PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maksimum 3250 TL'ye kadar Laptop Tavsiyesi.

bkaraca
18-12-2014, 22:09
Arkadaşlar açıkcası çok bilgim olan bir konu değili o yüzden sizin yardımlarınıza ihtiyacım var.

1.Seçenek Lenovo Y50 özellik olarak en iyisi bu ama lenovo olması 2*3 sene sonra yavaşlarmı acaba ? diye düşünmeme sevk etti.

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y50-70-core-i7-4710hq-25ghz-16gb-1tbsshd156-4gb-w8-notebook.html#genel-bakis

2.Seçenek ise Apple Macbook pro retina display. ekran kalitesi ve tipi çok hoşuma gidiyor.

http://www.bimeks.com.tr/urun/144269/apple-macbook-pro-retina-mgx72tu-a-.aspx

3.Seçenek ise yine Apple Macbook air 13' olan.Bunda batarya kullanım süresi çok etkileyici 12 saat.

http://www.bimeks.com.tr/urun/144017/apple-macbook-air-md760tu-b-.aspx

Kullanım tarzıma gelince daha çok dizi ve film izlerim ve seneye tez yazarken kullanacağım.Hedefim 3-4 sene sorunsuz kullanabilmek.Sonuçta teknoloji hep bir risk var lakin hangisi daha mantıklı ?
Birde 3bin lira para verip oyun oynayamamak ise düşündürücü.En azından oyun oynayabileyim diyorum az da olsa .

macbook air alıp aradaki fiyat farkı ile playstation da alabilirim.Lütfen yardım...

eraslanb
18-12-2014, 22:12
bence yurt dışından getirtme imkanın varsa akraba veya arkadaşınla bir yıl uluslararası garantili bir cihaz alman.
yurt içiyse lenovo y50yi alır geçerdim.

İbrahim33
18-12-2014, 22:16
toshiba l50 serisine bakmanı tavsiye edeim.

blade_berkay
18-12-2014, 22:17
http://www.monsternotebook.com.tr/ şuraya bakmanı öneririm gerçekten parasını hak edecek bilgisayarlar var gerçi bende şimdi Lenovo nın G510 modeli var çok memnunun hemen hemen tüm oyunları rahat bir şekilde açıyor.

selmansarac
18-12-2014, 22:36
13'' mac book air kullanıcısıyım . ilk macbook deneyimim windowstan sonra çok stabil ve sorunsuz geldi . ayrıca içine windows işletim sistemide kurdum (gerçi hiç kullanma ihtiyacı duymuyorum) . birdaha asla windows kullanacağımı sanmıyorum ara sıra kullanmak zorunda kaldığımda da macbookumu arıyorum . oyun olmazsa olmazım diyosan windows tercih et çünkü o konuda çok fakir.

Kadyr
18-12-2014, 22:37
Lenovo y50-70 i5 olani aldim ekran karti gtx oldugundan dolayi.baya oyun oynuyorum sadece ram 4gb oda arttiriliyor.tavsiyem ekran karti 128bit olmadan alma.bn 2300 e almistim vatandan. Dedigin fiyata yapacagin seylerin uzerinde pc alirsin.ayrica bnm pcde isinma sorunu yok

bkaraca
18-12-2014, 22:45
bence yurt dışından getirtme imkanın varsa akraba veya arkadaşınla bir yıl uluslararası garantili bir cihaz alman.
yurt içiyse lenovo y50yi alır geçerdim.
Ne yazıkki öyle bir imkanım yok.Lenovo 2-3 sene sonra yine hızını korur mu ? bu soru beni düşündürüyor.Teşekkürler.

toshiba l50 serisine bakmanı tavsiye edeim.

Toshiba düşünmüyorum, teşekkürler.

http://www.monsternotebook.com.tr/ şuraya bakmanı öneririm gerçekten parasını hak edecek bilgisayarlar var gerçi bende şimdi Lenovo nın G510 modeli var çok memnunun hemen hemen tüm oyunları rahat bir şekilde açıyor.

monsterlar çok güzel lakin kasa tiplerini hiç begenmiyorum.Teşekkürler.

13'' mac book air kullanıcısıyım . ilk macbook deneyimim windowstan sonra çok stabil ve sorunsuz geldi . ayrıca içine windows işletim sistemide kurdum (gerçi hiç kullanma ihtiyacı duymuyorum) . birdaha asla windows kullanacağımı sanmıyorum ara sıra kullanmak zorunda kaldığımda da macbookumu arıyorum . oyun olmazsa olmazım diyosan windows tercih et çünkü o konuda çok fakir.

Oyun olmazsa olmazım değil tabiki; lakin o kadar para verip oynayamamak ta koyar diye düşünüyorum. :) teşekkürler.

Lenovo y50-70 i5 olani aldim ekran karti gtx oldugundan dolayi.baya oyun oynuyorum sadece ram 4gb oda arttiriliyor.tavsiyem ekran karti 128bit olmadan alma.bn 2300 e almistim vatandan. Dedigin fiyata yapacagin seylerin uzerinde pc alirsin.ayrica bnm pcde isinma sorunu yok

Verdiğim linkteki lenovo iyi mi değil mi ? :) ekran kartı 128 bit olsa ne fark eder inanın bilmiyorum.Söylenilen ekranın renk ve kontrastının pek iyi olmadıgı y50 için.Teşekkürler.

YunuscanVg
18-12-2014, 22:52
bende msi ge70 var gayet memnunum 3.500 civarı kampanya vs ile bulabilirsin

Kadyr
18-12-2014, 22:53
Telebendekinin i7 versiyonu iste gayet iyi pc. 128 bit lik ekran karti olunca oyunlari rahat oynarsin ozetle. Ben goruntude bi skinti yasamadim full hd ekrani.

onursumer
18-12-2014, 22:59
Asus n550 veya g550 alabilirsin

Ikinci bi ihtimal macbook air alip ps4 almak olabilir bence oyun dusunuyorsan cok mantikli

eraslanb
18-12-2014, 23:03
bir kere alacağın makinedeki ekran kartları işlemcilerin hepsi notebook için(m serisi) yani masa üstüyle aynı değiller.

lenovo yı alacaksın canavar gibi de açacak tüm oyunları zamanla yavaşlayacak ama bunun sebebi sensin kasa hacimsel olarak kısıtlı olduğu için içinde yastık kadar toz birikecek fan yetmeyecek, işlemci termal macunu özelliğini yitirecek ilk aldığın dönemde açtığı oyunu aynı ayarlarda çalıştıramayacak. bununda çaresi var aslında senelik düzenli servise gönderirsen macunu değiştirirsen temizletirsen hiçbir sıkıntıda olmaz.

konunun özü apple alma güzel gtx serili bir notebook al birde paran artıyorsa aldığın gün ssd alırsan dikkat edersen 3-5 sene götürür.
hp,toshiba,samsung,acer,casper uzak dur.

MBuğra
18-12-2014, 23:04
Arizalanmadiktan sonra donma, kasma donanimda olmaz kardesim, bi kere onu aklindan cikar. 6. senesine giren Toshibam, periyodik formatlarimla catir catir hala calisiyor.

Benim onerim ise, eger genelde film, internet vs. yapiyosan mac al gec. Hem o ihtiyaclarini karsilar, hem dizayni ve estetigi diger markalardan iyi, hem de yarin bir gun bir yerlere giderken koy el cantana gotur. Cihazin agirligini goz onunde bulundur. Toshiba sayesinde sag omzum nasir bagladi. :)

Zira bilgisayarinda oyun felan bi sure sonra sıkıyor. En son yapacagin cs yukleyip, forumun cs serverina takilacaksin. Onu da mac'a windows yukleyip rahatca yaparsin. :)

Zaten mac alirsan, ps alabilecegini de belirtmissin.

bkaraca
18-12-2014, 23:05
bende msi ge70 var gayet memnunum 3.500 civarı kampanya vs ile bulabilirsin

şuan ki laptopum msi gx633x, o yüzden msi düşünmüyorum.

Telebendekinin i7 versiyonu iste gayet iyi pc. 128 bit lik ekran karti olunca oyunlari rahat oynarsin ozetle. Ben goruntude bi skinti yasamadim full hd ekrani.

evet i7 versiyon 3100 lira fiyatı var o fiyata alınır mı peki ? yani fiyat iyi mi ?

Asus n550 veya g550 alabilirsin

Asus düşünmüyorum teşekkürler.

Ikinci bi ihtimal macbook air alip ps4 almak olabilir bence oyun dusunuyorsan cok mantikli

aynen bu seçenekte aklımı çeliyor. çok kafam karıştı :(

MBuğra
18-12-2014, 23:10
Arizalanmadiktan sonra donma, kasma donanimda olmaz kardesim, bi kere onu aklindan cikar. 6. senesine giren Toshibam, periyodik formatlarimla catir catir hala calisiyor.

Benim onerim ise, eger genelde film, internet vs. yapiyosan mac al gec. Hem o ihtiyaclarini karsilar, hem dizayni ve estetigi diger markalardan iyi, hem de yarin bir gun bir yerlere giderken koy el cantana gotur. Cihazin agirligini goz onunde bulundur. Toshiba sayesinde sag omzum nasir bagladi. :)

Zira bilgisayarinda oyun felan bi sure sonra sıkıyor. En son yapacagin cs yukleyip, forumun cs serverina takilacaksin. Onu da mac'a windows yukleyip rahatca yaparsin. :)

Yas bolumunuze bakmamisim, kusura bakmayin. Kardesim hitabi yanlis olmus, abi dedigimi varsayin lutfen :)

bkaraca
18-12-2014, 23:10
bir kere alacağın makinedeki ekran kartları işlemcilerin hepsi notebook için(m serisi) yani masa üstüyle aynı değiller.

lenovo yı alacaksın canavar gibi de açacak tüm oyunları zamanla yavaşlayacak ama bunun sebebi sensin kasa hacimsel olarak kısıtlı olduğu için içinde yastık kadar toz birikecek fan yetmeyecek, işlemci termal macunu özelliğini yitirecek ilk aldığın dönemde açtığı oyunu aynı ayarlarda çalıştıramayacak. bununda çaresi var aslında senelik düzenli servise gönderirsen macunu değiştirirsen temizletirsen hiçbir sıkıntıda olmaz.

konunun özü apple alma güzel gtx serili bir notebook al birde paran artıyorsa aldığın gün ssd alırsan dikkat edersen 3-5 sene götürür.
hp,toshiba,samsung,acer,casper uzak dur.

ssd takıldığında garantiden çıkıyormuş o yüzden ssd düşünmüyorum garanti bitene kadar.Termal macun ve temizleme işlerini 2 sene sonra ben yaparım oda problem değil.Peki fiyat sizce nasıl 3100 lira ? teşekkürler.

Taşıma sorun olmaz lakin film izlemek için 13 inc eşimin gözüne çok ufak geldi sonra benide etkiledi açıkcası. kafam çok karıştı gerçekten ne sıkıntılı işmiş bu bilmeden seçmeye çalışmak. teşekkürler.

ibozum
18-12-2014, 23:11
Lenovo'yu tek geçerim..
Zaten IBM'in üretmiş olduğu pc hem kendim hem hocam hem arkadaşımda var çok memnunuz..
Ben de Ideapad (dokunamatik 270derece dönebilen ekran film izlemek çok keyifli), hocamdaki Thinkpad (bunlar biraz daha iş için program koşturmak için)

Bölüme daha yeni Toshiba i7 2.4GHz 8gb bir tane aldık çok pişmanız..

onursumer
18-12-2014, 23:16
Asus dusunmemek bu fiyat araliginda eger mac almayacaksan hata bence :)

twin
18-12-2014, 23:16
mac imde şuan cod4 euro truck sim flan yüklü oyun oynanabiliyor :D

bkaraca
18-12-2014, 23:20
Hitapta sorun yok kardeşim :) problem değil.

Lenovo'yu tek geçerim..
Zaten IBM'in üretmiş olduğu pc hem kendim hem hocam hem arkadaşımda var çok memnunuz..
Ben de Ideapad (dokunamatik 270derece dönebilen ekran film izlemek çok keyifli), hocamdaki Thinkpad (bunlar biraz daha iş için program koşturmak için)

Bölüme daha yeni Toshiba i7 2.4GHz 8gb bir tane aldık çok pişmanız..

mac hariç tek seceneğim lenovo, peki yetkili servisi ne durumda ? teşekkürler.

Asus dusunmemek bu fiyat araliginda eger mac almayacaksan hata bence :)

mac hariç tek seçenek windowslarda lenovo.İmkan olsan alienware alırdım ama tr'de yok.Teşekkürler.

mac imde şuan cod4 euro truck sim flan yüklü oyun oynanabiliyor :D

Sizin mac'in özellikleri nedir ? oyunlar mac özel formatta mı ? yoksa windows mu kurdunuz ?

eraslanb
18-12-2014, 23:21
fiyat gayet ideal seviyelerde 1300 dolar böyle bir makine için gayet iyi.
ssd garantiyi bozmaz sadece bazı markalar servis dışında bu işlemi yaptırmıyor, ssd nizi alıp servise giderseniz ücretsiz takarlar belge verirler ve hiç bir sıkıntı olmaz.

ibozum
18-12-2014, 23:26
Hocamın Thinkpad (X200 dokunmatik 360derece dönebilen ekran) 3 sene önce Amerikadan alındı her daim evde işte kullanır hiç bir sıkıntı olmadı..

Benim Ideapad Flex 15 bu yaz Amerikadan aldım henüz en ufak sorun yok

Arkadaş Ideapad Z510 aldı Türkiye'den bir sene oldu o da sorunsuz kullanıyor..

Servisleri her zaman erişilebilir diye biliyorum herhangi olumsuz yorum pek duymadım..

bkaraca
18-12-2014, 23:29
fiyat gayet ideal seviyelerde 1300 dolar böyle bir makine için gayet iyi.
ssd garantiyi bozmaz sadece bazı markalar servis dışında bu işlemi yaptırmıyor, ssd nizi alıp servise giderseniz ücretsiz takarlar belge verirler ve hiç bir sıkıntı olmaz.
Anladım, teşekkürler. PEki macbook air + playstation nasıl olur ?

Hocamın Thinkpad (X200 dokunmatik 360derece dönebilen ekran) 3 sene önce Amerikadan alındı her daim evde işte kullanır hiç bir sıkıntı olmadı..

Benim Ideapad Flex 15 bu yaz Amerikadan aldım henüz en ufak sorun yok

Arkadaş Ideapad Z510 aldı Türkiye'den bir sene oldu o da sorunsuz kullanıyor..

Servisleri her zaman erişilebilir diye biliyorum herhangi olumsuz yorum pek duymadım..

Anladım çok teşekkürler.

eraslanb
18-12-2014, 23:41
macbooka ben sıcak bakan biri değilim.tez yazıcam demişsiniz,yüksek veya doktora yapıyorsunuz bekar evinde arkadaşlı kalıyorsanız playstationdan uzak durun salça olacak çok olacaktır.yok tek kalıyorsanız playstation daha iyi olur.mühendislik programları kullanmayacaksanızda kalan parayla basit ucuz yollu bi laptop işinizi görecektir paranız bile artabilir.

bkaraca
19-12-2014, 00:08
Öncelikle hali hazırda iki laptop sahibiyim ama ikiside artık eski performanslarını kaybetti o yüzden düşük fiyatlı birşey istemiyorum.evliyim o yüzden playstation tek oynarım :) en fazla karımla beraber oynarız.video photo vb hiç bir program ile işim yok. Lenovo ile retina arasında en çok kalıyorum. En az 3-4 sene kullanmak ıstiyorum

eraslanb
19-12-2014, 00:20
Öncelikle hali hazırda iki laptop sahibiyim ama ikiside artık eski performanslarını kaybetti o yüzden düşük fiyatlı birşey istemiyorum.evliyim o yüzden playstation tek oynarım :) en fazla karımla beraber oynarız.video photo vb hiç bir program ile işim yok. Lenovo ile retina arasında en çok kalıyorum. En az 3-4 sene kullanmak ıstiyorum

abi kusura bakma:) 26 yaşındayım hala üni. okuyorum konuda oyun olunca senide bizden sandık.

abi sana en mantıklısı evli barklı adamsın:))) hoşuma gitmemesine rağmen güzel asil karizmatik evde sağa sola atınca yengenin kızmayacağı bir retina.tv konsolunada güzel bi ps.

qatrio
19-12-2014, 00:39
MONSTER al çok menunum.

Burak K.
19-12-2014, 01:07
3 senedir okulun verdiği MacBook Air'i kullanıyorum 13' galiba. Günlük kullanımda,pil ömrü,hafiflik olarak çok başarılı bana göre tek dezavantajı autocad kullanımında çok fazla kasma yapıyor o yüzden sadece çizim için kullanmak için Dell aldım fakat MacBook çok iyi günlük kullanımda tavsiye ederim.

twin
19-12-2014, 07:19
mac 13 inc retina ekran 128gb benimkiside oyunları mac app storeden indirdim ama steamde de bir sürü mac uyumlu oyun var fakat hiç indirmedim

bkaraca
19-12-2014, 07:22
abi kusura bakma:) 26 yaşındayım hala üni. okuyorum konuda oyun olunca senide bizden sandık.

abi sana en mantıklısı evli barklı adamsın:))) hoşuma gitmemesine rağmen güzel asil karizmatik evde sağa sola atınca yengenin kızmayacağı bir retina.tv konsolunada güzel bi ps.

Rica ederim ne kusuru :) bende 7 sene üniversite okudum :) Hanım aslında çok sıkı apple cı ama lenovoyu beğendi yoksa seçim çok net idi :)

MONSTER al çok menunum.

monster düşünmüyorum, teşekkürler.

3 senedir okulun verdiği MacBook Air'i kullanıyorum 13' galiba. Günlük kullanımda,pil ömrü,hafiflik olarak çok başarılı bana göre tek dezavantajı autocad kullanımında çok fazla kasma yapıyor o yüzden sadece çizim için kullanmak için Dell aldım fakat MacBook çok iyi günlük kullanımda tavsiye ederim.

Cizimlik bir mevzum yok o yüzden çok sorun değil, sadece o kadar para verip ufak çaplı oyunları bile oynayamaz isem o koyar bana :)

twin
19-12-2014, 07:26
ama her oyunun mac versiyonu olmayabiliyor

bkaraca
19-12-2014, 08:20
Zaten favori oynadığım bir oyun yok.Ama zaman geçirmelik birşeyler en azından oynayabileyim.

bkaraca
19-12-2014, 08:21
İnternette java oyunların bile cihazı çok ısıttığı söyleniyor.

bilalasmali
19-12-2014, 08:22
monster tavsiye ederim....

S.Mert
19-12-2014, 08:23
asus neden düşünmüyorsun?

bkaraca
19-12-2014, 08:50
monster tavsiye ederim....

Monster düşünmüyorum, teşekkürler.

asus neden düşünmüyorsun?

Asus nedense hiç sevmiyorum, iki kere sahip oldum ama ısınamadım.Lenovonun dahili subwoofer i ve jbl hoparlorleriyle beraber kasası çok hoşuma gidiyor .

Ahmet Saraçoğlu
19-12-2014, 08:57
hocam monster notebook u araştır.
Bilgisayarı oyun internet harici profesyonel olarak kullanıyorum(3 boyutlu görselleştirme yapıyorum ve saatlerce işlemcisine ramine full parformans efor sarfettiriyor)
Kasa toplanacak rakamlara laptop modelleri sunuyolar ve donanım olarak ciddi güçlü ve dayanıklı aletler.4yıl önce bir tane aldım , hemen hemen bikaç gün haricinde hiç kapanmadı ve tık yok çok şükür.Bir tane daha var şuan bu yazıyı yazdığım.O da bir yılı doldurdu.Ciddi manada güzel cihazlar.

Ahmet Saraçoğlu
19-12-2014, 08:58
Bilgisayarı oyun internet harici profesyonel olarak kullanıyorum(3 boyutlu görselleştirme yapıyorum ve saatlerce işlemcisine ramine full parformans efor sarfettiriyor)
Kasa toplanacak rakamlara laptop modelleri sunuyolar ve donanım olarak ciddi güçlü ve dayanıklı aletler.4yıl önce bir tane aldım , hemen hemen bikaç gün haricinde hiç kapanmadı ve tık yok çok şükür.Bir tane daha var şuan bu yazıyı yazdığım.O da bir yılı doldurdu.Ciddi manada güzel cihazlar.

edit...tüm postları değil , sadece ilk postu okumuştum.Monster düşünülmüyorumuş.

bilalasmali
19-12-2014, 09:20
Monsieur yanına msi eklemeyi unutmuşum MSi da çok iyidir eğer o bütçelerde düşünürseniz

Tunacan
19-12-2014, 09:57
3 yılda bir laptop eskitmekten sıkıldığım için mb pro aldım, huzura erdim.
Kilitlenme yok, ısınma yok, fan sesi yok, virüs yok, çökme yok..

meLaNchoLic
19-12-2014, 10:04
packard bell easynote tj75 kullaniorum i5 islemci 6gb ram 1gb ekran karti var.. her istedigim oyunu oynadim bugune kadar.. garanti bitmeden 1 ay once gonderip temizlettim hala canavAr gibi. win8 e degecince iyice kendine geldi

MCN21
19-12-2014, 10:12
Oyun çok oynıcam dersen MONSTER laptoplara bak ama bence çok taşınabilir cihazlar değil. Macbook her şekilde sizi 3-4 sene götürür ve kafanız bayada rahat olur(ufak tefek oyunları açar ama öyle battlefield falan beklememek lazım) :) macbook air içinse biraz bekleyebilirsiniz retina display leri gelicek ciddi fark var şuanki air ekranıyla retina displayin.

bkaraca
19-12-2014, 10:50

Çok iyi cihaz lakin tipini hiç beğenmiyorum o yüzden monster düşünmüyorum.teşekkürler.

Monsieur yanına msi eklemeyi unutmuşum MSi da çok iyidir eğer o bütçelerde düşünürseniz
hali hazırda msi gx633 sahibiyim msi da düşünmüyorum.teşekkürler.

3 yılda bir laptop eskitmekten sıkıldığım için mb pro aldım, huzura erdim.
Kilitlenme yok, ısınma yok, fan sesi yok, virüs yok, çökme yok..
pro retina mı yoksa düz pro mu ? Az da olsa oyun performansı nasıl ? 13 inc iki kişi film izlemek için çok mu küçük geliyor ? Teşekkürler.

packard bell easynote tj75 kullaniorum i5 islemci 6gb ram 1gb ekran karti var.. her istedigim oyunu oynadim bugune kadar.. garanti bitmeden 1 ay once gonderip temizlettim hala canavAr gibi. win8 e degecince iyice kendine geldi
Başka modeL düşünmüyorum, teşekkürler.

Oyun çok oynıcam dersen MONSTER laptoplara bak ama bence çok taşınabilir cihazlar değil. Macbook her şekilde sizi 3-4 sene götürür ve kafanız bayada rahat olur(ufak tefek oyunları açar ama öyle battlefield falan beklememek lazım) :) macbook air içinse biraz bekleyebilirsiniz retina display leri gelicek ciddi fark var şuanki air ekranıyla retina displayin.

macbook air i eledim. Lenovo ve pro retina arasında kaldım. Ekran çok mu küçük gelir emin olamıyorum. Teşekkürler.

Tunacan
19-12-2014, 10:55
benim ki pro retina. 15.6".
açıkcası oyun işini ps4 te hallediyorum. mac te oyunu hiç denemedim.

bkaraca
19-12-2014, 11:11
Anladım ben az da olsa oyun oynayabilmek istiyorum zaten çok boş vaktim olmuyor oyun için ama yarım saatte olsa böyle kasilmadan takır takır oynamak isterim :)

5500
19-12-2014, 11:25
Yaklaşık 1 senedir macbook air kullanıyorum..
Windowstan sonra çağ atlatır. Çok stabil.. 1 kere bile hata verip abuk subuk işlem yapmadı.
Şarjı desen saatlerce gidiyor.
Çok ince, çok hafif.. Diğer laptopları elime alınca kalas gibi geliyor.

bkaraca
19-12-2014, 11:45
Stabilite konusunda şüphem yok lakin diğer tarafta 16gb ram 4gb gtx860 GeForce ddr5 ekran kartı var. :(( beynim ağrıdı düşünmekten.

meLaNchoLic
19-12-2014, 11:54
bilgisayar işi çok karışık yaa.. neyden ne çıkacağı belli olmaz.. arkadaşlarımda casper,hp,samsung gibi cihazlar vardı benimkinden önce tırtladı.. Toshiba kullanan arkadaş 7 yıldır format atmamıştır bu konuda kendisine inanırım :D onun cihazı hala tıkır tıkır çalışıyor :D

filmde izliceksen 15.6 falan olması daha iyi olur detayları yakalarsın film izlerken o arkadaki ne ya diye içine girmezsin ekranın.. büyük ekran candır :)

MCN21
19-12-2014, 12:17
Ben mac pro retina 13" kullanıyorum. Genelde sadece iş için ama pek film izlemiyorum, mac de izliceğim zamanda hdmi çıkışı mevcut retinada("Sadece retinada mevcut eskilerde yok.") direk kabloyu takıp tv ye veya monitöre veriyorum. Mobil açısındna en iyi boyut bence 13". Oyun olarakta çok lazımsa düşük ayarda League of Legends falan oynatıyor. Windows olarakta 14" dell vostro var. Onuda tavsiye edebilirim. Mobil olarak fiyat performans da üst seviye Aldıktan sonra birtek SSd takıp yola devam edilir :D

bkaraca
19-12-2014, 13:22
Mobil olması hiç önemli değil benim için, her yere araba ile gidiyorum en fazla çantası ile 1 dakika yürüme mesafem olur.Sanırım lenovo alacağım. Çünkü yatarak film izlemeyi seviyorum.

gfb01
19-12-2014, 20:26
Toshiba P50B117 ye bakabilirsin düşündüğün rakamlarda mediamarktan alırsan 5 yıl garantili alabilirsin kampanya var acer v17 nitro bakabilirsin black edition 17.3'' oda aynı rakamlarda

bkaraca
19-12-2014, 20:31
Toshiba P50B117 ye bakabilirsin düşündüğün rakamlarda mediamarktan alırsan 5 yıl garantili alabilirsin kampanya var acer v17 nitro bakabilirsin black edition 17.3'' oda aynı rakamlarda

Bu cihazlardan başka cihaz düşünmüyorum teşekkürler.Gittim baktım cihazlara bugün tekrardan, ve lenovo almaya karar verdim.Yarın kısmet ise alacağım yorumları yazarım.

commando06
19-12-2014, 20:41
marka değilde kullanılan malzemelerin hızları kapasiteleri ve kulanılan malzemelerin markaları önemli olan unsurdur
yanı bu yazdıklarımı bı araya getıren markanın pekde bı onemı yoktur
barındırdıgı malzemeler bu ozellıklerı tasısında markanın adı commando06 olsun al

bunları bılıyosundur belkı ama ben belkı bılmıyorsundur kısmına sıgınarak yazdım bunları

bkaraca
19-12-2014, 21:27
Söylediklerinize katılmakla beraber marka ile ilgili durumum yetkili servis ve satış sonrası hizmetleri içeriyor.Lenovo nun ozellikleri ve kasa tipi çok hoşuma gitti yoksa gözü kapalı marka istesem apple alır çıkarım.teşekkürler.

gfb01
19-12-2014, 22:03
şimdiden hayırlı olsun 3g li tablet hediyesi var lenovolarda bugun başladı kampanyası onuda almayı unutmayın

bkaraca
20-12-2014, 07:21
Teşekkürler, tableti alırım :) inşallah tablet verip laptops fiyatını yukseltmezler.

bkaraca
20-12-2014, 19:29
Lenovo y50 serisini aldım dediğim gibi fiyatı 100 lira arttırıp yanında tablet hediye ettiler.Belkin çanta aldım birde çok hoşuma gitti :) henüz kutusunu açmadım kullandıktan sonra yorum ekler bilgi veririm.Yardımcı olan her forumdasa çok teşekkür ediyorum.

arm
20-12-2014, 20:03
Yarın retinalı model apple macpro 128gb ssdli mgx72tu alacağım

devamlı lol oynayan birisiyim, win7 kullandığım iyi bir masaüstü bilgisayarım var

bilgileri aktarırım oyun ile alakalı

commando06
20-12-2014, 20:06
hayırlı olsun ıyı gunlerde kullan

arm
22-12-2014, 16:10
MGX82TU/A modelini aldım , kullanıyorum. Alet inanılmaz hızlı , 7-8 saniye dolmadan restart atabiliyor. Kapanması max. 1-2 saniye falan. İlk mac tecrübem oldu. Lol yüklüycem en kısa zamanda, yorumlar gelecek şuana kadar herşey gayet mükemmel işliyor.

twin
22-12-2014, 16:13
ben yüklemeyi denedim beceremedim ya lol u yükleyince mesaj atar acaba rica etsem :D

MCN21
22-12-2014, 16:27
MGX82TU/A modelini aldım , kullanıyorum. Alet inanılmaz hızlı , 7-8 saniye dolmadan restart atabiliyor. Kapanması max. 1-2 saniye falan. İlk mac tecrübem oldu. Lol yüklüycem en kısa zamanda, yorumlar gelecek şuana kadar herşey gayet mükemmel işliyor.

Lol o makineyle orta grafikelrde falan sıkıntısız oynarsın :)

İbrahim Erdem
22-12-2014, 16:41
Monster abra a5 1.1.2 siparişi verdim. Monster tip olarak kötü ama fiyat performans olarak kesinlikle rakipsiz. Bakalım makine elime ulaşsın hele. O paraya tulpar t5 alınırdı bence.

Tayfun.O
23-12-2014, 01:56
Asus n550 jv fiyat bakımından sizin dediğiniz seviyede ama 3.2k ya lenovodan daha iyilerini bulursunuz malzeme kalitesi kötü olur lenovonun wifisinin yetmediği yerde asus çatur çutur çeker lenovo plastiktir asus aliminyum kasa vs vs kalite yönünden asus diyorum

bkaraca
23-12-2014, 16:02
Öncelikle cihazı aldım plastik değil alüminyum :) bir markayı övmek için diğerini kotulemeye gerek yok.Lenovo donanım olarak gayet kaliteli ve yeterli. Bunları söyleyen kişinin asus ve msi gaming laptop u da mevcut.Bunu lütfen göz önünde bulundur. Asus ve Lenovo nun üstün olduğu yanlar var ve ben seçimi lenovo dan yana yaptım. İnşallah pisman olmam.