PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Test Sürüşünde Kaza

Sert@ç
16-12-2014, 20:46
Aracı almak isteyen kişi test sürüşüne çıktığında kaza yaparsa yapılması gereken şey nedir ?
Alıcı tarafa ne gibi yaptırımlarda bulabiliriz ?

oğuz
16-12-2014, 20:51
kusur durumu nedir suç %100 test aracında mı

Sert@ç
16-12-2014, 20:58
Test aracı değil şahsa ait ikinci el araba
Kusur alıcı tarafa göre bitmeye yakın fren balatası
Satıcı tarafa göre 90derecelik dönüşe 80-90la girilmesi

emir91
16-12-2014, 21:23
Herhalde hukuki bir yaptırım olmaz sahibi vermiş aracı kullan diye ama bile bile adamın arabası parçalanmış gibi sanki. balata bitmeye yakın hadi tutmadı diyelim 90 derecelik viraja 120 130 lan mı yaklaşılmışta 90 a kadar düşülebilmiş.

Ertekin
16-12-2014, 21:28
6-7 sene evvel benim başıma geldi.. Araç fiat marea ve arkadaş test etmek istedi, çıktık yola, ben 100metre ilerden dönücez hız kes bence dedim oda "döner abi bilek bizdekide" dedi dönemedik... Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım.Araç yürümüyordu ne yaptı bilmem.. hukukisi mukukisi nedir bilemem de Allah başa vermesin insan zıvanadan çıkıyor.

Sert@ç
16-12-2014, 21:31
Herhalde hukuki bir yaptırım olmaz sahibi vermiş aracı kullan diye ama bile bile adamın arabası parçalanmış gibi sanki. balata bitmeye yakın hadi tutmadı diyelim 90 derecelik viraja 120 130 lan mı yaklaşılmışta 90 a kadar düşülebilmiş.

Balata bitme iddiası var ancak balata %20 kaldığı an kadranda balata bitik arızası veriyor
Kaza yüksek hızdan yavaşlayıp 80-90a düşerek olmuş

Sert@ç
16-12-2014, 21:33
6-7 sene evvel benim başıma geldi.. Araç fiat marea ve arkadaş test etmek istedi, çıktık yola, ben 100metre ilerden dönücez hız kes bence dedim oda "döner abi bilek bizdekide" dedi dönemedik... Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım.Araç yürümüyordu ne yaptı bilmem.. hukukisi mukukisi nedir bilemem de Allah başa vermesin insan zıvanadan çıkıyor.

Abi zaten araba piyasa fiyatına göre uyguna verilcekken kaza sonrası şu masrafı var bu masrafı var diye fiyat düşürme çabası var
Yapıcı şekilde davranıp araba kaskodan yapılsın deniliyor ama yine fiyat düşürme çabası...

CLIORS
16-12-2014, 21:36
Ertekinin yöntemi bu sorunların ilacı bana göre.

mrtngn
16-12-2014, 21:36
Geçmiş olsun ancak hukuki yoldan pek yapılcak bisey yoktur bence.. Ha bi arkadasınız arabayı kullanırken kaza yapmış,ha böyle bisey..

Ki balata bitmeye yakın enteresan olmuş :) bu zamana kadar o frenlerle sıkıntı olmadı test sürüşünde oldu..

mehmetRS
16-12-2014, 21:40
karşılıklı iyi niyet orta yolu bulmanıza yardımcı olur, benimde başıma geldi, gerçi alıcı gelen arkadaş sağolsun insan evladıymış ;) Yine mesele karşınızdaki kişide ve sizde bitiyor.
unutmayın, dünya çok küçük ve o insanla cok farklı bir yerde cok daha enteresan bir durumda karşılaşabilirsiniz, kırıcı olmaya gerek yok. Canınıza birşey olmasın.

Sert@ç
16-12-2014, 21:52
Hukuki yoldan düşüncemiz değer kaybı ve araç kaskodan yapıldığı için sonrasında kaskolanacak araçların prim fiyatının uçması

mehmetRS
16-12-2014, 22:14
Hukuki yoldan düşüncemiz değer kaybı ve araç kaskodan yapıldığı için sonrasında kaskolanacak araçların prim fiyatının uçması

Elbette haklısınız, yukarıdaki bir postu okumamışım ben, düşük fiyata kazadan sonra orasına burasına kusur bularak dahada düşürmeye kalkışılmış.. Bu durumda Ertekin'in yolu mantıklı, şimdi bu Ertekin kocaman bir adam, hani karşısındaki herhangi bir alıcıyı pataklayabilir, ayrıca kafasıda kırık, harbiden kırık yani. Herneyse, sizin böyle bir durum yoksa eğer, acaba kazayla ilgili suç duyurusunda felan bulunsanız diyecemde, şahit vs varmıdır? Gerçi kasko işin içine her türlü giriyor bu durumda yine sizin dediğinize geliyor.

Sert@ç
16-12-2014, 22:17
Elbette haklısınız, yukarıdaki bir postu okumamışım ben, düşük fiyata kazadan sonra orasına burasına kusur bularak dahada düşürmeye kalkışılmış.. Bu durumda Ertekin'in yolu mantıklı, şimdi bu Ertekin kocaman bir adam, hani karşısındaki herhangi bir alıcıyı pataklayabilir, ayrıca kafasıda kırık, harbiden kırık yani. Herneyse, sizin böyle bir durum yoksa eğer, acaba kazayla ilgili suç duyurusunda felan bulunsanız diyecemde, şahit vs varmıdır? Gerçi kasko işin içine her türlü giriyor bu durumda yine sizin dediğinize geliyor.

Kazayla ilgili şahit var araç sahibi içindeyken oluyor olay
En kötü ihtimal polisin kaza tutanağında alıcı kişinin beyanı var
Kasko işin içine girsin tamir edilip teslim edilsin deniliyor ama durmadan fiyat kırma çabaları...

Ertekin
16-12-2014, 22:25

1-özledim seni
2-ceza evinden çıktım bi geçmiş olsun demedin kırgınım
3-özledim lan seni
4-konuyla ilgili olarak kavga ederek çözülebilecek sorunları tartışarak uzatmak gıcığıma gidiyor bilirsin :)

mehmetRS
16-12-2014, 22:28
1-özledim seni
3-özledim lan seni
4-konuyla ilgili olarak kavga ederek çözülebilecek sorunları tartışarak uzatmak gıcığıma gidiyor bilirsin :)

1-bende seni özledim,
2-cezaevindeyken seni baya merak ettim, hatta cemil ile planlamıştık ama iş değişikliklerim sık oldu bir türlü gelemedik kusura bakma :)
4-kafan kırık boşuna demiyorum :D

konuyu dağıtmayalım :D

Alper_
16-12-2014, 22:30
Alıcı taraf aracınızı anlaştığınız fiyattan alacak ve helalleşecekseniz..karşı taraf elini biraz vicdanına koysa olay çözülecekte..

Alper_
16-12-2014, 22:32
Alıcı taraf aracınızı anlaştığınız fiyattan alacak ve helalleşecekseniz..karşı taraf elini biraz vicdanına koysa olay çözülecekte..

Edit: helalleşeceksiniz.

Sert@ç
16-12-2014, 23:23
1-özledim seni
3-özledim lan seni
Abi duruma göre sponsorluğunu bekliyoruz :)

İyi niyetle kasko bozulcağı halde tamir edilip öyle verilsin diyoruz karşı taraf şu eksik burasında şu var diye fiyat düşürüyor
Yani pek öyle çözülcek gibi değil

Seven7
17-12-2014, 00:13

Abi offtopic olacak ama bu tarz konularda hep bir kavga anıların oluyor ve hepsi de çözülmüş oluyor. :)

Ertekin
17-12-2014, 00:25
Abi offtopic olacak ama bu tarz konularda hep bir kavga anıların oluyor ve hepsi de çözülmüş oluyor. :)

E çözülüyo yani yapiym..Ama genede benimki doğru değil bak bi ton ceza yattım heryer delik deşik kafada satır yarası hoş değil siz yapmayın benimki alışkanlık..

_Burak_
17-12-2014, 00:43
bu konunun tek çözümü uygun bir dille ( hangi dilden anlıyorsa zat-ı muhterem) aracın satışını o şekilde vermek
ama sizin kazadan önce istediğiniz fiyattan
balataları da istediğine hediye etsin
bilir kişi yada otoritemiymiş o?

Shadow_Dancer
17-12-2014, 00:47

Öyle bi kahkaha attım ki hanım uyandı :) Helal olsun kardeşim müthişsin

evolution_9
17-12-2014, 07:39
Satın aldıktan sonra daha dikkatli kullanır artık

kelalper
17-12-2014, 09:29
Valla 5 sene önce de bizim arkadaşlar astra gsi almaya gitti Ankaraya. Sabahın köründe gittiler alıp dönecekler iki araba. Buluşuyolar araba kız gibi tertemiz. Ne boya var ne çizik ok diyolar anlaşıyolar. Satıcı çocuk uzman çavuş asker. Bizim arkadaşlara notere kadar siz kullanın isterseniz diyor. Bizimkilerde yok emanetin canı kıçındadır, noter çıkışı alırız diolar rahmetli abisi ile. Yola bi çıkıolar astra sokak arasında uçmaya başlıo. Bizimkiler arkadan selektör korna dur napıosun demeye kalmadan ara sokaktan bi araba çıkıo astra arabaya oradan başka arabaya çakıo arabanın kafa başka tarafa bakıo. Bizimkiler sinirle iniyo çocuk son bi sıkiim dedim abi böyle alın anlaşırız dio. Bizimkiler çocuğu bi temiz sopalıo asker masker dinlemeden, bi de harcadıkları yol parasını da alıolar öyle döndüler istanbula.

akıncı
17-12-2014, 10:15
aracı çarpan eşşek gıbı odemesı lazım ,seve seve yada zorla

Sert@ç
17-12-2014, 10:30
Alici taraf simdide bitik balatayla yola cikardiniz canima kast ettiniz mahkemeye verebilirim diyor...

BARR
17-12-2014, 10:32
Ne şerefsiz adammış yahu hem kaza yap hemde üste çık...

huseyinturk
17-12-2014, 10:42
Geçen benimde başıma geliyordu az kalsın, adam aracı denemek için direksiyona geçiyor saçma sapan makasa giriyor daha ilk dakikada. Birader napıyorsun diye tepki gösterincede nolcak abi yaa cevabı. Arabanın motoruna kaportasına baktırtırım, alıcıysa kaporasını alırım sonra notere giderken kullanabilir alıcı olan. Gereksiz risklere gerek yok.

mrtngn
17-12-2014, 11:11
Ben hukuki olarak kasko olayını düşünemedim.. Eger ki siz kasko primi artmasına rağmen ok diyosanız temiz sopayı hak ediyor o vatandaş.. Ne yapıp edip satışı vermeye çalışın..

O.Z
17-12-2014, 11:53

Hahahahahhahahah :D gülerken zıvanadan çıktım koltuk'tan düştüm :D
Abi bir miktar dövdüm ibaresi harbi klişe olması gereken bir söz tutum bunu . asdfe 3:)

Arkadaşın olaya gelince bende hep araç alma giderken test sırasında olabilecek ihtimalleri hesaplıyorum, insanlık sen vurmazsın birisi gelir sana vurur . Araç zaten söylendiği gibi çıkarsa bir'de gezelim içimize sinsin v.s muhabbeti oluyor .
Öyle burumda sanki aracı almışım kazayıda ben yapmışım gibi anlaşılan fiyattan alır. Sorumlulugu üstlenirim.

Fakat günümüz dünyası heleki türkiye'sinde o kdr çok değişik insan var ki ne desek boş .
böyle durumlara sebebiyet ve ihtimal vermemek için . Aracı ya boş bir alanda götürüm orda teslim ediceksiniz , Yada Dynolu v.s ekipmanlı bir yerde expertize sokturup teslim ediceksiniz.

Örğ. 3. Ay önce Ankara/ Şaşmaz'da başıma geldi .

Yeni aracı aldım . Acemiyiz ist. kadar olmasda kalabalık bir trafik ve hem aracın hem yolların acemisiyiz.
Expertizi yaptırdık . Satışa gidiyoruz parayı çektim Şaşmaz işbank'tan adam hesaba aktar dedi , Önce satış sonra para dedim :D Adam burası ankara v.s dedim bir şey olmaz .
Aracın satışını aldık. Tekrar aynı bankaya gidip parayı adamın üstüne yatırcaz :D Çantayı teslim ettim prosedür olarak.
Neyse ; Adam tuturdu aracı sattım ben kullanmam araç senin abi dedim trafik yogun akşam üstü 4 gibi zaten yolun vede aracın acemisiyiz . 2 km yol gidicez altu üstü dedim.
İkna ettim Tam banka'nın Önüne geldik 2 dk duralım dedik banka önüne çektik 4'lü yaktık , arkadan bir jeep acı acı korna yaptı tam 5 metre yürüdük sağa döndük jeep bize dogru hızla geldi manevra yaptı kurtardı arkasından şahin taksi abi . 2012 fort Fieata ile passatı biçti :D Kıl payı kurtulduk.
Allah yeni aldık diyemi nedir bize yardım etti şahin biz bide sayemizde jeep'i teget geçti :D belki orda jeep olmasa aracı bırakıp bankaya girsek şahin bizim aracı biçicekti :D daha yeni aldık koltuga bile oturamadık o derece :D

Sert@ç
17-12-2014, 12:30
Servis bile araci alacak kisiden bikmis vaziyette gercekten varmidir oneri
Artik aklimiz diger onerilere gidiyor...

Mythos
17-12-2014, 12:38
Alici taraf simdide bitik balatayla yola cikardiniz canima kast ettiniz mahkemeye verebilirim diyor...

Balatalar hakkat bitik mi yau? Sonucta hala uzerinde arabanin, acilir bakilir...

Sert@ç
17-12-2014, 12:40
Balatalar %20nin altina dustugu anda ekranda ariza veriyor
Ama kaza oncesinde boyle bi durum yok

Mythos
17-12-2014, 12:45
Balatalar %20nin altina dustugu anda ekranda ariza veriyor
Ama kaza oncesinde boyle bi durum yok

Ya servis nezdinde balatalar acilir, kazanin arac yuzunden olmadigi adamin yuzune vurulur... Hala piskinlenirse ustune bi de yumruk vurulur :) Baska yapacak bisey yok gibi...

TEQUILA
17-12-2014, 12:59
Ekranda balata ışığı yanında balata bitti artık duramayacaksını mesajı vermiyor. Git bir yetkili servise değiştir diyor.

Siz bu denyoya zorlamı test sürüşü yaptırdınız ben anlamadım. Kaza yaptıysa, sonucuna katlanacak. Ne sabır varmış sizde valla tebrik ederim.
Daha olmadı alın haydarı,usulüne göre anlatın.

Gta1994
17-12-2014, 13:07
Belli ... alıcı kardeşin parası yok
Araca sadece bakmaya geldi alacağından değil

kazayı yapıncada çakalın almaya parası yok'ki ne yapsın ?
balatası bitik araba verdiniz diyo
Zaten almayacaktım bide kaza yaptım arabayı yaptırcak parada yok

Tek çözüm Haydar , Siz ve alıcı kardeş arasında olmalı

tylan
17-12-2014, 13:12
ne siz ne de o mahkemeyle bişey kazanır. bu işin tek çaresi, ya yaptıgı masrafı ustlensın ya da satın alsın. onları da yapmazsa şiddete karşı biri olarak söyluyorum. geberene kadar dövün ibineyi. En aından hıncınızı alırsınız

yusufcan_k
17-12-2014, 13:13
Servis bile araci alacak kisiden bikmis vaziyette gercekten varmidir oneri
Artik aklimiz diger onerilere gidiyor...

bi kazada biz ona yapalım mı :) ?

MCN21
17-12-2014, 13:29
Sertac gecmis olsun. Bilir kisi rappru tutturun balatalara bakilsin bitsin. Evet balatalar bitmis isikta yanmamis olabilir. Ama hic durmucak kadar bitmis olsa sizde fark ederdiniz. Adam baya yuzsuz cikmis. Kolay gelsin

Sert@ç
17-12-2014, 14:37
Servis zaten balatalar az ama durmayı engelleyecek kadar düşük seviyede değil diyor
Herşeyi geçtim polis tutanağında araç sürücüsü yol hava ve hız şartlarına uygun gitmemiş yazıyo ve altında imzası var
Yani suçunu kabul etmiş vaziyette ama şimdi aksini iddia edeceğini söylüyor...
Kaza sonrası disk balatanın hali
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1549500_810992952293513_7260677072246894699_n.jpg? oh=5f993cd2dba2c747b2d4bd6d994a3eab&oe=553F6567&__gda__=1426321242_a2ead1207fe40fc30b0f7ca99971275 7
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/1517449_810992968960178_3504055237799223229_n.jpg? oh=ee42ff4696adf92e3dd0224f9de8c2be&oe=5507AEC9
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10441953_810992988960176_3252112806547848432_n.jpg ?oh=26078675f95f95574f7651c5ad0c337a&oe=54FBCA24

Sert@ç
17-12-2014, 14:39
Unutmadan bu kazayı 30-40la 2ci vitesde yaptığını iddia ediyor

Mythos
17-12-2014, 14:54
30-40 ile carpan arac bu hale mi gelir ya, terbiyesiz herif...

mrtngn
17-12-2014, 15:00
ne siz ne de o mahkemeyle bişey kazanır. bu işin tek çaresi, ya yaptıgı masrafı ustlensın ya da satın alsın. onları da yapmazsa şiddete karşı biri olarak söyluyorum. geberene kadar dövün ibineyi. En aından hıncınızı alırsınız

Masrafı üstlense dahi şahsen ben kabul etmezdim.. Bi kansız yüzünden neden kazalı,değişenli arabaya bineyim ki.

Bu işin etik açıdanda, insani açıdanda aracı şahsın bu şekilde satın almasıdır.. Ki Sertaç arkadasımız yükselcek olan kasko değerini bile kabul ediyoruz diyor.. Bence pisliğe pislik yapın iyi niyetten anlamıyor..

MCN21
17-12-2014, 15:05
Sertaç bencede kesinlikle kabul etmeyin. Eger araç sizde kalıcaksa araç hasar aldığı için değer düşmesi davası gibi bir dava olayı vardı bir araştırın... Kasko konusunda yapıcak birşey kalmıyor... (En kötü ihitmal için söylüyorum umarım olay buralara kadar gelmez)

kelalper
17-12-2014, 15:22
sertaç baktınız kabul ettiremiosunuz verin odunu. Bayılana kadar dövün, su döküp uyandırın sonra bi posta daha dövün.

S.Saka
17-12-2014, 16:17
Abi iyi güzel dövün diyosunuz da sonra bu ibne mahkemeye gitcek bu sefer Sertaç haksız duruma düşücek o mahkemede ceza alıcak.
Dövmek güzel ama çözüm olmıcak bu durumda.

mehmetRS
17-12-2014, 16:30
Abi iyi güzel dövün diyosunuz da sonra bu ibne mahkemeye gitcek bu sefer Sertaç haksız duruma düşücek o mahkemede ceza alıcak.
Dövmek güzel ama çözüm olmıcak bu durumda.

Temiz dövülürse birşey kanıtlayamaz. Dayak illa bir yerleri kıracak diye birşey yok, bir adamı sabaha kadar tokatlarsanız hayatının geri kalanını bir ezik olarak geçirebilir, tokatın hızına baglı olarak kızarıklıklar bir kaç saat sonra geçebilir. Tabi o hızı iyi şekilde sabit tutmak, sinirlenmemek gerek. Hastaneye gelenler oluyordu bazen, polisten bir araba dayak yediğini iddia ediyor ama, adamda en ufak bir çürük dahi yok, kıyafetlerine felan bakıyoruz paramparca yada toz pas içinde belliki yerde sürünmüş fakat vücutta sıfır iz.. ama adamlar ağrıdan sızıdan nefes alamıyorlardı :)

İbrahim33
17-12-2014, 16:42
nerede kaldı sosyal mesaj timi :) herkes asın kesin vurun kırın demiş.

Berkan
17-12-2014, 16:52
Temiz dövülürse birşey kanıtlayamaz. Dayak illa bir yerleri kıracak diye birşey yok, bir adamı sabaha kadar tokatlarsanız hayatının geri kalanını bir ezik olarak geçirebilir, tokatın hızına baglı olarak kızarıklıklar bir kaç saat sonra geçebilir. Tabi o hızı iyi şekilde sabit tutmak, sinirlenmemek gerek. Hastaneye gelenler oluyordu bazen, polisten bir araba dayak yediğini iddia ediyor ama, adamda en ufak bir çürük dahi yok, kıyafetlerine felan bakıyoruz paramparca yada toz pas içinde belliki yerde sürünmüş fakat vücutta sıfır iz.. ama adamlar ağrıdan sızıdan nefes alamıyorlardı :)

üstüne bir soguk so morluk falan kalmaz :D

S.Saka
17-12-2014, 17:39

Abi çok güzel fantazilerin varmış gerçekten :)

mehmetRS
17-12-2014, 17:58
Abi çok güzel fantazilerin varmış gerçekten :)

yapılacak olanları sanata çevirmek sadece hayal gücümüzle sınırlı :D

Sert@ç
18-12-2014, 12:17
Konu şimdilik çözüldü alıcı taraf kaskodan yapıldıktan sonra almayı bizimi istediğimiz rakamla almayı kabul etti
Tabii bu olayın çözülmesinde özellikle tanıdıklar, sigorta ve servis epey yardımcı oldu

halilcakir
18-12-2014, 12:37
Benmi yanlış anladım yoksa adam gerçekten gitti arabayı vurdu ve sonrasında aynı adam,ee şimdi bu kazalı oldu bana daha ucuza sat mı diyor?

Sert@ç
18-12-2014, 13:52
Benmi yanlış anladım yoksa adam gerçekten gitti arabayı vurdu ve sonrasında aynı adam,ee şimdi bu kazalı oldu bana daha ucuza sat mı diyor?

Tam öyle olmasada şöyle izah ediyim
Araç kaza yaptıkdan sonra motor arıza lambası yanıyo şurasında burasında ezik var deniliyor ve fiyat düşürülmeye çalışılıyordu
Madem motor arıza lambası yanıyo bi tarafında hasar veya ezik var almayacağın arabayla neden test sürüşüne çıkıyorsun değil mi...
Yada motor arıza lambası yanan arabayla niye gazlıyorsun (aslında problem yok değişmesi gereken sensör yüzünden) ama bunun koz olarak kullanılması...

PROMINENT
18-12-2014, 14:20
Dayak Nedir Neden ATILIR - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=wNiyp18QUxo)

yucelebeci
18-12-2014, 14:36
Kardeşim peki aracı yaptırdiotan sonra alacaginin bir garantisi varmi? Ben vazgectim derse nolcak

Berkan
18-12-2014, 14:47
hasarsızlıgın varsa olan ona olucak ben arac sahibi olsam onuda kabullenmem aynen alsın ne *** yiyorsa yesin o sekilde

highpower
18-12-2014, 14:49
Balataların azalmış veya bitmeye yakın olması durma mesafesini etkilemezki balata bitmiş demek papucu tükenmiş demiri ortaya çıkmış demektir ancak bu şartlarda tutmaz fren zaten bu koşullardada demir demire sürter fena ses yapar

Mythos
18-12-2014, 14:55
Soyle bisey yapilabilir, basima geldi, adam aksam aradi, araci almaya geliyo, sabah bi baktim camurlugu yamultup kacmis biri... Sabah geldi, yapacak bisey yok, dedim istersen yaptirayim vereyim, arac kaskolu ne de olsa... Adam yok dedi sen bana evraklari gonder ben kendi servisimde istedigim gibi yaptiririm... Satisi verdim, adam o sekilde aldi araci gitti, kaskoyu hasar giderildikten sonra iptal ettirdim... Siz de oyle bisey yapabilirsiniz olmadi...

MDeniz
18-12-2014, 14:57
uğraşma al karşına önce atletsiz gömlek katına ve kot pantolon katına bırak boxer de giydirme sonra iyicene hortumla sula ama bahçe hortumu olması azcık büyük bir hortum olsun. sonra eline yaş bir meşe odunu al hafif uzun olsun sonrada Allah ne verdiyse yermisin yemezmisin.

ben aracımı satarken hep test sürüşü için istediler hiçbirine vermedim sebep olarakta ya vurursan o zaman ne olacak durumunu gösterdim. 5 bin km di aracımı test etmek istiyor ilerizekalı alıcı. sanki benim altımdayken azda olsa farketmiyor aracın sıfır olduğunu

Otto_Skorzeny
04-01-2015, 02:45
sonuç ne oldu acaba?

Sert@ç
04-01-2015, 02:55
6-7bin tahmin edilen hasar aracın detaylı incelemesinden sonra direksiyon kutusu ve gibi parçalarında eklenmesiyle 22bin liraya çıktı 19 aralıkdan beri sigorta-eksper pert etme konusunda kararsız kaldı
Bakalım bu hafta içinde netleşcek durum
Servisin söylediğine göre aracının tamirden çıkması bile parça yokluğundan 1.5 ay tahmin ediliyor

Otto_Skorzeny
04-01-2015, 03:51
6-7bin tahmin edilen hasar aracın detaylı incelemesinden sonra direksiyon kutusu ve gibi parçalarında eklenmesiyle 22bin liraya çıktı 19 aralıkdan beri sigorta-eksper pert etme konusunda kararsız kaldı
Servisin söylediğine göre aracının tamirden çıkması bile parça yokluğundan 1.5 ay tahmin ediliyor

İstediğin gibi olur inşallah adamı benzet bi güzel

kelalper
04-01-2015, 08:38

Seatta direksiyon kutusu mu yokmuş 1.5 ay ne yaw.

hakotech
04-01-2015, 09:21
Yav gidin sıkın belasını aratın babasını dıdısını getırın parayı dıyın ne ugrasıyosunuz

barisy
04-01-2015, 10:23
Ayağına beton bağlayıp denize atın ne uğraşıyorsunuz oldu olacak. Kurtlar vadisiymiş de haberimiz yokmuş.

Sert@ç
04-01-2015, 14:30
İstediğin gibi olur inşallah adamı benzet bi güzel
Kazayı yapan önceden 1-2 kaç ufak ticaretimiz olmuş birisi ama insanların gerçek yüzü böyle olaylarda çıkıyormuş işte...
Yoksa benzetmek kolay sonrasında hiç bişeye benzemezdi :)

Seatta direksiyon kutusu mu yokmuş 1.5 ay ne yaw.
Abi 2.0 tfsi olunca süspansiyon porya vs yok ellerinde...
Servis bile isyanda ilk defa böyle bişeyle karşılaşmışlar
Misal ben jantları parça kodlu özel boya rengiyle almıştım zamanında onların tarih bile yok hatta üretim bile olabilir...

Yav gidin sıkın belasını aratın babasını dıdısını getırın parayı dıyın ne ugrasıyosunuz

Abi iyilik yapıp denize atıyorum artık cidden uğraşcak değilim 2-3 bin lira için hatta araba bile önemli değil sinir stresi epey yetti servis-sigorta-alacak kişi vs

Mythos
04-01-2015, 14:44
Sen en guzeli kazasiz fiyattan satisi vercektin herife, sonra ne halt yiyorsa yiyecekti... Iyi be sen hem arabayi perte cikar hem de gak guk et...

mert_can 41
04-01-2015, 14:44
Direksiyon kutusunda hasar varmı yok şundan soruyorum babamın e90 bmw siyle kaza yaptığımızda hasar olmasa bile genel ge varmış önden hasarlı her bmw nin direksiyon kutusu değişmek zorunda diye böyle bir şey varsa eğer boşuna beklemek zorunda kalmayabilirsiniz

iynn-RS
04-01-2015, 17:21
Noterde imzasini atmada vr haliyle parasini almadan ne kimseye araba veririm nede kullanirim.

Hele arabama binecek gazlayacak makas flan atacak :)

HondatugraL
04-01-2015, 17:27

Hahahaha kotu bi durum ama anlatis tarzina gukesim geldi hele bu sekilde hos olmadi demisya hahaha hay Allahim ya

Ahmet_28
04-01-2015, 18:27
Sertaç fiyat konuştun mu teste çıkmadan önce? Konuştuysan konuştuğun rakamı al satışı ver nehali varsa görsün sen ne uğraşacan

Sadık Özyer
04-01-2015, 18:33

Tepinerek güldüm.

Sert@ç
23-01-2015, 18:02
Değişmesi gereken parçalar ama sigorta hala pert etmekde kararsız
İşin komik yanı tampon jant vs birçok modifiye parça kaskoya işli olduğu halde standart takmayı düşünüyorlar
Heralde iş mahkemeye taşıncak...
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10806235_834698719922936_8379898957889879439_n.jpg ?oh=907c557b4094175d338050bf0ae35e60&oe=556CFC26&__gda__=1432507803_044d33efe8627021e7e3ece694db56f a
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10896935_834698713256270_1824104581385762275_n.jpg ?oh=361fa6270fa9f20367528502c0f5c25b&oe=5566220D
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/16221_834698723256269_8467397265504885148_n.jpg?oh =1d7c1207874f893d605a39e114a88d8e&oe=556241B8&__gda__=1431839132_6152a05b352ad7e149e5a313f9ad347 7
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/10494757_834698709922937_7774247907792375142_n.jpg ?oh=62d2bb3dfcff396ab841d8c7e988872d&oe=555B496C&__gda__=1432592830_a8012f2b2b4c9574d6055add7874ee3 e

Sert@ç
23-01-2015, 18:05
Bu arada aman seat aygüv ün kapısından bile geçmeyin arabanın üzerindeki parçaların ekspertizini bile yapamıyor + para kazanma uğruna değişmesi gereken parçaları değiştirmek yerine tamir etmeyi tercih ediyor
Herşeyi geçtim benden habersiz aracın bilgilerini paylaşıyor yakın zamanda onlarıda seat ispanya ve doğuş otoya şikayet etmeyi düşünüyorum

Oznsrl
23-01-2015, 18:21
geçmiş olsun umarım kısa zamanda istediğin gibi sonuçlanır çok kötü bi durum

ozgurluk
23-01-2015, 18:32
Değişmesi gereken parçalar ama sigorta hala pert etmekde kararsız
İşin komik yanı tampon jant vs birçok modifiye parça kaskoya işli olduğu halde standart takmayı düşünüyorlar
Heralde iş mahkemeye taşıncak...
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10806235_834698719922936_8379898957889879439_n.jpg ?oh=907c557b4094175d338050bf0ae35e60&oe=556CFC26&__gda__=1432507803_044d33efe8627021e7e3ece694db56f a
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10896935_834698713256270_1824104581385762275_n.jpg ?oh=361fa6270fa9f20367528502c0f5c25b&oe=5566220D
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/16221_834698723256269_8467397265504885148_n.jpg?oh =1d7c1207874f893d605a39e114a88d8e&oe=556241B8&__gda__=1431839132_6152a05b352ad7e149e5a313f9ad347 7
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/10494757_834698709922937_7774247907792375142_n.jpg ?oh=62d2bb3dfcff396ab841d8c7e988872d&oe=555B496C&__gda__=1432592830_a8012f2b2b4c9574d6055add7874ee3 e
Kaskoya ekstra aksesuar olarak islenmis ise, hic bi sekilde standart parca olarak degerlendirilemez , oyle bi dunya yok. Cunku ekstra aksesuar olarak eklettigin her parca icin ekstradan prim oduyosun. Ekstradan prim odeyipte standarta gore odeme olmaz.
Yalniz su var , policenizde siz ekli olarak biliyosunuz ama gercekten ekli mi ? Cunku acente ekledigi soyleyipte , eklememis olabilir. Policenizi ayrintili inceleyin , eger ekstra aksesuarlariniz belirtilmisse direkt olarak ilgili eksperin ofisini arayin ve policenin ilgili kismi ile alakali uyarin. Belki eksper de gorememis olabilir.

Sert@ç
07-02-2015, 14:47
Önümüzdeki hafta kaza olalı tam 2 ay olacak ama gram ilerleme yok...
İstanbuldaki aygüv yetkili servisden Ankara aydoğanlara çektirdim
Ama eksper kendi kafasına göre 10binlik hasarı yapın sonra çıkarsa isterse 30a kadar yapmaya devam ederiz kafasında...
Bakalım şimdi aydoğanlar aracın hakkıyla yapılabilcek tam fiyatını bekliyorum
1-2 hafta içinde paramı almaz isem arabayı bi caddeye çekip üstüne pankart açmayı düşünüyorum şuan ki durumda araba ve parası çok önemli değil 2 aydır uğraştığım ve yıprattığım sinirime karşılık

Sert@ç
12-04-2015, 15:09
Uzun inatlaşmalar sonrası sigorta 2 hafta önce yine pert etme kararı aldı ancak öyle bi değer biçtilerki aracın şuanki haliyle satsam aynı paraya denk gelir
Eksper firmasına önceden gidip aracın bu fiyatta olmadığını göstermiştim onlarda yazı yazdı ancak 2 haftadır anadolu sigortadan hiç bi haber yok
Bundan sonra aman diyim ANADOLU SİGORTA ya kürdan bile sigortalatanı sevsinler
Artık DOLANDIRICIıkda sınır tanımadıkları gibi yüzsüzlür telefon açmak yerine twitterdan mesaj atıyolar
Bölge müdürlüğüne gidiyorum karşıma çıkacak adam yok

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/11130239_879697672089707_6270865003821508134_n.jpg ?oh=704b31fd13ecf6307a01c9d7cb5f6bfa&oe=55B1FA43&__gda__=1436220106_367f1858a029d2a922f12e26ad0a8b8 6
https://scontent-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11150259_879697662089708_3168060264434529583_n.jpg ?oh=640e04db5c7e90aa889ff210f74c2b76&oe=55A2B5BB

beratyuksel
12-04-2015, 15:40
bütün konuyu okudum ve sabrınızdan dolayı gerçekten sizi takdir ettim.
çok zor durumlarla karşı karşıya kalmışsınız.
Allah yardımcınız olsun.

MeHMeT-INC
17-09-2015, 00:16
son durum ne çok merak ettim

Sert@ç
17-09-2015, 00:22
Sigortayla davam devam ediyor
Araç bu haliyle şuan satılıkda

Sti_Ozan
17-09-2015, 00:42
Abi sana helal olsundan baska diyecek birsey kalmamis,okadar duruma karsilik hala fevri bir harekette bulunmamis olmaniz takdirlik,hayirlisiyla isinizde hallolur umarim

omer_yildir
17-09-2015, 05:32
Merhaba tazminatı alın üstü için tutar tahkim sınırında ise tahkime gidin. Hakemler değerlendirsin. Tahkimde 3-4 ayda biter.

HONDA
17-09-2015, 08:16
geçmiş olsun size birşey olmamış en azından ama gerçekten çok cansıkıcı bir durum.
ertekin abinin bir miktar dövdüm lafına da çok güldüm dozunda vermiş ayarı :D

ZaZy
13-10-2016, 00:26
1 sene geçti var mı bir gelişme _?

Sert@ç
13-10-2016, 02:36
Avukat EEE Ender abi sayesinde 4-5 ay süren mahkeme sonucunda sigortadan davayı kazandım
Aracı hasarlı şekilde sattım ucu ucuna aracın değerini almış oldum

bartworkz
13-10-2016, 13:26
Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım.

Hocam imza yapıyorum bu kısmını izninle. :hihih:

arsenikli
13-10-2016, 14:22
Harbiden sabrından dolayı tebrik ediyorum seni helal olsun paranı kurtarmış olmana da sevindim çok geçmiş olsun

Ertekin
13-10-2016, 16:45
Hocam imza yapıyorum bu kısmını izninle. :hihih:

İzin ne demek köpeğin olsun.