PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağlam bir usta var mı türkiyede ...

bLackModeL
20-12-2014, 15:49
aracımda aldıgımda bı sorun vardı bunu alıcanla aramızda hallettık ( http://www.techturkey.com/forum/sohbet/194382-dost-kazigi-2.html )
alican beni eyvaz asıl ısmı yasar isimli arkadasla tanıstırdı ve sorunun halledıle bılecegını soyledı benı takıldıgı ankara turbo garageye davet ettı bende o kuyruk acısıyla gıttım emmenın bır parcasının 4 gozu kapatmasından dolayı basınc alamıyoduk ordakı usta musvettesı (bır cok araba yapmıs olabılır ) benım arabamı yapamadı daha dogrusu yaptıgını zanettı
bunlar kapagı acınca benı aradılar eger arabayla gazlıcaksan motor %70 cıvarında gazlanmaz bu arabayla dedıler komple motor yapalım dedıler bende sadece basıncı goruyum yeter dedım sadece ust kapaktakı parcayı alıp port polısh yapıp subabları yenıledıler yenı conta takımı alıp kapak kapandı benı cagardıalr gıttım bende usta sabah arabamla dukkana geldı aksam evıne test ıcın benım arabamla gıtmıs ses etmedım olabılır sıkıntı yok
sabah gedlıgıne dukkana genlesme kabının kapagından sular fıskırmıs halde gordum bu ne dedıgımde bana genlesme kabının kapagı bozuk dedı yenısını alalım dedım o sıra arabanın yazılımında sıkıntılar vardı serdar gelıp yazılım konusunda yardımcı olan emrah kardesımle bırlıkte yazılımı yaptılar hala sorun devam edıyodu o sıraya turbo garage alı usta para yatırmaya gıtmıs saat 8 den 3 veya 4 e kadar bekledım dukkana gelecegı yoktu bende bı kapak degıp umursamadan aksaraya yola cıktım su arazası vere vere sag saglım geldım aksaraya ama sorun devam ettı kapak aldım olmadı bıdon aldım olmadı burdan yasara telefon actıgımda gel yapalım dedı o zaman tabı oyun ortaya cıkmıyacaktı ama yasarın sucu yok suc bende guvenmıcektım kımseye
sorun devam edınce bende konyaya erhan songure tel actım ve gel bakalım dedı ama kendısı degıl adam mert adam ben hıc peugeot yapmadım ama tanıdıgım saglambır ustam var dedı konyaya gıttım ve kapagımın sokulmesını ıstedım usta soktugunde bızı cagardı erhan abım sahıttır ..
1 conta eskı contayı takmıs
2 trıger degısmemıs
3 subab yolları temızlenmemıs
4 subablar ıkıncı el takılmıs
5 onun yuzunden gomlekler cokmus
buda bana gonderdıgı parca lıstesı
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10735901_796583543734840_1444102547_n.jpg?oh=7675d 1a373520870721936304f64629f&oe=5497A61D&__gda__=1419224397_6039e4c8a5709d22b7499bfc0d4af43 a
suan komple motor yaptırıyorum bana sadece maddı zarar verdı ama sıze ıyı bır ders cıkartması ıcın adam gıbı adamlarla calısmanızı onerrım ankarada nam yapmıs ısmını duyulmus bı ustanın bunu yapması cok zoruma gıttı ...

hkkcn
20-12-2014, 16:00
geçmiş olsun 88 oto sanayide benzer olay benimde başıma gelmişti 3 defa üst kapak söktük conta takımı yağ herseferinde bana girmişti ve en son yeni kapak almıştım... aracın başında durmak gerekiyor yoksa hep böyle şeyler olabiliyor.

bLackModeL
20-12-2014, 16:06
geçmiş olsun 88 oto sanayide benzer olay benimde başıma gelmişti 3 defa üst kapak söktük conta takımı yağ herseferinde bana girmişti ve en son yeni kapak almıştım... aracın başında durmak gerekiyor yoksa hep böyle şeyler olabiliyor.

1 haftada tamamlandı araba ne aradım ne sordum 1 haftada kapak mı yapılır. ılk gıttıgım gun sabah 8 de ordayım yıne 6 ya kadar ordaydık emredagla sahıttır o zaman sokmedı kapagı boyle bı sorunun basıma gelecegını bastan bellıydı zaten bız bıle bıle kuyuya dustuk kardesım anlıyacagın ..

aga81
20-12-2014, 16:07
yazık ya gerçekten bu tarz mevzular yaşayınca insan arabasından soğuyor biran önce satıp elinden cıkartmak ıstıyo

bLackModeL
20-12-2014, 16:12
sogumam da cok zoruma gıdıyor boyle meseleler 2000tl kolay kazanılmıyo

emredağla
20-12-2014, 16:13
Çok üzüldüm abi . diyecek hiçbir şey bulamıyorum .

bLackModeL
20-12-2014, 16:18
Çok üzüldüm abi . diyecek hiçbir şey bulamıyorum .

basımız belada keske ergun abi pejo yapsaydı

Fatih
20-12-2014, 16:41
Her ne kadar sıfır araba almayı sevmesem asla almam desemde (vergi+kdv yüzünden) gidip ucuz ama sıfır araç alan arkadaşlarıma hak veriyorum.
Kafaları rahat sanayide ustalarla uğraşmıyorlar. Garantili araçlarına biniyorlar.

Böyle ustalar varken hızlı araçlarla uğraşan arkadaşlara da Allah sabır versin.

Size de geçmiş olsun.

Ae86
20-12-2014, 16:52
Allah sabır versin kardeşim.İzmir de sağlam ustam var buyur gel beklerim :)

bLackModeL
20-12-2014, 16:54
Allah sabır versin kardeşim.İzmir de sağlam ustam var buyur gel beklerim :)

aynen oyle abi izmir e rodaj ıcın gelecem :D saglam ustayı bulduk ama gıdenler gıttıkten sonra

Her ne kadar sıfır araba almayı sevmesem asla almam desemde (vergi+kdv yüzünden) gidip ucuz ama sıfır araç alan arkadaşlarıma hak veriyorum.
Kafaları rahat sanayide ustalarla uğraşmıyorlar. Garantili araçlarına biniyorlar.

Böyle ustalar varken hızlı araçlarla uğraşan arkadaşlara da Allah sabır versin.

Size de geçmiş olsun.
tskler

beast
20-12-2014, 17:03
Ne ustalar(!) var a**.
Böyle insanlar nasıl hala iş yapabiliyor anlamıyorum.
Bu arada geçmiş olsun size de.
Bir seferinde passatla hararet sorunum oldu Ayvalık tan Safranbolu ya giderken akyazı gişelerinin orada resimdeki parça çatlamış. E yabancı yerdeyiz kimseyi tanımaz etmeyiz bulduk bir usta, bıraktık arabayı.Yok contası, pompası şuyu buyu değişti derken 1000 tl fiyat çıkardı bize. Mecburen verdik döndük eve kendi ustamıza gösterdik ki o an nasıl bir kazık yediğimizi anladık; değişen tek parça aşağıda resimdeki su flanşı denen parça, ki; o da orjinal değil başka bir araçtan uydurmuş.
http://image5.sahibinden.com/photos/09/17/87/186091787nld.jpg

Tek hatırladığım ş*r*fsiz herifin adı islam dı. Akyazı/ Sakarya da belki bilen vardır.

bLackModeL
20-12-2014, 17:18
daha neler neler çıkacak oyle uckagıtla parca calmayla 3 kurusla adam olunmaz adam gıbı helalını kazaıp coluguna cocuguna yedıren ustadır benım gozumde usta olan

sword
20-12-2014, 17:22
geçmiş olsun.. sende ne guzel soch vtec yokmuydu

DOHC
20-12-2014, 17:24
Okumak bayağı zor oldu ama geçmiş olsun. Alican siteden biri mi? Kendisinin bir çıkarı olduğuna inanıyor musun?

MeRtCaN
20-12-2014, 17:26

HONDA hayat onda bosuna dememısler

baska arabalar hayattan sogutur

gecmıs olsun hasan valla ne geldı basına su 206 yuzunden neler cektın :(

MeRtCaN
20-12-2014, 17:27
bu arada 500 tl kapakcı parası nedır yaa....

Ankara da en baba kapakcı 250 tl alır

subap alıstırma subap lastıgı degısımı ve kapak temızle vs ıyı gecırmısler masallah...

su ankara ya gelmeden bıze bı haber etsen yaptıgın ıslerı bızımle paylasaydın senı en ıyı ustalara yonlendırıdım ben

bLackModeL
20-12-2014, 17:33

subap alıstırma subap lastıgı degısımı ve kapak temızle vs ıyı gecırmısler masallah...

su ankara ya gelmeden bıze bı haber etsen yaptıgın ıslerı bızımle paylasaydın senı en ıyı ustalara yonlendırıdım ben

haklısın abi olan oldu evet cok ıyı gecırdıler neyse devran doner bılsınler dıye yazdım zaten

bLackModeL
20-12-2014, 17:36

abi valla yanlıs yola dustuk bakalım ya batacaz ya cıkacazz

Okumak bayağı zor oldu ama geçmiş olsun. Alican siteden biri mi? Kendisinin bir çıkarı olduğuna inanıyor musun?

alican ilk aldıgım kısı yandakı lınkte eskı konumuz

sattık *** yedık abicim

cRc Ramo
20-12-2014, 17:37
çok geçmiş olsun.. yazıkdır günahdır, nasıl başını yastığa koyabiliyor böyleleri çok merak ediyorum :/

gerçekden yazılanları okudukça ben bile aracımdan soğuyabiliyorum çok can sıkıcı durumlar bunlar.

Ahmetfikri
20-12-2014, 18:17
fiyat listesi ne öle yahu ben civicde kapak taşlandı siboplar lastik vvsvs hepsi değişti blok taşlandı gömlekler değişti 500 lira işçilik verdim hiç mi insaf yok ticaret adabını esanflığı ustalığı geçtim ALLAH korkusuda yok insanlarda

eleanor
20-12-2014, 18:19
bu konuları görünce iyiki araba yükleyecek param yok diyorum valla.

commando06
20-12-2014, 18:48
ankarada bmw aracım varsa tamir için namlı bmw ye giderim kafam rahat olur şuana kadar ne hile ne başka bişey ne ekstra bir masraf neyse o

elektrık ve elektronık arızaları ıcın ülkenin neresinde olursam oluyum tek geçtiğim bi yer vardır klimacı naci

ve diğer marka araçlar için şaşmaz eski 12. caddede bi ustam var çok kalenderdir o işi sonuçlandırmadan bırakmaz etraftakı esnaflarlada arası ıyıdır ve ıkı uc usta bı araya gelırler ve ellerınden gelenı yapıp sorunu cozerler ve cok ekonomıktır ve cok kalenderbır usta toplulugudur

lpg montaj yada başka seyler ıcın sistem mühendislik 88 sanayi sitesindedir

Jeandan-R
20-12-2014, 19:10
Hasan kardeşim kusura bakma ama hata sende. Stocktan 206 alıp yükleseydin anlardım, hoş sohc vtecden sonra 206 alıp neden yüklemek istedin onu da anlamadım. Usta ve araç konusunda da yüzün gülmedi ama bu aracı bitirdikten sonra da ne kadar beklentini karşılayacak o var. karşılamayınca basınç açıp tekrar sıkıntıya girme diye diyorum.

bLackModeL
20-12-2014, 19:16
Hasan kardeşim kusura bakma ama hata sende. Stocktan 206 alıp yükleseydin anlardım, hoş sohc vtecden sonra 206 alıp neden yüklemek istedin onu da anlamadım. Usta ve araç konusunda da yüzün gülmedi ama bu aracı bitirdikten sonra da ne kadar beklentini karşılayacak o var. karşılamayınca basınç açıp tekrar sıkıntıya girme diye diyorum.

Kankacim zaten basincim yerinde yeterli gucu alicagima inaniyorum 1.4 de beni az cok taniyosun atmosferik olayini cozdum sirada turbo vardi pejonun maliyeti iyiydi sirada daha hacimli bi dizel var sonra turbo benzinli var bunlar hep dost bildiklerimiz yuzunden ama anlimizin akiyla cikariz tuttugumu birakmam cok sukur ne moralim bozulur ne kalbim daralir soz parama gecer onlar kaybettiler sadece olayi anlatmamim sebebi oranin tahtini yikmak ne olduklarini gostermek

Patisever
20-12-2014, 19:17
Öncelikle geçmiş oldu kardeşim araba işleri ciddi sıkıntı istanbulda usta dersen Magic murat uzun ...

Low-Rider
20-12-2014, 20:09

Markayla ne alakası var Mertcan, iş bilmez kişiler yüzünden honda ile de supra ile de subaru ile de ne sorunlar yaşandı duyduk, gördük ve burada okuduk

MeRtCaN
20-12-2014, 20:13
Markayla ne alakası var Mertcan, iş bilmez kişiler yüzünden honda ile de supra ile de subaru ile de ne sorunlar yaşandı duyduk, gördük ve burada okuduk

Kanka adam sorunsuz sıkıntısız bınıyordu
ufak sorun olsa telefon ıle halledıyorduk

peugeot alınca ben yardımcı olmadım anlamadııgm araba
ben bu yuzden yazdım

yoksa bende hem cıvıc hemde 106 kullanıyorum sıkıntı yok :)

alihan_27
20-12-2014, 20:32
Geçmiş olsun. Keşke güvenip bırakmasaydın böyle yamyamlara ama birkere olmuş. Umarım bundan sonra düzgünlerle karşılaşırsın pug için.

BU®AK
20-12-2014, 20:43
Geçmiş olsun Hasan, inşallah bu senin için Son olur. Konuyu açanın sen ve konu başlığının bu şekilde olduğunu görünce "hayırdır inşallah" diye daldım. Maalesef piyasaya isim yapmış dediğin bir çok yerde böyle yanlışlar oluyor. Her şeyi en iyi ben bilirim en iyi ben tamir ederim en iyi işi ben yaparım ederim diyen den uzak duracaksın . Sürekli duyuyoruz. Tek diyebileceğim Allah bunların cezasını versin. İnsanı her şeyden soğutuyorlar.

bLackModeL
20-12-2014, 21:00
Geçmiş olsun Hasan, inşallah bu senin için Son olur. Konuyu açanın sen ve konu başlığının bu şekilde olduğunu görünce "hayırdır inşallah" diye daldım. Maalesef piyasaya isim yapmış dediğin bir çok yerde böyle yanlışlar oluyor. Her şeyi en iyi ben bilirim en iyi ben tamir ederim en iyi işi ben yaparım ederim diyen den uzak duracaksın . Sürekli duyuyoruz. Tek diyebileceğim Allah bunların cezasını versin. İnsanı her şeyden soğutuyorlar.

abicim durumu anlamısın sen cok tsk ederım ısım yapmıs yerelere ıtıbar etmıceksın ben bunu anladım ben basıma geleceklerı ılk gun bılıyodum hıssettım fakat elımahkum olduk

OMTechJr.
20-12-2014, 21:05

az ve öz mantıklı bir cevap gelmiş.

Ben olayı anlayamadım motor çağ motor yenilemede mi yapıldı? yoksa yapılan yerde alınan fiyatlar mı bunlar bugüne kadar çağ motora hiç ettirmediysek 25 tane kapak işlettik bugüne kadar ne duydum ne gördüm o fiyatı. azı çoğu yoktur artık fixleşti bi sibop lastiklerini değiştirir eğriliğine bakar 250 liralık öper bırakırlar. kırık kapağı ben 300 liraya kaynattırdım ne yapıldıda o fiyat yazılmış.

bLackModeL
20-12-2014, 21:13
az ve öz mantıklı bir cevap gelmiş.

Ben olayı anlayamadım motor çağ motor yenilemede mi yapıldı? yoksa yapılan yerde alınan fiyatlar mı bunlar bugüne kadar çağ motora hiç ettirmediysek 25 tane kapak işlettik bugüne kadar ne duydum ne gördüm o fiyatı. azı çoğu yoktur artık fixleşti bi sibop lastiklerini değiştirir eğriliğine bakar 250 liralık öper bırakırlar. kırık kapağı ben 300 liraya kaynattırdım ne yapıldıda o fiyat yazılmış.

fıyat lıstesıne bak onlar yapılacaklar
asagıda numaralndırdıklarım yapıldıgını zanettıgımız seyler ama hıc bırı yapılmamıs
olay kısaca bu ve bunu turbo garage ali yaptı yasarda buna ön ayak oldu

kaanege
20-12-2014, 21:19
peki arayıp ustaya söyledinizmi buraya yazdıklarınızı ?

bLackModeL
20-12-2014, 21:26
peki arayıp ustaya söyledinizmi buraya yazdıklarınızı ?

hangı usta kabul ettı bu zaman kadar hata yaptıgını sence ? ben tek basıma onların fan uyelerıne yetısemem 100 lerce yakalası var

PiscocuK
20-12-2014, 21:31
geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

kaanege
20-12-2014, 21:40
hangı usta kabul ettı bu zaman kadar hata yaptıgını sence ? ben tek basıma onların fan uyelerıne yetısemem 100 lerce yakalası var

ben ustayı az cok tanırım ankarada bir çok kişi tanır görenler yazar zaten bu kadar olay başına geliyor ve bir kere olsun aramaman garip öncelikle arayıp kendisine söylemen daha mantıklı olurdu. suan sokturdugun kişiye güvenip bu kişi hakkında böyle birşey yazıyorsun sonucta esnaf insan buraya konu açmadan önce bir kere daha düşünmek lazım kendiside konuya cvap yazcaktır ayrıca karşı tarafı dinlemeden yorum yapan arkadaşlara mesaj kasmayın diyorum iyi akşamlar

Colossus
20-12-2014, 21:52

500 tl kapakçı para almış demişsiniz postta göremedik ?

bLackModeL
20-12-2014, 21:54
ben olayı anlattım sende onalrdasın demekkı ben yasarın kurbanı oldum ustanın sucu var dıye bısey dedın mı ben yaptıklarının yapmadıgını soyledım hersey net bızıde o kadar tanıyan kısı var burda mesaj felanda kasan yok yazanların hepsı degerlı kısılerdır olay ortada sen kendıne soylebu burda yazsın yaptım desın soken adamla konusturcam

bLackModeL
20-12-2014, 21:56
500 tl kapakçı para almış demişsiniz postta göremedik ?

en ustte resımlı fıyat lıstesınde konunun basına bak

yucelebeci
20-12-2014, 22:00
Herkes kendı çapında dolandırıcı olmus, kımse işimin hakkını verıyım helal para kazanayım derdınde degil artık yazık

OMTechJr.
20-12-2014, 22:02
88 2. bölgede çok fazla bilinen kapakçı yok. arar söylersiniz adama. cevap alamadığınız takdirde şikayetçi olursunuz bildirir olumsuz reklamını yaparsınız. ben yaşar diye birinide ali diye birinide tanımıyorum. daha 1 kez benim yanlış almış olduğum segman ölçüsünden kaynaklı dükkanlarına gittim usta yoktu. daha sonra pikapa kapağıda parçalarıda yükleyip getirmişler. dükkanda beni bulamayınca gitmişler akşama tekrar gelip anlattılar durumu. bu dediklerim çağ motor için. ama turbo garage'dan borç karşılığı aldığım turbo temiz düzgün denmesine rağmen kaç yere gösterdiysem bozuk çıktı 50 liraya hurdaya verdim dahası satmış bulunup tago nickli tarkan abiyede mahçup oldum. bu işler yapılırken başında durmak gerektiği açık bir gerçek. ankarada tanıdıklarınızda varmış yukarıda konuşulanlara göre. yönlendirenlerde bilemezdi böyle birşey olacağını.

neyse şimdi ben gördüklerimce konuşuyorum fazlasını söylersem o yalaka dediklerinizle bir tutarsınız. inşallah sıkıntınız çözülür. geçmiş olsun.

bLackModeL
20-12-2014, 22:05
88 2. bölgede çok fazla bilinen kapakçı yok. arar söylersiniz adama. cevap alamadığınız takdirde şikayetçi olursunuz bildirir olumsuz reklamını yaparsınız. ben yaşar diye birinide ali diye birinide tanımıyorum. daha 1 kez benim yanlış almış olduğum segman ölçüsünden kaynaklı dükkanlarına gittim usta yoktu. daha sonra pikapa kapağıda parçalarıda yükleyip getirmişler. dükkanda beni bulamayınca gitmişler akşama tekrar gelip anlattılar durumu. bu dediklerim çağ motor için. ama turbo garage'dan borç karşılığı aldığım turbo temiz düzgün denmesine rağmen kaç yere gösterdiysem bozuk çıktı 50 liraya hurdaya verdim dahası satmış bulunup tago nickli tarkan abiyede mahçup oldum. bu işler yapılırken başında durmak gerektiği açık bir gerçek. ankarada tanıdıklarınızda varmış yukarıda konuşulanlara göre. yönlendirenlerde bilemezdi böyle birşey olacağını.

neyse şimdi ben gördüklerimce konuşuyorum fazlasını söylersem o yalaka dediklerinizle bir tutarsınız. inşallah sıkıntınız çözülür. geçmiş olsun.

olay ortada konusacak bısey yok adamla ben yasadıgımı bılıyorum sorun suan cozuluyo zaten..

MKT
20-12-2014, 22:06
Vay hasanım vay geçmiş olsun.Keşke bir alo deseydinde yarıdım edebilseydik.Neyse Allahtan Erhan abiler el atımş sıkıntı halledilmiş.Bazı arkadaşlar keşke güvenmeseydin bırakmasaydın demişler.Hasan kendi gibi herkesi kalbi temiz sanıyor da güvenip bırakıyor.Bizim garajımızda aracı günlerce kaldı,hemde çeşitli aralıklarla ama bizde çok şüükür oyle bir sorunu olmadı.Ve motora elini sürmeden Sohc vtec yapıp en uzun süre binenlerden biridir belkide.İnsan ustasına güvenmezse kime güvenecek sonuçta.İnsan nasıl doktora güveniyorsa arabayıda ustaya güveneceksin.3 kuruşa tamah edenler yüzünden zaten herkesin dili yanıyor ya :(

bLackModeL
20-12-2014, 22:11
Vay hasanım vay geçmiş olsun.Keşke bir alo deseydinde yarıdım edebilseydik.Neyse Allahtan Erhan abiler el atımş sıkıntı halledilmiş.Bazı arkadaşlar keşke güvenmeseydin bırakmasaydın demişler.Hasan kendi gibi herkesi kalbi temiz sanıyor da güvenip bırakıyor.Bizim garajımızda aracı günlerce kaldı,hemde çeşitli aralıklarla ama bizde çok şüükür oyle bir sorunu olmadı.Ve motora elini sürmeden Sohc vtec yapıp en uzun süre binenlerden biridir belkide.İnsan ustasına güvenmezse kime güvenecek sonuçta.İnsan nasıl doktora güveniyorsa arabayıda ustaya güveneceksin.3 kuruşa tamah edenler yüzünden zaten herkesin dili yanıyor ya :(

keşke keşke keşke bunlarda ögrenilecekmiş uzaktan anlatılan gıbı bısey degıl yasadıklarımız hep tecrube kanka heryerde nıye project01 i anlatıyorum hala hayatımda aldıgı paranın tek kurusunu bıle hak eden ergun abim o yuzden adam kendıne guvenıyo 3 sene sonra bıle aradıgımda hala garantılı konusuyosa ben onun kapısına neyım var neyım yok bırakırım ardıma bıle bakmam

Kagan_KOÇAK
20-12-2014, 22:17
Ne ustalar(!) var a**.
Böyle insanlar nasıl hala iş yapabiliyor anlamıyorum.
Bu arada geçmiş olsun size de.
Bir seferinde passatla hararet sorunum oldu Ayvalık tan Safranbolu ya giderken akyazı gişelerinin orada resimdeki parça çatlamış. E yabancı yerdeyiz kimseyi tanımaz etmeyiz bulduk bir usta, bıraktık arabayı.Yok contası, pompası şuyu buyu değişti derken 1000 tl fiyat çıkardı bize. Mecburen verdik döndük eve kendi ustamıza gösterdik ki o an nasıl bir kazık yediğimizi anladık; değişen tek parça aşağıda resimdeki su flanşı denen parça, ki; o da orjinal değil başka bir araçtan uydurmuş.
http://image5.sahibinden.com/photos/09/17/87/186091787nld.jpg

Tek hatırladığım ş*r*fsiz herifin adı islam dı. Akyazı/ Sakarya da belki bilen vardır.

Geçmiş olsun bende sakarya/akyazıda oturuyorum hatta gişeler evime 5 dk uzaklıkta,gerçekten tam yerinde bozulmuş arabanız akyazı mimli yerdir iti çakalı boldur o yüzden şaşırmadım tanışmış olsaydık 1 saatte çözerdim işinizi geçmiş olsun üzüldüm :(

kaanege
20-12-2014, 22:24

mertcan eğer kapak işlemeyle beraber subap alıstırma subap lastıgı degısımı ve kapak temızle işlemini 250 ye yapan yer biliyorsa bu işe başla dükkan dükkan gezme senide iyi tanıyoruz

kaanege
20-12-2014, 22:31
mertcan eğer kapak işlemeyle beraber subap alıstırma subap lastıgı degısımı ve kapak temızle işlemini 250 ye yapan yer biliyorsa bu işe başla dükkan dükkan gezme senide iyi tanıyoruz

senin ustan kapak işlemeye nefiyat veriyor bilgi verirsen sevinirim

onursumer
20-12-2014, 22:33
bu fiyata ben yetkili serviste getzi sıfırlarım :D

geçmiş olsun gerçekten sıkıntılı durum

bLackModeL
20-12-2014, 22:36

sen olayı ters yere cekıyosun bılgın olsun zaten o ıslemler yapılmamıs benım arabama sadece gorunen kapak boyanmıs portlar vızvızla genısletılmıs orjınal port polısh bıle degıl olcum yok kapak fotosunu kodurma bana essek degılız bızz

kaanege
20-12-2014, 22:38
sen olayı ters yere cekıyosun bılgın olsun zaten o ıslemler yapılmamıs benım arabama sadece gorunen kapak boyanmıs portlar vızvızla genısletılmıs orjınal port polısh bıle degıl olcum yok kapak fotosunu kodurma bana essek degılız bızz

500 tl ye ne beklediğini merak ediyorum profesyonel bir kapak işleme yapıldıggı zaman çıkacak fiyatı az çok biliyorsunuz diye umuyorum

bLackModeL
20-12-2014, 22:41
bu kapak port polısh yapılmıs buyrun bıldıgın vızvızla duzeltmısler
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10649612_796755847050943_5496632114919986744_n.jpg ?oh=6eefd4c1ec5e955254d0fa31aad9f0c8&oe=5545A557
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1496603_796755873717607_8159404559960555808_n.jpg? oh=6a253d990f7d11be71812c8406ae8abd&oe=55452D44&__gda__=1430635231_510c6a33a150a2b83048126de867bbf 0
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10868215_796755923717602_8432953895068099014_n.jpg ?oh=9662c2eb7a3aab6387a0dc6f6eb8ce6e&oe=553EFDD0&__gda__=1426385894_250f791f5f1894b3078f60820a6724b d
boyalı temız kapak benım hadı bırı bana bunun portpolısh boyle yapılır dedıgını kanıtlasın

bLackModeL
20-12-2014, 22:45
500 tl ye ne beklediğini merak ediyorum profesyonel bir kapak işleme yapıldıggı zaman çıkacak fiyatı az çok biliyorsunuz diye umuyorum

bız herseyını almısken 500 tl nedır ? hatta yapılmamıs bısey bız yapıldı dıye verdık 500 tl yı ? subablarda ıkıncı el dedıde soken usta ınsallah benım orjınal subablar degıldır bızı bılen bılır suan sen mesaj kasıyosun bılıyorum

kaanege
20-12-2014, 22:54
eğer haklı oldugunuzu düşünüorsanız konuyla ilgili hakkınızı arayın madem kandırıldıgınızı düşünüyorsunuz forumda örnekleri var şikayetçi olabilirsiniz benim düşüncem

bence sen ilgi çekmeye çalışıyorsun sürekli diyosun ya bizi bilen bilir diye seni yada sizi kimin bildiği beni alakadar etmez bizim de var kendimize göre çevremiz aynı seyleri tekrar etmene gerek yok yani ankarada bu işle ugrasan kim varsa yakınen tanırlar ama niyeyse biz reklam yapmıyoruz senin kadar
senin madem sorunun var buınu çözmek yerine buraya reklam yapmayı seçmişsin kolay gelsin sana burdan devam et bence şikayetçi ol daha kesin çözüm olur burda sadece kendini ve egonu tatmin edersin

bLackModeL
20-12-2014, 22:59
çözecek olsaydı arabamın basında olurdu ben egomu tatmın ettım merak etme sen reklamında ıyısını kotusunu bılmem kactane reklam konum var bakta bı ıncele ben sadece madurıyetımı dıle getırdım o aldıgı 2000tlde ondan bı sekılde cıkar benı kandırdıda allah ı nasıl kandıracak onu merak edıyorum usta olmustur ama ustalık zanaat gerektırır zanaatın z sı yok senın adamında sende dıkkatlı ol guvendıgın daglara kar yagar ah dagım dersın ıs ısten gecer senı bu kasılmanada anlam veremedım ama neyse ...

Pars
20-12-2014, 23:02
aracımda aldıgımda bı sorun vardı bunu alıcanla aramızda hallettık ( http://www.techturkey.com/forum/sohbet/194382-dost-kazigi-2.html )
alican beni eyvaz asıl ısmı yasar isimli arkadasla tanıstırdı ve sorunun halledıle bılecegını soyledı benı takıldıgı ankara turbo garageye davet ettı bende o kuyruk acısıyla gıttım emmenın bır parcasının 4 gozu kapatmasından dolayı basınc alamıyoduk ordakı usta musvettesı (bır cok araba yapmıs olabılır ) benım arabamı yapamadı daha dogrusu yaptıgını zanettı
bunlar kapagı acınca benı aradılar eger arabayla gazlıcaksan motor %70 cıvarında gazlanmaz bu arabayla dedıler komple motor yapalım dedıler bende sadece basıncı goruyum yeter dedım sadece ust kapaktakı parcayı alıp port polısh yapıp subabları yenıledıler yenı conta takımı alıp kapak kapandı benı cagardıalr gıttım bende usta sabah arabamla dukkana geldı aksam evıne test ıcın benım arabamla gıtmıs ses etmedım olabılır sıkıntı yok
sabah gedlıgıne dukkana genlesme kabının kapagından sular fıskırmıs halde gordum bu ne dedıgımde bana genlesme kabının kapagı bozuk dedı yenısını alalım dedım o sıra arabanın yazılımında sıkıntılar vardı serdar gelıp yazılım konusunda yardımcı olan emrah kardesımle bırlıkte yazılımı yaptılar hala sorun devam edıyodu o sıraya turbo garage alı usta para yatırmaya gıtmıs saat 8 den 3 veya 4 e kadar bekledım dukkana gelecegı yoktu bende bı kapak degıp umursamadan aksaraya yola cıktım su arazası vere vere sag saglım geldım aksaraya ama sorun devam ettı kapak aldım olmadı bıdon aldım olmadı burdan yasara telefon actıgımda gel yapalım dedı o zaman tabı oyun ortaya cıkmıyacaktı ama yasarın sucu yok suc bende guvenmıcektım kımseye
sorun devam edınce bende konyaya erhan songure tel actım ve gel bakalım dedı ama kendısı degıl adam mert adam ben hıc peugeot yapmadım ama tanıdıgım saglambır ustam var dedı konyaya gıttım ve kapagımın sokulmesını ıstedım usta soktugunde bızı cagardı erhan abım sahıttır ..
1 conta eskı contayı takmıs
2 trıger degısmemıs
3 subab yolları temızlenmemıs
4 subablar ıkıncı el takılmıs
5 onun yuzunden gomlekler cokmus
buda bana gonderdıgı parca lıstesı
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10735901_796583543734840_1444102547_n.jpg?oh=7675d 1a373520870721936304f64629f&oe=5497A61D&__gda__=1419224397_6039e4c8a5709d22b7499bfc0d4af43 a
suan komple motor yaptırıyorum bana sadece maddı zarar verdı ama sıze ıyı bır ders cıkartması ıcın adam gıbı adamlarla calısmanızı onerrım ankarada nam yapmıs ısmını duyulmus bı ustanın bunu yapması cok zoruma gıttı ...

Hasan simdi alıcan sana sapladıya gardasım dıyerek arabayı yaptırmak ıcın bırbırınızı sxso cektınızya facelerde whatsaplarda o sana dedı arabayı neyse yaptır ben odeyecem sonrada sana 750 tl verdı sen o parayı alana kadar kanka kanka sarıldın ne olduysa ondan sonra bende kotu oldum arabanızı yaptırdım dıye bana nıye sordunuz oglum yakanıza ben mı yapıstım arabanızı yaptırıyım yaptırayım dıye gelın Ankaraya arabanızı yurutuyum soyle boyle dıye bır sey dedım mı sana he Hasan ? Benmı dedım sana Hergun Aksaraydan arıyodun benı yazıyodun bu araba 1.0 barı gecmıyor hacı Alıcan Antalyadan gecerken ugradı verdı mazotu 0.1 bar oynadı dedın orda bastı geldı bana ayarlanmiş pic saatten saatten 1.5 gosterdı demedın mı sız ılk basta bırbırıızı dıktınız o kesın ne dedın en son bana Aksarayda usta yok Ben Ankaraya geleyım bunu beraber halledelim ben ne dedım sana Ben Erzurumdayım Görevdeyım tarıhını ayarla Ben arabayı Turbo Garageda yaptırdım on numara yuruyor sıkıntız 1.8 basıyorum Nosta basıyorum kıramazsın arabayı Iscılıklerı on numara dedım mı dedım demı sana Neyse Ankaraya Geldın Hasan Ankara/Sasmazdan aldım senı dukkana goturdum arabayı dukkanda senden aldım 1 barda orjınalı gıbı gıdıyor cozelım hacı bıran once su arabayı dedın bu sozunude unutma sabahtı kahvaltıyı yaptık senden önce gelen bır musterı vardı sanırım Ali o arabaya bakıyordu gel bız kapaga sokelım Alıde o zamana kadar ıslerını halleder bakar dedım neyse soktuk kapaga zar zor Alı geldı baktı 4.gozde parca var araba parca cekmıs dedı ve gectı 4( gozde emme manıfoldunun bolmelerı var egt tavan yapmıs olan araba emme manıfoldunun bolemelerını kopartıp 4. gozu tıkamıs) neyse Alı baktı arabaya bu araba bu parcaları cektıyse egt den asaga ve kapagada zarar vermıs olacagını dusunup ust taraf sokulecek kapak yapılacak dedı. ve baska bır ıse yoneldı o dukkanın bır musterısı sen degılsın Pasanın oglu degılsınkı isi gücü herkez bıraksın senın arabanı 2 saate cıkartsın ben sen gelmeden bır gun oncede konustugumuzda yetısmıcenı soyledım bunuda yazsaydın demıssınya 1 haftada cıktı araba kımse sana demedıkı araban 2 saate hazır .

Neyse arabanın masrafı ve fıyatı cıktı motorun %35 -40 zararlı oldugu soylendı hararetten dolayı arabanın sılındır bolumu olculdukten sonra bu soylendı sana bunuda unutma 2 fıyat verıldı sana ıkısınıde ılettım sana1. sadece kapak ve turbo boruları yapımı ıcın lıstede yazanlar ıkıncısı Sıfır motor yapılmak ıcın fıyat

sen ne dedın para ayarlayamam o kadar ust tarafı toplayalım basıncıda 1.5 gorelım ben baska bır sey ıstemıyorum dedın neyse araba yapıldı ben ısten cıkısta Alının dukkana ugradım Alıde arabayla teste cıkıyor gel hadı gıdelım dedı Ankara / Kuzey cevre yoluna cıktı ( Video kaydı var ) neyse arabayı ben kulanıyorum arabanın altlarında asırı yakıt oldugu ıcın avans delı gıbı şakırdıyo buna sende sahıt oldun degılmı geldıgınde hasan bunuda yazsaydı sanal mahkemene :D neyse dukkana geldık Alı dedı benlık bır iş kalmadı yazılımcısı gelsın arabayı ayarlasın yandım yandım yazılıma para vermemek ıcın bır Serdarı aradın bır Antalyadakı kankanı aradın demı bedavaya yaptırcanyaa :) neyse Sabah Alı arabayla evden geldı demıssın sordum bugun dukkanda yer olmadıgı ıcın aracı kendı evıne goturmus bızde mala ıhanet yok kapalı garajına cekmıs boyle konusmana ben sunu dusunurum sadece senın kalbın sksyo

neyse ben ısteyım benı arıle yosun yarım saate bır Us Performance Utkuyu bır ara bızım yazılımı o yapsın hacı Antalyadan yazılım gelmedi Serdara sanırım para ıstıyor yazmıyo sadece okuyo yazıyo hatır ıcın dedın bende tamam bekle Utku Selamoglu Us Performance arayım dedım aradım Utkuyu Dyno gelecek abı ben yazamam ha cok acelenız varsa aksam ustu kurcalıyalım dedı yuruturuz dedı neyse sana ondum parasını sordun parasını soyledım vay beeee dıyıp ısıne gelmeyınce tamam dedın ondan sonra benle hıc gorusmedın aksam saat 16:00 oldu aradım senı ben cıktım hacı suan Konya yolundayım ANNEM Hastalandı dedin (Oda On Numara Bır Dumendı Guzel calısıyo boyle seylere kafan Delıkanlısınya) Dedım oglum bekle Konya yolunda Isyerınden Izın talebı gıreyım yanına geleyım gormeden benı nıye gıdıyosun dedım ses kayıtlarına kadar var bende rahat ol sen sende Hacı cıktım artık yola Alı abıde gıttı gelmedı Dukkandada kımse yoktu dedın Kusura bakmada Kımse senın gotunde dolanamaz senın Alıyle sadece Motor ısın vardır Yazılım olarak tek bır sey konusulmadı Mezarcı Hasan

Neyse Yolda gıdıyosun benı aradın ve araba kapaktan su atıyor ve hata verıyor dedın bende dedımkı bendede oldu bu kapaklar basınca gore acıyor cokmu sıkıstırdın dedım yok dedın neyse gıdınce benı ara dedım aramadın varmıssın bıle aksaraya kankalarınlasın :) ( Annen rahatsızlanmıstıya ) neyse aradım ertesı gun kapak aldınmı aldım oldu dedın neyse 1 gun sonra aradım hacı bırde plastık bır sey saracam etrafına kapagın dedın onun ertesı sanırım bıdon arızalı dedın tutmuyo dedın bana bıdon gonder burda bulamıyorum ben dedın hesap numaranı at dedın demı neyse aksam parcacıyı aradım ERT Peugeout Ertugrul Şahın abı bıdon kaç para 70 tl Hasan bu bu para boylemıs dedım tamam dedın 2 gun aramadı benı ondan sonra yıne ben aradım naaptın Hasan dedım atıyor halen Hasan nıye cıktın gıttın dedım kontrol ettırseydın dedım cıktım dukkanda kımse yoktu dedın kafana goresın ya hanı Mezarcı Hasan :)

he bu arada bana faceden yazdınya 2000 lıra sktnz benı soyle oldu boyle oldu Haram zıkkım olsun o paradan pay aldıysan dıye Ben bu işi zevkıne yapıyorum bunu Tüm modıfıye camıası bılıyor sen gotunu yırtsanda eylemde yapsan o Aksaraydan kendınıdı duyuramazsın Eger bu yazdıklarımın aksını Iddaa edıyosan Tum bu yazılanlarıda kankalarınıda dusuncelerıde toplayıp en yakın Adlıyeye gıdıp yasal yola basvurabılırsın ...(Ben sana tum yapılan Islemlerı faturalandırırım kendıne güveniyosan ) haaa bu arada Alı benım babamın oglu degıl Yol acık Halep ordaysa Avşin Burda Adres belli bende Ankaradayım ve Dünya küçük ...

kaanege
20-12-2014, 23:03
çözecek olsaydı arabamın basında olurdu ben egomu tatmın ettım merak etme sen reklamında ıyısını kotusunu bılmem kactane reklam konum var bakta bı ıncele ben sadece madurıyetımı dıle getırdım o aldıgı 2000tlde ondan bı sekılde cıkar benı kandırdıda allah ı nasıl kandıracak onu merak edıyorum usta olmustur ama ustalık zanaat gerektırır zanaatın z sı yok senın adamında sende dıkkatlı ol guvendıgın daglara kar yagar ah dagım dersın ıs ısten gecer senı bu kasılmanada anlam veremedım ama neyse ...

sende dükkanda kuzu gibiydin extra bir özgüven gelmiş sana klavye başına geçince ;)

TolgaCtk
20-12-2014, 23:04
Abi büyük gecmis olsun tekrardan. Seni yine uzun zamandir bulamiyordum demek bir sebebi varmis. Umarim tez zamanda cözülür, diyecek bir sey cok cidden böyle insanlara..

Zorbey
20-12-2014, 23:08
Ali abiyi tanımıyorum.Kendisi sanırım buraya üye değil. Yazmamı istedi.

"2 bar basarak kullanırsa contadan kaçırır tabi.Kapakcı 500 cok demişlerYa polish dahil. Parçalar ert pejodan alındı.Triger yeni eski demişler.Silindir conta Çelik olduğu için boyadık zaten yeni conta.Motor bitik dedim. O bana ben bir basınç görüyüm ondan sonra kırılsın isterse dedi sen bunları aynı şekilde yaz

kaanege
20-12-2014, 23:10
Abi büyük gecmis olsun tekrardan. Seni yine uzun zamandir bulamiyordum demek bir sebebi varmis. Umarim tez zamanda cözülür, diyecek bir sey cok cidden böyle insanlara..

o kadar yazıyı okudun madem kişinin bir çözümleme çabası varmı buna baktınmı ?

TolgaCtk
20-12-2014, 23:12
o kadar yazıyı okudun madem kişinin bir çözümleme çabası varmı buna baktınmı ?

hayirdir benimle derdin ne senin?

bLackModeL
20-12-2014, 23:14
sen zaten haklısın :D sımdı yazılarını paylasıyımmı ben sadece aracıyım dedıgını hepsı duruyoo bende gel hallederız dedın bu 1 ben aksaraydan gelmsıım pasa degılsemde sen konustun senın ısı sabah erken gel dedın geldım sadece sabahtan aksama kadar bır ust kapak sokulmez mı pasa gıbı sokulur en dandık cırak bıle bı kapagı 2 saate soker bekle bekle bekle o geldı bekle bu geldı bekle bunlar ıcın sokulmemıs kapak demekkı emre geldı benı aldı goturdu salı gunu teslım dedın araba cumayı buldu mezarcılıkla oluculukle hıc alakası yok sen daha benı tanımıyosun bıle 3 5 bakan bırı degılım ben tanısan destan yazmadın aktınız *** oldunuz hayırlı ısler

sende dükkanda kuzu gibiydin extra bir özgüven gelmiş sana klavye başına geçince ;)
sana gelınce pasam ben tanımadıgım bı ortamda kuzu olurum gel burda benım otamımı gor kurt nasıl olunurmus bı gostereyım sana

kaanege
20-12-2014, 23:14
hayirdir benimle derdin ne senin?

ben sana soru sordum bir derdim yok
Umarim tez zamanda cözülür yazmıssın bende çözümlemek için kişinin bir çabası mı var yazdım ne var bunda

TolgaCtk
20-12-2014, 23:16
Umarim tez zamanda cözülür yazmıssın bende çözümlemek için kişinin bir çabası mı var yazdım ne var bunda

var evet :)

bLackModeL
20-12-2014, 23:18

hayırdır cozumlememız gerdımı senı ? alıden baska ustamı yok ? eyvaz gardasımdan baska dost gorunumlu post mu yok ?

Pars
20-12-2014, 23:26
Hasan Alıden baska ustamı yok dıyosunya neden yalvardın Ankaraya gelıcem dıye daha bundan 2 hafta gunde 3 defa yazarak senın sanzumanda ne var demıyormuydun Ustalarını nıye aramadın neden onlara gıtmedın :D he Ergen HASAN

bLackModeL
20-12-2014, 23:27
Ali abiyi tanımıyorum.Kendisi sanırım buraya üye değil. Yazmamı istedi.

"2 bar basarak kullanırsa contadan kaçırır tabi.Kapakcı 500 cok demişlerYa polish dahil. Parçalar ert pejodan alındı.Triger yeni eski demişler.Silindir conta Çelik olduğu için boyadık zaten yeni conta.Motor bitik dedim. O bana ben bir basınç görüyüm ondan sonra kırılsın isterse dedi sen bunları aynı şekilde yaz

araba kırılmadı araba gıdıyodu zaten konyaya gazlıyarak goturudum ben arabayı erhan abı sahıt eger yenıler takılsaydı sorun olmıcaktı yenıler takılmadıgı ıcın conta kacırmıss zaten ordayken conta kacırgındı :D bana kapaktan degıp ılgısız tavırlar ıcındeydı

bLackModeL
20-12-2014, 23:29
Hasan Alıden baska ustamı yok dıyosunya neden yalvardın Ankaraya gelıcem dıye daha bundan 2 hafta gunde 3 defa yazarak senın sanzumanda ne var demıyormuydun Ustalarını nıye aramadın neden onlara gıtmedın :D he Ergen HASAN

yalvarmadım sen gel halledıcem dedın aha yazıların orda saol orda usttarafı sen soktun cok ılgılendın ergenın kımın oldugu bellı oluyo yazdılların yazdıkalrın kayıtlı asla yalvarmadım ben allahımdan baska kımseyede yalvarmam ayıp edıyosun

kaanege
20-12-2014, 23:34
araba kırılmadı araba gıdıyodu zaten konyaya gazlıyarak goturudum ben arabayı erhan abı sahıt eger yenıler takılsaydı sorun olmıcaktı yenıler takılmadıgı ıcın conta kacırmıss zaten ordayken conta kacırgındı :D bana kapaktan degıp ılgısız tavırlar ıcındeydı

eğer conta sıfır takıldıysa cumle alem sizi .... takılmadıysa bizi ....... tmm mı kabul dersen burda ispatlıcam contanın sıfır takıldıgını ispatlayacağım sana

EmrahERKAN
20-12-2014, 23:35
Olaya bende dahil olmusum

Hasani severim uzun zamandir kardeşim gibidir. Bu yuzden yazilimini ben yapayım dedim. Kendisine ben teklif ettim para talep etmedim zaten.

bLackModeL
20-12-2014, 23:37
eğer conta sıfır takıldıysa cumle alem sizi .... takılmadıysa bizi ....... tmm mı kabul dersen burda ispatlıcam contanın sıfır takıldıgını ispatlayacağım sana

orda actık bız kapagımızı rahat ol sen senden kanıtlanıcak bısey ıstemedık ordada rahat ol sen hıc yoktun konuda bana alıymısın gıbıme gelıyo konuyu saptırmada kıtlenmesın herkez gorsun ne kadar usta oldugunu

bLackModeL
20-12-2014, 23:38
Olaya bende dahil olmusum

Hasani severim uzun zamandir kardeşim gibidir. Bu yuzden yazilimini ben yapayım dedim. Kendisine ben teklif ettim para talep etmedim zaten.

gordun mu eyvaz bey ben hıc olucu degılım benım klabım kadar sızın kalbınız ferah olsadı 3 kurusa adam satmasaydınız keske :D

kaanege
20-12-2014, 23:42
orda actık bız kapagımızı rahat ol sen senden kanıtlanıcak bısey ıstemedık ordada rahat ol sen hıc yoktun konuda bana alıymısın gıbıme gelıyo konuyu saptırmada kıtlenmesın herkez gorsun ne kadar usta oldugunu

oo ne güzel iş konu aç bokla sonra ispat etme bizi herkes biliyor ayağı
bende senin ustan usta değil diyorum nasıl olcak
birazdan kendiside yazcak ali nin oda yapar yorumunu

bLackModeL
20-12-2014, 23:46
oo ne güzel iş konu aç bokla sonra ispat etme bizi herkes biliyor ayağı
bende senin ustan usta değil diyorum nasıl olcak
birazdan kendiside yazcak ali nin oda yapar yorumunu

faturamı yazdıracann eskı tarıhlı aldıgına dahırr neyle ıspat edecen takılırken vıdeomu ceıktın bu yenı vontadır dıyee senın kadar onlarda usta bundan sonra senın her kelımen bana yalan bı allah bır dedıgıne ınanrım oda varsa sende bılmıyorum bende var cunku bır oldugunu bılıyorum

Pars
20-12-2014, 23:51
Nıye o zaman telefonda bana Yıne Alıcan ayarladı arabayı söyle böyle dedın hatta kendı KESS cıhazını teslım etmıs China cıhazla ayarlardı serdarın ısı varmıs gıttı ixne 1 saate gelıyom dedı gelmedı saolsun alıcan geldı yazdı bende aldım 500 tl ye cıhaz bende yazacam dedın mı demedınmı lafı dolandırma Hasan senın ne yone yandıgın bellı degıl Ankara gelıyon Kankam Ankara Gonyaya Gıdıyon Gardasım Gonya Adanaya salladın yanımda lan unuttunmu bır atmosferık yaptık arabayı satmadan kırdım alar acale toplayıp yenıden sattım demedın mı Hasan o arabaya enjektorde bagla Nosta Bas Standelon beyınde gir yine yürütemen bizim yaptıgımız gibi Alicanda benım arabadan gaz alarak basladı oda dıktı bize :D ama yürümedi sana verdi senınde kalbın sktgı ıcın sende yürütemedın yürütürsen ara bak :) ben sattım arabayı bugün ama yeni sahibi Kontagına denerım diyo bide sen kolpalıklarınka yurut bakalım :D Haberlerını beklıyorum Hasan

inventor
20-12-2014, 23:54
Hasan çok geçmiş olsun piyasada hertürlü usta var maalesef inşallah sorunların çözülür ağız tadıyla binmek nasip olur

bLackModeL
20-12-2014, 23:54
Nıye o zaman telefonda bana Yıne Alıcan ayarladı arabayı söyle böyle dedın hatta kendı KESS cıhazını teslım etmıs China cıhazla ayarlardı serdarın ısı varmıs gıttı ixne 1 saate gelıyom dedı gelmedı saolsun alıcan geldı yazdı bende aldım 500 tl ye cıhaz bende yazacam dedın mı demedınmı lafı dolandırma Hasan senın ne yone yandıgın bellı degıl Ankara gelıyon Kankam Ankara Gonyaya Gıdıyon Gardasım Gonya Adanaya salladın yanımda lan unuttunmu bır atmosferık yaptık arabayı satmadan kırdım alar acale toplayıp yenıden sattım demedın mı Hasan o arabaya enjektorde bagla Nosta Bas Standelon beyınde gir yine yürütemen bizim yaptıgımız gibi Alicanda benım arabadan gaz alarak basladı oda dıktı bize :D ama yürümedi sana verdi senınde kalbın sktgı ıcın sende yürütemedın yürütürsen ara bak :) ben sattım arabayı bugün ama yeni sahibi Kontagına denerım diyo bide sen kolpalıklarınka yurut bakalım :D Haberlerını beklıyorum Hasan

benım senle bu saaten sonra ısım olacagınımı sanıyosun yalanla bu dumen yurumez o aldıgın payda bogazında kalır cıkmaz ;)

bLackModeL
20-12-2014, 23:55
Hasan çok geçmiş olsun piyasada hertürlü usta var maalesef inşallah sorunların çözülür ağız tadıyla binmek nasip olur

saol abıcım cozucez ınsallah sıkıntısız yalansız dolansız

kaanege
20-12-2014, 23:56
faturamı yazdıracann eskı tarıhlı aldıgına dahırr neyle ıspat edecen takılırken vıdeomu ceıktın bu yenı vontadır dıyee senın kadar onlarda usta bundan sonra senın her kelımen bana yalan bı allah bır dedıgıne ınanrım oda varsa sende bılmıyorum bende var cunku bır oldugunu bılıyorum

ahaha ispatlarım diye hafiften bir R görüyorum geçmiş tarihli fatura bilmem ne sizin içiniz fesat sen yeni ustana inanmışsın ne desek ne ispatlasak boş, hep montaj bunlar =))

bLackModeL
21-12-2014, 00:02
ahaha ispatlarım diye hafiften bir R görüyorum geçmiş tarihli fatura bilmem ne sizin içiniz fesat sen yeni ustana inanmışsın ne desek ne ispatlasak boş, hep montaj bunlar =))
asıl sende bı r gordum ben adam dogruyu soyleyınce benım koyumden kovulmadı hersey ortada cunki net ve acık

Pars
21-12-2014, 00:13
benım senle bu saaten sonra ısım olacagınımı sanıyosun yalanla bu dumen yurumez o aldıgın payda bogazında kalır cıkmaz ;)

Hasan açıklıyorum ıyı dınle Senın arabadan 900 Tl aldım :) 500 Eroine verdim 1 litre Chivas aldık çikolata kondom felan derken en son cepte nakt 30 lıra kalmıs onuda taksıcıye verdım karıyı eve bıraktı :) Hasan senın gonlun acık zengın adamsın yaa atarlanıyon ya hanı :D Paranın amk ben koydum aylık Askerıyedeyımya 4.350 tl para alıyorum yazılım su bu bu arada bende yenı cıhaz aldım yazılım atıyoruz paranın amk koyuyorum :D Senın Parayı nasıl yedım lan :D

Beynin çürümüş Hasan Allah Yardımcın Olsun :D

bLackModeL
21-12-2014, 00:18
Kuyruk acisi istee neyse basina bi is gelirse bilki bu munafikligindandir milletin yalakasi oldugundandir bana laf sokusturup durma kimin beyninin curudugu belli ��

kaanege
21-12-2014, 00:22
Kuyruk acisi istee neyse basina bi is gelirse bilki bu munafikligindandir milletin yalakasi oldugundandir bana laf sokusturup durma kimin beyninin curudugu belli ��

bu kafayla modifiyeyi bırak bence dükkan dükkan gezenlerin hiçbirinin işi rast gitmemiştir
boşa para harcama daha sat bi tane clio yeni model aile spec bin

bLackModeL
21-12-2014, 00:25
Sen duzgun yapsaydin dukkan dukkan gezmezdik benim ne yapacagim seni neden bukadar geriyoki neyin pesindesin nerde yasiyosun ?

Pars
21-12-2014, 00:28
Oglum kımın saxsocu oldugu bellı :D banada yaptın aynısı ordan ıyı bılıyorum :) evet Allah yukarda en dogrusunu o bılır o arabayı bir yürüt lan :D biz gazla söyle yalandan bır vıdeo cek bıde yazı yaz sende ıyı klavye delıkanlılıgı var :D Reelde topu ınsata kaçmıs ergenler gibisin :D

kaanege
21-12-2014, 00:31
keske bana getirseydin yap diye arabanı zirvelerde gezdirirdim =)

bLackModeL
21-12-2014, 00:32
Sende iyisin o islerde bende biliyorum herturlu 3 kagit var bi dakkada yaninda is yaptigin avanta istedigin adamlari karaladin kimin topunun insaata kactigi belli garaja gitmiyorum dedigin yazi bende sabahta seni orda gorenler olmus hemde canli kanli sait yazik sana sadece bu kadar

bLackModeL
21-12-2014, 00:34
keske bana getirseydin yap diye arabanı zirvelerde gezdirirdim =)

Sen zirveyi yapmak icin once ekmegini ye onundeki

kaanege
21-12-2014, 00:38
Sen zirveyi yapmak icin once ekmegini ye onundeki

sizin davar güttüğünğüz yerde biz çoban s.kyoduk ayık ol =) rb25 ler yapılıyor supralar toplanıyor ama ne hikmetse senin dizel 206 olmuyor =))

Pars
21-12-2014, 00:44
..............

bLackModeL
21-12-2014, 00:45
Terbiyeni bozma bence forumdan atila bilirsin istedigini yapabilirsin kralda sensin padisahta ama iste rb lerin suparalrin da havada ucusa bilir o hikmeti sana sormali niye olmadiysa herkezede oyle yapiyosundur bizde referanslisin diye guvendik hani nerde bundan sonra bana sorana cevabim belli . Kadir abi bile referansli iyi ustadir dedi guvendik bosa cikarttin ali usta hersey ortada yeter daha fazla kasma mesajini sonra odul felan vermezler burda uckagitta islemez

bLackModeL
21-12-2014, 00:48
........

Niye artik gitmiyorum dedin yaa senin suan yaptigin dupeduz yavsaklik baska bisey degil ne kadar cirkefmissiniz be yüzünüz simdi belli oldu

kaanege
21-12-2014, 00:55
Terbiyeni bozma bence forumdan atila bilirsin istedigini yapabilirsin kralda sensin padisahta ama iste rb lerin suparalrin da havada ucusa bilir o hikmeti sana sormali niye olmadiysa herkezede oyle yapiyosundur bizde referanslisin diye guvendik hani nerde bundan sonra bana sorana cevabim belli . Kadir abi bile referansli iyi ustadir dedi guvendik bosa cikarttin ali usta hersey ortada yeter daha fazla kasma mesajini sonra odul felan vermezler burda uckagitta islemez

hala beni ali usta sanman komik yarın oda arıyacak seeni zaten anlatırsın onada şikayetini başta yapman gerekeni

Pars
21-12-2014, 00:59
Hasan o bu degılde sen ıyı kastın la yarın gazetelere cıkacaksın :D aracının contanısı patlatan Hasan Konyada solugu aldı :D burdan madolyon vermezler lan hasan sana alıexpressten ebaydan aldıgın chına mallarını orjı dıye burdan satarsın anca senın gıbı ne dumencıler var burda rahat ol sen Kalbın bol sıkssn ama hep mutlu olursun :D

bLackModeL
21-12-2014, 01:02
En basta yanlisi o yapti neyini aricakki hatasinimi kabul edecek sizin gibi yaverleri varsa o adam asla sirti yere gelmez

bLackModeL
21-12-2014, 01:06
Hasan o bu degılde sen ıyı kastın la yarın gazetelere cıkacaksın :D aracının contanısı patlatan Hasan Konyada solugu aldı :D burdan madolyon vermezler lan hasan sana alıexpressten ebaydan aldıgın chına mallarını orjı dıye burdan satarsın anca senın gıbı ne dumencıler var burda rahat ol sen Kalbın bol sıkssn ama hep mutlu olursun :D

31 yaziyo yasinida bilmiyorumda bosa yasamisin sen araba hediyesi isteyen benmiydim arabayi yaptim dedin allah razi olsun varsa hatam soyle hatam bu konuyu acmaksa bu hata degil senin ikici yuzunu cikarrti ortaya benim icin cok iyi oldu oyle araba olmadi diyince ben garaja gitmiyorum demeye benzemedi

Pars
21-12-2014, 01:09
Hasan sende öyle bır orspuluk varkı lan araba suruyorum dınnnn conta yanmıs yapacagan buydu la bebe benmı yaptım mk yok yatacam dın noldu hasan kapak sıparıs ettım lan ıs ustundeyım dınnn noldu hasan bır sıkıntı var ebenın nıkaha 1.4 tdi Müsteri Hizmetlerımı lan bura sen bızı kendınle karıstırdın Heralde ısım gucum yok senle ugrasacam mk :D olacak ıs de 69 olsan bosaltmam senı amk kudur kenarda :D senın parayıda yedık o degıle ama mal ıyıydı :D

bLackModeL
21-12-2014, 01:11
Laf sana degince asil sen kuduruyosun ayip cok ayip yuzune vurdukca 3 kat daha yuz cikiyo sen neymissin kardesim yaa

kaanege
21-12-2014, 01:12
En basta yanlisi o yapti neyini aricakki hatasinimi kabul edecek sizin gibi yaverleri varsa o adam asla sirti yere gelmez

sen gidip vestel televizyon aldın sana teşir ürünü verdiler , gelip buraya konumu açcaksın vestelinde çok umrundaydı
bu işler böyle çözülmez gidersin hakkını ararsın gerekirse burayada konu açarsın ama ben aramam bana yanlış yaptılar dersen bir tavşan olarak dağa küsmüş olursun ali ninde çok umrundaydı, bizi bilen bilir aynı senin hesap :redspotda

kaanege
21-12-2014, 01:14

ustan da iyi tanır ali abiyi ondan biraz bilgi al yorum yapmadan kişi hakkında fikrin yoksa

bLackModeL
21-12-2014, 01:15
sen gidip vestel televizyon aldın sana teşir ürünü verdiler , gelip buraya konumu açcaksın vestelinde çok umrundaydı
bu işler böyle çözülmez gidersin hakkını ararsın gerekirse burayada konu açarsın ama ben aramam bana yanlış yaptılar dersen bir tavşan olarak dağa küsmüş olursun ali ninde çok umrundaydı, bizi bilen bilir aynı senin hesap :redspotda

Simdi daha iyi tanidilar emin ol

kaanege
21-12-2014, 01:17
Simdi daha iyi tanidilar emin ol

senin lafınla fikirleri değişecekler zaten gelmesin dükkana :icon_tup:

bLackModeL
21-12-2014, 01:18
Hadi inşallah kardesim carsiniz pazar olsun

kaanege
21-12-2014, 01:23
ozaman blackmodel den antidepresan gülümsemesi dinleyip ben yatar herkese iyi geceler :hihih::hehe::icon_wave

bLackModeL
21-12-2014, 01:25
Adam gibi adam olmadiginiz burdan belli cocuk cocuk tavirlar daha neyi nasil konusacaginizi bilmiyonuz 2 kelimenizden biri hakaret yaraniza tuz bastik diyemi boyle oluyo anlamiyorum ki ? :)

fkocak
21-12-2014, 01:29
Hakliyi haksizi gectim de bu nasil arkadaslik nasil bir uslup anlamadim?

chiefkadir
21-12-2014, 01:31
Terbiyeni bozma bence forumdan atila bilirsin istedigini yapabilirsin kralda sensin padisahta ama iste rb lerin suparalrin da havada ucusa bilir o hikmeti sana sormali niye olmadiysa herkezede oyle yapiyosundur bizde referanslisin diye guvendik hani nerde bundan sonra bana sorana cevabim belli . Kadir abi bile referansli iyi ustadir dedi guvendik bosa cikarttin ali usta hersey ortada yeter daha fazla kasma mesajini sonra odul felan vermezler burda uckagitta islemezAbicim yaşadığın şanssızlıklar için öncelikle geçmiş olsun,
Ali ustaya iyi referans verdim çünkü ustalığının iyi olduğunu biliyorum,senin onla olan muhabbetine girmek istemem , hep başım ağrıyo bu tip olaylarda,samimi Olduğum kişi olursa ortağı bile zannedenler çıkıyo , Ali ustayı bugün sorsalar yine iyi usta derim , ben işin ticari boyutuna karışmam. Insallah bundan sonra konu açacak kadar canın sıkılmaz, iyi geceler

BU®AK
21-12-2014, 01:49
ustan da iyi tanır ali abiyi ondan biraz bilgi al yorum yapmadan kişi hakkında fikrin yoksa

Yazdıklarımda Ustan hakkında yorum yaptım mı? Ustanın adı geçmiş mi? Yanlış yapan demişim siz yazıp çizmeden, şimdi olayların detayını yazdınız çizdiniz sıra burada bana ustanı anlatmaya mı geldi? Demek ki ustan yanlış yaptı dediğim sana dokundu mu onu anlayamadım? Ustanı bende iyi biliyorum sen kafanı yorma.

Sadık Özyer
21-12-2014, 01:50
Hasan ayni arabadan bendede var , 2 kere motor yaptim arabaya 18 bin km de 4 kere turbo kirildi. 5. yi aldim. 2 kere conta yakti 1 kere yatak sardi egt yukseldi emme eridi.
İlk actigin konuda Alican kardesimin yaptigi arabaya kondum dedin , sonra araban bozuldu Alicana salladin. Eyvallah ilk sahibi bana bir kiyak gectin amfi ile turbo takasi yaptik. Alican turbona bozuk dedi. Bende artik toy degilim 3 kisiye gosterdim turbonda balanssizlik vardi ve ben o turboyu 0.6 barda kirdim digerleri 1.7 barda egt den yaglamadan filtreden kirildi. senden sonra taktigim turbo ile 2.7 bar basiyorum . turbonun agzina methanol basiyorum yazilimim yok egzozu ben yaptim kaynattim borulamam kotu herseyim berbat iscilikte ama su arabayi adam gibi her bindigimde yagina suyuna bakiyorum . Manifolddaki disi ben kapatim dis actim. Conta silindir kapak contasi yandiginda fethiyede supap kapak taslama iscilige 957 tl para verdim. Fiyat gayet normal senin araban fabrikasyon stok bi araba degil. Senin turbon kirildiginda bana turbo canavari dedin . Cebimde kurus para yoktu eyvallah dedim atmosferik olarak arabayla gazladim. Agzina sictim motorun tabiri caizse . Ama her 100 200 km yolda yagina baktim suyuna baktim. Sen amfi dedin ben amfinin yaninda sana obd2 elm327 gondereyim calisiyorsa dvr kamera yollim dedim. Sen bana telefonda sende adam degilsin yollamadin obd yi ayagi yaptin facebook sms whatsapp kayitlari ses kaydi var koymak istemem. AYİP! . Obd yi yolladim kameralar boxuk dedim. bana laf yaptin az daha uzatsam buraya benim icin konu acicaktin. o zaman kredi cektim arabayi yuklemek icin. Sana anlastigimiz gibi turbonu yolluyayim yaptirdim dedim amfimi bana yolla onun bende anisi var dedim. banane satmasaydin manevi degeri olan seyi diye bir cevap verdin. Egzoz contasi bile 2. kez kullanilmazken silindir kapak contan nasil 2. kez kullaniyor ? Bak sana hic bir ters lafim yok. Sen niye arabanin basinda beklemedin ? Ben ilk conta yaktigimda arabanin basinda 3 gn durdum adamlar siktir git ne cok laf yapiyorsun yapmicaz arabani dediler oyle evime gittim. Ki Cok saglam usta idi cidden iyi yapti . Eyvaz Beye gelince adam senin arabani yazdi etti. Bir muhabbetiniz gecti. Arabanda sorun olunca buraya konu acan buyuk bir ayip daha.Git konus hallet. Hep bunu yapiyorsun anlik sinirin var bunu kontrol altina al.Ki eyvaz bey izmire gelip arabami yapti olmadi cihaz yolladi uzak masaustu ile yaptik. Ac dedim . Fethiyeye gittim dynoya ciktim 3 kere dosya yazdi yolladi. Benden para falanda istemedi arabasina yaptirdigi bronzu bana yolladi. Gel ankaraya taktiralim dedi. her basin sikistiginda konu mu acicaksin ? Konusarak halledemiyorsan , tedavi gor mu diyeyim sana. 3 tane saplama tutmuyor diye turboya gaz gitmiyordu ve basinc yoktu. gidip ustanin agzina sictim mi yada konu mu actim ? Gittim yanina abi bunlar bole bole olmus conta yandi , benim durumum bu sizin yaniniza su kisilerin onculugunde geldim dedim kusura bakma bizim gatamiz dediler , oem manifold conta 10 tane saplama butun girislere elikoyun cekildi . Kurus parada odemedim. Ama sen hep bunu yapiyorsun biriyle anlasmazliga dusuncede *** atiyorsun. Benden yasca baya buyuksun , sana saygim vardi fakat son facebooktan yzdiklarinda icine ettin. Bana bozuk turbo yolladin falan da demiyorum. Gecmis olsun. Burda kisiler senin sorununa cozum bulamaz. Eyvaz Beyle tanismiyorken fiyat almak icin sana sordum ben yaparim yazilimi dedin ben biliyorum yaa dedin. Kendi suclarinda var. Simdi sana gel beim 206 yi mi vereyim diyeyim ? Eger azcik daha konusursan bunu diyecegim . 1.6 hdi kol piston egzantirikli
2.0 hdi enjektorlu methanollu nos kitli kapak tasli supap buyuk dynoda 180 hp verdi bugun serpte konusunu acicaktim. Eger agzini bozup benim icin emegi gecen insanlara laf aticaksan pazartesi gel fethiyeye getir arabani al arabami notere gidelim. Allaha Emanet!!!

bayramoglu
21-12-2014, 02:07
sen ne cektin kardesim bu arabadan yana ya... valla memlekette kimseye guvenilmiyor artik...

bLackModeL
21-12-2014, 02:18
Sen kimsin laa madem bozuktu o turbo niye bayila bayila aldin ? Kackere yolladin mi yolladin mi diye mesaj atiyodun iyilik yaptik bumu sonuç bana kredi cekipte araba yapmayla adammi oldun anlasmayi kendin yaptin eyvaz gazlamasin seni seni ilgilendiren bi konu yok burda mesajlarinda duruyo bende daha dun tanisalim yarmci oliriz birbirimize derken suan yazdigin destanla gibi yaziyla cephemi aliyosun onlar nasil hpler havada ucusuyo eyvaz senden para almadiysa burda yazmak zorundamiydin sendede kisilik bozukligu var herkezin lafina kanma uyardim seni gozlerini ac herkez iyinin yanindayken sen kötünün yaninda olma

burakgunay
21-12-2014, 02:21
Kişilik bozuklukları falan havada uçuşuyor, hayrolsun inşallah. Sadıgı tanırım, gayet efendi düzgün çocuktur.

bLackModeL
21-12-2014, 02:22
Abicim yaşadığın şanssızlıklar için öncelikle geçmiş olsun,
Ali ustaya iyi referans verdim çünkü ustalığının iyi olduğunu biliyorum,senin onla olan muhabbetine girmek istemem , hep başım ağrıyo bu tip olaylarda,samimi Olduğum kişi olursa ortağı bile zannedenler çıkıyo , Ali ustayı bugün sorsalar yine iyi usta derim , ben işin ticari boyutuna karışmam. Insallah bundan sonra konu açacak kadar canın sıkılmaz, iyi geceler

Abi sorun bende herkeze boyle guvendigim icin araba teslim ettigim adamin dogrulari soyledikce nasil yuzunun degisecegini goremedim tek kabahatim bu sadece

bLackModeL
21-12-2014, 02:27
Kişilik bozuklukları falan havada uçuşuyor, hayrolsun inşallah. Sadıgı tanırım, gayet efendi düzgün çocuktur.

Kisilik bozuklugu demek efendiligi yada sunu bunu demek degil olayi saptiriyosunuz hep yardimci oldugumuz kisiler darbeyi ilk vuruyo ama başkasının lafina bakarak haa aynisi onunda basina gelecek emin olsun cok uzulecek onemli olan maddiyat degil maneviyat kimseye ne bir saygisizligim nede kotu konusmam oldu surda bir cok kisiyede yardimim dokunmustur bir cok kisininde bana ondan burdayim ben herseyi bura sayesinde ogrendim yapmaya calistim anlarsaniz sivrisinek az yok ben anlamam derseniz davul zurna az

Sadık Özyer
21-12-2014, 02:29
Sen kimsin laa madem bozuktu o turbo niye bayila bayila aldin ? Kackere yolladin mi yolladin mi diye mesaj atiyodun iyilik yaptik bumu sonuç bana kredi cekipte araba yapmayla adammi oldun anlasmayi kendin yaptin eyvaz gazlamasin seni seni ilgilendiren bi konu yok burda mesajlarinda duruyo bende daha dun tanisalim yarmci oliriz birbirimize derken suan yazdigin destanla gibi yaziyla cephemi aliyosun onlar nasil hpler havada ucusuyo eyvaz senden para almadiysa burda yazmak zorundamiydin sendede kisilik bozukligu var herkezin lafina kanma uyardim seni gozlerini ac herkez iyinin yanindayken sen kötünün yaninda olma

Lafi uzatmiyorum. arabani getir 17 bin tlden satin alayim.. Parayla adam olma mevzusuda degil.

bLackModeL
21-12-2014, 02:35
Ben sattigimi nerden cikardin once buyuklerinle nasil konusacagini ogren abi derken is kankaya dondu simdi bu tavri aldin muhattabim degilsin taa oralardanda bana zarar veren adami ovmene anlam vermedim cok dikatli ol senide manevi zarara ugratmasinlar

erdem325
21-12-2014, 02:52
kisisel mevzular bir yana..

simdi ilk olarak satin aldiginiz arac modifiye edilmis bir arac, bunun farkindasiniz degil mi?
ikincisi ustaya araci birakip gittiniz, o da yapti ama olmadi diyorsunuz. peki sorunu tam olarak cozulmemis bir aracla neden uzun yola cikiyorsunuz? kim garantisini verebilir su eksilten arabanin hararet yuzunden zarar gormedigini?
3. silindir kapak contasinin ''eski'' oldugunu sokunce nasil anliyorsunuz?
4. "yazilimi bitmemis" aracin veya yazilimina mudahale edilmesi gereken aracin neyine guvenip yola cikip gidebiliyorsunuz?
5. size zaten motorunun durumu iyi olmadigi soylenen aracin sadece kapagini yapin yeter diyip, blokla alakali sorunu nasil kapak yaptirdiginiz yere bagliyorsunuz? arac sizden once kac kez egt gormus kac kez basina neler gelmis biliyormusunuz? ustanin yaptigi hangi hata sizin gomleklerinize zarar verebilir??
biraz mantikli olmak lazim.
birseyler istendigi gibi olmamis olabilir, eyvallah ama ''suc atarken'' mantikli olmak lazim.

ve butun bunlara ragmen daha ilk mesajda usta musvettesi vs yazmak hos degil bence.
bir de su biz biliriz biz yapariz biz anlariz vs tavirlarindan kurtulmak lazim. bu tavir sergilendikce adama madem cok biliyordun basinda dursaydin veya kendin yapsaydin derler.

fiyat konusuna birsey diyemem, o usta ve sizin aranizda olan bir mevzu.
sadece bende bahsi gecen ustaya kapak yaptirdim ve kapakci benim bizzat kendimin tanidigi olmasina ragmen 300tl odedim(iscilik haric). egzantrikler, siboplar(16v), sibop lastikleri ivir zivir degisti. kapagim taslanmadi sadece temizlendi. porting vs de yapilmadi. fiyat konusunda burada bar bar bagirmaya maalesef gerek yok, usta ile iletisim halinde olmak gerek bu konuda.

ben buraya kadar ki kismi o arabanin size satilmadan onceki halini de gormus biri olarak "tarafsiz" yazdim elimden geldigince.

ali abi benim dostumdur, ustaligi vs bir kenara benim dostum olan biridir. her ne kadar dostum da olsa ben bu konuda alenen karalanmaya calisildigini dusunuyorum ali ustanin.
isciligine bende kefil oluyorum cevremdekilere, bugune kadar sayisiz musteri gonderdim hic de basim agrimadi.
bizzat bizde diesel yaptik o garajda (wtf corsa) yine hic basimiz agrimadi.
derdim o hatali bi hatali demek degil, birseyler alenen "tarafli" yazilinca rahatsiz oluyorum.
arabayi ve ustayi da bizzat tanidigim icin yazma geregi duydum.
umarim sorununuz cozulur, burada konu acmak yerine ai abi ile gorusseydiniz daha iyiydi.
gecmiste yasanmis bircok ornegini biliyorum ben bizzat, alakasiz problemlerde bile "senin hatan" dendiginde ali abinin basip eskisehire coruma gidip hem sorunu giderdigini hem de gitmisken o sorunun nedeninin daha onceden uyardigi veya kendisi ile alakali olmayan biryerlerden ciktigini ispatladigina sahit olmuslugum var.

yani vel hasil-i kelam, kapak yaptirdigin yerin sana bu motorun rektefe olmasi lazim dedigi halde sen kapak yap yeter dersen, ve ustune ustun ayarsiz arabayla basar gidersen "gomlekte" cikan problem icin ustayi suclayamazsin.

iki tarafta babamin oglu degil, ali abinin kusuru olduysa zamanla alakali olmustur, o da cidden is yogunlugu var ve tek calisan birisi oldugu icindir

erdem325
21-12-2014, 02:56
edit.
kendi kapagimi yaptirdigim yerde parantez icerisinde yazan yere 'iscilik haric" yazmisim, orasi "parcalar haric" olacakti.
sanirim editlenmiyor artik mesajlar.

Sadık Özyer
21-12-2014, 02:57
Ben sattigimi nerden cikardin once buyuklerinle nasil konusacagini ogren abi derken is kankaya dondu simdi bu tavri aldin muhattabim degilsin taa oralardanda bana zarar veren adami ovmene anlam vermedim cok dikatli ol senide manevi zarara ugratmasinlar

Sana ilk attigim mesajda kankaaa YZMİSTİM o araba o coolerla yurumez demistim. Satmiyorsan paranin lafini etme. İlla usta istiyorsan gel fethiyeye 206 ya yapilanin aynisindan yap. Kalcagin yeride ayarlarim altina arabamida veririm , sana karsi aldigim bir tavirda yok . Araba yukluyorsan kirilirda ucarda koparda. Bunun tek sorumlusuda sen olursun. Forumda gordugun 500 bg arabalar kim bilir kac kere motor kirdi. Bugun yazilim atarken pc kapandi program silindi beyin coktu. Beyin istedim alayim gondereyim diyen bir adam Eyvaz.Diger pc den arabayi calistirmadan tekrar yukledim sorun halloldu. Lafi uzatma . Emme manifoldun plastik. git onu degistir yada custom yap, sana bilgi vermek istiyorum ama sen methanolle araba mi yurur bee diyorsun . Hasan bak sana senden kac yas kucuk biri olarak soyluyorum. Varsa eger su arabayi yurutme fikrin . Git oem focus manifoldu al git 1544v al git oem kapak contasi supaplari al . ford fiesta rektefiye takimi al 670 tl ye yag karter filtresi al yag filtresi al. yag pompani degistir yag sogutucu al. manifoldunu krom yaptir.Akunu bagaja al scoop ac filtreyi akunun yerine koy.Methanol kullan araban deli gibi isiniyor fanini degistir radyatorunu kale al 2.0 hdi icin olanlari var oraya swapla uymuyor cunku. Hatta fana tus koy . Sana en basindan beri soylediklerim bunlar

bLackModeL
21-12-2014, 03:00
Oncelikle konuyu anlmadin ben aksaraydan geldim arabanin ayar konusunda sikitisi varsa ilk gazlamayi onlar yapti sorun ali ustanin sabah arabayi getirmesine muktaripti araba 1 hafta orda kaldi zamanla hic sikintisi olmamasi lazim benim basinda duramicak durumdaydim arabanin yazilimi yapildi oyle yola ciktim ben sorun genlesme kabının tasmasiydi bana kabin kapagi sikintili degip cekip gitti dukkandan 250 km yoldan geldim ben referanslar saglam diye arabayi biraktim bilinmis bi garaj diye contanin eski oldugunu soken usta soyledi baska aciklama istiyomusun

bLackModeL
21-12-2014, 03:04
Sana ilk attigim mesajda kankaaa YZMİSTİM o araba o coolerla yurumez demistim. Satmiyorsan paranin lafini etme. İlla usta istiyorsan gel fethiyeye 206 ya yapilanin aynisindan yap. Kalcagin yeride ayarlarim altina arabamida veririm , sana karsi aldigim bir tavirda yok . Araba yukluyorsan kirilirda ucarda koparda. Bunun tek sorumlusuda sen olursun. Forumda gordugun 500 bg arabalar kim bilir kac kere motor kirdi. Bugun yazilim atarken pc kapandi program silindi beyin coktu. Beyin istedim alayim gondereyim diyen bir adam Eyvaz.Diger pc den arabayi calistirmadan tekrar yukledim sorun halloldu. Lafi uzatma . Emme manifoldun plastik. git onu degistir yada custom yap, sana bilgi vermek istiyorum ama sen methanolle araba mi yurur bee diyorsun . Hasan bak sana senden kac yas kucuk biri olarak soyluyorum. Varsa eger su arabayi yurutme fikrin . Git oem focus manifoldu al git 1544v al git oem kapak contasi supaplari al . ford fiesta rektefiye takimi al 670 tl ye yag karter filtresi al yag filtresi al. yag pompani degistir yag sogutucu al. manifoldunu krom yaptir.Akunu bagaja al scoop ac filtreyi akunun yerine koy.Methanol kullan araban deli gibi isiniyor fanini degistir radyatorunu kale al 2.0 hdi icin olanlari var oraya swapla uymuyor cunku. Hatta fana tus koy . Sana en basindan beri soylediklerim bunlar

Senin yazmana gerek yok sadikcim zit fikirlerdeyiz

B16
21-12-2014, 03:18
Size bir olay anlatım tamamiyle benim şahit olduğum ve bizim dükkanımızda olan durumdur.

Mercedes SLC 350 Klasik araç topluyoruz. Kaporta, boya falan bitti araç sahibi aldı arabasını sonra motor'u da yapalım dedi. Babamın müşteri ile arası iyiydi babam yardım ediyordu. Neyse babamın ortağı mekanikçi müşteri ile konuşurken babam abi orjinal alalım dedi. Ortak ise sen kendi işine (elektrik) bak motor benim işim dedi. (Çok bilmiş usta bozuntusu) neyse, sente ayarını falan yaparken hep yardım alır kendi beceremez. Motor yapıldı 2.500 TL işçilik yazdık yalan yok. Sonuç motor olmadı. Sonuç müşteri kaçtı. Sonuç kendini usta sanan ortak sıçtı batırdı ve adamın telefonlarına bile bakmadı.

Müşteri başında dursaydı da aynı şey, durmasaydı da aynı şey.

Size sanayiden esnaf biri olarak yazıyorum. Arabanızı yaptırıcaksanız usta'yı sık boğaz etmeyin, bırakın rahat çalışsın sık boğaz ederseniz şişirme yapar. Bir diğer hususta başında dursanızda, durmasanızda bütün iş usta'da biter. Ayrıca alınan paralar'a bence çok demeyin, sanayide form elektronik ibrahim abi vardır. Kapısında lambolar, porschler, ferrariler falan yatar muhabbet arasında babam; çok geçiriyorsun dedi (harbiden pahalıdır adam) adamın verdiği cevap; "ulan bi direnç takıyorum 0.50 krş maliyeti ne yazim maliyetini mi yazim? dedi. Bir de burdan bakın, orası ucuz burası daha ucuz diye araba toplatılmaz 2 şey'e bakılır, hizmet ve ustalık.

Konu sahibine geçmiş olsun. Diğer konusunu da okumuştum bu 206 pek yararlı gelmedi abime.

Sadık Özyer
21-12-2014, 03:19
Sen burda adam mi oldun lafi yaparsan bende sana gereken cevabi veririm. Sen boyle devam et yazmiyorum artik.

bLackModeL
21-12-2014, 03:23
Ne sık bogaz edildi ne arandi ne soruldu araba bitti dediler gittim aldim kuzu gibi fiyatlara bisey demdim bende sadece yapilan listeyi gösterdim o listedeki yapilmayalanlari gostermek icin çok sukur bitince yaricak kardesim ilgin icin tsk ederim

aliburma
21-12-2014, 09:51
hasan geçmiş olsun. amcadan, dededen, teyzeden arabaların konusu boşuna açılmıyor kardeşim!! bizimkiler gibi avam sınıfı arabayı ancak amcalardan teyzelerden almalıyız. kendi biniyor diye yengeç gibi gidene temiz araba diyeni çok gördük. satarken pusuda bekleyen avcı gibi sessiz adamlar gördük. ben alırken sesi çıkmayan araba için, satacağım zaman -hem de satacağım adama- km düşürülmüş, motor yapılmış diyen adam musvetteleri gördük. senin benim arabamızı didik didik edip fiyat kırmaya çalışırken kendi arabasının fiyatını plakalıkla, led lambayla şişiren bir toplum olmamız konuyu özetliyor zaten.

Allah yardımcın olsun. umarım daha fazla bunalmadan sorunu çözersin...

bLackModeL
21-12-2014, 10:13
hasan geçmiş olsun. amcadan, dededen, teyzeden arabaların konusu boşuna açılmıyor kardeşim!! bizimkiler gibi avam sınıfı arabayı ancak amcalardan teyzelerden almalıyız. kendi biniyor diye yengeç gibi gidene temiz araba diyeni çok gördük. satarken pusuda bekleyen avcı gibi sessiz adamlar gördük. ben alırken sesi çıkmayan araba için, satacağım zaman -hem de satacağım adama- km düşürülmüş, motor yapılmış diyen adam musvetteleri gördük. senin benim arabamızı didik didik edip fiyat kırmaya çalışırken kendi arabasının fiyatını plakalıkla, led lambayla şişiren bir toplum olmamız konuyu özetliyor zaten.

Allah yardımcın olsun. umarım daha fazla bunalmadan sorunu çözersin...

Cok tsk abicim allah razi olsun senden bunalmadim abi cok sukur sadece yazik yani nam yapmis bi adam 2000 tl itimat ediyo bizi saf zannetti orda sessiz durunca :)

tdipower
21-12-2014, 12:01
olaya bende dahil olmuşum emrah gibi fakat mail ile yolladiklari dosyayi rica ettikleri için sadece araca yükledim ve beş kuruş para istemedim.

Dolayısıyla yazılımın ve yaşananların benimle alakası yoktur.

huseyinturk
21-12-2014, 12:16
Geçmiş olsun malesef oluyor böyle şeyler, bizimde başımıza geldi siz ucuz atlatmışsınız bize göre

bLackModeL
21-12-2014, 12:22
Geçmiş olsun malesef oluyor böyle şeyler, bizimde başımıza geldi siz ucuz atlatmışsınız bize göre

ayen oyle oldu tsk ederım

olaya bende dahil olmuşum emrah gibi fakat mail ile yolladiklari dosyayi rica ettikleri için sadece araca yükledim ve beş kuruş para istemedim.

Dolayısıyla yazılımın ve yaşananların benimle alakası yoktur.

arabada yazılımsal bır sıkıntı yok tamamen mekanık senınle bı alakası yok olayın

Fatih
21-12-2014, 13:50
Ben bu forumdan kimseyi tanımam.

Benim gördüğüm ortada mağdur olmuş bir müşteri var.

Esnaf olmak kolay değildir.

yakuza
21-12-2014, 15:01
esnaflık gerçekten zor zanaat, dükkan açıp ben esnafım demekle gerçekten olmuyor bizde esnafız yeri geliyor garantisi olmasa dahi müşteriyi mağdur etmemek adına kendi cebimizdende olsa direk karşılıyoruz tabiki insanlarıda memnun etmek her ne kadar zorda olsa birinci kural yapılan işin arkasında durmaktır ikinci kuralsa zarar et ziyan et gerekirse ama asla karşındaki müşteriyi kırma geri çevirme giden bir müşteri başkalarınıda götürür

thunder01
21-12-2014, 19:05
Benim arabada it canı varmış beee yapıyorsunuz hep fıss video katıyorlar 2.6 bar basıyorum die araba sıçıyor haberi yok garibimde yürüyor diye seviniyor hasanım senide arabayı ilk aldığın da uyardım kimseye inanma güvenme dedim beni dinlemedim kalitenin adı PROjET01 saygılar... kimsede msj hakkında ileri geri konuşmasın yazacaksanızda adabıyla yazın..

bLackModeL
21-12-2014, 20:06
Benim arabada it canı varmış beee yapıyorsunuz hep fıss video katıyorlar 2.6 bar basıyorum die araba sıçıyor haberi yok garibimde yürüyor diye seviniyor hasanım senide arabayı ilk aldığın da uyardım kimseye inanma güvenme dedim beni dinlemedim kalitenin adı PROjET01 saygılar... kimsede msj hakkında ileri geri konuşmasın yazacaksanızda adabıyla yazın..

abim valla billa dedıgın katılıyorum cok dagnık oldu benım halim ama bunlar ders kednın bılıyosun ıste pıyasayı o adamın kapısından gecene selam vermem artık olay kapandi bız paramızı kaybedelım sahsıyetımızı degıl .

Amazing
29-12-2014, 13:05
Hasan abi cok geçmiş olsun umarım en az zararla biran önce arabanı istedigin gibi yürütürsün. işi yapan garaj iyi yada kötü yaptıgını bilemem görmedim bilmiyorum! Ama bu tarz şeyler benimde başıma cok geldi düzeldiyim derken bozan usta cok. Örnek veriyorum Olay bugun yaşandı. Uçak bileti acentasında calısıyorum 3 senedir. Ve diger iş arkadaşım uçak biletinde soyismi yanlış yazmış yada yanlış algılamış vs . (biletlerde tek harf dahi sorun yaratır uçaga almayabilirler) Arkadaş bugun geldi ve böle böle olmuş dedi hata bizim bileti kesen arkadaşdada var kontrol etmeyen müşteridede var. Ama arkadaşım tüm masrafları cebinden karşılayıp yeni biletini verdi. Bence esnaflık budur eğer burda kimin mağduriyeti varsa çözülmeli. iyi günler