PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce egzersiz ( Eğitim )

johnie
25-12-2014, 15:55
Öncelikle herkese iyi forumlar ;

İngilizce alt yapısı olmadığından dolayı öğrenme çabasına girdim. Çok aşırı değil de , tane tane konuşulunca bazı kelimeleri anlıyorum. Kurs haricinde egzersiz neler yapa bilirim ? Bir tık daha yükseltmem için önerileriniz nelerdir ? İzlediğim dizinin her cümlesini demeyelim de bir kısmını anlayabiliyorum. Fikirlerinize açığım , Teşkr.

weST.27
25-12-2014, 16:29
Takipteyim, + olarak karşılıklı konuşabileceğimiz """""""simulatörler oyunlar programlar""" siteler vs var mıdır ? sanal oyunlar oluyormuş konuşulabiliryormuş vs

B16
25-12-2014, 16:34
Size önerebiliceğim iki tane ücretsiz ve gayet güzel kaynak var.
1)https://www.duolingo.com/
2)http://www.dersimizingilizce.com/

dersimizingilizce sitesin de elemantry ile başlayıp **-is-are öğrenip sonra konuları tek tek tırmanabilirsiniz. Ayrıca açıkca konuşmam gerekirse; 3-5 gün sonra sıkılıp bırakıcaksınız çünki tek başınıza birşey anlayamıyabilirsiniz. O yüzden kurs'a gitmenizde yarar var. Para vermek istemiyorum diyorsanız İstanbul belediyesinde İSMEK var. Belki diğer şehirlerde de vardır. Ücretiz olarak gidebilirsiniz hiç değilse altyapınız olur.

RedCan
25-12-2014, 16:48
Duolingo app var telefonum da , temelden alıyor ve gerçekten öğretiyor. Hem konuşma hem yazma gibi olayları da var.Eğlenceli. Bi bakmanızda fayda var.

snan1910
25-12-2014, 17:13
İnteraktif ingilizce setleri var , çok işe yarıyor , 700 800tl veriyorsunuz belki ama çalışırsanız çok yararlı oluyor.
Abim almıştı ingilizcesini geliştirmek için ve çok işe yaradı diye biliyorum. isterseniz öğrenirim kimden ne kadara aldığını

Dayı
25-12-2014, 19:10
sanal oyun olarak; örnek WOW, bir yandan yazışıyorsun bir yandan bir takım konuşma programlarını kullanarak sürekli konuşuyorsun. Yabancı dili toparlamada gerçekten çok yararlı olduğunu düşünüyorum.
İkinci önerim ise internetten indireceğiniz dizi ve filmleri İngilizce ses ve İngilizce altyazı ile seyretmenizdir.

Takipteyim, + olarak karşılıklı konuşabileceğimiz """""""simulatörler oyunlar programlar""" siteler vs var mıdır ? sanal oyunlar oluyormuş konuşulabiliryormuş vs

yucelebeci
25-12-2014, 19:22
Genelde bi kac gun calisilip sonra sikiliyor insan o yuzden iyi bir kaynak bulup sana eslik edebilecek birilerinide bulursan hem iki kisi daha iyi calisabilirisiniz hemde *****i olmaktan cikar

johnie
25-12-2014, 20:26
Kaynak varda o da üni okuyor iş saatler pek uygun olmuyor . Ortalam 19:00 gibi çıkıyorum.. Alt yapıyı krndim tamamlarsam tamami ile destek olcaktır bana , alt yapıyı bir türlü kendim yapmak istiyorum.. Her türlü fikirlerinize açığım

buda.pest
25-12-2014, 20:32
Altta verdiğim site var üyelik falan da istemiyor misafir olarak kullanabiliyorsunuz.Pratik çalışmak için yerinde bir site.Kısa kısa film kesitleri var ne duyduğunuzu seçmenizi istiyor,eğer kulaktan zor gelirse altyazı olarak gösterme de mevcut.İlgilenenler buyursun :icon_tup:

http://www.voscreen.com/

twin
25-12-2014, 20:42
conversation exchange diye bir site var kendi profilinizi oluşturuyorsunuz siz karşınızdakine türkçe öğretiyorsunuz karşıdaki kişi ile ingizlice pratik yapabiliyorsunuz skype üzerinden yararlı olur bence.

onursumer
25-12-2014, 21:15
Konuyu bende takip ediyorum okudugum bolum ingilizce hic bilmiyorum degil ama akademik olarak ciddi zorluyor :)

MBuğra
25-12-2014, 21:30
Altta verdiğim site var üyelik falan da istemiyor misafir olarak kullanabiliyorsunuz.Pratik çalışmak için yerinde bir site.Kısa kısa film kesitleri var ne duyduğunuzu seçmenizi istiyor,eğer kulaktan zor gelirse altyazı olarak gösterme de mevcut.İlgilenenler buyursun :icon_tup:

http://www.voscreen.com/

kardeşim sağol, uzun zamandır böyle bir site arıyordum. :)

rekord2000
25-12-2014, 21:31
Duolingo app var telefonum da , temelden alıyor ve gerçekten öğretiyor. Hem konuşma hem yazma gibi olayları da var.Eğlenceli. Bi bakmanızda fayda var.

Duolingo indirdim bende, baya guzel bişeye benziyor, bakalım ne kadar geliştirecek benim içimdeki ingiliz tarzanı :)

AdemAr
25-12-2014, 23:06
bi tavsiyede şöyle vereyim yabancı chat sitelerinde takılın :)

painkller
25-12-2014, 23:08
kimkorkaringilizceden.com diye sitenin premiumlarını satıyordu bizimkiler sitede bir çok kaynak vardı hatta bir süre ücretsiz takılabiliyorsunuz denemiştim yararlı gibiydi.

skyserhat
26-12-2014, 09:24
bende aynı şekilde öğrenmek istiyorum bi başlangıç yapmam lazım iş ararken bile artık muhasebeye bile ingilizce istiyorlar yardımcı olursanız sevinirim

Draniela
26-12-2014, 10:42
en iyisi wowda yabancı bir guild bulup oynamak aynı zamanda ts skype vent tarzı programlardan da konuşulursa efsane olacaktır

johnie
26-12-2014, 10:43
conversation exchange diye bir site var kendi profilinizi oluşturuyorsunuz siz karşınızdakine türkçe öğretiyorsunuz karşıdaki kişi ile ingizlice pratik yapabiliyorsunuz skype üzerinden yararlı olur bence.

Üye oldum, iyi bir yere benziyor. Contact kurulursa eğer güzel gelişmelerde olur ise paylaşacağım. Teşekkürler tekrar ;)

twin
26-12-2014, 10:59
Rica ederim :D

buda.pest
26-12-2014, 12:52
kardeşim sağol, uzun zamandır böyle bir site arıyordum. :)

rica ederim dostum,kolay gelsin :)

İbrahim Erdem
26-12-2014, 13:18
İngilizceyi iyi öğrenmek için o dilde düşünmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Bahsedilen çalışmalara ek olarak sonraki seviyelerde ilgi alanınıza yönelik (arabadır tabi :) ) yabancı youtube kanallarını takip edin. Altyazı kullanmadan anlamaya çalışın. İlk zamanlar zorlar ama sonrasında baya bir ilerlersiniz.

B16
26-12-2014, 13:54
İlerliyen zamanlar da altyazısız falan boşverin. Direk dublaj filmi ingilizce altyazısı ile izleyin. Bir nebze olsun yararlı oluyor veya ingilizce ses, ingilizce altyazı ile izleyin.

misery1903
26-12-2014, 19:03
Duolingo'yu çok öneriyorlar. Duolingo yokken Rosetta Stone çok öneriliyordu ancak paralı. İllegal versiyonlarına erişimin kolay olduğu söyleniyor.

Aktif konuşmak için bu seviyedeyken online oyunlar biraz fazla gelebilir çünkü herkes arıtk mumble, ventrilo, skype gibi programlar üzerinden konuşarak anlaşıyor. Benim, özellikle ingilizleri, dinleyerek anlamam bile zaman almıştı aksanları çok farklı. Ancak hayatımda konuşmamı ve ingilizcemi en çok geliştiren şeylerden biridir.
Buna bence en başarılı alternatif yabancı araba forumları. Hangi markaya modele ya da konuya ilginiz varsa o forumları sürekli takip edip katılmaya başlayabilirsiniz. Uluslararası olanlarda çoğunluğun ingilizcesi zaten mükemmel olmadığından ve olması da beklenmediğinden uyum daha kolay olmakta.

skyserhat
27-12-2014, 10:43
duolingo indirdim çok zevkli gidiyor şuan inşallah daha fazla faydası olur

fatihcakin
27-12-2014, 18:03
Arkadaşlar bilgiler için çok teşekkürler gerçekten yararlı oldu bu konu.