PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım - Trafik kazası hk.

Sweet Vagabond
07-12-2014, 00:04
Öncelikle Merhabalar,
Bugün sabah aöf sınavından eve dönerken, şile yolunda şile istikametinde, Nevzat Demir tesislerinden aşağıya doğru indikten sonra başlayan virajlarda, sol şeritte park halinde duran, belediyenin transit kamyonetine arkadan çarptım. Virajı dönerken kör noktada kaldığından farkettiğimde iş işten geçmişti. Sağ tarafımda başka bir araç vardı. Kaçacak yerimde yoktu. Hızımda normal 90-100 gibiydi. Çok şükür bana bişey olmadı, aracımda da maddi hasar meydana geldi.

Sorun şu ki, sol şeritte park halinde bulunuyor, ve yolda ne bir duba ne başka bir uyarı işareti bulunmuyordu. Ben kaza yaptıktan sonra koymaya başladılar. Elimde hepsinin görüntü ve videoları mevcut. Tutanakta da aynı şekilde yazdım, karşı tarafın yazdığı ise, aracın üstündeki uyarı işaretinin çalıştığı, onun yeterli olduğu şeklinde. Bu durumda kim haklı kim haksız olur ?

http://www.salihozbakir.com/arsiv/corci/1.jpg

http://www.salihozbakir.com/arsiv/corci/2.jpg

http://www.salihozbakir.com/arsiv/corci/3.jpg

http://www.salihozbakir.com/arsiv/corci/4.jpg

http://www.salihozbakir.com/arsiv/corci/5.jpg

HellRot06
07-12-2014, 00:23
Öncelikle geçmiş olsun. Kimin haklı kimin haksız olduğunu bilgili arkadaşlar söyler. Yalnız bu durumdan bende felaket durumda şikayetciyim. Akan trafikte viraja giriyorsun pat bi bakmışsın belediyenin ya çiçek dikme aracı ya yol kenarı temizleme aracı. Yaklaşık 5 kez felan bu şekilde kaza atlattım artık korkudan orta şeritten çıkamaz oldum. İnsan hayatını göz göre göre tehlikeye atıyorlar. Umarım haklı çıkan sen olursun kardeşim...

mert_can 41
07-12-2014, 00:30
Eğer elinizde dubaları koyarken görüntüleri varsa ilk kaybetseniz bile dava yoluyla kazanabilirsiniz gerçekten istanbul belediyesi mileti öldürmek için var iki kere geldim arabayla ikisinde de saçma sapan dubaları yüzünden ölüyodum

Sweet Vagabond
07-12-2014, 00:42
Öncelikle geçmiş olsun. Kimin haklı kimin haksız olduğunu bilgili arkadaşlar söyler. Yalnız bu durumdan bende felaket durumda şikayetciyim. Akan trafikte viraja giriyorsun pat bi bakmışsın belediyenin ya çiçek dikme aracı ya yol kenarı temizleme aracı. Yaklaşık 5 kez felan bu şekilde kaza atlattım artık korkudan orta şeritten çıkamaz oldum. İnsan hayatını göz göre göre tehlikeye atıyorlar. Umarım haklı çıkan sen olursun kardeşim...

Teşekkür ederim..

Eğer elinizde dubaları koyarken görüntüleri varsa ilk kaybetseniz bile dava yoluyla kazanabilirsiniz gerçekten istanbul belediyesi mileti öldürmek için var iki kere geldim arabayla ikisinde de saçma sapan dubaları yüzünden ölüyodum

Eklediğim fotoğraflarda belli oluyor zaten, ayrıca videoda var. Arkadan vurduğun için sen suçlu çıkarsın ama durum tartışılır deniliyor. Haksız çıksan bile mahkemede alırsın diyolar ama o mahkemede kaç yıl sürer.. İt iti ısırmaz derler, o hesaba dönmesinden korkarım..

levent
07-12-2014, 00:53
Bi de devlet malına zarardan ceza yazmasınlar da..

Geçmiş olsun, hukuki süreçte çözülür gibime geliyor benim de açıkçası.

AdemAr
07-12-2014, 00:56
hocam her halükarda arkadan vuran suçludur araç durmuş olsa bile... başıma geldi ordan biliyorum... ama bu duba mevzusundan ve kör nokta dan yürüyebilirsiniz eksper muhtemelen suçu size verecektir ama dava yolunu deneyebilirsiniz

M50B25
07-12-2014, 01:23
Geçmiş olsun. Oraya gelir gelmez kukaları ve ışıklı yön tabelalarını koymaları gerekirdi. Keskin virajda her türlü önlemi almaları gerekirdi. Belediyenin bu tarz işlerinde işçilerin, İşe başlamadan eğitim aldıkları da yok. Belediyeye başvur direk işe başla. Ben bunu amirlerinin hatası olarak görüyorum. Kaza anında oralarda mıydı amir efendi?

Ayrıca araç kameralarının artık yaygınlaşması gerek. Arkadan vuran suçludur evet ama kamera görüntüsü olayın seyrini değiştirir.

ceyhun737
07-12-2014, 01:37
Büyük gecmiş olsun her zaman bu yolu kullanıyorum çok dikkat etmek lazım ciddi tehlikeli bir yol.

serkanaygün
07-12-2014, 07:07
Geçmiş olsun. Gün içerisinde heryerde görüyoruz böyle saçma sapan uygulamaları. Bir ara avcılar yönünde küçükçekmecede şeritler 3 ten 2 ye sonra 3 e anlamsız anlamsız çıkıyordu metrobüs çalışmaları yüzünden. Şile yolunda da dikkatli olmak gerek, agresif kullanmaya ve kazaya çok müsait bi yol. Umarım hakkın olanı en kısa zamanda alırsın.

schizophrenic
07-12-2014, 09:17
Merhaba buna benzer bi kaza yaşadım , suçlu malesef arkadan çarptığınız için sizsiniz , küçük bi ihtimal önlem almadığından dolayı size asli ona tali suç verebilirler .

Kahn23
07-12-2014, 11:01
Öncelikle geçmiş olsun.

Şöyle bir olay anlatayım size. Bir arkadaşımın arkadaşı kapalı kasa kamyonetle balık taşıyor. E5'te Maltepe tarafında aracın lastiği patlıyor ve en sağ şeride çekiyor aracını. Emniyet şeridi yoktur orda bilen bilir. Aracın arkasına da herhangi bir uyarıcı levha koymuyor. Arkalardan makas ata ata gelen bir araçta bunu görmüyor arkasına giriyor. Makas atan araçtaki 2 kişi de ex oluyor. Kapalı kasa kamyonet sahibi arkadaş kazada tam kusurlu bulunuyor. Kan parası ödemeyeceğini belirttiği için 5 yıl hapis cezası aldı.

Sizin olayda da sol şeritteki belediye aracının kati suretle herhangi bir kuka veya uyarıcı levha koyma zorunluluğu vardı. Bence işin sonuna kadar kovalayın. Ucuz atlamışsın ama ya daha kötüsü olsaydı ! :(

denizhandinc
07-12-2014, 20:01
dedigin gibi it iti ısırmaz kardesim umarım hakkını ararken bide devletin aracı oldugu icin yatma parası vermezsin. Cok gecmis olsun

Sweet Vagabond
08-12-2014, 14:45
Öncelikle herkeze teşekkür ederim.

Devletin aracı değil sanırım, taşeron bir, trafik şirketine ait araç. Bugün evrakları teslim ettim, yarın exper gelip araca bakacakmış. Bende aracın yanında olacağım. Uygun bir dille kendisine anlatıcam. Haksız çıkartırsa itiraz edicem. Oda işe yaramazsa mahkemeye kadar gider.

Bu süreç içerisinde aracımı yaptırmalı mıyım ?

Silvia17
08-12-2014, 15:36
Her gün bu yolu kullanıyorum bu ve bunun gibi bir sürü olay gerçekleşiyor umarım davanız da haklı çıkarsınız it iti ısırmaz ama bakalım nasıl bir sonuç öıkacak

OrcunInce
08-12-2014, 15:43
Kazayı yaptığınız yerde oturuyorum, sinpaş aqua city'de. Bu yolun adı 'hayalet yol' idi bundan birkaç sene öncesine kadar.
Yolu ışıklandırdılar falan da kaza sayısı nispeten azaldı. Belediye aracına gelince; bu dingil siz ona vurmadan önce Nevzat Demir'in tam önündeydi yine levhasız kukasız şekilde. Yolu biliyorsanız anlarsınız, tam yokuş aşağı oldu yerde, yani arkadaş gitmiş en kör yere koymuş aracını. Solumdaki teyze kendilerine girmek üzereyken frene basıp teyzeyi önüme aldım, yoksa sizden önce o patlamış olacaktı. Video, foto bunlar güzel deliller. Bence hakkınızı aramalısınız.

tlgylmz106
08-12-2014, 16:25
Geçmiş olsun umarım sizin lehinize olur sonuç...

veliazak
08-12-2014, 19:23
Muhtemelen siz haksız olursunuz neden?

Aracın hızını, yol ve hava şartlarına uygun hale getirmemek diye bir madde var... Ancak; haksız bulunduğunuz ekspertiz raporunu ve elindeki görüntüleri toplayarak Trafik mahkemesine dava açabilirsin. Anlattığın gibiyse başka ülkelerde rahatlıkla kazanırsın ama burası muz cumhuriyeti olduğu için kazanırsın diyemem...

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Sweet Vagabond
08-12-2014, 21:45
Bu isin sonu gelmez gibime geliyor ama bakalim. Yarin exper gelip bakacak insallah hakli cikarim.

jeffy
09-12-2014, 01:40
geçmiş olsun öncelikle.

arkadan vuran herzaman suçludur kurali diğer arkadaşlarımın söylediği gibi ancak sol şeritte uyarısız park halinde durmakta suç olmalı.

yani esasen haklısın ama bunu kanıtlamak ilk aşamada zor olacaktir hukuki boyuttada bilirkişi falan mevzu uzar ama umarım en az zararla çıkabilirsin bu işten..

Seven7
09-12-2014, 01:51
Çok geçmiş olsun, bu durum için pek bir şey söyleyemeyeceğim fakat aracınızı yaptırmayın derim. Sonuçlanana kadar bekleyin, yada yaptırmanız gerekiyorsa da, var mı böyle bir seçenek bilmiyorum, yeminli eksper tarzı bir kişiden hasar raporu alın ki kazandığınız taktirde sigortanın size ödeyeceği tutar belli olsun.

Sweet Vagabond
10-12-2014, 13:45
Aldığım parçaların faturalarını vs elimde tutmam yeterli olmaz mı bunun için ?

Sezgin
10-12-2014, 14:04
exper gelıp baktı mı ? nedır son durum

Sweet Vagabond
10-12-2014, 17:30
Exper geldi bakti, kendisi bir kac fotograf cekti ve gitti
Olay yerindekileri harici mail olara gonderdim. 2-3 gune sonuclanir dedi.

Sweet Vagabond
11-12-2014, 21:09
Tramer sonucuna baktim az once, mutabakatsizlik yaziyor, ne anlama gelir bundan sonra ne yapmam gerekir ? Bilgi sahibi olan arkadaslardan yardim bekliyorum

ersandeniz
11-12-2014, 21:14
sigorta şirketleri kusur oranlarını farklı belirledikleri için, bir komisyona gidecekmiş, 3 gün içinde sonuçlanırmış, kaza yaptığımda araştırmıştım ama sigorta şirketleri ortaklaşa kusuru karşı tarafa verince gerek kalmadı, sizing yapabileceğiniz birşey yok sanırım

Sweet Vagabond
11-12-2014, 21:20
Tramer sonucuna baktim az once, mutabakatsizlik yaziyor, ne anlama gelir bundan sonra ne yapmam gerekir ? Bilgi sahibi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Sweet Vagabond
11-12-2014, 21:24
Yanlislikla iki defa gondermisim.yapabilecegim birsey yok derken, 2-3 gun daha sonucu mu beklemem gerekiyor, yoksa olan oldu dava bitti mi aciklar misiniz ?

AdemAr
11-12-2014, 21:25
bekle komisyon toplanıcak detaylı inceleyecekler tekrardan karar vericekler

Sweet Vagabond
11-12-2014, 23:16
Peki bu karar tahmini ne zaman sonuclanir ?

2jz
12-12-2014, 05:01
Benzer şekilde bende sulama aracına arkadan çarptım. Duba uyarı levhası yoktu. Araç arkasındaki ısıklı tabela gündüz olduğundan çalıştırmamışlardı. Aracımda kameram vardı. En başta suçu bana verdiler. Sonrasında açtığım davayı ben kazandım.

Sweet Vagabond
17-12-2014, 09:58
Tekrar merhaba,
Komisyon sonucu bugün elime ulaştı. Ve tahmin ettiğim gibi %100 kusuru bana vermişler.. Bu noktadan sonra ne yapmalıyım ? Mahkeme yoluna gitsem, kime dava açmam gerekir. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

Leader01
18-12-2014, 01:26
Tekrar merhaba,
Komisyon sonucu bugün elime ulaştı. Ve tahmin ettiğim gibi %100 kusuru bana vermişler.. Bu noktadan sonra ne yapmalıyım ? Mahkeme yoluna gitsem, kime dava açmam gerekir. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

Bence kusur tespiti için bilirkişi yaptırabilirsin, bilirkişi ücretini tam bilmiyorum 200 300 tl civarında olabilir, mahkemenin atadığı trafik polisleri oluyor genelde, bilirkişiye durumu izah etsen çok yoğun olan yolda sol şeritte dubasız durup iş yapıyor kazaya davetiye çıkarıyorlar gibi durumu anlatırsan lehine dönebilir, sabah bilirkişi ücretini ve haklı çıkıp çıkmayacağını öğrenip yazacağım buraya, geçmiş olsun.

fkocak
18-12-2014, 01:43
Akan trafikte sol şeritte uyarisiz sekilde park halinde durmanın neresi hakliymis acaba kusuru size verdiler.. bazen bu ulkede hersey anlamsizlasiyor

Sweet Vagabond
18-12-2014, 03:55
Bence kusur tespiti için bilirkişi yaptırabilirsin, bilirkişi ücretini tam bilmiyorum 200 300 tl civarında olabilir, mahkemenin atadığı trafik polisleri oluyor genelde, bilirkişiye durumu izah etsen çok yoğun olan yolda sol şeritte dubasız durup iş yapıyor kazaya davetiye çıkarıyorlar gibi durumu anlatırsan lehine dönebilir, sabah bilirkişi ücretini ve haklı çıkıp çıkmayacağını öğrenip yazacağım buraya, geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, bekliyorum.

Sweet Vagabond
18-12-2014, 03:57
Akan trafikte sol şeritte uyarisiz sekilde park halinde durmanın neresi hakliymis acaba kusuru size verdiler.. bazen bu ulkede hersey anlamsizlasiyor

Düşündükçe sinirleniyorum.. Bu ülkede hak hukuk adalet gerçekten yok.

Burak Mehmet
18-12-2014, 08:19
Geçmiş olsun.
tutanağı polis tutsaydı uyarı işareti koymamaktan tali kusuru (%25) karşı tarafa verebilirdi.Ama anlaşmalı tutanakta tali kusur diye bir kusur olmadığı için asli kusurun sizde çıkması muhtemeldi zaten...Tekrar Geçmiş olsun...