PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Online alışveriş sitelerinden alınan nike airmax'lerin güvenilirliği..?

canozgur106
23-12-2014, 08:37
Arkadaşım aliexpress.com sitesinden aldı daha sonra bir çok yerden taklit olduğunu okudum aynı hataya düşmemek adına yurtiçi uygun fiyatlı online alışveriş sitelerinden bu ayakkabılardan almış arkadaşlarımızın yorumlarını tavsiyelerini alalım..

Maxi
23-12-2014, 08:45
nereden biliyorsunuz burada satılanların %100 gerçek ve çin malı olmadığını :)

birşey söyleyeyimmi
türkiyede halen "pahalı ayakkabı" bariyeri kırılmadı
herkese 30-40 senedir ayakkabı pahalıdır-ayakkabı pahalı olmalı bilinç altına yerleşmiş
450 TL lik ayakkabıyı, 50$ görünce kabul edemiyor :)
o kopyadır, o sahtedir ! sanki 450 lira verdiğiniz ayakabıların ham maddeleri çin malı değil ?

yoldan geçen son kullanıcı olarak aynı ayakkabıyı 50$ alabiliyorsam
koca kurumsal bir firma aynı ayakkabıyı toptan 20$ rahaaat rahaat satın alıp buraya getirebiliyordur değilmi?

yani
50 liraya al >>> 450 liraya çak
oooh ne güzel kar

*ne zamandır yazmak istediğim birşeydi
kim ne isterse onu alsın :D

Maxi
23-12-2014, 08:52
yazmayı unuttum
ayakkabı firmaları bayaa tedirgin, satışlar düşüyor, millet uyanıyor çünkü
2015 yılında aynı cep telefonları gibi yurtdışından ayakkabı getirmekte yasaklanırsa şaşırmayın

yok zehirli ayakkabıymış (milleti şimdiden ufak ufak yemliyorlar)
yok sağlığımızı tehtid ediyormuş
sanki bizim sağlığınızı düşünen var?
sanki çooook pahalı ayakkabıların hammaddeleri çin malı değil?

gözlerim yaşardı...
hepsi dayanıklı dövüş,

atituti
23-12-2014, 08:56
Ne olursa olsun pahali ayakkabi her zaman iyidir.yillardir gunde 5 öğün coraplarimi ayaklarimi yikayip bot giyerdim cikarinca ortamdaki herkes bayilirdi kokudan , harley aldim kurtuldum kuruşu kurusuna helal olsun.kiytirik marka ucuz ayakkabi almayin

34btr1907
23-12-2014, 09:07
çıkın beyazıta bı ınceleyın air maxleri 100 tl satılıyor, mağazadan tek farkını bulamazsınız,15 dk oha diyerek inceledim arkadasımın aldıgını,gramına kadar aynı,magaza harıcı orjinal olduguna şahsen inanmıyorum dısarda satılan ayakkabıların.Adam kendi anlatmış alıp ınternette x2 fıyatına satıyorlar ,yok ıthal yok bılmem ne diye.

wiesmann
23-12-2014, 09:07
yazmayı unuttum
ayakkabı firmaları bayaa tedirgin, satışlar düşüyor, millet uyanıyor çünkü
2015 yılında aynı cep telefonları gibi yurtdışından ayakkabı getirmekte yasaklanırsa şaşırmayın

yok zehirli ayakkabıymış (milleti şimdiden ufak ufak yemliyorlar)
yok sağlığımızı tehtid ediyormuş
sanki bizim sağlığınızı düşünen var?
sanki çooook pahalı ayakkabıların hammaddeleri çin malı değil?

gözlerim yaşardı...
hepsi dayanıklı dövüş,

+1905

en basiti şu müthiş indirimli moda siteleri seni doğruluyor. inci sezonda 270e sattığı ayakkabıyı moda sitesinde 90dan sattırıyor. (aldım memnunum)

HaKo
23-12-2014, 09:13
alibaba da orjinal bir şey olduğunu sanmıyorum.

s2k
23-12-2014, 09:17
alibaba da orjinal bir şey olduğunu sanmıyorum.

Nargilesi iyiydi ama oda bozdu :p

34btr1907
23-12-2014, 09:20
aliexpres replika satıyor ordan aldıgınız ayakkabıyı orj dıye alırsanız yanılırsınız ben kobe 9 getırttım allahın kulu anlamadı replika oldugunu

üstteki orj alttaki replica

http://nk_wp_media.s3.amazonaws.com/files/2014/07/Nike-Kobe-9-Elite-Gold.jpg

http://i.imgur.com/V20AFwo.jpg

onursumer
23-12-2014, 09:28
Turkiyede buralardan alip magazalarda orjinal diye satan birsuru yerde var

En basitinden timberland bot kendi web satisi da 200 dolar ikenturkiyede 150tl ye satilmasi mumkun degil

Bazi urunlerde direk anlasiliyor ama denilen gibi her dusuk fiyat kesin sahtedir dememek lazim

Oznsrl
23-12-2014, 09:57
Nette ucuz tigerlar var 2 tane alıp kullandım şimdiye kadar orjinalle bakınca hiç fark yok gibi acapa kolpalarmıydı ne zamandır merak ettiğim bişeydi sormak istedim konusu denk gelince :D

-Murat Özcan-
23-12-2014, 10:12
Ali baba farklı bir yer fakat türk sitelerinin güvenilir olanlarında daha orjinal ürünler mevcut

canozgur106
23-12-2014, 10:17
Açıkcası gittigidiyor morhipo markofoni vs gibi sitelerden alan varsa onların ki
ne durumda onları merak ediyorum:D

Low-Rider
23-12-2014, 10:33
Açıkcası gittigidiyor morhipo markofoni vs gibi sitelerden alan varsa onların ki
ne durumda onları merak ediyorum:D

Morhipo, markafoni gibi siteler orjinal ürün satar.

Türkiye distibütöründen mal alıp satıyorlar, bizde mal veriyoruz bu tür firmalara.

Onun dışında mağazasında 450 TL olan ayakkabının 100-150 TL'ye ilanı varsa gerçek olması imkansız.

Hadi yurtdışından aldı 50$'a, buna 10$'da kargo ödedi etti 60$. 15-20TL kar için uğraşmaz kimse.

coastguard
23-12-2014, 11:28
Büyük firma bu tarz şeylere girmez ön yargısını yıkın kafanızda , distribütör garantili der paralel çıkar, ürün sıfır derler teşhir çıkar ,sıfır araba alırsın kapı farklı boya kalınlığı çıkar, bugünün dünyasında herşey olabilir.

Runo
23-12-2014, 12:03
Pahalı ayakkabı var, pahalı ayakkabı var. Camper mesela kuruşuna kadar hak ediyor parasını

Schumi
23-12-2014, 22:51
2001 senesinden beri 14 senedir ayakkabı sektörü içerisindeyim. 100 aşkın ayakkabı imalatı yapan müşterim vardır. Özellikle yerli pahalı markalarımız olan İnci ve Kemal Tanca gibi firmaların ayakkabı maliyetlerini biliyorum. Ayakkabı evet pahalı bir şeydir. Ancak markanın sahibi ve mağazacı parayı kazanır. Fason üretim yapan yada üretimi üstlenen firma hiçbirşey kazanamaz adam gibi. 12 ile 18 ay arası çek ile ödeme yapan meşhur markalar var. Ve her ters sezon çalışılır. Şuan kış aylarındayız ama 2015 yaz modelleri üretiliyor.

Spor ayakkabılarda Nike gibi firmalar ise korsanı önlemek için yada zorlaştırmak için sürekli farklı şeyler deniyorlar. Farklı taban modelleri veya materyaller. Ama er yada geç Çin kopyaları çıkıyor.

canozgur106
25-12-2014, 01:24
Bahsettiğim sitelerin açıkcası taklit airmax satacağını düşünmüyorum ama yinede alışveriş yapan arkadaşlar yardımcı olabilir diye düşündüm.Belirli günlerde özel haftalarda falan indirimleri oluyordu online sitelerin onları takip etmek gerekli,acil değilse alışveriş durumu.Artık denk geldiği zaman alıcam şu an herhangi bir aciliyeti yok:D

34btr1907
25-12-2014, 08:39
gg da çokça sahte var ,markafonı ve benzerı sıtelerden kafan rahat alısverıs yapabılırsın ama,gg ve sahıbınden de ayakkabı vs almayın

johnie
25-12-2014, 08:43

Türkiye distibütöründen mal alıp satıyorlar, bizde mal veriyoruz bu tür firmalara.

Onun dışında mağazasında 450 TL olan ayakkabının 100-150 TL'ye ilanı varsa gerçek olması imkansız.

Hadi yurtdışından aldı 50$'a, buna 10$'da kargo ödedi etti 60$. 15-20TL kar için uğraşmaz kimse.

İyi güzel söylüyorsun da , x bir yerin mağazasında ayakakbı 299 TL iken morhipo , markafoni gibi bir yerde neden 59.99 a satılıyor ? Bizzat kendim yaşadım
Örneğin , ilk Tiger serisi ayakkabıların olduğu rahatlık 2 dahil olmak üzere devam eden nesil de olmadı.. Bambi gibi bir yer satıyor dışarıdan bakınca bildiğin beyazıt işi.. Gerçekten iyi takip etmek gerek , alacağın yeri bilmen gerek açıkçası ayakkabı alırken

Emre Ekrem
25-12-2014, 08:45
Tr de iyi bilinen markalara üretim yapan atölyelerden ayakkabı alıyorum ve nerede ise 3/1 fiyatına, bir kaç arkadaş bahsetmiş aslında aldığımız maldan ziyade adına üretim yapılan markaya para veriyoruz, bunun yurt dışında da böyle olması mümkün kısacası ucuza alınan her malın imitasyon olacağı anlamına gelmiyor bence.

free-hifi
25-12-2014, 09:06

bENDE alırsam boyner ve morhipodan alıyorum

markafoniden dört alışveriş yaptım bir sıkıntı yaşadım

U.S. Polo Assn. Numara:43
Ürün Kodu: 11K-04-HARDAL-1585672
43 Numara

Bu bot geldi leş gibi bally kokuyor ve dandik çakma olduğu belli aradaım yapmadığım hakaret kalmadı iade ettim paramı geri aldım dedim dha alışveriş yapmam ama geçeen new balance aldım bakalım inş sıkıntı çıkmaz

Low-Rider
25-12-2014, 10:01
İyi güzel söylüyorsun da , x bir yerin mağazasında ayakakbı 299 TL iken morhipo , markafoni gibi bir yerde neden 59.99 a satılıyor ? Bizzat kendim yaşadım
Örneğin , ilk Tiger serisi ayakkabıların olduğu rahatlık 2 dahil olmak üzere devam eden nesil de olmadı.. Bambi gibi bir yer satıyor dışarıdan bakınca bildiğin beyazıt işi.. Gerçekten iyi takip etmek gerek , alacağın yeri bilmen gerek açıkçası ayakkabı alırken

Link varsa bakiyim hocam böyle yorum yapmak zor. Bende geçen gün sportsoul'dan 110 TL'ye new balance aldım. Nasıl aldım, eski sezon ve tekleme kalmış.

Kendi çalıştığım şirketin mağazasından 80TL'ye nike ayakkabı aldım, yine aynı şekilde tekleme ve eski sezon olduğu için.

bENDE alırsam boyner ve morhipodan alıyorum

markafoniden dört alışveriş yaptım bir sıkıntı yaşadım

Ürün Kodu: 11K-04-HARDAL-1585672
43 Numara

Bu bot geldi leş gibi bally kokuyor ve dandik çakma olduğu belli aradaım yapmadığım hakaret kalmadı iade ettim paramı geri aldım dedim dha alışveriş yapmam ama geçeen new balance aldım bakalım inş sıkıntı çıkmaz

us polo'nun ayakkabıları çok dandik zaten, çokta iyi bir marka değil ki ayakkabıda

Kahn23
25-12-2014, 10:02
Tr de iyi bilinen markalara üretim yapan atölyelerden ayakkabı alıyorum ve nerede ise 3/1 fiyatına, bir kaç arkadaş bahsetmiş aslında aldığımız maldan ziyade adına üretim yapılan markaya para veriyoruz, bunun yurt dışında da böyle olması mümkün kısacası ucuza alınan her malın imitasyon olacağı anlamına gelmiyor bence.

adres alabilirmiyiz ? :)

johnie
25-12-2014, 10:07
Tiger dan sonra kullandığım en rahat ayakkabı new balance 574 modeli.. İlk zamanlar da hiç hoşuma gitmiyordu kimde görsem çok iyi falan dedim güvenip aldım. Şunu fark ettim ki , Boru paçadan çok az daha geniş pantolonda harika duran bir ayakkabı. Kesinlikle tavsiye ederim .. Ben de yakalarsam kaçırmıyorum öyle fırsat ayakkabılarını :)

free-hifi
25-12-2014, 10:20
Tiger dan sonra kullandığım en rahat ayakkabı new balance 574 modeli.. İlk zamanlar da hiç hoşuma gitmiyordu kimde görsem çok iyi falan dedim güvenip aldım. Şunu fark ettim ki , Boru paçadan çok az daha geniş pantolonda harika duran bir ayakkabı. Kesinlikle tavsiye ederim .. Ben de yakalarsam kaçırmıyorum öyle fırsat ayakkabılarını :)

O model hangisi diye merak ettim arattım başıma bela ettin kardeşim şu modeli arıyorum yardımcı olun boyner morhipo new balance sitelerinde yok :(

http://i.hizliresim.com/n5mqzg.jpg

johnie
25-12-2014, 10:37
sarı kırmızı olduğu için hiç dikkatimi çekmiyor :p Sarı laciverti daha hoş ;)

darkmoon
25-12-2014, 10:42
pahalı ayakkabı dünyanın heryerinde pahalı genelde.. cesare paciotti getirttik outlett'den fransadan eski sezon hemde 2013 yılının 350 dolara.. özellikle fashion ve sezonluk kreasyon'lar üreten firmaların ürünleri aşırı pahalı.. nike adidas puma newbalance gibi markalar çok tutuyor sürümü çok..

hako nun dediği doğru bende daha aliexpress de orjinal bir şey görmedim çakma cenneti .. birde alınan o çinmalı ürünlerin kanserojen madde üstünde varmı oda var.. asbest,kanserojen boya,alerjik egzama yapıcı kimyasal bir takım kumaş petrokimya ürünler..

replika ayakkabı alıcağınıza türkiyede orjinal eski kreasyonları getirten insanlar var prada,gucci nin v.b .. nette görmüşdüm 2011 yılının orjinal pradalarını getirtmiş adam 350tl gibi makul rakamlardan satıyordu.. bence onlara bakın hiç olmassa orjinal giyersiniz.

free-hifi
25-12-2014, 10:45
sarı kırmızı olduğu için hiç dikkatimi çekmiyor :p Sarı laciverti daha hoş ;)

morhipoda buldum 245 felan yazıyordu fırsat bekleyeceğim o kadar veremem şimdilik :D

srkn.ylc
25-12-2014, 10:55
Şuan limangoda sanırım timberland,cat vb ayakkabılar satılıyo bende deriden in timber vb ayakkabı markası sattığını bıldıgım ıcın oradada fiyatlara bakmak istedim site acılısında bı uyarı var bu konuyla alakalı sanırım..

http://www.deriden.com.tr/

darkmoon
25-12-2014, 10:57
zizigo da iyi arkadaşlar ben yazın dockers aldım sneaker birde uygun indrimli vakitleri oluyor yada ellerinde belli modellerden sayılı kaldımı rakamları dibe çekiyorlar ..

Kahn23
25-12-2014, 11:36
O model hangisi diye merak ettim arattım başıma bela ettin kardeşim şu modeli arıyorum yardımcı olun boyner morhipo new balance sitelerinde yok :(

http://i.hizliresim.com/n5mqzg.jpg

http://www.markapark.com/pinfo.asp?pid=3924

johnie
27-12-2014, 20:22
Geçenler de öyle x bir site de dolaşırken Bvlgari Aqua 279 değil 99 TL diye reklam gördüm reklamı yapan yerde markafoni. Bugün cevahir de Tekin Acar cosmetics de ki arkadaş indirimde kesinlikle tavsiye ederim dedi. Ben de şakasına dedim ki 100 TL nin altındaysa hemen alim dedim 100ml lik.. 190 Lira dedi , dedim ki ee markafoni de 99 nasıl oluyor o zaman dedim .. Markafoni gibi bir yer dist garantili ya da izinli ürün satamaktadır dedi. Bir an işkillendim 99 Lira olunca parfümün.. Sizce orjinalmidir ? Değilmidir ? Kara veremedim açıkçası

ilker_yusuf
28-12-2014, 11:30
İnternette kıyafet yada benzer ürünleri alacaksam morhipo tercihim oluyor. Hem boyner çatısı altında hemde iade konusunda gerçekten iyi çalışıyorlar.
Müşteri hizmetleri kaliteli.
Onun dışında ayakkabı hassas nokta. Ayakkabıda sıkı bir takipçi olursanız sezonda 250 -300 lira olan ayakkabıları 100-150 bandında almak mümkün.
Geçtiğimiz günlerde tommy ayakkabıyı 190 liradan 90 liraya düşmüştü numarası bana uymadı alamadım.
Ayakkabıda iyi takip şart.
Lumberjack
Camper
New Balance
Converse fiyatları hakediyor :)

darkmoon
28-12-2014, 11:42
özellikle zizigo gibi sitelerde zappos zaten örnek almışlar ellerinde ekstrem numaralar kalırsa zappos daki gibi 300 tl lik ayakkabıyı stok eritmek için 70-80 tl den bile sattıkları oluyor kovalamak lazım.. ama zizigo danki her ayakkabıda öyle kaliteli değil iyi markalarda var meşhur adı sanı duyulmamış büyük ihtimal uzakdoğu çin merkezli markalarda var..