PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone'um suya düştü

ahmetuygur
21-12-2014, 21:49
:soru:

Iphone 6 3ncü gününde suya düştü :cool:

Hemen kapatıp pirince gömdük

2 gündür yatıyor

Başka bir çözümü olan veya yapmam gereken birşey var mı ?

Acımız büyük :cool:

kunteper
21-12-2014, 21:51
pirinci tazeleyin bi baska da bisey yok aslinda :)

onn_dear
21-12-2014, 21:52
alternatif olarak klasik fön makinası denenebilir ama 600 tl üstü tüm cihazlara kasko yaptırmak şart bu zamanda.

ahmetuygur
21-12-2014, 21:52
Çalışmazsa pirinci güzel bi tereyağlı pilav yapim cenazesinde dağıtırız :D

ahmetuygur
21-12-2014, 21:53
alternatif olarak klasik fön makinası denenebilir ama 600 tl üstü tüm cihazlara kasko yaptırmak şart bu zamanda.

Fönü kesinlikle önermiyorlar.. Tel USA dan geldi kasko yapmazlar tahminimce

devil_berk22
21-12-2014, 21:53
geçmiş olsun

-ER-
21-12-2014, 21:56
bizim kuzende İ5S le havuza atladı boğulan birini kurtardı yani taş çatlasın 1 dakika yoktur suda durması
sonra 3 gün piriçte yattı kendine tam gelemedi ama zamanla düzeldi :) ilk günler ekran suluydu sonra onlar gitti ses bireaz cızıklı geliyordu sonra oda geçti

ahmetuygur
21-12-2014, 22:00
bizim kuzende İ5S le havuza atladı boğulan birini kurtardı yani taş çatlasın 1 dakika yoktur suda durması
sonra 3 gün piriçte yattı kendine tam gelemedi ama zamanla düzeldi :) ilk günler ekran suluydu sonra onlar gitti ses bireaz cızıklı geliyordu sonra oda geçti

Ona zaman tanı diyorsun yani umarım döner daha bitane selfiemiz yok :(...

S.Saka
21-12-2014, 22:06
Çalışmazsa pirinci güzel bi tereyağlı pilav yapim cenazesinde dağıtırız :D

İphone aromalı tereyağlı pilav iyimiş ��

*MERT
21-12-2014, 22:33
okuyunca bırden ıp 6p me sarıldım :D gecmıs olsun pırınc cozum olabılır ama fon makınası eskı cıhazlarda ıse yarasada bu yenı telefonlarda kesınlıkle denemeyın dıyorlar..

onursumer
21-12-2014, 22:35
Tatli suysa forumdan cumhur abi ile iletisime gec bi baksin derim

Kurtarilma sansi olabilir

AşkınS.
21-12-2014, 22:40
Princ yeterli olacaktır tuzlu su değilse
tuzlu suysa unutun gitsin

mrtysn
21-12-2014, 22:57
Tatli suysa princ halleder, umarim tabi.
Tuzlu suysa pilava tuzu biraz daha az koyarsiniz :D

burkaykalyon
21-12-2014, 23:09
Sakın fön makinesi uygulamasını yapmayın. Sıcaklıkla devredeki lehimler erir çalışacağı varsa da çalışmaz :D Pirinç en uygun çözüm aslında. Biraz daha beklesin. İşe yarar büyük ihtimal.

cabrioleter
21-12-2014, 23:59
benim arkadaşım mac ini düşürdü suya, sonra bi tepside kilolarca pirincin içine gömdü, 2 gün sonra çalışıyordu alet :D

emi-R
22-12-2014, 00:05
Tek teselli tuvalete düşmemiş olması bence :D

miniks
22-12-2014, 00:26
15 gun dursun pırıncte buyuk bı kasenın ıcınde. Kasenın agzı kapalı olucak duzelır

ozans
22-12-2014, 00:50
Pirinçten etkili şeyler var. Silica-gel kedi kumu alın 5 litre. Kedi kumunu ağzını kapatabileceğiniz bir kaba dökün, pirince yatırdığınız kabın kapağını açık bir şekilde içine koyup büyük kutunun kapağını kapatın.

Ben olsam direkt tamirciye götürürdüm ama. Aleti kapatsanız bile tam kapanmıyor, pili sökülmediğinden. İşini bilen birinin açıp, pili söküp, dikkatlice kurutması çok daha sağlıklı.

muratyz
22-12-2014, 00:52
İphone aromalı tereyağlı pilav iyimiş ��

:D:D buna güldüm işte

Geçmiş olsun gercekten.Saç kurutma makinasıylada müdahale etseydiniz iyi olurmuydu bilmiyorum ama gecen gün laptopun üzerine bi bardak suyu devirdim bende,hemen kapatıp dikine suyunu akıttıktan sora sac kurutma makinasıyla biraz üfleyip dogalgaz peteklerinin üstünde dinlendirdim:)Sonuç sıfır sıkıntı

Umarım pirinc işe yarar

AhmetKadir
22-12-2014, 08:04
Pirinçten etkili şeyler var. Silica-gel kedi kumu alın 5 litre. Kedi kumunu ağzını kapatabileceğiniz bir kaba dökün, pirince yatırdığınız kabın kapağını açık bir şekilde içine koyup büyük kutunun kapağını kapatın.

Ben olsam direkt tamirciye götürürdüm ama. Aleti kapatsanız bile tam kapanmıyor, pili sökülmediğinden. İşini bilen birinin açıp, pili söküp, dikkatlice kurutması çok daha sağlıklı.

silica gel iyi fikir pirinçten daha emıcı olacgı kesın. malıyet yukselır ama i6 için deger herhalde :)

Evrenoz
22-12-2014, 08:49
İphone'lar suya düşmelerde riskli ve sıkıntılı.. İphone harici cihazlarda pili çıkarıp pirince yatırmak neredeyse kesin çözüm iken ( tuzlu su olmaması şartıyla ) iphone'ların pilinin çıkmaması sebebi ile iş biraz şansa kalıyor.

Pirinçte bekletme dışında yapılabilecek tek şey tamire götürmek herhalde..

burak_2885
22-12-2014, 09:06
Benim arkadaşım 4S ini kovaya düşürdü içinden baloncuklar çıktı telefon tabi iptal. Hemen kurutma çabalar pirinç falan 2 gün sonra eskisinden daha iyi oldu :D ondan birkaç ay sonrada masadaki telefona su döktü o an ses gitmiyordu denediğimizde, ertesi gün falan kendine geldi telefon sesi daha net gidiyordu :D

bilalMW
22-12-2014, 09:09
bu telefonun içini açıpmı pirince yatırıyorsunuz yoksa olduğu gibi telefonu pirincemi gömüyorsunuz bende yeni iphone 4s aldım. aklımın bir köşesinde bulunsun diye soruyorum. :)

[RaCeR]
22-12-2014, 09:11
Aynı durum arkadaşımın başına geldi apple'a götürmüş açamıyoruz ama su hasarlı telefonları 900tl'ye değiştiriyoruz demişler. Telefoncular da açıp temizleyip solüsyonunu döküp kapatırız demişler ama değişmesi gereken parça varsa elimizde yok abi sadece apple'da var şuan demiş.Biz de senin gibi pirince yatırdık bir sıkıntısı yok maşallah :D

meLaNchoLic
22-12-2014, 09:24
Satılık iPhone 5s 12 ay daha garantisi devam ediyor.. İletişim PM.. Mağdursun mağdem fiyatta güzellik yaparuk bi düşün derim :D

burak_2885
22-12-2014, 09:27
bu telefonun içini açıpmı pirince yatırıyorsunuz yoksa olduğu gibi telefonu pirincemi gömüyorsunuz bende yeni iphone 4s aldım. aklımın bir köşesinde bulunsun diye soruyorum. :)

Göm telefonu gitsin :D

clioGT
22-12-2014, 10:03
detay elektronik/bakırköy cumhur

3 tane filan telefonumu kurtardı zamanında sağolsun denize düşen:) bi danış istersen?

grkm
22-12-2014, 10:21
detay elektronik/bakırköy cumhur

3 tane filan telefonumu kurtardı zamanında sağolsun denize düşen:) bi danış istersen?

Bro Avrupa yakasina gecersen Cumhur'a gonul rahatligiyla ugrayabilirsin. Evren'in dedigi gibi pil uzerinde kaldigi icin sivi temasta oksitlenme riski cok. Pirinc kabiyla gel bakirkoye bence hatta ara ben de geleyim yuzunu goreyim :)

ahmetuygur
23-12-2014, 22:47
Bro Avrupa yakasina gecersen Cumhur'a gonul rahatligiyla ugrayabilirsin. Evren'in dedigi gibi pil uzerinde kaldigi icin sivi temasta oksitlenme riski cok. Pirinc kabiyla gel bakirkoye bence hatta ara ben de geleyim yuzunu goreyim :)

Yarın açıyorum panpa olmazsa maltepe camii önünde pirinç pilavı dağıtıcam :P

HondatugraL
24-12-2014, 02:57
Prinçler okunmuş pirinç mi ? Eğer telefon kurtulursa pirincleri sahibindene koyup telefon kurtaran pirinç basligi ile satabilirsiniz. 300-500 den verin gecin :D

2jz
24-12-2014, 03:34
Süs balığı üretilen bi yerde büyük havuza düşürdüm. 15 dakika falan suyun içinde kaldı. 6 gün pirinçte beklettim. 1 sene oldu hala sorunsuz çalışıyor. Sadece ekranımda bi kaç leke kaldı. Telefonum iphone5.

hondafit
24-12-2014, 10:12
prinç işe yarasa bile board da oksitlenme başlayacak aklınızda bulunsun eskisi gibi çalışmayacak cihaz.Herhangi bir apr'a(apple premium reseller) yada apple store gidin 1100 liraya 6 ay garantili telefon ile değiştiriyorlar.

Mythos
24-12-2014, 11:15
Vay arkadas, biz suya dusen telefonu nasil kurtaririz diye kafa patlatalim, adam iphone6yi kaynayan kolaya atiyo...

http://video.haberturk.com/eglence/video/iphone-6-kaynayan-kolanin-icine-atilirsa/131919

ahmetuygur
24-12-2014, 18:01
Dün gece açılışı yaptım. Tel sorunsuz çalışıyor en azından şimdilik :)

Draniela
25-12-2014, 11:11

kaskoyu ne kadara yapıyorlar peki ?

Silvia17
25-12-2014, 11:15
Aynen bende kasko fiyatını merak ediyorum birde 2.el cihazlara kasko yapıyorlar mı ? Daha 3 ay olmadı cihaz iphone 6 plus

uygarr
25-12-2014, 11:15
http://www.cepkask.com.tr/

Sezgin
25-12-2014, 11:16
ben kaskodan faydalanabilen kimseyi görmedim, kendim de dahil. Tamamen para tuzagı eskiden 20 liraya yaparlardı, şimdi fiyatını artırmışlar ama verdikleri hizmet hala rezalet :) Boşuna yaptırmayın kasko falan

Molev
25-12-2014, 11:31
Babamın Discovery telefonunun ekranı çatladı (üstüne basmış) kaskosu vardı yaklasık 5 gün önce gönderdim bakalım durum ne olucak. Beklemedeyim burdan yazarım.

burakk.
25-12-2014, 16:03
iphone 5 cihazım aynı şekilde suya düştü 3 gün pirinçten sonra ekran hafif sulu kullandım 5-10 gün civarında kendine geldi. sıkıntı yapmayın duzelır

evolution_9
25-12-2014, 16:31
benim iphone 5 te akvaryuma düştü kurutma makinasıyla 15 dk kuruttum kapalı vaziyet 1 sene daha kullandım hi. bişy olmadı

İbrahim33
14-02-2016, 17:44
Abiler iphone 4s imi dangalak bir arkadaşımın yüzünden su bardağına düşürdüm yarıya kadar girdi suya hemen çıkarttım tabi. 2-3 dk sıkıntısız çalıştı ama daha sonra kapandı ve şu anda açılmıyor. bende eve gelip pirince yatırdım. şimdi gidip 6 ya 3 lira falan vermekte gereksiz geliyor açıkçası. işimi görüyordu her türlü.

kurtulma şansımız nedir acaba ? birde 1 sene garantisi vardı , garanti dışı olur herhalde ?

MCN21
14-02-2016, 18:00
Abiler iphone 4s imi dangalak bir arkadaşımın yüzünden su bardağına düşürdüm yarıya kadar girdi suya hemen çıkarttım tabi. 2-3 dk sıkıntısız çalıştı ama daha sonra kapandı ve şu anda açılmıyor. bende eve gelip pirince yatırdım. şimdi gidip 6 ya 3 lira falan vermekte gereksiz geliyor açıkçası. işimi görüyordu her türlü.

kurtulma şansımız nedir acaba ? birde 1 sene garantisi vardı , garanti dışı olur herhalde ?

Dİrek kapatsaydınız keske. Bataryayı aytırmakta daha etkili. O şekilde kullandıysan 2-3 dk lik süreçte parçalarma yanıklar oluşmuş olabilir.

Apple garantiye almıyor. Ama belli bir ücret karşılığında cihazınızı değiştiriyorlar. Benim arkadaşımınkine kahve dökülmüştü tezgahta. Sabaha kadarda öyle kalmış. Farkını ödemişti yenisini verdiler store dan.

İbrahim33
14-02-2016, 18:10

6s almak istesek kaç lira isterler üzerine mesela ?

ulasoztas1
14-02-2016, 18:19
zaten yazılmış suya düşen ya da ıslanan elektronik aletlerde en iyi çözüm pirince gömmek.
Tuzlu suya düşenleride tatlı suyla(içme suyu) tekrar sudan geçirip öyle pirince koymak kurtulma şansını arttırabilir.

MCN21
14-02-2016, 18:39

6s almak istesek kaç lira isterler üzerine mesela ?

Üst model değişim yapmıyorlar. Aynı modelin 0 ıyla değiştiriyorlar ama ellerinden 4s olmaya bilir.

Oznsrl
14-02-2016, 18:44
Benim lg g2 5 dk falan karda kaldı gece biraz dondu falan sabah 5 dk kullandım ekran paratizlendi sonra tam gitti servise verdim temizlediler mi naptılar bilmiyorum 10 dk da tamir edip verdiler :)

Met
14-02-2016, 19:06
2 sene önce benim de iPhone um düşmüştü suya.
Çıkarır çıkarmaz markete gittim bi paket pirinç aldım. Paketi açtım, telefonu kapatıp içine gömdüm. Paketi güzelce kapatıp kaldırdım.
3 saat sonra falan çıkardım. Telefon sorunsuz çalışıyordu ancak karşı tarafın sesi az geliyordu.
Telefoncu arkadaşıma götürdüm, komple bi temizlik yaptı telefona eski haline geri döndü.
Şuan hala aynı telefonu kullanıyorum.

McKrop
14-02-2016, 19:53
Hocam tuzlu suya dustuyse oncelikle normal cesme suyunda guzelce yikayin tuzu gitsin. Bu sure zarfinda acmaya calismayin telefonu. Sonra telefonun arkasini hatta cikarabildigin kadar parcalari cikarip pirince gomun pirincin ustunu pamukla kapatin. 3-4 gun bekleyin. Parcalari birlestirip telefonu acin. Eger tekrar acilmazsa telefon, tekrar parcalara ayirin. Pilini kamerasini guzelce cikarin. Zor bisey degil telefon tamir kitleri var uygun tornavidalar var. Telefonun her yerini soktukten sonra temiz diş fırcasiyla tum parcalari fircalayin. Zaten suyun temans ettigi parcalarin etrafi beyaz kirec, su lekeleri olusmustur guzelce temizleyin parcalari birlestirin sarja takin. Telefonunuz %80 acilir. Birebir aynisini denedim telefonu kurtardim 3-4 sene once iphone4s imi kurtarmistim. Bu arada kesinlikle fon makinesi kullanmayin suyun ilerleyip tum parcalara ulasmasina neden olabilir. Yazilanlari okumadim bu dediklerimi yazanlar varsa kusura bakamayin. Not: telefoncu falan degilim deneyimim var diye yaziyorum :) ayrica forumda sivi temansli telefonlu satin alan bir uye vardi arkadas gorurse mutlaka yazar

2jz
14-02-2016, 21:31
Süs balığı üretilen bi yerde büyük havuza düşürdüm. 15 dakika falan suyun içinde kaldı. 6 gün pirinçte beklettim. 1 sene oldu hala sorunsuz çalışıyor. Sadece ekranımda bi kaç leke kaldı. Telefonum iphone5.

2014'te yazmışım. Hala aynı telefonu kullanıyorum ekranımdaki su lekeleri dikkatli bakmayınca gözükmüyor. Cihazın altındaki iki vidayı çıkarıp telefonu biraz gevşetip pirince atmış ve 1 hafta beklemiştim.

_AS_
14-02-2016, 21:37
1 ay once esim nefresimleri degistirirken carsafin icinde 5s inide makinaya atti yarim saat sonra telefonunun olmadigini farkedip en son makinayi durdurmayi akil ettik:)
Sabun icinde cikardim cesmede bir guzel duruladim bir ara kendne geldi o ara kapadim komple pirincte 24 saat tuttuk.
Sonuc: hic skntisiz kullaniyor tek bir belirti bile yok:) bu kadar dayanikli olmasina sasirdim.

AliGizda
15-02-2016, 07:36
Bende Samsung S3' le Ağva' da göle düşmüştüm, kış ayıydı. Çıktık sudan kız arkadaşım hemen telefonla pili ayırdı ve eve gittiğimizde kuruladık falan sonra taktık pili telefon açıldı hiç sıkıntısı yoktu. Sadece arada kulaklık takılı zannediyodu :) Öyle de sattım telefonu çokta iyi para vermişti telefoncu :) Sonra gidip Son Xperia Z1 almıştım.

4S' in altta iki tane vidası var onları açıp arka kapağı hemen ayırabiliyosunuz. Arkadaşların dediği gibi pirince yatırın geri dönecektir. Geçmiş olsun.

driftboy
15-02-2016, 08:02
sıvı temaslı ıphone için değişim ücretleri nedir bilen var mı

bitane bira temaslı 6plus var da değiştirceklermi bilmiyom :D

İbrahim33
17-02-2016, 22:18
az önce telefonu pirinç torbasından çıkardım. bütün aksamları sorunsuz çalışıyor. neyse kurtulduk iphone 6s parasından , yoksa gittiydi 2800 lira. :D