PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanalpazar.com Dolandırıcılığı

Sert@ç
18-12-2014, 13:19
1.5 hafta önce güvenli olcağı hemde komisyonlarından dolayı www.sanalpazar.com dan bi ilan açtım
1-2 gün sonra sattığım şeyi birisi aldı ve parçayı gönderdim buraya kadar herşey normal.
Sonrasın para bi türlü gelmek bilmedi...
Ve durum bu şekilde devam ediyor inatla iade etmemek için uğraşıyorlar.
Siz siz olun bir daha sakın www.sanalpazar.com u tercih etmeyin.

Mesajları aşağıdan yukarı doğru okuyun;
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s720x720/10431183_811416728917802_6105593346680607454_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/s720x720/1506159_811416715584470_5369304019190690807_o.jpg
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s720x720/10842028_811416742251134_3408343303618752077_o.jpg
https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/s720x720/10830448_811416698917805_6785641839010382913_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/s720x720/10608469_811416682251140_5737797368411508842_o.jpg

G_TT_I
18-12-2014, 13:23
Sahibinden de olan ilanım için biri üyelğim yok sanalpazara ilan açın dedi açtım, ürünü iade ettiğini söyledi bana ait olmayan bir adrese yollamış teslim edilmiş, sanal pazara şikayet açmış sanal pazarda ürünü teslim aldınız iade onayını verin yoksa biz vericez diye onay vermem için zorladı.

aqustic
18-12-2014, 13:41
Bi kargo göndermişsiniz.Kargoyu sanalpazar.comun anlaşmalı olmadıgı ve alıcının istedigi bir şirketle göndermişsiniz veya yazdıgınız takip numarası sitenin anlaşmalı oldugu şirketlerden hiçbirine ait değil.Böyle oldugu için de adamlar sizden yüzde 8 kesmiş.Ben burda bi dolandırıcılık göremedim

Sert@ç
18-12-2014, 13:48
Bi kargo göndermişsiniz.Kargoyu sanalpazar.comun anlaşmalı olmadıgı ve alıcının istedigi bir şirketle göndermişsiniz veya yazdıgınız takip numarası sitenin anlaşmalı oldugu şirketlerden hiçbirine ait değil.Böyle oldugu için de adamlar sizden yüzde 8 kesmiş.Ben burda bi dolandırıcılık göremedim

İlan açarken hangi kargoyla göndereceğim belirsizdi o yüzden PTTyi seçtim ama alıcı tarafın istediğine göndermek daha mantıklı
Doğru kargo kodu ve anlaşmalı firma ile gönderim yapılırsa kesinti olmacayağını yazıyolar doğru kargo kodunu veriyorum ama dilencilik yapıp hala %3 alma peşindeler...

mr.korhan
18-12-2014, 15:22
sanalpazar komisyon karşılığında kredi kartından para çevirme işine çok maruz kalan bir site,
bu nedenle aslı olmayan kargo işlemlerinde sürekli problem çıkartırlar, bu işlemde eğer siz ptt kargo kodunu, herhangibir ptt kargo kodu örneğinde olduğu gibi girseydiniz, yani "KPxxxxxxxxxx" şeklinde, yani ilk iki karakteri harf , diğerleri rakam şeklinde, sorgulama yapıldığında farklı bir kargo bilgisi dahi çıksaydı, alıcıyı arar teslim aldığını öğrenir ve işlemi onaylardı, ama siz tamamiyle abiyane tabirle sallamasyon bir numara işlemişsiniz bu çok belliki ürün farklı yöntemlerle teslim edilmiş, yada alıcı-satıcı danışıklı döğüşü var, o nedenle sahibinden de yeni çıkarttığı %8 komisyon u işletmiş, bu çok normal, ayrıca belirli bir süreden sonraki yeni sözleşmeyi onaylamadım diyorsunuz lakin o durumdada şöyle birşey var (hatta kredi kartı extresindede genelde bu durum olur) yapılan değişiklikler belirli bir süre içinde itiraz edilmezse kabul edilmiş sayılır, yani kredi kartında bilgilendirme kısmında örneğin bu bu tarihten sonraki kart bedeli budur yada nakit çekim bedeli budur yazıları itiraz etmezseniz kabul edilmiş sayılır, sanalpazarında koşullarını güncellemesinde mutlak o tarz bi madde vardır, yoksa herkesin girip okumasını ve onaylamasını bekleyemezler.

pcvirus
18-12-2014, 16:22
zaten sanalpazar anlaşmalı kargolarından biri ile gönderseydiniz
indirimli gönderiyordunuz ne gerek vardıki ptt ye :S
vede bu %8 komisyon durumunu mail attılar kullanıcılara
ben şahsen okumuştum

cihan
18-12-2014, 17:05
ben de dolandırıcılık bir durum göremedim. sanalpazarın ilk üyelerindenim ve hala aktif olarak kullanırım. hiçbir mağduriyetim de olmadı.

%8, gerçek olmayan ve taksitli nakit çekimini önlemek için yapılan, yapılması gereken bir sistemdir. yalnız şunlar dikkatimi durum dikkatimi çekti.
1. anlaşmalı kargolarla gönderilmesi halinde (ki ilan açarken bütün kargoları seçebilirsiniz)ciddi indirim var ve verilen kod ile gönderildiğinden sisteme otomatik giriliyor. ilk gönderiminizi de ptt ile yapmışsınız ama sistem kodu kullanmamışsınız. keza mng ile belirttiğiniz de öyle. neden bunu tercih etmediniz?

2. düzeltme yapıp mng ile verdiğiniz kodda, 11.12.2014 tarihinde beşyol şubeden çıkan bir kargonun 12.12.2014 tarihinde sizin tarafınızdan teslim alındığı yazıyor.

emrese
18-12-2014, 17:14
Cihan peki sanal pazar alıcı onayı verdikten sonra ne kadar sürede parayı satıcının hesabına aktarıyor

cihan
18-12-2014, 17:16
normal süre 3 iş günü; ancak genelde ertesi gün yatar.

emrese
18-12-2014, 17:18
teşekkür ederim bende ilk defa burdan ürün sattım para geçmedide merak ettim

Sert@ç
10-01-2016, 16:16
Geçen yıl durumu tam olarak anlatamamıştım...
Bu konuyu sanalpazarın bir kaç sayfasını etiketleyip paylamıştım.
Kısa süre için birisi arayıp hatayı bana yıkmaya kalktılar konu ve mesajları silmezsem dava açacaklarını söylemişlerdi.
Ellerinden geleni yapmalarını istedim tekrar üyelik sözleşmesinin geçersiz olduğunu verilen hakkın geri alınamayacağını belirttim ve telefonu kapattım (güncel üyelik sözleşmesini kabul etmedikçe)
Şikayetvar.com veya forum sitelerinde bununla ilgili epey dava ve şikayetleri gördüm, heralde sesimizi birçok kişi duymuşki kendileri artık kötü duruma düşmüş :)
http://www.webtekno.com/sektorel/gold-sanalpazar-hilzial-iflas-h13722.html

yucelebeci
10-01-2016, 16:31
Kardeşim burda hatalı olan sensin bence, sistem gayet açık anlaşmalı kargo şirketleriyle göndericeksin ve gönderim kodunu sisteme gireceksin aksi taktirde %8 keserim diyor, sen bunu gözden kaçırmışsın sonradan düzeltmeye çalışmıssın ama onlarda ilgilenmemişler olay bu

marikan
10-01-2016, 17:28
Sanalpazar anlaşmalı kargolar ile yollarsanız komisyon %5, diğer kargolar içinse %8. Bu durumu daha önce mail ile tüm kullanıcılara bildirdiler.
Kaldı ki anlaşmalı kargolar ile fiyatları aşırı uygun. Normal şartlarda 16TL çıkan kargoyu sanalpazar gönderi kodu ile 5.30TL'den gönderiyordum geçen yıl Aras Kargo'dan. Ayrıca anlaşmalı kargodan sanalpazar kodu ile yollarsanız kargo bilgileri zaten sisteme otomatik geçiyor.

Ama şöyle bir şey var. Geçenlerde sanalpazar iflas etti diye bir şey çıktı ortaya. Bankalar ile problem olmuş. Ödemeler yapılmamış aksamış. Sanalpazar'da bununla ilgili açıklama yaptı. Ödemesi geciken varsa bilgisi olsun.

asmisinsan
10-01-2016, 21:46
Arkadaslar pc gold un butun sirketleri iflas etti yani gold sanal pazar hizli al metro eletronik aman kullanmayin cok parasini alamayan var

TolgaUs
10-01-2016, 21:56
Sanalpazarın yaptığı açıklamada sadece ortak hesap kullandıkları için sıkıntı yaşıyorlar. Tüm paralar iade ediliyor.
Sanalpazar sıkıntılar çözüldükten sonra kaldığı yerden devam edeceklerini söylediler.

Sert@ç
10-01-2016, 22:15
Kardeşim burda hatalı olan sensin bence, sistem gayet açık anlaşmalı kargo şirketleriyle göndericeksin ve gönderim kodunu sisteme gireceksin aksi taktirde %8 keserim diyor, sen bunu gözden kaçırmışsın sonradan düzeltmeye çalışmıssın ama onlarda ilgilenmemişler olay bu

Sanalpazar anlaşmalı kargolar ile yollarsanız komisyon %5, diğer kargolar içinse %8. Bu durumu daha önce mail ile tüm kullanıcılara bildirdiler.
Kaldı ki anlaşmalı kargolar ile fiyatları aşırı uygun. Normal şartlarda 16TL çıkan kargoyu sanalpazar gönderi kodu ile 5.30TL'den gönderiyordum geçen yıl Aras Kargo'dan. Ayrıca anlaşmalı kargodan sanalpazar kodu ile yollarsanız kargo bilgileri zaten sisteme otomatik geçiyor.

Ama şöyle bir şey var. Geçenlerde sanalpazar iflas etti diye bir şey çıktı ortaya. Bankalar ile problem olmuş. Ödemeler yapılmamış aksamış. Sanalpazar'da bununla ilgili açıklama yaptı. Ödemesi geciken varsa bilgisi olsun.

Kargo ücreti alıcı ödemeli yani ben alıcıya yok illa şu firmayla göndercem diye dayatamam
İlan girerken zorunlu kargo firması seçiminde ptt seçtim ancak alıcı başka bir firma istedi ve o firmanın kodunu girdim
Sorun aslında ürün satıldıktan sonra kargo firmasının DEĞİŞTİRİLEMEMESİ yani ben ptt seçip ürün satıldıktan sonra aras kargoyu işaretleyemiyorum
Sonra sen firma değil bu firmadan gönderdin diye haksız kesinti yapıyorlar...

Yeni üyelik şartı kabul etmediğim şeyi bana mail atsınlar geçerliliği yok
Neyse etme bulma dünyası benim gibi kaç kişi şikayetçi olmuş dava açanlar tazminat alanlar olmuşki bu duruma gelmiş :)

veliazak
10-01-2016, 22:23
Kargo ücreti alıcı ödemeli yani ben alıcıya yok illa şu firmayla göndercem diye dayatamam
İlan girerken zorunlu kargo firması seçiminde ptt seçtim ancak alıcı başka bir firma istedi ve o firmanın kodunu girdim
Sorun aslında ürün satıldıktan sonra kargo firmasının DEĞİŞTİRİLEMEMESİ yani ben ptt seçip ürün satıldıktan sonra aras kargoyu işaretleyemiyorum
Sonra sen firma değil bu firmadan gönderdin diye haksız kesinti yapıyorlar...

Yeni üyelik şartı kabul etmediğim şeyi bana mail atsınlar geçerliliği yok
Neyse etme bulma dünyası benim gibi kaç kişi şikayetçi olmuş dava açanlar tazminat alanlar olmuşki bu duruma gelmiş :)

Dava açıp tazminat alanlar olduğu için batmadı; ilahi adalet yerini bulduğu için batma noktasına geldiler... Resmi olarak batmadılar ama uzatmaları oynuyorlar bence... Batmaları da yakındır, böyle bir süreçten dönmeleri imkansız gibi.

Siyaset ve arkasına aldıkları rüzgar sebebiyle yükseldiler, bu rüzgar kesildi ve hak etmedikleri yükseliş son buldu ve süreç başladı... Daha fazla şey yazmak istemiyorum gereksiz tartışmalarla uğraşmak istemiyorum.

snan1910
10-01-2016, 22:56
Siyasetini şununu bununu bilemem.
Düşük komisyon listeleme ücretsiz sorunsuz bir alışveriş sitesiydi. Alıcı da satıcıda aynı oranda kollaniyordu.
Haksız bir yükseliş ne anlamda anlayamadim :)
Her neyse 150tl ödemem var. Hala yapmadılar. Bakalım bekliyoruz. İnşallah ödemeleride yapıp eski haline geri gelir

Nightfish
11-01-2016, 06:37
Alışveriş olarak benim de fazlasıyla memnun olduğum bir siteydi, oldukça sık kullanıyordum. Ancak şu an ödemeleri yapamıyor olmaları ciddi sıkıntı, 700 TLlik ödeme bekliyorum şu an. Kullanmayı düşünen varsa şu sıralar sanalpazar'dan uzak dursun.

DOHC
11-01-2016, 07:00
Dava açıp tazminat alanlar olduğu için batmadı; ilahi adalet yerini bulduğu için batma noktasına geldiler... Resmi olarak batmadılar ama uzatmaları oynuyorlar bence... Batmaları da yakındır, böyle bir süreçten dönmeleri imkansız gibi.

Siyaset ve arkasına aldıkları rüzgar sebebiyle yükseldiler, bu rüzgar kesildi ve hak etmedikleri yükseliş son buldu ve süreç başladı... Daha fazla şey yazmak istemiyorum gereksiz tartışmalarla uğraşmak istemiyorum.

Ağaoğlu ile inşaat işine girmişler, parayı vermişler, proje gerçekleşmemiş, bundan dolayı battılar deniyor.....

Ewren
11-01-2016, 07:29
dikkat edilmesinde fayda var...

Gold Teknoloji grubu iflasa sürükleniyor

Ülkemizde Gold perakende mağazaları, sanalpazar ve Hızlıal gibi büyük iştiraklerle faaliyet gösteren Gold Teknoloji grubunun başında kara bulutlar dolaşıyor. Son dönemde mali sıkıntılar yaşayan grup, gelen bilgilere göre iflas erteleme kararı aldı ve kayyum atanmasından bahsediliyor.

Gerek sanalpazar üyelerine gönderilen mesajlar, gerekse de tedarikçilerin açıklamaları, iflas durumunun söz konusu olduğunu gösteriyor. Ayrıca bazı mağazaların da dün itibariyle kepenk indirdiği belirtiliyor. Henüz ne grubun kendisinden ne de ulusal basından gelen resmi açıklamalar yok ancak bilgiler bu yönde.

Uzun yıllardır teknoloji sektöründe faaliyet gösteren Gold Teknoloji, önce işe perakende mağazaları ile başlamış daha sonra Hızlıal ve sanalpazar platformlarını hayata geçirerek elektronik ticaret sektöründe söz sahibi olmaya çalışmıştı. Ayrıca Metro Elektronik, GSA Saat, Pegasus Bilgi Teknolojileri, GTA Tekstil ve Nova Elektronik gibi farklı alanlara açılan iştirakleri de vardı. Başarı sürdürülebilir olmayınca da iflas kaçınılmaz oldu.

Gelinen süreçte tamamen iflas edip kapanmasından ziyade, iflas erteleme ve kayyum ataması ile devletin bir müddet daha özel şirketi koruması söz konusu. Bu süreçte şirket aleyhine açılan icra davaları duruyor ve mali durumunu düzeltebilmesi için süre tanınıyor. Eğer bu süreçte de değişiklik olmazsa iflas ilanının ardından iştiraklerin ve mal varlıklarının haczine geçilecek. İddialara göre Gold Teknoloji grubunun piyasaya yaklaşık olarak 1 milyar TL borcu bulunuyor.

sparcoo
11-01-2016, 07:56
aynen bende bunu yazmak için girmiştim konuya. gold bilgisayardan ve sanal pazardan uzak durun. batıyorlar.

dirk
11-01-2016, 08:41
alışverişte komisyonculuk yapıp nasıl batılıyor onu anlayamadım ya.

KA®ANLIK
13-04-2016, 14:16
Güncel arkadaşlar,

yakın zamanda sanalpazar dan alım ya da satım yapan var mı nedir durum ?

en son bir mal satıp parasını alan var mı acaba aramızda ?

skunk11
13-04-2016, 14:31
Güncel arkadaşlar,

yakın zamanda bir satışım olmadı ancak ürün aldım. dh' forumunda satış yapıp parasını alamayanlar mevcut, dikkat etmekte fayda var.

onursumer
13-04-2016, 14:53
Güncel arkadaşlar,

zaman zaman odemelerde ciddi aksaklıklar olduğunu duydum

snan1910
13-04-2016, 14:54
Ödeme yapıyorlar ama geç yapiyorlar.

HKND
14-04-2016, 13:05
Bi 3 hafta önce ücret iadesi aldım ama ekstre de gelen giden yok.

dragstar
15-04-2016, 11:35
ben ürün sattım ödemesinide aldım sıkıntı olmadı

Cliosportve
10-05-2016, 13:38
Bir ürün aldım bu site üzerinden
Satıcı tarafa 12 gündür parayı aktaramadılar
Kesinlikle herhangi bir ulaşılabilecek telefon numaraları veya call centerları yok
Sadece kendi siteleri içinde mesaj atılabiliyor
Ordan yazılan yazılara basma kalıp cevaplar vererek geçiştiriliyorsunuz
En son 3-4 ay önce bir ürün sattım bu site üzerinden
Para 6-7 günde gelmişti
Şimdi şikayet sitelerine bakıyorum 2 aydır parası aktarılamayan insanlar varmış
Şayet alım satım yapılacaksa
Diğer revaçta olan siteleri tercih etmenizde fayda var

m34kb
10-05-2016, 13:42
sanalpazar yanlış hatırlamıyorsam iflas erteleme aşamasındaydı. belirli bir süre bizde ödeme almakta sorun yaşadık. 1 aya yakın bekledik. alternatif sitelere yönelmekte fayda var. sanalpazarda şuan için tünelin ucu gözükmüyor.

Cliosportve
10-05-2016, 14:28
Şikayet var tarzı siteler şikayetler taşmış durumda
Bu konu ile ilgili hiç bir yasal yaptırım vs yok

yusufcan_k
10-05-2016, 14:56
bizimde 2 haftadır paramız yatmıyor hep aynı cevaplar banka sistemlerinde bir problem olduğu mevzusu açılıyor..

Cliosportve
12-05-2016, 10:04
En azından parayı geçte olsa yatırıyorlar diye düşünüyorum
Parası hiç aktarılmamış kişiler var mı aramızda ?

Emre911
23-09-2017, 04:48
Dün ekran kartı satın aldım hatta satıcıyı ben teşvik ettim, başka bişey araştırırken dh deki konuyu gördüm şoka girdim. Tabi satıcıyı da haberdar ettim bundan ve kendim yanacağımı bile bile iptal ettim alışı. Haftasonu girdi bakalım ne olacak şu aralar kimse alamıyormuş parasını