PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Playstation 3 hakkında.

i3r
18-12-2014, 19:36
Selamlar -PS4 ve oyunlarini satin alacak kadar param olmadigindan- yakın zamanda ikinci el bir ps3 satin almayi istiyorum ancak oyun dünyasinda uzun zamandir ayri kaldigim icin hangi model ne özellige sahiptir ve hangisi avantajlidir bilmiyorum.

Cogunlukla yalnız -belki net araciligi ile- oynayacagim.

Hangi ps3 en caziptir ve satin alinmalidir?
-fat, slim, superslim versiyonlari mevcut. Bu versiyonlarin arasinda donanım ve saglamlik farki var midir? Hangisi tercih edilmelidir? (Cihazin estetik durmasi gibi kaygilarim yok, hangisi daha saglam ve iyiyse ondan bakacagim.)
-12 GB SSD den 500 GB e kadar kapasiteli olanlar var. Sanirim oyunu hdd a kaydetmek icin büyük kapasiteli olani daha cazip. Düsük HDD kapasiteli bir cihazda cd yada DVD den oynamak istedigim zaman cd okuma hizi oyun performansini olumsuz etkiler mi?
-Torrent aracligiyla indirdigim oyunlari HDD yada diske yükleyerek olarak oynayabilecegim bir versiyonu var midir? Yada sonradan ""disaridan müdahale ile"" bu duruma gelebilen konsollar var mi?
-Yukarida bahsettiklerimden baska "ps3 alirken suna dikkat et" diyebileceginiz detaylar nelerdir?

Ve son olarak Ankaradan görerek satin alabilecegim, az kullandigi ve "ucuz pahali satayim da kurtulayim" dedigi ps3 ü olan birileri var mi? :)
Tesekkürler.

qatrio
18-12-2014, 20:18
1- Slim ve kırılabilir versiyondaki olanları tavsiye ederim. ( süperslimde disk okuma sesi biraz daha yüksek.)
2- Hdd bellek olayına gelince çok takılmayın ama 12gb yetersiz değiştirmek gerekebilir. Kendiniz HDD alıp cihaza takıp bellek boyutunu arttırabilirsiniz youtube bu iş için güzel rehber bir sürü video ile anlatılıyo
3- Evet cihazlar versiyonlarına göre kırılıp kopya oyun oynatabilir ancak online oyun sıkıntı olabilir.
4- Alırken tamir görmüşmü cihaz içi açılmış mı bir bakın. ps cafe çıkma ürünleri pek tavsiye etmem.

i3r
19-12-2014, 10:58
1- Slim ve kırılabilir versiyondaki olanları tavsiye ederim. ( süperslimde disk okuma sesi biraz daha yüksek.)
2- Hdd bellek olayına gelince çok takılmayın ama 12gb yetersiz değiştirmek gerekebilir. Kendiniz HDD alıp cihaza takıp bellek boyutunu arttırabilirsiniz youtube bu iş için güzel rehber bir sürü video ile anlatılıyo
3- Evet cihazlar versiyonlarına göre kırılıp kopya oyun oynatabilir ancak online oyun sıkıntı olabilir.
4- Alırken tamir görmüşmü cihaz içi açılmış mı bir bakın. ps cafe çıkma ürünleri pek tavsiye etmem.

Kırılmıs cihaza oyun atma işlemi nasil gerceklesiyor peki? Normal bir hdd e kopyalama yapar gibi usb,sata yada ide kablosu kullanarak oyun atabiliyor muyuz?

Tavsiyeler icin de güncelleyelim.

Agah
19-12-2014, 13:10
kırılmıs versiyon alma bence. orjinal oyna, online oyna. hiç bi oyundan zevk almazsın yoksa güncel kalmadığın sürece :)

i3r
19-12-2014, 13:16
kırılmıs versiyon alma bence. orjinal oyna, online oyna. hiç bi oyundan zevk almazsın yoksa güncel kalmadığın sürece :)

takas usulu alinan oyunlar online oynanabilirler mi?

Ozan.E
19-12-2014, 13:25
Burada daha çok sizin ne istediğiniz önemli, benim cihazım kırılmış versiyonda 50-60 arası oyunum var. Sıkıldığımda siliyor, istediğimi yüklüyorum. Sürekli aynı 3-4 oyunu oynamak bana cazip gelmemişti.

Agah
19-12-2014, 13:46
takas usulu alinan oyunlar online oynanabilirler mi?

oynarsın hiç sıkıntı değil, ben şöyle bi örnek vereyim. gran turismo oynuyorum, internet olmadığında offline olarak yarıslardan 2.000 5.000 cr toplarken 5.000.000 cr ye araba almak kaç ayımı alır hesap yapıyordum. online olup yarıslara katıldığımda ise 150.000 200.000 civar cr kazandığımda anladım ki ps'i kırdırmamak lazımmış. özellikle arkadaslarla online oynayınca cook daha keyifli oluyor.

i3r
19-12-2014, 13:49
Burada daha çok sizin ne istediğiniz önemli, benim cihazım kırılmış versiyonda 50-60 arası oyunum var. Sıkıldığımda siliyor, istediğimi yüklüyorum. Sürekli aynı 3-4 oyunu oynamak bana cazip gelmemişti.

peki cihaziniz su durumda iken (kirilmis cihaz ve netten indirilip hdd a yüklenmis oyun) ile online oyun oynayabiliyor musunuz? oynanabilir mi yada?
yada kirilmamis cihazima takas yolu ile orjinal oyun aldim. bununla online oynayabiliyor muyum?

i3r
19-12-2014, 13:59
anlasildi. kirik cihazla hiçbir sekilde online oynanamiyor. online oyun icin kırılmamis cihaz ve oyuna ihtiyac var. bu sekilde orjinal bir cihaz ve takasla oyun mantikli görünüyor.

ufuksaracci
19-12-2014, 14:45
Yıllardır kullanıyom hiç kırdırmadım. Mesela yıllık bir kere 100 tl verip PSN gold alırsanız size her ay bedava oyun veriyor ve oyunlarda baya indirim yapıyor. Ayrıca online olmadan oyunlardaki bir çok özellik kullanılmıyor. Kuzenımde kırık ps3 vardı bendeki GT6'yı oynadıktan sonra direk düzelttirdi ps3'ü

MeMo
21-12-2014, 00:12
Abi eğer düşünürsen elimde ps3 var 27 kutulu oyun ve 30 küsürde playstatıon plus içinde var. eğer düşünürsen birşeyler yaparız düşünürsen pm'den konuşalım

i3r
21-12-2014, 11:27
Abi eğer düşünürsen elimde ps3 var 27 kutulu oyun ve 30 küsürde playstatıon plus içinde var. eğer düşünürsen birşeyler yaparız düşünürsen pm'den konuşalım

Tesekkür ediyorum kardesim. ben eski usül görerek satin alma taraftariyim.

VWci
21-12-2014, 13:56
PS3 un numarasi online oynamak bence...

gp74
21-12-2014, 14:47
Elimde 80 GB Fat kasa sifir ayarinda yaninda ekstralarida var.
Dusunurseniz PM atabilirsiniz ?

i3r
21-12-2014, 22:40
Netten ve buradan bazi arkadaslarla konustuktan sonra kararimi verdim.
- Ankarada elden görerek satin alabilecegim,
- kırılmıs ve slim (usb harici diskten oyun oynamak icin)
- "satis fiyatinin daha uygun olmasi acisindan" standart kutu harici aksesuari olmayan, temiz, problemsiz ps3 ariyorum.

Forumdan konu ile ilgilenen zaman ayiran tüm arkadaslara tesekkürler.

EmrahErdogan
22-12-2014, 09:23
Sadece pes ve fifa için 12 GB'lık ps3 yeterli olmaz mı ?

Fiyatları çok uygun ıkıncı el almaya bıle degmez 499 Tl ye satan yerler var .

i3r
22-12-2014, 09:34
Sadece pes ve fifa için 12 GB'lık ps3 yeterli olmaz mı ?

Fiyatları çok uygun ıkıncı el almaya bıle degmez 499 Tl ye satan yerler var .

Ben bahsettigniz oyunlarin yanında, harici hdd ile kendim oyun yükleyebilmeyi ve oynamayi istiyorum. Bu sebeple belirttigim özelliklerde konsol ariyorum.

Mpower
22-12-2014, 14:24
Elimde ps3 var 1 aylık 500 gb slim yanında gta5 de var 780 e veririm.Fakat kayserideyim