki geldin adamlarlada tanıştırdım seni o paraları sadece bana vermiş gibi aksettirme yanlış olur.

Ben yine söylüyorum yakıt egsoz sistemi kelebek daha iyi filtre araba cok daha güzel yerlere taşınacaktı değer olarak kısmet olmadı ama benim ama birinin ama başkasının hatası olmuş olabilir biz kul yapısı deyip işin içinden sıyrılmadık finans olarak en zor dönemimizde kalktık sana parçaları yolladık benden taivan malı yatak istediğin halde kullanıla bilecek en iyi japon malı yatakları gönderdim senin söylemediğin gez aylarınıda bu markadan seçtim.

Bu camiada her daldan araba yaptık yapmaya devam ediyoruz anlaşmazsızlıklar olucak ama orana baktığınızda zaten yapılan arabaların coğunda hatta buyuk coğunluğunda emeğimiz ismimiz var herkezle problem yaşamıyoruz ben veya ppr suçsuz demiyorum ama baktığınız zaman işin ucundan tuttuk sessiz kalmadık
umarım anlamışsındır beni

motor sen beni arayıp bir gazla dene diye konuşup çıkıp denedikten sonra kırıldı ve ben seni aradım. aylar sonra değil.burda kendini masum dürüst esnaf gibi göstermeye çalışma.
ben senden başka kimseye ne para ödedim ne muattap oldum. dekontlar senin ve ortağın adına duruyor elimde.

şuanda yalan konuşuyorsun ben hiç bir zaman araç orda toplansın burda toplansın demedim
hatta geldiğimde şok oldum motorun başka bir dükkandan çıkmasına adamlara soruncada biz sadece topladık dedi
herşeyi geçtim sen egzantriği kendin yapacam dedin daha iyi olacak biz yapıyoruz bu işlemi dedin huner yapıosa ben direk gider ona yaptırırdım zaten 2000 tl kimden para almış huner camshaft ??? adamlar 700-800 e egzantrik yapıyor geri kalan 1300 ü egzantriğe dokunmadan kendine nasıl komisyon olarak alırsın ?
Sadece egzantrikte değil işlem yaptım deyip 1000 er TL aldığın tüm mallar ya dandik marka çıktı yada hiç ellenmemiş çıktı
şimdide kalkmış yaptığımız arabaların çoğunda problem yaşamıyoruz diyorsun banane senin sorun yaşamadığın araçlardan
ben kendi verdiğim parama çöpe giden motoruma emeğime zamanıma nakitime bakarım
bunların karşılığı 1 egzantrik 1 kol 1 krank mıdır ? altı üstü motorumu eski haline getir yeter dedim zaten sömürdün yeterince beni
3.500 TL komple bir motor alamadın bu kadar hatana yalana dolana sen o parayı 1 egzantrik 1 krank için aldın onlarda çöptü zaten
ayıptır günahtır ben daha fazla bişi yazmıcam

PPR engineering
06-12-2014, 04:03
motor sen beni arayıp bir gazla dene diye konuşup çıkıp denedikten sonra kırıldı ve ben seni aradım. aylar sonra değil.burda kendini masum dürüst esnaf gibi göstermeye çalışma.
ben senden başka kimseye ne para ödedim ne muattap oldum. dekontlar senin ve ortağın adına duruyor elimde.

şuanda yalan konuşuyorsun ben hiç bir zaman araç orda toplansın burda toplansın demedim
hatta geldiğimde şok oldum motorun başka bir dükkandan çıkmasına adamlara soruncada biz sadece topladık dedi
herşeyi geçtim sen egzantriği kendin yapacam dedin daha iyi olacak biz yapıyoruz bu işlemi dedin huner yapıosa ben direk gider ona yaptırırdım zaten 2000 tl kimden para almış huner camshaft ??? adamlar 700-800 e egzantrik yapıyor geri kalan 1300 ü egzantriğe dokunmadan kendine nasıl komisyon olarak alırsın ?
Sadece egzantrikte değil işlem yaptım deyip 1000 er TL aldığın tüm mallar ya dandik marka çıktı yada hiç ellenmemiş çıktı
şimdide kalkmış yaptığımız arabaların çoğunda problem yaşamıyoruz diyorsun banane senin sorun yaşamadığın araçlardan
ben kendi verdiğim parama çöpe giden motoruma emeğime zamanıma nakitime bakarım
bunların karşılığı 1 egzantrik 1 kol 1 krank mıdır ? altı üstü motorumu eski haline getir yeter dedim zaten sömürdün yeterince beni
3.500 TL komple bir motor alamadın bu kadar hatana yalana dolana sen o parayı 1 egzantrik 1 krank için aldın onlarda çöptü zaten
ayıptır günahtır ben daha fazla bişi yazmıcam

hüner camshaft 1400 tl ye regrind yapıyor bizde oraya bu parayı ödedik ayrıca hüner camshaft senin egzantiriğini fiziksel yönde çalışmasını yaptı değerleri ve yapısı bilgi aktarımı bana aittir gizli saklı bir şey yapsam hünercamshaft yazdırmazdım oraya sığ düşünceler bizi yorar.

Siz beyefendi kendi kişiliğinizi adamlığınızı buraya yansıttınız bu parçaları yolla tamammız dedikten sonra bende sizin sözünüze güvenerek yolladıktan sonra buraya konu açarak bunu gösterdiniz.

1 egzantirik bir krankmıdır yazıyorsunuz bana verdiğiniz liste sizin kendi ağzınızdan ve yaznızdan yukarıda ekledim isteklerinize cevap verdim ayrıca egzantirik içinde iki farklı secenek sundum.

Kaliteli marka ürün yollayarak ayrıca yine sizi kırmadım.

3 ay sonra anlaşıp malları aldıktan sonra cıkıp gelmekte nedir ???

Çöpe giden motoru madem bu kadar emindiniz neden bilir kişiye sunmadınız ben size söylediğimde.

Açıkcası ben kendimi ispatladığımı düşünüyorum yukarda eklediğim yazılar sizin kendinizin kalemi peki bende size güvenip malınızı yolladım

Bana burda yazılar yazdınız o mallar boşunamı olmadı ben açıkcası hakkımı sonuna kadar Helal etmiyorum.

Sizde inanıyorsanız etmeyin.

Oz`
06-12-2014, 04:10
öncelikle söz hakkım var:)

geçmiş olsun kardeşim kırılmış kötü olmuş ama 1-2 senin yanlış aladığın konu var taktığımızdan beri böyle bişiy olacağını sanmıyorum cümlesinide kullandın sen bana bende denedim ama malesef olmadı elimden geleni yaptım keske olsaydı amma velakin kaanın kasnaklarla oynamasına güldüğüm neden sudur ben ilk oynayınca 70 beygir gelmez die dalga geçtim oda dediki hayır egri düzelsinde ona göre yerini bilelim die dedi yanlş anlaşılma olmasın lütfen :) yani kaaanla benim aramdaki samimiyetten kayankalanan bir konudur :)

kaaan hünerden yaptırdığını saklamaz sakladığınıda sanmıyorum

Mikrop_Ali
06-12-2014, 04:25
D16a9 200hp ?
Feh yapsan zaten 140hp çıkardı o motordan 500 bin km de degilse..

canozcan
06-12-2014, 05:09
öncelikle söz hakkım var:)

geçmiş olsun kardeşim kırılmış kötü olmuş ama 1-2 senin yanlış aladığın konu var taktığımızdan beri böyle bişiy olacağını sanmıyorum cümlesinide kullandın sen bana bende denedim ama malesef olmadı elimden geleni yaptım keske olsaydı amma velakin kaanın kasnaklarla oynamasına güldüğüm neden sudur ben ilk oynayınca 70 beygir gelmez die dalga geçtim oda dediki hayır egri düzelsinde ona göre yerini bilelim die dedi yanlş anlaşılma olmasın lütfen :) yani kaaanla benim aramdaki samimiyetten kayankalanan bir konudur :)

kaaan hünerden yaptırdığını saklamaz sakladığınıda sanmıyorum
Tum parayi vermisim uzerinde hksm yazisini gormusum ondan sonra saklamadi evet. Basta adamdan suphem yoktuki sormadim.sormadimki saklamamis olur tabiki. Neyse samimi oldugun kisi bir yalancidir. 3vs degil param yok dedigi icin bekledim ben onu.ve motor ayardan sonra kirildi dikkatini cekerim diye isten siyrilmaya calisan birini kollamani tavsiye etmem. Bulabilirsem ses kaydinu yollarim özelden.Buarada taktığımızdan beri böyle bişiy olacağını sanmıyorum cümlesini anliyamadim affola.

canozcan
06-12-2014, 05:11
D16a9 200hp ?

Motor sifir mis gibi gonderdim 145 hp idi yolladigimda. Ordada 145mis ben 138 hatirlamisim.

PPR engineering
06-12-2014, 05:22
Tum parayi vermisim uzerinde hksm yazisini gormusum ondan sonra saklamadi evet. Basta adamdan suphem yoktuki sormadim.sormadimki saklamamis olur tabiki. Neyse samimi oldugun kisi bir yalancidir. 3vs degil param yok dedigi icin bekledim ben onu.ve motor ayardan sonra kirildi dikkatini cekerim diye isten siyrilmaya calisan birini kollamani tavsiye etmem. Bulabilirsem ses kaydinu yollarim özelden.Buarada taktığımızdan beri böyle bişiy olacağını sanmıyorum cümlesini anliyamadim affola.

İşin teknik kısmı beni ilgilendirmiyor genel olarak başka işlere bakıyorum işlerimizle alakalı tanımıyorumda sizi aleni bir şekilde hiç bir kanıtınız bilir kişi raporunuz olmadan bir insana bulunduğunuz itam 2.ise karşıdaki kişinin haberi olmadan ses kaydı yapmak 100 de 100 suç dediğim gibi teknik kısmı beni ilgilendirmiyor iş hukiki boyut alacak sizin adınıza

Emre Güvenir.

PPR engineering
06-12-2014, 05:31
Pekala ben yalan sölüyorum sizin bu yazdıklarınızı kim yazıyor
Param yok dediğimde burda hala anlaşma dışına cıkmalarınızın yanında sevmediğiniz beğenmediğiniz race port istiyorsunuz???
http://i.hizliresim.com/l0B8RJ.jpg (http://hizliresim.com/l0B8RJ)

Bakın burda yazdıklarımı iyi okuyun size öncesindende söylüyorum size segman olduğunu söylüyorlar servistende İkiler honda sahibi Murat beyde buraya bir şekilde yazar hem düşünce yapınızı hem aracı
http://i.hizliresim.com/LYdXXo.jpg (http://hizliresim.com/LYdXXo)

uzatmaya gerek yok karalıyacağım diye kıvırmaya da gerek yok ayardan sonra oldu dikkatini cekersem dedim cünkü özgün sana basmayalım dediğinde bas bir şey olmaz dedi iyi dynoda kırılmadı dedik cımbızla lafı aradan cekip ters köşeye yatırmanıza gerek yok.

PPR engineering
06-12-2014, 05:33
D16a9 200hp ?

Dyno dynamics diğer dynolara oranla daha düşük ölçüyor bu bariz kanıtlanmış bir şey dünya genelinde standart stock typer 178 180 hp cıkarıyor dyno dynamicste
tabloya göre 148 dyno dynamics benim görüşüm iyi bir değer

yucelebeci
06-12-2014, 06:04
Adama bastan 200 hp soylenip simdi 148 hp iyi deger deniyorsa firma ciddiyeti ortadadir, bence ilk basta anlasilan neyse madde madde hepsi yapilmali sonucta bu bir anlasmadir yapamayacaksan zaten yaparim demeye gerek yok, sahsen arkadasi bilmem ama benim hem zamanimi hem parami alip sonucuda bu olacaksa ben herturlu zararimi odetirdim karsi tarafa

free-hifi
06-12-2014, 08:13
"karşıdaki kişinin haberi olmadan ses kaydı yapmak 100 de 100 suç dediğim gibi teknik kısmı beni ilgilendirmiyor iş hukiki boyut alacak sizin adınıza"

bu konularda dikkat ettiğim suçlanan taraf çıkmaza girince ses kaydını suç olarak kullanıyor ?

Kadyr
06-12-2014, 08:39
Gecmis olsun.bu ulkede isin basinda durmadan is yaptirilmaz kimseye.

Skyhawk34
06-12-2014, 08:54
ilk değil ve sonda olmayacak..

Günkut
06-12-2014, 09:03
Boşa giden 10 bin tl yazık....

Geçmiş olsun..

slave
06-12-2014, 09:13

.nettttt :icon_tup::icon_tup::icon_tup: anlatmaya kalksak daha neler var

Type-R
06-12-2014, 09:17
Yazık günahtır yav insanlar birbirini kandırmayı ne çok seviyor :)

ceyhun737
06-12-2014, 09:44

Aynen öyle adamın 10.000 tl sini almışsın motoru Başkasına toplatmışsın yapamamışsın motor kırılmış yardımcı olacağına bir de hukuki yollarla suçluyorsun gidin bakalım hukuki yollara burada yandaşın illaki çoktur HAKLI bile çıkartırlar seni:)

ilkerist
06-12-2014, 10:02
Yahu adamın arabasını çöp etmişsin daha laga luga yapıyorsun Kaan!!!Bir arkadaşta benim aracıma p72 kapak takacaktı,kapağı oem görüp sorduğumda pr3 kapak polish yapınca aynı ayarda oluyor zaten falan dedi,sizin gibileri Allah bildiği gibi yapsın,işiniz gücünüz milletin 3 kuruş parasına göz dikmek...

Oz`
06-12-2014, 10:14
Tum parayi vermisim uzerinde hksm yazisini gormusum ondan sonra saklamadi evet. Basta adamdan suphem yoktuki sormadim.sormadimki saklamamis olur tabiki. Neyse samimi oldugun kisi bir yalancidir. 3vs degil param yok dedigi icin bekledim ben onu.ve motor ayardan sonra kirildi dikkatini cekerim diye isten siyrilmaya calisan birini kollamani tavsiye etmem. Bulabilirsem ses kaydinu yollarim özelden.Buarada taktığımızdan beri böyle bişiy
olacağını sanmıyorum cümlesini anliyamadim affola.

bu araba duman atıyor dediğimde evet contayı değiştirdiğimizden beri atıyor die kendin sölemiştin sıkıntı yok bana giren çıkan yok ben ortada konuşuyorum

kimseyi sawunmuyorum adım geçmiş cvp verdim kaldıki kimi nasıl saqwunucağımı kimseye sormak zorunda olduğumu sanmıyorum, herkesin kendi görüşüdür kendi fikridir abc firma cıkmış hüner cıkmış beni bağlamaz beni bağlayan sey erimişmi egzantirik ? kırılmışmı ? sen kime hang ifirmaya yaptırıyorsun dedinmi egzantirik leri oda brain crowermı dedi ? kendim yapıyorum dedi eee egzantirik işini yapıyormu yapıyor , haa ozaman kimin neyin nerden nasıl yapıldığı seni ilgilendirmez üreticiyi ilgilendirir ozaman yan sanayi kapı takma çamurluk takma nedne takıyorsun yan sanayi yağ kapağı takma ozaman yada filitre sorun çıkarmayan hersey benim gözümde iyidir eksikleri olabilir ama ozaman tartışılı varmı egzantirikte bişiy türk firmasını lütfen kötülemeyin adam egzantirikleri yapıomu yapıo eeee bittti ozaman A M S dediğin firmada bile regrind egzantirik var ozaman sikinti olmuyor çünkü ams :) lütfen emeğine saygı göster egzantirik konusunda

Yahu adamın arabasını çöp etmişsin daha laga luga yapıyorsun Kaan!!!Bir arkadaşta benim aracıma p72 kapak takacaktı,kapağı oem görüp sorduğumda pr3 kapak polish yapınca aynı ayarda oluyor zaten falan dedi,sizin gibileri Allah bildiği gibi yapsın,işiniz gücünüz milletin 3 kuruş parasına göz dikmek... ama pr3 kapak p72 den iyidirki :)

ilkerist
06-12-2014, 10:26
bu araba duman atıyor dediğimde evet contayı değiştirdiğimizden beri atıyor die kendin sölemiştin sıkıntı yok bana giren çıkan yok ben ortada konuşuyorum

kimseyi sawunmuyorum adım geçmiş cvp verdim kaldıki kimi nasıl saqwunucağımı kimseye sormak zorunda olduğumu sanmıyorum, herkesin kendi görüşüdür kendi fikridir abc firma cıkmış hüner cıkmış beni bağlamaz beni bağlayan sey erimişmi egzantirik ? kırılmışmı ? sen kime hang ifirmaya yaptırıyorsun dedinmi egzantirik leri oda brain crowermı dedi ? kendim yapıyorum dedi eee egzantirik işini yapıyormu yapıyor , haa ozaman kimin neyin nerden nasıl yapıldığı seni ilgilendirmez üreticiyi ilgilendirir ozaman yan sanayi kapı takma çamurluk takma nedne takıyorsun yan sanayi yağ kapağı takma ozaman yada filitre sorun çıkarmayan hersey benim gözümde iyidir eksikleri olabilir ama ozaman tartışılı varmı egzantirikte bişiy türk firmasını lütfen kötülemeyin adam egzantirikleri yapıomu yapıo eeee bittti ozaman A M S dediğin firmada bile regrind egzantirik var ozaman sikinti olmuyor çünkü ams :) lütfen emeğine saygı göster egzantirik konusunda

ama pr3 kapak p72 den iyidirki :)

Özgün,mantık basit moruk.Ne iş yapacaksan onu söyleyeceksin.Detaylara girmiyorum :)

ersandeniz
06-12-2014, 10:47
karşıdaki kişinin haberi olmadan ses kaydı yapmak 100 de 100 suç dediğim gibi teknik kısmı beni ilgilendirmiyor iş hukiki boyut alacak sizin adınıza
kimseyi tanımam, modifiye işlerinden anlamam, ama bu ifade ortada bir sıkıntı olduğunu hissettiriyor bana..

emir91
06-12-2014, 10:48
Geçmiş olsun üzücü olmuş emeğin karşılığını alamamak. Bu konu için söylemiyorum ama keşke en başından neye karar verdiyseniz onu taktırsaydınız kendi adıma bu araba yada başka konu olsun ne zaman bir satıcının veya ustanın senin dediğini değil de bunu yapalım dediğine tamam desem pişman olup bir daha para verip kendi istediğime döndüm.

PPR engineering
06-12-2014, 11:04
Yahu adamın arabasını çöp etmişsin daha laga luga yapıyorsun Kaan!!!Bir arkadaşta benim aracıma p72 kapak takacaktı,kapağı oem görüp sorduğumda pr3 kapak polish yapınca aynı ayarda oluyor zaten falan dedi,sizin gibileri Allah bildiği gibi yapsın,işiniz gücünüz milletin 3 kuruş parasına göz dikmek...

Siz hangi bilgi birikimi ile bu tip bir itamda bulunuyorsunuz sanırım antalya ppr kapak diye başkasına yaptırıp sattığınız kapaktan bahsediyorsunuz uslup çok önemlîdir.

Konunun kısasını yazıyorum heyet bilir kişi raporu istedim gelmedi araç beyin parasını denkleşyiremediği için cok ın dönem oem beyin ile gazladı bunun şahitleride var istanbula yarışada geldi ancak kıtılı biz kötü olduk zaman 15 aylık bir zaman dilimi şu parçaları yolla tamam olalım dedi yolladık kabul etti aradan aylar gecti nerde param dedi böle bir şey varmı ALLAH aşkına.

Bu arada polish değil bizim yaptığımız iş kapak içî açılar ile alakalı hala savunuyorum p72 den iyi olu

!KO
06-12-2014, 11:06
kaan abiden bizde egz alcaktık regrind yapıldıgını kendı soyledı en başta saklayacagını zannetmiyorum
egz le alakalı tek sorununuz hunermı olması baska bı problem cıktımı egzde?

morgy_drag
06-12-2014, 11:08
Konuya vakıf olmamak la beraber,seneler evvel kaan a iş yaptırmıs bırı olarak yazıyorum..
Benimde kaan la tıcaretım oldu..Asla olumsuz bırseyle karsılasmadım..Bilakis duacısı oldum..
Kendi aracı gibi ilgilendiğine,yuruyunce benden cok sevındıgıne şahit oldum..

Arkdaşın motorunun kırılması cok uzucu..Allah sabır versın..Kımse yasamak ıstemez..

canozcan
06-12-2014, 11:26
ya siz ne anlatıyorsunuz burda ben 10.000 tl para vermişim üstüne 1 senem gitmiş
sapasağlam motoru vermişim kulaklarından söküp ne istiyorsa tamam deyip nakit göndermişim
motorun düzgün çalışmadığı yağ yakması benim suçummu kapağın çöp olması benim suçummu
başta biz en iyisiyiz biz yaparız biz bu güce getiririz derken para istemek güzeldi

Biz enayimiyiz madem hunercamsaft a yaptırılacaktı eksantrik biz bilmiyormuyuz oraya gidip 500-600 tl ye eksantrik yaptırmayı bizden alınan 2000 TL para ne oldu soruyorum size ? herşey ortaya çıkıncamı biz hüner le çalışıyoruz denmeye başladı kimi kandırıosunuz siz arkadaş ?
herşeyi geçtim ben bisimoto eksantrik istiyordum en başında kaan bana biz daha iyisini yaparız pahalı olsada çok güç alırız dediği için kıydım paraya
sadece bunlamı bitti sanki subaplar yaylar şapkalar hani bana söylenen markalar gitmiş en dandik malları parçalarını sanayiden bulup koymuş sanayideki parçacılarla çalışmak zorunda olduğunudamı söylemedi arkadaş şu marka bu marka yurtdışından geliyor derken güzeldi hani soruyorum nerde bu mallar ne boş laf anlatıyorsunuz ?

konuşma kaydımı bende ilk tanıştığımız andan itibaren hepsi kayıtlı resmen tokatlanmışım alın buda benden
http://i.hizliresim.com/7V2JjW.jpg

arkadaş üretim bandını durduruyormuş eksantrik yapmak için yazdığı fiyatıda herkes görsün hunercamshaft kime 2500 tl ye ekzantrik yapmış sorarım size ?
Bu sadece egzantirkle değil 1400 tl yayına şapkasına vermişim arabaya konulan 300 tl lik mallar bunlar sadece birkaçı resmen enayi yerine konuldum birde kalkmış hala savunma derdinde kendini

Sapa sağlam arabam gitmiş şuan kapımın önünde çöp gibi duran aracım giden 10.000 tl param 1 senem var bunların hesabını kim verecek diyorum size

civelek
06-12-2014, 11:30
kapak taslanırda kenarı bırakılırmı hangi rektefiyeci taslamış aklımızda olsun !! hani bırakıldı o kapagı takıp sıkan usta kim ? çok merak ettim

canozcan
06-12-2014, 11:33
kapak taslanırda kenarı bırakılırmı hangi rektefiyeci taslamış aklımızda olsun !! hani bırakıldı o kapagı takıp sıkan usta kim ? çok merak ettim

bunları kaana sormak lazım ben aracımı sapa sağlam teslim ettim güvendim ne istiyorsa nekadar para istiyorsa gönderdim
şunu yapcaz bu para dedi gönderdim bunu yapcaz bu para dedi oke dedik yine gönderdik sorgusuz sualsiz sözüne güvendik
daha ilk hatası o kapaktaki taşlama hatası oldu zaten kendimi kapattı başkasınamı kapattırdı bilmem bu hata yaşadıklarımın yanında en ufağı kalır
keşke o hatasıyla kalsaydı herşey arabamdan hayattan soğudum resmen

BurakOzdemir
06-12-2014, 11:34
bir an kendimi gördüm can özcanın yerinde.
üzüldüm valla
sabır taşı olsa çatlar

MBuğra
06-12-2014, 11:36
Valla kimse kusura bakmasın da, karşı tarafın kendini savunma biçimi gerçekten çok çocukca. Yok bilirkişiye git, yok ses kaydı. Sıvamışsınız, üstüne birde kendinizi haklı göstermeye çalışıyorsunuz.

Otomotiv camiasında daha önce kaç kişi kaç kişiye dava açmış? Bu camia da işler genelde güven ilkesinden yürüyor. Adam size motorunu+10.000 TL para göndermiş, doğal olarakta karşılığını istiyor.

Konu sahibi arkadaşa tavsiyem, madem bilirkişi istiyor karşı taraf. Aç bir tespit davası, motoru mahkemenin bilirkişi incelesin, sonra raporu getir koy. Ayrıca karşı tarafın ses kaydını izinsizce almak, eğer söz konusu uyuşmazlığı başka şekilde kanıtlama imkanı yoksa veya zayıfsa suç kapsamına girmemekte belirtmek isterim.

Not: Stj.Avukatım.

Juggernaut
06-12-2014, 11:41
Geçmiş olsun para kolay kazanılmıyor..ama yapılı arabayla gidip oem beyinle gazlarsan 10.000 tl param ve 1 senemin hesabını kim verecek diyemessin.

BurakOzdemir
06-12-2014, 11:43
juggernaut araba yapılı değil sorun orda:confused::confused::confused:

Juggernaut
06-12-2014, 11:44
Dyno öyle demiyor?

MBuğra
06-12-2014, 11:45
Geçmiş olsun para kolay kazanılmıyor..ama yapılı arabayla gidip oem beyinle gazlarsan 10.000 tl param ve 1 senemin hesabını kim verecek diyemessin.

:D

Arkadaş yapılı arabayla gazlamamış ki, araç zaten en başta yapılmamış.

ceyhun737
06-12-2014, 11:45
Dyno öyle demiyor?

200 hp alacak dedikleri dynodan 145 hp alıyorlar :)

levent
06-12-2014, 11:47
Dyno öyle demiyor?

Kaan'ın koyduğu dyno çıktısında Neptune yazmıyor muydu ? Civic Si Neptune yazıyormuş arka planda araç bilgisi girilirken öyle girilmiş dynoya. OEM mi varmış?

http://i.hizliresim.com/J7dMnW.jpg

Vtec_2
06-12-2014, 11:50
ozgunun dynosunda hp x 1.15 degilmi ? 148 x 1.15 : 170 ediyor :)

canozcan
06-12-2014, 11:55

ne saçmalıyorsunuz arkadaş git konuyu düzgün oku araçta neptune beyin var özgüne ayara gittik diyoruz ayar yapıldı 200hp çıkacak denilen araç 145 i geçemedi aradaki 55hp nolcak kaan kasnakla oynayıp alacaz deyincede özgün gülmeye başladı zaten nitekim 145 ten yukarıda çıkmadı aksina 130 lara indi kısacası arabam çöp olmuş ne deniliyorsa yaptım kimse bana kalkıp şunu niye yapmadın diyemez ben herşeyden sonra sorunlu araca bas bişi olmaz dediklerinde korkarak bastığımda zatne aracım kırıldı sözde herşey istedikleri gibiydi zaten boş laf yapmayın zaten herşeyden soğumuşum kalkmış böyle bilip bilmeden yorum yapanlarada sinir olmaya başlıyorum inşallah sizin başınızada gelir aynısı demekten başka çarem yok ozaman anlarsın sen

Type-R
06-12-2014, 11:57
Yemin ederim sövmemek için kendimi zor tutuyorum :)

Juggernaut
06-12-2014, 12:01

Ozaman arkadaş yapmadığı arabayı kırmakla suçlanıyor öyle mi?:)

200 hp alacak dedikleri dynodan 145 hp alıyorlar :)
Araçta zaten eksikler varmış henüz tam değilmiş.Aracın 200hp yaklaması için o dynoda 160 gibi çıkarması yeter.

Kaan'ın koyduğu dyno çıktısında Neptune yazmıyor muydu ? Civic Si Neptune yazıyormuş arka planda araç bilgisi girilirken öyle girilmiş dynoya. OEM mi varmış?

http://i.hizliresim.com/J7dMnW.jpg

Dynodayken oem beyin varmış diye bişey dediğimi hatırlamıyorum.Araç sahibi beyin takmadan önce bir süre oem beyin ile gazlamış bu süre zarfında zarar vermişse vermiştir zaten.

Juggernaut
06-12-2014, 12:01
ne saçmalıyorsunuz arkadaş git konuyu düzgün oku araçta neptune beyin var özgüne ayara gittik diyoruz ayar yapıldı 200hp çıkacak denilen araç 145 i geçemedi aradaki 55hp nolcak kaan kasnakla oynayıp alacaz deyincede özgün gülmeye başladı zaten nitekim 145 ten yukarıda çıkmadı aksina 130 lara indi kısacası arabam çöp olmuş ne deniliyorsa yaptım kimse bana kalkıp şunu niye yapmadın diyemez ben herşeyden sonra sorunlu araca bas bişi olmaz dediklerinde korkarak bastığımda zatne aracım kırıldı sözde herşey istedikleri gibiydi zaten boş laf yapmayın zaten herşeyden soğumuşum kalkmış böyle bilip bilmeden yorum yapanlarada sinir olmaya başlıyorum inşallah sizin başınızada gelir aynısı demekten başka çarem yok ozaman anlarsın sen

Kardeşim ben dyno zamanını kastetmiyorum.Sen araba yapıldıktan sonra oem beyinle gazladın mı gazlamadın mı onu söyle?

MBuğra
06-12-2014, 12:07
Ozaman arkadaş yapmadığı arabayı kırmakla suçlanıyor öyle mi?:)

Bu bakış açınıza göre parayı alıp, hiç bişey yapmadan gönderseydi, haklı çıkacaktı.

Evet, 10.000 TL'yi alıpta yapacağım dediklerini yapmayıp, yalap şalap bişeyler yaparak göndermiş, ki bu yaptığı benim gözümde yapmamak oluyor.

PPR engineering
06-12-2014, 12:09
Ben yazılanları sözleri paylaşıyorum kimse dönüp bakmıyor.

Bundan sonra kimseyi alttan almayacağım.İsteyen işini bize yaptırır,istemeyen ise yaptırmaz.Bize iş yaptırmaları için kimsenin boğaZına yapışmıyoruz.Bana inanmak isteyen inanır,özgürdür.İnanmamak isteyen inanmaz oda özgürdür.!Hoşuma gitmeyen ve hakaret nitelikleri içeren her cümle için yasal gereğini uygulatacağım.Bundan Sonrada benimle sorunu olan arkadaşlar yapabiliyorlar ise,hakkımızda hatalı düşündükleri işler için yasal işlem uygulansınlar.!Forum ortamlarında tabiri cahiz ise; vur-kaç taktiği ile laf sokup kaçanları birde öyle görelim.Bugünden sonra bu forma bir kelime dahil bir şey yazmayacağım.Forum provakatörü arkadaşların kılıçları keskin olsun...!

cagalazade
06-12-2014, 12:09
evinide boyatsan arabanıda yaptırsan kural değişmiyor artık, parayı önce vermeyeceksin ve mümkün olduğu kadar (bu duruma özel değil yorumum) işin başında duracaksın...

eğer bir "esnaf" usta, senin işine başlamak için belirli bir miktar para değil, tüm parayı istiyorsa kapasın gitsin esnaflık yapmasın, bu duruma kendileri getirdiler esnaflığı ustalığı... bu forumda neredeyse her hafta bir konuya denk gelir olduk, kim bilir neler var bilmediğimiz ört bas edilen vs vs...

küçük esnaf demek küçük adam olmak değil, bunu yanlış anlamışlar var aralarında...!

canozcan
06-12-2014, 12:10
ne gazlamasından bahsediyorsun kardeş sen ben araca binmeye korkuyordum diyorum duman ata ata giden arabanın nesine gazlıcam ben aksine o şekilde gazla deniyordu bana zaten deneme yap deniyordu o süre zarfında zaten araca bir şey olmadı sen kimi nerden savunuyorsun onu anlamadım araba zaten dyno ayarından sonra kırlıyor beyinliyken gazlıyorum yani saçma sapan yerlere konuyu çekme inşallah senin başınada böyle bir şey gelir anlarsın benim şuanki durumumu

o çok övdüğünüz ppr kaanınız 500 liralık egzantriği bana 2000 e kakaladı kendi egzantriği diye
yayı şapkası yurtdışından geliyordu milyarlar aldı gitti 100 liralık sanayi malları taktı aracıma bunlarıda konuşsanıza
kapak taşlanmış bazı yerleri taşlanmadan bırakılmış kapağa komple 2000 e yakın para verdim o haline
kalkmış bana ne anlatıyorsun sen ya oem beyinmişte bilmem neymiş ne saçmalıyorsun kardeş sen neyi savunuyorsun

Juggernaut
06-12-2014, 12:10
Bu bakış açınıza göre parayı alıp, hiç bişey yapmadan gönderseydi, haklı çıkacaktı.

Evet, 10.000 TL'yi alıpta yapacağım dediklerini yapmayıp, yalap şalap bişeyler yaparak göndermiş, ki bu yaptığı benim gözümde yapmamak oluyor.

Parayı alıp hiç bişey yapmadan gönderseydi haklı çıkacaktı
Parayı alıp bişeyler yapıp gönderdiği için haksız çıktı yani..
Senin bakış açın bayağı değişik avukatlık hayatında başarılar:)

canozcan
06-12-2014, 12:17
zorla göndermedim evet motoru gönderene kadar beyler profestyonellikler motorsportçuluklar vs, ee motor elindeyken her gün para istemeye başlamalar zorla krank yapmalar zorla emme yapmalar zorla hksm egz. vs yapmalar. ben senden sadece raceport yap bisimoto yayşapka egz.leri tak timingini yap yolla dedim. diğer kalan herşeyi evet ZORLA yaptırdın

Ben yazılanları sözleri paylaşıyorum kimse dönüp bakmıyor.

Bundan sonra kimseyi alttan almayacağım.İsteyen işini bize yaptırır,istemeyen ise yaptırmaz.Bize iş yaptırmaları için kimsenin boğaZına yapışmıyoruz.Bana inanmak isteyen inanır,özgürdür.İnanmamak isteyen inanmaz oda özgürdür.!Hoşuma gitmeyen ve hakaret nitelikleri içeren her cümle için yasal gereğini uygulatacağım.Bundan Sonrada benimle sorunu olan arkadaşlar yapabiliyorlar ise,hakkımızda hatalı düşündükleri işler için yasal işlem uygulansınlar.!Forum ortamlarında tabiri cahiz ise; vur-kaç taktiği ile laf sokup kaçanları birde öyle görelim.Bugünden sonra bu forma bir kelime dahil bir şey yazmayacağım.Forum provakatörü arkadaşların kılıçları keskin olsun...!

_cAgdAsH_
06-12-2014, 12:17
oncelıkle gecmıs olsun ıkı tarafıda tanımam etmem...arkadas kaanın ıstedıgı parayı yollamıs egzantırıkler yaylar sapkalar sanayıı ısı olmus herseyı gectım motor toplanıyo kapak duzgun bıle taslanmamıs ortada haksızlık var malıı bır kayıp var..
esnaflık parayı alıncaya kadar deıl yaptıgın ısın arkasında durdugun kadar esnafsın..

weST.27
06-12-2014, 12:18
Ben en iyisi kendi meslek sektörümde kendimi geliştireyim her şeyi kendim yapayım , hayallerimi başkasına emanet edecek çok az sektör kaldı :)

İBO
06-12-2014, 12:23
hiç bi yorumu okumadım. senın yazdıgınında sadece ''motoru yolluyorum gerı tak calıstır seklınde alıcaz'' kısmına kadar okudum.Benim sanai camıyasından ustalardan edındıgım tecrube sadece şu sekılde ; bişeyi yaptırıyorsan başında duracaksın.

Slmcnsl
06-12-2014, 12:25
şuy ana kadar yazilanlardan araç sahibini hakli görüyorum.

MBuğra
06-12-2014, 12:26

Bişeylerin tanımı nedir?

Arkadaş o zaman aynı motoru hiç bişey yapmadan söküp taksaydı, bu da sizin bakış açınızla "bişeyler" olurdu.

Bizim burada konuştuğumuz, söz konusu esnaf arkadaşın müşterisiyle yaptığı akit çerçevesinde, onun beklentilerini karşılayamayan, motor toplanırken adı anılan parçaları kullanmadığı ve genel geçer piyasa ölçülerince yaptığı iş ile alınan para eğrisinde bir tezatlık olduğudur.

Bakış açım gayet yerinde, ancak yanlış yönden bakan siz olabilirsiniz.

Juggernaut
06-12-2014, 12:28
ne gazlamasından bahsediyorsun kardeş sen ben araca binmeye korkuyordum diyorum duman ata ata giden arabanın nesine gazlıcam ben aksine o şekilde gazla deniyordu bana zaten deneme yap deniyordu o süre zarfında zaten araca bir şey olmadı sen kimi nerden savunuyorsun onu anlamadım araba zaten dyno ayarından sonra kırlıyor beyinliyken gazlıyorum yani saçma sapan yerlere konuyu çekme inşallah senin başınada böyle bir şey gelir anlarsın benim şuanki durumumu

o çok övdüğünüz ppr kaanınız 500 liralık egzantriği bana 2000 e kakaladı kendi egzantriği diye
yayı şapkası yurtdışından geliyordu milyarlar aldı gitti 100 liralık sanayi malları taktı aracıma bunlarıda konuşsanıza
kapak taşlanmış bazı yerleri taşlanmadan bırakılmış kapağa komple 2000 e yakın para verdim o haline
kalkmış bana ne anlatıyorsun sen ya oem beyinmişte bilmem neymiş ne saçmalıyorsun kardeş sen neyi savunuyorsun

Ben sana konu başında geçmiş olsun dedim para kolay kazanılmıyor dedim sen kalkmış seninde başına böyle bişey gelirse anlarsın diyorsun.Benim sokağa atıcak gözden çıkarıcak param yoksa zaten bu işlere girmem sonra kırılırsada üzülmem çünkü bu işler tamamen risk işi gider en kaliteli parçaları kullanırsın araba kapının önünde çalışırken kırılır.Gidersin dünyada bu işi en iyi yapan adamdan komple motor alırsın gaza basarsın kol çıkar örnekleri çok var kimse garanti veremez.Sen adamla motor kırıldıktan sonra anlaşmışsın adam sana parça yollamış tamam demişsin sonra kalkıp para istemişsin.diğer egsntrikler daha ucuz onu al demiş biz yaparsak daha iyi olur ama daha pahalı olur demiş sende adama yaptırmışsın şimdi gelmiş şu kadarlık egsntik bukadar satıyorsun diyosun adam istediği fiyata yaptırı istediği fiyata satar senin egsntrik ile ilgili bir problemin olmadığı sürece adamı suçlayamassın umarım anlatabilmişimdir.

Tuncay
06-12-2014, 12:29
Birsuru aftermarket parca varken niye cakma cukma is yaptiriyosunuz anlamiyorum :)

Juggernaut
06-12-2014, 12:47

Bişeylerin tanımı nedir?

Arkadaş o zaman aynı motoru hiç bişey yapmadan söküp taksaydı, bu da sizin bakış açınızla "bişeyler" olurdu.

Bizim burada konuştuğumuz, söz konusu esnaf arkadaşın müşterisiyle yaptığı akit çerçevesinde, onun beklentilerini karşılayamayan, motor toplanırken adı anılan parçaları kullanmadığı ve genel geçer piyasa ölçülerince yaptığı iş ile alınan para eğrisinde bir tezatlık olduğudur.

Bakış açım gayet yerinde, ancak yanlış yönden bakan siz olabilirsiniz.

ilk yazığın mesaja göre arabanın yapılmadığı.Son mesajına görede yapılan işin belentilerini karşılamadığı.
Yani senin aklın karışmış yorma kendini:)

halilkarakas
06-12-2014, 12:49
yazık olmuş paraya. 10 bine b16 konurdu

canozcan
06-12-2014, 12:51
Buda işin başka kısmı yapılanları techturkey e dökecem deyince tehdit ediliyoruz site arkadaşımın konu açsanda sildiririm diye
zaten konu muhabetinden sonra sana şu bu parçaları vereyim ödeşelim denmeye başlıyor 10 bin para vermişim 5 istemişim bu mu esnaflık. o konuşmalarıda mı gönderiyim

http://i.hizliresim.com/7V2315.jpg

MBuğra
06-12-2014, 12:51
ilk yazığın mesaja göre arabanın yapılmadığı.Son mesajına görede yapılan işin belentilerini karşılamadığı.
Yani senin aklın karışmış yorma kendini:)

Demagojiye gerek yok. Düz mantıkla bakmayan ve kendini haklılık psikolojisine kaptırmayan herkes, yapılmamış kelimesinin arabaya hiç bişey yapılmamış olduğunu değil, gereken şekilde yapılmamış olduğu anlar.

onur_S
06-12-2014, 12:52
Ben sana konu başında geçmiş olsun dedim para kolay kazanılmıyor dedim sen kalkmış seninde başına böyle bişey gelirse anlarsın diyorsun.Benim sokağa atıcak gözden çıkarıcak param yoksa zaten bu işlere girmem sonra kırılırsada üzülmem çünkü bu işler tamamen risk işi gider en kaliteli parçaları kullanırsın araba kapının önünde çalışırken kırılır.Gidersin dünyada bu işi en iyi yapan adamdan komple motor alırsın gaza basarsın kol çıkar örnekleri çok var kimse garanti veremez.Sen adamla motor kırıldıktan sonra anlaşmışsın adam sana parça yollamış tamam demişsin sonra kalkıp para istemişsin.diğer egsntrikler daha ucuz onu al demiş biz yaparsak daha iyi olur ama daha pahalı olur demiş sende adama yaptırmışsın şimdi gelmiş şu kadarlık egsntik bukadar satıyorsun diyosun adam istediği fiyata yaptırı istediği fiyata satar senin egsntrik ile ilgili bir problemin olmadığı sürece adamı suçlayamassın umarım anlatabilmişimdir.

Kendini o adamin yerine koy ondan sonra bu kadar rahat konusabilecekmisin? Arkadasin vs olabilir bu kadar avukatlik yapilmas, bu adam guvenmis ne deniyorsa yapmis neredeyse arabasinin parasi kadar para gondermis , en iyisi olsun diye. Oem beyinle ayarsiz vs mi gazlar? Ya da ppr motorsport bu kadar islem yapti madem oem beyinle gazlamamasi gerektigini zaten soylerdi hic oyle bi konu gecmemis? Dynamics az filan olcmuyor neyse onu olcuyor 140 lik arabayi 140 cikariyor, 200 bg arabayi dynamics 160 diye kabul etmek sacma, diger dynolar yuksek olcuyodur :) , o adamin yerine koy kendini yeter, giden para gelir de guven yerine gelmez.

canozcan
06-12-2014, 12:53
ben yaptırmadım işte başta bütün parçaların bisimotodan fiyat alınmış halini gönderdim kaana bunları al. sonradan iş çakma çukma oluyor. arabama 2 bin lira harcamadan 10bin lira almak onun parayı aldıktan sonra yaptığı işler.
Birsuru aftermarket parca varken niye cakma cukma is yaptiriyosunuz anlamiyorum :)

atituti
06-12-2014, 12:55
adi çikmiş 9 a uğraşiyor çiksin diye 10 a

Type-R
06-12-2014, 12:58
Juggernaut kimin için çalışıyorsun söylermisin?

Melih-Ö
06-12-2014, 12:58

Hayatımda gördüğüm en saçma yorumları yazmışsın. Bu nasıl bir şakşakçılıktır ya :)

Juggernaut
06-12-2014, 13:02
Demagojiye gerek yok. Düz mantıkla bakmayan ve kendini haklılık psikolojisine kaptırmayan herkes, yapılmamış kelimesinin arabaya hiç bişey yapılmamış olduğunu değil, gereken şekilde yapılmamış olduğu anlar.

Genel geçer piyasadan,tezatlıktan,para eğrisi gibi "fiyakalı" kelimeler yazdıktan sonra demagojiye gerek yok demende biraz garip.
Anladık avukatlık okuyosun buraya gelmiş kelime oyunlarıyla şov yapmaya çalışıyorsun forumda sivrilmeye çalışıyorsun daha öncedene dediğim gibi sana başarılar daha ne diyim ki dimi:)

Juggernaut
06-12-2014, 13:04
Juggernaut kimin için çalışıyorsun söylermisin?

brazzers .

atituti
06-12-2014, 13:08
Forumda inşaatçi polis sekreter amele 657 her turlu meslegi gordumde sex işçisi ilk defa gordum

Slmcnsl
06-12-2014, 13:10
Forumda inşaatçi polis sekreter amele 657 her turlu meslegi gordumde sex işçisi ilk defa gordum

ahahahaha. sesli güldüm=)

free-hifi
06-12-2014, 13:14

:D Yardın ahahaha

Juggernaut
06-12-2014, 13:15
Hayatımda gördüğüm en saçma yorumları yazmışsın. Bu nasıl bir şakşakçılıktır ya :)
Banada yorum saçma geldiği için yazdım zaten
Avukat adayı arkadaş ilk başta demişki arabaya bişey yapmamış bende bişey yapılmayan arabayı nasıl kırmakla suçlanıyor ozman dedim.
Oda parayı alıp hiç birşey yapmadan gönderseydi haklı çıkacaktı demiş.Yani aracı yapan kişi Parayı alıp arabaya dokunmassa ona göre haklı.
ama arbayı yaparsa arabayada bişey olursa haksız anlamışsındır umarım.

CGR328
06-12-2014, 13:16
Geçmiş olsun Allah kimsenin hakkını yerde bırakmaz gün gelir devran döner merak etmeyin , daha önce bu firma hakkında bi kaç kere daha şikayet vari yazılar konular açılmıştı onlar nerde ?

Juggernaut
06-12-2014, 13:16

ilk olsunda son olmasın inşallah:)

Silvia17
06-12-2014, 13:20
Hani bu yaptım oldu ama nasıl yaparsam yapayım şekli ile toplanmış bi araç.Adam 10 bini yollamış istediklerimi yapın yeter demiş ppr'da ucuza mal edeyim cebime para fazladan gelsin yolunacak kaz var diye sanayi işi dandik malları toplamış koymuş yollamış aracı konunun özeti budur :)

Burada'da bazı şakşakcılar gelmiş yorum yapıyor kimse yanlış anlamasın ama her konuda böyle kendini bilmeyen cıvık insanlar var adam konuyu brazzersa kadar getirdi onlara diyecek birşey zaten yok araç sahibine ALLAH Sabır versin.

Özgün abiden de böyle bir yaklaşım beklemezdim ama artık neyse vardır birşey yapmıştır diyorum.
Ppr'a gelirsek onunda ufak haklı olduğu noktalar vardır ile anlaşmazlıklar vardır ama ses kaydı alan kişi bence hata ediyor ona göre aklında bulunsun.

MBuğra
06-12-2014, 13:26
Genel geçer piyasadan,tezatlıktan,para eğrisi gibi "fiyakalı" kelimeler yazdıktan sonra demagojiye gerek yok demende biraz garip.
Anladık avukatlık okuyosun buraya gelmiş kelime oyunlarıyla şov yapmaya çalışıyorsun forumda sivrilmeye çalışıyorsun daha öncedene dediğim gibi sana başarılar daha ne diyim ki dimi:)

Bak ben bu konunun ilk mesajında ne demişim:

Ben sivrilmeye çalışmıyorum, sizin gibi konuya girdiğim gibi yanlı yorumlar da yazmıyorum. Mağdur olan arkadaşı ismen de cismen tanımam. Eğer adalet namına bir sonuca ulaşılacaksa ve benim de bir katkım olacaksa ne mutlu bana. Zira yanlış argümanla, haklının haksız; haksızın da haklı olabileceğini gördüm.

Aaa pardon "argüman" kelimesini kullandım, bunun yerine "enstrüman" kelimesi de kullanabilirdim aslında, "olgu" kelimesi de pek sırıtmazdı sanki. Bunlar "fiyakalı" kelimeler, hukuk fakültesi okurken öğrettiler bize bunları, şov mov yaparsınız dedi hocalar. "Avukatlık okurken" Demagoji 101 de, en başarılı olduğum dersti.

:D :D

Şimdi buraya daha "demagoji"nin TDK sözlük anlamınca laf cambazlığı olduğunu, fiyakalı kelimeler kullanmak olmadığı vs. vs. 5 sayfa yazı yazabilirim. Artık yoruldum yazmaktan gerçekten.

Başarı dileklerin için de teşekkürler. Daha kötü tartışmacılar da gördüm forum ortamında. Bakış açısı bana göre yanlış olsa da küfürsüz, noktalama işaretlerini kullanan, kendini düzgün ifade edebilen insanlar da varmış.

Yalnız benden sana bir tavsiye daha fazla bu konuya yazma. Batıyosun.

Son olarak, fiyakalı cümleler kullanan elit birisi olarak günün anlam ve önemini belirten bir söz paylaşayım ve mocha frappuccinomu yudumlamaya devam edeyim.:

Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.

Şaka lan şaka oralet içiyorum.

Juggernaut
06-12-2014, 13:29
Silvia saint 17 nickli arkadaşım;
Adam bana alakasız bir konuda kimin için çalıştığımı sormuş şimdi ben bu mesajı kaale alıp düzgün cevap mı vereyim?Yada senin gibi sırf mesaj yazcam diye karşısındaki insanı tanımadan etmeden şakşakçı diyen adamı mı kaale alip düzgün mü yazayım?Kim nasıl yazarsa ona göre cevap alır.

ceyhun737
06-12-2014, 13:35
Konuya o kadar kötü giriş yaptın ki saçmalıcağın en başından belliydi kalktın en başta okumadan yorum attın şimdi de farklı şeyler yazıyorsun juggernaut .

Site Arkadaşımın sildiririm yazısını görünce zaten şaşırmadım senin avukatın varda karşıdakini tanımıyorsun öyle herkesi küçümseme bence sorunu çözmeye odaklanmalısın

Melih-Ö
06-12-2014, 13:36
Banada yorum saçma geldiği için yazdım zaten
Avukat adayı arkadaş ilk başta demişki arabaya bişey yapmamış bende bişey yapılmayan arabayı nasıl kırmakla suçlanıyor ozman dedim.
Oda parayı alıp hiç birşey yapmadan gönderseydi haklı çıkacaktı demiş.Yani aracı yapan kişi Parayı alıp arabaya dokunmassa ona göre haklı.
ama arbayı yaparsa arabayada bişey olursa haksız anlamışsındır umarım.

iyi güzel hoş yazıyorsun da boş yazıyorsun. Bir iş yapıyorsan hakkını vereceksin müşterini memnun edeceksin. Sen hatunu tatmin etmekten filmi bırakabilir misin? Bırakamazsın le pompa devam yani. Ben iki tarafı da tanımam ama 10.000 tl verilipte bir çöp yığınına dönüşen bir aracım olsaydı harbiden kafayı kırardım. Yazılanlar aşırı komik geliyor bana, yok oem beyinle gazlamış, yok gazlamasaymış. En önemlisi yaptığın işin arkasında durmaktır.

ggtoker
06-12-2014, 13:38
Iki taraf icinde kötü durum... bir taraf para+zaman+arabasini kaybetmis bir tarafta itibarini.... umarim iki tarafta orta yolu bulur ama yok konuyu sildiririm falan etik olmamis...

ceyhun737
06-12-2014, 13:46
iyi güzel hoş yazıyorsun da boş yazıyorsun. Bir iş yapıyorsan hakkını vereceksin müşterini memnun edeceksin. Sen hatunu tatmin etmekten filmi bırakabilir misin? Bırakamazsın le pompa devam yani. Ben iki tarafı da tanımam ama 10.000 tl verilipte bir çöp yığınına dönüşen bir aracım olsaydı harbiden kafayı kırardım. Yazılanlar aşırı komik geliyor bana, yok oem beyinle gazlamış, yok gazlamasaymış. En önemlisi yaptığın işin arkasında durmaktır.
Kesinlikle öyle bir de utanmadan demiş ki konu aç sildiririm ne olacak site Arkadaşımın:)

Sert@ç
06-12-2014, 13:53
Bisimoto egzantrikler denilmiş HSKM HÜNER CAMSHAFT çıkmış
Bisimoto/supertech yay,şapka ve sübab denilmiş Aksayar sanayi işi çıkmış
Anladığım kadarıyla çalışır yürüyen arabadan kapak sökülüp gönderilmiş işlensin diye oda bozulmuş

Nerden bakarsan bak ppr haklı çıkmıyor

Sert@ç
06-12-2014, 13:55
Ayrıca adam istediği markaları yapılmasını istediği şeyleri söylemiş neden tuner parası verildiği halde çakma saçma sapan parçalarla toplamaya çalışıyor ?
Ppr deseki adam masrafdan kaçtı çakma parça istedi motor kırdı ben elimden geleni yaptım eyvallah der herkes ama adam parası neyse kıymış en iyisini yapın demiş.

Runo
06-12-2014, 13:56
ALLAH sabır versin...

ceyhun737
06-12-2014, 13:56
Ayrıca adam istediği markaları yapılmasını istediği şeyleri söylemiş neden tuner parası verildiği halde çakma saçma sapan parçalarla toplamaya çalışıyor ?
Ppr deseki adam masrafdan kaçtı çakma parça istedi motor kırdı ben elimden geleni yaptım eyvallah der herkes ama adam parası neyse kıymış en iyisini yapın demiş.
Yukarda kaydı duruyor 500 tl lik işe 2500 tl fiyat çekmiş bu mu sizin ticaret anlayışınız

HG6161
06-12-2014, 14:00
Konuyu sildiririm nedir ya nasil bir terbiyesizliktir bu..sonradan gormek gercekten cok kotu bisey cebi 2 para gorunce g.tu basi dagitanlardan olmayin arkadaslar.. onceleri musteri cekebilmek icin 40 takla atarlardi simdi kurduklari cumlelere bak yok isinize gelirseymis yok soylemis yok boyleymis.. konuya donecek olursak konuyu acan arkadas zaten hakli gibi duruyordu karsi tarafin kendini savunma seklinden arkadasin hakli oldugu bariz ortaya cikti ancak haksiz kisi kendini hircinlasarak savunmaya calisir.. bana gore bahsi gecen firma butun itibarini kaybetmistir bu saatten sonra is yaptiracak arkadaslar 1000 kere dusunsun..

Ali Özdoğan
06-12-2014, 14:15
Adamın parasına tokat at sonra düzgün olan motor gitsin bide kendini haklı çıkart yok yaaa
Ne olursa olsun söylediğin marka dısında parça takmak dolandırıcılıktır.
Yazık günah insanlar kolay kazanmıyor parayı.+200 hp vaadler sonra 145 hp çok iyi değer demek gerçekten komik.
İşin garip yanı bazı arkadaşlar savunmaya çalışıyorlar :)

zOnstyLe
06-12-2014, 14:38
Geçmiş olsun dicemde, 10000 TL az para degil yazıktır gunahtır..

Skyhawk34
06-12-2014, 14:39

hasssssssssssssssssss jdsafhıhsauıudahsufhdsafdshgsduh ya bu nedir be aga :D :D :D :D

ahmet_xy
06-12-2014, 14:43
Bu turden konulari okudukca insan modifiyeden soguyor.

Osmrdn
06-12-2014, 14:53
Juggernaut ne komik admsın la :D yorumunu beğenmedim diye gitmiş kaç gün önceki eski mesajlarımı bulmuş beğenmemiş.Beğenmediği mesaj da benzin zammına yazdığım 12 krş lpg indirimi var yorumum.Yaş 27 ama hareketler 18:D.
Konu sahibi arkadaş geçmiş olsun bu arada yerinde olmak istemezdim Allah kolaylık versin.

ARZ1
06-12-2014, 14:54
gecmiş olsun mağduriyetiniz giderilir umarım.

Dodoo
06-12-2014, 15:03
Juggernaut ne komik admsın la :D yorumunu beğenmedim diye gitmiş kaç gün önceki eski mesajlarımı bulmuş beğenmemiş.Beğenmediği mesaj da benzin zammına yazdığım 12 krş lpg indirimi var yorumum.Yaş 27 ama hareketler 18:D.
Konu sahibi arkadaş geçmiş olsun bu arada yerinde olmak istemezdim Allah kolaylık versin.

Likes for likes, dislikes for dislikes diyor yani. :D

cabrioleter
06-12-2014, 15:04
o değil de koskoca seri üretim yapan otomobil firmaları artık nerdeyse tüm ürün gamını tek bir banttan çıkarıyor, çapça(!) küçük işletme araya bir egzantirik sıkıştırmak için bant mı durduruyor? üstelik durdurulacak bant 2500 TL ile zararını gideriyor. Bant ne kadar yavaş çalışıyor?

MBuğra
06-12-2014, 15:10
Likes for likes, dislikes for dislikes diyor yani. :D

haters gonna hate :D

gemsazr9
06-12-2014, 15:14
Teknik üniversite savcı yada mahkeme kararı olmadan araba yada motor inceliyor mu ?

ibozum
06-12-2014, 15:20
Bu turden konulari okudukca insan modifiyeden soguyor.

Aynen katılıyorum, böyleleri yüzünden bu işlere hiç bulaşmak istemedim daha da istemem.. Bence de modlayacak arkdaşlar kiminle iş yaptığınıza, yapan kişlerin referansını muhakkak araştırsınlar.. PPR için 3-5-8-10-100-1000 kez felan tekrar tekrar sorsunlar kendine emin miyimdiye..

Geçmiş olsun..

Sert@ç
06-12-2014, 15:20

http://galeri3.uludagsozluk.com/184/once-guldum-sonra-bastim-eksiyi_226633.jpg

DOHC
06-12-2014, 15:29
Olay anlatıldığı gibi ise zaten baştan faul. Ama konan mesaj screenshotlar taaaaaaaaaaaaaaaaa şubat ayına ait. Neden 10 ay bekledin konuyu açmak için?

Buda işin başka kısmı yapılanları techturkey e dökecem deyince tehdit ediliyoruz site arkadaşımın konu açsanda sildiririm diye
zaten konu muhabetinden sonra sana şu bu parçaları vereyim ödeşelim denmeye başlıyor 10 bin para vermişim 5 istemişim bu mu esnaflık. o konuşmalarıda mı gönderiyim

K0213
06-12-2014, 15:37
Bu kadar konu açıyorsan, haklı olduğuna inandığın içindir.
Alttan aldıkça, hiç bir şey alamazsın, dediğin kadarıyla tüm hakkını iste!

ef186
06-12-2014, 15:45
http://i.hizliresim.com/7V2315.jpg[/QUOTE]

Şu konuya bir açıklık getirelim.

Sizlerinde bildiği gibi TechTurkey üzerinde hiçbir konuyu silmiyoruz.
Arkadaşlıklarımız Forum ortamında bir etken değildir.
Bugüne kadar konu kaldırma ceza puanı ban vb durumlar için birçok kez kapımız çalınmıştır ancak forumun kuralları neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket edilmektedir.
Bu nedenle kimi tanırsanız tanıyın kimin arkadaşı olursanız olun , bu tip ticari konular ile ilgili kimseye taraf değiliz , kimsenin yanına , karşısına yada arkasına geçmeyiz.
Her koyun kendi bacağından asılır biz ancak siz forum üyelerine adil bir ortam sunmak için çaba gösteririz.
Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için bu açıklamanın yazılması gereği doğmuştur .

İyi forumlar
Techturkey

overblack
06-12-2014, 15:54
bisimoto'nun arabaları dünyanın 50 farklı ülkesinde legal, illegal yarış koşan arabalar.adam hüner dedi ya :)

canozcan
06-12-2014, 15:58
Olay anlatıldığı gibi ise zaten baştan faul. Ama konan mesaj screenshotlar taaaaaaaaaaaaaaaaa şubat ayına ait. Neden 10 ay bekledin konuyu açmak için?

Konu basinda da yazdim. Param yok eylulden once odeyemem dedigi icin. Parca almaya ugrastim onlrda verilmedi. baktim hicbirseye niyeti yok buraya yazmaya karar verdim.

wolrath
06-12-2014, 16:13
vakti zamanında arabadan parca sokup yerıne can cın mallar takanlar vardı goztepe sanayıde. hem de oyle boyle adamlar degıl, hepımızın bıldıgı adamlar. bu olay da ona benzemis. yazık.

coolvtec
06-12-2014, 16:15
Arkadaşım geçmiş olsun. Allah sabır versin.

Sanırım zararın 10.000tl artı çöp olan motorun. Bence sen o motoru geri gönder, onlar da sana aynı ayarda stock bir motor ve 10.000tl göndersinler. Anca öyle helalleşilir sanırım. Bundan sonra da devam edecek olursan sana bir tavsiye direk erl den dolu yarım block alsan 15k tl anca mal olur. gerisini de heryerde halledebilirsin.

XSi
06-12-2014, 16:18
Motor neden toplandiktan sonra yag duman atiyordu aciklanmadi. Eksik biseyler mi var ?

Mikrop_Ali
06-12-2014, 16:24
Dyno dynamics diğer dynolara oranla daha düşük ölçüyor bu bariz kanıtlanmış bir şey dünya genelinde standart stock typer 178 180 hp cıkarıyor dyno dynamicste
tabloya göre 148 dyno dynamics benim görüşüm iyi bir değer

benim stock typer'ım olsa gidip aracımı orda ölçtürmem o zaman kim ister arabasının -20hp çıkmasını?
148 hp iyi bi değer değil o parça listesineve 10 bin tl ye göre... feh yapsan chip atsan zaten yakalarsın o rakamları.

sen bu işlerden anlıyosun galiba biraz..

bana açıklarmısın oem beyin 145 hp motora yetermi yetmezmi?

Caesar
06-12-2014, 16:32
Kaan'ı sushi sofrasında Peak Serdar sayesinde tanıdım insanlığı gayet mükemmeldi ama işi konusunda bir fikrim yok. Kendi yüzünden oluşan problemleri özer diye umuyorum.

Yanlız o forum arkadaşımın sildiririm demesi epic fail olmuş. Sonuçta hacı baba tekkesi değil burası her gelen dualara aduket atalım.

SekoLive
06-12-2014, 16:56
Cok geçmiş olsun

Umarım madden kaybıniz telafi edilir çünkü gecen zamanin telafisi olmaz

weST.27
06-12-2014, 17:03
10 bin lira + büyükçe bir zaman kaybı + yola gidip gelinmesi ve en önemlisi"" heves kırılması + stres "" Kendimi yerinize koymak istemiyorum açıkcası, inşallah bi sonuca ulaşılır...

DrageR
06-12-2014, 17:34
Bu nasıl bir esnaflıktır?bu kadar haram paradan sonra o adama 10bin tl yanindada saglam d16a9 motor verilmesi gerekir ppr denen firmami dukkanmi tamiranemi neyse artik itibarini kurtarmali en azindan bunlari saglayarak yoksa insan bukdr olaydan sonra nasil yastiga vicdani rahat yatabiliyor hadi bu dunyayi gectik bide bunun diger tarafi var kul hakkindan korkun yazik gunah takipteyiz konuyu 10.000tl + saglam bi motor icin

turboman
06-12-2014, 17:44
geçmiş olsun ben olsam kafayı yerdim bu durum karşısında motor kol çıkarabilir hata yapılmış olabilir ancak dediği parçaları takmayıp dandik parçalarla motoru toplaması bildiğin üçkağıtçılığa girer ben bunu bilir bunu söylerim bunun bi telafisi olacağını zannetmiyorum inşallah bi sonuç alırsınız

Vtec_2
06-12-2014, 18:31
2014 haziranda arabami yaptirmak icin anlastik. 10.000 max limit var dedim. aradan 6 ay gecti o 10.000 oldu 17.500 tl onada okay dedim. 2014 aralik ayinda eksikleriyle aldim arabami. dostum giden paran olsun , calisilip tekrar kazanilir. Sorun zaman, vakit nakitten cok daha degerli. Bir firma olmak icin vergi levhasi lazim firma diye bahsedilmesin :)

1998corsa
06-12-2014, 18:39
2 taraflada hicbir alakam yoktur.

Benim anlamadığım 2 şey var;

1) PPR bugune kadar yaptıgı custom ıslerle one cıktı, bısımoto parcalarını sıparıs vermek ve taktırmak ıcın neden orası tercıh edıldı ?
2) Arac problemlı oldugu halde nasıl ayar yapıldı ve arızalı halde neden gazladınız ?

Uzlasma yoluna gıdılırsede motor ustune 10 bın gerı odenmesı gereklı dıye dusunuyorum, ınsallah ara yolu bulursunuz 2 taraf ıcınde sıkıntısız bır sekılde...

DrageR
06-12-2014, 18:41
Birde vergisizmi calisiyor ? Yuh ya neler duyacagiz daha kim bilir

dahan
06-12-2014, 18:48
resmen arakadaşı hortumlamışlar nası ollsa kaynak saglam

MeRtCaN
06-12-2014, 18:49
benim stock typer'ım olsa gidip aracımı orda ölçtürmem o zaman kim ister arabasının -20hp çıkmasını?
148 hp iyi bi değer değil o parça listesineve 10 bin tl ye göre... feh yapsan chip atsan zaten yakalarsın o rakamları.

sen bu işlerden anlıyosun galiba biraz..

bana açıklarmısın oem beyin 145 hp motora yetermi yetmezmi?

Sıkştırması stock motordan yuksek ıse yetıp yetme me ıle alakası olmas

aracın orgınal harıtası ıle avans vurur ve kırılır
arabandan anlıyan adamsın orhan barı sen soyleme bunu....

mustafademiR-R
06-12-2014, 18:50
yazik olmus gercekten allah yardim etsin.

DrageR
06-12-2014, 18:52

Yahu neyi tartisionuz araba neptune beyinle dyno ustunde ayardan sonra kırdı denmis.once yada sonra soz konusu olay cok ciddi bi sorumluluk bunun konusulmasi bile sacma suan parcalar soylenenlerin dısında ciktiktan sonra isterse beyinsiz olsun araba isterse en krali olsun

MeRtCaN
06-12-2014, 19:09
Yahu neyi tartisionuz araba neptune beyinle dyno ustunde ayardan sonra kırdı denmis.once yada sonra soz konusu olay cok ciddi bi sorumluluk bunun konusulmasi bile sacma suan parcalar soylenenlerin dısında ciktiktan sonra isterse beyinsiz olsun araba isterse en krali olsun

kıran kırmıs satan satmıs alan almıs
benle ılgısı yok valla konun merak ettım yazdım orhan a

Mikrop_Ali
06-12-2014, 19:29
[url=http://hizliresim.com/J7dMnW]http://i.hizliresim.com/J7dMnW.jpg

ben bu fotoya göre yazdım abi herşey oem yazıyor

badmast3r
06-12-2014, 19:29
Dış kapının mandalı olarak ses kayıtları ile ilgili bir konuyu açıklık getirmek istiyorum. Herkes bu ses kayıtları konusunda farklı şeyler söylüyor, işim gereği bahsetmek istedim.
Yerleşik Yargıtay İçtihatlarında ses kaydı için ;
"Bu eylem bir başkasının özel hayatına müdahale olmayıp, kendisine karşı işlendiğini düşündüğü suçla ilgili olarak kaybolma olasılığı bulunan kanıtların kaybolmasını engelleyerek, yetkili makamlara sunmak amacıyla güvence altına almaktır. Kişinin kendisine karşı işlenmekte olan bir suçla ilgili olarak, bir daha kanıt elde etme olanağının bulunmadığı ve yetkili makamlara başvurma imkanının olmadığı ani gelişen durumlarda karşı tarafla yaptığı konuşmaları kayda alması halinin hukuka uygun olduğunun kabulü zorunludur. Aksi takdirde kanıtların kaybolması ve bir daha elde edilememesi söz konusudur.”
Yani arkadaşımın dediği gibi ses kaydımı almışsın seni şikayet edeceğim demesi karşısında Yargıtay'ın bu kararını belirtmek istedim.
Burada özel hayatın gizliliğini ihlal etme gibi bir durum olmadığı gibi ses kayıtlarını alenen yayma yayınlama gibi bir durum da yoktur. Suç kastıyla değil gerekli olduğu hallerde yetkili makamlara sunulmak amacıyla kayda alınmış gibi gözüküyor.

bskone
06-12-2014, 19:52
sıkıntılı bir durum ALLAH sabır versinn.

Sert@ç
06-12-2014, 19:54
Dava aç diyip vergi levhasız ticari iş yapmak işte risk budur

tuzemen
06-12-2014, 19:55
çok geçmiş olsun ..

pashaboy
06-12-2014, 20:00
Hersey ap acik yazilmis ppr kaan orjinalden dumen yapmis adam basinda degil diye bizde esnafiz 10 liralik yemekte yapsak musteri begenmediyse karsisinda egilir bukuliruz yemegin iyi oldugundan emin olsak dahi, burda ppr kaanin yapmasi gerekenin musterinin isteklerine yanit bermek diger yazilanlarin yazdiklarinin hepsi dumen aksama kadar 50 bin kisiyle muhattap oluyorum boyle bi konuyadq ilk kez yorum yApiyorum adam otuz kusur yasinda yalan soyliyecek hali yok bende s4 topladim suan power garagede her an basinda durdum ben yoksam yapma d3dim ustaya, usta milleti bu okşandikca kalkar
E. DEMIR

hkkcn
06-12-2014, 20:00
geçmiş olsun keşke ilk fark ettiğinizde hakkınızı arasaydınız yasal olarak...

rodya
06-12-2014, 20:02
Dava aç diyip vergi levhasız ticari iş yapmak işte risk budur
Cunku dava acilmayacagini biliyor. Hepimiz biliyoruz bunu. Konuyu acan arkadas da bi umut parasinin bi kismini kurtarabilirim diye " x zamanda verebilirim" sozlerine inanmak zorunda kalacak.
O arada benzer konulari gormeye devam edicez.

ilkerist
06-12-2014, 20:08
Siz hangi bilgi birikimi ile bu tip bir itamda bulunuyorsunuz sanırım antalya ppr kapak diye başkasına yaptırıp sattığınız kapaktan bahsediyorsunuz uslup çok önemlîdir.

Konunun kısasını yazıyorum heyet bilir kişi raporu istedim gelmedi araç beyin parasını denkleşyiremediği için cok ın dönem oem beyin ile gazladı bunun şahitleride var istanbula yarışada geldi ancak kıtılı biz kötü olduk zaman 15 aylık bir zaman dilimi şu parçaları yolla tamam olalım dedi yolladık kabul etti aradan aylar gecti nerde param dedi böle bir şey varmı ALLAH aşkına.

Bu arada polish değil bizim yaptığımız iş kapak içî açılar ile alakalı hala savunuyorum p72 den iyi olu

Hangi bilgi birikimi dersen,bu işler ile uğraşmış ve dili yanmış insanlar derim ki onlardan biri olan Aykut yazmış zaten.He ben bahsettiğin gibi bir kapak falan da satmadım benim aracımın üst kapağını da Cem Taşçı kendisi işleyeceğini söylemişti fakat sonradan duyduğum kadarı ile sen işlemişsin ama o da sonradan çalındı maalesef ve bulunamadı.Sen nereden böyle bir birikimine ulaştın açıklarmısın?

GÖKTÜRK
06-12-2014, 20:30
Allah yardımcınız olsun umarım zararınızı bi şekilde geri alabılırsınız sizin adınıza üzüldüm

Oznsrl
06-12-2014, 20:36
Sağlam motorun zayi olması bi yana çekilen sıkıntılar bi yana boşa giden o kadar para emek bi yana hepsi ayrı ayrı büyük sıkıntı yerinizde olmak istemezdim geçmiş olsun

genelde bi tip konular hep araç başında durmayınca oluyor ya işçilik çok kötü yapılıyor ya dandik malzeme kullanılıyor yada taktım denilen malzeme takılmıyor

onur_si
06-12-2014, 20:43
ppr kaan ın bu olayın çözülmesi için yapması gereken 200 hp lik ayarda yapılmış bir motoru o araca bir kuruş almadan takıp ayarlarını yapıp anahtar teslim etmektir
dürüst esnaflık budur.
insanlar dişinden tırnağından arttırdığı paraları veriyorlar, aracım güzel olsun, iyi gitsin vs.. sonra onu bi kalemde çöpe at '' abi pardon kapağın kenarını taşlamayı unutmuşlar'' desinler yok öyle bir dünya.
mağdur arkadaş hakkını sonuna kadar aramalıdır

erhanarici18
06-12-2014, 20:44
adamın arabasının anasını ..ikmişsin gelmişsin burda yok yorum yapmıycam, yok bilirkişi raporu yok bilmem ne, hakaret edenlere dava açıcam, froumun sahibi arkadaşım(azcık güvenim varsada o caps'den sonra bi *** kalmadı)
iki kere iki dört abiler esnaflık basit bişey değil
ne diyosan onu yapcaksın
yapamıyosanda işinin malının arkasında durcaksın
gerekirse zarar edeceksin ama yaptığının arkasında duracaksın
şimdi git benide dava et...

Kadyr
06-12-2014, 20:45
Birilerin cani yanmasi gereklimi gercek esnafi bulmak icin? Tekrardan gecmis olsun hakli isen ki bence haklisin allah sana bi yol gosterir.oteki adamda is yapamaz hale gelir ins allah buyuk

Vtec_2
06-12-2014, 20:49
Sağlam motorun zayi olması bi yana çekilen sıkıntılar bi yana boşa giden o kadar para emek bi yana hepsi ayrı ayrı büyük sıkıntı yerinizde olmak istemezdim geçmiş olsun

genelde bi tip konular hep araç başında durmayınca oluyor ya işçilik çok kötü yapılıyor ya dandik malzeme kullanılıyor yada taktım denilen malzeme takılmıyor

dostum arac basindada olsan . parca ya yolda ya geliyor ya gumrukte takilmis vs vs oluyor. Herkesin bir meslegi var, o ca parayi odeyebilmek denk getirmek icin calismak gerekiyor. E haliyle arabanin basinda 1 olursun 2 olursun 3 olursun. o kadar parayi ver birde arac basinda dur e o zaman zaten bu isler icin adam tutmaya gerek kalmaz. Ben zamanindada keske adam tutmayip bu sahislada is yapmasaymisim. Sonucta tamamlandi denen aracin butun eksiklerini ben kendim hallettim. :)
Genele bakincada bu konu boyle uzar gider..

Cliosportve
06-12-2014, 20:50
okudukca sasırıyorum
ben zamandan cok maddiyata sasırıyorum
verilen 10 lirası, saglam motorun mındar olusu, o motorun toplanması yani baslangıc noktasına donebilmek için belki tekrar bir 5 lira ihtiyacı, gittisi geldisi, yedisi içtisi, girdisi cıktısı belki orda bir clio rs parası gitmiş
paraya acıdım dogrusu

ibozum
06-12-2014, 20:52
Ticaret güvene ve müşteri memnuniyetine dayanır ki bunu ticaret yapan, yapmak isteyen, yapacak olanlar bilir..
Büyük markalar boiuna büyük olmuyor, "İnsanların güvenini kaybektense para kaybetmeyi tercih ederim" sözüyle ilerleyen kuruluşun yerindeki sağlamlığı ortada..

Bu saatten sonra PPR dene firma kaybettiği güveni nasıl telafi eder yada edebilir mi çok merak ediyorum.. Ama firmanın yazdıklarını okuyunca da pek birşey beklemiyorum..
Arkadaşın başı yanmış, bari başkaları yanmasın..

dahan
06-12-2014, 20:54
snki kendi başımıza gelmiş kadar çok üzülüyoruz sinir bozucu bi durum,,paranın olması bile yetmiyo çalıştıgın insanlar saglam olacak yoksa elindeki prayı alırlar arkaya dönüp bakarsınki ortada hiç bişi yok

ceyhun737
06-12-2014, 21:01
Daha gecen konuda gercekler yuzune vurulunca nasil sinirlenip kifurler saydirdigini hepimiz hatirliyoruz ama ici bos laflardi hepsi bakalim
Burada ne zaman show yapacak

canozcan
06-12-2014, 21:04
Motor neden toplandiktan sonra yag duman atiyordu aciklanmadi. Eksik biseyler mi var ?

hesapsız yapılan işler sonucu aracın yanma ısısı aşırı yükselmiş ve yüksek egt sonucu segmanlar yapışmış ve bu yüzden duman atmalar oluşmuş. kapaktaki yağ yakma nedeni ise yay şapkaları subap lastiklerine çarpmasından subap lastiklerini parçalamış. kırılma sebebi ise krank söküldükten sonra aynı yataklarla muhtemelen yataklar yine çıktığı yerlere değil karışık takılmış ve 3. silindir kol yatağı sarıp kolu kitlemiş. kitlenen kolda eğilmeye maruz kalıp kırılmış. kırılan kol ise önüne gelen her yeri dağıtmış. bilir kişilerin incelemesi sonucu budur.
http://i.hizliresim.com/qm96GB.jpg
http://i.hizliresim.com/pmvy2q.jpg

DrageR
06-12-2014, 21:04
Ohaaa Site arkadasimin olanlari anlatirsan konuyu sildirtirim ne demek ya ? Demekki boyle bisi yapmis ki bunu soyleyebilme hakkini buluo kendinde Yarın oteki gun konu kalkarsa hic sasırmam bu laftan sonra. Nitekim gecen haftalarda batman konusundada yine ayni kisi icin yazilanlar komple konu ile birlikte silinmisti.

DrageR
06-12-2014, 21:07
Daha gecen konuda gercekler yuzune vurulunca nasil sinirlenip kifurler saydirdigini hepimiz hatirliyoruz ama ici bos laflardi hepsi bakalim
Burada ne zaman show yapacak

Bende gordum o konuyu kaldirtmisti bunuda kaldirtabilecegini dusunmus demekki o mesajlari yazarken ama bunlari sakla sakla nereye kadar ?

16EC813
06-12-2014, 21:10
sanırım burda ahbap çavuş ilişkisi hat safhaya ulaşmış görüntüsü ortaya çıkıyo ki güngeçtikçe bu ihtimali kuvvetlendirici olaylar yaşıyoruz ,burada yönetimin de sessiz kalması bunu kabullendigini mi gösteriyo demek oluyo ,ihtimal vermiyorum ama böle bi gerçek varsa her yükşelişin bi çöküşü gibi büyük bi yükseliş ve büyüme içeinde olan sitenini de bi gün diger çöken siteler gibi sonu hüsran olur gibime geliyo

Mutlu Değerli
06-12-2014, 21:13
Geçmiş olsun, çöpe giden bir motor ve 10.000TL az bi rakam degil.

D motordan 200hp, şaşırdım buna açıkcası

bilalMW
06-12-2014, 21:14
konuyu baştan sona okudum gördüğüm tek kalite nitelikli tokatçılık olmuş. geçmiş olsun,umarım hakkınız olanı bir şekilde edinebilirsiniz.

DrageR
06-12-2014, 21:14
Yonetimin ppr yi koruyup gercekleri ortaya yazanlari gorunce konuyu kaldirmasi gerceklerin gizlenmesi olmayan sey deil ekran ciktilarini alsin derim herkes

Caesar
06-12-2014, 21:18
Ohaaa Site arkadasimin olanlari anlatirsan konuyu sildirtirim ne demek ya ? Demekki boyle bisi yapmis ki bunu soyleyebilme hakkini buluo kendinde Yarın oteki gun konu kalkarsa hic sasırmam bu laftan sonra. Nitekim gecen haftalarda batman konusundada yine ayni kisi icin yazilanlar komple konu ile birlikte silinmisti.

Yapiyoruz öyle şeyler banka hesabımız var 5000€ altı çalışmıyoruz ama. Ateşleyen olunca konuyu hemen silip paraları rus karılarla yakıyoruz.

Dayı
06-12-2014, 21:19
7nci sayfada elf, 8inci sayfada ceaser yonetim olarak kesinlikle bu konunun silinmeyeceğini yazdılar.

canozcan
06-12-2014, 21:20
Yapiyoruz öyle şeyler banka hesabımız var 5000€ altı çalışmıyoruz ama. Ateşleyen olunca konuyu hemen silip paraları rus karılarla yakıyoruz.

Ben bu tarz seylerin olmayacagini dusundugumden sildiririm mesajini rahatlikla ekledim zaten.

vtii
06-12-2014, 21:21
drahte buyuk adamsın

DrageR
06-12-2014, 21:22

Batman 100 200 ilk acilan konusu nerde ?
Kaldirildiysa sebebi kim
Neden kaldirildi
Kim kaldirdi

???

Caesar
06-12-2014, 21:23
Bu arada drager'i banladım. Bu forumda herşey silinebilir ama bu konular asla. Bizide kimse şerefsizlikle suçlayamaz. Ha suçlamaya çalışanda girmesin zaten foruma.

Özgün dahil bu tür konuları kimse bu güne kadar silmedi ve konu sahibi dahi istese silmedik.

Ayık olun biraz.

Caesar
06-12-2014, 21:26
sanırım burda ahbap çavuş ilişkisi hat safhaya ulaşmış görüntüsü ortaya çıkıyo ki güngeçtikçe bu ihtimali kuvvetlendirici olaylar yaşıyoruz ,burada yönetimin de sessiz kalması bunu kabullendigini mi gösteriyo demek oluyo ,ihtimal vermiyorum ama böle bi gerçek varsa her yükşelişin bi çöküşü gibi büyük bi yükseliş ve büyüme içeinde olan sitenini de bi gün diger çöken siteler gibi sonu hüsran olur gibime geliyo

Yönetim olarak nerede sessiz kalmışız? Anlat bakalım. Hadi cevap bekliyorum aksi halde sonun drager gibi olabilir.

Nerede neyi kabullenmişiz hadi göster.

canozcan
06-12-2014, 21:27
Bu arada drager'i banladım. Bu forumda herşey silinebilir ama bu konular asla. Bizide kimse şerefsizlikle suçlayamaz. Ha suçlamaya çalışanda girmesin zaten foruma.

Özgün dahil bu tür konuları kimse bu güne kadar silmedi ve konu sahibi dahi istese silmedik.

Ayık olun biraz.

Aynen daha once baska birisi icin actigim konu uzlasma sagladigimiz halde silinmesini istedim silinmedi.

overblack
06-12-2014, 21:29
konuyu öyle bir noktaya getiriyorsunuzki iş tt yönetimine *** atma noktasına geldi.çocukça düşünmeyin bu forumdan bir çok insan faydalanıyor.sonuçta yönetim konuyuda silmedi.herkes istediğinide yazdı.bana kalırsada ppr'nin yaptığı iş yanlış.hem verilen sözler ve parçaların temini hemde esnaflık konusunda.dürüst bir esnaf bu şekilde davranmaz.zaten bu rekabet ortamında müşteri memnuniyeti sağlayamayan adamların sonlarının ne olduğu belli.
Ama aracını yaptıran arkadaşında şunu bilmesi lazım. modifiye edilen bir araca kimse garanti vermez. 10 bin liraya 200 hp olan d16a9'un kaç km sağlıklı yürüyeceği ise zaten meçhul.bu aksilikler başına gelmeseydi bile uzun soluklu bir macera olacağını sanmıyorum. millet k20 turboya 30 bin lira para harcıyor 1-2 bin km sonra arabayı kırıyor bir 20 bin daha harcıyor.modifiye işinin gerçeği bu.

Caesar
06-12-2014, 21:30
Ha şuda var bir adamı boş yere kanıtsız suçluyorsanız ona da izin vermeyiz. Suçladığınız adam haklılığını kanıtlayabiliyorsa konuyuda sileriz bu kadar basit.

Kimse kimseye boş yere dolandırıcı diyemez.

Buda dipnot olsun.

dr.mechanic
06-12-2014, 21:31
Bukdr olaydan sonra sok gecirdim birde vergisiz calisip bu isi vergisini odeyerek alin teri ile yapanlarinda ekmegini caliyor. Oda baska bi konu

MBuğra
06-12-2014, 21:33
Kimse TT yönetimini suçlamıyor ki, "arkadaşıma, eşime dostuma kıyak da geçerim, ceza da vermem. Özel mülkiyetimiz, burada adil yönetim sunmak zorunda değiliz, isteyen kalır istemeyen gider" dediler. Biz de kabullendik kaldık. Hamdolsun.

canozcan
06-12-2014, 21:39
konuyu öyle bir noktaya getiriyorsunuzki iş tt yönetimine *** atma noktasına geldi.çocukça düşünmeyin bu forumdan bir çok insan faydalanıyor.sonuçta yönetim konuyuda silmedi.herkes istediğinide yazdı.bana kalırsada ppr'nin yaptığı iş yanlış.hem verilen sözler ve parçaların temini hemde esnaflık konusunda.dürüst bir esnaf bu şekilde davranmaz.zaten bu rekabet ortamında müşteri memnuniyeti sağlayamayan adamların sonlarının ne olduğu belli.
Ama aracını yaptıran arkadaşında şunu bilmesi lazım. modifiye edilen bir araca kimse garanti vermez. 10 bin liraya 200 hp olan d16a9'un kaç km sağlıklı yürüyeceği ise zaten meçhul.bu aksilikler başına gelmeseydi bile uzun soluklu bir macera olacağını sanmıyorum. millet k20 turboya 30 bin lira para harcıyor 1-2 bin km sonra arabayı kırıyor bir 20 bin daha harcıyor.modifiye işinin gerçeği bu.

İyide abi konuyu iyi okumamissinki ben vaad edilen parclar ve vaad edilen iscilikler yok dedim. Adam ustune duseni yapsa kirilsa agzimi acmam zaten bu halde bile param yok dedigi icin aylarca beklemisim. Biraz insaf lutfen...

Caesar
06-12-2014, 21:39
Bakın şimdi öncelikle size bazı şeyleri açıklayım.

Hiç bir şekilde bu türden bir konu silinmez ortada kanıt varsa gayette bu konuda var.

Ama bu kanıtlarla bu adama iletebileceğiniz sıfat en fazla dolandırıcı olur. Öteye gidemez.

Ama siz bu konuda bu adama küfrederseniz başka konularda başka insanlara oldu. Karısına kızına (varsa) laf ederseniz biz mecburen silmek durumunda kalırız.

Çünkü o noktadan sonra olay tt yi bağlamaya başlar.

Yine diyorum bu konunun silinmeyeceği garantisini size sunuyorum. Kaan' değil özgünün kankası tayyip'in sağ toşağı olsa bu konu silinmeyecek.

Ama olurda işi hakaret boyutuna dönüştürürde götümüze girebilecek durumlara sebebiyet doğurursanız yani kısaca hakaret eder bokunu çıkarırsanız silmek durumunda kalıyoruz.

Geçen böyle bir konu vardı adamın facebook'undan karısına kadar bulunup mesajlar falan atılmıştı. Yani yazdığınız mesajların ve yaptığınız hareketlerin sınırını bilin başka bişey istemiyorum.

overblack
06-12-2014, 21:40
İyide abi konuyu iyi okumamissinki ben vaad edilen parclar ve vaad edilen iscilikler yok dedim. Adam ustune duseni yapsa kirilsa agzimi acmam zaten bu halde bile param yok dedigi icin aylarca beklemisim. Biraz insaf lutfen...

valla bence sen benim mesajın 2. paragrafını okumuşsun abicim.bak ilk paragrafta ne yazıyor

Caesar
06-12-2014, 21:42
Batman konusunun silinmeside drahte nin kaan'a küfürleri saydırmasıydı. Millet ne yazacak acaba diye sürekli konuda güncel kalamazdık arkadaşlar.

Çünkü ne dolandırılan taraf biziz ne de dolandırıcı olan tarafız. Sizin sorunlarınız bir noktadan sonra bizi bağlamaya başlıyorsa ve küfürler havada uçuşuyorsa biz en kolay olan silme olayına gidiyoruz.

İnşallah anlamışsınızdır.

Herkes adabıyla tartışırsa problem olmaz. Biz de sizin ameleniz değiliz sonuçta ve her yazılanı tek tek kontrol etmek durumunda kalamayız.

dr.mechanic
06-12-2014, 21:42

Techturkey icin ozeldende olsa baskasina bu sekilde konusulmasi bence bannlanma sebebidir..

Caesar
06-12-2014, 21:45
Techturkey icin ozeldende olsa baskasina bu sekilde konusulmasi bence bannlanma sebebidir..

Sedat Peker'in yeğenlerini banlamaya kalkarsan türkiyede adam kalmayacağı gibi techturkeyde de özgünün yeğen ve kankalarını banlamaya kakarsak tek yönetim aramızda takılırız sanırsam.

Techturkey harici başka platformlarda olan olaylar için tt de adam banlamıyoruz. Burada birine bu şekilde özel mesaj atsaydı yapardık.

HellRot06
06-12-2014, 21:46
Abi çok sabırlı ve sakin insanlarsınız valla helal olsun. X marka parça takıyorum deyipte başka parça takan ustayı vuran insanlar tanıyorum ki bahsettiğim parça 750 tl.

Oz`
06-12-2014, 21:46
adamın özeline girmeyin kimse kismenin özeline girmesin batman konusu benim salalığımdır seneleridr forum kullanırım temizliyim derken ucurdum

yarıca burdan kendine rant sağlamaya çalışan yavsak biri varsa götü yiyen yazszsın ahpab cavus el y... ilişkine gireriz ben bu siteden kimsenin konusunu silmem kim ne derse diebilir AMMMA işiniz çözüldükten paranızı aldıktan sonra sil dersiniz 3-4 kişi abi bizim işimiz okey ben özür dilerim diip sitemizi kullandığı için ben bu bu tip olaylara çok ciddi sekilde sinirliyim batman olayında kaaanın ailesiyle alakalı bir sey

bundan rant sağlamaya çalışan süperlere sayarım bastan sölim :)

konu silindide ondan dolayımı 10 sayfa ooldu? hepiniz yazdınız ? konuda benim adım geçti ? hı? yaw salak salak yerlere çekmeyin begenmiyorsan güvenmiyortsan konu açmassın yazmssssın olur biter ama arkadaş yazmış ona yarıdmcıda olmuşumdur elimden gelenice yapmışımdır gecenin 1 korune kadar kalmışımdır ama bukaan ahmet var die deil insanları ortada bırakmamak için ee ozaman insanlar mahadur ortada kalıcaksa ve ben bunu yapmaya çalışıyorsam neden silmedim konuyu ? boş konuşmayalım lütfen

B16
06-12-2014, 21:48
@Caesar hep böyle konularda adam yönetimde bile olsa haklıyı savunuyor. Bir de kalkıp konu silmesi çok saçma olur.
En yakın örneği Amerika'dan gelen jant meselesinde haklı olanı savundu.

onursumer
06-12-2014, 21:49
şu haklı bu haklı demicem konu bayağı karışmış bir goz gezdirdim sadecede

bu tarz alışverişlerde madem bi ticaret var fatura veya sozleşme olmalı diye düşünüyorum

sonrasında sen bunu dedin bu çıktıyı ortadan kaldırmak açısından

ve ayrıca huner kamsaft firmasına çizin üretsin sonuçta siz üretmiş oluyorsunuz bildiğim kadarıyla o kısımda bir yanlışlık goremedim

canozcan
06-12-2014, 21:49
valla bence sen benim mesajın 2. paragrafını okumuşsun abicim.bak ilk paragrafta ne yazıyor
Ben ikinci paragrafta bilmesi lazim dediginiz seyin aciklamasini yaptim gayet farkindaydim ama dedigim gibi hakkiyla yapilmis bir motor olsa agzimi acmam.

dr.mechanic
06-12-2014, 21:50
Arkadaslar birakalim siteyi konuyu mesajlari bu arkadasin durumu icin neler yapilabilir onlari konusalim bu sabira tas olsa catlar

SeRKaN
06-12-2014, 21:53
Bakın şimdi öncelikle size bazı şeyleri açıklayım.

Hiç bir şekilde bu türden bir konu silinmez ortada kanıt varsa gayette bu konuda var.

Ama bu kanıtlarla bu adama iletebileceğiniz sıfat en fazla dolandırıcı olur. Öteye gidemez.

Ama siz bu konuda bu adama küfrederseniz başka konularda başka insanlara oldu. Karısına kızına (varsa) laf ederseniz biz mecburen silmek durumunda kalırız.

Çünkü o noktadan sonra olay tt yi bağlamaya başlar.

Yine diyorum bu konunun silinmeyeceği garantisini size sunuyorum. Kaan' değil özgünün kankası tayyip'in sağ toşağı olsa bu konu silinmeyecek.

Ama olurda işi hakaret boyutuna dönüştürürde götümüze girebilecek durumlara sebebiyet doğurursanız yani kısaca hakaret eder bokunu çıkarırsanız silmek durumunda kalıyoruz.

Geçen böyle bir konu vardı adamın facebook'undan karısına kadar bulunup mesajlar falan atılmıştı. Yani yazdığınız mesajların ve yaptığınız hareketlerin sınırını bilin başka bişey istemiyorum.

Çok Haklısınız fakat o tarz bi durumda komple konu yerine aile hakaret vs olan mesajlar silinse daha doğru olmazmıydı?

B16
06-12-2014, 21:53
Normalde PPR kendini savunur, uzun yazılar yazardı ama bu sefer kestirip attı. Ya suçlu daha fazla ayyuka çıkmak istemiyor yada haklı savunucak birşeyim yok diyor.

Burak Demirci
06-12-2014, 21:54
valla ppr yi böyle bir şekilde göreceğim aklıma gelmezdi başdan sona okudum herşeyi haklı haksız demek düşmez banada en azından zararın ve verilen sözün yerine getirilmesi zararın ödemesi veya motoru dendiği gibi yapıp vermek lazım diye düşünüyoum

Caesar
06-12-2014, 21:56
Çok Haklısınız fakat o tarz bi durumda komple konu yerine aile hakaret vs olan mesajlar silinse daha doğru olmazmıydı?

24 saat konunun içinde duramayız kim ne yazdı ne yazacak hakaret edecek mi diye. Kısaca konunun kalıcı olup olmamasını sağlayan yine konuya yazan şahıslardır.

Oz`
06-12-2014, 21:57
bence ortak bir yön bulunabilir bende halan kredin var canözcan ayarın bitmemişti bitir gel demiştim elimden sana gelen güzellik bu olur :)

belki yardımım dokunur sana

_muhaRRem
06-12-2014, 21:59
Ney BATMAN typer mı :D

Sorun yokkk Yaaa silebilirsiniz oz un yönetimin canı sağolsun.

Yeni saniyelerle burdayız bu arada BATMAN typer kapak ve emme manifoldu ppr ve yaptıklarımız ortada.

dr.mechanic
06-12-2014, 22:03

Yeni saniyelerle burdayız bu arada BATMAN typer kapak ve emme manifoldu ppr ve yaptıklarımız ortada.

Ee napalim simdi senin araban duzgun calisiyo diye bu adam kirilmasini takilan yalan dolan parcalari kabulmu etsin yani ?

Anıl E.
06-12-2014, 22:11
Yanlış görmediysem facebook'daki ''konuyu aç istersen sildiririm muhabbeti'' şubat ayında olmuş . Şunu demek istiyorum adam o tarihten itibaren bir şeyleri bekliyor ve daha bugün böyle bir konu açmış . Gerçekten iyi sabır var sizlerde abi .

Neden bilmiyorum bu sorun genelde istanbul çevresinde oluyor,tabii daha çok nüfus ve bu tarz araçların koşturma bölgesi o çevre olduğu içindir;ancak bizim küçük şehir bile olsa anadoluyu kıyaslıyorum böyle yüksek ''meblağ''larda kazıklanma olacak ve herkes yerli yerinde oturacak . Çok sessiz sakin gayet insancıl davranıyorsunuz , sabrınıza hayran kaldım.

ef186
06-12-2014, 22:19

Şu konuya bir açıklık getirelim.

Sizlerinde bildiği gibi TechTurkey üzerinde hiçbir konuyu silmiyoruz.
Arkadaşlıklarımız Forum ortamında bir etken değildir.
Bugüne kadar konu kaldırma ceza puanı ban vb durumlar için birçok kez kapımız çalınmıştır ancak forumun kuralları neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket edilmektedir.
Bu nedenle kimi tanırsanız tanıyın kimin arkadaşı olursanız olun , bu tip ticari konular ile ilgili kimseye taraf değiliz , kimsenin yanına , karşısına yada arkasına geçmeyiz.
Her koyun kendi bacağından asılır biz ancak siz forum üyelerine adil bir ortam sunmak için çaba gösteririz.
Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için bu açıklamanın yazılması gereği doğmuştur .

İyi forumlar
Techturkey[/QUOTE]

Bende gordum o konuyu kaldirtmisti bunuda kaldirtabilecegini dusunmus demekki o mesajlari yazarken ama bunlari sakla sakla nereye kadar ?

Yonetimin ppr yi koruyup gercekleri ortaya yazanlari gorunce konuyu kaldirmasi gerceklerin gizlenmesi olmayan sey deil ekran ciktilarini alsin derim herkes

Batman 100 200 ilk acilan konusu nerde ?
Kaldirildiysa sebebi kim
Neden kaldirildi
Kim kaldirdi

???

Size bu forum fazla . Birkac sayfa once ( yukariyada ekledim ) siz daha cin fikirlerinizle zihnisinirlik yapmadan bir yazi yazdim . Ya okumayi bilmiyorsunuz yada okuduklarinizi anlamakta sorunlariniz var. Bu forum TechTurkey ahmet usata ider mehmet usta gider assimie performans gider dessimie performans gelir techturkey dimdik burda durur sacma salak yazacak adaminda anlini karislarim . Burasi babanizin forumu degil edebinizle takilin isinizi cozun ama tutup uok forum yonetimiymis mis mis ... bu yonetim 10 yildir size bu imkani vermese suan bu yazilari yazamazdiniz haddinizi bilin ve o hadde kendinizi ifade edin ...

Vtec_2
06-12-2014, 22:26

yav muharrem yapma allah askina. arabana masallahta neyi savunuyorsun.

canozcan
06-12-2014, 22:27
bence ortak bir yön bulunabilir bende halan kredin var canözcan ayarın bitmemişti bitir gel demiştim elimden sana gelen güzellik bu olur :)

belki yardımım dokunur sana

Bunu zaten senden ayrilirken demistin :)

dj_batukaan
06-12-2014, 22:28
bu konuda da birşey değişmez, vergi vs. denmiş ama ben görmedim sanayide fatura kesicem diyen ustaya kes tabiki diyen müşteri... aman abi %18 az olsun diye ne takla atanlar ne dümen çizen müşteriler gördü bu form kaçınız sanayide bakımdan sonra USTA KES FATURAMI diye sesleniyorsunuz :)

konu silinmesinden vs. bahsediliyor. sadece 2014 içinde kaç tane konu gördük söyle dolandırıldım diye başlayıp biz halletik artık silinebilir yazan ?

böyle olduğu içinde 3 gün sonra aynı konular aynı dolandırıcılık hikayesi yeniden yazılacak bir çok insanda ne araştırma var ne sorgulama var kulaktan dolma bilgilerle bi yerlere iş yaptırıyor. sonra o haklı bu haklı birileri zarar görüyor. hadi konu açalım işi halledince bakarız...

Oz`
06-12-2014, 22:29
Drahte murat cook yakın arkadaşım kaanda yakin arkadaşım. Aslinda bu konu çok güzel oldu bundan sonra konuyu açarken herkes iki kere düşünür kazık atarken iki kere düşünür çünkü daha oncede burda konu acip sonra abi biz hallettik ama konuyu kaldirmak lazim diyen cook kişi oldu sorunu çözüldükten sonra ... Hiçbir TechTurkey yöneticisi forumda bu tip konuları kaldırmayacak. Bu arada ortalığı fişfiklemeye çalışanlara lafım anten takın daha iyi çeker....

Vtec_2
06-12-2014, 22:30
dostum aracin firma adinaysa 254 nolu hesapta kayitliysa , gider olarak islersin. Ben faturamida istiyorum giderdende dusuyorum.

canozcan
06-12-2014, 22:39
bu konuda da birşey değişmez, vergi vs. denmiş ama ben görmedim sanayide fatura kesicem diyen ustaya kes tabiki diyen müşteri... aman abi %18 az olsun diye ne takla atanlar ne dümen çizen müşteriler gördü bu form kaçınız sanayide bakımdan sonra USTA KES FATURAMI diye sesleniyorsunuz :)

konu silinmesinden vs. bahsediliyor. sadece 2014 içinde kaç tane konu gördük söyle dolandırıldım diye başlayıp biz halletik artık silinebilir yazan ?

böyle olduğu içinde 3 gün sonra aynı konular aynı dolandırıcılık hikayesi yeniden yazılacak bir çok insanda ne araştırma var ne sorgulama var kulaktan dolma bilgilerle bi yerlere iş yaptırıyor. sonra o haklı bu haklı birileri zarar görüyor. hadi konu açalım işi halledince bakarız...

Kardes ne yuzde 18inden bahsediyorsun. 5binliraya anlastik 10bin oldu yuzde 100 odedim. Paradan kacmadimki kendiside oyle diyordu herseferinde paradan kacma en hizlisini ve en saglamini yapalim benim ismim yazicak bu arabada diyordu. Ve gecti.

canozcan
06-12-2014, 22:40
Ve yazdi pardon

ilkerist
06-12-2014, 22:45
dostum aracin firma adinaysa 254 nolu hesapta kayitliysa , gider olarak islersin. Ben faturamida istiyorum giderdende dusuyorum.

Yolda kayboldunuz heralde :D
Ya batman konusunda tamam maşallah yürüyorda,yürümese sıkıntı yaşasan sen ne yapardın Muharrem?Seninle bir tanışıklığımız falan yok ama yazdığının da konu ile bir alakası yok bence.

mr.korhan
06-12-2014, 22:55
batman konusu da küfür boyutlarına erişmeseydi de silinmeseydi iyi olurdu aslında, zira orada bazı çarpıcı gerçekler çıkmıştı ortaya.
yanlış anlaşılmasın yönetime silme mevzusu ile bir şey söylemiyorum.
hani konu muhattabı firmanın bir diğer konusu daha ortada olurdu mantığında söyledim.
bu arada mağdur arkadaşımıza geçmiş olsun. inşallah bir orta yol bulursunuz, ve PPR da sizde bu olayı en makul seviyede atlatırsınız.
özgünde zaten ayar konusunda elinden geleni yapacağını söylemiş. sakinlikle bir araya gelmeyi deneyin bence tekrar.

ilkerist
06-12-2014, 22:57
Ya beyler postlarımı okumuyorsunuz,o konuyu Özgün yanlışlıkla sildiğini söyledi oralara takılmayın hala,adamın işi çözülecek mi,çözülmeyecek mi?

dj_batukaan
06-12-2014, 23:00
Kardes ne yuzde 18inden bahsediyorsun. 5binliraya anlastik 10bin oldu yuzde 100 odedim. Paradan kacmadimki kendiside oyle diyordu herseferinde paradan kacma en hizlisini ve en saglamini yapalim benim ismim yazicak bu arabada diyordu. Ve gecti.

hocam yerinde olmayı istemezdim Allah; sabır ve en kısa sürede bir çözüm nasip etsin inş. ama sanırım bu olay yüzünden olsa gerek benim yazdığımı anlamamışsın, yazdıklarımın senin verdiğin parayla alakası yok yanlış şeye cevap vermişsin

ghibli06
06-12-2014, 23:02
kimseyi ne sushi ne ocak başında görmüşlüğüm selam vermişliğim yoktur... bu tarz konuları okudukça üzülüyorum, 20 li yaşlarımın başı geliyor aklıma, 3 kuruş biriktirir bir şeyler yaptırmaya çalışırdık, şimdi o 3 kuruşlar 5bin 10bin tl oldu... motor gönderiliyor 5-6 ayda bitmiyor, bu nasıl iştir?ben işimi 3 gün geciktirsem ceza ödüyorum ama insanlar artık rahat rahat sallıyorlar her şey parayı alana kadar, bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir, mutlaka doğru iyi yaptıkları işler vardır bu arkadaşların ama, kendi aleyhlerine bu kaçıncı konu? yazık günah insanlar aylarca arabasız ne yapıyor diye düşünmüyorlar... işini yanlış yapmış zaten ama bir iş nasıl seneye yayılıyor, içten değil de dıştan yanmalı motor bulundu da ona mı çevriliyor? yapmayın, yazık günah... Allah korkunuz olsun biraz, eğer bu işten ekmek yiyorsanız böyle yapamazsınız...

dj_batukaan
06-12-2014, 23:03
Ya beyler postlarımı okumuyorsunuz,o konuyu Özgün yanlışlıkla sildiğini söyledi oralara takılmayın hala,adamın işi çözülecek mi,çözülmeyecek mi?

adamın işini çözecek kişi burada değil şuan burada olanlarda senin bu soruna evet yada hayır diyemez

canozcan
06-12-2014, 23:05
hocam yerinde olmayı istemezdim Allah; sabır ve en kısa sürede bir çözüm nasip etsin inş. ama sanırım bu olay yüzünden olsa gerek benim yazdığımı anlamamışsın, yazdıklarımın senin verdiğin parayla alakası yok yanlış şeye cevap vermişsin

Kusura bakma fatura alsaydin gibi algiladim

dr.mechanic
06-12-2014, 23:09
Haybeye giden 10 bin ve cop olmus bi motor tutulmayan nsozler yalan dolan ucuz parcalar allah sabir versin ppr itibarini kurtarmak istiosa acilen bu adama 10 bin tl ve bi motor vermeli insan kaziklamak bu kadar kolay olmus yazik

ErkanCanS
06-12-2014, 23:09
Bazı postlarda yazıldığı gibi ortada şirket , fatura vs yoksa ve gönderilen paralar banka üzerinden açıklama yapmadan isme gönderilmişse bu iş hukuki yollarla nasıl çözülür bunu merak ettim.Tüketici mahkemesi veya heyeti fiş veya şirkete ödenen meblaların dekontlarını istemez mi ?

AdemAr
06-12-2014, 23:13

hahahahha bu yorum olay olur :D

orcunnn
06-12-2014, 23:16
kimseyi ne sushi ne ocak başında görmüşlüğüm selam vermişliğim yoktur... bu tarz konuları okudukça üzülüyorum, 20 li yaşlarımın başı geliyor aklıma, 3 kuruş biriktirir bir şeyler yaptırmaya çalışırdık, şimdi o 3 kuruşlar 5bin 10bin tl oldu... motor gönderiliyor 5-6 ayda bitmiyor, bu nasıl iştir?ben işimi 3 gün geciktirsem ceza ödüyorum ama insanlar artık rahat rahat sallıyorlar her şey parayı alana kadar, bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir, mutlaka doğru iyi yaptıkları işler vardır bu arkadaşların ama, kendi aleyhlerine bu kaçıncı konu? yazık günah insanlar aylarca arabasız ne yapıyor diye düşünmüyorlar... işini yanlış yapmış zaten ama bir iş nasıl seneye yayılıyor, içten değil de dıştan yanmalı motor bulundu da ona mı çevriliyor? yapmayın, yazık günah... Allah korkunuz olsun biraz, eğer bu işten ekmek yiyorsanız böyle yapamazsınız...

abı senın bu yorumun ıcın gercekten tebrık ederım belkıde ustaların bu sevıyeye gelmesını bız saglıyoruz sankı bız para kazanıyoruz gıbı davranıyoruz hadı abı yaparsın abı aslansın abı :) ulan soracan olurmu olmazmı kac para bu para yazıcan cızıcen sonrada ustunu ıstıyınce sıktırı cekıcen bu lafım butun bu sekılde dusunen ustalara gelsın ustune alınanda alınsın
valla butun hıyarlık 3 kurus bırıktırıp bızım gıbı ustaya aglayarak araban yaptıranda

gtr gotur bakalım sıkıyorsa sallasın yada kafasına gore yazıp cızsın bu ulkede heryede oldugu gıbı garıban s..... yıne garıban
bı motor yapılacak 5 6 ay sankı duny bastan yapılıyor 3 gun ya parcalar hazır olsun hadı ıs geldı ıvır zıvır oldı 10 gun olsun ınsaf valla ınsaf
hepımızde aynı dert var

canozcan
06-12-2014, 23:24
Bazı postlarda yazıldığı gibi ortada şirket , fatura vs yoksa ve gönderilen paralar banka üzerinden açıklama yapmadan isme gönderilmişse bu iş hukuki yollarla nasıl çözülür bunu merak ettim.Tüketici mahkemesi veya heyeti fiş veya şirkete ödenen meblaların dekontlarını istemez mi ?

Onlarda mevcut elimde elden para vermedim

esmerserseriler
06-12-2014, 23:29
10 000 tly b16 swaplardın...para kolay kazanılmıyor..

Özgür Ozan
06-12-2014, 23:51
ateş etti ateşşş

AEAlmas
06-12-2014, 23:54
Kaan bazı olay lari düzeltmeleri yapmalı yaparda ama bu kadar forum a yansiyana kadar yapılmadiysa hata zaten var zaman para sinir bozukluğu yaşananlar ha bende is yaptım kaan la ufak hatası oldu telafi edebildiği kadarını etti bizde kendi cerememizi çektik zaman işçilik vs
ama kaan başka arkadaşlar la çalıştı sorun olmadı hatta kaan dan emme alacaktim yakın zamanda a3 1.8t icin crx yaptılar işlemler var araba 10 numara kaldiki atmosferik
neyse inşallah hatalar düzeltilir ama arkadaş i cidden mağdur gördüm

kalipson
06-12-2014, 23:54
Allah korkusu?? Bayadir bircok insanda(!) denk gelemedigim bi vasif mi acaba?

dj_batukaan
07-12-2014, 00:04
abı senın bu yorumun ıcın gercekten tebrık ederım belkıde ustaların bu sevıyeye gelmesını bız saglıyoruz sankı bız para kazanıyoruz gıbı davranıyoruz hadı abı yaparsın abı aslansın abı :) ulan soracan olurmu olmazmı kac para bu para yazıcan cızıcen sonrada ustunu ıstıyınce sıktırı cekıcen bu lafım butun bu sekılde dusunen ustalara gelsın ustune alınanda alınsın
valla butun hıyarlık 3 kurus bırıktırıp bızım gıbı ustaya aglayarak araban yaptıranda

gtr gotur bakalım sıkıyorsa sallasın yada kafasına gore yazıp cızsın bu ulkede heryede oldugu gıbı garıban s..... yıne garıban
bı motor yapılacak 5 6 ay sankı duny bastan yapılıyor 3 gun ya parcalar hazır olsun hadı ıs geldı ıvır zıvır oldı 10 gun olsun ınsaf valla ınsaf
hepımızde aynı dert var

valla okuduktan sonra aynı şeyi bende yazacaktım ama sustum... halbuki gerçek olan bu

Allah korkusu?? Bayadir bircok insanda(!) denk gelemedigim bi vasif mi acaba?

uzun süredir buna bende rastlamıyorum tam aksine varmış gibi gösterip senii gafil avlıyorlar... geçen gün bir yerde okumuştum pek alakası yok ama benzer bişey, 800 TL ye 16 saat işçi çalıştırıp sigortasından emeğinden alın terinden hakkından çalıp 5 vakit namaz kılanlar.. diye bir yazıydı

eraslanb
07-12-2014, 00:08
drahte'yi saygıyla anıyorum.geçen sene pprın konuya yazınca taşlamıştı bi grup insan ama adam haklıymış...

kadir jdm civic
07-12-2014, 00:21
ilk öncelikle gerçekten üzüldüm. Hayalleriniz maddiyatınız gitti en önemlisi psikolojı tabi.

ben Sİ lerle ugraşıyorum az cok benı tanıyanlar bilir.

Sizin motorunuz ikilerde toplanırken ordaydım. Mutluhandan gelen gürcan abi (yalnış olmasın ismini öyle hatırlıyorum) o ilgilendi motorunuzla.

Hem murat ustaya hm gürcan abiye dedım kapagı protları emme ve kelebegi gördügümde ilk dedigim sey abi bunu böyle toplamayın bu motor yürümez çalışsa bile motor kırılacak dedim.

Murat abi dedi PPr yaptı motor biz toplayıp adamlara vericez adam işini biliyor dedi bende söyle dedim motor 1 defa gazlanacak sonra gene kırılacak oda ben orasını bilmem bana motoru topla dediler topluyoruz.

motordaki hatalar:

1. üst kapak yanma odaları artı şekillinde araları kaynakla doldurulmuş sıkıştırma artışı için. ben hiç tavsiye etmem kesinlikle yanma odasına kaynak olmasını. he araştırdım normal kapak ile jdm kapaklar arasındaki farkı kapatmak için yapılmış bir uygulama imiş yanma odasını kaynakla doldurmak. fakat sizinki düzensiz ve ortası doldurulmuştu.

2. egzantirikleri işlendiğini görünce merak ettim custom uygulamaları sahibindende görüyordum 10 hp ye kadar ilanlar diye onlar yaptı herhalde, gene kaynak ve torna işlemleri egzantrige yapılmış ve usta sibob ayarını yaparken baktım vidalar en sonda ayar yapıldı.

3. port polish işlemi yapılırken sibob gayıtlarınız kesilmiş oda sibobunuzun sağlıklı çalışmamasına yol açmış.

4. PPR bu işlerden anlayan biri kişi olarak race port işlemi yapıp emme portpolihs yapılıp neden oem kelebek bırakılmış en az 60-65 mm kelebek lazımdı bence o araca.

aracın altı ben gelmeden önce toplandığı için incelemedim.

gelelim Araç sahibi olarak sizin hatanıza.

1. PPr ile anlaştınız iyi güzelde arkadaşım D16A9 tr de Kaç hp yapılmış neler yapılmış belli idi sen daha fazlasını istedin denenmemişi denemek NA da en hızlı araba yapmak istedin başka modifiye eden adamlara bir danışmak fikir almadın mı? yada başkalarından fiyat almadın mı?

2. arabanın başında olmadan uzaktan yapılan her iş böyledir. Yapılan ticaret anlayışı ne yazıkki böyledir çünkü herkes kendınce birseyler yapar. küçük bir örnek bir iş yaptıracam 500 tl istediler beni bekleyın kesinlikle yapmayın gelicem bana anlatacaksınız öyle yapıcam dedim, anlattılar ben 50 tl ye sorunu cözdüm.

3. Motorunuz ikilerde toplandı orada aldınız kendınız taktınız en büyük hatanız orada ikilerde motor takılıp tüm herseyı kontrol edilip yola cıkacaktınız yalnış birsey varsada orada bırakıcaktınız aracınızı.

tabi yazdım bukadar affınıza sıgınarak bence iki tarafınca burada hatası var PPR TR de yapılmamışı deneyıp kendı tecrübelerinle NA dan en yüksek gücü almak için proje yapmış arkadaşımızda sansı yaver gitmemiş bu konudaki her gazlayan herzaman motor modifiyesi yapan kişiler çok çok iyi bilirler MODİFİYE EDİLEN GAZLANAN HER ARABA BİR GÜN KIRILACAKTIR bu senın için degil sadece benım veya bir başkası içinde gecerlidir. bu işin kendısı büyük bir RİSK tir. Kimse diyemez sana motoru modifiye ettim 50 -100 bın km garanti gidersin.

bazı anlaşmazlıklar olmuş sıkıntılar yaşanmış inşallah aranızda çözümlenmesi dilegiyle ama bu forumdan nasıl çözülür bilemem fakat bu tarz işlerde bir şözleşme yapılması iki tarafın magduriyetının azalması bakımından çok iyi olucak çünkü söz ucar yazı kalır misali arkadaş ben böyle dedım PPR ben böyle dedım diye bir yere varılması zor.

Hakkınızda en hayırlısını dilerim inşallah en kısa zamanda magduriyetınız hallolur aracınıza keyifle binersiniz.

dr.mechanic
07-12-2014, 00:26
ilk öncelikle gerçekten üzüldüm. Hayalleriniz maddiyatınız gitti en önemlisi psikolojı tabi.

ben Sİ lerle ugraşıyorum az cok benı tanıyanlar bilir.

Sizin motorunuz ikilerde toplanırken ordaydım. Mutluhandan gelen gürcan abi (yalnış olmasın ismini öyle hatırlıyorum) o ilgilendi motorunuzla.

Hem murat ustaya hm gürcan abiye dedım kapagı protları emme ve kelebegi gördügümde ilk dedigim sey abi bunu böyle toplamayın bu motor yürümez çalışsa bile motor kırılacak dedim.

Murat abi dedi PPr yaptı motor biz toplayıp adamlara vericez adam işini biliyor dedi bende söyle dedim motor 1 defa gazlanacak sonra gene kırılacak oda ben orasını bilmem bana motoru topla dediler topluyoruz.

motordaki hatalar:

1. üst kapak yanma odaları artı şekillinde araları kaynakla doldurulmuş sıkıştırma artışı için. ben hiç tavsiye etmem kesinlikle yanma odasına kaynak olmasını. he araştırdım normal kapak ile jdm kapaklar arasındaki farkı kapatmak için yapılmış bir uygulama imiş yanma odasını kaynakla doldurmak. fakat sizinki düzensiz ve ortası doldurulmuştu.

2. egzantirikleri işlendiğini görünce merak ettim custom uygulamaları sahibindende görüyordum 10 hp ye kadar ilanlar diye onlar yaptı herhalde, gene kaynak ve torna işlemleri egzantrige yapılmış ve usta sibob ayarını yaparken baktım vidalar en sonda ayar yapıldı.

3. port polish işlemi yapılırken sibob gayıtlarınız kesilmiş oda sibobunuzun sağlıklı çalışmamasına yol açmış.

4. PPR bu işlerden anlayan biri kişi olarak race port işlemi yapıp emme portpolihs yapılıp neden oem kelebek bırakılmış en az 60-65 mm kelebek lazımdı bence o araca.

aracın altı ben gelmeden önce toplandığı için incelemedim.

gelelim Araç sahibi olarak sizin hatanıza.

1. PPr ile anlaştınız iyi güzelde arkadaşım D16A9 tr de Kaç hp yapılmış neler yapılmış belli idi sen daha fazlasını istedin denenmemişi denemek NA da en hızlı araba yapmak istedin başka modifiye eden adamlara bir danışmak fikir almadın mı? yada başkalarından fiyat almadın mı?

2. arabanın başında olmadan uzaktan yapılan her iş böyledir. Yapılan ticaret anlayışı ne yazıkki böyledir çünkü herkes kendınce birseyler yapar. küçük bir örnek bir iş yaptıracam 500 tl istediler beni bekleyın kesinlikle yapmayın gelicem bana anlatacaksınız öyle yapıcam dedim, anlattılar ben 50 tl ye sorunu cözdüm.

3. Motorunuz ikilerde toplandı orada aldınız kendınız taktınız en büyük hatanız orada ikilerde motor takılıp tüm herseyı kontrol edilip yola cıkacaktınız yalnış birsey varsada orada bırakıcaktınız aracınızı.

tabi yazdım bukadar affınıza sıgınarak bence iki tarafınca burada hatası var PPR TR de yapılmamışı deneyıp kendı tecrübelerinle NA dan en yüksek gücü almak için proje yapmış arkadaşımızda sansı yaver gitmemiş bu konudaki her gazlayan herzaman motor modifiyesi yapan kişiler çok çok iyi bilirler MODİFİYE EDİLEN GAZLANAN HER ARABA BİR GÜN KIRILACAKTIR bu senın için degil sadece benım veya bir başkası içinde gecerlidir. bu işin kendısı büyük bir RİSK tir. Kimse diyemez sana motoru modifiye ettim 50 -100 bın km garanti gidersin.

bazı anlaşmazlıklar olmuş sıkıntılar yaşanmış inşallah aranızda çözümlenmesi dilegiyle ama bu forumdan nasıl çözülür bilemem fakat bu tarz işlerde bir şözleşme yapılması iki tarafın magduriyetının azalması bakımından çok iyi olucak çünkü söz ucar yazı kalır misali arkadaş ben böyle dedım PPR ben böyle dedım diye bir yere varılması zor.

Hakkınızda en hayırlısını dilerim inşallah en kısa zamanda magduriyetınız hallolur aracınıza keyifle binersiniz.

Yahu arkadas sen komple konuyu okudunmu
Araca konulan parcalarla konusulan parcalar tutmuyor
Yapilan yapildi denilen iscilikler cikmamis
Adami 6 ay bekletmis
Araba kasasi ztn gitmemis komple motor calisir vaziyetteykrn sokulup gonderilmis

Atacin kirilma kismida bunlarin cabasi

kadir jdm civic
07-12-2014, 00:29
Yahu arkadas sen komple konuyu okudunmu
Araca konulan parcalarla konusulan parcalar tutmuyor
Yapilan yapildi denilen iscilikler cikmamis
Adami 6 ay bekletmis
Araba kasasi ztn gitmemis komple motor calisir vaziyetteykrn sokulup gonderilmis

Atacin kirilma kismida bunlarin cabasi

ilk yapıldıgından beri aracın nasıl gidecegini takip edenlerden biriyim. haberlerini aldıydım onceden ve konunu büyük kısmını okudum.

dr.mechanic
07-12-2014, 00:37
ilk yapıldıgından beri aracın nasıl gidecegini takip edenlerden biriyim. haberlerini aldıydım onceden ve konunu büyük kısmını okudum.

Sen hic arabanin kasasini istanbulda gordunmu araba gitmemiski guvenr dayali motor komple gonderilmis komple geri toplanip iade edilmis araca takmasiyla olaylarin alakasi yok zaten motor ist de takilsa gene ayni seyler olacak onu soyluyorum arabanin komple gitmesi hic bisryi deistirmicek kisacasi adam 10 bin zarar eymis kulliyen bide bunun motorun cop olmasi var ankarada adamlar d16a9 dan 160hp alio 2 3 liralik islemlerle su cikan dynoya bak 10 bin ver 146hp demesin araba bide ilk gazlamada kirsin adami asarlar

dr.mechanic
07-12-2014, 00:44
Sunuda kafanizdan atin araca guc kazandirdin oem gibi olamz kirilcak diye bir olay olamaz
Biz ne yuklu makinalar bilioruz duzgun malzeme duzgun iscilikle oemlere bile tas cikaran motorlar
Bir araba bilincsiz yuklenir kirilir asiri guc olur kirar dayanmaz iscilik kotudur malzeme dandiktir kirar
Ama 130hp lik bi arac 15hp alipta duzgun iscilikle malzemelerle kiramaz kiriyorsa o aracin sucu deil yapanin sucu bukadar basit

aTaBeY
07-12-2014, 00:44
Konuyu açan arkadaş çok çok mağdur durumda kalmış sanırım bu gün gibi ortada...
Yukarılarda bir arkadaş güzel bir konuya değinmiş insanları biz bu hale getiriyoruz doğru
Banada en yakın arkadaşım eşimin aracında beyinle alakalı sorun var dedim baktı 1.000 küsür hallederiz dedi
Opel servisine gittim biryere yönlendirdiler 400 tlye sorunsuz yaptırdım.
Burda suç benim iş yapan arkadaşımda değil bende neden mi ;
Herkes nefsimizden ala insan ancak bazılarına adamsın uçurursun yaparsın edersin diyorsun
Oda kendini Lord ilan ediyor
Konuda dava aç vs. denilmiş çok çok komik adam zaten arabasız kalmış 10.000tl side gitmiş parçalar sanayi işi vs. vs....
Senin paranla cebine sigara eline telefon alsın birde karşına geçip böyle konuşsun vay efendim vay...
Normalde konulara yazmam okur bilgi alırım. ancak arkadaşın maduriyeti gece oturduğum yerde beni bile çileden çıkardı konuyu okurken 1 paket sigara bitti.. Yazık.

jnrjames
07-12-2014, 00:55
Özcan abiyi dolaylı yoldan tanırım.Aynı şehirde ikamet ediyoruz. Bu tarz konulardaki ilk yazımdır. İnşallah kimsenin başına böyle sorunlar gelmez. Kendisi motoru söküp kargolarken bile çok heyecanlıydı. o zamanlarda görüşmüştük. Kısmet değilmiş çok üzüldüm. Umarım firma kendisinin mağduriyetini giderir.

kadir jdm civic
07-12-2014, 01:00
Sen hic arabanin kasasini istanbulda gordunmu araba gitmemiski guvenr dayali motor komple gonderilmis komple geri toplanip iade edilmis araca takmasiyla olaylarin alakasi yok zaten motor ist de takilsa gene ayni seyler olacak onu soyluyorum arabanin komple gitmesi hic bisryi deistirmicek kisacasi adam 10 bin zarar eymis kulliyen bide bunun motorun cop olmasi var ankarada adamlar d16a9 dan 160hp alio 2 3 liralik islemlerle su cikan dynoya bak 10 bin ver 146hp demesin araba bide ilk gazlamada kirsin adami asarlar

araç istanbula duman ata ata geldi yalnışım varsa sahibi düzeltsin murat abiye sebebini sordular oda nedir ne degildir bakayım demış. ne yapıldıgını görmedim daha sonra aracın sahibi arkadaş gayıt aldı oem takıldı veya takılmadı bir bilgim yok.

şimdi kusura bakmada kimse kimseyi asamaz onada kolay kolay kımsenın cesareti olamaz varsada cesareti asacak olan adam PPR yeri yurdu belli. biz ne arabaların dynoda kırıldıgını hatta onca para yatırılıp binemeden kırıldıgını duyduk daha yolda ayardayken yatak vuranlar mı dersın neyse bu uzar gider.

ben arkadaşın arabasının motoru toplandığında ordaydım kendi gözümle eksikleri yalnışlıklarını söyledim.

İnşallah arkadaşın magduriyeti en kısa zamanda çözülür ve arabasına rahatlıkla sorunsuzca biner.

dr.mechanic
07-12-2014, 01:05
Arac dynoda kirilabilir ama adam kendisi ucuza kacar kirilir bu adamin gunahi ne en pahalisi en iyisi olsun die milyarlar saymis kendi dedikleri konmamis dandik ucuz parcalarla arac topalanmis diorum sen hala dynodada kiran var diosun bu adam verdigi paranin karsiliginda soylenen iscilikler parcalar cikmadi die yanio sen hala isin kirilma kismindasin olaya nerden bakionuz anlamiomki elle tutulur savunulcak bir yani yok ppr nin adaminda hic bi hatasi yok olaya objektif bakamiosunuz sanirim

sem2.2
07-12-2014, 01:07
hayal kırıklıgının ve kaçan hevesin maddi bir telafisi yok maalesef. konuyu bastan sona okudum . cok gecmiş olsun. umarım mağduriyetiniz giderilir ki 3-5 liralık bir mağduriyet değil bence !!! . Gerçekten boyle konuları gördukce insanın araba yapası kaçıyor . allah yardmcınız olsun ....

ronay
07-12-2014, 01:15
Araç sahibine çok geçmiş olsun Hîç umudum yok ama inş uzlaşırsınız sizide bi konuda tebrik ederim sizde Peygamber sabrı var helal olsun iyi sabrediyosunuz.

Benim anlamadığım sizde Din iman Allah korkusu nerde noldu bu değerlere çoluk çocuğunuzdamı yok krem peyniremi tapıyosunuz nabıyonuz bu nasıl bi iştir.

ceyhun737
07-12-2014, 01:18
Arkadaşlar geçenki konuda konu silinmeden o Tartışmaların vs hepsini okudum orada drahte nin tek hatası Kaan'a daha doğrusu ailesini olaya karıştırmasıydı onun haricinde Çoğunluğun bilmediği bir çok şeyi ortaya çıkardı ve Karşılığında Kaan'dan küfür yedi tehdit edildi aile olayı hepimizi Aşar kimse dil uzatmaz uzatamaz , ancak yapılan iş yanlışsa tokatlamaya çalışıyorsa burda kimse keriz değil Hesabını sorar insanları küçük görmek en büyük yanlışınız cebe birax para girince ister gel ister gelme diye post atması kolay
Sen asıl mahvettiğin motoru ve yıktığın hayallerin Hesabını öde öyle reklam yap, neymiş de Dünya'da adı geçiyormuş adama Gülerler be:)

GünAY'
07-12-2014, 01:27
Büyük geçmiş olsun iki tarafida tanimam fakat kaybedilen zaman yipranan hayat 10 bin etmez kimsenin hakki kimsede kalmaz

cabrioleter
07-12-2014, 01:29
o değil de vergi lehvası durumu gerçek mi acaba? eğer doğru ise bimer'e şikayette bulunacağım. ben ve ailem eşekler gibi çalışıp çatır çatır vergisini öderken böyle bir işletme vergi ödemiyorsa bunun hesabını vermeli. ama öyle bir şey yok ise ortadaki bu itham çok yanlış..

dr.mechanic
07-12-2014, 01:34
Aynen bende sikayet etmeyi dusunuyorum o konuyu

K.Kaan
07-12-2014, 02:22
Hangi bilgi birikimi dersen,bu işler ile uğraşmış ve dili yanmış insanlar derim ki onlardan biri olan Aykut yazmış zaten.He ben bahsettiğin gibi bir kapak falan da satmadım benim aracımın üst kapağını da Cem Taşçı kendisi işleyeceğini söylemişti fakat sonradan duyduğum kadarı ile sen işlemişsin ama o da sonradan çalındı maalesef ve bulunamadı.Sen nereden böyle bir birikimine ulaştın açıklarmısın?

Benim kapak Karbon vtece takılmıştı diye hatırlıyorum ilker? Enes kapakları karıştırdı benim kapağı sana vermişti sanırım o zamanlar öyle öğrenmiştim...

o değil de vergi lehvası durumu gerçek mi acaba? eğer doğru ise bimer'e şikayette bulunacağım. ben ve ailem eşekler gibi çalışıp çatır çatır vergisini öderken böyle bir işletme vergi ödemiyorsa bunun hesabını vermeli. ama öyle bir şey yok ise ortadaki bu itham çok yanlış..

Bu tarz konulara yazmak hiç istemem açıkçası da 14 sayfayı tek kalemde okuyunca yazmak istedim. Mesajım iki tarafıda suçlamak yada korumak amaçlı olmayacak zaten.

Arkadaşın başına gelen konu cidden çok üzücü ve birçok insan dışardan okurken başına böyle bir olay gelmediyse anlayamaz ne hissettiğini. kesinlikle hatalı olduğu noktalar var, gece gece yakın modelli bir araç ve aynı markayla ilgili tecrübem geldi aklıma. 3 kişi aynı dönemde ppr la işe başladık. ben aracımı bitiremeden satmak zorunda kaldım yeni sahibi hala yürütemiyor arabayı adam akıllı, onurcan 205 i magic yaptı sonradan arabası şu anda maşallah canavar gibi, aykutun gtc de de birçok problem yaşandı ve vaatlerin birçoğu yapılmadı diye hatırlıyorum. Benim maddi zararım benim yaşam standartlarım doğrultusunda bi hayli yüksek. en son dönemde bende dayanamayıp foruma yazdığımda ppr la telde konuşmak için sözleşmiştik konuştuk ve ailevi nedenlerini anlatınca kendisine de söylemiştim ben bu olay yüzünden arabam motor toplanmadan satmak zorunda kaldım malımdan oldum diye o da sorunlarını anlatınca giden geri gelmeyeceği için kapatmıştık konuyu daha uzatmak istemeyeceğim için ve bahsetiklerinin doğruluğuna inandığım benim de dar bütçeyle bu işlere girdiğimden tamamlamaya fırsatım kalmamasından dolayı.Bir konuda hakkını yiyemem bahsi geçen kişi sonradan konuştuğumuzda çok mahçup olduğunu ve araba yapacak olursam üst tarafla ilgili elinden ne gelirse tek kuruş almadan yapacağını söylemişti. hatta sattığım aracı geri alabiliyorsam alayım ne gerekiyorsa bir kuruş talep etmeden yapacağını söylemişti.bu bir iyi niyet göstergesidir. Bir daha böyle ciddi bir projeye kalkışır mıyım o hiçbir zaman soru işareti olarak kalmayacak ama içimde:)

Ancak enes le avukatım ve benim aramda geçen bir diyalogda ne yazık ki açıkça söylediği birşey vardı istediğin mahkemeye başvur ne yaparsan yap hiçbirşey kanıtlayamazsın. firma olmadıklarını bu yüzden ya şahsi hesap a para transferi yapıldığını yada elden alındığını.Aykut bu konuda benden daha çok ilgilendiği için daha hakimdir. Şimdi ki durum hakkında birşey diyemem bir bilgim yok çünkü.

Üzücü bir deneyim olmuş. Ne yazık ki ucu ucuna bütçeyle bu tarz olaylara kalkışmamak gerekiyor telafisi olmuyor bazı şeylerin. Ben bunu öğrendim. giden 1 senem ve total zararım 20 küsür biin Tl olmuştur ortalamada. 5 sene çabalayıp aldığım vtec i de öyle satmak zorunda kaldım...

Ben derim ki burada birçok konu açıldı yazıldı çizildi. Bir araya gelip ne yapılır diye konuşulmalı.Eğer o konuşma sonrasında bir sonuca varılmazsa o zaman karar verilmeli napılacağına...

canozcan
07-12-2014, 02:39
Benim kapak Karbon vtece takılmıştı diye hatırlıyorum ilker? Enes kapakları karıştırdı benim kapağı sana vermişti sanırım o zamanlar öyle öğrenmiştim...

Bu tarz konulara yazmak hiç istemem açıkçası da 14 sayfayı tek kalemde okuyunca yazmak istedim. Mesajım iki tarafıda suçlamak yada korumak amaçlı olmayacak zaten.

Arkadaşın başına gelen konu cidden çok üzücü ve birçok insan dışardan okurken başına böyle bir olay gelmediyse anlayamaz ne hissettiğini. kesinlikle hatalı olduğu noktalar var, gece gece yakın modelli bir araç ve aynı markayla ilgili tecrübem geldi aklıma. 3 kişi aynı dönemde ppr la işe başladık. ben aracımı bitiremeden satmak zorunda kaldım yeni sahibi hala yürütemiyor arabayı adam akıllı, onurcan 205 i magic yaptı sonradan arabası şu anda maşallah canavar gibi, aykutun gtc de de birçok problem yaşandı ve vaatlerin birçoğu yapılmadı diye hatırlıyorum. Benim maddi zararım benim yaşam standartlarım doğrultusunda bi hayli yüksek. en son dönemde bende dayanamayıp foruma yazdığımda ppr la telde konuşmak için sözleşmiştik konuştuk ve ailevi nedenlerini anlatınca kendisine de söylemiştim ben bu olay yüzünden arabam motor toplanmadan satmak zorunda kaldım malımdan oldum diye o da sorunlarını anlatınca giden geri gelmeyeceği için kapatmıştık konuyu daha uzatmak istemeyeceğim için ve bahsetiklerinin doğruluğuna inandığım benim de dar bütçeyle bu işlere girdiğimden tamamlamaya fırsatım kalmamasından dolayı.Bir konuda hakkını yiyemem bahsi geçen kişi sonradan konuştuğumuzda çok mahçup olduğunu ve araba yapacak olursam üst tarafla ilgili elinden ne gelirse tek kuruş almadan yapacağını söylemişti. hatta sattığım aracı geri alabiliyorsam alayım ne gerekiyorsa bir kuruş talep etmeden yapacağını söylemişti.bu bir iyi niyet göstergesidir. Bir daha böyle ciddi bir projeye kalkışır mıyım o hiçbir zaman soru işareti olarak kalmayacak ama içimde:)

Ancak enes le avukatım ve benim aramda geçen bir diyalogda ne yazık ki açıkça söylediği birşey vardı istediğin mahkemeye başvur ne yaparsan yap hiçbirşey kanıtlayamazsın. firma olmadıklarını bu yüzden ya şahsi hesap a para transferi yapıldığını yada elden alındığını.Aykut bu konuda benden daha çok ilgilendiği için daha hakimdir. Şimdi ki durum hakkında birşey diyemem bir bilgim yok çünkü.

Üzücü bir deneyim olmuş. Ne yazık ki ucu ucuna bütçeyle bu tarz olaylara kalkışmamak gerekiyor telafisi olmuyor bazı şeylerin. Ben bunu öğrendim. giden 1 senem ve total zararım 20 küsür biin Tl olmuştur ortalamada. 5 sene çabalayıp aldığım vtec i de öyle satmak zorunda kaldım...

Ben derim ki burada birçok konu açıldı yazıldı çizildi. Bir araya gelip ne yapılır diye konuşulmalı.Eğer o konuşma sonrasında bir sonuca varılmazsa o zaman karar verilmeli napılacağına...
O dedigi vaadler yalan kardesim. Bende cok dinledim o vaadlerden