PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OPEL'de çalışan ya da işten anlayan birine sorularım var

ysn_erl
07-12-2014, 00:44
Hayatımızda il defa sıfır araba alma arifesindeyiz. Astra sport 1.4t bakıyoruz.

Ekran taktırsak mı taktırmasak mı derken olay karıştı.

normalde astra'da orjinal ekranlar 2 tane biri NAVI 650 diğeri de CD 600.

Ama görüştüğümüz X bayi araca cyclone veya navitech navigasyon takılabildiğini söyledi. Fiyat olarak da 2000 TL istediler.

Bu ürünlerin garantiyi bozmadığını söylediler.

Aynı ürünü benim temin edebileceğimi ve montajını kendilerinin yapmasını istediğimde de yapmayacaklarını söylediler.

Şimdi aynı cihaz dışarıda 900 TL. Bunlarda 2000 TL :ofk:

Merak ettiğim ise orjinal olmayan parçanın garantiyi nasıl bozmadığı? Ve aynı ürünün ben alınca nasıl garantiyi bozduğu?

Herşeyi geçtim ben aracı başka bayiye götürdüğümde araç üzerinde orjinal olmayan ciddi bir parçanın bulunduğunu gören diğer servis aracı garanti dışı bırakmaz mı?

levent
07-12-2014, 00:52
Servis tarafından takıldığı için bozmuyordur. Aksesuar olarak ekliyorlardır muhtemelen. CD600 yeterli ben gidipte cyclone da navitech de takmam CD600 yerine açıkçası.

aTaBeY
07-12-2014, 00:52
Yaşadığım bir olaydan örnek vereyim. Bana göre o görüştüğünüz yetkili servis hatta görüştüğünüz ordaki kişiye göre bile değişebiliyor.
Bende zamanında yeni kasa aveo aldım opelden ekran sordum banada 1.600 tl gibi bir fiyat çıkardılar oda cyclone idi
Dışarıda aynısını 1.000 tlye buldum siz takarmısınız garanti bozulur mu dedim 200 tl takma ücreti almakla beraber garantiniz bozulmaz yardımcı oluruz dediler.
Ha ben 17 jantlı far sis zenonlu fk yaylı ve egzostlu bir şekilde gittim daha sonra motordan çıt çıt bir ses geliyordu
Bana garanti bozuldu vs. demediler baktılar hallettiler ve para da almadılar. Dipnot orda kimseyide tanımıyordum...

halili
07-12-2014, 03:55
Daha önce serviste necvox cyclone vs ürünlerini firma adam gönderiyor kendi montajını yapıyordu.değiştirdiğiniz ürünüde orijinalini servise bırakmayın.çünkü bozulduğunda servise dısarı gidicek cihaz.

slowmotion
07-12-2014, 07:54
Arkadaslar tüketici haklarina göre sonradan takilan cihaz,bagli oldugu ekopmanlari garNtiden cikartir. Ör: araca teyp taktirdiniz, teker bilyesinden ses geliyor. Siz teyp takmissiniz teker bilyasini garantiden cikartirim diyemezler. Biraz arastirin bence

aykutsafakyaman
07-12-2014, 08:59
Arkadasim dediginiz sekilde Crv ye taktirdi herhangi bi sorun yasamadi .

prodorian
07-12-2014, 09:10
arkadaşlar ben uzun süre opelde satış müdürlüğü yaptım
tamamen satış hedefini doldurmak için yapılmış olan bir taktik cihazınızı gidin dışarıdan 900 tl ye taktırın ki bende aynı işlemi yaptım. sizin bakım için veya garanti için gittiğiniz hiç bayii parayı elinin tersi ile itim aracınız garanti dışı diyemez ki zaten garanti dışı kalsa hiç bir bayii takamaz o ürünü.

ChtArdARSL
07-12-2014, 09:19
Sadece teyp garanti disi kalir. Soket sistemi kullanin! Kablolarda kesme bicme yapmayin kimse cit cikartamaz.

R.I.P
07-12-2014, 13:18
benim aracımda da bayide takılmış cyclone marka var. 1500 lira faturası da var hatta. eğer bayida taktırır ve başka bir servis arıza çıkaracak olursa faturasını gösterirsin.
genel olarak cihazdan memnunum, uyum konusunda hiç problem yok tercih imkanın varsa android işletim sistemlileri almanı tavsiye ederim

ysn_erl
07-12-2014, 15:18
arkadaşlar ben uzun süre opelde satış müdürlüğü yaptım
tamamen satış hedefini doldurmak için yapılmış olan bir taktik cihazınızı gidin dışarıdan 900 tl ye taktırın ki bende aynı işlemi yaptım. sizin bakım için veya garanti için gittiğiniz hiç bayii parayı elinin tersi ile itim aracınız garanti dışı diyemez ki zaten garanti dışı kalsa hiç bir bayii takamaz o ürünü.

Dışarıdan alıp taktırma yolunu deneyecek gibiyiz. Biraz mücadele gerekcek galiba :)

benim aracımda da bayide takılmış cyclone marka var. 1500 lira faturası da var hatta. eğer bayida taktırır ve başka bir servis arıza çıkaracak olursa faturasını gösterirsin.
genel olarak cihazdan memnunum, uyum konusunda hiç problem yok tercih imkanın varsa android işletim sistemlileri almanı tavsiye ederim

cyclone çözünürlük hız vs konularda nasıl? Bir de bu cihaz direksiyon ve konsoldaki tuşlarla senkronize çalışıyor değil mi? Fonksiyon kaybı yoktur diye düşünüyorum

Osman Bahadır
07-12-2014, 15:32
Dışarıdan al tak. Zaten soketli. Orijinalini de sakla. Olur da bir sorun olursa orijinalini takar servise öyle teslim edersin.

Bayiinin kendi takmak istemesi tamamen satışçının prim için debelenmesi. Aksesuar ürünlerinden %10 a varan prim verilir satışçıya. %10 satışçıya, %10 müdüre vs derken 900TL'lik çançinçon teyp olur sana 2000TL...

Garanti bozmaz meselesi de tamamen hikaye. Opel Türkiye olur da o teypten kaynaklı bir arıza oluşursa ve bunu anlar, tespit ederse ödemez, karışmaz. Sen o garantiyi bozmadığını söyleyen servisle başbaşa kalırsın.