PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giyim Mağazası Hakkında

musti2jz
19-12-2014, 05:36
Herkese hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar. Bir iki aydan beri aklımda olan yapmak isteyipte cesaret edemediğim bir konu hakkında size danışmak istedim. Biliyorum bu forumda ne zaman bir konu açılsa herkes elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor oyüzden sizin samimiyetinize canı gönülden inanıyorum. Gel gelelim meseleye abilerim kardeşlerim elimde bir miktar birikmiş param var bu parayla bir mağaza açmayı düşünüyorum artık bir yerden hayata atılmak lazım haliyle. Sadece erkek giyim üzerine bir mağaza olacak. instagram ve face üzerinden bir çok kişi mağazada sattıkları ürünleri paylaşıp öyle de satış yapıyor. Belki biliyorsunuzdur ankarada barmod blue point adana da noh ones head diye bu işi yapan mağazalar var, ki bir çok şehir de var ama benim bildiklerim bunlar. Bu mağaza sahipleri ürünlerini nerden temin eder toptancısı ithalatçısı kimdir ve ben böyle bir mağaza açmaya kalksam ne kadar masrafım olur bu konular hakkında bilgisi olan lütfen cevabını esirgemesin.

Umut209
19-12-2014, 06:52
Öncelikle tutucağınız dükkanın sizden bi hava parası talebi olucaktır daha önce dükkanda birisi var ise tabiki. onun dışında en önemlisi toptancınızın iyi olması iskonto yapması ve alıcağınız toptan malın satamadığınız taktirde geri alması olucaktır erkek giyim mağazaların toptancıları bursa-istanbul osmanbey-merterde olucaktır gezip bakmanız lazım ilk etapta sektörde yeni olduğunuz için çek senet kabul etmiceklerdir peşin çalışmanız gerekir hesabı çıkarıcak olursak ortalama rakam veriyorum
15.000Tl hava parası
13.000Tl dükkan dekorasyon
20.000Tl ürün alımı
5.000TL iş yeri ruhsatları ticaret odası kayıtları vs.
53.000Tl gibi basit bir hesap cıkardım ancak size ortalama bi rakam cıkardım fiyat bu olmıcaktır sizin isteklerinize göre bu fiyat 100.000tl de olabilir 200.000tl de ve en önemlisi sizi minumum 6ay kiranızı cıkarıcak sizi idare edicek sıcak paranız cebinizde olmalı ilk etapta ister istemez beklediğiniz satışı bulamayabilirsiniz ve size tavsiyem erkekden daha çok bayan giyime yönelmeniz olucaktır.

furkane
19-12-2014, 06:53
Bence mantıklı bi yatırım olmaz onlar zaten var dıyorsunuz onların toptancısını soruyorsunuz aynı maldan sizdede olucak eğer çok niyetliyseniz onların üzerine ne yapabilirim mi sorgulayın bence extra olarak iş yapabilmek için mal gerekli ilk başta kimse konsinye bırakcağını zannetmem mal için nakit gerek mal için depo gerek sonra sezon derdi var elinde kaldı o oldu derdi var dükkan kirası vs onlara hiç girmiyorum bana göre eğer bu iş tutmaz ise elinizde ki herşey gider çünkü herşey havaya gidiyor mağazann dekoru 30-50 binden aşağı olmaz mal onada bi 50.000 tl bu iş tıtmadımıo mal 10 bin etmez kısaca fizibiliteni iyi yap yoksa elindekilerini süpürebilecek bi iş

musti2jz
19-12-2014, 13:46
Öncelikle tutucağınız dükkanın sizden bi hava parası talebi olucaktır daha önce dükkanda birisi var ise tabiki. onun dışında en önemlisi toptancınızın iyi olması iskonto yapması ve alıcağınız toptan malın satamadığınız taktirde geri alması olucaktır erkek giyim mağazaların toptancıları bursa-istanbul osmanbey-merterde olucaktır gezip bakmanız lazım ilk etapta sektörde yeni olduğunuz için çek senet kabul etmiceklerdir peşin çalışmanız gerekir hesabı çıkarıcak olursak ortalama rakam veriyorum
15.000Tl hava parası
13.000Tl dükkan dekorasyon
20.000Tl ürün alımı
5.000TL iş yeri ruhsatları ticaret odası kayıtları vs.
53.000Tl gibi basit bir hesap cıkardım ancak size ortalama bi rakam cıkardım fiyat bu olmıcaktır sizin isteklerinize göre bu fiyat 100.000tl de olabilir 200.000tl de ve en önemlisi sizi minumum 6ay kiranızı cıkarıcak sizi idare edicek sıcak paranız cebinizde olmalı ilk etapta ister istemez beklediğiniz satışı bulamayabilirsiniz ve size tavsiyem erkekden daha çok bayan giyime yönelmeniz olucaktır.

cevabın için teşekkür ederim. hiç bu kadar masraflı olacağını tahmin etmiyordum. Dükkan kirası burda okadar pahalı değil ama yinede bu meblayı boşa harcarsak bizi sıkıntıya sokar oyüzden daha makul değerlendirmek lazım.

musti2jz
19-12-2014, 13:47
Bence mantıklı bi yatırım olmaz onlar zaten var dıyorsunuz onların toptancısını soruyorsunuz aynı maldan sizdede olucak eğer çok niyetliyseniz onların üzerine ne yapabilirim mi sorgulayın bence extra olarak iş yapabilmek için mal gerekli ilk başta kimse konsinye bırakcağını zannetmem mal için nakit gerek mal için depo gerek sonra sezon derdi var elinde kaldı o oldu derdi var dükkan kirası vs onlara hiç girmiyorum bana göre eğer bu iş tutmaz ise elinizde ki herşey gider çünkü herşey havaya gidiyor mağazann dekoru 30-50 binden aşağı olmaz mal onada bi 50.000 tl bu iş tıtmadımıo mal 10 bin etmez kısaca fizibiliteni iyi yap yoksa elindekilerini süpürebilecek bi iş

cevabın için teşekkür ederim öncelikle. dükkan için depo demişsiniz ilk etapta satış yapabileceğim kadar mal almak daha mantıklı değil mi?

Sezgin
19-12-2014, 14:04
Merter-Davutpaşa-Laleli Bölgeleri genelde apaçilerin sevdiği bilinen markaların, çakmalarını satan en bilindik bölgelerdir. Erkek giyim zaten kot-tshirt-kazak-mont-yelek arasında gidip geleceği için bu bölgelere bakmanızı öneririm. Aradığınız herşeyi bulursunuz muhtemelen.

fthdrn
19-12-2014, 14:08
Sadece instagram üzerinden takı-aksesuar satarak köşeyi dönen kız arkadaşlarım var :)
İnstagram bu konuda ciddi kolaylık şu zamanlarda. Ben olsam Erkek giyim değilde kadın giyimine yönelirdim. Her türlü o malı eritirsin. Zaten ürünleri ucuz oluyor sürümden kazanırsın.

ronay
19-12-2014, 15:23
bu aralar dükkan açmak için pek uygun bi zaman değil aslında bütün sektörlerde işler çok zayıf

emrese
19-12-2014, 16:03
Öncelikle açacağın mağazanın işlek bir yerde olması şart ilk kiranı verebiliyorsan 1 yıllık yada 6 aylık peşin verki ilk zamanlar müşteri tutmak zor olur vergi elektirik telefon vb masrafların olsun sadece,
ikincisi koyduğun semaye kadar kenarda paranın durması gerek (misal:50.000 semaye varsa en az 30.000 bi kenarda durması gerek) çünkü erkek giyimin sürkilasyonu yavaştır ve müşteri genelde çok çeşit ister devamlı gelen müşterilerin sürekli yeni ürün görmek ister
int satış erkek giyimde sorun oluyor kalıplar her firmada farklı oyüzden geri çok iade geliyor imkan varsa bayilik alman en azından müsteri grupları belli
malları peşin alırsan herzaman iskonto alırsın merterde genelde %10 iskonto var fazlası firmaya göre değişiyor.
Dışardan çok güzel gibi olsada çok stresli bir iş ben 12 senedir yapıyorum başka bir iş kafama yatsa anında bırakmayı düşünüyorum
sormak istediğin birşey varsa yardımcı olurum

emrese
19-12-2014, 16:07
Ayrıca açacağın mevsimde çok önemli ocak sonu subat gibi düşünüyorsan mart sonunu bekle derim çünkü şimdi kışlık alacan mart sonu baharlık getirmek gerek aldığın kışlıkları hemen satamazsan cebinden bir miktar daha para çıkacak ve kışlıklar bir sonraki sezona kalırsa direk tapon olur

Silvia17
19-12-2014, 16:08
bu karaköy de bey diye birisi var instagrmda felan da paylasım yapıyor onu baz alabilirsin gayet güzel incele derim :D

lnd_samet
19-12-2014, 16:19
en önemli soruyu soruyorum.
askerliğini yaptınmı hacı ? :)

vtiaras
19-12-2014, 22:39
Kumaş pazarlamada çalışıyorum yaklaşık 8 senemi osmanbey toptancı mağazalarında çalışarak geçirdim çıraklıktan gelme yani o işler görüldüğü gibi basit işler değil üründen anlamanız lazım satacağınız ürün kesinlikle bayana hitap etmeli çeşidiniz yeterli miktarda olmalı gelen müşteri girince boş çıkmamalı :) kumaş pazarlama olduğumdan osmanbey piyasasını yakından takip ediyorum hemen hemen her firma sahibiyle muhabbetim olmuştur ticaretimiz olmuştur şuan için beklemenizi tavsiye ederim işler pek iç açıcı değil krizi fırsat olarak değerlendiricem diyorsanız peşin parayla stok ürün alabilirsiniz yer seçiminiz çok önemli işlek bir yerde dükkan açarsanız ciddi paralar harcarsınız hava parası yerine göre 200.000 tl üstü aylık min 5000 tl kira stopaj ıvır zıvır ve istediğiniz gibi işler gitmezse sıkıntılı olabilir illa bu işe gircem diyorsanız merter bölgesini tavsiye ederim sormak istediğiniz birşey olursa fikiren yardımcı olmaya çalışırım

ogunozcan
19-12-2014, 22:46
nerde yapıcaksın bu ısı,bar mod dedıgın yer benım komsum ankara karum avm de yarın ara sana herseyı detaylı anlatıyım ne ıstersen

musti2jz
19-12-2014, 23:36
kadın giyim de kız arkadaşıma hediye seçmekte bile zorlanıyorum oyüzden benim için bayan giyim daha zor olur :)

musti2jz
19-12-2014, 23:40
Öncelikle açacağın mağazanın işlek bir yerde olması şart ilk kiranı verebiliyorsan 1 yıllık yada 6 aylık peşin verki ilk zamanlar müşteri tutmak zor olur vergi elektirik telefon vb masrafların olsun sadece,
ikincisi koyduğun semaye kadar kenarda paranın durması gerek (misal:50.000 semaye varsa en az 30.000 bi kenarda durması gerek) çünkü erkek giyimin sürkilasyonu yavaştır ve müşteri genelde çok çeşit ister devamlı gelen müşterilerin sürekli yeni ürün görmek ister
int satış erkek giyimde sorun oluyor kalıplar her firmada farklı oyüzden geri çok iade geliyor imkan varsa bayilik alman en azından müsteri grupları belli
malları peşin alırsan herzaman iskonto alırsın merterde genelde %10 iskonto var fazlası firmaya göre değişiyor.
Dışardan çok güzel gibi olsada çok stresli bir iş ben 12 senedir yapıyorum başka bir iş kafama yatsa anında bırakmayı düşünüyorum
sormak istediğin birşey varsa yardımcı olurum

cevabın için teşekkür ederim abi. dediğin gibi bayilik olayını da düşündüm franchising olayını ama o daha masraflı oluyor ve franchising aldığım firma yaşadığım şehirde ne derece tutulur onu bilemiyorum.

musti2jz
19-12-2014, 23:42
en önemli soruyu soruyorum.
askerliğini yaptınmı hacı ? :)

askerliği yapmadım abi ama bu işi yapacağım arkadaşım şuan askerde bi kaç ay sonra bitirip gelecek onunla beraber girecem işler yoluna girerse daha sonra ben gidecem kısa dönem olarak.

musti2jz
19-12-2014, 23:45
Kumaş pazarlamada çalışıyorum yaklaşık 8 senemi osmanbey toptancı mağazalarında çalışarak geçirdim çıraklıktan gelme yani o işler görüldüğü gibi basit işler değil üründen anlamanız lazım satacağınız ürün kesinlikle bayana hitap etmeli çeşidiniz yeterli miktarda olmalı gelen müşteri girince boş çıkmamalı :) kumaş pazarlama olduğumdan osmanbey piyasasını yakından takip ediyorum hemen hemen her firma sahibiyle muhabbetim olmuştur ticaretimiz olmuştur şuan için beklemenizi tavsiye ederim işler pek iç açıcı değil krizi fırsat olarak değerlendiricem diyorsanız peşin parayla stok ürün alabilirsiniz yer seçiminiz çok önemli işlek bir yerde dükkan açarsanız ciddi paralar harcarsınız hava parası yerine göre 200.000 tl üstü aylık min 5000 tl kira stopaj ıvır zıvır ve istediğiniz gibi işler gitmezse sıkıntılı olabilir illa bu işe gircem diyorsanız merter bölgesini tavsiye ederim sormak istediğiniz birşey olursa fikiren yardımcı olmaya çalışırım

abi ben istanbulda değil iskenderun da bu işi yapacağım. dükkan kiraları burda işlek bir caddade senelik 80 bin felan. ayrıca sadece erkek giyim üzerine düşünüyorum abi. ben ilk açtığım zaman elimde çook fazla çeşit mi olmalı yoksa müşteriye hitap edecek ama ürün çeşiti normal seviyede mi olmalı? bir de misal bir ürün aldım o üründen bedenlerinden en az kaçar tane elimde bulunmalı

musti2jz
19-12-2014, 23:46
nerde yapıcaksın bu ısı,bar mod dedıgın yer benım komsum ankara karum avm de yarın ara sana herseyı detaylı anlatıyım ne ıstersen

abi bu işi iskenderun da yapmayı düşünüyorum. sende mi bu işi yapıyorsun abi?

ogunozcan
20-12-2014, 00:12
aynen ankarada bu ısle ugrasıyorum ama ıskendurun dersen hıc bılmem ama az cok fıkır verırım

musti2jz
20-12-2014, 01:03
aynen ankarada bu ısle ugrasıyorum ama ıskendurun dersen hıc bılmem ama az cok fıkır verırım

abi pm den numaranı atarsan müsait bir vakitte arayım seni.

Le10ur
20-12-2014, 01:49

karum a cok ugrarım usta dukkanın da erkek gıyım varsa sana da alısverıse gelelım:D

erhanarici18
20-12-2014, 21:19
Sadece instagram üzerinden takı-aksesuar satarak köşeyi dönen kız arkadaşlarım var :)
İnstagram bu konuda ciddi kolaylık şu zamanlarda. Ben olsam Erkek giyim değilde kadın giyimine yönelirdim. Her türlü o malı eritirsin. Zaten ürünleri ucuz oluyor sürümden kazanırsın.

şu instagram olayı bayadır aklımda aslında
cep telefonu aksesuar işi yapıyom bende gidermi acaba orda
bide hesabı açsam takipçi sayısını nasıl arttırcam ki orda

Raindrops
21-12-2014, 13:26
şu instagram olayı bayadır aklımda aslında
cep telefonu aksesuar işi yapıyom bende gidermi acaba orda
bide hesabı açsam takipçi sayısını nasıl arttırcam ki orda

Takipçi satın alma olayı var. Bazıları gerçekten aktif kullanıcıları size takip ettiriyor(muş) diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum