PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garanti bankasi sanal kart hakkinda

Maxi
06-12-2014, 09:44
Bir suredir fark ettigim birsey var
biliyorsunuz gercek kredi kartina bagli sanal kart diye birsey var.

kart nunarasi baska
son kullanma tarihi baska
guvenlik kodu baska
limit degerini siz belirliyorsunuz.

fark ettimki bu karttan minik minik tirtiklamalar oluyor.

limiti 1 tl yapiyorum
2 gun sonra bakiyorum para 0.65 tl olmus
kac kere denedim
internet ve telefon alis veris opsiyonlarinida kapadim fark etmiyor.

gecen gun limiti 0.10 tl yaptim
dun aksam baktim -3.95 tl falan gozukuyor
eksiye dusmus yani.

normal alis verisler kayitli biliyorum
bu parayi kim cekiyor?

GökhanO
06-12-2014, 09:52
Abi yurt dışı alışveriş yapiyorsan kur farkından sonradan cekim yapıyorlar yalnız ayni sekilde para geldigide oluyor, fakat senin durum farklı gibi. Açık provizyon yada işlemlerde bu hareketleri görmüyor musun ?

Osman Bahadır
06-12-2014, 09:55
Yıllardır Garanti Sanal kart kullanırım. Gökhan'ın da bahsettiği kur farkı vs den başka bir fark görmedim. Zaten açık provizyonda veya dönemiçi işlemlerde şüpheli bir işlem görünmüyorsa tırtıklama yoktur, olamaz. Eksiye düşme zaten sadece eski işleme ait bir düzeltme, kur farkı vs ile olur. Bağlı olduğu esas karta yansıyan bir şey de yoksa tırtıklama yoktur.

KA®ANLIK
06-12-2014, 10:37
Evet kur farkından dolayı açık provizyondan normal provizyona dönene kadar aldığınız ürünün fiyatına göre ciddi değişimler olabiliyor (15-20tl ye kadar olduğu da oldu yüksek fiyatlı ürünlerde)
Fakat açık provizyondan dönem içi işlemler e geçtikten sonra hiç değişim olduğunu görmedim.
Çok uzun süredir bende kullanıyorum, bir tırtıklama göremedim.

Maxi
06-12-2014, 21:15
acik provizyonlarda veya baska bir yerde bu hareketler gozukmuyor.

acik provizyondaki odemelerin kur farklarini alabilirler diyorsunuz, onu kontrol edeyim o zaman. yanliz hic + para geldigini gormedim.

KA®ANLIK
07-12-2014, 08:24
acik provizyonlarda veya baska bir yerde bu hareketler gozukmuyor.

acik provizyondaki odemelerin kur farklarini alabilirler diyorsunuz, onu kontrol edeyim o zaman. yanliz hic + para geldigini gormedim.

abi kur farkları ekstra olarak gözükmez.
şöyle özetliyim.

malı ilk aldın, açık provizyonda 410TL gözüküyor. Paypal işlemleri genelde 2-3 sonra normal dönem içi işlemlere dönüyor.
bu 2-3 gün içinde kur değişince normal işlemler'e döndüğünde 417TL olarak yansıyor direk (+ veya - )

yani ekstra +7TL kur farkı gibi ekstrede yeni bir satır görmezsin.