PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanlış Plakaya Gönderilen Trafik Cezasına İtiraz

cagdasi
15-12-2014, 12:17
Görevim nedeniyle 20 ekimden beri Bilecikteyim, bugün Ankaradan kardeşim aradı ve 19.11.2014 tarihli bir ceza makbuzu gelmiş evime.

Tutanakta yazan plaka benim aracımın plakası (06 GYC 82) ama tutanağın düzenlendiği gün çarşamba ve haftaiçi olduğu için ben Bilecikteyim, ayrıca tutanaktaki araç bilgisi kısmında "Gri Volkswagen" yazıyor benim aracım ise beyaz Honda.

Kendi plakama yakın plakaları e-devletten sorguladığımda 06 GYC 80 plakalı aracın 2000 model Gri Volkswagen olduğunu buldum.

Şimdi sizden ricam böyle bir durum başına gelen varsa ya da bilgisi olan varsa bana yol göstermeniz, ceza tutarı azımsanacak bir tutar olsa (hız sınırını %30'dan fazla aşmak 362TL) uğraşmayacağım inanın ama bu kadar saçma bir cezayı da sineye çekmek istemiyorum.

Nasıl itiraz etmeli ve nasıl bir yol izlemeliyim, şimdiden teşekkürler.

EmrahErdogan
15-12-2014, 13:17
Aynısı bana da olmuştu. Fakat ben karakola gidip duzelttırdım .

FatihR.
15-12-2014, 14:15
Bizede olmuştu emniyete gidip sildirmiştik

aslan67
06-06-2015, 13:01
Çağdaş bey, sizinle bişi paylaşmak isterim, aslanaskar@hotmail.com, rica etsem iletişime geçerseniz sevinirim.

ufuksaracci
06-06-2015, 13:22
Çağdaş bey, sizinle bişi paylaşmak isterim, aslanaskar@hotmail.com, rica etsem iletişime geçerseniz sevinirim.

Bizimle de paylaşsanıza , aramızda saklı gizli yok .

cagdasi
06-06-2015, 17:12

Buyurun paylaşın ne paylaşacaksanız.

Slammed
06-06-2015, 22:01
aslan67 Arac senınmı yoksa GYC80

aslan67
09-06-2015, 07:32
Çağdaş bey, telefon numaranız olmadığından iletişime geçemedim, sizi zan altında bırakmakta istemiyordum, lakin gördüğüm kadarıyla kapora dolandırıcılığından haberiniz olmuş. ben de dolandırılan kişilerden birisiyim sadece.

cagdasi
09-06-2015, 07:59
Çağdaş bey, telefon numaranız olmadığından iletişime geçemedim, sizi zan altında bırakmakta istemiyordum, lakin gördüğüm kadarıyla kapora dolandırıcılığından haberiniz olmuş. ben de dolandırılan kişilerden birisiyim sadece.

Zan altında kalacağım birşey yok, araç benim ve satılık değil, ben böyle bir iş yapacak adam hiç değilim, ne olduğumu yazmayayım ama kamu görevlisiyim ve yerim yurdum belli.
Ben de bu işten dün Burdur'da görev yapan bir polis memuru arkadaş vasıtası ile haberdar oldum, gerekli yerleri aradım ama bu işte yapılacak fazla da bişey yok.
Sizin durumunuza üzüldüm, keşke aracı görmeden kapora yollamasaydınız, tavsiyem vakit geçirmeden savcılığa başvurmanız yönünde olur. Tekrar geçmiş olsun.

aslan67
09-06-2015, 08:03
çağdaş bey, bugüne kadar 4 kez araç aldım sattım, kapora işine gelince insanın nutku tutulunca oluyormuş. bu gördüğünüz ilan benim gördüğüm ikinci ilan, ilk ilanda fotolar aynı, diğer bildiler, iletişim tlefon vb şeyler farklı, hepsinin dökümünü aldım saklıyorum.