PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Galaxy Note Edge satışa çıkıyor

RottingChrist
21-12-2014, 20:27
iyi hoş güzel olmuş ama haftada bir model çıkarıp piyasaya sürmenin espirisini hala anlayamadım.

http://www.teknokulis.com/Haberler/Mobil/2014/12/17/samsung-galaxy-note-edge-turkiyede-iste-fiyati

yan53
21-12-2014, 20:39
Sözde türkiyede satmayacakti note 4 alanların belkide çoğu bunu alcakti mali sattı şimdi burda satışa cikariyor

onursumer
21-12-2014, 20:45
Satisa cikti, note4 den bana kalirsa farkli 2 gundur kullaniyorum sviewcover almadan bi anlami yok :)

darkmoon
21-12-2014, 20:46
edge neslinin ilk örneği bi rnevi piyasa sınaması yapıyorlar bu yeni kavisli ekran üstünde eğer çok talep görür tutarsa tahminim daha kaliteli edgeler bütün serilere uyarlanır s serisi note serisi diğer seriler.. ama fiyatı çok uçuk..

onursumer
21-12-2014, 20:49
2800tl evet bencede yuksek ve ayrica edge ekrani bence suan pek birsey yapmiyor ilerde belki yeni ozellikler eklenebilir , metre olayi mesela hosuma gitti yaratici bana kalirsa

SULTANOGLU
21-12-2014, 20:49
asimetrik olmasına bir ben mi gıcık oldum bilmiyorum.

onursumer
21-12-2014, 20:58
http://i.hizliresim.com/qmRW13.jpg

http://i.hizliresim.com/MPWv56.jpg

Kahn23
21-12-2014, 21:33
Bu bahariye mobil hep ilkleri getiriyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-yeni-samsung-note-edge-sifir-pasaport-kayitli-bahariye-mobile-193080626/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-yeni-samsung-note-edge-sifir-avrupa-bahariye-mobile-193079143/detay

darkmoon
21-12-2014, 21:54
2800tl evet bencede yuksek ve ayrica edge ekrani bence suan pek birsey yapmiyor ilerde belki yeni ozellikler eklenebilir , metre olayi mesela hosuma gitti yaratici bana kalirsa

bence ilerde baya geliştiricekler bu ilk nesiller .. bir kaç render görmüşdüm hayali yada gerçek bilemiyorum ama kasanın ön ve arka komple ekran olan öyle bir şey yaparlarsa çok harika olur.

onursumer
21-12-2014, 22:28
Evet bencede ilerde ciddi calismalar olucak bu modelin bile yazilimla daha fazlasini yapicagini dusunuyorum bu arada resimler alinti degil ben cektim birkac benchmark testi yaptim o programlara inanmasamda dusuk cikti halbuki 2.7 ghz quadcore snapdragon 805 var uzerinde

RottingChrist
22-12-2014, 07:58
ben note4 almayı düşünürken gittim 6 plus aldım. ilk başlarda çok zorlandım ama şimdi gayet memnunum. özellikle şarj olayı beni çok şaşırttı. şimdi 6 plus ı eşime kaptırdım yine telefon arıyorum. ios a alışmışken edge ile yine android e dönmeye değer mi acaba?

RottingChrist
22-12-2014, 08:01
yanlış hatırlamıyorsam rusya da olmalı hali hazırda kullanılan bir cihaz var çift ekranlı. ekranların ikisi de aynı değil ama bildirimlerin çoğunu kontrol edebiliyorsun. bakalım daha neler göreceğiz.

bence ilerde baya geliştiricekler bu ilk nesiller .. bir kaç render görmüşdüm hayali yada gerçek bilemiyorum ama kasanın ön ve arka komple ekran olan öyle bir şey yaparlarsa çok harika olur.

RottingChrist
22-12-2014, 08:04
batarya durumu nasıl acaba? note 4 ten daha düşükmüş. ayrıca ekran koruyucu filmi sorunsuz uygulanabiliyor mu?

Evet bencede ilerde ciddi calismalar olucak bu modelin bile yazilimla daha fazlasini yapicagini dusunuyorum bu arada resimler alinti degil ben cektim birkac benchmark testi yaptim o programlara inanmasamda dusuk cikti halbuki 2.7 ghz quadcore snapdragon 805 var uzerinde

onursumer
22-12-2014, 08:42
batarya durumu nasıl acaba? note 4 ten daha düşükmüş. ayrıca ekran koruyucu filmi sorunsuz uygulanabiliyor mu?

valla banada tam tersi note4 ten iyi gibi geldi ama yanıltabilir ilk izlenimler :)

ekran filmi ve aksesuarları gelmedi yada ben biryerlerde gormedim daha :D ama duzgun uygulanamaz diye düşünüyorum note4'e de tam istenilen gibi uygulanamıyor zaten camın koşe çıkıntılarından dolayı bunun koşesi zaten engel belki ozel birşeyler üretilir de gerek yok diye düşünüyorum

RottingChrist
22-12-2014, 14:34
bu gün samsung dükkanında inceleme fırsatım oldu ve çok beğendim. 1 yıl kaskolu şekilde 2800 tl dediler fiyatına. yurt dışı kaynaklardan 900 dolara getirenler varmış artık biraz bekleyip kullanıcı yorumlarını almak gerekecek.

darkmoon
22-12-2014, 14:49
yanlış hatırlamıyorsam rusya da olmalı hali hazırda kullanılan bir cihaz var çift ekranlı. ekranların ikisi de aynı değil ama bildirimlerin çoğunu kontrol edebiliyorsun. bakalım daha neler göreceğiz.

benim dediğim iki ayrı ekran değil yalnız tek ekran.. kasayı sarıp sarmayalayan tek bir ekran.. önden misal yazı geçdiğinde arkadan dolanıp tekrar öne gelicek o tip ..

darkmoon
22-12-2014, 14:52
ben geçen gün çakma note4 gördüm kurcaladım adamlar bu sefer aşmışlar.. kimse almasın tabiki çakmaya karşıyım hak yemek.. adamlar yapmışlar kasa aynı ekran kalitesi çok iyi yazılım nerdeyse aynı nabzı ölçme oksijen ölçme kalp ritmi muhabbetlerinin hepsi var el göz sensörleri.. bayada hızlı üstelik hep derdikya sar değeri bu sefer sar değerlerini bile koymuşlar tabi ne kadar gerçek ölçüm yapmak lazım..

RottingChrist
22-12-2014, 16:01
ben en çok şu projeksiyonlu cihazlar nezaman çıkacak diye merak ediyorum. ses sistemine bağlayıp evde projeksiyon keyfi ne güzel olur.

benim dediğim iki ayrı ekran değil yalnız tek ekran.. kasayı sarıp sarmayalayan tek bir ekran.. önden misal yazı geçdiğinde arkadan dolanıp tekrar öne gelicek o tip ..

darkmoon
22-12-2014, 18:10
mercedes fara yapmışdı o projeksiyon muhabbetini ... gerçi yapılabilirliliği var sonradan ama gereksiz olur kanısındayım.

aslanneron
22-12-2014, 20:54
abi öyle bi projeksiyonlu olması lazımdı ben görmüşdüm sinemada arada elemanın teki perdeye yansıtmışdı :D

RottingChrist
23-12-2014, 07:56
samsung bir ara çıkartmıştı ama pek tutulmadı diye hatırlıyorum.

abi öyle bi projeksiyonlu olması lazımdı ben görmüşdüm sinemada arada elemanın teki perdeye yansıtmışdı :D

cortez
06-01-2015, 14:57
edge i alan varmı? başka bir telefon düşünüyordum ama hoşuma gitti

Dragger
06-01-2015, 17:05
Valla note4 aldım ben ilk çıktığı gün, çok da memnunum.

Bu telefon bana hiç çekici gelmiyor, yandan yemiş gibi :D

Zaten düşerse ne olur düşünemiyorum.

Dodoo
06-01-2015, 17:46
Piyasasının çok hızlı şekilde düşeceğine inandığım bir model. Note4 varken bu ı ıh.

yan53
06-01-2015, 17:47
bende note4 almaya gıttıgımde ordaydı en ufak cekmedı benı nedense bı ısık yaksa bı elektırık alsaydım alcaktım cıhazı ama hiç sevimli gelmedi bana note 4 aldım

Ozan Özer
28-02-2015, 18:17
Note 4 ile Arasında ciddi fiyat farkı var..bende niyetliyim cihaza ama aradaki farka değmez diye düşünmeye başladım

AlpEren
01-03-2015, 14:20
note 4 kullanıyorum ben edge alacaktım ancak kullanım sırasında el sürekli avuç içiyle yan ekrana degiyor, buda kafasını karıstırıyor telefonun. Note4 den cok memnunum bende

Ozan Özer
02-03-2015, 07:40
Note 4 mü Edge mi derken; Nisan ayında satışa çıkarılacak S6-S6 edge de dahil oldu tabloma :)

Ozan Özer
02-03-2015, 11:00
Tahmini olarak 2.400-2.600Tl bandında olur denilmiş S6 için..
Note 4 ile Edge arasında olacak öyle olursa..S6 mı Note 4 mü acaba..

onursumer
02-03-2015, 11:24
Tahmini olarak 2.400-2.600Tl bandında olur denilmiş S6 için..
Note 4 ile Edge arasında olacak öyle olursa..S6 mı Note 4 mü acaba..

S pen ve snote kullaniyorsan ihtiyacin varsa zaten note serisi disinda seni birsey kurtarmaz

Eger ihtiyacin yoksa s6 da degerlendirilebilinir normal sartlarda note bambaska bir seri bana gore

Sezgin
02-03-2015, 11:26
samsung almayın abicim çılgınmısınız siz ya :D Ben Note 3 aldım 2 hafta sonra sattım apar topar. Sürekli donuyor, uygulamalar kapanıyor hata raporu gonderiyor. Rehber 1 dakikada açılıyor. Kendi kendine kasılıyor. Reset attık 3 kere hıcbısı degısmedı. Samsung servısıne goturdum, ilgilenmediler bile. Yasal haklarım var 1 ay olmadan iade edebilirim diyorum , burda oyle bırsey yok dıyor.

Apple'ın gözünü seveyim, satış sonrası tam destek. Telefon zaten teknık ozellık bakımından Samsung'a oranla zayıf ama en azından sade ve cok kullanıslı. KAldıkı zaten Samsung'un tum ozellıklerını dolu dolu kullanan kullanıcı henuz gormedım :D

Allah kahretsın samsung'u bır daha alırsan en adıyim :)

Berkan
02-03-2015, 11:31
uzun zaman sonra s6'da biraz daha premium iphone varı yapmışlar gibi geldi yazılanlara göre. mesela s5 e göre arkas kapak plastikten godzilla glass 4'e dönmüş ve haliyle pili kendi kafamız agöre değişmeyecek anlamında. s5 te 2800 mah olan pil 2550 mah'a gerilemiş ama işlemci uygulamlar vs acısından daha az sarj tüketecek deniyor. micro sd girişi kapak acılmadıgı için kaldırılmış artık oda yok. s5de 2gb olan ram s6 3gb a cıkmıs ve hafızlarda 32 64 ve 128 olarak 3 secenek var

Sezgin
02-03-2015, 11:40
uzun zaman sonra s6'da biraz daha premium iphone varı yapmışlar gibi geldi yazılanlara göre. mesela s5 e göre arkas kapak plastikten godzilla glass 4'e dönmüş ve haliyle pili kendi kafamız agöre değişmeyecek anlamında. s5 te 2800 mah olan pil 2550 mah'a gerilemiş ama işlemci uygulamlar vs acısından daha az sarj tüketecek deniyor. micro sd girişi kapak acılmadıgı için kaldırılmış artık oda yok. s5de 2gb olan ram s6 3gb a cıkmıs ve hafızlarda 32 64 ve 128 olarak 3 secenek var

tek avantajı aşırı hızlı şarj olacak olmasıymış. 15-20 dakika da %50 gibi. Gerisi yine klasik, insanı sinir stres sahibi yapacak olan Android sistem :D

Ozan Özer
02-03-2015, 15:54
samsung almayın abicim çılgınmısınız siz ya :D Ben Note 3 aldım 2 hafta sonra sattım apar topar. Sürekli donuyor, uygulamalar kapanıyor hata raporu gonderiyor. Rehber 1 dakikada açılıyor. Kendi kendine kasılıyor. Reset attık 3 kere hıcbısı degısmedı. Samsung servısıne goturdum, ilgilenmediler bile. Yasal haklarım var 1 ay olmadan iade edebilirim diyorum , burda oyle bırsey yok dıyor.

Apple'ın gözünü seveyim, satış sonrası tam destek. Telefon zaten teknık ozellık bakımından Samsung'a oranla zayıf ama en azından sade ve cok kullanıslı. KAldıkı zaten Samsung'un tum ozellıklerını dolu dolu kullanan kullanıcı henuz gormedım :D

Allah kahretsın samsung'u bır daha alırsan en adıyim :)
servis/garanti işi tamamen şans bana göre..Benim S3'te kapanma problemi vardı;3 kere servise gitti ve yenisiyle değiştirdiler.

Sezgin
02-03-2015, 15:57
servis/garanti işi tamamen şans bana göre..Benim S3'te kapanma problemi vardı;3 kere servise gitti ve yenisiyle değiştirdiler.

Bence şans değil, apple'da ilk sefer de değişim veya 1 saat içinde onarım yapılıyor. Samsung Haftalarca sürüyor ve aynı hata 3 kere tekrarlanana kadar değişim vs. vermiyorlar.

free-hifi
02-03-2015, 16:22
bu samsung zamanında nokia 3310 yok 5110 yok 5230 gibi icat çıkarıyor her ay bir telefon piyasda bakalım ne olacak

Ranthor
04-03-2015, 09:38
windowsun yaptigi hataya dusuyorlar. 3gb ram ne ya, biz server calistiriyoruz bu memory ile..Hep daha da verimsiz daha kotu applicationlar yazip donanimi yavas gostermeye calisiyorlar. trend bu sekilde degil artik. 8 core a filan da gerek yok, single thread performansinda icine ediyorlar, daha cok cok sıkıştırmak için cacheler inanılmaz ufak..

RottingChrist
27-03-2015, 20:04
edge yi aldım ama iş gereği ios a geçince eşime verdim. şimdi geri almak istiyorum vermiyor :) şarj, kamera ve hızı beklentimin üzerinde geldi bana. ben 6 plus ile 3 kat altta göremediğim wi fi bağlantısını görüp 2 diş çekim gücüyle edge çok başarılı. uygulama oyun vs gibi durumlarda edge ekranı çok kullanışlı oluyor. düzgün bir kılıf bulana kadar zorluk çekmiştim ama onu da hallettim.