PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç tabanında su birikmesi

Umut209
19-12-2014, 08:04
Arkadaşlar peugeot 207 marka aracım var sağ taraftan araç içine yıkamadan sonra su aldı tahliye borusu tıkanmış servis kronik bir problem olduğunu söyledi ancak aracın içine ahtapotta soksak garaja sokup kapı bagaj açıkta bıraksak tabandaki nem bir türlü geçmiyor özellikle bu soğuk havada. sizce ne yapmalıyım? şimdiden teşekkür ederim

kasırqa
19-12-2014, 08:08
taban halısını altında süngerimsi bişey var o suyu emiyor. taban halısını çıkarıp kurutmak en sağlıklısı ama imkan yoksa arka koltukları sökün taban halısını elinizle hafif kaldırıp saç kurutma makinesiyle kurutmayı deneyin. ön tarafta da varsa nem onu da şase numarasına baktığımız yer var ya ordan da tutabilirsiniz saç kurutmayı

EREN34
19-12-2014, 08:09
Araç başka bir noktadan su almaya devam ediyor olamaz değil mi?

Taban halısı altındaki izolasyon çok su emdiysede böyle uğraştırır. İmkan varsa taban halısını sökün. Halı ve izolasyon malz. güneş altına serin bir kaç gün.

Umut209
19-12-2014, 08:16
muhtemelen taban halısının altındaki izalasyon için bulunan keçe suyu emdi kokuda yapıcaktır servise kalırsa komple halıyı değiştirmeye kalkarlar vakumlu elektrik süpürgeleri var halı yıkama apartlarıyla bugun onunla çekmeyi denicem olmadı işim var demektir.

kelalper
19-12-2014, 08:23
En iyi yöntem pirinç. Torbanın içine pirinçleri koy ağzını bağla torbaya pirinçler çıkmayacak küçüklükte iğne ile delikler aç. 24 saatte problemi çözer. Aynı problemi bende A6 da yaşadım. Kurumadı kurumadı aklıma geldi yaw pirinç nemi çeker dedim. Ertesi gün kupkuruydu.

Ers
19-12-2014, 08:32
önden su almış sanırım , keçenin hava ,le temas etmesi lazım, arka koltuklar olsa ön koltuklara akdar döşemeyi kaldırır bi haftada kurutursun, ancak döşeme takılı halde kuruması çok zor.

mehmetRS
19-12-2014, 08:39
taban halısını kaldırın ön taraftan klipslerini vs sökerek, süngeride kaldırın, yandan bakış şeklinde düşünecek olursak, taban halısı, arasında bir kaç santim boşluk-sünger ve bir kaç santim boşluk-aracın tabanı şeklinde aralarına birşey koyun.
sonra ısı tabancası değilde daha az ısı verecek olan fön makinesi tarzı bişeyi fişe takın, araya bırakın ıslaklıga dogru üflesin dursun, ilk katı kurutun sonra ikinci kata gecin yani süngerle arac tabanının arasına.. clioda böyle bir sorun yaşayıp buna benzer bir şekilde çözmüştüm.. suyu ise ses tesisatının ana akım kablosunun gecirildiği yerden alıyormuş, tabi önce o suyun tam geldiği yeri bulup kapatmak yada gider tarzı bişeyse onarmak şart. Citroende de klima tahliye borusu buna benzer sıkıntı yaratır ama bu havada sanmıyorum klima kullanıldığını.. peugeotta durum aynı olabilr diye düşünmekle birlikte hava durumunu göz ardı etmişim :)

Umut209
19-12-2014, 12:43
En iyi yöntem pirinç. Torbanın içine pirinçleri koy ağzını bağla torbaya pirinçler çıkmayacak küçüklükte iğne ile delikler aç. 24 saatte problemi çözer. Aynı problemi bende A6 da yaşadım. Kurumadı kurumadı aklıma geldi yaw pirinç nemi çeker dedim. Ertesi gün kupkuruydu.

hiç aklıma gelmedi çok sağol denicem bunu :)

huseyinturk
19-12-2014, 12:58
eminmisin dışardan geldiğine suyun? Kalorifer peteğinden vs kaçırıyor olmasın.

Aranel Ciryatan
19-12-2014, 13:13
aynı durum 1 ay önce başıma geldi. su tahliyesi tıkandığı için polen filtresinden içeri su girdi ve yolcu tarafı bildiğin göl gibiydi. sağlam yağmur yağmıştı. önce suyu gazete kağıtları ile iyice emdirdim. tabi halı nemli kaldı. önce saç kurutma makinası ile iyice kuruttum sonra şansıma güneş açtı arabanın camlarını kapatıp güneşe bıraktım bildiğin araçta buharlaşma oldu. sonra tekrar kurutma makinası ile halıyı iyice ısıttım. bu arada da devamlı halı kokmasın diye halıya oda parfümü sıktım. Sonuç olarak miss ne koku ne nem kaldı ama 5-6 saat uğraştım denebilir.

bu arada 207'lerde tahliye mevzusu kronik arada bir kontrol edin.

dj_batukaan
19-12-2014, 13:31
sadece yıkanırken gelen suyun bu kadar ıslaklık yapması pek normal gelmedi bana da. Araç ya hala su almaya devam ediyor yada arkadaşın dediği gibi kalorifer den geliyor. bu arada aracın altını vs. bi yere vurduysanız tabandan da su alıyor olabilir.

Burak
19-12-2014, 14:22
Maalesef ben de yaşamıştım bu durumu. Giderler tikaliymis, bi ara cok yagmur yagdi iceri su aldı bir hayli. Tamamen sökmeden %100 kurutamazsin. Koltukları ve taban halisini sokup altındaki izolasyon malzemelerini kurutmak gerekiyor. Hele ki sunger falan varsa söksen bile kurumuyor. 1-2 günümü yedi neler denedim :) Az da olsa nemli kalıyor. Sıfırdan sunger kestim son care olarak. Ama pirinc aklıma gelmemişti yukarda Alper abi yazmış bi denemek lazım. Gecmis olsun.

http://i1296.photobucket.com/albums/ag16/jasonburak/E8A43BA7-3B6D-4C9F-95A5-DA52914B6CF0_zps2xgany4o.jpg

http://i1296.photobucket.com/albums/ag16/jasonburak/F1B480A6-AE32-4E08-A82C-6A7E95EE101D_zps21k5t2x3.jpg

Umut209
21-12-2014, 09:40
alper abinin dediğini dinledim tek fark pirinçleri direk döktüm süpürge ile aldım daha sonra ve kuruydu bu işlemi telefonlar suya düştüğünde yaptıklarını biliyordum ancak böyle bi durumu düzelticeği aklıma gelmemişti sizinde başınıza böyle bir durum gelirse denemenizi tavsiye ederim alper abiyede teşekkür ediyorum

Seneca
03-12-2023, 21:23
Merhaba,

Su alan bir aracımız var. Halının altı komple ıslaktı. Taban halısını komple söküp süngerlerini vb kuruttuktan sonra içeriyi temizleyip koku bombası attıktan sonra yapılması gereken başka bir şey var mıdır? Bir de valet pro enzim giderici sprey sıkacağım en son.

ruudvan
03-12-2023, 22:40
su ise kurutman yeterli. süt vs gibi koku yapacak bir sıvı ise temizlenmesinin ardından koku var ise koku giderici ihtiyacın olur.

turboman
03-12-2023, 23:37
Merhaba,

Su alan bir aracımız var. Halının altı komple ıslaktı. Taban halısını komple söküp süngerlerini vb kuruttuktan sonra içeriyi temizleyip koku bombası attıktan sonra yapılması gereken başka bir şey var mıdır? Bir de valet pro enzim giderici sprey sıkacağım en son.
Yaptınızmı bilmiyorum ama su alan yeri buldunuzmu yoksa tekrar alacaktır. En sevmediğim şeydir aracın su alması :)

aslan
04-12-2023, 06:56
Dün baktım benim aracında sağ paspas su içinde kalmış söktüm komple sağ gider suyu zamanla paslandırmış kaportayı iyice temizledim zımparladım güzelce çekomasik çektim sorunu kökünden bitirdim. Eğer su alan yeri onarmazsanız yine su alacaktır.

ahmetbaha-drs
04-12-2023, 15:45
Bizim de Dodge Nitro'nun bagajda sol arka diregin oradan su geliyor ve birazda sunroof cevresinden yarın bir tavandaki rayların etrafına bakacagız umarım kolayca cozebiliriz. :D

Ormanci
04-12-2023, 16:41
207'de tıkanması kronikmiş demek, birkaç kişiden daha duymuştum, sadece sağ taraf ayak bölümü...
Bende de vardı, bi gün arabaya bi bindim şakır şukur su sesi, noluyo lan dedim baktım sağ tarafı su basmış :)

Biri yerini biliyormuş, basınçlı su tutmuştu, tel mel soktu çıkardı bir şeyler yapmıştı, lap diye çamur dökülmüştü suyla birlikte.

turboman
04-12-2023, 18:49
Bizim de Dodge Nitro'nun bagajda sol arka diregin oradan su geliyor ve birazda sunroof cevresinden yarın bir tavandaki rayların etrafına bakacagız umarım kolayca cozebiliriz. :D
Sunroofun giderleri bazı arabalarda arka direklerden arka çamurluğun arkasından tampon altına doğru uzanır,o hortum yırtılmış olabilir ordan bağaja sızabilir. Sağda ve solda olur iki tarafta.

Seneca
04-12-2023, 20:02
Su alan parçayı tespit ettim siyah daysonla önlü arkalı silikonladım. Şişeyle su döktüm bolca almadı ama bugün yağan yağmurda tekrar su almış sağ tarafta su birikmiş allahtan koltukları falan takmamıştım. Silikonu söküp tekrardan silikonladım ama alıyor gibi suyu. Bunu nasıl yalıtırız? Sıvı conta vb. mi almak lazım vida gibi bir parçadan giriyor diyebilirim.

aslan
05-12-2023, 08:55
Bu dediklerini foto ile desteklersen daha sağlıklı yardımcı oluruz

ahmetbaha-drs
06-12-2023, 15:06
Sunroofun giderleri bazı arabalarda arka direklerden arka çamurluğun arkasından tampon altına doğru uzanır,o hortum yırtılmış olabilir ordan bağaja sızabilir. Sağda ve solda olur iki tarafta.

Dedigin gibi arkaları ve ön tarafları actık temizledik bir daha olmaz umarım. Tesekkurler.